Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Słynny Black Hawk wylądował na stadionie

Opublikowano: 9  Września  2017

Wielozadaniowy amerykański śmigłowiec transportowy i wsparcia piechoty, zbudowany przez Sikorsky Aircraft Corporation wylądował na płycie stadionu MOSiR...

W sobotę 9 września 2017 roku na płycie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, wylądował słynny Black Hawk. Maszyna wyprodukowana została przez PZL Mielec.

Taki śmigłowiec jest na wyposażeniu armii USA i 30 klientów międzynarodowych. W wersji uzbrojonej może służyć jako bliskie wsparcie dla wojsk lądowych, może też być wykorzystywany do różnego rodzaju misji operacyjnych, w tym transportu żołnierzy, misji medyczno-ewakuacyjnych, misji humanitarnych, poszukiwawczo- ratowniczych, a także transportu towarów.

Ten Black Hawk, który wylądował w Stalowej Woli podczas finału obchodów 80 rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego był prezentowany na Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego, które miały miejsce kilka dni temu w Kielcach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Kasza
Bede protestować przet sądem!
Dodano: 11  Września  2017  07:12:29
~Adzia
Muszą coś zrobić spalarnia złomu chodzi całemi nocami kończą 5. 45.Chaniebny ból głowy usta same się otwierają do zwracania język jak blaszka .Kto zdrowy w Stalowej Woli .Matki po porodach chore na okrągło małe dzieci na lekach jak starcy.
Dodano: 11  Września  2017  05:53:16
~dżiksaV
Ale wom się nic nie podobo w tych komentażach tylko płaczeta,u nos we wsi nic nima,jeno tylko samo tło...🙋
Dodano: 11  Września  2017  01:40:40
~maniek
pięknie wygląda. żałuje że nie można było się nim przeleciec jako nagroda w konkursie jakimś
Dodano: 10  Września  2017  23:16:20
~Po szkodzie
Darek, potrafisz obchodzić urodziny 80-te?

Nie.
Dodano: 10  Września  2017  19:28:16
~Ola
Ile to lądowanie tego helikoptera przyniesie dochodu do budżetu ?
Tylko zabawa, lans, igrzyska i to wszystko ma kredyt !
Szlezaku wróć bo Nadberezny nas rujnuje !
Dodano: 10  Września  2017  18:06:09
~ziomal
Gawiedzi nie zaimponujesz helikopterem dzisiaj bo Zbyszek Niemczycki na Wszystkich Świętych na grób rodziców chyba od 40 lat swoim własnym przylatuje.
Dodano: 9  Września  2017  22:56:54
Jak xyz napisał, że z gołębia orła nie zrobisz, tak wiec pod publiczkę wylądował gołąb ku uciesze gawiedzi, ale nawet do jastrzębia to mu daleko. Tylko Macierewicz może być ty zachwycony i obiecywać gruszki na wierzbie.
Dodano: 9  Września  2017  20:16:00
Black Hawk może wylądować na trawiastym boisku a my musimy wywalać miliony na głupie lądowisko na szpitalu. W szpitalu w Brzozowie jest zwykłe trawiaste lądowisko dla helikopterów i nikomu to nie przeszkadza!
Dodano: 9  Września  2017  17:27:25
~ktoś
@kabi płacę podatki, ty pewnie też więc wymagam i oceniam. nic nie ma w tym dziwnego. a kandydować może kiedyś. ale musze mieć pewność, że wniosę dużo dobrego do miasta i to co obiecam to spełnię. politykiem nie jestem więc kłamać nie potrafię ludziom prosto w oczy.
Dodano: 9  Września  2017  17:08:57
~mieszkaniec
Cala ta wspaniala oprawa uroczystosci daje Miastu taka sama satysfakcje i korzysci jak dla dziecka lizanie lizaka przez szybe.
Dodano: 9  Września  2017  17:08:57
r5st, jakiś ktoś, mam dla was propozycję, startujcie w wyborach do władz, samorządów czy sejmu a macie szanse na realizację swoich pomysłów bo siedzenie przed monitorem i wylewanie kubłów niezadowolenia niczego nie zmieni
Dodano: 9  Września  2017  17:00:12
~ktoś
@szwagier czemu wytykanie błędów jest złe. jest dobre. niech władza nie myśli, że wszystkich kupiła tanimi chwytami jak ciągłe zabawy na kredyt czy świecidełka. a od pomysłów mamy nadbereżnego, który dostaje za to mnóstwo kasy co miesiąc. a czy pomysły są dobre czy złe niech każdy oceni osobiście np. na forum, które po to jest. no chyba, że nic złego nie można powiedzieć a możemy tylko klaskać uszami z zachwytu.
Dodano: 9  Września  2017  15:49:47
~szwagier
Do r5t6 ...
Masz może jakiś konkretny pomysł na COKOLWIEK ??? Czy jak to zwykle bywa jesteś kolejnym debilem który chciałby zaistnieć w komentarzach ?
KRYTYKA I WYTYKANIE KOMUKOLWIEK BŁĘDÓW CZY SPRAW TZW. NIE PO MOJEJ MYŚLI ... JEST UZASADNIONA TYLKO WTEDY GDY TY WŁAŚNIE TY MASZ LEPSZY POMYSŁ NA COKOLWIEK ....

TY GO NIE MASZ !!! WIĘC PO CO SIĘ TU UDZIELASZ !
Dodano: 9  Września  2017  15:41:47
Od kilku tygodni władze miasta zapowiadają wydarzenie jakiego w Stalowej Woli jeszcze nie było. Ma to być kulminacja obchodów 80-lecia COP-u. Można się domyśleć, że będą to występy artystów zapowiadanych jako wielkie gwiazdy. Trudno powiedzieć czy organizatorzy uważają mieszkańców za głupszych od siebie, ale takie wrażenie można odnieść. Tak jest na pewno w przypadku “mega gwiazdy”, czyli niemieckiego zespołu “Modern Talking”. Owszem, to była gwiazda, ale jakieś trzydzieści lat temu. Poza tym rocznica powstania COP-u, to nie jakiś wsiowy festyn i powinien o tym świadczyć dobór wydarzeń i artystów na te wydarzenia. Zaproszenie niemieckiego wykonawcy, który popularność ma już dawno za sobą, bardziej przypomina dogadzanie marnym gustom gawiedzi niż czczenie ważnego dla Polski, a przede wszystkim dla Stalowej Woli wydarzenia. No bo co wspólnego mają z COP-em Niemcy? Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że paradoksalnie dużo. Tak na dobrą sprawę z inwestycji COP-u w pełni nie skorzystała Polska tylko Niemcy Hitlera. Przez całą wojnę okupowali i bezlitośnie eksploatowali Stalową Wolę i wszystkie inwestycje COP-u. O ile wiadomo nie zapłacili za to. A może występ “Modern Talking” będzie w ramach odszkodowań?
Bareja może się uczyć?

Tej beczki śmiechu – nie mylić z radością – dopełnia fakt, że w ramach przygotowań do występów ni z tego ni z owego na stadionie zasypano i wyrównano dziurę po rozebranej trybunie. Koszt tego oceniamy co najmniej na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dowcip polega na tym, że niemal nazajutrz po występach mają wejść ekipy budowlane, które znowu wykopią dziurę. I gdzie tu sens, gdzie tu logika, o gospodarności nie wspominając. Wiemy jednak, że pisowskie władze liczą na to, na co liczyły zawsze, czyli, że “ciemny lud to kupi” jak mówi ich klasyk. Są przesłanki, że w Stalowej Woli nie będzie inaczej
Dodano: 9  Września  2017  15:23:04
~kop
powinien wcześniej przylecieć żeby zrobić porządek z kibolska swolocza !!!!!!!
Dodano: 9  Września  2017  15:22:43
a gdzie zdjęcie najważniejszej osoby ?
Dodano: 9  Września  2017  14:05:02
~baakk
Kiedy będzie startował??
Dodano: 9  Września  2017  14:00:57
Apache?
Dodano: 9  Września  2017  12:52:25
~xyz
Jak byłby to Apache to co innego...z gołębia orła nie zrobisz
Dodano: 9  Września  2017  11:56:53
~jasio
przypnijmy go sledziami do trawy i będziemy se go mieć
Dodano: 9  Września  2017  11:10:49
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe