Wigilia Paschalna w mega oprawie

Opublikowano: 16  Kwietnia  2017

Tradycją się już stało, że wigilia paschalna w rozwadowskim klasztorze celebrowana jest w niezwykłej, muzycznej oprawie. Nie inaczej było i tym razem…

Tegoroczną Wigilię Paschalną, podobnie jak to ma miejsce już od kilkunastu lat, sprawowano przy udziale siedemdziesięcioosobowego chóru i orkiestry (w tym bracia postulanci, Schola Młodzieżowa, Schola Cappuccinorum, Młodzież Franciszkańska Tau, Wspólnota Franciszkańska Tau, Schola Franusie, Oaza Młodzieżowa i przyjaciele klasztoru kapucynów).

- Od wielu lat gromadzimy się i przygotowujemy wspólnie najważniejsze święta chrześcijańskie- Triduum Paschalne i Pasterkę w wigilię Bożego Narodzenia. Każdego roku jest wyjątkowo, gdyż skład chóru i orkiestry jest rotacyjny. Schemat jest zawsze taki sam: w Wielki Czwartek i Piątek oprawę muzyczną czyni chór, a w Wigilię Paschalną dołącza orkiestra. Oprawiamy od godz. 21:00 całą liturgię przy współpracy z organistą, a po procesji rezurekcyjnej zostajemy, by radosnymi pieśniami uwielbiać Boga wspólnie z wiernymi- mówi Anna Chruściel ze Scholi Młodzieżowej.

Pieśni, jakie wybrzmiały w tym roku podczas tej Paschalnej Nocy to m.in.: Kantyk Mojżesza, Alleluja Dawida Kusza, Oto są Baranki Młode, Oto jest dzień, Radujmy się zmartwychwstał Pan, Chrześcijanie klaszczcie w dłonie, Czcijmy Jezusa, Hava Nagila, Chcę wywyższać Imię Twe.

Siwy / Grzegorz Myszka


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Dziękujemy za miłe słowa, jednocześnie zachęcam i życzę tego każdej parafii w naszym mieście i w całej Polsce, aby wszędzie gościł piękny liturgiczny śpiew podczas Triduum Paschalnego. Niechaj Chwała Boża się rozsiewa. umiech
Anna Ch.
Dodano: 19  Kwietnia  2017  19:51:01
Do Wyborcy-transmisja Steli była z parafii Miłosierdzia a tam proboszcz uduchowiony a dwóch /młody i łysy / księży do poprawczaka .Wiem ,że kościół musi iść z duchem czasu ale śmiechy , rozmowy przy ołtarzu za każdy raz nie przystoją księżom ,którzy odprawiają mszę św,nawet takie wielkie uroczystości można opracować i przećwiczyć wcześniej a nie ciągle kiwać na ministrantów i o coś prosić- PORAŻKA. /przepraszam ale musiałam /
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:17:13
~c.d
KrzysztofSuduł
Polecam Mszę Świętą w tradycyjnym rycie przedsoborowym w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 20:15 w rozwadowskim klasztorze.
Dla wszystkich, którzy chcą oddać cześć Bogu i doświadczyć Jego rzeczywistej obecności.

Czyli w mszy "standardowej" Jezus nie łączy się z wiernymi ?
Msza Trydencka czy w obecnym obrządku ma to samo znaczenie ?
Dodano: 18  Kwietnia  2017  09:57:55
~Koń Wacek
Najlepszą mszę przygotowano w Trójcy. Uczniowie i absolwenci szkoły muzycznej zagrali na najwyższym poziomie. Gdzie was mogę jeszcze posłuchać? Zagrajcie za rok - też w Trójcy! A jak w innej parafii, to napiszcie, gdzie.

Ja zakończyłem edukację po 6 latach i świetnie wspominam ten czas. Rekrutowałem się na kolejny poziom, ale nie przyjęli nikogo ze Stalowej. To były trudne czasy, kiedy rządził SLD, a w kraju szalała korupcja. Potem nie podejmowałem prób. Przerzuciłem się na rower. To jest to samo - też są 2 pedały (czasami 3), interwały, kadencja, tempo, dynamika, forma (np. rondo - coraz więcej u nas); budowa - siodełko, struny (szprychy), mostek, rama, widełki; tak samo zasada działania opiera się na mechanice i nie różni się znacząco. ;)
Dodano: 17  Kwietnia  2017  18:40:29
Polecam Mszę Świętą w tradycyjnym rycie przedsoborowym w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 20:15 w rozwadowskim klasztorze.
Dla wszystkich, którzy chcą oddać cześć Bogu i doświadczyć Jego rzeczywistej obecności. Szokujące jest to, że jest tak ukrywana przed wiernymi i niewygodna dla obecnych księży. 99 procent z Nich nawet nie potrafi jej odprawić bo zapewne nie uczono ich tego w seminarium a teraz po prostu im się nie chce nauczyć.
Teologiczna, jakościowa przepaść w porównaniu z Mszą odprawianą obecnie w kościołach.
Dodano: 17  Kwietnia  2017  13:16:28
~Megi
jakie konkursy,Chrystus Zmartwychwstał i .tyle wszędzie każdy starał się ,żeby było pięknie.
Dodano: 17  Kwietnia  2017  10:51:33
~Olaola
Co to za tytuł mega oprawa.... Dodatkowo ciągle mamy problem z tym że to nie jest oprawa a Integralna cześć Mszy Świętej to nie jest coś osobnego... Popatrzcie na artykuły Ścibora, Pawlaka...
Dodano: 17  Kwietnia  2017  09:42:26
~Olaola
Co to za tytuł mega oprawa.... Dodatkowo ciągle mamy problem z tym że to nie jest oprawa a Integralna cześć Mszy Świętej to nie jest coś osobnego... Popatrzcie na artykuły Ścibora, Pawlaka...
Dodano: 17  Kwietnia  2017  09:42:10
W Trójcy było najlepiej .
Dodano: 17  Kwietnia  2017  09:31:05
~maniek
to chyba najlepsza oprawa wigilii Paschy w Stalowej umiech
Dodano: 17  Kwietnia  2017  09:30:59
~hero
jesli ktos nie wierzy w caly ten bajzel, polecam, ta schola przywraca wiare w młodzież umiech
Dodano: 17  Kwietnia  2017  01:08:14
~hero
jesli ktos nie wierzy w caly ten bajzel, polecam, ta schola przywraca wiare w młodzież umiech
Dodano: 17  Kwietnia  2017  01:07:46
W Trójcy też pięknie. Trzeba w przyszłym roku ogłosić konkurs na najpiękniejszą oprawę Wigilii Paschalnej.

A to, co Stella transmitowała, to nieporozumienie.
Dodano: 17  Kwietnia  2017  00:35:23
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe