Budowlanka odpiera ataki

Opublikowano: 7  Kwietnia  2017

Stalowowolska Budowlanka, po artykułach, które ukazały się na portalach internetowych na temat wypadku z udziałem ich ucznia, zamieściła 3 oświadczenia: uczniów, rodziców i nauczycieli…

Artykuł na temat wypadku Rafała, ucznia stalowowolskiej Budowlanki, ukazał się na łamach naszego portalu 2 kwietnia 2016 roku. Przedstawiliśmy w nim stanowisko rodziców chłopca, który w czasie zajęć lekcyjnych na szkolnej strzelnicy stracił lewe oko, a także rozmawialiśmy w tej sprawie z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Prokuratorem Andrzejem Dubielem, który stosowne oświadczenie na ten temat wystosował również na stronie Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu http://www.tarnobrzeg.po.gov.pl/attachments/article/320/i20160330.pdf, a także z Marianem Pędlowskim, Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli. Z panem dyrektorem z Budowlanki nie udało nam się wówczas skontaktować, ponieważ za każdym razem, gdy dzwoniliśmy informowano nas, że jest na zebraniu. Tekst powstał po autoryzacji rodziny chłopca.

6 kwietnia 2017 roku szkoła na swojej stronie internetowej umieściła 3 pisma: oświadczenie wydane przez Radę Rodziców, Radę Pedagogiczną i list otwarty Samorządu Uczniowskiego.

W piśmie Rady Pedagogicznej czytamy, że artykuły umieszczone na portalach były „paszkwilanckie”, a szkoła zamierza wystosować „wniosek o uruchomieniu przedsięwzięć na drodze prawnej w obronie dobrego imienia szkoły, a także objęcia uczniów szczególną opieką psychologiczno – pedagogiczną w tej kryzysowej sytuacji”. Rada Rodziców odniosła się również do sprawy pisząc, że „większość informacji podanych do publicznej wiadomości w sprawie wypadku ucznia jest zmanipulowana, bo taka jest wygodna forma interpretacji wydarzeń ze strony opiekuna i rodzica ucznia”.

Z treścią trzech pism można się zapoznać się na stronie szkoły http://zsnr2.stalowa-wola.pl

Zobacz również:

+ Stracił oko, nie ma winnych

Już we wtorek (11.03) o godz. 21.50 na TVP2 reportaż o historii Rafała.

Obrazek Obrazek

Obrazek

 


Komentarze
1 2 3 4 5 6 »

Strona: 1/6 Wyświetlaj po:

~dojna zmiana+
Fajna ta Zielinko tylko usta za bardzo ma napakowane.
Dodano: 30  Kwietnia  2017  20:41:38
~li2
Naprawde wstyd. jaki przyklad dla uczniow?
Dodano: 30  Kwietnia  2017  20:01:39
~Kontrol
NIK cały tydzien w Budowlance kontroluje nawet wezwali w piątek dyr Smutka ciekawe ze Starosta maszeruje przed szkoła a nie wydano oświadczenia o NIK w Budoelance
Dodano: 30  Kwietnia  2017  08:53:48
~4600
Zarzeczny zawiesił na 6 miesięcy zeby kolega mógł normalnie pobierać 4600 co miesiąc . Dyrektor z zarzutami co miesiąc wpływa 4600 wystarczy miec przyjaciele starostę . Wstyd
Dodano: 22  Kwietnia  2017  17:48:32
~Wstyd
Absolwentka - mamę chłopca znam bardzo fajna rodzina , jedyne dziecko . Dlaczego miałbym przestać walczyć o sprawiedliwość dla syna . Bede oglądać Polsat 18 wtorek i pewno zobaczymy resztę zaniedbań szkoły . Dyr i Mjr powinni dzis siedzieć a nie radować sie przy wielkanocnym stole . Tyle zaniedbań ze na ich miejscu ze wstydu bym na miasto nie wyszedł
Dodano: 16  Kwietnia  2017  21:53:50
~Oświadczenie
Oświadczenie Rady Rodziców to pełna kompromitacja. Widać nawet RR trzymał na " ryj " chyba ze 30 osób nie wie ze ma bronić ucznia bie dyrektora . Ja bym tom cała rade pozwał za te oszczerstwa wobec rodzini chłopca który stracił oko na tej nielegalnej samowolce
Dodano: 16  Kwietnia  2017  21:48:43
~Rada R
Oświadczenie Rady Rodziców to pełna kompromitacja. Widać nawet RR trzymał na " ryj " chyba ze 30 osób nie wie ze ma bronić ucznia bie dyrektora . Ja bym tom cała rade pozwał za te oszczerstwa wobec rodzini chłopca który stracił oko na tej nielegalnej samowolce
Dodano: 16  Kwietnia  2017  21:43:25
~Fakt
Nie ma zgody na przekreślanie przez hejterów ogromnego dorobku całego środowiska szkolnego ZSP Nr 2.
Dodano: 15  Kwietnia  2017  13:17:37
~Belfer
Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...
Dodano: 15  Kwietnia  2017  13:16:02
~Jakub
absolwentka
Nie wciskaj kitu ze ktoś komuś płaci za zeznania chyba ze wiesz o tym to zgłoś się do tbg dostaniesz zarzut za składanie falszywych zeznań. Pozdro
Dodano: 14  Kwietnia  2017  01:44:12
~Absolwentka
Jakub jak wszyscy będą skakać z mostu to on też ma skoczyć bo tak wygląda twoja wypowiedź że nikt nie zakładał okularów więc i on nie założył. Błędne myślenie ja bym nie naraziła swojego zdrowia tylko dlatego żeby dobrze wyglądać byłam na strzelnicy kilka razy i zawsze miałam okulary. Wina wiadomo jest też majora ale dlaczego wszystko jest zrzucenie na niego a chłopak niewinny. Wine ponosi zarówno on jak i szkoła ale bez przesady taka nagonka medialna na szkołę i szukanie w desperacji świadków za kasę żeby obciazali zeznaniami mjr to trochę nie normalne.
Dodano: 13  Kwietnia  2017  12:07:43
~Jakub
Absolwentka
Posłuchaj twoje argumenty obrony mjra są desperackie. Nikt nie mowi ze był złym nauczycielem w stsunku do uczniow praca zaangażowanie medale wyniki itd...
Moj brat kończył tą klase wojskową kiedy była jeszcze mjr Kaczka i wiem co pisze. Okulary były przez pana K.. 3szt bez filtra dlatego w nich była ograniczona widoczność dlatego nikt nawet 4 lata temu ich nie ubierał a co dopiero teraz.
Więc nie pisz ze gdyby ubrał bo nikt nie ubierał dlatego też nie ubrał Rafał poza tym regulamin tego obiektu który nie był strzelnicą legalną w rozumieniu przepisów pan mjr nie wymagał okulatów. W świetle przepisow kk lekkomyślność niedbalstwo i niedopełnienie obowiązkow narażanie na utrate źycia lub zdrowia. To szczególny obowiązek ciązy na pedagogu tak jak wsiadamy do autobusu i powierzamy nasz los kierowcy. Pan mjr widząc rykoszety ktore wracają w kierunku strzelających ucznow załoźył źe nic im nie będzie. Podobnie jak uczniowie czyli co mowi prawo kk przwidywał i godził się na to. Ale nie przwidział takiego w skutkach wypadku. Prokuratorzy przesłuchali świadkow mają zeznania uczniów ktorzy dostali odłamkiem na jego zajeciach i po ptakach widzial to i nic z tym nie zrobił wystarczyło kupić nowe okulary z atestem jakie kupił trener DB po wypadku.
Natomiast jak dostał takim wielkim odłamkiemn metalu być moźe mając te podruby na twarzy mogło by dojść do jeszcze większej tragedi gdyby się rozstrzaskały w jego oku na drobne kawałki. Ludzie biegli badali to 10mcy ludzie z wiedzą doswiadczeniem dlaczego zamknieto strzelnice?
Bo nie spełnia norm zadnych bezpieczeństwa wystrzelony pocisk nigdy nie ma prawa wracać.
A to czy Rafał jest grzeczny czy kozak czy nie to to nie jest istotne moźliwe źe nie był aniołkiem lubianym przez uczniów ale to poboczny wątek nie mający wpływu na utratę wzroku szkoda go bo miał 16lat i 4 operacje pomyślcie o tym.
Dodano: 13  Kwietnia  2017  10:21:15
~Absolwentka
Jakub weź ty rusz mózgiem czasami. Wiem bardzo dobrze jacy sa Ci ludzie także pomyśl zanim ocenisz. Ale jeżeli wielkie państwo z Miasta przychodzi czyt malolat który myśli że wszystko mu wolno i niewie co to dyscyplina to się tak kończy. Mój mąż ukończył tą klasę i nigdy nic się nie stało a też tam strzelał. Po pierwsze z bronią trzeba uważać a po drugie nie założył okularów więc jest sam sobie winny.
Dodano: 12  Kwietnia  2017  22:44:33
~olko
D Jakub ty mie ogarniasz i ztym olaniem to prostactwo z twojej strony
Dodano: 12  Kwietnia  2017  22:30:31
~Jakub
Absolwentka
Jak nie masz rozumu nie ogarniasz sprawy to się nie wypowiadaj. Mjr lał na system i dyrektor a teraz bekną za to i koniec.
Dodano: 12  Kwietnia  2017  20:54:38
~Absolwentka
Chodziłam do budowlanki i jest to świetna szkoła. Na majora Krzysztofa Szykule nigdy złego słowa nie powiem bo był super nauczycielem. Mam nadzieję że mama tego chłopaka da sobie spokój. Przecież nie pan Krzysztof czy pan dyrektor do niego strzelali.
Dodano: 12  Kwietnia  2017  18:36:43
~ale jajca
Januszek po co było ci się puszyć na tym zydlu skoro nie masz kompetencji? Teraz będziesz beczał i nie unikniesz odpowiedzialności! Chciwość zawsze się tak kończy gdy do tego kroczy się drogą nieuczciwości. Kim ty teraz jesteś w obliczu ujawnienia nieszczęścia młodego człowieka? Czy ty faktycznie byłeś kiedykolwiek nauczycielem?
Dodano: 11  Kwietnia  2017  08:46:23
~Mecenas
Ta mecenas to postrach ona potrafi posadzić każdego .
Słono się ceni ale warto . Ma opinie w środowisku , wiec budowlanka na 100% beknie
Dodano: 11  Kwietnia  2017  00:21:52
Przykre to, że zamiast pomocy i wsparcia chłopcu i rodzinie wystosowuje się takie pisma! Dlaczego nic w nich nie napisano jakie działania podjęto w celu złagodzenia tego nieszczęścia, a tylko atakuje się media i ofiary wypadku? Ciekawe czy rodzice uczniów podpisanych pod tym pismem wyrazili na to zgodę oraz na publikację, przecież to są osoby chyba nieletnie?
Dodano: 11  Kwietnia  2017  00:18:43
~stary
posłuchałem zajawki młodej Pani adwokat i pusty smiech mnie zebrał jak usłyszałem o prawdopodobnej sitwie. Rozumiem, że jest za młoda i chyba nie stąd bo by wiedziała jak obecni "włodarze" szykowali pozycje do ataku na stołki. Ale cóż nieźle to robili skoro taki wytrawny zaprawiony w czerwonych podchodach lew jak Dyr. Stochmal nie dostrzegł kiedy go rolują. Fakt że już nie miał sił i zębów jak go dopadli ale tego jednego węża to na własnej piersi hodował przez długie lata. muszą goście mieć wejscia gdzie trzeba skoro przez 10 miechów pod dywan zamiatali sprawę. Jak znam życie teraz tez w dupe dostanie tzw koziołek a chłopcy co najwyżej troche sie wstydu .... stop wstyd to słowo raczej im nie znane jak i honor bo już dawno powinni nie pełnić tych funkcji.
Dodano: 11  Kwietnia  2017  00:00:49
~"konkurs"
To teraz obstawiamy zakłady kto tam będzie po "konkursie" rządził.
Wiadomo, że ktoś mierny, bierny ale wierny. Ktoś z wyznawców niszczycielskiej sekty PiS. Kogo mają jeszcze w zasobach? Ławka wydaje się być bardzo krótka.
Dodano: 10  Kwietnia  2017  21:23:41
~strach
Wyszło dziś jak wygadana jest LO i dyr WS , pisać oświadczenia potrafią ale prosto w oczy to cisza ...
Konkurs na Dyr Budowlanki rozpisany !!!
Dodano: 10  Kwietnia  2017  18:41:05
~lolo
Januszek - Ty byś tak pewnie zrobił, co nie? mocny w necie...
Dodano: 10  Kwietnia  2017  14:32:56
~Polsat
Polsat jest w Budowlance nie uciekł Pan Dyr S
Dodano: 10  Kwietnia  2017  13:15:22
~Januszek
Ciekawe czy dyrekcja zaszyje się na L4 przed mediami jak będzie goraco ???
Dodano: 10  Kwietnia  2017  11:29:19
~wiki
Pierwszy powinien odpowiadać za tuszowanie wypadku starosta, potem dyrektor szkoły a na końcu nauczyciel.
P.S. Warto zapytać, czy uczeń otrzymał już gratyfikację za trwały uszczerbek na zdrowiu? Czy ktoś ze szkoły mu podał w tragicznym czasie pomocną dłoń, czy też pozostawiono go samotnie? Znieczulica, znieczulica i pogoń za zaszczytami, a reszta jak padło, oto oblicze "dobrej zmiany"!
Dodano: 10  Kwietnia  2017  11:18:49
~Hahaha
Budowlanka / zajęcia odwołane wszystkich zebrano w pracownik komputerowej i nakazali "Obrona Stołków "
Dodano: 10  Kwietnia  2017  10:17:09
~cez_hackers
do @BUDO_HACKERS nie krzyczcie tak głośno bo u was nawet dobrego programisty niema jezyk
Dodano: 10  Kwietnia  2017  10:10:37
~lola
"Zawieszam komentowanie na okres przed świąteczny i nie życzę sobie żadnych prowokacji. Po świętach WIELKANOCNYCH możecie liczyć na moje komentarze."
edek życzyć to ty sobie możesz, jedynie zdrowia, szczęścia, pomyślności... smiech2
Dodano: 10  Kwietnia  2017  09:28:31
~MINECRAFT_PL
WPISZ SOBIE STRZELNICA TWOJA NAZWA MIASTA
Dodano: 10  Kwietnia  2017  09:12:47
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe