Szósta porażka Stali

„Stalówka” niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej. W niedzielę podopieczni trenera Ryszarda Kuźmy przegrali na swoim stadionie ze Zniczem Pruszków. Była to szósta porażka naszego zespołu w tej rundzie.

Stal śmiało zaczęła, ale w 11. minucie po koronkowej akcji graczy Znicza, straciła bramkę - podanie z prawej strony pola karnego wykorzystał Maciej Machalski - i straciła też na kilkanaście minut wigor do gry. Dopiero pod koniec pierwszej połowy miejscowi zaczęli konstruować akcje zaczepne. Po jednej z nich groźnie strzelał głową Tomasz Płonka, ale bez efektu bramkowego.

Napastnik Stali zrehabilitował się na początku drugiej połowy, kiedy wykorzystał dogranie Pawła Giela pod bramkę Znicza. Po wyrównaniu Stal cofnęła się na swoją połowę, pozwalając Zniczowi rozgrywać atak pozycyjny. Niestety, goście udowodnili, że nieprzypadkowo zajmują w tabeli drugie miejsce. W 78. minucie wrzucił piłkę z prawego skrzydła Paweł Kaczmarek, Aleksander Jagiełło uprzedził naszych obrońców i goście wygrywali 2:1. Nie mająca nic do stracenia Stal rzuciła się do ataku i straciła trzeciego gola. Po szybkiej, składnej kontrze Patryk Kubicki minął próbującego ratować sytuacje dalekim wybiegiem Wietechę, wpadł w pole karne i strzelił celnie do pustej bramki.

Goście mogli wygrać wyżej, ponieważ na początku drugiej połowy faulowany był w polu karnym Stali Banaszewski. Sędzia na odgwizdał faulu, a mógł i nikt o to nie miałby do niego pretensji. Znicz miał także dwie-trzy inne bardzo dobre okazje, których, na nasze szczęście, nie wykorzystał.

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:3 (0:1)

0:1 Banaszewski (11)

1:1 Płonka (51)

1:2 Jagiełło (78)

1:3 Kubicki (89)

Stal: Wietecha - Kantor, Bartkiewicz, Bogacz, Kołodziej (68 Wawrzyński) - Oziębała, Stelmach, Giel (82 Mażysz), Kachniarz, Bartosiak - Płonka.

Znicz: Misztal - Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kucharski - Machalski (66 Kita), Bartoszewicz, Banaszewski (81 Górka), Jagiełło (87 Włodarczyk), Kaczmarek - Chałas (82 Kubicki).

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Żółte kartki: Bogacz (Stal) oraz Górka (Znicz).