Zwycięska inauguracja

Stal Stalowa Wola od wygranej rozpoczęła drugoligowy sezon 2015/16. Drużyna trenera Jaromira Wieprzęcia pokonała u siebie Nadwiślana Góra 2:1.

Wszystkie bramki w tym meczu padły do przerwy. W 18. minucie przedarł się lewą stroną Marcin Kowalski i uderzył wzdłuż bramki. Lotu futbolówki nie zdołał przeciąć bramkarz Nadwiślana Tomasz Loska, a stojący za nim Tomasz Płonka już dobrze wiedział, co zrobić, żeby ta wylądowała w siatce. Po stracie bramki gości przejęli na moment inicjatywę, ale w 40. minucie Stal wyprowadziła kontrę, po której debiutujący w naszym zespole Dawid Jabłoński, kapitalnym strzałem z pierwszej piłki z kilkunastu metrów, podwyższył wynik. Inicjatorem akcji, po której Stal zdobyła drugą bramkę był Paweł Giel, który wywalczył piłkę w środkowej strefie, następnie wymienił dwa podania z Płonką, po czym uruchomił Łanuchę, a ten wypatrzył po prawej stronie Jabłońskiego. To była akcja określana mianem „stadiony świata”.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, po błędach naszych obrońców, Artur Pląskowski zdobył z kilku metrów kontaktową bramkę i gol ten dodał Nadwiślanowi skrzydeł do gry w drugiej połowie. Stal po przerwie skupiła się na pilnowaniu wyniku, natomiast zespół z Góry za wszelką cenę próbował doprowadzić do remisu. Bardzo bliski celu był W 74. minucie Sławomir Musiolik, który trafił z kilkunastu metrów w poprzeczkę. Pod koniec meczu Michał Kachniarz wyszedł na czystą pozycję, ale nie trafił w bramkę i do końca gry utrzymał się wynik z pierwszej połowy.

Stal Stalowa Wola - Nadwiślan Góra 2:1 (2:1)

1:0 Płonka (18)
2:0 Jabłoński (40)
2:1 Pląskowski (45)

Stal: Wietecha - Kantor, Wrona, Bogacz, Kowalski - Mikołajczak, Stelmach (73 Jagiełło), Łanucha (90 Mistrzyk), Giel, Jabłoński - Płonka.

Nadwiślan: Loska - Piwowarczyk, Pluta, Kaszok, Wójcik (89 Kocerba), Tront, Ziętarski (72 Kowalczyk), Musiolik, Skrobol (62 Ogrocki), Matysek, Pląskowski.

Sędziował: Michał Zając z Sosnowca.

Żółta kartka: Tront (Nadwiślan).