Zagwarantował niepodnoszenie opłat

Image

Lucjusz Nadbereżny mówi dość rządzącej klice, która wciąż podnosi nam opłaty. Kandydat na prezydenta złożył notarialnie poświadczone zobowiązanie: jeśli zostanie prezydentem, przez 4 lata opłaty za wodę nie pójdą w górę, a za ścieki zapłacimy mniej.

Za zawyżone opłaty za śmieci nikt nam pieniędzy nie oddał

Jak podkreśla kandydat na prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny koszty życia w Stalowej Woli są bardzo wysokie na co wpływ mają m.in. wygórowane opłaty komunalne. Przypomniał też, że od 1 lipca do 31 grudnia 2013 roku mieszkańcy płacili 12,85 zł od osoby za wywóz odpadów.

- My, od początku wskazywaliśmy na to, że ta opłata jest dwukrotnie zawyżona. Złożyłem inicjatywę przeliczając od nowa postępowanie przetargowe na obsługę właśnie naszych odpadów i udało się przeprowadzić skutecznie na forum Rady Miejskiej uchwałę, która obniżyła opłatę śmieciową od 1 stycznia 2014 do kwoty 7 zł na osobę, w przypadku deklaracji segregowania odpadów. Trzeba podkreślić, że w tym czasie, od 1 lipca do 31 grudnia poprzedniego roku, przez 6 miesięcy mieszkańcy byli, i tu muszę użyć mocnego słowa- okradani, ponieważ była naliczana nieuczciwa opłata na każdego mieszkańca za wywóz odpadów. Przeciętna stalowowolska rodzina w tym okresie przepłaciła niesprawiedliwie kwotę przynajmniej 150 zł. Tej kwoty mieszkańcom Stalowej Woli nikt nie oddał- podkreśla Lucjusz Nadbereżny, kandydat na prezydenta Stalowej Woli.

Z inicjatywy Lucjusza Nadbereżnego została także obniżona opłata za wywóz odpadów dla przedsiębiorców o 20%. Zostały zmniejszone także minimalne pojemności i rozmiary pojemników.

Cena wody systematycznie idzie w górę

Lucjusz Nadbereżny zaznaczył, że wzrost opłat za wodę i ścieki w latach 2007- 2014 był kolosalny. W przypadku wody było to 84%- z 1,68 zł na 3,09 zł. W przypadku ścieków podwyżka była jeszcze bardziej dotkliwa, bo wzrosła aż o 98%, z 3,50 zł na 6,94 zł. Łączny wzrost opłat za wodę i ścieki to 93%, z 5,19 zł do 10,03 gr. Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że powodem dlaczego te opłaty tak poszły w górę jest błędna polityka przypisywania kosztów po stronie mieszkańców bloków i domów jednorodzinnych.

- Mieszkańcy Stalowej Woli są obciążani niesprawiedliwymi i nieuczciwymi opłatami za utrzymywanie sieci wodno- kanalizacyjnej w strefie przemysłowej Stalowej Woli. Wybudowaliśmy na strefie przemysłowej drogi, wzdłuż których leci cała sieć wodno- kanalizacyjna, natomiast jest ona praktycznie nieużywana, bo działa tam podmiot konkurencyjny do naszego MZK- Wodociągi Huty Stalowa Wola i to tam zakłady przemysłowe zrzucają swoje ścieki. Strata utrzymania tej miejskiej sieci jest w sposób całkowicie niesprawiedliwy przerzucana na mieszkańców Stalowej Woli. W ten sposób rachunek mieszkańców Stalowej Woli co miesiąc o każdy m3 odprowadzanych ścieków jest przynajmniej zawyżony o 1 zł. Czas zmienić tę niesprawiedliwość- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jeśli Lucjusz Nadbereżny będzie prezydentem- skończą się podwyżki

Lucjusz Nadbereżny złożył zobowiązanie, które jak sam podkreślił, wynika z analizy przepisów prawa, a także analizy finansowej oraz uczciwości w stosunku do mieszkańców miasta. Jeżeli przedstawiciel PiS zostanie prezydentem Stalowej Woli, rachunki za wodę nie będą wzrastać przez całą kadencję, czyli aż przez 4 lata, natomiast te za ścieki zmaleją. Swoje zobowiązanie Nadbereżny złożył na piśmie w obecności notariusza, by miało ono jeszcze większą moc.

Zrobi porządek w miejskich spółkach

Jednym z podstawowych zadań programowych Lucjusza Nadbereżnego jest obniżenie kosztów życia mieszkańców miasta.

- Nie może być tak, że prezes miejskiej spółki nie chce przyjść na Radę Miejską, a jeżeli przychodzi, to nie chce złożyć merytorycznego uzasadnienia dla podwyżek opłat. Potrzeba wielkiego audytu tego, jak wygląda naliczenie opłat komunalnych dla mieszkańców Stalowej Woli. Dzisiaj mało kto wie, że interesu mieszkańców Stalowej Woli, właśnie w tych spółkach komunalnych, pilnują ludzie w radach nadzorczych spoza Stalowej Woli. To przykład największego politykierstwa jakie może być, politycznego łupu jakimi są rady nadzorcze Stalowej Woli. Kiedy przewodniczącym rady nadzorczej MZK jest pan, który jest dyrektorem liceum w Rzeszowie, jest związany ze środowiskiem Korwina-Mikke i jest związany z Rzeszowszczyzną, kiedy w tej samej radzie nadzorczej jest osoba, która pilnuje opłat za wodę i ścieki pan Władysław Stępień z SLD, PSL, człowiek z powiatu tarnobrzeskiego, kiedy w kolejnej miejskiej spółce przewodniczącą rady nadzorczej jest radczyni, mecenas z Tarnobrzega, kiedy kolejna spółka - PEC jest pilnowana przez przewodniczącą rady nadzorczej, partnerkę życiową pana prezydenta, jednocześnie główną księgową MZK i prokurent tej spółki. W Stalowej Woli to już nie jest politykierstwo, to są standardy państw republik bananowych, aby w ten sposób dzielić łupy polityczne i przez 12 lat na naszych spółkach komunalnych, na naszych zakładach został stworzony bardo duży układ kolesiostwa, sitwy, a spoiwem tego wszystkiego jest Andrzej Szlęzak, który zarzuca nam politykowanie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Lucjusz Nadbereżny wyjaśnia, że nie jest osobą, która kurczowo trzyma się swoich pomysłów, nie biorąc pod uwagę poglądów innych. Podkreśla, że jeśli zostanie prezydentem, będzie brał pod uwagę inicjatywę pracowników spółek miejskich, urzędu miasta czy zakładów budżetowych.

[MagPie]

Więcej w materiale video.

Materiał video

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~smutny los

Czekają cię Endriu ciężkie czasy.Kolesie i inne przy.upaski przestaną stawiać gorzałeczkę.Będzie susza,oj będzie.Nie będzie gdzie gęby umoczyć.Oj nie będzie.Teraz stawiają na wyścigi no bo przecież biznesiki jakoś muszą się kręcić.A jak zostaniesz goły to i kolesie cię zostawią.Teraz też ich wk...wiasz ale ze strachu stawiają.Większość z tych co na ciebie głosują też utopiliby cię w łyżce wody i mają cię w d..ie ale też ze strachu głosują żeby przy tobie trochę ochłapów ze stolika uszczknąć.Oj czekają cię Endriu ciężkie czasy,oj ciężkie.Ale takie jest życie Endriu,jak wygrasz klakiernia krzyknie - Wygraliśmy,a jak przegrasz -Przegrałeś nieudaczniku.Ale ty wiesz ,że przerżniesz i dlatego rób w barku zapasy bo kolesie juz niedługo przstaną ci sie nawet kłaniać.Oj idą ciężkie czasy Endriu ,oj ciężkie.

~rumcejs

~gino sieje walenistyczną propagandę. NIE dla walenizmu. Ten ustrój upada. I bardzo dobrze. 16 listopada koniec walenizmu. Wyborcy do urn.

~gino

idę, bo nie chcę budowy kościołów, pomników kaczora, "mgły smoleńskiej" i innych wariactw, nie dla szaleńców

przecież sagatowska i błądek swoich nie wyrzucą a za wasze pier... my płacimy z podatków

~NoToCyk

DOSYĆ RZĄDÓW PIJAKA, NIE GŁOSUJĘ NA SZLĘZAKA!

~who

Uprasza się pracodawców o sprawdzenie, kto zamiast pracować prowadzi kampanię w Internecie?

~KaskaMisiu

Idę do wyborów bo przecież mnie i mojej konkubinie kasa przez następne cztery latka przecież musi zgadzać się.No nie frajerzy ?

~antek z PZPR

konkubina nie mieszkanców zwolenników slepych pisu, mieszkańcy dadzą odpór pisiakom i skończy się jak zwykle

~gino

a może być popytał w pisie ilu macie alkoholików i byłych alkoholików? wiesz, ja wiem, że całkiem sporo, może sam piszesz upity, bo na trzeźwo to nie wygląda, że jest napisane, przestań mnie pisowski eunuchu nazywać zwolennikiem Szlęzaka, bo nie jestem, zagłosuję na niego, bo nie chcę "smoleńskiej" mgły i innych głupot w Stalowej a to, że nie masz zdolnoiści honorowej to fakt, nie znam nihogo z pisu co miałby honor... z pisu nikt nie jest w urzędzie pracy, bo to nomenklatura, postpezetpeerowska też

a z tego co mi wiadomo to w wyborach Rzegocki-Szlęzak przyłapano po analizie serwerów zwolenników Rzegockiego, więc zamilcz, wstydu oszczędź

~konkubina

Konkubina Szlęzaka zarabia w spółkach miejskich ponad 200 tysiecy złotch czyli tyle albo i wiecęj od Szlęzaka.Tak się bawi nasz Prezio a nas mieszkańców ma za idiotów.Zaleca nam kurs srania bez jedzenia.Bezczelny typ.Zobaczymy Panie Szlęzak po wyborach.Nas Mieszkańców będzie waliło to czy ma Pan co do michy włożyć nie mówiac o tym czy ma Pan co nalać do kielicha.

~ziutek

Jakiej ?? Haha honorowej? No zapomniałem że ty i twój upity żubrówą przełożony z magistratu wyznaczyliście sobie inne standardy, wśród was obowiązuje zasada honorowego przemilczania pijackich inklinacji współtowarzyszy to typowe dla pijackiej kultury waszego politycznego PZPR-owskiego matecznika

I wiesz co, powtórzę raz jeszcze:
Czy alkoholik powinien zostać prezydentem? odpowiedzcie proszę wy magistrackie kundelki, prowincjonalni "spindoktorzy", jak macie zamiar ukryć pijaństwo waszego pryncypała? No i co głos odebrało? Pokażcie na co was stać łachuderki ze spoconymi łapkami, ilu was tam jest co? Jeden czy dwóch? Obaj na etacikach w UM? Obiecuje, że po wyborach serwery będą sprawdzone, a Ci którzy w godzinach pracy urzędu wypisują tu te kalumnie, baje i majaczenia zasilą szeregi podopiecznych urzędu pracy.

~gino

ziutek ty jak każdy z pis nie masz zdolności honorowej

~olo

złodzieje i wszelkiej maści kombinatorzy i koryciarze oraz dodam jeszcze przydupasy wszyscy tworzą pisumiech

~ziutek

Czy alkoholik powinien zostać prezydentem? odpowiedzcie proszę wy magistrackie kundelki, prowincjonalni "spindoktorzy", jak macie zamiar ukryć pijaństwo waszego pryncypała? No i co głos odebrało? Pokażcie na co was stać łachuderki ze spoconymi łapkami, ilu was tam jest co? Jeden czy dwóch? Obaj na etacikach w UM? Obiecuje, że po wyborach serwery będą sprawdzone, a Ci którzy w godzinach pracy urzędu wypisują tu te kalumnie, baje i majaczenia zasilą szeregi podopiecznych urzędu pracy.

~DJ_AFERA

W mieście szykuje się draka, wywiozą na taczkach Szlęzaka

~brum

Jak ci szlęzakowcy znowu ujadają:

Najbardziej PIS boją się złodzieje i wszelkiej maści kombinatorzy i koryciarze oraz dodam jeszcze przydupasy.

Dlatego taki JAZGOT i ujadanie szlęzakowców.

Niech ktoś wreszcie wymieni te sukcesy Szlęzaka od krzyża

Szlęzak jakie miał kwalifikacje 12 lat temu. A jakie kwalifikacje Szlęzak ma teraz po 12 latach żadne co widać w mieście.

~n/c

Obrazek

~wklej

Akcja wyborcza przy otwartej kurtynie
Zdaniem posła na Sejm RP Antoniego Błądka, Nadbereżny jest człowiekiem młodym, ale o bardzo dojrzałym umyśle, który sprawdził się w działaniu.

I dalej ani słowa o wynikach tego działania.

Chciałem się coś dowiedzieć o tych dokonaniach.
Ciężko cokolwiek znaleźć w necie oprócz info o nepotycznych koneksjach co uważam z jednej strony za zlośliwości z drugiej strony brak doświadczenia kandydata co go chyba dyskwalifikuje na poważne stanowisko Przeydenta takiego miasta jak Stalowa Wola.

Gdyby był sprawnym organizatorem i doświadczonym kandydatem wszędzie mozna byłoby wszystkiego sie o nim dowiedzieć co z kolei uniemożliwiałoby posądzenia i demaskowało plotki .

Wreszcie znalazłem:

Lucjusz Nadbereżny
@lucjuszn

Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Mgr prawa i mgr politologii. Szczęśliwy mąż i tata! więcej na: http://www.nadberezny.pl

Szczęśliwy mąż i tata to chyba zbyt małe kwalifikacje na Prezydenta.

pomyślałem na stronie prywatnej (jest link) znajdę co trzeba, a tu:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

No to może faktyczne motorem napędowym kariery jest autorka tego autorytatywnego stwierdzenia: "Czas na zmiany w Stalowej Woli – mówiła Senator Janina Sagatowska. "

~wklej

Jak ci szlęzakowcy znowu ujadają:

Najbardziej PIS boją się złodzieje i wszelkiej maści kombinatorzy i koryciarze oraz dodam jeszcze przydupasy.

Dlatego taki JAZGOT i ujadanie szlęzakowców.

Niech ktoś wreszcie wymieni te sukcesy Szlęzaka od krzyża

Szlęzak jakie miał kwalifikacje 12 lat temu. A jakie kwalifikacje Szlęzak ma teraz po 12 latach żadne co widać w mieście.

@Seb miałeś wymienić te sukcesy szlęzaka bo szlęzakowców jakaś amnezja ogarneła
szlęzakowcy muszą łgać

~Seb

@prof., naucz się interpunkcji, a nie czpeiaj się literówek ;)

~apel

jak zależy Ci na Ojczyźnie, małej czy dużej głosuj przeciw pis, idźmy na wybory i znowu postawmy pisiaków w kącieumiech

~16list.

Profesjonalizm, kompetencja, szacunek, młodość, dynamizm. TAK dla Lucjusza.

~luz

wszystkie czopki kochaja kudłategoumiech

~tojeko

16 listopada koniec walenizmu.

~gino

poprzednik jest jak tubka z wazelinąumiech

~chichi

~gino wykonuje walenistyczną robotę. Ale obciach. Tak ukochać walenizm? W dzisiejszych czasach! Ludzie!!! Ale obciach.

~gino

nadbereżny zjednoczył wszystkich przeciw pis, szlęzak powinien mu kupic rowerumiech

~KaskaMisiu

Idę do wyborów bo przecież mnie i mojej konkubinie kasa przez następne cztery latka przecież musi zgadzać się.No nie frajerzy ?

~dj_lolo

do tego chcą się ucieć, by w mieście rządził kurdupelumiech

~NoToCyk

DOSYĆ RZĄDÓW PIJAKA, NIE GŁOSUJĘ NA SZLĘZAKA!

~DJ_AFERA

W mieście szykuje się draka! na taczkach wywiozą z urzędu pijaka!