Zagwarantował niepodnoszenie opłat

Image

Lucjusz Nadbereżny mówi dość rządzącej klice, która wciąż podnosi nam opłaty. Kandydat na prezydenta złożył notarialnie poświadczone zobowiązanie: jeśli zostanie prezydentem, przez 4 lata opłaty za wodę nie pójdą w górę, a za ścieki zapłacimy mniej.

Za zawyżone opłaty za śmieci nikt nam pieniędzy nie oddał

Jak podkreśla kandydat na prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny koszty życia w Stalowej Woli są bardzo wysokie na co wpływ mają m.in. wygórowane opłaty komunalne. Przypomniał też, że od 1 lipca do 31 grudnia 2013 roku mieszkańcy płacili 12,85 zł od osoby za wywóz odpadów.

- My, od początku wskazywaliśmy na to, że ta opłata jest dwukrotnie zawyżona. Złożyłem inicjatywę przeliczając od nowa postępowanie przetargowe na obsługę właśnie naszych odpadów i udało się przeprowadzić skutecznie na forum Rady Miejskiej uchwałę, która obniżyła opłatę śmieciową od 1 stycznia 2014 do kwoty 7 zł na osobę, w przypadku deklaracji segregowania odpadów. Trzeba podkreślić, że w tym czasie, od 1 lipca do 31 grudnia poprzedniego roku, przez 6 miesięcy mieszkańcy byli, i tu muszę użyć mocnego słowa- okradani, ponieważ była naliczana nieuczciwa opłata na każdego mieszkańca za wywóz odpadów. Przeciętna stalowowolska rodzina w tym okresie przepłaciła niesprawiedliwie kwotę przynajmniej 150 zł. Tej kwoty mieszkańcom Stalowej Woli nikt nie oddał- podkreśla Lucjusz Nadbereżny, kandydat na prezydenta Stalowej Woli.

Z inicjatywy Lucjusza Nadbereżnego została także obniżona opłata za wywóz odpadów dla przedsiębiorców o 20%. Zostały zmniejszone także minimalne pojemności i rozmiary pojemników.

Cena wody systematycznie idzie w górę

Lucjusz Nadbereżny zaznaczył, że wzrost opłat za wodę i ścieki w latach 2007- 2014 był kolosalny. W przypadku wody było to 84%- z 1,68 zł na 3,09 zł. W przypadku ścieków podwyżka była jeszcze bardziej dotkliwa, bo wzrosła aż o 98%, z 3,50 zł na 6,94 zł. Łączny wzrost opłat za wodę i ścieki to 93%, z 5,19 zł do 10,03 gr. Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że powodem dlaczego te opłaty tak poszły w górę jest błędna polityka przypisywania kosztów po stronie mieszkańców bloków i domów jednorodzinnych.

- Mieszkańcy Stalowej Woli są obciążani niesprawiedliwymi i nieuczciwymi opłatami za utrzymywanie sieci wodno- kanalizacyjnej w strefie przemysłowej Stalowej Woli. Wybudowaliśmy na strefie przemysłowej drogi, wzdłuż których leci cała sieć wodno- kanalizacyjna, natomiast jest ona praktycznie nieużywana, bo działa tam podmiot konkurencyjny do naszego MZK- Wodociągi Huty Stalowa Wola i to tam zakłady przemysłowe zrzucają swoje ścieki. Strata utrzymania tej miejskiej sieci jest w sposób całkowicie niesprawiedliwy przerzucana na mieszkańców Stalowej Woli. W ten sposób rachunek mieszkańców Stalowej Woli co miesiąc o każdy m3 odprowadzanych ścieków jest przynajmniej zawyżony o 1 zł. Czas zmienić tę niesprawiedliwość- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jeśli Lucjusz Nadbereżny będzie prezydentem- skończą się podwyżki

Lucjusz Nadbereżny złożył zobowiązanie, które jak sam podkreślił, wynika z analizy przepisów prawa, a także analizy finansowej oraz uczciwości w stosunku do mieszkańców miasta. Jeżeli przedstawiciel PiS zostanie prezydentem Stalowej Woli, rachunki za wodę nie będą wzrastać przez całą kadencję, czyli aż przez 4 lata, natomiast te za ścieki zmaleją. Swoje zobowiązanie Nadbereżny złożył na piśmie w obecności notariusza, by miało ono jeszcze większą moc.

Zrobi porządek w miejskich spółkach

Jednym z podstawowych zadań programowych Lucjusza Nadbereżnego jest obniżenie kosztów życia mieszkańców miasta.

- Nie może być tak, że prezes miejskiej spółki nie chce przyjść na Radę Miejską, a jeżeli przychodzi, to nie chce złożyć merytorycznego uzasadnienia dla podwyżek opłat. Potrzeba wielkiego audytu tego, jak wygląda naliczenie opłat komunalnych dla mieszkańców Stalowej Woli. Dzisiaj mało kto wie, że interesu mieszkańców Stalowej Woli, właśnie w tych spółkach komunalnych, pilnują ludzie w radach nadzorczych spoza Stalowej Woli. To przykład największego politykierstwa jakie może być, politycznego łupu jakimi są rady nadzorcze Stalowej Woli. Kiedy przewodniczącym rady nadzorczej MZK jest pan, który jest dyrektorem liceum w Rzeszowie, jest związany ze środowiskiem Korwina-Mikke i jest związany z Rzeszowszczyzną, kiedy w tej samej radzie nadzorczej jest osoba, która pilnuje opłat za wodę i ścieki pan Władysław Stępień z SLD, PSL, człowiek z powiatu tarnobrzeskiego, kiedy w kolejnej miejskiej spółce przewodniczącą rady nadzorczej jest radczyni, mecenas z Tarnobrzega, kiedy kolejna spółka - PEC jest pilnowana przez przewodniczącą rady nadzorczej, partnerkę życiową pana prezydenta, jednocześnie główną księgową MZK i prokurent tej spółki. W Stalowej Woli to już nie jest politykierstwo, to są standardy państw republik bananowych, aby w ten sposób dzielić łupy polityczne i przez 12 lat na naszych spółkach komunalnych, na naszych zakładach został stworzony bardo duży układ kolesiostwa, sitwy, a spoiwem tego wszystkiego jest Andrzej Szlęzak, który zarzuca nam politykowanie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Lucjusz Nadbereżny wyjaśnia, że nie jest osobą, która kurczowo trzyma się swoich pomysłów, nie biorąc pod uwagę poglądów innych. Podkreśla, że jeśli zostanie prezydentem, będzie brał pod uwagę inicjatywę pracowników spółek miejskich, urzędu miasta czy zakładów budżetowych.

[MagPie]

Więcej w materiale video.

Materiał video

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~uwaga

Tragiczny poziom internauty podpisującego się "~pościel". Należy wszystkich przestrzec przed takim podejściem do życia. Jego również.

~16XI2014

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ. Wybory 16 listopada.

~pościel

Konkubiny to bardzo fajne dziewczny. Niech pracują , nadzorują, zarobkują i zjebami talibami się nie przejmują, bo to umysłowi impotęci, którzy gówno wiedzą jeszcze mniej rozumieją i jak zboczone watykanskie chłystki czepili się łóżka i kołyski.

~AndrzejS.

Komuna i kumoterstwo, nepotyzm i konkubina, ta cała sitwa to moja drużyna!

~ola

pis to staroświecka partia, ja nie mam nic przeciw konkubinatowi, zresztą w normalnej Europie to powszechne warto się poznać przed slubem a nawet tak zyc i nikomu nic do tego, pisiaki jak widać nie maja problemów przed wejście z butami w cudze łóżko, zapowiadaja może totalną inwigilację, oj znamy to już...

~100 lat

Wznieśmy toast! Wypijmy lampkę wina ! Niech nam żyje najbogatsza w mieście (Preziowa) Konkubina !

~wklej

Akcja wyborcza przy otwartej kurtynie
Zdaniem posła na Sejm RP Antoniego Błądka, Nadbereżny jest człowiekiem młodym, ale o bardzo dojrzałym umyśle, który sprawdził się w działaniu.

I dalej ani słowa o wynikach tego działania.

Chciałem się coś dowiedzieć o tych dokonaniach.
Ciężko cokolwiek znaleźć w necie oprócz info o nepotycznych koneksjach co uważam z jednej strony za zlośliwości z drugiej strony brak doświadczenia kandydata co go chyba dyskwalifikuje na poważne stanowisko Przeydenta takiego miasta jak Stalowa Wola.

Gdyby był sprawnym organizatorem i doświadczonym kandydatem wszędzie mozna byłoby wszystkiego sie o nim dowiedzieć co z kolei uniemożliwiałoby posądzenia i demaskowało plotki .

Wreszcie znalazłem:

Lucjusz Nadbereżny
@lucjuszn

Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Mgr prawa i mgr politologii. Szczęśliwy mąż i tata! więcej na: http://www.nadberezny.pl

Szczęśliwy mąż i tata to chyba zbyt małe kwalifikacje na Prezydenta.

pomyślałem na stronie prywatnej (jest link) znajdę co trzeba, a tu:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

No to może faktyczne motorem napędowym kariery jest autorka tego autorytatywnego stwierdzenia: "Czas na zmiany w Stalowej Woli – mówiła Senator Janina Sagatowska. "

~Jeden Taki

Lucjusz to prawica? Przecież jego obietnice niosą większy socjali niż obiecuje SLD, a ci są chyba lewicą. Jaką on prawicę on reprezentuje? Bardzo proszę o rzetelne wytłumaczenie.

~POparcie

Nie ważne ile masz lat - POpieraj jedynie u nas pnujący od 12 lat,jedyny na całym świecie USTRÓJ - KONKUBINAT

~konkubinat

PISZCIE O KONKRETACH CO DOBREGO ZROBIŁ PREZIO - DODAJ DO LISTY i WKLEJ DALEJ

1-STADION -nieskończony
2-MZK -zwolnił fachowca dobrego menedżera
3-BIBLIOTEKA -GENERUJE TYLKO STRATY
4-ZMKS -TYLKO STRATY I DOKŁADNIE KASY NA ŹLE FUNKCJONUJĄCY ZAKŁAD - FATALNE DECYZJE DYREKTORA ZWOLNIENA PRACOWNIKÓW KARY SĄDOWE FIRMY KONTROLERSKIE ITP!!!!
5-BRAK PREZIA NA SESJACH -AROGANCJA
6- BRAK ZASTĘPCY - CO ZA TYM SIĘ KRYJE WIĘKSZOŚĆ WIE ITP!!!
Nieomylnośc buta arogancja oto prezio stalowki

7- NEPOTYZM - Wsadził konkubinę do MZK i do PEC-u
8- Brak obwodnicy po 12 latach
9- Chce budować most dla Koczwary i Cholewińskiego
10- Postawił fatalny pomnik tranformersa za 100.000
11- Chce zwężyć ul. Jan Pawła II
12- Nie wyremontował kładki nad torami przez 12 lat
13- brak ławek w parku miejskim i fatalna kostka
14- Przeją skażone stawy osadowe od HSW
15- Postawił elektryczne pergole na śmiecie których nie chcą mieszkańcy
16- Zabrania włączać syreny by upamiętnić Powstańców
17- Przez 12 lat nie doprowadził do remontu ul. Przemysłowej
18- Nie zrobił placu przed biblioteką i ZUSem
19- Nie zrobił Multicentrum w kinie Ballada jak obiecał
20- Przez 12 lat nie zrobił rynku w Rozwadowie
21 - Zawyżył stawki za śmiecie przez pół roku
22 - Pozwala na wysokie ceny wody
23 - Nie kontroluje cen ciepła i podwyżki sa co roku
24- Niedokończony park miejski
25- Niedokończony Hutnik
26- Wyboje na podskarpowej
27- Wydał gigantyczną kase na Inkubator Technologiczny z którego nie ma zysku od lat.

DODAJ DO LISTY i WKLEJ DALEJ

~dementi

"~prawica" to fałszywy nick. Prawica jest z Lucjuszem. Prawica głosuje na Lucjusza.

~vox populi

Szanowny Panie Lucjuszu. Dziękujemy bardzo za stałe interesowanie się problemami mieszkańców, za słuchanie głosu ludzi. Tego w mieście nie ma, a powinno być. Dlatego w wyborach na prezydenta miasta będziemy na Pana głosować. Bo ludzi trzeba szanować.

~WiwatPO

~Wiwat PO Szanowna Pani Poseł Butryn.A gdzie jest Pani Szanowne Towarzystwo ze śmiesznej Partii pod dumnym tytułem Platforma NieObywatelska ?PrzyPOminam Pani,że za trzy tygodnie w całym naszym kraju odbędą się Wybory Samorządowe.Gdzie jest Pani POwska drużyna ? Co - tym razem poddajecie walkowerem Wybory Samorządowe ? Takiej wspaniałej ,uwielbianej przez wszystkich Polaków a nawet Niemców i Rosjan partii nie stac na wygenerowanie kandydata na Prezydenta Miasta,Kandydatów do Rady Miasta czy Kandydatów do Rady Powiatu ?Została Pani bidulinka sama w Stalowej Woli w tej śmisznej partyjce.Wszyscy świadomi swoich dokonań dla wspaniałego rozkwitu naszego miasta dali nura i pouciekali jak szczury gdzie się da.Mało nóg nie połamali.Tym razem udają Czerwonoskórych Indian razem z Towrzyszami z SLD i Wielkim Szamanem niejakim Preziem zasłużonym dla krzewienia idei Marksa i Engelsa i jeszcze innych takich tam Wolnomyślicieli.Została Pani sama bidulinka.A kto teraz pomoże Pani za rok w Pani reelekcji poselskiej ? Ludzie Panią uwielbiają.Zamiast się nudzić na emeryturze będą mieli zajęcie do 67-go roku życia,nawet w soboty ! Zabrała Im Pani pieniądze z OFE i też są zachwyceni.Zamiast wydawać ten szmal kręcąc się po miejskich galeryjkach pojadą sobie w nidzielę do lasu i odpoczną.Dziękujemy.

~prawica

przypominamy skąd ma ta TV ten lokal co w nim siedzi i kto był rzecznikiem starostwa za siembiedy i taka to niezależność tej TVumiech

~wklej

Akcja wyborcza przy otwartej kurtynie
Zdaniem posła na Sejm RP Antoniego Błądka, Nadbereżny jest człowiekiem młodym, ale o bardzo dojrzałym umyśle, który sprawdził się w działaniu.

I dalej ani słowa o wynikach tego działania.

Chciałem się coś dowiedzieć o tych dokonaniach.
Ciężko cokolwiek znaleźć w necie oprócz info o nepotycznych koneksjach co uważam z jednej strony za zlośliwości z drugiej strony brak doświadczenia kandydata co go chyba dyskwalifikuje na poważne stanowisko Przeydenta takiego miasta jak Stalowa Wola.

Gdyby był sprawnym organizatorem i doświadczonym kandydatem wszędzie mozna byłoby wszystkiego sie o nim dowiedzieć co z kolei uniemożliwiałoby posądzenia i demaskowało plotki .

Wreszcie znalazłem:

Lucjusz Nadbereżny
@lucjuszn

Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Mgr prawa i mgr politologii. Szczęśliwy mąż i tata! więcej na: http://www.nadberezny.pl

Szczęśliwy mąż i tata to chyba zbyt małe kwalifikacje na Prezydenta.

pomyślałem na stronie prywatnej (jest link) znajdę co trzeba, a tu:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

No to może faktyczne motorem napędowym kariery jest autorka tego autorytatywnego stwierdzenia: "Czas na zmiany w Stalowej Woli – mówiła Senator Janina Sagatowska. "

~Odwagi!

W mieście w końcu media mówią odważnie, oczywiście oprócz jednego szlęzakowego net portalu, o tym się w mieście dzieje i jaki został stworzony układ kolesi. Miło zaskoczony jestem odwaga tego portalu ale rownież TVM miejskiej:

Nadbereżny obiecuje tańsze życie from Telewizja Miejska Stalowa Wola on Vimeo.

~Mr. WHO

Lucek, zrzuć odzienie i nago przebiegnij Al. JPawła... wtedy sprawdzimy czy jesteś naprawdę prawdziwy.

~konkubina

Konkubina Szlęzaka zarabia w spółkach miejskich ponad 200 tysiecy złotch czyli tyle albo i wiecęj od Szlęzaka.Tak się bawi nasz Prezio a nas mieszkańców ma za idiotów.Zaleca nam kurs srania bez jedzenia.Bezczelny typ.Zobaczymy Panie Szlęzak po wyborach.Nas Mieszkańców będzie waliło to czy ma Pan co do michy włożyć nie mówiac o tym czy ma Pan co nalać do kielicha.

~nigdy

Mieszkańcy Stalowej Woli, nie głosujcie na prezia ani na kandydatów do Rady Miejskiej z komitetu wyborczego prezia. SLD nie wystawiła swojego komitetu do Rady Miejskiej. Kandydaci z lewicy są w komitecie prezia. Każdy wyborca w Stalowej Woli powinien o tym pamiętać. I oczywiście nie głosować na prezia i nie głosować na jego kandydatów do Rady Miejskiej.

~olo

w pisie jest więcej lewicy i zydokomuna jak ktos wie z historii to gorsze

~droga

Pamiętajcie, że u prezia są z lewicy. Nie głosujcie na prezia co trzyma z lewicą. Na lewicę u prezia też nie głosujcie. Nigdy i nigdzie.

~olo

pisiaki z lucjuszem stalowa wola głosuje przeciwko pis i partyjniactwu

~ludmiasta

Stalowa Wola z Lucjuszem. Głosujemy 16 listopada.

~prawica

prawica głosuje na prawicę a nie na podszywajacy się pod prawicę lewacki pis złozony z komuchów w tym byłych pezetpeerowców

~laugh

~prawica brnie w fałszu podszywając się pod prawicę. Prawica głosuje na Lucjusza. Prawica głosuje na Stalową Wolę.

~prawica

pis nie jest prawicą, ciężko znaleźć w Polsce cos bardziej lewicowego a działającego legalnie

~lol

w pisie jest natomiast człowiek który lał ludzi w Radomiu, żydówka i żyd przechrzty, wielu o tym wie

~StopKomunie

Kraży tutaj manipulator wygaduje pierwszoklasowe brednie wciskając zmanipulowane teksty. Jak wasz dyktator Szlęzak taki wielki narodowiec i prawicowiec to co robią największe komuchy w mieście w jego komitecie?

1- Jacek Czech SLD były sekretarz PZPR
2- Joanna Grobel-Proszowska SLD były poseł w PZPR
3- Jerzy Augustyn SLD
4- Andrzej Luczakowski SLD aparatczyk PZPR
5- Mariusz Kunysz SLD

Itd, itp..... Te komuchy to też wolnorynkowcy, kapitaliści, demokraci? Obrzydliwa ta twoja manuipulacja. Stop manipulacji, jedyna prawica to PiS, Nowa Prawica to kolaboranci i komuchy. Dowodem na to jest fakt że Szlęzaka konkubina tam startuje, to jest dla was niezbity dowód, otwórzcie oczy dzieci drogie, kręcą wami na wszystkie strony!

~n/c

Przepraszam umiech jak można zagłosować na człowieka z fryzurą jak PiS-da z pierwszej połowy XX wieku ?

~wklej

Akcja wyborcza przy otwartej kurtynie
Zdaniem posła na Sejm RP Antoniego Błądka, Nadbereżny jest człowiekiem młodym, ale o bardzo dojrzałym umyśle, który sprawdził się w działaniu.

I dalej ani słowa o wynikach tego działania.

Chciałem się coś dowiedzieć o tych dokonaniach.
Ciężko cokolwiek znaleźć w necie oprócz info o nepotycznych koneksjach co uważam z jednej strony za zlośliwości z drugiej strony brak doświadczenia kandydata co go chyba dyskwalifikuje na poważne stanowisko Przeydenta takiego miasta jak Stalowa Wola.

Gdyby był sprawnym organizatorem i doświadczonym kandydatem wszędzie mozna byłoby wszystkiego sie o nim dowiedzieć co z kolei uniemożliwiałoby posądzenia i demaskowało plotki .

Wreszcie znalazłem:

Lucjusz Nadbereżny
@lucjuszn

Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Mgr prawa i mgr politologii. Szczęśliwy mąż i tata! więcej na: http://www.nadberezny.pl

Szczęśliwy mąż i tata to chyba zbyt małe kwalifikacje na Prezydenta.

pomyślałem na stronie prywatnej (jest link) znajdę co trzeba, a tu:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

No to może faktyczne motorem napędowym kariery jest autorka tego autorytatywnego stwierdzenia: "Czas na zmiany w Stalowej Woli – mówiła Senator Janina Sagatowska. "