Poznaj program wyborczy Nadbereżnego

Image

Lucjusz Nadbereżny przedstawił najważniejsze założenia swojej kampanii wyborczej. Kandydat na prezydenta przede wszystkim chce wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców, walczyć o nowe miejsca pracy, o obwodnicę, niższe podatki i opłaty komunalne.

Nowe miejsca pracy

- Stalowa Wola nie jest miastem komiksów, Stalowa Wola nie jest jeszcze miastem akademickim, nie jest jagodową stolicą Polski. Stalowa Wola powinna być stolicą przemysłu z silnym ośrodkiem przemysłowym i na tym fundamencie powinniśmy budować całe nasze działania, promocję miasta, pozycjonowanie miasta, bo to stoi u podstaw tego miasta jako perły Centralnego Okręgu Przemysłowego- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Lucjusz Nadbereżny przygotował już program walki z bezrobociem w Stalowej Woli. Jego wdrożenie będzie skutkowało powstawaniem nowych miejsc pracy oraz zachowaniem dotychczasowych.

- Praca nie przez przypadek jest pierwszym fundamentem mojego programu, bo jest to rzecz niezbędna, aby Stalowa Wola mogła się rozwijać w każdym aspekcie, w każdym sektorze, czy to pod względem rodzinnym, czy rozwoju szeroko rozumianego społeczno- gospodarczego. (...) Będę prezydentem, który będzie walczył o każde miejsce pracy. Moim priorytetem we wszystkich wydatkach budżetowych, we wszystkich środkach unijnych będą te działania, które będą tworzyć czy utrzymywać aktualne miejsca pracy w Stalowej Woli- zapewnia Lucjusz Nadbereżny.

Program, który da nowe miejsca pracy

Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta Stalowej Woli wróci do opracowanego przez PiS programu „Nowe Miejsca Pracy dla Stalowej Woli". Program ten to ukłon w stronę przedsiębiorców. Pozwala on na zwolnienie z podatku firmy tworzące nowe miejsca pracy i inwestorów, którzy przychodzą do Stalowej Woli. Na ulgi będą mogły liczyć te przedsiębiorstwa, które będą zatrudniać na umowę o pracę, na dodatkowe ulgi- inwestorzy wprowadzający nowe technologie.

- Kiedy proponowaliśmy ten program na forum Rady Miejskiej zarzucano nam, że Stalowej Woli na to nie stać, albo że nie przyniesie to żadnego skutku gospodarczego. Ostatnio, jako radni otrzymaliśmy materiał, który mówi o tym, że w ostatnich latach zostało umorzone kilka milionów złotych podatku od nieruchomości dla największych podmiotów gospodarczych. Te umorzenia nie były uwarunkowane tworzeniem nowych miejsc pracy. To wielki błąd- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jeśli to właśnie Lucjusz Nadbereżny zostanie wybrany nowym prezydentem Stalowej Woli to jedną z pierwszych decyzji jaką podejmie wspólnie z Radą Miejską będzie przyjęcie tego właśnie programu, by mógł on obowiązywać już od 1 stycznia 2015 roku.

Kuźnia przedsiębiorczości i sektor IT

Lucjusz Nadbereżny podkreśla, że zrobi wszystko by stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. By stało się to możliwe ma w Stalowej Woli powstać Kuźnia Przedsiębiorczości. Będzie to miejsce tworzenia nowych działalności gospodarczych. Kuźnia mogłaby być ulokowana w starej zajezdni Huty Stalowa Wola. Mogłoby tam znaleźć miejsce aż 100 nowych podmiotów gospodarczych.

- 60% nowych firm w Polsce upada w pierwszym roku działalności, dlatego każdy, kto będzie chciał rozpocząć działalność gospodarczą w Stalowej Woli, przez pierwszy rok będzie mógł bezpłatnie korzystać z lokalu, ze wsparcia księgowego, prawnego, unijnego, ale również będzie mógł liczyć na wsparcie, jeżeli w tym czasie będzie zatrudniał nowych pracowników- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że w nowej perspektywie unijnej Sektor IT będzie jednym z największych beneficjentów unijnych. Kandydat na prezydenta chciałby „zaprosić” nowe technologie do Stalowej Woli. Ma też nadzieję, że zaraz po wyborach Stalowa Wola zyska wreszcie nowoczesną stronę internetową. Przedstawiciel PiS chce stworzyć portal pierwszego kontaktu, który będzie pokazywał wszystkie atuty miasta.

- Niestety, nasza oferta w Internecie jest po prostu tragiczna. Mamy tragiczną stronę internetową, która nie zawiera żadnych informacji, ale również nie odpowiada ona żadnym dzisiejszym standardom- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Miasto akademickie

W Stalowej Woli powstała nowoczesna baza dydaktyczna, która ma służyć studentom. Zdaniem Lucjusza Nadbereżnego same budynki, choć bardzo nowocześnie wyposażone, to za mało by zatrzymać tutaj osoby młode tak, by po zdobyciu edukacji nie wyjechały za chlebem do większych miast. Nadbereżny wychodząc naprzeciw potrzebom najbardziej aktywnych, przedsiębiorczych studentów chciałbym w Bibliotece Międzyuczelnianej otworzyć Akademicki Inkubator Biznesu. W tym celu, na ostatnim piętrze miałyby zostać wydzielone miejsca na biura przeznaczone na studencką działalność gospodarczą. Studenci mogliby liczyć m.in. na dwuletni, bezpłatny okres inkubacji firmy, wsparcie prawnika i księgowego.

Obwodnica Stalowej Woli

Nie raz z ust obecnego włodarza Stalowej Woli padały słowa o tym, że obwodnica tak naprawdę nie jest miastu potrzebna, gdyż nie rozwiązuje strategicznych problemów miasta. Zupełnie inny poglądy na ten temat ma Lucjusz Nadbereżny, którego zdaniem obwodnica jest drogą gospodarczego rozwoju Stalowej Woli.

- Jest to otwarcie nowych terenów inwestycyjnych, nie tylko bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Stalowej Woli, ale jest to otwarcie horyzontalne Stalowej Woli wzdłuż linii Sanu. I to będzie mój kolejny priorytet, bo jeżeli mówimy, że w Stalowej Woli brakuje dzisiaj terenów inwestycyjnych, brakuje otwarcia inwestycyjnego, to właśnie obwodnica Stalowej Woli pod względem włączania do całej sieci dróg szybkiego ruchu jest dla nas po prostu jako inwestycja niezbędna- zapewnia kandydat na prezydenta z ramienia PiS.

Miasto przyjazne przedsiębiorcom

Lucjusz Nadbereżny jest za niepodnoszeniem podatków oraz licznymi ulgami podatkowymi, niskimi opłatami komunalnymi za wodę, ścieki, wywóz odpadów. Chce także by spółki podległe miastu były jak najbardziej przyjazne mieszkańcom Stalowej Woli.

- W związku z moją poprawką, moją inicjatywą przedsiębiorcy od stycznia tego roku płacą o 20% mniej za wywóz odpadów. Zostały również zmniejszone ilości minimalnych pojemników o połowę dla przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy nie są zobowiązani do posiadania kontenera na odpady mokre, jeśli takich odpadów nie wytwarzają. To wszystko są działania dla przedsiębiorców tak, aby ponosili jak najmniejsze koszty prowadzenia działalności w Stalowej Woli- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Lokalny patriotyzm gospodarczy, kupiecki i usługowy

Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że będzie wspierał lokalnych przedsiębiorących, kupców, którzy od lat tworzą tu, w Stalowej Woli miejsca pracy.

- Ja jako prezydent będę rzecznikiem, będę w pierwszej kolejności dbał o tych, którzy prowadzą tutaj rodzinny biznes, którzy od lat tworzą stabilne, pewne miejsca pracy- zapewnił Lucjusz Nadbereżny.

[MagPie]

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kanapki

Ma ktoś może te obietnice wyborcze lucka w postaci broszury, którą rozdawal podczas kampanii wyborczej?

~veto oszustom

Udało się wam raz oszukać mieszkańców Stalowej Woli i kupiliśmy od was te przysłowiowe garnki za 5 tysięcy, będziemy płacić raty i przeklinać chwilę, w której uwierzyliśmy PiS-owi.
Zobaczycie w najbliższych wyborach jak podziękujemy PiS-owi za to co wyczyniacie.

Gdzie ta praca, ulgi podatkowe od 1 stycznia 2015r. i Kuźnia przedsiębiorczości?

~wklej

Akcja wyborcza przy otwartej kurtynie
Zdaniem posła na Sejm RP Antoniego Błądka, Nadbereżny jest człowiekiem młodym, ale o bardzo dojrzałym umyśle, który sprawdził się w działaniu.

I dalej ani słowa o wynikach tego działania.

Chciałem się coś dowiedzieć o tych dokonaniach.
Ciężko cokolwiek znaleźć w necie oprócz info o nepotycznych koneksjach co uważam z jednej strony za zlośliwości z drugiej strony brak doświadczenia kandydata co go chyba dyskwalifikuje na poważne stanowisko Przeydenta takiego miasta jak Stalowa Wola.

Gdyby był sprawnym organizatorem i doświadczonym kandydatem wszędzie mozna byłoby wszystkiego sie o nim dowiedzieć co z kolei uniemożliwiałoby posądzenia i demaskowało plotki .

Wreszcie znalazłem:

Lucjusz Nadbereżny
@lucjuszn

Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Mgr prawa i mgr politologii. Szczęśliwy mąż i tata! więcej na: http://www.nadberezny.pl

Szczęśliwy mąż i tata to chyba zbyt małe kwalifikacje na Prezydenta.

pomyślałem na stronie prywatnej (jest link) znajdę co trzeba, a tu:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

No to może faktyczne motorem napędowym kariery jest autorka tego autorytatywnego stwierdzenia: "Czas na zmiany w Stalowej Woli – mówiła Senator Janina Sagatowska. "

~Wybory2014

Cała prawda o lewicy (usuń spacje z adresu)

http:// www. facebook. com/ Samorzad StalowaWola

~xxx

Odrzucamy walenizm.
Waleniści komuniści esbecy palikociarze szczekajcie sobie do woli.
Prawda i dobro zwycięży.
Zwycięży PiS i Lucjusz.

~obywatelSTW

Zło dobrem zwyciężaj.
Mieszkańcy Stalowej woli wybierają mądrze dobro.
Wybieramy przyszłość.
Przyszłość to PiS.
Tylko Lucjusz.
Wybieramy mądrze.
Wybieramy Lucjusza.
To nasza Stalowa Wola. Dlatego my głosujmy na Lucjusza.

~wklej

Akcja wyborcza przy otwartej kurtynie
Zdaniem posła na Sejm RP Antoniego Błądka, Nadbereżny jest człowiekiem młodym, ale o bardzo dojrzałym umyśle, który sprawdził się w działaniu.

I dalej ani słowa o wynikach tego działania.

Chciałem się coś dowiedzieć o tych dokonaniach.
Ciężko cokolwiek znaleźć w necie oprócz info o nepotycznych koneksjach co uważam z jednej strony za zlośliwości z drugiej strony brak doświadczenia kandydata co go chyba dyskwalifikuje na poważne stanowisko Przeydenta takiego miasta jak Stalowa Wola.

Gdyby był sprawnym organizatorem i doświadczonym kandydatem wszędzie mozna byłoby wszystkiego sie o nim dowiedzieć co z kolei uniemożliwiałoby posądzenia i demaskowało plotki .

Wreszcie znalazłem:

Lucjusz Nadbereżny
@lucjuszn

Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Mgr prawa i mgr politologii. Szczęśliwy mąż i tata! więcej na: http://www.nadberezny.pl

Szczęśliwy mąż i tata to chyba zbyt małe kwalifikacje na Prezydenta.

pomyślałem na stronie prywatnej (jest link) znajdę co trzeba, a tu:

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

No to może faktyczne motorem napędowym kariery jest autorka tego autorytatywnego stwierdzenia: "Czas na zmiany w Stalowej Woli – mówiła Senator Janina Sagatowska. "

~lex

Jak ci szlęzakowcy znowu ujadają:

Najbardziej PIS boją się oszuści, złodzieje i wszelkiej maści kombinatorzy i koryciarze oraz dodam jeszcze przydupasy.

Dlatego taki JAZGOT i ujadanie szlęzakowców.

Niech ktoś wreszcie wymieni te sukcesy Szlęzaka od krzyża.

Szlęzak jakie miał kwalifikacje 12 lat temu. A jakie kwalifikacje Szlęzak ma teraz po 12 latach. Żadne, co widać w mieście.

@Jeden taki nijaki miałeś wymienić te sukcesy szlęzaka, bo szlęzakowców jakaś amnezja ogarnęła.
szlęzakowcy muszą łgać i robić głupie wklejki obrazkowe.
@Jeden taki nijaki, dziecko ile ty masz lat? Takie obrazki to bawią dzieci w przedszkolu a tu się liczą argumenty. Dorośnij.

~gino

nie zawłaszczajcie Stalowej pisiaki, Stalowa Wola jest mieszkańców a nie pisu i sterowana z warszawki przez miłośnika kota

~oure

Wszyscy zagłosujmy na Lucjusza. To nasza Stalowa Wola. Dlatego my głosujmy na Lucjusza.

~NoToCyk

DOSYĆ RZĄDÓW PIJAKA, NIE GŁOSUJĘ NA SZLĘZAKA!

~ajaks

Nie będe na tego pana głosował ponieważ nie nadaje się na Prezydenta z wyglądu, Nie wspomnę programu!.

~piket

rst zna problemy młodych czyli:
pracuje u prywaciarza.
zarabia najniższą krajową.
ma kredyt hipoteczny na mieszkanie
boi się, że może przyjść do pracy i dostanie wypowiedzenie
ma podobne życie? chyba jednak nic o tym życiu nie wie.
ale zachowuje się jakby pozjadał wszystkie rozumy a siedzi pod spódniczką sagatowskiej i mówi co mu każą.

~Bogdan

Jak mówili że Szlęzak na listach do komuchów to się śmiałem i nie wierzyłem a teraz patrze i oczom nie wierze. Szlęzak zbratałeś się z SLD z partią która jest spuścizną PZPR pałowania, prześladowań katować. Straciłem zaufanie do Ciebie całkowicie myślałem że jesteś prawicowym politykiem a Ty z takimi bolszewikami razem idziesz do wyborów. Straciłeś głos mój na zawsze.

~edward

Kto nie popiera PiS i Lucjusza ten komuch zdrajca i bolszewik!
Tylko PiS!
Tylko Pan Lucjusz!
Stalowa Wola wybiera przyszłość.
Stalowa WOla głosuje na Lujusza.
Nie dla bolszewickich walenistów komunistów z
żydopalikociarni!

~marek

Bolszewiki razem ze Szlęzakiem.

Wielki endek i narodowiec - Andrzej Szlęzak wspiera bolszewików. Bolszewicy wspierają Szlęzaka.

Takie rzeczy, tylko w Stalowej Woli!

~baran

To zwróć się do mieszkańców, zachowują się jak świnie i posprzątać nie potrafią po sobie.

Pieski pijaka-prezydenta ostro ujadają.

~olo

nadbereżny posprzątaj to co włożyłeś w skrtzynik pocztwe a ludzie wyrzucili na podłoge zaśmieciłes mi cały parter

~Windex

Prawda jest jedna i Andrzej się z nią musi zmierzyć, znowu mi nie wyszło ale tym razem wszyscy widzą.

~Fikolajek

"konferencja z udziałem prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka, radnego województwa Bronisława Tofila i Zygmunt Cholewiński" --- przykład z ostatniej chwili dla wątpiących @nini

~feniks

"Uderz w stół a nożyce się odezwą" Uderz w post a zwolennicy Nadbereżnego się odezwą.
PS
Prawda w oczy kole.

~edward

Waleniści komuniści z palikociarni cienko zaśpiewacie jak Pan Lucjusz wygra wybory i zrobi z wami porzondek.

Stalowa Wola głosuje tylko na PiS. Tylko Na Pana Lucjusza.

~rst

GŁ OSUJ NA LUCKA JEŚLI JESTEŚ NIEZDECYDOWANY
JEST MŁODY MA RODZINĘ
WIE JAKIE KŁOPOTY MA MŁODA RODZINA DZISIAJ
MA PREDYSPOZYCJE DO ZOSTANIA PREZYDENTEM
PRZERWIE UKŁADY KOLESIOWSKIE
POWOŁA NOWEGO DYREKTORA ZMKS -FACHOWCA
ZROBI PORZĄDEK W MZK
ZMNIEJSZY BIUROKRACJĘ W URZĘDZIE itp:.......


GŁOSUJ NA NIEGO


LUCJUSZA NADBEREŹNEGO !!!!!!

~hmm

No wiesz @nini, Andrzej z Korwinem, z sądzeniem Powstania, z Kokoszą, Ukrainą, jest mu bardzo blisko. Bliżej nawet z koalicją która łeb w łeb idzie jak PO/SLD mówi. Czego jeszcze szukasz? Robi fikołki co miesiąc ale te już nikogo nie śmieszą tylko drażnią.

~Decus

To są priorytety programu jego kierowania miastem, środki są jakie są decyzja jak je rozdysponować. Mamy dołek finansowy, dla mnie to oznacza błędy w oszacowaniu spodziewanych przychodów przez te ostatnie 12 lat. Nie widzę powodu powtarzania pomyłek.

~nini

@feniks

Ale dowiem się w końcu co ma wg ciebie Szlęzak do Tuska czy Kopaczowej???

Czy może tak mocno wierzysz w pisowe guru że obwinisz Shreka za konflikt na Ukrainie czy epidemie eboli?

@Decus

CYTAT

Lucek wniesie dużo więcej w to miasto niż mówi, a mówi bardzo rozsądnie i realistycznie.


Tak, obiecał inwestycje za xx milionów i obniżki podatków i ulg, zapomniał tylko powiedzieć skąd weźmie kasę na to.

~Decus

Lucek wniesie dużo więcej w to miasto niż mówi, a mówi bardzo rozsądnie i realistycznie. Nie zapominajmy ze bedzie mial poparcie rządzącej w Polsce partii. Nie myślę ze Korwin zaistnieje po raz drugi, a to stawia obecnego Prezydenta na słabszej pozycji.

Andrzej/koalicja się zasiedziała i przestało im się chcieć mieć pomysły na działalność społeczną bo wszystko już podzielili (przyspieszenie w nieruchomościach pod koniec było równie imponujące jak spadające słupki poparcia dla PO). Pozostały im tylko pomysły jak być pomysłowym ( w tym są genialni i nie znają granic). Ja zagłosuje na Lucka :-)

~feniks

~Jeden Taki jakbyś żył i pracował to głupot byś nie pisał,a wszystkim głosującym na Nadbereżnego życzę powodzenia.Nasze miasto może tego nie wytrzymać ale kler nieźle się dokapitalizuje.Wybory mi się nie pomyliły to tylko do wiadomości myślących Polaków jak zarządzany jest nasz Kraj.