XXI Uliczny Bieg Niepodległości

Image

Jak zawsze Uliczny Ogólnopolski Bieg Niepodległości, którego w tym roku odbyła się już dwudziesta pierwsza edycja, zgromadził w Stalowej Woli biegaczy z różnych miast Polski.

W pierwszym biegu, na dystansie 250 m pobiegły dzieci (rocznik 2006 i młodsi). W kolejnych dwóch, na 400 m- chłopcy oraz dziewczynki z rocznika 2004 i 2005. Następnie odbyło się 8 biegów na dystansie 800 metrów dzieci z roczników od 1996 do 2003.

Tylko w biegu głównym na dystansie 5000 metrów wystartowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wśród uczestników nie brakowała znanych twarzy z naszego regionu, osób związanych ze sportem oraz samym bieganiem, a także samorządowców. W biegu wzięli udział m.in. trenerzy Stali Stalowa Wola- Paweł Wtorek i Artur Lebioda, przedstawiciele stalowowolskiego Klubu Biegacza- Stanisław Łańcucki, Bogdan Dziuba, starosta powiatowy Robert Fila, radni- Zbigniew Paszkiewicz i Adam Danaj.

W poniedziałkowych biegach wystartowało wielu zawodników zarówno zrzeszonych w różnych klubach, jak i amatorów...

W biegu głównym na 5 km wystartowało 169 zawodników. Zwyciężył Artur Kern z Hrubieszowa z czasem 15.04 min. Drugie miejsce zajął Aleksander Borysiuk z Ukrainy, trzecie- Kamil Jastrzębski z Kraśnika. Wśród pań najlepsza okazała się być Walentyna Kiliarska z czasem 17.20 z Ukrainy, drugie miejsce przypadło Izabeli Trzaskalskiej z AZS UMCS Lublin, trzecie Annie Wójcik ze stalowowolskiej Victorii. Ogólnie w biegach wzięło udział aż 800 osób.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Barbi

Dużo ludzi było, fajny bieg !!!

~Barbi

Dużo ludzi było, fajny bieg !!!

~Kibic

Może byście wreszcie napisali kto to wogóle wygrał bo to chyba trochę ludzi interesuje.

~mariusz

Wszystkie zdjęcia ciemne jakby bieg odbywał sie wieczorem. I nie tylko w tym art. m.in. w relacjach piłkarskich też. katastrofa!

~o.wazelina

nadęty radny powiatowy czopek gdzie jest?? taki sportowiec i krzewiciel???????????? przyjdzie pis nie będzie czopka, gwizdek w zeby i do roboty!!

~ofens

O preziu to już nawet nie ma co wspominać. Odchodzi w przeszłość. My jesteśmy z Lucjuszem.

PeIHa

super tradycja ;)

~fikus

Prezydent i tak spadł ostatnio na wadze gołym okiem widać. Może mu kobita służy albo ma stres wzmożony, w końcu wybory bliżej.

~Jędrzejek

A pręzydent szrek powinien ich wszystkich na skuterku minąć i krzyknąć mnie ten bieg wali

~asik

brawo dla biegaczy i dobra organizacje. no i fila super.