NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Dom utkany ze wspomnień - spotkanie

Szczegóły imprezy
Data: 20 Maja 2024r.
Miejsce: MDK / foyer
Wstęp: wolny

Dom utkany ze wspomnień


– spotkanie podsumowujące pierwszy etap projektu utworzenia Izby Pamięci im. Józefa ŻmudyHistoria MDK zapisana jest nie tylko na kartach licznych publikacji, ale także w gromadzonych od ponad 70 lat dokumentach i przedmiotach, i może przede wszystkim w pamięci tysięcy osób, które do dziś współtworzą ruch artystyczny. Nierzadko to pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, co pozwala tkać ze wspomnień obraz życia kulturalnego Stalowej Woli.

Miejski Dom Kultury pozyskał fundusze ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów na realizację projektu pod nazwą „Utworzenie Izby Pamięci im. Józefa Żmudy”. Dobiega końca pierwszy etap tego przedsięwzięcia, dzięki któremu zebraliśmy kilkaset obiektów, zabezpieczyliśmy je oraz przygotowaliśmy program prac konserwatorskich. Przed nami kolejny krok – wystawa, która przybliży różnorodność i bogactwo domu kultury. Nim jednak ona zaistnieje zapraszamy Państwa na podsumowanie tego, co udało się zrobić dotąd oraz na prezentację koncepcji ekspozycji.

Spotkajmy się ponownie przy kawie i ciastku, 20 maja (poniedziałek) o godz. 18.00 w foyer MDK. Przewodnikiem po zakamarkach przeszłości będzie historyk sztuki dr Piotr Szaradowski.


Dom utkany ze wspomnień
– spotkanie z historykiem sztuki, wykładowcą Uniwersytetu SWPS – dr. Piotrem Szaradowskim podsumowujące pierwszy etap projektu utworzenia Izby Pamięci im.
Józefa Żmudy

20 maja 2024 / poniedziałek
godz. 18.00

foyer Miejskiego Domu Kultury


NawigacjaStart » Imprezy »