NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem

Szczegóły imprezy
Data: 22 Lis 2023r.
Miejsce: MBP
Wstęp: Wolny
Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i pisarzem, Marcinem Mellerem. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany. Zapraszamy 22 listopada na godzinę 17:30, do Biblioteki Głównej, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Wstęp wolny.

Marcin Meller to ceniony dziennikarz telewizyjny, reportażysta, felietonista i redaktor naczelny, którego dorobek obejmuje dwanaście lat pracy w redakcji "Polityki", a także kierowanie redakcją "Playboya" i Grupy Wydawniczej Foksal. Gospodarz Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24 (2009–2022) i współprowadzący Dzień Dobry TVN (2005–2008, 2013–2019). Obecnie prowadzi swój autorski magazyn kulturalny "Drugie śniadanie Mellera" na YouTube oraz jest felietonistą "Newsweeka". Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” (2011). Wydał również zbiory reportaży „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe” (2013) oraz felietonów „Sprzedawca arbuzów” (2016) i „Nietoperz i suszone cytryny” (2019), „Trzy puszki bobu (2023). Jego powieść przygodowo-sensacyjną "Czerwona ziemia" okrzyknięto bestsellerem w 2022 roku. Prywatnie miłośnik pierogów ruskich i pogranicza Warmii i Mazur, gdzie między Reszlem a Mrągowem spędza lepszą połowę życia.

W trakcie spotkania w Stalowej Woli Marcin Meller podzieli się swoimi refleksjami na temat pasji pisania, podróży, pracy w mediach oraz miłości do literatury. Nie zabraknie także opowieści o Afryce, która pełni istotną rolę w jego powieści „Czerwona ziemia”. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do rozmowy na temat jego zbiorów reportaży i felietonów. Te niezwykle różnorodne dzieła dotykają obszaru od polityki po drobne obserwacje codziennego życia, pozwalając czytelnikom zanurzyć się w bogactwie tematów poruszanych przez autora. Spotkanie nie tylko dostarczy intelektualnych bodźców, ale również otworzy możliwość zadawania pytań i bezpośredniego dialogu z autorem.

Podczas spotkania w MBP będzie możliwość zakupu książek Marcina Mellera oraz zdobycia autografu autora. Zapraszamy 22 listopada na godzinę 17:30, do Biblioteki Głównej, ul. Ks. J.Popiełuszki 10.
Koordynatorem spotkania jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Spotkanie odbędzie się w ramach programu dotacyjnego „Dyskusyjne Kluby Książki 2023”, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Obrazek
NawigacjaStart » Imprezy »