NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Stal Wars

Szczegóły imprezy
Data: 27 Maja 2023r.
Miejsce:
Wstęp:
STAL WARS – Już 27 maja 2023 r. poznaj z nami kosmiczne STALOWE INSPIRACJE.

27 maja 2023 r. w godz. od 11:00 do 22:00 na wyjątkowe wydarzenie edukacyjno-naukowe pn.: STAL WARS, które odbędzie się w siedzibie Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, przy ul. Kwiatkowskiego 4 – współorganizatora wydarzenia.

STAL WARS poprzez pryzmat szeroko rozumianej nowoczesności pokaże, czym może inspirować Stalowa Wola oraz stanowić będzie świetną okazję do zabawy, rozwoju zainteresowań, pasji naukami ścisłymi dla osób w każdym wieku.

Wydarzenie realizowane jest w ramach PROGRAMU STALOWE INSPIRACJE, stanowiącego element projektu pt.: „MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli”, który dofinansowany został z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w kwocie 13 029 224,03 zł (85%) oraz z Budżetu Państwa w kwocie 2 299 274,83 zł (15%).

Wszystkie atrakcje w trakcie wydarzenia oferowane są BEZPŁATNIE.

PROGRAM GŁÓWNY WYDARZENIA


(wiele działań realizowanych jest równolegle – na miejscu przy stoisku Wydziału SCAL w holu budynku dostępna będzie mapka z rozpiską sal, w których realizowane będą poszczególne aktywności)

11:00-15:40 – POPOŁUDNIE FILMOWE – Pokaz filmów w kosmicznej tematyce (aula)
11:00-18:00 – WARSZTATY KONSTRUOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW z klockami LEGO SPIKE/MINDSTORMS EV3 (warsztaty dla osób powyżej 10 lat, można przyjść o dowolnej godzinie)
12:00-13:00 – WARSZTATY ORIGAMI prowadzone przez Stowarzyszenie STAL FICTION
13:00-18:00 – LARP (z ang. LIVE ACTION ROLE-PLAYING) – aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. LARP w kosmicznej tematyce poprowadzi Stowarzyszenie STAL FICTION (konieczność wcześniejszego zgłoszenia udziału – link do Formularza online znajduje się na dole artykułu)
14:00-16:00 – KONKURS COSPLAY (Regulamin znajduje się na dole artykułu, akcja prowadzona przy stanowisku Wydziału SCAL w holu budynku, ogłoszenie wyników o godz. 16:50 na auli)
16:00-18:00 – BLOK REWELACYJNYCH WYKŁADÓW EDUKACYJNO-NAUKOWYCH, prowadzonych przez wyjątkowych fachowców (aula na ok. 300 os. – z uwagi na limit miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność przybycia):
16:00-16:30 – Sztuczna inteligencja w służbie „IMPERIUM” – Wykładowcy Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli: dr Andrzej Chmielowiec – Kierownik w Zakładzie Informatyzacji i Robotyzacji Procesów Przemysłowych oraz dr Leszek Klich – adiunkt.
16:30-16:50 – Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem gogli VR – Jakub Sieńko, od 15 lat związany z branżą IT, zaangażowany w budowę świadomości na temat cyberbezpieczeństwa. Zajmuje się transferem nowych technologii i wspiera wdrażanie produktów dotyczących: sieci, poczty i własności intelektualnej.
16:50-17:00 – Wręczenie nagród w Konkursie COSPLAY
17:00-18:00 – Nawigacja pojazdów kosmicznych – TOMASZ CZAJKA – Urodzony w Stalowej Woli, polski programista, wielokrotny zwycięzca zawodów informatycznych, mistrz świata w programowaniu zespołowym 2003, pracownik firmy Google, a następnie SpaceX. Pracował nad oprogramowaniem systemów sterowania rakiety Falcon Heavy.
18:00-22:00 – WIECZÓR FILMOWY – Pokaz filmów w kosmicznej tematyce (aula)
W trakcie wydarzenia (w godz. 11:00-19:00) na terenie budynku i w jego najbliższym otoczeniu będzie można także skorzystać z wielu nietypowych, ciekawych ATRAKCJI:

ZAPOZNAĆ SIĘ Z LEGENDARY IV – Najlepszym na świecie ŁAZIKIEM MARSJAŃSKIM, skonstruowanym przez studentów Politechniki Rzeszowskiej – zdobywcą I miejsca na zawodach University Rover Challenge 2016
ZMIERZYĆ SIĘ Z ROBOTEM AUTONOMICZNYM (w holu budynku)
ODBYĆ „KOSMICZNĄ PODRÓŻ” w MOBILNYM OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM (dmuchana kopuła przed budynkiem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, wstęp co 30 minut)
POSPACEROWAĆ PRZEZ GALAKTYKĘ W GOGLACH VR i mieć na wyciągnięcie ręki pierścienie Saturna
SPRAWDZIĆ JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, korzystając z gogli VR (w holu budynku)
SPRAWDZIĆ SIĘ W PILOTAŻU DRONÓW na profesjonalnym symulatorze
PRZYGOTOWAĆ KOSMICZNE PROJEKTY ZA POMOCĄ DŁUGOPISÓW 3D „STAL WARS w 3D” (w holu budynku)
SPRAWDZIĆ SWÓJ ANGIELSKI W KOSMICZNEJ TEMATYCE, W KAWIARENCE JĘZYKOWEJ, prowadzonej przez Stowarzyszenie STREFA SPOTKAŃ
ZAGRAĆ W NAJLEPSZE GRY PLANSZOWE O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z KOSMOSEM, wypożyczane przez Stowarzyszenie STAL FICTION i Wydział SCAL
SPOTKAĆ SIĘ Z PIONIERAMI INNOWACJI W NASZYM WOJEWÓDZTWIE na stoisku Podkarpackiego Centrum Innowacji z Rzeszowa, którzy podpowiedzą jak zrobić „kosmiczną” karierę, dzięki wzięciu udziału w HACKATHONIE oraz pokażą możliwości druku 3D (Hackathony to swego rodzaju maratony kreatywności, które polegają na zaproszeniu do wspólnego poszukiwania rozwiązań konkretnych wyzwań i problemów, nakreślonych przez organizatora hackathonu. Po jednej stronie jest firma, instytucja lub organizacja, po drugiej uczestnicy reprezentujący najróżniejsze branże, wiedzę ekspercką i doświadczenia zawodowe)
STOCZYĆ WIRTUALNĄ WALKĘ Z KOSMICZNYM WOJOWNIKIEM (w holu budynku)
OBEJRZEĆ KOLEKCJĘ STARYCH SAMOCHODÓW (podziemia budynku Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej)
PRZEJECHAĆ SIĘ ULTRANOWOCZESNYM SAMOCHODEM PRZYSZŁOŚCI
POZNAĆ PRODUKTY BRANŻY PRZEMYSŁU OBRONNEGO HUTY STALOWA WOLA S.A. (parking przed budynkiem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej)
A w czasie przerwy, aby odpocząć pomiędzy atrakcjami, zapraszamy na pyszną kawusię i rozmowę o miejskich wyzwaniach w CafeLAB w ramach StaLOVE UrbanLAB, na stoisku Stalowowolskiego Centrum Aktywności Lokalnej – Wydziału Urzędu Miasta Stalowej Woli, które będzie można znaleźć w holu budynku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY BO NAPRAWDĘ WARTO. Niezależnie od wieku każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie STAL WARS i geneza jego powstania:

Rozpoczyna cykl działań STALOWE INSPIRACJE, ukierunkowanych na pokazanie lokalnego dziedzictwa, tego z czego może być dumna Stalowa Wola i zaprezentowanie wyjątkowych osób ze Stalowej Woli, które warto naśladować.
Ukierunkowane jest na rozwój kompetencji przyszłości i zainteresowania naukami ścisłymi, nawiązuje do robotyzacji, sztucznej inteligencji, cyber rozwiązań, nowoczesnych technologii, odnosi się do podboju kosmosu, nawigacji statków kosmicznych i podróży międzygwiezdnych, a więc tematów silnie powiązanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, jakimi są lotnictwo i kosmonautyka oraz informacja i telekomunikacja.
Promuje lokalne produkty i zasoby, powiązane z tymi obszaramiin. z branżą kosmiczną oraz przemysłem obronnym, a także prezentuje ludzi ze Stalowej Woli, którzy mogą stać się inspiracją dla młodego pokolenia mieszkańców miasta, aktywizując ich do rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz walki (wojny) o to, aby być człowiekiem sukcesu.
Obrazek


NawigacjaStart » Imprezy »