NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Noc Bibliotek

Szczegóły imprezy
Data: 1 Paź 2022r.
Miejsce: Bibliotek Miejska
Wstęp: wolny
Przed nami VIII edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek przypadająca w tym roku 1 października, pod hasłem „To się musi powieść”. A co się musi powieść? - Przede wszystkim celebrowanie literatury i bliskiego spotkania z drugim człowiekiem. Będziemy szukać optymizmu w trudnych czasach i pokazywać moc opowieści ukrytych w bibliotekach – takie przesłanie głosi spot organizatorów akcji.

W sobotę, 1 października stalowowolscy bibliotekarze zapraszają do Biblioteki Głównej, przy ul. Popiełuszki 10, wyjątkowo w godz. 13:00 - 21:00 (filie MBP będą czynne w stałych godzinach). Czytelnicy będą mogli zwrócić lub wypożyczyć książki i audiobooki, skorzystać z prasy czy też czytelni internetowej. O godz. 17:00 MBP zaprasza z na spotkanie autorskie z Edytą Świętek, autorką powieści obyczajowych, osadzonych w realiach współczesnego świata, ale także kryminałów oraz sag rodzinnych z historią w tle. Z miłości autorki do Krakowa powstała ciesząca się ogromną popularnością wśród czytelników, saga „Spacer Aleją Róż”. Będzie możliwość nabycia książek pisarki z dedykacją. Tuż po spotkaniu, o godz. 18:30 będziemy szukać wspólnego mianownika między kuchnią, a powieścią. – Wspólnie z Kołem Gospodyń Miejskich „Charzewiczanki” zapraszamy na pokazowe przygotowywanie i degustację smakołyków, których przepisy zostały zawarte na kartach wybranych powieści literackich – zachęcają stalowowolscy bibliotekarze. Z kolei, w godz. 18:30-21:00 proponują projekcję filmu familijnego „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, w wersji z polskim dubbingiem. To film przygodowy o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis. Wydarzeniu będą również towarzyszyć rodzinne gry i zabawy.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Akcję zainicjowało Centrum Edukacji Obywatelskiej i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Obrazek


NawigacjaStart » Imprezy »