NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Letnia Scena Rozwadowskiego Sokoła

Szczegóły imprezy
Data: 7 Sie 2022r.
Miejsce: Sokół Rozwadów
Wstęp: wolny
Letnia scena rozwadowskiego Sokoła
Ogródek za budynkiem
Rozwadowskiego Domu Kultury "Sokół"

Zapraszamy do ogródka RDK "Sokół" na cykl letnich, kameralnych koncertów pod chmurką. Zagrają dla nas:


7.08 / T.ETNO

Muzykant, kompozytor, perkusista, perkusjonalista, multi-instrumentalista etniczny, kolekcjoner rzadkich instrumentów z różnych stron świata (obecnie posiada ich ok. 300), producent i edukator – słowem człowiek orkiestra.
T.ETNO (Tomasz Drozdek) w swoim solowym projekcie muzycznym łączy brzmienia nietypowych instrumentów etnicznych z brzmieniami elektronicznymi i techniką loopingu.
W 2015 wydał dwie solowe płyty: DVD „Dźwięki (z) krypty” (multi-instrumentalny solo-act) oraz „(u)Twory” (album studyjny). Na obydwu wydawnictwach sam wykonał wszystkie partie instrumentalne, grając na kilkudziesięciu różnych instrumentach. Jego kompozycje pojawiły się już dwukrotnie w radiowych słuchowiskach w Trójce, reżyserowanych przez Barbarę Marcinik.
Poza działalnością solową muzyk jest członkiem poszerzonego składu Mumio oraz perkusistą w zespole Makabunda, grającym współczesne aranżacje polskich szlagierów okresu przedwojennego. Występuje również w etno-folkowym zespole Kalokagathos. Jest też związany z zespołami Canau (folk/acoustic rock – perkusjonalia, instr. etniczne), Jaktofonia (alternatywa – perkusjonalia, instr. etniczne) i Deliver_US (math-metal – perkusja). Prowadzi również pokazy instrumentów etnicznych, autorskie warsztaty muzyczne oraz warsztaty produkcji instrumentów recyklingowych.

20.08 / LUPERMAN

Michał Wójcik Luperman wrażliwy obserwator rzeczywistości, którego można spotkać przy Kładce Ojca Bernatka w Krakowie z całą swoją sceną. Kiedyś gitarzysta zespołu Via Rei, facet obdarzony wieloma talentami – dziś jak sam mówi: „Skończyłem na ulicy”.
Decyzja ta wymagała odwagi, ale tej Michałowi nie brakuje. Granie na „street`cie” to nie ujma na honorze, ani plama w bogatym muzycznym CV. Gdy poznałem Go, zespół Via Rei stanowił, moim zdaniem, czołówkę bandów, które dawały do myślenia, nie były czarno-białe.
Ta wielowymiarowość Lupermana jest Jego znakiem wodnym. wodnym. Nie dało się z zespołem? Daje radę sam. Wykorzystując dobrodziejstwa XXI wieku sam sobie zagra, zaśpiewa… a całość jest na wysokim poziomie i nie mam tu na myśli tylko względów technicznych. Poza wszystkim…łapcie Jego energię, zatrzymajcie się, posłuchajcie.
Będziecie bogatsi po tym spotkaniu….
/Tomek Buszewski – Radio Kraków/

Koncerty odbywać się będą w Ogródku RDK "SOKÓŁ” o godz. 20.00
WSTĘP WOLNY

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Stalowa Wola.

Obrazek


NawigacjaStart » Imprezy »