NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

85- lecie COP (Zakopower)

Szczegóły imprezy
Data: 8 Lip 2022r.
Miejsce: ul. Kwiatkowskiego- COP
Wstęp: wolny
W roku jubileuszu 85 – lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli nastąpi uroczyste otwarcie jedynego w Polsce Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Wydarzenie to swoim Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Czterodniowe uroczystości odbędą się w dniach od 7 – 10 lipca w Stalowej Woli przy ul. Hutniczej 17, obok siedziby Muzeum COP.

Organizatorem wydarzenia jest Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny i Muzeum Regionalne.

Na gości i mieszkańców miasta czeka wiele atrakcji, główną będzie zwiedzanie nowego muzeum, które pozyskało wiele cennych eksponatów, związanych z historią Zakładów Południowych, Stalowej Woli oraz zakładów i miast powstałych bądź rozwijanych w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Program trzech dni Jubileuszowego świętowania wypełniony jest koncertami. I tak pierwszego dnia o godz. 15:30 obchody rozpocznie uroczysta Gala oraz otwarcie Muzeum COP. Następnie o godzinie 17.00 zapraszamy na koncert Inauguracyjny pt.” Myśl Polska”. Wieczorem pojawią się Zespoły Fever, LemON oraz gwiazda tego dnia Kamil Bednarek. Zwiedzanie Muzeum COP w tym dniu będzie za darmo.

W piątek 8 lipca od godziny 17.00 zagra Warszawska Orkiestra Sentymentalna, tuż po niej o 18.00 odbędzie się potańcówka z Kapelą Lasowiacką a o 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Zakopower. To nie koniec atrakcji tego dnia. O godzinie 21.30 zapraszamy na muzyczno-wizualny pokaz industrialnej Stalowej Woli „Mapa dźwiękowa Stalowej Woli”. W sobotę 9 lipca o 17.30 wystąpią soliści studia wokalnego Vivo i Społecznej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli. O godzinie 18.00 zapraszamy miłośników Retro Voice Band i Eweliny Flinty. Z kolei o 19.00 na scenie pojawi się zespół Sound’n’Grace a o 20.00 C-BooL. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.

Zwiedzać Muzeum COP za symboliczną złotówkę można będzie w kolejnych dniach uroczystości tj. 8, 9 i 10 lipca.

Obrazek


NawigacjaStart » Imprezy »