NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Lasowiacki Festiwal Pierogów

Szczegóły imprezy
Data: 17 Lip 2022r.
Miejsce: Plac Piłsudskiego
Wstęp: wolny
III Lasowiacki Festiwal Pierogów

Lasowiacki Festiwal Pierogów po raz trzeci zagości na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli
w niedzielę 17 lipca. Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedsiębiorców z naszego regionu do zgłaszania udziału w kiermaszu pierogów. Emocji dostarczy również konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym to na zwycięzców czekają trofea w postaci „Złotych Mis”.
W tym roku uczestników konkursu prosimy o przygotowanie tytułowych specjałów tak, by ich głównym składnikiem była kapusta. Tak jasno określony temat wyzwoli kreatywność w przygotowaniu pierogów, a równocześnie sprecyzuje kryteria oceny dokonywanej przez jury. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. W kategorii Koła Gospodyń Wiejskich jest do podziału pula 3 000 zł, zaś dla przedsiębiorców kolejno: I miejsce – 2000 zł , II miejsce – 1500 zł , III miejsce – 500 zł.
Podczas kiermaszu, którego dobrodziejstw kulinarnych zasmakuje festiwalowa publiczność, ograniczenia co do smaku pierogów już nie obowiązują. Im większa ich różnorodność, tym większe uznanie w oczach smakoszy odwiedzających w niedzielne popołudnie Plac Piłsudskiego. Zachęcamy również do prezentacji innych, niż pierogi, przysmaków lasowiackiej kuchni.
Aby zgłosić udział w konkursie oraz kiermaszu należy zapoznać się z Regulaminem wydarzenia oraz wypełnić kartę zgłoszenia lub dokonać rejestracji poprzez Formularz Google. Regulamin oraz wymagane dokumenty dostępne są na stronie Organizatora (www.mdkstalowawola.pl).
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lipca 2022 roku.


III Lasowiacki Festiwal Pierogów
17 lipca 2022 / niedziela
od godz. 15.00
Stalowa Wola/ Plac Piłsudskiego


Obrazek
NawigacjaStart » Imprezy »