NawigacjaStart » Imprezy »

Sprawdź repertuar kin:

Kino BalladaKino Ballada:

Kino WrzosKino Wrzos:

Spotkanie z Joanną Jax

Szczegóły imprezy
Data: 1 Paź 2020r.
Miejsce: Biblioteka Miejska, ul. Popiełuszki
Wstęp: wejściówki
MBP w Stalowej Woli zaprasza 1 października na godzinę 17:00, do Biblioteki Głównej – sala konferencyjna, ul. Popiełuszki 10, na spotkanie z Joanną Jax, autorką licznych powieściowych serii o tematyce historycznej. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.

Zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników a dwa lata później ukazała się kontynuacja pt. Piętno von Becków”. W następnych latach powstały kolejne powieści: Długa droga do domu (2015), sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książka Syn zakonnicy (2018). Stworzyła cykl poświęcony zsyłkom do Kazachstanu – „Zanim nadejdzie jutro” oraz „Milczenie aniołów” a najnowsze powieści to: „Białe róże z Petersburga” i „Drugi brzeg”.

Głosami czytelników została finalistką Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Jest laureatką Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana była do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu, prosimy o przestrzeganie regulaminu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez bibliotekę, w związku z koniecznością zabezpieczenia uczestników przed możliwością zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 (m.in. zakrycie ust i nosa, dezynfekcja dłoni, zachowanie odległości 1,5 m od innego uczestnika spotkania). Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Bibliotece Głównej oraz Filii nr 2 /ul. Siedlanowskiego 3/ wraz z oświadczeniem dotyczącym wirusa SARS-CoV-2.

Obrazek
NawigacjaStart » Imprezy »