NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Wołyni-Polak w wiezieniu,
Posty: 265
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 01:47  
Cytuj
Andrzej Łukawski – 70-letni działacz kresowy i organizator Marszu Pamięci o Ofiarach ukraińskiego Ludobójstwa – idzie do więzienia. To efekt wniosku złożonego przez Związek Ukraińców w Polsce.

W 2019 roku Andrzej Łukawski, redaktor naczelny Kresowego Serwisu Informacyjnego oraz organizator Marszu Pamięci o Ofiarach ukraińskiego Ludobójstwa w Warszawie, został oskarżony przez prokuratora Macieja Młynarczyka z Prokuratury Rejonowej Praga-Północ, znanego m.in. z nękania ocalałych z kresowego ludobójstwa. Tym razem powodem były zamieszone przez Łukawskiego na Facebooku komentarze, m.in. “bandersyny”, “swołocz banderowska”, “dzicz stepowa”. Prokurator sugerował mu, że powinien “przeprosić i wyrazić skruchę”, by być łagodniej traktowanym – poinformował Andrzej Łukawski w rozmowie z portalem Kresy.pl.

Andrzej Łukawski został ostatecznie skazany m.in. za słowa “znajdzie się kij na banderowski ryj”. W kwietniu 2021 mężczyzna usłyszał wyrok 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych (w pierwszej instancji wydano wyrok 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata).

Sąd zobowiązał go dodatkowo do “zaniechania publikowania w Internecie wypowiedzi “znieważających i zawierających treści dyskryminujące z uwagi na przynależność narodową i etniczną” oraz przeczytania książki autorstwa Witolda Szabłowskiego pt. ‘Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia'”.

Pierwsze działania zmierzające do odwieszenia wyroku, którego zawieszenie powinno się skończyć na początku przyszłego roku, wykonał kurator sądowy, twierdząc, że Andrzej Łukawski nie przeczytał książki Szabłowskiego. Sąd oddalił jednak jego wniosek.

Następnie Związek Ukraińców w Polsce złożył do sądu wniosek “o rozważenie zarządzenia wykonania kary” pozbawienia wolności oraz zobowiązanie mężczyzny do “powstrzymania się od korzystania i zamieszczania wpisów w serwisie internetowym Facebook”. W sierpniu 2023 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa rozpatrzył wniosek pozytywnie i odwiesił wyrok, a w październiku br. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok w mocy.

W przesłanym portalowi Kresy.pl uzasadnieniu stwierdzono, że Andrzej Łukawski nie przeczytał wspomnianej wcześniej książki, a także nadal używał we wpisach na Facebooku określeń “nachodźcy” i “banderyzacja”. Zdaniem sądu wyrok w zawieszeniu nie spowodował “pozytywnej zmiany”. Sąd stwierdził, że podeszły wiek mężczyzny oraz fakt leczenia onkologicznego nie stanowią powodów do zaniechania odwieszenia wyroku.

W efekcie 70-latek trafi na 7 miesięcy do wwiezienia.

W sierpniu informowaliśmy o postawieniu 15 zarzutów Katarzynie Sokołowskiej, inicjatorce licznych akcji upamiętniających ofiary ludobójstwa OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Dotyczą tzw. mowy nienawiści i “obrażania narodu ukraińskiego”.

W 2020 roku na naszych łamach opisywaliśmy sprawę działacza kresowego, pana Antoniego Dąbrowskiego ze Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć , urodzonego w woj. stanisławowskim i cudem ocalonego od śmierci w czasie ukraińskiego ludobójstwa. Był ścigany przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ i prok. Młynarczyka za rzekomą “mowę nienawiści” wobec Ukraińców.

Czytaj także: Sąd kazał Polakowi zapłacić 7,5 tys. zł grzywny za słowa o „honorowym klepnięciu w pysk” Isajewa

Kresy.pl
List do Posła Grzegorza BraunaChicago, 11 listopada, 2023 r.

Poseł Grzegorz Braun

Biuro Poselskie

ul. Słowackiego 8

35-060 Rzeszów

woj. Podkarpackie

grzegorz.braun_(at)_sejm.pl

biuro.grzegorz.braun_(at)_gmail.com

Szanowny Panie Pośle,

Jestem emigrantem politycznym, który od 40 lat mieszka w USA. Zwracam się do Pana z tym listem za poradą red. Marka Bobera z Chicago, który twierdzi, że tylko Pan jest w stanie zająć się tą sprawą.

Dotarła do mnie bulwersująca wiadomość, że sąd w Polsce wydał już ostateczny wyrok na Andrzeja Łukawskiego, redaktora naczelnego Kresowego Serwisu Informacyjnego oraz organizatora Marszu Pamięci o Ofiarach ukraińskiego Ludobójstwa w Warszawie. Oskarżenie wniósł Związek Ukraińców w Polsce. Prawomocny wyrok wobec tego 70-letniego mężczyzny obejmuje karę 7 miesięcy więzienia i 2 tys. zł grzywny. Sąd wydał wyrok za – rzekome – stosowanie mowy nienawiści wobec narodu ukraińskiego.

Podaję link do stosowanej informacji:

https://kresy(...)-polsce/

Pragnę dodać, że nie jestem spokrewniony ze skazanym i nie znam go osobiście.

Piszę do Pana dlatego, że człowiek ten wymaga leczenia onkologicznego a nie siedzenia w więzieniu, w dodatku za wydumane oskarżenie. Chciałbym zapytać Pana Posła, czy Pańskie biuro byłoby w stanie zbadać możliwość odsiedzenia kary więzienia przeze mnie i zapłacenia grzywny. Chciałbym to uczynić ze względów humanitarnych.

Z poważaniem,

Marian Brokos

(adres domowy)

marianbrokos_(at)_yahoo.com

Do wiadomości:

Dr Paweł Zyzak – konsul generalny RP w Chicago

Andrzej Zapałowski – poseł na Sejm RP

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 01:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4653
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 01:52  
Cytuj
Nie czytałem.zdegustowany
Nawet dla mnie,kogoś odpornego na idiotów,nie mogłem...zaklopotany

Wpis"zerżnięty"z portalu Kresy.pl mlotek
Gratulacje.Zaistniałeś.sciana

TRADYCJA TO DYKTATURA STARCÓW.- MARTHA NUSSBAUM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2481
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 10:32  
Cytuj
Ten debil myśli że ktoś to czyta? good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 265
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 01:50  
Cytuj
Wrodzy Polsce komentatorzy często podkreślali, że Polacy to naród ckliwy i łatwowierny. Wystarczy więc hołdować tym cechom Polaków, ponieważ niewiele to kosztuje, a daje dobre rezultaty. Dzięki temu do dzisiaj ze łzami w oczach śpiewamy Boże coś Polskę, pieśń skomponowaną na cześć ościennego zaborcy, która w 1918 roku konkurowała nawet z Mazurkiem Dąbrowskiego, o pierwszeństwo jako hymn Polski. Tymczasem w założeniu piosenka ta miała Polaków przepełnić patriotycznym uwielbieniem dla… cara Aleksandra I, króla Polski.

Pamiętam, jak krótko po wizycie prezydenta Trumpa w Warszawie, jeden z polskich polityków średniej rangi z autentycznym przejęciem stwierdził, że teraz wreszcie „mamy Polskę”, historia się odmieniła, zostaliśmy docenieni i czeka nas świetlana przyszłość, na moje przebąkiwanie, że to tylko słowa, które niewiele kosztują dostrzegł we mnie agenta.
Patriotyczne uniesienie jest ciepłe na sercu i piękne, kiedy jednak nie przekłada się nawet na codzienne wychowanie dzieci, pozostaje świąteczną rozrywką.
Przez Warszawę od ponad dziesięciu lat przechodzi stutysięczny Marsz Niepodległości. Jego uczestnicy wykrzyczą się, powzruszają, a następnie wracają do skrzeczącej codzienności coraz mniej suwerennego państwa.

Polska jest inna i polskie elity są inne. Inna od reszty Europy bo naznaczona, 123-letnim okresem bezpaństwowym, który mentalnie odmienił Polaków, wykręcił ich myślenie poza państwowe nawy i codzienną realpolitykę.

Na dodatek, przegrana II wojny światowej wymordowanie, wypędzenie i zdemoralizowanie elit zaowocowała kilkupokoleniowym wyjałowieniem polskiego myślenia państwowego i kształtowania ludzi potrafiących kierować polityką i gospodarką kraju.
W 89 roku sterowani silną ręką obcych służb obudziliśmy z się z polską flagą na oczach ale bez wielkiej wiedzy, jak się robi państwo i uprawia politykę. W kuchni politycznej orientowali się w jakiejś mierze komunistyczni aparatczycy, ale oni mentalnie poza status guberni nie wyrastali.

Od tego czasu Polska się odradza, ale wciąż nie na tyle, by być zdolna samodzielnie kształtować sytuację. Zresztą po co!
No właśnie! Po co nam w ogóle Polska? Czy nie wystarczy taka, jak była za Aleksandra I. Jakiego stopnia wolności i suwerenności chcą dla siebie Polacy? Jakie ambicje ma nowa polska elita.
Patriotyczne klisze coraz bardziej odstają od polskiej rzeczywistości, myślimy o niepodległości jeśli nie w kategoriach XIX-wiecznych, to na pewno XX-wiecznych.
Jakie państwo polskie jest na miarę współczesnych Polaków, Czy w ogóle pragną oni państwa, a jeśli tak to po co/do czego? Może wystarczy im brukselska gmina albo jakiś land?

Czy twór administracyjny, w którym decyzje dotyczące tak istotnych spraw jak kierunek polityki energetycznej, polityki finansowej, życia społecznego i norm społecznych jest narzucony z zewnątrz odpowiada większości Polaków? Czy do szczęścia wystarczy im tylko wybiórcze wspominanie bohaterów i machanie flagą na ulicy?
Jak ma wyglądać współczesna Polska? Kto w niej ma mieszkać?

Polska stanęła na rozdrożu; skończył się amerykański resurs dla rządu odwołującego się do narodowej symboliki i samego pojęcia narodu. Dzisiaj coraz częściej mówi się o zróżnicowanym etnicznie „społeczeństwie polskim”, które układać będzie życie według „europejskich wartości”.

Te wartości poniekąd już były w Polsce implementowane tylnymi drzwiami za „narodowego” rządu. Różne agendy i programy podpisywane za granicą przez czołowych polityków każą stawiać pod znakiem zapytania, ich pojmowanie polskiej niepodległości, a nawet suwerenności.

A zatem, co miałoby wyróżniać młodego Polaka od młodego Niemca, czy Czecha? Gdzie polskie prawo miałoby być inne niż estońskie?
A jeśli nie miałoby być, to po co nam Polska? Polskie elity nie mają umiejętności rozdawania kart, nie są asertywne, nie mają potrzebnego DNA, od pokoleń są wychowywane tak „by znać swoje miejsce”.

Po co nam Polska, skoro nie wiemy co z nią zrobić? Po co nam Polska, skoro jej prawdopodobny nowy premier uważa, że polskość to nienormalność. Może wystarczy jakiś rezerwat dla patriotów, gdzieś na boku? Dla tych dziadków, co to lubią się popłakać, jak grają stare pieśni. Reszta zaś niech zajmie się robotą i nie przeszkadza w „racjonalnym ułożeniu stosunków w nowej Europie”. Przecież dobrze na tym wyjdzie i wcale nieźle zarobi.
Tak ma być?

Andrzej Kumor

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 265
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 01:55  
Cytuj
Tyle z polskiego planu odbudowy Ukrainy. Liczy sie biznes dla USA.

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z przedstawicielami BlackRock w celu omówienia inwestycji.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z dyrektorami BlackRock Inc, w tym Philippem Hildebrandem, wiceprezesem i członkiem globalnego komitetu wykonawczego firmy zarządzającej aktywami.
BlackRock Financial Market Advisory będzie świadczył usługi dla ukraińskiego funduszu inwestycyjnego, zgodnie z oświadczeniem biura Zełenskiego. Fundusz będzie poszukiwał prywatnego i publicznego kapitału na projekty na Ukrainie po zakończeniu aktywnych działań wojennych.
„Możemy zaoferować ciekawe projekty inwestycyjne w energetyce, rolnictwie, logistyce, infrastrukturze, IT i wielu innych sektorach” – powiedział Zełenski. „Chcemy globalnych partnerów, którzy mogą zapewnić nam duże inwestycje, które przyjdą”.

https://ubn.n(...)estycji/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 08:42  
Cytuj
CYTAT


Ten debil myśli że ktoś to czyta? good


Mierność nad miernościami......

Szkoda mi Twoich rodziców

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2481
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 09:51  
Cytuj
O jest jeden co to czyta ale taki drobny good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 265
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2023r. 13:51  
Cytuj
70-letni Andrzej Łukawski, działacz kresowy został w środę osadzony w więzieniu celem odbycia kary 7 miesięcy po skardze Związku Ukraińców

Andrzej Łukawski – 70-letni, chory na raka działacz kresowy i organizator Marszu Pamięci o Ofiarach ukraińskiego Ludobójstwa – miał wziąć udział w konferencji prasowej w Sejmie. Nie dotarł tam, gdyż wcześniej został zatrzymany przez policję. Na wezwanie zgłosił się na komisariat policji po odbiór „przesyłki”, którą, jak się okazało, było zawiadomienie o zatrzymaniu celem odbycia kary więzienia. To efekt wniosku złożonego przez Związek Ukraińców w Polsce. Sprawę nagłośnił tego samego dnia w Sejmie poseł Konfederacji, Grzegorz Braun.

Jednocześnie, posłowie Konfederacji, Grzegorz Braun i Andrzej Zapałowski, podjęli inicjatywę i skierowali pilny wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o ułaskawienie działacza. Jak podaje portal kresy.pl w najbliższych dniach planowana jest w Warszawie manifestacja poparcia dla uwięzionego działacza kresowego.

Poseł Zapałowski napisał na Facebooku: Doszło do nieprawdopodobnej sytuacji, a mianowicie Związek Ukraińców w Polsce w oskarżeniu Pana Łukawskiego zrównał słowo Ukrainiec jako synonim banderowca tzn. zgodnie z Kodeksem Karnym art. 256 z nazizmem, czyli banderowiec jest dla nich synonimem Ukraińca. Coś nieprawdopodobnego. To będzie miało daleko idące konsekwencje.

.

Andrzej Łukawski został ostatecznie skazany m.in. za słowa “znajdzie się kij na banderowski ryj”. W kwietniu 2021 mężczyzna usłyszał wyrok 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych (w pierwszej instancji wydano wyrok 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata). Sąd zobowiązał go dodatkowo do “zaniechania publikowania w Internecie wypowiedzi ‘znieważających i zawierających treści dyskryminujące z uwagi na przynależność narodową i etniczną’ oraz przeczytania książki autorstwa Witolda Szabłowskiego pt. ‘Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia’”.

Pierwsze działania zmierzające do odwieszenia wyroku, którego zawieszenie powinno się skończyć na początku przyszłego roku, wykonał kurator sądowy, twierdząc, że Andrzej Łukawski nie przeczytał książki Szabłowskiego. Sąd oddalił jednak jego wniosek. Następnie Związek Ukraińców w Polsce złożył do sądu wniosek “o rozważenie zarządzenia wykonania kary” pozbawienia wolności oraz zobowiązanie mężczyzny do “powstrzymania się od korzystania i zamieszczania wpisów w serwisie internetowym Facebook”. W sierpniu 2023 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa rozpatrzył wniosek pozytywnie i odwiesił wyrok, a w październiku br. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok w mocy.

Zdaniem sądu wyrok w zawieszeniu nie spowodował “pozytywnej zmiany”. Sąd stwierdził, że podeszły wiek mężczyzny oraz fakt leczenia onkologicznego nie stanowią powodów do zaniechania odwieszenia wyroku. W efekcie schorowany 70-latek trafił na 7 miesięcy do wiezienia.

Rodzina Andrzeja Łukawskiego pochodzi z Wołynia. Jego ojciec i czterech stryjów walczyło w szeregach 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Jest redaktorem i wydawcą Kresowego Serwisu Informacyjnego, a od kilkunastu lat jest organizatorem Marszu Pamięci o ofiarach ukraińskiego ludobójstwa, organizowanego corocznie 11 lipca w Warszawie.

W sierpniu portal kresy.pl poinformował o postawieniu 15 zarzutów Katarzynie Sokołowskiej, inicjatorce licznych akcji upamiętniających ofiary ludobójstwa OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Dotyczą tzw. mowy nienawiści i “obrażania narodu ukraińskiego”, zaś w 2020 roku sprawę działacza kresowego, Antoniego Dąbrowskiego ze Stowarzyszenia Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć , urodzonego w woj. stanisławowskim i cudem ocalonego od śmierci w czasie ukraińskiego ludobójstwa. Był ścigany przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ i prok. Młynarczyka za rzekomą “mowę nienawiści” wobec Ukraińców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 342
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2023r. 22:43  
Cytuj

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »