NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 6 7 8 9 10 »
BRICS-kryptowalut,
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lut 2024r. 12:37  
Cytuj
Prezydent Salwadoru mówi, że dolar amerykański upadnie ( euro , funt, frank itp)
Pośród dedolaryzacji BRICS, prezydent Salwadoru Nayib Bukele powiedział, że dolar amerykański zmierza do upadku. Przemawiając na Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej (CPAC) w Maryland

Ostatecznie Bukele powiedział, że gospodarka Stanów Zjednoczonych jest zbudowana na "farsie" poprzez konsekwentne drukowanie pieniędzy. Co więcej, określił to jako "bańkę, która nieuchronnie pęknie" i zdewaluuje walutę, która stała się kręgosłupem globalnej ekonomii.

Przez cały ostatni rok sojusz BRICS nie wstydził się swojego stanowiska wobec dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, blok konsekwentnie dążył do większego globalnego porzucenia dolara. Konkretnie, z kolei dla promocji lokalnych walut w rozliczeniach handlu międzynarodowego.

Prezydent Salwadoru mówi, że "Dolar upadnie, a zachodnia cywilizacja z nim"

Teraz perspektywa BRICS została powtórzona przez prezydenta Salwadoru Nayiba Bukele, który powiedział, że dolar amerykański upadnie. Rzeczywiście, Bukele przemawiał na CPAC w USA i nie powstrzymywał swojej perspektywy na amerykańską gospodarkę. W sumie, wygłaszając przejmujące ostrzeżenie o swoim losie, jeśli kurs nie zostanie skorygowany.

"Prawdziwym problemem jest to, że płacisz wysokie podatki tylko po to, aby podtrzymać iluzję, że finansujesz rząd, a nie jesteś" - stwierdził. "Rząd jest finansowany z drukowania pieniędzy, papier wspierany przez papier. Bańka, która nieuchronnie pęknie."

"Sytuacja jest jeszcze gorsza, niż się wydaje, ponieważ gdyby większość Amerykanów i reszta świata zdała sobie sprawę z tej farsy, zaufanie do waszej waluty zostałoby utracone. Dolar upadnie, a wraz z nim zachodnia cywilizacja." Wreszcie Bukele stwierdził, że „jeśli następny prezydent SU nie podejmie niezbędnych polityk i zmian strukturalnych, prędzej i później ta bańka pęknie”.

Wypowiedzi Bukele były odzwierciedlone przez różnych światowych liderów w ciągu ostatniego roku. Co więcej, nawet całe golenie w USA powtórzyło potencjalny upadek amerykańskiego systemu finansowego na jego obecnej drodze. Ostatnio dyrektor generalny Bank of America, Brian Moynihan, omawiał niebezpieczeństwo ciągłego lekceważenia rosnącego i astronomicznego problemu zadłużenia w USA.

Liczba ta niedawno przekroczyła 34 biliony dolarów. Jego obecna trajektoria nie może zakończyć się w żaden inny sposób niż w formie, którą przewidział tBukele. Rzeczywiście, jest to paliwo do trwającej polityki dedolaryzacji, które do tej pory przyjęło globalne południe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2024r. 12:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lut 2024r. 12:50  
Cytuj
SZOKUJĄCE: BEZPŁATNE PRZEDPŁACONE karty debetowe o wartości 10 000 USD dla nielegalnych migrantów dzięki uprzejmości burmistrza Nowego Jorku Adamsa z pieniędzy podatników .


https://m.you(...)h5JSJSNI

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Marz 2024r. 05:06  
Cytuj
Azja nadal jest wiodącym motorem światowej gospodarki

Pomimo tych wszystkich wyzwań, Azja pozostanie motorem globalnej gospodarki w najbliższej przyszłości.

W obliczu wielu problemów krajowych, Indie i Chiny nadal mają odnotować wzrost odpowiednio na poziomie 6% i 5%. Indonezja, największa gospodarka w Azji Południowo-Wschodniej, ma osiągnąć wzrost o 5,2%. Przewiduje się, że na Bliskim Wschodzie Arabia Saudyjska wzrośnie o 4,7% w 2025 roku.

Przebudzona z trwającego dziesięcioleci otorutoru Japonia odnotowuje najszybszy wzrost cen od ponad 30 lat. Rzeczywiście, pomimo pewnych nieodłącznych problemów demograficznych, takich jak malejąca populacja, Morgan Stanley i inni inwestorzy, tacy jak Warren Buffet, są optymiczni w stosunku do Japonii i uważają, że kraj ten „przekonująco wyłonił się z trzech dekad stagnacji gospodarczej”.

Według Economist Intelligence Unit, Azja jako całość przyczyni się do 60% globalnego wzrostu realnego PKB w nadchodzącym roku.

Odporność Azji jest wynikiem stałego wzrostu i transformacji wewnątrzregionalnego handlu i inwestycji. Na przykład region jest światowym liderem w handlu elektronicznym, co przejawia się w powstaniu nowych platform cyfrowych, w tym Temu, Lazada, Shopee i Tokopedia.

Boom sektora zbiega się ze wzrostem azjatyckiej klasy konsumenckiej. W 2024 roku ponad 50% Azjatów będzie z klasy średniej lub wyższej. Chociaż większość z nich pozostanie niższą klasą średnią, ich aspiracje konsumpcyjne, wraz z preferencjami konsumentów dla tanich towarów w czasach spowolnienia gospodarczego, wyjaśniają sukces tych platform e-commerce.

Co więcej, rozwój nowych platform cyfrowych w Azji Południowo-Wschodniej zwielokrotni i zdywersyfikuje regionalne sieci łańcuchów dostaw. Rozwój handlu elektronicznego przyczynia się również do pogłębienia cyfrowej łączności finansowej w Azji.

Transgraniczne korzystanie z mobilnych platform płatniczych, w tym WeChat, Alipay, Kakao Pay i Grab Pay, a także wprowadzenie waluty cyfrowej, takiej jak ase-Renminbi i e-Rupee, jeszcze bardziej ułatwi podróże transgraniczne, handel wewnątrzregionalny i integrację regionalną.

Duże inwestycje w branże hi-tech

Chociaż produkty pierwotne i niskotechnologiczne nadal tworzą dużą część regionalnego łańcucha wartości w Azji, wiodące gospodarki regionalne aktywnie inwestują w rozwój przemysłu hi-tech w Azji Południowo-Wschodniej.

W obliczu ograniczeń eksportowych Stanów Zjednoczonych, Chiny zwróciły się do Singapuru jako źródła importu sprzętu do produkcji chipów. Tymczasem tajwańska TSMC i południowokoreańska Hana Micron również starają się rozszerzyć swoją działalność produkcyjną na Azję Południowo-Wschodnią, budując fabryki chipów w Singapurze i Wietnamie.

Po przyciągniu inwestycji od BYD, Honda, Toyota, Hyundai i innych firm, Tajlandia i Indonezja stają się regionalnymi centrami produkcji pojazdów elektrycznych.

Oddzielenie Chin od Zachodu i dywersyfikacja produkcji, nawiasem mówiąc, przyczyniły się do regionalnej modernizacji przemysłu poprzez promowanie wzrostu bardziej rozproszonych, ale gęstszych sieci produkcyjnych produkcji.

To z kolei umocni pozycję Azji jako atrakcyjnego oznaczenia dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). Według Światowego Raportu Inwestycyjnego Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju 2023, BIZ w Azji w 2022 r. stanowiły około połowy globalnego napływu, co stanowi około 662 miliardów dolarów.

Korzyści z azjatyckiej umowy o wolnym handlu, RCEP

Wdrożenie Regionalnego Kompleksowego Partnerstwa Gospodarczego (RCEP) jeszcze bardziej ułatwi przepływ kapitału, technologii, towarów i usług w Azji.

Obejmując jedną trzecią światowej populacji i poszerzający się dostęp do rynku do 15 lub więcej krajów w ciągu następnych dwóch dekad, RCEP odnosi się do "efektu miski z makaronem" Azji Wschodniej, konsolidując istniejące umowy handlowe i inwestycyjne w jednolite i kompleksowe ramy.

Wprowadzając nowy impuls do współpracy trójstronnej Chiny-Japonia-Korea, ta mega umowa handlowa łączy tych trzech ważnych graczy od czasu przystąpienia Chin do Światowej Organizacji Handlu (WTO) pod koniec 2001 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Marz 2024r. 20:58  
Cytuj
Główny bank przewiduje "recesję Hard Landing" dla USA

Główny ekonomista banku, Ellen Zentner, przewidziała, że taka recesja jest "gwarantowana" dla USA, gdy rozmawia z CNBC. Co więcej, Zentner powiedział, że pełne efekty kampanii zaostrzania Fed będą odczuwalne dopiero 18 miesięcy po ostatecznej podwyżce stóp procentowych.

Wraz z działaniami BRICS przeciwko greenbackowi, jeden z głównych amerykańskich banków przewidział twardą recesję dla USA w ciągu najbliższych 18 miesięcy. W szczególności główny ekonomista Morgan Stanley zauważa, że trwająca walka o inflację jest kluczowym katalizatorem. Jednak osłabiony dolar amerykański z pewnością nie pomaga w sprawach. Następnie połączyły się one w tym, co przygotuje scenę do tragicznego roku, który ma dla kraju.

"W pewnym momencie będziemy mieli twarde lądowanie," powiedział Zentner. "Gwarantuję ci to. Wszyscy się zastanawiamy: Kiedy to nadchodzi? Chodzi o to, że [dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon] sprawia, że istnieją te skumulowane wpływy, które budują się w czasie i jesteśmy w obozie, w którym jeszcze nie widzieliśmy wszystkich zaostrzających się skutków polityki pieniężnej."

Dolar amerykański radził sobie słabo w ostatnich tygodniach i ma aktywną opozycję w walutach BRICS. Sojusz gospodarczy pracuje razem, aby zmniejszyć międzynarodową zależność od dolara. Pomimo potwierdzonego statusu globalnej waluty rezerwowej, nie można zaprzeczyć, że działania BRICS działały do tego momentu.

Na rynku amerykańskim wszystkie oczy zwrócone są na zbliżające się obniżki stóp procentowych. Rezerwa Federalna przyjęła podejście do cięć w oczekiwaniu. Chociaż niektórych oczekiwano w marcu, pozytywne dane dotyczące gospodarki USA zmieniły to. Rzeczywiście, urzędnicy zapewnili, że nie przybędą do letnich miesięcy 2024.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Marz 2024r. 03:04  
Cytuj
BRICS Kontroluje 37% Światowego PKB: Zachód Spadnie Poniżej 28%

BRICS jest obecnie dziewięcioosobowym blokiem składającym się z Brazylii, Rosji, Indii, Chin, RPA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Egiptu, Iranu i Etiopii. Ponadto Arabia Saudyjska jest zaproszona do przyłączenia się do sojuszu, ale Królestwo jeszcze nie zdecydowało się na wejście do bloku. Indukcja Arabii Saudyjskiej jeszcze bardziej wzmocni BRICS i będzie miała większą kontrolę nad globalnymi dostawami ropy naftowej i globalnym PKB. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, dlaczego Arabia Saudyjska poświęca czas na dołączenie do sojuszu.


Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na ostatniej konferencji, że BRICS może kontrolować 37% światowego PKB w 2028 roku. Dodał, że blok G7 globalnej potęgi PKB krajów zachodnich spadnie znacznie poniżej 28%. Ruch ten może zacząć przenosić władzę z Zachodu na Wschód, sprawiając, że kraje rozwijające się będą kierowcą globalnej gospodarki.

Rodzime gospodarki krajów BRICS rosną w szybkim tempie w tej dekadzie. PKB Indii zbliża się do 4 bilionów dolarów i jest tylko 350 miliardów dolarów za Niemcami. Jeśli gospodarka Indii będzie rosła o 7% rocznie, może stać się trzecią co do wielkości gospodarką na świecie. Rozwój sprawi, że pokona członków G7 Niemcy i Japonię. Indie już postawiły Wielką Brytanię w tyle pod względem wzrostu PKB.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Marz 2024r. 18:48  
Cytuj
PEKIN: Chiny będą dążyć do wzrostu gospodarczego na około 5 procent w tym roku, ponieważ pracują nad przekształceniem swojego modelu rozwoju, ograniczeniem nadwyżki mocy produkcyjnych, rozładowaniem ryzyka sektora nieruchomości i ograniczeniem marnotrawnych wydatków samorządów lokalnych, powiedział we wtorek (5 marca) premier Li Qiang.

Li przedstawił swój dziewiczy raport z pracy na dorocznym spotkaniu Narodowego Kongresu Ludowego (NPC), chińskiej legislatury, w przepastej Wielkiej Sali Ludowej na placu Tiananmen.

Cel wzrostu był podobny do zeszłorocznego, ale będzie wymagał silniejszych bodźców rządowych, aby Chiny go osiągnęły, ponieważ gospodarka pozostaje uzależna od inwestycji państwowych w infrastrukturę, które doprowadziły do góry długu komunalnego.

Zająkające się ożywienie po COVID w zeszłym roku obnażyło głęboką nierównowagę strukturalną Chin, od słabej konsumpcji gospodarstw domowych po coraz niższe zwroty z inwestycji, co skłoniło do wezwań do nowego modelu rozwoju.

Kryzys majątkowy, pogłębiająca się deflacja, raasa na giełdzie i narastające zadłużenie samorządów zwiększyły presję na chińskich przywódców, aby odpowiedzieli na te wezwania.

"Nie powinniśmy tracić z oczu najgorszych scenariuszy i powinniśmy być dobrze przygotowani na wszelkie ryzyka i wyzwania" - powiedział Li.

"W szczególności musimy iść naprzód z przekształceniem modelu wzrostu, dokonaniem dostosowań strukturalnych, poprawą jakości i zwiększeniem wydajności."

Nie było bezpośrednich szczegółów na temat zmian, które Chiny zamierzały wdrożyć.

Chińskie akcje odzyskały wcześniejsze straty, aby handlować w dużej mierze bez zmian w tym dniu, a juan był płaski, co sugeruje, że inwestorzy nie byli pod wrażeniem planów stymulacyjnych i obietnic reform.

"Decydenci polityki wydają się zadowoleni z obecnej trajektorii" - powiedział Ben Bennett, strateg inwestycyjny Azji i Pacyfiku w Legal And General Investment Management, dodając, że cele ekonomiczne były "zgodnie z oczekiwaniami".

"To rozczarowujące dla tych, którzy mieli nadzieję na większy impuls ... Istnieje retoryczne wsparcie dla zadłużenia samorządowego i sektora nieruchomości, ale kluczem jest to, jak jest to stosowane w praktyce."

Wyznaczając cel wzrostu, decydenci "wzięli pod uwagę potrzebę zwiększenia zatrudnienia i dochodów oraz zapobiegania i rozładowywania ryzyka", powiedział Li, dodając, że Chiny zamierzają mieć "proaktywną" postawę fiskalną i "ostrożną" politykę pieniężną.

Chiny planują deficyt budżetowy w wysokości 3 procent produkcji gospodarczej, w porównaniu z skorygowanym 3,8 procentem w zeszłym roku. Ale co najważniejsze, planuje wyemitować 1 bilion juanów (139 miliardów USD) w specjalnych ultradługoterminowych obligacjach skarbowych, które nie są uwzględnione w budżecie.

Specjalny limit emisji obligacji dla samorządów lokalnych został ustalony na 3,9 biliona juanów, w porównaniu z 3,8 biliona juanów w 2023 roku. Chiny wyznaczyły również cel inflacji konsumpcyjnej na poziomie 3 procent i zamierzają stworzyć w tym roku ponad 12 milionów miejsc pracy w miastach, utrzymując wskaźnik bezrobocia na poziomie około 5,5 procent.

"Chiński rząd nie chce zbytnio stymulować gospodarki, ... a także chce utrzymać dźwignię stosunkowo niską" - powiedział Xia Qingjie, profesor ekonomii na Uniwersytecie Pekińskim. Cel deficytu budżetowego może zostać skorygowany jeszcze w tym roku, jeśli to konieczne, dodała Xia.

Analitycy spodziewają się, że Chiny obniżą swoje roczne ambicje wzrostu w przyszłości. Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje wzrost gospodarczy Chin na poziomie 4,6 procent w tym roku, spadając dalej w średnim okresie do około 3,5 procent w 2028 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Marz 2024r. 16:19  
Cytuj
Waluta BRICS może wstrząsnąć dominacją dolara
Moment de-dollaryzacji może wreszcie nadejść. ( Euro , funt , frank itp też )

Rozmowa o dedolaryzacji wisi w powietrzu. W zeszłym miesiącu, w New Delhi, Alexander Babakov, wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej, powiedział, że Rosja przewodzi rozwojowi nowej waluty. Ma być używany do handlu transgranicznego przez kraje BRICS: Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i RPA. Kilka tygodni później, w Pekinie, prezydent Brazylii, Luiz Inàcio Lula da Silva, włączył się. "Każdej nocy", powiedział, zadaje sobie pytanie "dlaczego wszystkie kraje muszą opierać swój handel na dolarze".

Dalej :
https://forei(...)a-china/

https://m.you(...)ZXRyb3Zh
BRICS Nowy BLOCKCHAIN i system cyfrowy zrewolucjonizują świat

Nowy system płatności uderzy w waluty zachodnie i nie będzie kontrolowany przez USA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Marz 2024r. 20:20  
Cytuj
Arabia Saudyjska i Rosja ZMNIEJSZAją produkcję ropy naftowej, ponieważ Niemcy planują rozpaczliwy ratunek gospodarczy

Arabia Saudyjska właśnie przedłużyła swoje brutalne cięcia ropy z Rosją, aby pogłębić ograniczenia produkcji. To popycha globalną gospodarkę do recesji poprzez utrzymanie cen energii na wyższych poziomach. Jednak największym przegranym jest strefa euro. Będziemy nadal patrzeć, jak kraje takie jak Niemcy kontynuują swoją stagnację gospodarczą i deindustrializację.

https://m.you(...)XT0ImK70

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Marz 2024r. 00:35  
Cytuj
Jak u ciebie z rublami,debilcze?chytry

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Marz 2024r. 04:21  
Cytuj
Bank of America wydaje ostrzeżenie o upadku dolara amerykańskiego

Dług publiczny USA rośnie obecnie o 1 bilion dolarów co 100 dni od 2023 roku. Niekontrolowany dług może doprowadzić do katastrofy finansowej, która sieje spustoszenie nie tylko w USA, ale na całym świecie. BRICS i inne kraje rozwijające się obawiają się, że dług w dolarach amerykańskich może spowodować upadek ich rodzimych gospodarek. Utrzymywanie dolara amerykańskiego w rezerwach jest obecnie postrzegane jako zagrożenie, które może cofnąć lata stabilności finansowej.

Dług publiczny w dolarach amerykańskich osiągnął teraz nowy szczyt na poziomie 34,4 biliona dolarów i jest ledwo pod kontrolą. Wybrani przedstawiciele na Kapitolu i urzędnicy z Rezerwy Federalnej nie są w stanie oswoić stale rosnącego długu.


W obliczu zawirowań gospodarczych Bank of America wydał ostrzeżenie o możliwym upadku dolara amerykańskiego. Co więcej, pozwala to BRICS rozpowszechnić inicjatywę dedolaryzacji na całym świecie.

Bank of America ostrzegł w najnowszym artykule, że dolar amerykański i gospodarka stoją w obliczu "wybuchowego roku" w 2024 roku. Rosnące zadłużenie państwowe jest głównym powodem, dla którego gospodarka USA może być gotowa skierować się na południe. "Dług publiczny USA rośnie o 1 bilion dolarów co 100 dni" - napisał Michael Hartnett, główny strateg Bank of America.

Hartnett ostrzegł, że upadek dolara amerykańskiego jest nieuchronny, jeśli dług wymknie się spod kontroli w tym roku. "To się nie kończy dobrze", napisała Genevieve Roch-Decter, była menedżerka aktywów w Grit Capital. Ponadto BRICS czeka teraz na możliwy spadek dolara amerykańskiego i może awansować z nową walutą na rynku globalnym.Handel w New York Community Bank wstrzymany po 42% krachu akcji

Handel akcjami New York Community Bank ($NYCB) wstrzymał się w środę po załamaniu akcji o 42%. Według doniesień, nowojorski bank regionalny stara się o zastrzyk gotówki po słabych wynikach.

Według Wall Street Journal, NYCB poszukuje inwestorów zewnętrznych, którzy zaoferują gotówkę do obsługi bilansu banku. Akcje NYCB zostały kilkakrotnie zatrzymane w środę podczas krachu i tylko dziś spadły o ponad 40%. Na początku 2024 roku akcje były notowane powyżej 10 USD, a teraz znajdują się tuż poniżej 2 USD za akcję.

2024 był jak dotąd burzliwym rokiem dla NYCB. Bank ujawnił pod koniec stycznia, że podnosi ulgę na potencjalne straty kredytowe w swoim bilansie. Co więcej, Moody Investors obniżył rating kredytowy banku do "stanu śmieciowego".

Teraz inwestorzy patrzą na bank regionalny jako podążający podobną ścieżką do Silicon Valley Bank i First Republic, które miały podobny upadek wiosną 2023 roku. Wszystkie te banki zmagały się z problemami, a inflacja nadal przekraczała preferowane poziomy i nie jest znany oczekiwany początek obniżek stóp procentowych. Teraz wydaje się, że New York Community Bank jest następny w kolejce do spadających akcji.

NYCB jeszcze publicznie nie skomentowało krachu lub wstrzymania handlu.
Stany Zjednoczone Spirala Śmierci Dolara „Kryzys” Obawy Rosną Po Tym, Jak Bank Of America Wydaje Szokujące Ostrzeżenie „1 Bilion Dolarów Co 100 Dni” Pośród Ogromnego Boomu Cenowego Bitcoina, Ethereum, XRP I Kryptowalut
Dalej :

https://www.forbe(...)old/amp/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Marz 2024r. 15:26  
Cytuj
Meksyk wśród 25 krajów, które chcą dołączyć do BRICS

Ambasador RPA w Rosji, Mzuvukile Geoff Maqetuka potwierdził w zeszłym tygodniu, że 25 nowych krajów jest gotowych do przyłączenia się do BRICS. Meksyk jest jednym z 25 krajów, które wyraziły zainteresowanie dołączeniem do sojuszu BRICS, poinformowałan Eurasia Network. Zainteresowanie dołączeniem do bloku pojawia się po eskalacji napięć z USA z powodu nielegalnych przejść granicznych.

Stany Zjednoczone i Meksyk są w kłonie do nielegalnej imigracji, bezpieczeństwa granic, karteli narkotykowych, nielegalnego handlu i łamania praw człowieka. Rozwój doprowadził do tego, że Stany Zjednoczone nałożyły cła na meksykańskie towary i zagroziły, że zmniejszy się pomoc dla Meksyku. Wśród rosnących napięć Meksyk chce teraz być częścią BRICS, aby odeprzeć zagrożenia gospodarcze ze strony USA.

Jeśli BRICS wprowadzi Meksyk, może to być pierwszy kraj Ameryki Południowej, który będzie częścią sojuszu. Będzie to również pierwszy bezpośredni sąsiad USA, który dołączy do BRICS w tym roku.

"Było blisko 25 (krajów), które wskazały, że są gotowe do przyłączenia się do BRICS" - powiedział ambasador RPA do Tass.

Jednak decyzja o wprowadzeniu nowych krajów będzie oparta na konsensusie wszystkich krajów członkowskich. Ekspansja BRICS może najprawdopodobniej zostać podjęta na następnym szczycie w październiku tego roku. Nie wiadomo, czy BRICS wprowadzi Meksyk do grupy i pozwoli temu krajowi być częścią procesu decyzyjnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Marz 2024r. 17:06  
Cytuj
Kanadysjski rząd niszczy klasę średnia . Polscy politycy idą tą samą drogą .
https://m.you(...)0qMCjvUg

Etapy niszczenia klasy średniej w Kanadzie . Ludzie w Toronto są odsyłani bez jedzenia z banków żywności . Wzrost liczby ludzi rejestrujących się w bankach żywności podniósł się o ponad 78% W porównaniu z rokiem 2019 . l
1. Rząd udziela tanich pożyczek
2. Podnoszenie cen energii i podnoszenie podatków po przez Carbon tax - podatek węglowy
3. Duża imigracja ludzi z biednych krajów , którzy generują większe bezrobocie . Imigranci są często z niskimi kwalifikacjami nie wpływającymi pozytywnie na gospodarkę przez co wzmacniają procent bezrobocia w społeczeństwie .
4 . Z powodu wzrostu podatków cany wynajmu i kupna domów idą w górę.
5. Klasa robotnicza wydaje na podstawowe opłaty caraz większa część swoich dochodów przy czym ograniczając koszy jedzenia .
6. Podniesienie stopy kredytowej dobija ludzi z kredytami .
7.Ludzie zaczynają prosić rządy o interwencję nawet jeśli by to ograniczało ich prawo do własności.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2024r. 21:38  
Cytuj
Blok BRICS kontynuuje swoją dominację i cel, aby wyeliminować dolara amerykańskiego, a teraz sekretarz skarbu USA przewiduje, że dolar może spaść. Sekretarz skarbu Janet Yellen mówiła o "dedollaryzacji" podczas przesłuchania w Kongresie zeszłego lata i wskazała na zmartwienie dla USD.

Zapytany w tym czasie, czy międzynarodowy status dolara spada, Yellen powiedziała: "Powinniśmy spodziewać się z czasem stopniowo zwiększania udziału innych aktywów w rezerwach krajów - naturalnego pragnienia dywersyfikacji. Ale dolar jest zdecydowanie dominującym aktywem rezerwowym."


W 2022 roku dolar amerykański odnotował 8% spadek udziału w światowych rezerwach. Wraz z tym spadkiem, BRICS rośnie w liczbie i wsparciu. Co więcej, blok forsuje swoją inicjatywę de-dolaryzacji, zwalając więcej krajów, które są zależne od dolara amerykańskiego, aby go porzucić. Tak więc wydaje się, że za dolarem rośnie cień, a przedstawiciele USA zaczęli zwracać na to uwagę.

Czy Dolar Amerykański Może Dłużej Walczyć Z BRICS?

Mimo to Yellen jest nieugięta, że dolar amerykański zbudował wystarczająco dużo siły, aby odechać przeciwników. Sekretarz USA powiedział w tym samym otoczeniu, że "nie będzie łatwo dla żadnego kraju opracować sposób na obejście dolara". Rozumie jednak, że istnieje globalne zainteresowanie dywersyfikacją waluty rezerwowej. Odkąd dolar amerykański ucierpiał w ciągu ostatniego pół dekady, więcej krajów jest zainteresowanych swoimi lokalnymi walutami i alternatywą dla dolara. Dlatego BRICS ostatnio przyciągnęło tak wiele uwagi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2024r. 03:35  
Cytuj
BRICS "gotowe do pracy" ze wszystkimi krajami, aby porzucić dolara amerykańskiego

Członek BRICS Rosja forsuje inicjatywę dedolaryzacji w Afryce, wzywając narody do handlu walutami lokalnymi, a nie dolarem amerykańskim. Prezydent Rosji Władimir Putin energicznie wezwał kraje afrykańskie do rozpoczęcia używania lokalnych walut do handlu, w tym rosyjskiego rubla.

Putin wyjaśnił, że Rosja jest "gotowa do współpracy" z krajami afrykańskimi, aby pomóc im odejść od dolara amerykańskiego. Dodał, że BRICS może pomóc Afryce w budowie infrastruktury finansowej poprzez połączenie globalnego systemu bankowego z lokalnymi walutami. Prezydent Rosji podkreślił, że transakcje transgraniczne bez dolara amerykańskiego są korzystne dla Afryki.

Sojusz BRICS przekonuje kraje rozwijające się na całym świecie, aby przestały polegać na dolarze amerykańskim w handlu. Garstka krajów wierzy, że BRICS ma moc, aby wkroczyć świat w nową erę finansową.

Putin podkreślił, że BRICS jest gotowa pomóc Afryce, jeśli chcą odsunąć na bok dolara amerykańskiego na handel. "W celu dalszego rozszerzenia całego zakresu więzi handlowych i gospodarczych ważne jest bardziej energiczne przesunięcie rozliczeń finansowych w transakcjach handlowych na waluty krajowe, w tym rubla" - powiedział.

"W związku z tym jesteśmy gotowi do współpracy z krajami afrykańskimi nad rozwojem ich infrastruktury finansowej. O połączeniu instytucji bankowych z systemem przesyłania wiadomości finansowych, który został stworzony w Rosji. Pozwala na dokonywanie płatności transgranicznych niezależnie od obecnie istniejących systemów zachodnich i nakłada ograniczenia" - podsumował to.

Wiadomość przychodzi na czas zaledwie sześć miesięcy przed nadchodzącym szczytem BRICS w Rosji. 16. szczyt ma się odbyć w październiku tego roku w rosyjskim regionie Kazania.

https://watch(...)s-dollar
Waluta: Połowa stanów USA w recesji, erozja USD trwa, ostrzega analityk

Stany Zjednoczone walczą obecnie z falą zmian gospodarczych i finansowych. Świeża analiza przedstawiona przez znaczącego eksperta finansowego, Game of Trades on X, nakreśliła nowy wgląd statystyczny podkreślający stan recesji i erozji walut w USA.

Zgodnie z nową aktualizacją, połowa stanów USA przechodzi obecnie recesję, a kluczowe wskaźniki ekonomiczne spadają, co sygnalizuje niedźwiedzie stanowisko rynkowe.
Analiza nakreślona przez Game of Trades on X rozwinęła znaczący spadek, którego obecnie doświadcza połowa stanów USA. Zgodnie ze wspólną analizą, w czwartym kwartale 2023 r. 22 stany USA przeszły załamanie gospodarcze.

Nazywane skurczem gospodarczym, stany te przechodzą represjonowany wzrost gospodarczy, a wskaźniki takie jak stopy bezrobocia w stanie, średnie przepracowane godziny produkcji, realne płace i zatrudnienie poza rolnictwem osiągają dno.

Game of Trades później przeantował obecną recesję w USA. Uchwyt szybko podaje powody, przedstawiając, w jaki sposób "wrażliwe" stany są podatne na wchodzenie w surowe kryzysy gospodarcze i załamania.

"Recesje nie występują z dnia na dzień, a wszystkie stany jednocześnie wchodzą do jednego. Słabsze i bardziej wrażliwe stany są zwykle pierwszymi, które doświadczają recesji. Po osiągnięciu pewnego progu staje się nieuniknione, że inne państwa pójdą w ich ślady."

Analityk nakreślił później poważny szczegół w miksie. Game of Trades dodatkowo podkreśliło, że USA mogą wkrótce wejść w oficjalną fazę recesji, biorąc pod uwagę, że 22 ich stany już walczą z niepaskami gospodarczymi i niepożądanymi zmianami.


Jednak Game of Trades wyjaśnił później, w jaki sposób połowa stanów USA jest nadal zdrowa, podkreślając potrzebę zachowania ostrożności i zwracania uwagi na płonące znaczniki ekonomiczne.

Erozja USD trwa

Gdy połowa stanów USA zmierza w kierunku recesji, wydaje się, że z drugiej strony dolar amerykański walczy z własnymi politycznymi i gospodarczymi nędami.

USD ostatnio osiąga słabe wyniki, a pretendenci tacy jak szyling kenijski wygrywają wyścig monetarny.


Podobnie nowy rozwój sytuacji pobudził rosyjski premier Władimir Putin. Putin namawiał producentów ropy naftowej z Bliskiego Wschodu do porzucenia dolara amerykańskiego.

https://watch(...)st-warns

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2024r. 01:24  
Cytuj
Kolejny Nowy Kraj Wyraża Zainteresowanie Dołączeniem Do Sojuszu BRICS

Garstka krajów rozwijających się w Azji, Afryce i Europie Wschodniej chce dołączyć do sojuszu BRICS w 2024 roku. Minister spraw zagranicznych RPA Naledi Pandor potwierdził niedawno, że około 36 krajów formalnie złożyło wniosek o przystąpienie do BRICS w tym roku. Wśród szaleństwa przystępującego, inny kraj rzucił kapelusz na ring w nadziei na dołączenie do sojuszu. Rozwój wskazuje, że blok staje się potężny w swoim programie de-dolaryzacji świata i promowania lokalnych walut.

Najnowszym i nowym krajem, który wyraził zainteresowanie dołączeniem do sojuszu BRICS, jest naród afrykański Kamerun. Rosyjski ambasador Georgi Todua potwierdził, że Kamerun wyraził zainteresowanie byciem częścią bloku w 2024 roku. Kamerun leży nad Zatoką Gwinejską i jest krajem Afryki Środkowej z zróżnicowanym terenem i dziką przyrodą.

"BRICS staje się coraz bardziej prestiżową organizacją międzynarodową. Kamerun uważnie śledzi przemiany, które zachodzą na świecie, zmiany w architekturze międzynarodowej i ekonomicznych modelach rozwoju" - powiedział.

"W związku z tym kwestia BRICS zajmuje swoje miejsce w planowaniu polityki zagranicznej Yaounde, biorąc pod uwagę bliskie i różnorodne więzi, jakie republika ma z Chinami, Indiami, RPA, Egiptem, Brazylią i oczywiście Rosją" - powiedział ambasador.

https://watch(...)alliance

US Monitoring BRICS Cyfrowa waluta naciska na spadek dolara

W związku z trwającym rozwojem sojuszu w roku wyborczym w USA, Wester monitoruje impulsy cyfrowej waluty BRICS w związku z ciągłym spadkiem dolara. Rzeczywiście, Financial Times zgłosił obawy, jakie Stany Zjednoczone mają w związku z ciągłym napadem Rosji do sektora.

Rosja podpisała ostatnio ustawodawstwo, które zwiększy wykorzystanie zasobów cyfrowych. Co więcej, sojusz gospodarczy BRICS opracowuje obecnie system płatności oparty na Blockchain, aby wspierać swoją rodzimą walutę. Według doniesień, Zachód obserwuje potencjalne negatywne zastosowania tego ciągłego zaangażowania i badań.

Andrew Fierman, szef Chainalysis, powiedział publikacji, że jest zaniepokojony "rosyjskimi aktorami" używającymi kryptowalut do ingerencji w wybory. Co więcej, powiedział, że "rząd USA wysyła pojedynczego, że są w stanie najwyższej gotowości, zwłaszcza w roku wyborczym".

Rosja tylko zwiększyła swoje zaangażowanie w rozwój aktywów cyfrowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Co więcej, Stany Zjednoczone konsekwentnie wahają się, czy zintegrować ze swoją gospodarką aktywa cyfrowe emitowane przez rząd. W bieżącym monitorowaniu mają teraz oko skupione na rozwoju BRICS w sektorze.

Akcja jest tym ciekawsza, że biorąc pod uwagę obecnie dość wrażliwy stan dolara amerykańskiego. Zarówno system płatności oparty na blockchainie, jak i alternatywna waluta BRICS rozszerzą wysiłki sojuszu w zakresie de-dolarizaiton. Te, jak się wydaje, mają być ograniczone poprzez ciągłe działania wbrew naciskowi na cyfrową walutę.
https://watch(...)-decline

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2024r. 16:42  
Cytuj
Dyrektor generalny BlackRock wydaje "pilne" ostrzeżenie o wartości 34 bilionów dolarów, które może wywołać trzęsienie ziemi w cenie Bitcoina

"Sytuacja jest pilniejsza, niż kiedykolwiek pamiętam" - napisał w tym roku Fink, który poprowadził BlackRock w udanej próbie wprowadzenia spotowego funduszu giełdowego bitcoin (ETF) na Wall Street po 10 latach odrzutów, w swoim corocznym liście do inwestorów.

Dług USA osiągnął ostatnio 34 biliony dolarów dzięki pandemii Covid, blokadom i ogromnym wydatkom stymulacyjnym i będzie dodawać kolejny 1 bilion dolarów co 100 dni, według analityków Bank of America, którzy przewidywali, że bitcoin jest w rezultacie ustawiony na "rok wybuchu".

Środki stymulacyjne Covid i wstrząsy w łańcuchu dostaw spowodowały, że inflacja wymknęły się spod kontroli w 2022 r., co autor Czarnego Łabędzia Nassim Taleb ostrzegł, że może stworzyć "spiralę śmierci" dla dolara amerykańskiego, której Rezerwa Federalna nie jest w stanie zapobiec.

"Ameryka o wysokim zadłużeniu byłaby również jedną z tych, w których znacznie trudniej jest walczyć z inflacją, ponieważ decydenci monetarni nie mogliby podnieść stóp bez dramatycznego dodania do i tak już niezrównoważonego rachunku o zadłużeniu" - powiedział Fink.

BlackRock's Fink dołącza do innych dyrektorów generalnych Wall Street, w tym Jamiego Dimona z JPMorgan i Briana Moynihana z Bank of America, a nawet przewodniczącego Fed Jerome'a Powella, ostrzegając przed stosem długu USA.

W lutym Powell ostrzegł, że dług USA "rośnie szybciej niż gospodarka", a USA "pożycza od przyszłych pokoleń".

"Jest jedna liczba, którą myślę, że powinieneś trzymać na swoich lodówkach, 34 biliony dolarów długu, a za 100 dni będzie to 35 bilionów dolarów, a za 200 dni będzie to 36 bilionów dolarów, a dopóki Stany Zjednoczone i inne kraje nie uporządkują swoich finansów

W lutym legendarny inwestor Jim Rogers ostrzegł, że ogromny stos długu USA w wysokości 34 bilionów dolarów oznacza, że zbliżająca się recesja będzie "najgorszą w [jego] życiu".

W zeszłym roku analitycy Jefferiesa przewidzieli USA. Rezerwa Federalna będzie zmuszona do ponownego uruchomienia drukarki pieniężnej w 2024 roku z powodu gwałtownego spowolenia gospodarczego, potencjalnie załamania dolara amerykańskiego

https://www.forbe(...)ced067b5

Handel walutami lokalnymi w Chinach osiąga rekordowe 14 mld USD, rezygnując z dolara amerykańskiego


Sojusz gospodarczy BRICS nadal rozwija współpracę gospodarczą w tym roku, ponieważ jego handel z Chinami osiągnął rekordowy poziom 14 miliardów dolarów w lokalnych walutach. W szczególności raporty zauważają, że w prowincji Jiangsu handel wewnątrzsojuszowy osiągnął 102 miliardy juanów w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku.

Dane te są rekordem na początku roku i już pokazują 36% wzrost w stosunku do zeszłego roku. Współpraca handlowa nadal rośnie w związku z wysiłkami na rzecz dedolaryzacji BRICS. Następnie te wyczyny powinny wznowić wysiłki sojuszu na rzecz zwiększenia znaczenia jego lokalnych walut. Przynajmniej do czasu, gdy oficjalnie wypuścili swoją rodzimą walutę jako kolektyw jeszcze w tym roku.


BRICS z Chinami osiągnął rekordową kwotę 14 miliardów dolarów w lokalnej walucie. Prowincja Jiangsu poinformowała, że handel 102 miliardami juanów był największy w pierwszych dwóch miesiącach roku.

Jego handel z Indiami prowadził wszystkie transakcje z krajami BRICS; osiągając 25,31 miliarda juanów. Następnie prowincja odnotowała imponujące transakcje z Brazylią, ponieważ handel osiągnął 23,87 juana. W roku liczby te oznaczają odpowiednio wzrost o 12,1% i 36,4% w stosunku do ubiegłego roku.

Wszystkie te czynniki są niezwykle ważne, ponieważ blok nadal ustanawia swoją hegemonię finansową jako kolektyw. Dalsze odejście od dolara amerykańskiego zwiększyło współpracę między nimi. Dodatkowo, proponowane wdrożenie waluty BRICS powinno skorzystać z tej już zaistowanej współpracy.

Co więcej, powinien nadal rosnąć pomimo trwających rekordowych liczb. Ciągły rozwój krajów ekspansji BRICS Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Egipt, Etiopia i Iran przynosi jeszcze większy potencjał dedolaryzacji i zwiększenia handlu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2024r. 16:17  
Cytuj
BRICS jest największym nabywcą złota w 2023 r., ponieważ członkowie zgromadzili tony tego metalu szlachetnego, podała Światowa Rada Złota. Same Chiny zakupiły 225 ton złota, a kolejne w kolejce były Rosja, Indie, Brazylia i Republika Południowej Afryki. Raporty sugerują, że BRICS mogłaby wesprzeć swoją walutę, która wkrótce zostanie uwolniona, złotem, aby pokonać dolara amerykańskiego.

Ponadto Rosja ogłosiła w czwartek, że obecnie podwaja akumulację złota i lokalnych walut. Minister finansów kraju Anton Siłuanow potwierdził, że podwoją zakup zarówno złota, jak i walut obcych. Akumulacja złota i walut obcych rozpocznie się od 5 kwietnia do 7 maja 2024 r.

Sytuacja ta następuje w momencie, gdy BRICS chce zaprzestać używania dolara amerykańskiego w transakcjach transgranicznych

Rosja, członek BRICS, kupi dziennie 235,3 miliarda rubli, co stanowi równowartość 2,6 miliarda dolarów złota i walut obcych. Ministerstwo poinformowało, że „kupi walutę obcą i złoto o równowartości 235,3 miliarda rubli (2,6 miliarda dolarów), czyli 11,2 miliarda rubli dziennie”.

Posunięcie to pomoże także Rosji ominąć amerykańskie sankcje i utrzymać gospodarkę na rynku bez drastycznych przeszkód. Dodatkowo redukcja dolara amerykańskiego poprzez akumulację złota i walut obcych uchroni kraj przed ryzykiem finansowym. Trzymanie dolara amerykańskiego w rezerwach stwarza zagrożenie, ponieważ amerykańska gospodarka jest zadłużona na 34,4 biliona dolarów.

Upadek amerykańskiej gospodarki dotknie kraje BRICS i pociągnie ich gospodarki w dół. Dlatego Rosja, kraj BRICS, gra ostrożnie, kładąc nacisk na złoto i lokalne waluty, a nie na dolara amerykańskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2024r. 14:10  
Cytuj
Wymiana Walut Z Chinami Jest Warta 553,49 Miliarda Dolarów

Chiny chcą podpisać umowy o swapach walutowych z 29 krajami rozwijającymi się, w tym z krajami BRICS. Umowa swapu walutowego będzie warta 553,49 miliarda dolarów w lokalnej wymianie walut bez ingerencji dolara amerykańskiego. Rozwój dokonuje transakcji w walutach lokalnych w trybie "zawsze handlu" na rynku walutowym.

Dwustronna zamiana walut ułatwia opcje handlu i inwestycji poprzez dodanie siatki bezpieczeństwa dla wszystkich lokalnych walut. Każdy bank centralny może zamienić swoje lokalne waluty na inne i rozliczać transakcje z niższymi kursami wymiany i opłatami. Posunięcie to jest sytuacją korzystną dla BRICS, Chin i innych krajów rozwijających się, ponieważ mogą one zaoszczędzić na kosztach transakcji transgranicznych, jednocześnie korzystając z lokalnej waluty.

Pan Gongsheng, Gubernator Ludowego Banku Chin potwierdził, że umowa o zamianie walut odbędzie się w 2024 roku." Dwustronne swapy walutowe mogą zapewnić awaryjne wsparcie płynności w czasach zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych i kryzysów bankowych w niektórych krajach" - powiedział do Reutersa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 20 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2024r. 16:44  
Cytuj
Admin, nie śpij.

mario1938 i troll to ewidentnie ten sam bot.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2024r. 16:46  
Cytuj
Szyling kenijski i waluty Afryki Wschodniej przewyższają dolara amerykańskiego

W fascynującej nowej narracji finansowej szyling kenijski gwałtownie rośnie w stosunku do dolara amerykańskiego, zagrażając jego globalnej reputacji. KSH, nazwany godną uwagi walutą wśród ośmiu współczesnych z Afryki Wschodniej, daje silną konkurencję USD, tworząc solidne podstawy dla swoich rówieśników, z których mogli czerpać inspirację.

Kenia przechodzi dynamiczną zmianę w swojej infrastrukturze administracyjnej, kierowaną pod przewodnictwem jej prezydenta, Williana Ruto. Wkracza nowa era finansowa, która została pobudzona przez nadmierną subskrypcję krajowych obligacji infrastrukturalnych. Obecnie KSH wymienia ręce do rąk do 0,077 USD, utrzymując swoją stabilność wobec czynników zewnętrznych i nastrojów.

Szyling kenijski powraca na globalny piedestał waluty, prowadząc falę jako najlepszy gracz solo. W wywiadzie z przewodniczącym Prezydenckiej Rady Doradców Ekonomicznych, Davidem Ndii, głównym powodem napędzającym stabilność KSH jest zjawisko zwane "plamami słonecznymi".

Plamy słoneczne można określać jako kluczowe czynniki zewnętrzne, takie jak nastroje inwestorów i reakcje na wydarzenia pozagospodarcze, wzmocnienie wartości szylinga kenijskiego i wzrost jego prestiżu w stosunku do USD.


Podobnie, identyfikując elementarne wyzwalacze napędzające wartość KSH, konieczne jest, aby wspomnieć o nadmiernej subskrypcji obligacji infrastrukturalnych, które jako pierwsze doprowadziły rajd KSH na nowy poziom.

Rząd Kenii wcześniej wyemitował obligacje o wartości 70 miliardów KSH, ale ostatecznie otrzymał subskrypcje o wartości 241 miliardów KSH. Naród doświadcza również wzrostu eksportu, przede wszystkim w pionie herbaty, który kwitnie na poziomie sektorowym.

Ponieważ KSH kwitnie i rośnie w szybkim tempie, eksperci finansowi i analitycy X opublikowali wiele opinii, z których jedna mówi o tym, że KSH zwiększa narrację walutową Afryki Wschodniej.

Waluta odnotowała wzrost o 16% w stosunku do USD w zeszłym roku. W oświadczeniu wydanym przez Bank Światowy agencja wymieniła powody, które zwiększają perspektywy szylinga kenijskiego.

"W Kenii zabezpieczenie funduszy na spłatę EuroBondu, który termin płatności w czerwcu 2024 r. przywrócił zaufanie do lokalnej waluty."

Podobnie, szyling ugandyjski również zauważa wzrost jego wyceny w stosunku do USD. Według Niezależnego, szyling Ugandyjski umocnił się w stosunku do USD, wahając się między 3,767 a 3,815 w stosunku do dolara amerykańskiego w grudniu 2023 roku. W czasie prasy USH siedzi na poziomie 0,00026 USD.


Czy Waluty EAC przejmą?

Wzrost walut kenijskich i wschodnioafrykańskich stanowi zagrożenie dla USD. Jednak zbiorowy wysiłek EAC, aby wykoleić USD jako globalną walutę, może być nadal długimi czasem dla tych narodów do osiągnięcia i podboju. Dolar amerykański, choć do pewnego stopnia osłabiony, jest nadal uważany za solidny zasys wartości, który może nadal zyskiwać na znaczeniu w najbliższej przyszłości.

Jednak jego prestiż i reputacja globalnej waluty rezerwowej może spaść, jak przewidział analityk SEBI Amit Kumar Gupta.

"Udział w handlu światowym fakturowanym w USD spada. Rezerwy USD globalnych bankowców centralnych były świadkami stałego spadku w ostatnich latach. Co więcej, transgraniczny przepływ funduszy z USA był świadkiem gwałtownego wzrostu w FY24. Niezrównoważony dług publiczny USA doprowadził do obniżenia prognozy ratingu państw USA w 2023 roku. Poza tym konflikt handlowy z Chinami doprowadził do widocznego przesunięcia przewagi technologicznej z USA do Chin. Tendencje te mogą skonsolidować pozycję gospodarek wschodzących produkujących towary, umożliwiając im poszukiwanie korzystnych warunków handlowych."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2024r. 14:34  
Cytuj
Euro traci swoją wartość .


Analitycy określili rok 2022 jako "najgorszy rok w historii euro". Jednak znaczenie euro spadało przez ostatnie dwie dekady. Jego udział w globalnych oficjalnych udziałach w rezerwach walutowych wyniósł 20,6% na koniec 2021 r., w porównaniu z około 25% w 2003 r.

Euro straciło 16% swojej wartości w stosunku do dolara w ciągu ostatniego roku i jest notowane na najniższym poziomie od grudnia 2002 roku.

Wspólna waluta jest obecnie o 20% niższa od średniej od 1999 roku.

Siła europejskiej unii walutowej znalazłaby się pod większą presją, gdyby kryzys inflacyjny spowodował przedłużającą się recesję gospodarczą. W okresach rosnącej inflacji i malejących dochodów gospodarstw domowych, poszerzenie podziałów politycznych między krajami członkowskimi może również przyczynić się do wzrostu populizmu i zagrozić stabilności Unii.

Aby zapobiec załamaniu się euro, organ odpowiedzialny za kontrolowanie inflacji, Europejski Bank Centralny, musi odzyskać oczekiwania inflacyjne pod kontrolą, co wymaga zdecydowanego podniesienia stóp procentowych.

Jest to gorzka, ale konieczna pigułka do przełknięcia, aby uniknąć dalszych negatywnych skutków dla euro.

Amortyzacja w 2022 r.

Jednym z kluczowych czynników deprecjacji euro w stosunku do dolara w 2022 r. było poszerzenie przepaści w polityce pieniężnej między Rezerwą Federalną a EBC.

Rezerwa Federalna zaczęła podnosić stopy procentowe w marcu; po tym nastąpiły dalsze, szybsze podwyżki. EBC działał jednak wolniej, ogłaszając dopiero pierwszą podwyżkę stóp procentowych w lipcu 2022 roku.

Jednak spadek euro w stosunku do dolara nie wynika wyłącznie z poszerzania różnic stóp procentowych. Konflikt między Rosją a Ukrainą miał znaczący negatywny wpływ na makropodstawy strefy euro, obciążając rachunki zewnętrzne i zaufanie gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i inwestorów zagranicznych.

Zaufanie konsumentów do strefy euro jest obecnie na najniższym w czasach. Wskaźnik nastrojów gospodarczych ZEW (wskaźnik sentymentu stworzony z miesięcznego badania rynku finansowego ZEW) jest na najniższym poziomie od czasu kryzysu zadłużenia państwowego w 2011 r.; deficyt handlowy jest najwyższy w czasie; wskaźniki menedżerów zakupów (PMI) zarówno dla działalności usługowej, jak i produkcyjnej weszły już na terytorium kurczenia się w lipcu.
ceny gazu ziemnego w Europie były kolejnym ważnym czynnikiem, który spowodował, że euro spadło poniżej parytetu z dolarem w okresie letnim. W szczególności benchmark hurtowego gazu w Europie (holenderski TTF) jest obecnie osiem razy wyższy niż krajowe ceny gazu ziemnego w USA, co daje europejskim firmom i konsumentom dużą niekorzyść konkurencyjną w porównaniu z tymi w USA.

Kłopoty przed nami?

Rekordowa inflacja i ponure perspektywy wzrostu gospodarczego mogą nadal mieć wpływ na wyniki euro w nadchodzących miesiącach.

Rosnący pesymizm spowodował już znaczną deprecjację wspólnej waluty (-16% w ubiegłym roku) i trudno jest zidentyfikować katalizatory, które mogłyby odwrócić kurs euro.

Pomimo tego, że EBC rozpoczyna później swój cykl wędrówek, nie jest do końca jasne, czy może podnosić stopy procentowe szybciej lub dłużej niż Fed. Oznacza to, że euro może nadal walczyć z dolarem. Możliwość dalszej dewaluacji jest realna - w scenariuszu, w którym euro spada znacznie poniżej parytetu, jeśli problemy energetyczne i inflacyjne utrzymują się przez zimę.

Według niedawnego badania Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), niemiecka gospodarka, motorem strefy euro, może odnotować spadek PKB w stosunku do poziomu bazowego o około 1,5% w 2022 r., 2,7% w 2023 r. i 0,4% w 2024 r., przy braku zysków w kolejnych latach z odroczonej działalności gospodarczej. Może to mieć wpływ na domina dla innych członków strefy euro, którzy są nierozerwalnie powiązani z gospodarką Niemiec.

Ogłaszając w lipcu Instrument Ochrony Transmisji (TPI), EBC tymczasowo ograniczył ryzyko nowego kryzysu zadłużenia państwowego w strefie euro. Rosnące deficyty rządowe w wyniku kryzysu gazowego, jednak wraz z wyborami politycznymi we Włoszech, są zagrożenia, które mogą przywrócić uwagę suwerennych spreadów w nadchodzących miesiącach.

Co oznacza awaria w ujęciu realnym?

Jeśli zbadamy REER (Real Effective Exchange Rate) euro - miarę wartości wspólnej waluty w stosunku do średniej ważonego koszyka walut obcych po skorygowaniu o względne wskaźniki cen - jest on już około 7% poniżej średniej długoterminowej.

Euro historycznie przechodziło dwa znaczące epizody realnej dewaluacji. Pierwszy miał miejsce między listopadem 2009 r. a lipcem 2012 r.; został przyspieszony przez Wielki Kryzys Finansowy i pogorszył kryzys zadłużenia w strefie euro. Realny efektywny kurs wymiany euro (REER) spadł o około 17%, ze 110 do 92 poziomów.

Drugi miał miejsce między marcem 2014 a kwietniem 2015. Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił szeroko zakrojony program luzowania ilościowego, podczas gdy Rezerwa Federalna prowadziła odmienną i bardziej restrykcyjną politykę pieniężną. REER euro spadł o około 14%.

Jeśli zostaniemy skonfrontowani z kolejnym poważnym realnym szokiem euro, takim jak te już wspomniane, nadal możemy doświadczyć 8-9% spadku w ujęciu realnym.

Biorąc pod uwagę, że jesteśmy już w okresie inflacyjnym, dalsza deprecjacja euro może spowodować wyższą inflację, co ma tragiczne konsekwencje gospodarcze.

Zdolność do reagowania

Po Wielkim Kryzysie Finansowym w 2008 r. EBC miał wystarczająco dużo miejsca na obniżenie stóp procentowych, ponieważ strefa euro znajdowała się w fazie deflacyjnej. Ta recesja może być inna, ponieważ prawdopodobnie będzie naznaczona utrzymującą się wysoką inflacją z powodu kryzysu gazowego, który uniemożliwia EBC wykorzystanie bodźców monetarnych do ożywienia gospodarki.

Dalszej deprecjacji euro nie można łatwo uniknąć, biorąc pod uwagę perspektywy makro, ale EBC ma narzędzia do łagodzenia tempa spadku. Aby tak się stało, EBC musi wdrożyć ponadwymiarowe i szybsze podwyżki stóp procentowych.

Przy rekordowo wysokim poziomie inflacji, EBC nie może sobie pozwolić na samozadowolenie. Ryzyko eskalacji rynkowych oczekiwań inflacyjnych i niepowodzenia euro w znalezieniu doła może mieć bardziej szkodliwe konsekwencje niż recesja.

Przy mniejszej liczbie dostępnych broni pieniężnej, przyszłe ożywienie gospodarcze strefy euro może wymagać przejścia przez nową fazę reform i wzrostu wydajności, napędzaną zobowiązaniem ambitnego Funduszu Odbudowy do promowania zielonej transformacji i cyfryzacji gospodarki. Nawet jeśli miałoby to się to całkowicie udać, przed nami długa i kręta droga.
https://www.reute(...)collapse

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Kwie 2024r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
Admin, nie śpij.

mario1938 i troll to ewidentnie ten sam bot.


@Starky
Tak jak wcześniej "silver" czy debil z Szówska.mlotek

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2024r. 05:23  
Cytuj
Serbia dołączy do BRICS w 2024 roku?
29 marca pojawiły się doniesienia, że BRICS zaprosił Serbię na kolejny szczyt w Rosji jeszcze w tym roku. To wielka wiadomość dla kraju, ponieważ od dawna czekał na szansę podniesienia głosu w globalnej rozmowie. Serbia czeka na przyjęcie do Europy od 2009 roku. Ponieważ nie otrzymała formalnego zaproszenia do przystąpienia do UE, Serbia może zamiast tego stać po stronie rosnącego sojuszu.

W sierpniu 2023 roku Serbski Ruch Socjalistów skłonił parlament do ubiegania się o członkostwo w BRICS. Partia argumentowała, że "prawie dwie trzecie obywateli uważa członkostwo Serbii w BRICS za najlepszą i najbardziej akceptowalną opcję integracji". Jeśli Serbia weźmie udział w szczycie i dołączy do sojuszu, będzie pierwszym krajem europejskim, który to zrobi.

Kolejny krok w kierunku Europy byłby potworny dla BRICS. Ponieważ sojusz nadal walczy z Zachodem, porzucając dolara amerykańskiego i tworząc nowy porządek świata, ekspansja w Europie popchnie linię bliżej Zachodu. Dołączenie Serbii do bloku byłoby korzystne nie tylko dla Serbii, ale także dla przyszłości BRICS.

Prezydent Serbii nie przyjął jeszcze oficjalnie zaproszenia, ale oczekuje się, że to zrobi. Dzięki tej aktualizacji naród bałkański mógł przypieczętować kolejny krok w kierunku przystąpienia do BRICS w 2024 roku.BRICS: Chiny Podnoszą Cenę Złota, Kupując Dostawy

Założyciel BRICS, Chiny, obecnie podnoszą cenę złota, wpadając, aby kupić więcej dostaw metalu szlachetnego. Wraz ze spadkiem dolara amerykańskiego, alternatywy stają się coraz ważniejsze w ramach globalnej rezerwy. W związku z tym złoto doświadczyło ostatnio znacznego wzrostu cen, wzrastając do rekordowych poziomów 2,342,43. Według ekonomistów, Ludowy Bank Chin jest liderem, aktywnie inwestując w aktywa.

Wartość złota polega na jego płynności, cechach zwrotu i odporności na wszelkie znaczące wydarzenia lub pogorszenie koniunktury gospodarczej. Tym samym służy jako świetna alternatywa dla dolara amerykańskiego, coś, co Chiny eksponują. Sojusz BRICS aktywnie pracuje nad dedolaryzacją: porzucając dolara amerykańskiego jako największą globalną walutę rezerwową. Na szczęście blok zbiera w tej misji duże poparcie, nie tylko z innych krajów, ale także z uwarunkowań gospodarczych.

Dolar amerykański powoli wypadał z najsilniejszych walut na świecie. Wynika to po części z walki z inflacją i wielu podwyżek stóp procentowych w 2023 roku. Te podwyżki zwolniły od tego czasu, ale szkody były znaczące, ku uciesze BRICS i Chin z pewnością.

Złoto było na hossie przez ostatnie dwa miesiące. Wraz z tym byczym wzrostem, Chiny zwiększają swoje inwestycje w metal szlachetny. Ludowy Bank Chin zwiększył swoje rezerwy złota 16. z rzędu miesiąc lutego, zgodnie z dostępnymi danymi dla tego miesiąca opublikowanymi przez Światową Radę Złota. Banki centralne na nowo wschodzących rynkach napędzają popyt na złoto, a Chiny mają nadzieję, że będą dominującą ręką w handlu złotem w przyszłości.

Co więcej, podobno waluta BRICS jest wspierana przez złoto. W ten sposób Chiny i reszta bloku wpadają w gwałtowny wzrost metalu w nadziei, że aktywa mają więcej miejsca na rozwój.

https://watch(...)g-supply

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2024r. 15:19  
Cytuj
Osłabianie się zachodnich walut.

Status Rezerwy Globalnej USD w Niebezpieczeństwie.

Nowa prognoza analityka SEBI Amita Kumara Gupty rozwija obecny prestiż finansowy USD. Według Gupta, status USD jako globalnej waluty rezerwowej mógł osiągnąć szczyt i może wykazywać oznaki erozji wcześniej niż przewidywane terminy.

Nie ma zbyt wiele konsensusu w tej kwestii, ale silny pogląd jest taki, że USD jako waluta globalna mogła osiągnąć szczyt i potencjalnie może odnotować stały spadek w ciągu najbliższych wielu lat. Udział światowego handlu fakturowanego w USD i rezerwy USD globalnych bankierów centralnych były świadkami stałego spadku w ostatnich latach. Co więcej, transgraniczny przepływ funduszy z USA był świadkiem gwałtownego wzrostu w FY24. Niezrównoważony dług publiczny USA doprowadził do obniżenia prognozy ratingu państw USA w 2023 roku. Poza tym konflikt handlowy z Chinami doprowadził do widocznego przesunięcia przewagi technologicznej z USA do Chin. Tendencje te mogą umocnić pozycję gospodarek wschodzących produkujących towary, umożliwiając im poszukiwanie korzystnych warunków handlowych. Idź na towary!


Odsetki od długu publicznego USA wynoszą już 1 bilion dolarów rocznie. W miarę dojrzewania starszego długu i konieczności refinansowania po nowych wyższych stopach procentowych, prognozowane płatności odsetkowe rosną do 1,2 biliona dolarów do 1,6 biliona dolarów, w zależności od tego, czy Fed obniża stopy procentowe i o ile. Odsetki od długu publicznego prawdopodobnie staną się największą pozycją w budżecie w ciągu kilku lat. Tylko ubezpieczenie społeczne i Medicare kosztują obecnie więcej.


USA jest potrzebna szybka duża wojna lub epidemia jeśli nie chcą dużego kryzysu finansowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2024r. 01:45  
Cytuj
Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego, założyciel BRICS, rosyjska gospodarka ma w tym roku rosnąć szybciej niż wszystkie rozwinięte gospodarki. Nowy raport MFW sugeruje, że rosyjska gospodarka jest jedną z najsilniejszych i najbardziej obiecujących w 2024 roku.

Oczekuje się, że Rosja wzrośnie o 3,2% w 2024 roku, powiedział MFW w swoim najnowszym World Economic Outlook opublikowanym we wtorek. To przekracza prognozowane stopy wzrostu dla najbardziej rozwiniętych gospodarek świata, w tym USA. Ta wiadomość będzie trudna dla zachodnich narodów, które miały nadzieję, że Rosja ucierpi po inwazji na Ukrainę. Tymczasem wzrost gospodarczy Rosji okaże się inspiracją dla narodów, które przystąpią do bloku gospodarczego BRICS i będą się rozwijać zgodnie z oczekiwaniami Rosji w 2024 roku.

Po początkowym sukcesie bloku BRICS, 40 krajów podobno stara się teraz o przystąpienie do sojuszu w 2024 roku. Wszystkie te narody zobaczą wzrost gospodarczy Rosji i mają nadzieję, że zrobią to samo, dołączając do bloku.

https://watch(...)nnounced

https://www.imf.o(...)ril-2024

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 6 7 8 9 10 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »