NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 »
BRICS-kryptowalut,
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Sty 2024r. 07:02  
Cytuj
Rosnące znaczenie BRICS w gospodarce światowej może doprowadzić do tego, że system z Bretton Woods, który napędza eksport amerykańskiego kapitału, w dłuższej perspektywie straci swoje wpływy. BRICS może dać nowym członkom szansę na uzyskanie przeciwwagi w polityce zagranicznej. W szczególności kraje, które chcą zrównoważyć wpływy USA, mogą czerpać siłę z członkostwa w BRICS. Nowi członkowie bloku, prowadzący pewniejszą politykę zagraniczną, będą zmotywowani do minimalizowania problemów między sobą i zdobywania „siły pochodnej” w relacjach z konkurentami spoza BRICS.

Czy akcesja Turcji jest możliwa?

Wiadomo, że Turcja jest pozytywnie nastawiona do współpracy z BRICS. W 2017 r. wicepremier Mehmet Şimşek powiedział, że Turcja rozważa przystąpienie do Nowego Banku Rozwoju utworzonego przez BRICS, aby czerpać korzyści z jego projektów. W 2018 r. prezydent Recep Tayyip Erdoğan, który uczestniczył w 10. szczycie BRICS, opowiedział się za instytucjonalną współpracą między Turcją a blokiem. Ostatecznie ogłoszono, że członkostwo Turcji w stowarzyszeniu będzie omawiane na szczycie BRICS w 2022 r., wraz z Egiptem i Arabią Saudyjską.

Staje się jasne, że decyzja o zaproszeniu Turcji do BRICS nie została podjęta, a grupa nie była w stanie osiągnąć konsensusu w tej sprawie. Ponadto Turcja nie znalazła się również wśród 22 państw, które zadeklarowały chęć przystąpienia do BRICS w 2023 roku. To prawda, że Turcja prowadzi w ostatnim czasie najbardziej wielowymiarową i wyważoną politykę zagraniczną, budując bliskie relacje zarówno ze światem zachodnim, jak i z czołowymi graczami BRICS, takimi jak Rosja i Chiny, ale może nie być tak łatwo państwu członkowskiemu NATO dołączyć do grupy antynatowskiej, jak się wydaje.

Co z dedolaryzacją?

Przystąpienie pięciu nowych krajów, w tym największych światowych eksporterów ropy naftowej, do bloku BRICS może przyspieszyć spadek znaczenia dolara w światowym handlu. Prezydent Chin Xi Jinping podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej w grudniu 2022 r. zaprosił kraje Zatoki Perskiej do handlu ropą i gazem ziemnym na giełdzie w Szanghaju w juanach, a kilka miesięcy po tej wizycie China National Offshore Oil Corporation po raz pierwszy zastosowała juana w handlu międzynarodowym i sprowadziła 65 tys. ton skroplonego gazu ziemnego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto saudyjski minister finansów Muhammed el-Cedan powiedział, że Arabia Saudyjska jest „otwarta na negocjacje w sprawie handlu przy użyciu walut innych niż dolar”. To stwierdzenie oznacza coś więcej niż koniec systemu petrodolara, ponieważ dedolaryzacja oznacza, że cały handel międzynarodowy, w tym dostawy ropy, może być prowadzony w innych walutach. Niedawna decyzja Brazylii i Chin o prowadzeniu dwustronnej wymiany handlowej w walutach narodowych jest początkiem kroków w tym kierunku.

Na szczycie BRICS w 2023 r. mówiło się o stworzeniu grupy roboczej do stworzenia własnej waluty, zaznaczono, że członkowie BRICS będą zawierać umowy w oparciu o swoje waluty narodowe. Ponadto planowane jest opracowanie niezbędnych systemów płatności, aby zapewnić tani i bezpieczny przepływ pieniędzy między uczestnikami. W tym kontekście na szczycie BRICS, który odbędzie się w Rosji w 2024 r., priorytetem będą trzy kwestie: wzmocnienie roli BRICS w międzynarodowym systemie finansowym; zacieśnienie współpracy między bankami BRICS i wykorzystanie walut BRICS; promowanie współpracy podatkowej i celnej między państwami członkowskimi BRICS.

Ponieważ gospodarki krajów BRICS mają swoją własną charakterystykę, wspólna waluta może nie być tak praktyczna na tym etapie, ale kryptowaluta lub waluta oparta na złocie, która mogłaby być używana w handlu międzynarodowym, może stać się potencjalnym konkurentem dla dolara. Kraje BRICS dyskutują obecnie nad wykorzystaniem walut cyfrowych, które pozwolą im na wymianę danych finansowych i transakcji poza globalnym systemem SWIFT. Jako innowacyjne rozwiązanie w tej chwili możemy zauważyć cyfrowy dirham emitowany przez bank centralny Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Chiński system płatności transgranicznych oferuje usługi rozliczeniowe dla transakcji w juanach między bankami w różnych krajach. Indyjski Single Payment Interface, system szybkich płatności cyfrowych Pix opracowany przez bank centralny Brazylii oraz pieniądz mobilny (M-Pesa) używany w wielu krajach afrykańskich to przykłady, które mogą przyczynić się do rozwoju systemów płatności cyfrowych BRICS. Waluty cyfrowe ułatwiają dostarczanie i kontrolowanie pieniędzy, umożliwiają szybki transfer pieniędzy i pozwalają na ich pełną identyfikowalność. Wspólna waluta cyfrowa może być zatem ważnym krokiem w kierunku dedolaryzacji przewidywanej przez BRICS, a także użytecznym narzędziem do ograniczenia korupcji.
https://myslp(...)oczonym/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2024r. 07:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Sty 2024r. 17:06  
Cytuj
Mińsk, Pekin zgadzają się na produkcję pojazdów elektrycznych na Białorusi - minister

MIŃSK, 5 czerwca. /TASS/. Białoruś i Chiny zgodziły się zorganizować zakład produkcji pojazdów elektrycznych na Białorusi, powiedział białoruski minister gospodarki Alexander Chervyakov.
"Zawarto porozumienie w sprawie rozwoju transportu elektrycznego w Republice Białorusi. Szereg firm zgodziło się na zorganizowanie produkcji samochodów elektrycznych na Białorusi. Uważam, że bardzo ważne jest, aby kwestie zostały rozstrzygnięte w sprawie zorganizowania mechanizmu dostaw sprzętu procesowego do Republiki Białorusi w celu modernizacji naszych zakładów" - powiedział minister na wideo opublikowanym przez służbę prasową białoruskiego gabinetu.

Łukaszenka chce, aby seryjna produkcja pojazdów elektrycznych rozpoczęła się do 1 stycznia 2025 roku

DZIELNICA BORISOV, 19 stycznia (BelTA) - Konieczne jest rozpoczęcie seryjnej produkcji pojazdów elektrycznych opartych na modelu BelGee X50 do 1 stycznia 2025 roku. Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka wydał odpowiednie instrukcje podczas zwiedzania fabryki samochodów SZAO BelGee w okręgu Borisov w obwodzie mińskim 19 stycznia, dowiedziała się BelTA.

Podczas zwiedzania siedziby BelGee Aleksandr Łukaszenka został poinformowany o wynikach starań Narodowej Akademii Nauk Białorusi i Ministerstwa Przemysłu o zaprojektowanie i zbudowanie pojazdu elektrycznego na bazie samochodu BelGee. Prezydent zbadał również prototypy rozwoju.

Prezydent zwrócił uwagę na terminy rozpoczęcia produkcji białoruskich samochodów elektrycznych. Podkreślił, że nie ma czasu na powolne robienie spraw i trzeba ciężko pracować, podczas gdy globalny popyt na te samochody rośnie.

Pojazd elektryczny będzie korzystał z nadwozia pierwszego białoruskiego samochodu BelGee X50. Firma BelGee ma zająć się spawaniem, malowaniem i innymi operacjami, które firma już opanowała w trakcie produkcji konwencjonalnych samochodów. Pozwoli to zminimalizować koszty.

Miejsce ostatecznego montażu pojazdu elektrycznego nie zostało jeszcze ustalone. "Dzisiaj nie mogę dokładnie powiedzieć, gdzie to zrobimy, ale pierwsze prototypy zostaną zmontowane w tym przedsiębiorstwie [BelGee]. Zakończymy wszystkie sprawy związane z testami i ustanowimy kolejną lokalizację, w której w przyszłości będzie produkowany samochód elektryczny" - wyjaśnił Piotr Parkhomchik.

Mówiąc o tym, ile będzie kosztował białoruski samochód elektryczny, wicepremier zauważył, że spróbują zaoferować konkurencyjną cenę.

"Zamierzamy stworzyć technologie, które pozwolą nam zaoferować konkurencyjną cenę" - zauważył. Białoruski samochód BelGee X50 powinien być używany jako punkt odniesienia, ponieważ samochód elektryczny będzie oparty na tym modelu. Ale ostateczna cena zostanie ustalona później, gdy koszt baterii i koszt innych komponentów staną się jasne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Sty 2024r. 20:57  
Cytuj
Rzeczywiście, ekspansja sojuszu gospodarczego z pewnością stworzyła przeszkodę dla dolara. Następnie wielu spodziewa się, że kłopoty zaczną się już w tym roku.

W szczególności Rebecca Walser, prezes Walser Wealth Management, omówiła wpływ, jaki ekspansja może mieć na USA. Co więcej, określiła wysiłki ekspansji jako kluczową grę w globalnym ruchu od dolara jako powszechnie akceptowanej waluty rezerwowej.

Prezes Wealth Management przewiduje duże wyzwanie ze Strony BRICS dla dolara

Rozwój BRICS w 2023 roku był niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń geopolitycznych tego roku. Chociaż wielu postrzega swoje antyzachodnie podejście jako długą próbę, wielu zaobserwowało potencjalne implikacje inicjatyw grupy. Wśród nich jest Walser, który zauważa, że w nadchodzącym roku może zacząć odczuwać pewną presję.

Rzeczywiście, ponieważ BRICS przyjęły globalną dedolaryzację, Walser stwierdziła, że oczekuje dużych wyzwań dla dolara amerykańskiego w 2024 roku. W szczególności, zapytany o nadchodzące czynniki makroekonomiczne, które mogą mieć wpływ na inwestorów, Walser omówił sojusz BRICS.

Walser zauważyła, że jej zaniepokojenie makroekonomicznie zaczęło się od ekspansji BRICS. Subsuqnety, Walser powiedział, że "Wall Street nie dyskutuje i nie mówi o" przełomowym planie wzrostu. W szczególności podkreśliła znaczenie "dodania Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA)".

"I to jest krok bliżej do tego, co uważałbym za koniec prawdziwego statusu hegemonicznego dolara" - stwierdził Walser. "A kiedy spojrzymy na dane i analizy na ten temat, masz więcej PKB wszystkich narodów razem wziętych w kierunku bloku BRICS niż mamy w G7."

Następnie Walser zidentyfikował przewroty w sektorze naftowym. W szczególności podkreśliła potencjał Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i OPEC, aby "ogłosić, że mogą zacząć sprzedawać ropę naftową poza dolarem amerykańskim, wtedy mamy potencjalnie spory problem".

Kluczowym wpływem ekspansji BRICS był jej wpływ na globalną energię. Wśród planu dedolaryzacji bloku, zaniepokojenie jest zakorzenione w jasnych nadziejach bloku. Ostatecznie tylko czas pokaże, czy koncern przyniesie owoce już w 2024 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Sty 2024r. 21:12  
Cytuj
Kraje BRICS reprezentują trzy z pierwszej piątki i cztery z 10 największych gospodarek
Produkt krajowy brutto w 2022 r. na zasadzie parytetu siły nabywczej

Ranking Gospodarka PKB (w milionach dolarów międzynarodowych)*
1 Chiny 30 327 320
2 Stany Zjednoczone 25 462 700
3 Indie 11,874,583
4 Japonia 5 702 287
5 Rosja 5,326,855
6 Niemcy 5 309 606
7 Indonezja 4,036,901
8 Brazylia 3 837 261
9 Francja 3,769,924
10 Wielka Brytania 3,656,809
11 Türkiye 3,180,984
12 Włochy 3,052,609
13 Meksyk 2,742,903
14 Korea Południowa 2 585 011
15 Kanada 2,273,489
16 Hiszpania 2 181 968
17 Arabia Saudyjska 2 150 487
18 Egipt 1 674 951
19 Australia 1,626,940
20 Polska 1 625 236
21 Iran 1 600 556

https://www.rbcwe(...)ss-about

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2024r. 17:05  
Cytuj
Blok BRICS przewyższa G7 pod względem PKB, co jest oznaką zmiany globalnego bilansu władzy

Rzeczywiście, analityk Richard Dias z brytyjskiej firmy badawczej Acorn Macro Consulting podzielił się wykresem pokazującym dysproporcje PKB. Co więcej, wykres zauważa, że przepaść między obydwoma blokami powinna nadal się powiększać w nadchodzących latach. Zwłaszcza w związku z niedawnymi wysiłkami na rzecz ekspansji i objawieniem, że takie wysiłki powinny być kontynuowane w nadchodzących latach.

Dodatkowo, Stany Zjednoczone również nie są już największą gospodarką świata od 2014 roku. Rzeczywiście, został przekroczony przez Chiny według Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). W szczególności obserwują chiński PKB (PPP) na wiodących na świecie 30 bilionach dolarów. Alternatywnie, Stany Zjednoczone są na drugim miejscu z 25 bilionami dolarów.

2024 powinien być ważnym momentem dla sojuszu, aby kontynuować rozszerzanie tych różnic. Rzeczywiście, pięć przychodzących krajów przynosi korzyści ekonomiczne coraz bardziej znaczącemu sojuszowi. Następnie wydaje się, że G7 nie ma jasnej drogi do odzyskania najwyższego punktu PKB na poziomie globalnym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2024r. 21:34  
Cytuj
Współpraca gospodarcza i handlowa Chiny-Francja pełna możliwości

Francja stała się trzecim co do wielkości partnerem handlowym Chin w UE, z łącznym wolumenem handlu dwustronnego wynoszącym 78,9 miliarda dolarów w 2023 roku. Chiny stały się również największym partnerem handlowym Francji w Azji. W pierwszych ośmiu miesiącach ubiegłego roku rzeczywiste inwestycje Francji w Chinach wzrosły o 105,6 procent rok do roku.


Francja jest krajem europejskim z największą inwestycją w Chinach i ma ponad 2000 firm z inwestycjami zagranicznymi w Chinach, zatrudniających ponad 300 000 pracowników. Łącznie 140 francuskich wystawców aktywnie uczestniczyło w szóstej China International Import Expo.

Chiny mają duży rynek wspierany przez 400 milionów osób o średnich dochodach. Według Soumii Malinbaum, wiceprezesa CCI Paris Ile-de-France, modernizacja konsumpcji na rynku chińskim w ostatnich latach przyniosła nowe możliwości francuskim przemysłowi dóbr konsumpcyjnych i usług.

Chińscy inwestorzy są również mile widziani we Francji, zwłaszcza w sektorze pojazdów elektrycznych, akumulatorów i transformacji energetycznej. Lu Shaye, chiński ambasador we Francji, powiedział, że istnieje ogromny potencjał współpracy chińsko-francuskiej w wysokiej klasy produkcji, nowoczesnych branżach usługowych, gospodarce cyfrowej i innych dziedzinach.

Relacje Chiny-Francja są potężnym motorem w stosunkach Chiny-Europa, według Lu. "Solidne stosunki chińsko-francuskie mogą odegrać kluczową rolę przewodnią w szerszych stosunkach Chiny-Europa. Chiny i Europa mają wspólne interesy" - dodał Lu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sty 2024r. 05:10  
Cytuj
Połowa wszystkich chińskich transakcji jest teraz osiedlona w chińskim juanie

Chiny rozliczają teraz połowę swojego handlu w chińskim juanie (RMB). Według raportu Rady Atlantyckiej, około 80 procent wykorzystania RMB poza Chinami ma miejsce w Hongkongu. Jednak globalne wykorzystanie chińskiego juana prawie podwoiło się w 2023 roku. Jednak wykorzystanie RMB w dwustronnych płatnościach transgranicznych ułatwione przez porozumienia banków centralnych dotyczące swapów walutowych może wskazywać, że wskaźnik wykorzystania jest wyższy.

Decyzja Chin o uregulowaniu połowy handlu w chińskim juanie wynika głównie z sankcji USA. Sankcje G7 nałożone po nielegalnej inwazji Rosji na Ukrainę na początku 2022 roku wzbudziły na całym świecie większe obawy dotyczące nadmiernego polegania na dolarze amerykańskim. Zamiast tego narody zaczęły szukać alternatyw. W związku z tym misja BRICS w zakresie dedolaryzacji stała się popularna, a wiele krajów podzielało zainteresowanie dołączeniem do bloku.

Oprócz tych sankcji, dolar amerykański stawał również w obliczu makroekonomicznych przeciwnych wiatrów, co również przyczyniło się do spadku jego zainteresowania. Obejmuje to rosnącą inflację w zeszłym roku, a także wielokrotne podwyżki stóp procentowych. Chiny i Rosja są zdecydowanie liderami w porzucaniu dolara amerykańskiego z powodu napięć z Zachodem, jednak rekrutacja do dedolaryzacji była jak dotąd udana.

Pożyczki w dolarach amerykańskich stały się droższe i rzadsze w 2023 roku. To z kolei zachęca firmy z rynków wschodzących do poszukiwania alternatyw w dolarach w 2024 roku, takich jak RMB. Teraz, gdy dolar amerykański również obniża siłę, chiński juan może być jednym z bardziej popularnych wyborów, aby mu przeciwdziałać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sty 2024r. 01:27  
Cytuj
EBC prosi niektórych pożyczkodawców o monitorowanie mediów społecznościowych

Europejski Bank Centralny poprosił niektóre banki o dokładne monitorowanie aktywności w mediach społecznościowych w celu wykrycia pogorszenia nastrojów, które może prowadzić do uruchomienia depozytu, powiedział Reutersowi dwóch dyrektorów bankowych znających wniosek.

Europejscy regulatorzy zaostrzyli kontrolę nad płynnością banków po upadku Silicon Valley Bank i Credit Suisse w marcu ubiegłego roku, powiedzieli ludzie, prosząc o anonimowość, ponieważ dyskusje są prywatne.

Banki mogą napotkać kłopoty finansowe, jeśli klienci spieszą się, aby w tym samym czasie ściągnąć depozyty. W październiku 2022 r. post dziennikarza w mediach społecznościowych, który mówił, że "duży międzynarodowy bank inwestycyjny jest na krawędzi", doprowadził do uruchomienia Credit Suisse, a klienci wycofali ponad 100 miliardów franków szwajcarskich (116 miliardów dolarów) do końca czwartego kwartału tego roku.

Szybkość, z jaką klienci wyjmowali depozyty, wywołała globalną debatę na temat tego, czy zgodnie z obecnym rozporządzeniem instytucje mogą wytrzymać nagłe wstrząsy płynnościowe i czy nowe zasady mogą być potrzebne.

W marcu Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, niezależna agencja europejska, która prowadzi prace w sektorze bankowym i finansowym, wezwała odpowiednie organy regulacyjne do oceny ryzyka, w tym mediów społecznościowych, które mogą "przyczynić się do pogorszenia publicznego postrzegania i reputacji instytucji".

W odpowiedzi na prośby EBC, które były specyficzne dla niektórych banków w regionie, główny europejski pożyczkodawca zorganizował zespół, który zasygnalizuje znaczne ilości negatywnych stanowisk do skarbu banku, co z kolei oceni każdy wpływ na depozyty, powiedział jeden z dwóch dyrektorów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sty 2024r. 03:21  
Cytuj
Jeśli nie uda się rozpętać większej wojny to będzie prawdopodobnie krach finansowy europejskich banków.

EBC poprosił niektóre banki o monitorowanie mediów społecznościowych pod kątem wczesnych oznak przejmowania banków


Ciekawy, choć niepokojący, artykuł Reutersa z dnia na dzień, wymieniający dwóch bezimiennych, "kierówniczych banków" jako źródła.

Europejski Bank Centralny poprosił niektóre banki o ścisłe monitorowanie aktywności w mediach społecznościowych w celu wykrycia pogorszenia nastrojów, które może doprowadzić do uruchomienia depozytów
Europejskie organy regulacyjne zaostrzyły kontrolę płynności banków po upadku Silicon Valley Bank i Credit Suisse w marcu ubiegłego roku, powiedzieli ludzie
'Uruchomienie banku', w skrócie, to moment, w którym klienci banku spieszą się, aby wypłacić depozyty w tym samym czasie.

Na przykład w październiku 2022 r. post dziennikarza w mediach społecznościowych, który powiedział, że "duży międzynarodowy bank inwestycyjny jest na krawędzi", doprowadził do uruchomienia Credit Suisse, a klienci wycofali ponad 100 miliardów franków szwajcarskich (116 miliardów dolarów) do końca czwartego kwartału tego roku. Szybkość, z jaką klienci szarpowali depozyty, wywołała globalną debatę na temat tego, czy zgodnie z obecnym rozporządzeniem instytucje mogą wytrzymać nagłe wstrząsy płynnościowe i czy nowe zasady mogą być potrzebne.

W marcu Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, niezależna agencja europejska prowadząca prace w sektorze bankowo-finansowym, wezwała odpowiednie organy regulacyjne do oceny ryzyka, w tym mediów społecznościowych, które mogłoby „przyczynić się do pogorszenia publicznego postrzegania i reputacji instytucji”. .
W odpowiedzi na żądania EBC, które były specyficzne dla niektórych banków w regionie, duży europejski pożyczkodawca powołał zespół, który ma zasygnalizować znaczną liczbę negatywnych wpisów skarbowi banku, który z kolei oceni wszelki wpływ na depozyty, jeden z powiedziało dwóch dyrektorów.


Chociaż wczesne wykrycie może nie zatrzymać paniki na banki, organy regulacyjne i banki chcą, aby nie dać się zaskoczyć, zdaniem osób zaznajomionych ze sposobem myślenia organów regulacyjnych.
Rzecznik EBC odmówił komentarza.
„Media społecznościowe umożliwiają szybsze rozprzestrzenianie się informacji, ale mogą również wywoływać lub wzmacniać wstrząsy” – stwierdził EBC, otwiera nową kartęw listopadowym przeglądzie stabilności finansowej.
W ostatnich miesiącach EBC wzmógł także kontrolę sprawozdań dotyczących płynności, zmieniając częstotliwość na tygodniową zamiast miesięcznej.


DEBATA NA TEMAT PŁYNNOŚCI

Europejskie organy regulacyjne debatują również nad tym, czy należy zweryfikować założenia stosowane do obliczania tzw. współczynnika pokrycia płynności (LCR), kluczowego wskaźnika wykorzystywanego przez banki do pomiaru ryzyka płynności, powinny zostać zrewidowane, powiedział agencji Reuters inny dyrektor banku.
Wprowadzone po kryzysie finansowym w 2008 r. wskaźniki LCR wymagają od banków posiadania wystarczających aktywów, które można wymienić na gotówkę, aby przetrwać okres znacznych niedoborów płynności.

Organy regulacyjne przyglądają się indywidualnym bazom depozytowym pożyczkodawców i temu, czy gotówka może wypływać szybciej, dodał dyrektor.
W Szwajcarii władze i pożyczkodawcy omawiają nowe środki, w tym opcję rozłożenia większej części wypłat na dłuższe okresy, jak podała w listopadzie agencja Reuters.
Dyrektorzy bankowi powiedzieli agencji Reuters, że miary, które dają wyobrażenie o tym, ile płynności pożyczkodawca może uwolnić w ciągu jednego dnia, mogą być skuteczniejsze niż LCR, które oceniają dostęp do gotówki w okresie 30 dni.
Od większych banków należy wymagać udowodnienia, że ​​są w stanie szybko uzyskać dostęp do funduszy w „ultrakrótkim terminie” – stwierdził w zeszłym tygodniu czołowy amerykański organ nadzoru bankowego.
Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego, który wyznacza standardy ostrożnościowej regulacji banków, przeanalizuje, czy niektóre zasady płynnościowe wymagają zmian po znacznie szybszym odpływie depozytów podczas marcowego kryzysu, częściowo pod wpływem mediów społecznościowych.
Rada Stabilności Finansowej, międzynarodowy organ monitorujący światowy system finansowy, przygląda się zmianom dynamiki depozytów i roli mediów społecznościowych, jak podała na początku tygodnia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Sty 2024r. 20:44  
Cytuj
Rozszerzenie BRICS jako zagrożenie dla systemu płatności SWIFT i dolara amerykańskiego

Nowa ekspansja BRICS może doprowadzić do spadku globalnych transakcji SWIFT, które mogą nieumyślnie wpłynąć na dolara amerykańskiego. 9-osobowy sojusz BRICS chce zakończyć rozliczenia transgraniczne z SWIFT przy użyciu dolara amerykańskiego i ma na celu płacić w lokalnych walutach. Rozwój ten zwiększa presję na system płatności SWIFT, co prowadzi do spadku rozliczeń opartych na dolarach amerykańskich przez BRICS.

Senator z Florydy Marco Rubio jako pierwszy ostrzegł, że BRICS stanowi zagrożenie dla SWIFT i dolara amerykańskiego. Ekspansja BRICS sprawi, że więcej krajów zerwie więzi zarówno z dolarem amerykańskim, jak i globalnym systemem płatności SWIFT.

"Członkowie BRICS łączą rezerwy walutowe i pożyczają miliardy w łatwych pieniądzach, aby przeciwstawić krajom rozwijającym się USA i innym krajom zachodnim" - powiedział. Senator dodał, że ekspansja daje im większą moc do rzucenia wyzwania systemowi SWIFT i dolarowi amerykańskiemu.

"To podwaja wielkość grupy handlowej, zwiększając jej atrakcyjność jako alternatywę dla amerykańskiego i europejskiego systemu finansowego" - powiedział Rubio.

Na początku tego roku członkowie BRICS Rosja i Iran oficjalnie zakończyli system płatności SWIFT dla handlu między sobą. Rosja i Iran zgodziły się przeprowadzać transakcje bezpośrednio przez banki i rozliczą handel w lokalnej walucie, a nie w dolarze amerykańskim. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, ile sektorów w USA zostanie dotkniętych, jeśli BRICS porzuci dolara na rzecz handlu.

Zarówno Rosja, jak i Iran zostały zakazane z SWIFT po tym, jak Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na oba kraje. To sprawiło, że oba narody zdecydowały się nie wracać do SWIFT i znaleźć alternatywę dla amerykańskiego systemu płatności BRICS Pay. Powoli, ale systematycznie, jeden po drugim, kraje BRICS przyglądają się każdej alternatywnej opcji, aby obniżyć SWIFT i dolara amerykańskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Sty 2024r. 17:48  
Cytuj
Chiny popychają juany w Afryce, zmniejszają spłatę zadłużenia w dolarach amerykańskich i euro.

Stany Zjednoczone importują swój dług na całym świecie, co sprawia, że inne kraje niosą ze sobą ryzyko zgromadzenia waluty. Rosnący dolar amerykański jest teraz powodem do niepokoju dla Afryki, ponieważ kraje na kontynencie nie są w stanie spłacić swojego długu. Wraz ze wzrostem dolara amerykańskiego narody w Afryce muszą wydać większą kwotę na spłatę zadłużenia, co prowadzi do deficytu. Dla niewtajemniczonych deficyt handlowy występuje, gdy naród importuje więcej niż eksportuje w roku finansowym. Jednak członek BRICS Chiny wykorzystują tę okazję, przesuwając chiński juana przed dolarem amerykańskim w Afryce.

Członek BRICS Chiny zachęcają Afrykę do korzystania z lokalnych walut, takich jak chiński juan, i porzucenia dolara amerykańskiego i euro. Afryka może zyskać w tej sytuacji, ponieważ chiński juan jest tańszy w spłacie zadłużenia niż dolar amerykański. Rozwój gra prosto w ręce BRICS, który rozpoczął proces de-dolaryzacji.

"Jesteśmy w punkcie krytycznym w Afryce", powiedział, wskazując, że Afryka może w końcu zacząć używać chińskiego juana. "Nie mam wątpliwości, że Chiny będą mocno naciskać na więcej handlu i długu, aby zostać wyemitowanym w swojej walucie. Dzisiejsze nakłonienie do tego, że chińskie stopy procentowe są niższe niż w USA" - powiedział.

"To ma sens, aby handlować (juanem) z twoim (Afryką) największym partnerem handlowym," podsumował to. Przeczytaj tutaj, aby dowiedzieć się, ile sektorów w USA zostanie dotkniętych, jeśli BRICS porzuci dolara na rzecz handlu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Sty 2024r. 17:51  
Cytuj
Rosja twierdzi, że porzucenie dolara amerykańskiego jest najwyższym priorytetem w 2024 roku

Podążając za tematem, który kierował sojuszem BRICS przez cały ostatni rok, Rosja powiedziała, że porzucenie dolara amerykańskiego jest najwyższym priorytetem w 2024 roku. Rzeczywiście, kraj ma objąć przewodnictwo w grupie w tym roku. Następnie omówiono obecną rzeczywistość finansową globalnego porządku gospodarczego jako najpilniejszy punkt współpracy.

Oświadczenie zostało złożone na niedawnym spotkaniu szerpów BRICS i Sous Sherpas, które odbyło się w poniedziałek. Tam reprezentowane były wszystkie kraje BRICS, w tym pięć najnowszych krajów rozszerzonych. Co więcej, spotkanie było po raz pierwszy, kiedy Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Iran, Egipt i Etiopia zebrały się z pomysłodawcami sojuszu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2024r. 01:19  
Cytuj
ZEA dokonuje pierwszej transgranicznej płatności CBDC przy użyciu mBridgeWczoraj ZEA wysłały pierwszą płatność transgraniczną przy użyciu cyfrowej waluty banku centralnego ZEA (CBDC), Digital Dirham. Według Gulf News, płatność 50 milionów dirhamów (13,6 mln dolarów) została dokonana na rzecz Chin. Wykorzystał transgraniczną platformę CBDC mBridge, w której oba kraje są uczestnikami obok Hongkongu i Chin. Kolejne 23 banki centralne są obserwatorami.

W zeszłym roku Zjednoczone Emiraty Arabskie i Chiny zgodziły się promować płatności w walutach cyfrowych między krajami.

Bank Centralny Zjednoczonych Emiratów Arabskich wykonał transakcję mBridge podczas obchodów pięćdziesiątej rocznicy banku. Przypadkowo był to również w przeddzień pierwszego spotkania BRICS po jego ekspansji z pięciu do dziesięciu krajów członkowskich. Zjednoczone Emiraty Arabskie dołączyły na początku roku. To symboliczne, biorąc pod uwagę, że członkowie BRICS chcą zachęcić do płatności w lokalnej walucie i zmniejszyć zależność od dolara, co może pomóc platforma mBridge.

Ściśle mówiąc, projekt mBridge nie jest jeszcze uruchomiony. Istnieją plany wprowadzenia na rynek minimalnego opłacalnego produktu (MVP) w połowie roku. Jednak w zeszłym tygodniu Centrum Innowacji Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) powiedziało, że jest za wcześnie, aby mówić o skalach czasowych.

Jedną z korzyści korzystania z walut cyfrowych banku centralnego do płatności transgranicznych jest to, że powinno to wyeliminować potrzebę korzystania z systemu bankowości korespondencyjnej, co zwiększa koszty i opóźnienia w płatnościach. W przemówieniu w tym tygodniu zastępca dyrektora chińskiego Instytutu Badań nad Walutami Cyfrowymi (DCRI) powiedział, że transakcje mBridge zajmują siedem sekund i obniżają koszty o 50%. DCRI opracowało technologię, która stanowi podstawę mBridge.

Bank centralny Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) przeprowadził swój pierwszy transgraniczny przelew w dirhamie cyfrowym za pomocą platformy cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) mBridge 29 stycznia.

50 milionów dirhamów (13,6 miliona dolarów) transgranicznego transferu CBDC zostało wysłane do Chin za pomocą platformy multi-CBDC mBridge, według Gulf News. Prezes zarządu Banku Centralnego ZEA, szejk Mansour, przeprowadził transfer CBDC z okazji obchodów złotego jubileuszu ustanowienia banku centralnego.

Projekt mBridge został wprowadzony w 2021 roku przez centralne władze monetarne Chin, Hongkongu, Tajlandii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich we współpracy z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych (BIS). Jest to jedyne międzynarodowe partnerstwo współpracy, które angażuje Chiny. Projekt zakończył swój pierwszy pilotaż we wrześniu 2022 roku.

Platforma księgi mBridge wykorzystuje pojedynczą platformę, infrastrukturę bezpośredniego dostępu do dokonywania transakcji peer-to-peer w czasie rzeczywistym za pomocą mechanizmu konsensusu HotStuff+. Platforma CBDC umożliwia szybsze transfery krajowej waluty cyfrowej każdego kraju uczestniczącego.

Jeden z członków Kongresu Stanów Zjednoczonych również odnotował postępy mBridge'a. Przedstawicielka Maxine Waters, która jest członkiem Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów, wyraziła swoje obawy dotyczące potencjału projektu do wykorzystania jako osłony w celu uniknięcia kar ekonomicznych.

Po popularności technologii blockchain i wykorzystaniu walut cyfrowych w rozproszonej księdze głównej, rządy na całym świecie zaczęły badać wykorzystanie technologii blockchain do tworzenia krajowej waluty cyfrowej emitowanej przez bank centralny.

Według raportu BIS, prawie 90% banków centralnych na całym świecie chce przyjąć CBDC. Spośród nich 11 krajów uruchomiło CBDC, 15 jest w fazie pilotażowej, a 26 jest w fazie rozwoju, zgodnie z trackerem CBDC z Atlantic Council.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2024r. 02:56  
Cytuj
Amerykański FED zagrożony . Dolary , euro , funt, frank pod presją .
130 narodów zmiera w kierunku CBDC, dolara amerykańskiego zagrożonego.

Wśród większego planu dedolaryzacji dla bloku BRICS i ogólnej cyfryzacji finansów, 130 krajów zmierza w kierunku cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), co może zagrozić dolarowi amerykańskiemu.

Raporty z lata potwierdziły mnóstwo narodów, które są w "zaawansowanych fazach" rozwoju CBDC. Co więcej, badanie przeprowadzone przez Oficjalne Forum Instytucji Monetarnych i Finansowych (OMFIF) stwierdza, że 41% banków centralnych spodziewa się, że CBDC będzie w pełni operacyjne do roku 2028. Więc, co to oznacza dla dolara amerykańskiego?

Dodatkowo, niedawne badanie OMFIF pokazuje, że 41% banków centralnych spodziewa się w pełni operacyjnego CBDC w ciągu czterech lat. To może przyspieszyć ogólną powszechność tych walut cyfrowych w skali globalnej. Dlatego kraje na całym świecie mogą zdecydować się na większe wykorzystanie waluty lokalnej, odchodząc w jeszcze większym stopniu od dolara amerykańskiego.

Do tej pory ponad 11 krajów uruchomiło już własne piloty CBDC. Co więcej, cyfrowy juan odniósł ogromny sukces na początku tego roku. Wraz ze wzrostem popularności podobnych opcji walutowych, panowanie dolara w ramach rozliczeń międzynarodowych z pewnością może być zagrożone.

Nie można zaprzeczyć, że 2024 jest bardzo ważnym rokiem dla dolara amerykańskiego. Globalne południe nie wydaje się gotowe do wstrzymania swoich planów dedolaryzacji w najbliższym czasie. Co więcej, ponieważ sojusznicy USA, tacy jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, podejmują te przedsięwzięcia, waluta może spotkać się z nieodwracalną szkodą.


Z OSTATNIEJ CHWILI: Transakcja ZEA-CHINY rozliczona z cyfrowym dirhamem, nowe CBDC ZEA w nacisku na porzucenie USD

https://m.you(...)4k71hg90

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2024r. 16:13  
Cytuj
Rosyjski import ropy z Indii spada z powodu cen, a nie z powodu nieszczek z płatnościami

Minister ropy naftowej i gazu ziemnego Hardeep Singh Puri zaprzeczył twierdzeniom, że Indie borykają się z problemami płacenia Rosji za jej ropę naftową

Import ropy z Rosji w New Delhi spadł z powodu nieatrakcyjnych cen, a nie z powodu problemów z płatnościami, powiedział 3 stycznia minister ropy naftowej i gazu ziemnego Hardeep Singh Puri. "Nie ma problemu z płatnością... To czysta funkcja ceny, po której nasze rafinerie będą kupować" - powiedział pan Puri na konferencji prasowej.

"Przywództwo Indii ma tylko jeden wymóg, aby indyjski konsument otrzymuje energię po najbardziej ekonomicznej cenie, bez zakłóceń" - powiedział, dodając, że Indie kupują średnio 1,5 miliona baryłek rosyjskiej ropy dziennie. Powiedział, że firmy naftowe jeszcze nie skarżyły mu się na jakiekolwiek problemy w rozliczaniu płatności za import ropy.

"Jeśli oni (Rosja) nie oferują nam (dobrej) zniżki, dlaczego mielibyśmy od nich kupować" - powiedział Puri w języku hindi, dodając, że nowi producenci ropy w innych regionach są skłonni zaoferować lepsze zniżki niż Rosja na sprzedaż ropy naftowej. Odmówił rozwinięcia nowych dostawców, którzy oferują lepsze ceny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10598
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sty 2024r. 18:33  
Cytuj
Ile zarobiłeś na krypto i gdzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2024r. 05:28  
Cytuj
BRICS wykorzystuje złoto do odsunięcia globalnego popytu od dolara amerykańskiego

W 2023 roku sojusz BRICS nabył złoto w niezwykłym tempie. Bank Centralny w całym sojuszu starał się zaopatrzyć w metal, a wielu zakładało, że chodziło o zbliżające się ogłoszenie waluty BRICS. Jednak Forbes niedawno poinformował, że blok BRICS wykorzystuje złoto, aby pomóc w odsunięciu globalnego popytu od dolara amerykańskiego.

Rzeczywiście, sojusz nie polega na złocie jako walucie używanej zamiast dolara. Jednak nabywają aktywa, aby mogły być używane "jako podstawa wymiany międzynarodowej", podobnie jak do dolara. Susbeuqnlety, denominacja w tym aktywie jest skutecznym sposobem na utrzymanie siły w lokalnej walucie, ale przekierowanie globalnej aktywności z dala od zależności na dolarach amerykańskich.

Przejęcia złota bloku BRICS odgrywają kluczową rolę w dedolaryzacji

Przez cały zeszłego roku sojusz BRICS poczynił imponujące postępy w planach de-dolaryzacji. Rzeczywiście, sojusz starał się nieustannie odsuwać globalne finanse od dolara amerykańskiego. Wykorzystał promocję lokalnej waluty, a nawet pracował nad rozwojem swojej rodzimej waluty handlowej. Jednak raport Forbesa podkreślił, że jeden z aktywów odgrywa niedocenianą rolę w tym przedsięwzięciu.

W szczególności Forbes stwierdził, że sojusz BRICS wykorzystuje złoto, aby ułatwić przesunięcie globalnego popytu z dala od dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, nie polegają na aktywach jako rzeczywistej walucie handlowej lub podstawie dla jego rodzimej waluty. Zamiast tego starają się używać różnych wehikułów inwestycyjnych, które są denominowane w złocie.

Tam, gdzie staje się to skuteczne, jest to, że zastępuje wiele z tych instrumentów finansowych, które zostały denominowane w dolarach amerykańskich. Następnie sojusz nie musi zwiększać rozpowszechnienia swojej waluty, aby zastąpić dolara. Mogą jednak denominować wystarczającą liczbę instrumentów inwestycyjnych denominowanych w powszechnie cenionym aktywie zamiast dolara.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2024r. 05:33  
Cytuj
Kontynuując niewątpliwie pozytywny rok dla sojuszu BRICS, chińska gospodarka wzrosła o 5% w 2023 roku. Rzeczywiście, Bloomberg donosi, że chiński premier Li Qiang ogłosił, że wzrost gospodarczy został oficjalnie oszacowany na 5,2%. Dodatkowo liczba ta przekracza początkowe prognozy na początku roku.

Ekspansja gospodarcza była częścią wielu czynników napędzających wzrost w różnych obszarach dla sojuszu gospodarczego. Co więcej, jego wzrost gospodarczy ma być kluczową częścią trajektorii wzrostu sojuszu BRICS w nadchodzących latach. Następnie Li Qiang zauważył, że zwiększony rozwój chińskiego środowiska biznesowego miał być przedmiotem zainteresowania w 2024 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2024r. 17:46  
Cytuj
Arabia Saudyjska dołączyła do BRICS w środę i jest teraz oficjalnie częścią ugrupowania gospodarek wschodzących. Wprowadzenie Królestwa Arabii Saudyjskiej do BRICS spowodowało, że kraje rozwijające się wyraziły zainteresowanie przystąpieniem do sojuszu.

W sumie 34 kraje wyraziły zainteresowanie przystąpieniem do sojuszu BRICS od 1 lutego 2024 r., według CNN. Minister Spraw Zagranicznych Republiki Południowej Afryki Naledi Pandor potwierdziła na niedawnej konferencji prasowej, że 34 kraje chcą wejść do BRICS. Pandor nie sprecyzował jednak nazw 34 krajów na wspólnej konferencji prasowej.

Zainteresowanie dołączeniem do sojuszu BRICS rośnie z krajów rozwijających się, ponieważ chcą one wyprzedzić zmieniającą się dynamikę finansową. BRICS inicjuje globalną zmianę, usuwając uwagę dolara amerykańskiego, aby skupić się na lokalnych walutach. Zmiana paradygmatu może wykorzenić globalną hegemonię dolara amerykańskiego i rzucić wyzwanie tradycyjnemu porządkowi finansowemu kontrolowanemu przez Zachód.

Blok BRICS ma na celu zastąpienie go nowym porządkiem świata i prowadzenie "świata wielobiegunowego" bez dolara amerykańskiego. Dlatego nadchodzące lata zadecydują o losie dolara amerykańskiego, w którym kraje rozwijające się stawiają waluty lokalne na pierwszym miejscu. Następna dekada może być inna, gdzie dolar amerykański będzie musiał walczyć o ochronę swojego statusu rezerwy globalnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lut 2024r. 20:55  
Cytuj
Obligacje w dolarach amerykańskich nie są już atrakcyjne dla krajów BRICS i szerszych rynków azjatyckich, ponieważ sprzedaż spadła w styczniu 2024 roku. Kraje na całym świecie unikają dolara amerykańskiego, ponieważ jego zadłużenie przekroczyło 34 biliony dolarów. Trzymanie dolara amerykańskiego w rezerwach dla BRICS i innych krajów azjatyckich stanowi równe zagrożenie, ponieważ spadek rynku powoduje zamieszanie w ich rodzimych gospodarkach. Kraje azjatyckie niosą ze sobą ryzyko niewypłacalności zadłużenia w dolarach amerykańskich, co sprawia, że sprzedaż obligacji w USD jest najgorszym początkiem w tym roku od 2016 roku.

Mniejszy popyt na obligacje w dolarach amerykańskich wskazuje, że kraje rozwijające się obawiają się rosnącego długu w wysokości 34 bilionów dolarów. Dług USA wymyka się spod kontroli i rośnie w alarmującym tempie, a kraje, które utrzymują USD w rezerwach, są na końcu odbiorcym.

Cięcie stóp procentowych Rezerwy Federalnej i rosnące 34 biliony dolarów zadłużenia sprawiają, że obligacje w dolarach amerykańskich są nieatrakcyjne i odpychające. Azjatyccy pożyczkobiorcy zapewniają więcej zachęt niż dolar amerykański, który jest obecnie postrzegany jako ryzyko dalszej akumulacji.

"Ponieważ banki centralne wstrzymały stopy procentowe pod koniec 2023 r. i oczekiwania rynku, że Fed może obniżyć stopy już w drugim kwartale 2024 r., niektórzy emitenci mogą chcieć poczekać na emisję po niższych stawkach" - powiedział Carinn Neo, starszy menedżer portfela w Paragon Capital Management Singapore.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2024r. 20:20  
Cytuj
BRICS posiada obecnie 45 bilionów dolarów łącznego majątku po przystąpieniu Arabii Saudyjskiej. Rzeczywiście, sojusz gospodarczy wprowadził pięć nowych krajów, które mają być kluczowymi częściami bloku 2024. Następnie doprowadziło to do tego, że zjednoczone bogactwo bloku przewyższyło kolektyw G7.

Przyjęli również Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Egipt, Iran i Etiopię. Co więcej, ekspansywni członkowie sojuszu doprowadzili również do wzrostu ogólnego globalnego PKB (PPP) i udziału w światowej produkcji ropy naftowej. Teraz blok przekroczył WEstern G7 w tych trzech kluczowych obszarach.

Ten wzrost katapultuje sojusz poza zdominowany przez Zachód kolektyw G7. Co więcej, przewiduje się, że populacja milionerów w krajach BRICS wzrośnie o 85% do roku 2034. Ten rozwój pokazuje siłę gospodarczą, która jest izolowana w różnych frakcjach gospodarczych.

Co więcej, rozwój zapewnia, że blok BRICS może przewodzić globalnemu rozwojowi gospodarczemu. W szczególności może mieć bardziej znaczące bogactwo, aby lepiej osiągnąć swoje plany dedolaryzacji.

Ogólnie rzecz biorąc, obecność Arabii Saudyjskiej jest ogromnym impulsem do osiągnięcia tego celu. Jego dostosowanie do Stanów Zjednoczonych może stworzyć ogromny blok, jeśli zdecyduje się na współpracę z ciągłym zmniejszaniem się wykorzystania dolara przez sojusz na poziomie międzynarodowym.

BRICS zbuduje "agencję ratingową", aby przeciwdziałać dominacji USA

Stany Zjednoczone mają szereg agencji ratingowych, które oceniają firmy i kraje pod kątem ich kondycji finansowej i możliwości spłaty. Trzy najlepsze amerykańskie agencje ratingowe to Moody's, Standard and Poor's (S&P) oraz Fitch Group. Amerykańskie agencje ratingowe dominują na globalnym rynku i mogą tworzyć lub przełamywać perspektywy firmy dzięki swoim raportom. Jednak BRICS ma teraz na celu położenie kresu amerykańskim agencjom ratingowym poprzez stworzenie własnej firmy zajmującej się zdolnościami rankingowymi.

Kraje BRICS zostały dotknięte przez amerykańskie agencje ratingowe, które wcześniej wskazywały na negatywy, ignorując ich pozytywy. Blok BRICS planuje uruchomić własne agencje ratingowe, aby przeciwdziałać zdominowanemu przez USA finansowemu porządkowi świata. Posunięcie to postawi sojusz BRICS na czele i zadecyduje o zdolności kredytowej firmy i nie będzie zależał od USA.


Prezes Banku Centralnego Rosji Elvira Nabiullina powiedziała, że Kreml zaproponuje kluczowe inicjatywy, które Prezes Banku Centralnego Rosji Elvira Nabiullina powiedziała, że Kreml zaproponuje kluczowe inicjatywy Prezes Banku Centralnego Rosji Elvira Nabiullina powiedziała, że Kreml zaproponuje kluczowe inicjatywy, które przyniosą korzyści BRICS w dłuższej perspektywie. Nabiullina potwierdziła, że jedną z kluczowych inicjatyw jest utworzenie nowych agencji ratingowych BRICS. Gubernator podkreślił, że agencja ratingowa BRICS będzie "nadnarodowa" i obejmie wszystkie kraje., które przyniosą korzyści BRICS w dłuższej perspektywie. Nabiullina potwierdziła, że jedną z kluczowych inicjatyw jest utworzenie nowych agencji ratingowych BRICS. Gubernator podkreślił, że agencja ratingowa BRICS będzie "nadnarodowa" i obejmie wszystkie kprzyniosą korzyści BRICS w dłuższej perspektywie. Nabiullina potwierdziła, że jedną z kluczowych inicjatyw jest utworzenie nowych agencji ratingowych BRICS. Gubernator podkreślił, że agencja ratingowa BRICS będzie "nadnarodowa" i obejmie wszystkie kraj

Prezes Banku Centralnego Rosji Elvira Nabiullina powiedziała, że Kreml zaproponuje kluczowe inicjatywy, które przyniosą korzyści BRICS w dłuższej perspektywie. Nabiullina potwierdziła, że jedną z kluczowych inicjatyw jest utworzenie nowych agencji ratingowych BRICS. Gubernator podkreślił, że agencja ratingowa BRICS będzie "nadnarodowa" i obejmie wszystkie kraje.

Nabiullina wyjaśniła, że agencje ratingowe BRICS będą wzajemnie uznawane i będą działać "szybciej i bardziej praktyczne". Rosyjski gubernator zasugerował, że amerykańskie agencje ratingowe mają poczucie uprzedzeń wobec krajów rozwijających się podczas audytu.

Utworzenie agencji ratingowej BRICS mogłoby być omówione na 16. szczycie w październiku 2024 roku. Rosja będzie gospodarzem kolejnego szczytu BRICS i ma do omówienia przez przywódców talerz pomysłów. Pomysły obejmują również stworzenie nowej usługi internetowej, która nie ma połączenia z danymi i serwerami w USA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lut 2024r. 16:06  
Cytuj
Co nie pokazują media : wielkie protesty rolników w wielu krajach Europy przeciwko agendzie 2030 i całej zielonej propagandzie
. Miliony ludzi na ulicach , a w Polsce cenzura .
https://m.you(...)Ens8Sgnc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lut 2024r. 03:33  
Cytuj
Era USA Dominacja dolara się skończyła, przewiduje analityk z Wall Street ( oczywiście euro, funta , franka też)

Globalna dominacja dolara amerykańskiego może wkrótce się skończyć i nie pozostanie już światową walutą rezerwową, ostrzega 83-letni analityk z Wall Street Dick Bove. Analityk weteran podkreślił trend dedolaryzacji zapoczątkowany przez BRICS i ich zdolność do przekonania innych krajów rozwijających się do porzucenia dolara amerykańskiego. Bove powiedział, że era dolara amerykańskiego jest prawie zakończona, a USD pozostaje na ostatnim etapie.

"Dolar amerykański jest skończony jako światowa waluta rezerwowa" - powiedział Bove dla New York Times. Analityk niedawno wycofał się z Wall Street po tym, jak przez 54 lata obsługiwał klientów w branży finansowej.

Bove dostrzegł, że Chiny mogą być głównym winowajcą, który może sprowadzić dolara amerykańskiego z tronu. Wyjaśnił, że gospodarka Chin może wkrótce przewyższyć USA, ponieważ dominują w przemyśle wytwórczym. Ostrzegł, że zlecanie przez USA swoich jednostek produkcyjnych wkrótce doprowadzi do ich upadku i utoruje miejsce dla wzrostu krajów rozwijających się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lut 2024r. 14:11  
Cytuj
W niedzielę w Krasiczynie, podczas trwającej tam Konferencji Europa Karpat, rolnicy protestowali przeciwko polityce klimatycznej i rolnej Unii Europejskiej, a także przeciw otwarciu rynku na produkty z Ukrainy. Protestujący blokowali unijnego komisarza. “Ukraińskie holdingi kupiły sobie rynek w UE” – alarmują rolnicy.

Protest w Krasiczynie odbył się w niedzielę, podczas trwającej tam konferencji Europa Karpat. Protestujący rolnicy blokowali obiekt, w którym miał pojawić się komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Gdy przedstawiciel KE pojawił się w miejscu protestu, zadawali mu pytania i wskazywali, jakie konsekwencje dla rolnictwa powoduje polityka UE.

“Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi zebrali się w Krasiczynie gdzie ma pojawić się komisarz Wojciechowski współodpowiedzialny za niszczenie PL i EU rolnictwa w UE. Rolnicy blokują bramy wjazdowe do obiektu w formie protestu przeciwko polityce fanatyzmu klimatycznego i uległości wobec UA” – przekazał w niedzielę na platformie X Tomasz Buczek, działacz Ruchu Narodowego i Konfederacji.
https://kresy(...)ek-w-ue/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Lut 2024r. 04:46  
Cytuj
Przewodniczący Fed mówi, że dolar amerykański jest na "niezrównoważonej" ścieżce

W ciągu ostatnich kilku lat Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych zdecydowała się na agresywną kampanię zaostrzania, napędzającą stopy procentowe. Wszystko po to, aby przeciwdziałać inflacji, długoterminowa stabilność tych działań została poddana w wątpliwość. Wśród planów dedolaryzacji BRICS, przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział niedawno 60 Minutes, że dolar amerykański jest na "niezrównoważonej" ścieżce.

Powell omówił ogólną sytuację gospodarczą w USA podczas rozmowy z programem CBS News. Z 2024 kontynuuje globalne odejście od dolara amerykańskiego, sentyment Powella wskazuje na dość ponury obraz. Wraz ze wzrostem alternatywnych walut i aktywów cyfrowych, status globalnej rezerwy dolara wydaje się być kwestionowany.

W ciągu ostatniego roku blok BRICS odnotował zauważalny wzrost jego ogólnej rozpowszechnienia. Rzeczywiście, sojusz gospodarczy rozwinął się w dążeniu do sprowadzenia do wielobiegunowego świata. Następnie, ponieważ starał się zmniejszyć międzynarodową zależność od dolara amerykańskiego, dolar wkracza w czas zwiększonej kruchości.

To z pewnością powtórzył prezes Banku Centralnego Stanów Zjednoczonych. Przemawiając do 60 minut i pośród planów dedolaryzacji BRICS, przewodniczący Fed Powell mówi, że dolar amerykański jest na "niezrównoważonej" ścieżce. W szczególności odnosząc się do dość wrażliwego stanu rosnącego zadłużenia kraju.

"Na dłuższą metę Stany Zjednoczone są na niezrównoważonej ścieżce fiskalnej" - stwierdził Powell. "A to po prostu oznacza, że zadłużenie rośnie szybciej niż gospodarka, co zasadniczo oznacza, że pożyczamy od przyszłych pokoleń."

W sumie oświadczenie Powella brzmi jak surowe ostrzeżenie. W szczególności ostrzeżenie dotyczące niekontrolowanego charakteru długu USA. Ostatecznie powinno to wzbudzić wyraźny problem w krajach, które starają się polegać na dolarach w handlu międzynarodowym.

Dla bloku BRICS odejście od dolara amerykańskiego było samozachowawcze. Zwiastował jednak zbliżający się upadek, który może nadejść w ciągu najbliższych kilku lat. Następnie, gdy ten upadek jest narastający, sojusz gospodarczy zapewnił kluczową alternatywę w postaci inicjatyw dedolaryzacji bloku. To może stworzyć idealną burzę, która zagrozi globalnemu statusowi rezerwy najpotężniejszej waluty świata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »