NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
BRICS-kryptowalut,
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Lis 2023r. 03:19  
Cytuj
Chińscy producenci samochodów zadeponowali na wystawie wiele najnowocześniejszych produktów i technologii, w tym Super Electric Drive Intelligent Technology Platform, która zapewnia doskonałe osiągi i wytrzymałość pojazdu.

Przedłużacz zasięgu trzeciej generacji, który jest podstawową częścią platformy, ma współczynnik konwersji ropy naftowej i energii elektrycznej, który jest prawie 10 procent wyższy niż w drugiej generacji, według Seres Group, producenta platformy.

Przedłużacz zasięgu to napędzana paliwem pomocnicza jednostka napędowa (APU), która rozszerza zasięg pojazdu elektrycznego z akumulatorem poprzez napędzanie generatora elektrycznego, który ładuje akumulator pojazdu.

Guo Feng, rzecznik prasowy Seres Group, producenta samochodów z siedzibą w południowo-zachodniej chińskiej gminie Chongqing, powiedział CMG, że "nasza inteligentna platforma technologiczna gromadzi hybrydyczność pojazdów stosujących różne trasy techniczne. Może zaspokoić potrzeby techniczne w pełni elektrycznego pojazdu, a także NEV o rozszerzonym zasięgu."

Również na pokazie samochodowym wiele hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in (PHEV) chińskich marek spotkało się z opiną publiczną.

PHEV to połączenie pojazdów benzynowych i elektrycznych, więc mają akumulator, silnik elektryczny, zbiornik benzynowy i silnik spalinowy.

"Myślę, że w ciągu najbliższych pięciu lat PHEV będą w stanie zastąpić większość tradycyjnych pojazdów napędzanych paliwem" - powiedział Lu Fang, dyrektor generalny Voyah, chińskiej marki luksusowych samochodów elektrycznych.

Oficjalne dane pokazały, że w pierwszych 10 miesiącach tego roku sprzedaż PHEV przekroczyła 2 miliony sztuk, co stanowi wzrost o 82,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Aby złagodzić niepokój konsumentów, wiele nowych modeli NEV prezentowanych na wystawie ma zasięg ponad 1000 kilometrów.

Chińscy producenci samochodów przewodzą głębokim zmianom na globalnym rynku samochodowym, zwłaszcza w rozwoju i produkcji nowych pojazdów energetycznych, według znawców branży.

Xiang Xingchu, prezes JAC Motors, chińskiego producenta samochodów i pojazdów użytkowych, powiedział CMG, że "obecna transformacja przemysłu motoryzacyjnego charakteryzuje się zintegrowanym rozwojem wielu technologii i branż. Chińskie samochody rodzime wysunięte na czele świata w najnowszej rundzie zawodów, zwłaszcza w inteligentnych pojazdach elektrycznych."


Zasieg aut zachodnich dla porownania
https://www.wybor(...)ranking/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2023r. 03:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4932
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Lis 2023r. 04:14  
Cytuj
Trolciusciana
Nie chce mi się sprawdzać skąd ściągasz te debilstwa.
Skoro masz zalecenia od lekarza psychiatry i to ci pomaga w terapii,nie będę ingerował w proces leczenia.Są ludzie którym to "coś",ten defekt, można usunąć tylko razem z mózgiem.zaklopotany
Jeden przypadek na 38 mln.Padło na ciebie...zdegustowany
OK,pisz dalej.potluczony

Ps.W pustą przestrzeń po trepanacji,trzeba dwóch którzy będzą sr...ć, a trzeci deptać,to wtedy więcej wejdzie.good

ZAKŁAD KARNY W KTÓRY BĘDZIE SIEDZIAŁO NAJWIĘCEJ PiS-iaków,OTRZYMA WÓZ STRAŻACKI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 03:06  
Cytuj
UE musi szybko zmusic wszystkie kraje UNII do przyjecia euro z powodu utraty wartosci.

Teraz jego plan zakończenia dominacji zachodniej waluty dobiega końca. Następnie jeden z nowo indoktrynowanych członków może bardzo pomóc w tym celu.

Sojusz gospodarczy BRICS najwyraźniej nadał priorytet swoim wysiłkom dedolaryzacyjnym, co doprowadziło Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) do pozornego nadania priorytetu walucie lokalnej walucie nad dolarem amerykańskim w nowych umowach naftowych. Rzeczywiście, mówi się, że kraj poluje na nowe umowy naftowe, co zbiega się z większą dedolaryzacją w całym bloku.

W szczególności Financial Times donosi, że kraj członkowski BRICS, Zjednoczone Emiraty Arabskie, poszukuje nowych umów naftowych, które mogą mieć ogromny wpływ na dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, w raporcie zauważono, że kraj planował wykorzystać szczyt COP28 do obserwacji potencjalnych transakcji naftowych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 05:56  
Cytuj
Po pierwsze, skutki globalnego kryzysu finansowego i późniejszych zmian strukturalnych zaczęły być odczuwalne dopiero w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodnich po 2016 roku, wraz ze wzrostem liczby byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, który nałożył nierozważne sankcje handlowe na Chiny i inne kraje. Administracja prezydenta Joe Bidena kontynuuje tę strategię.

Po drugie, pandemia COVID-19 była testem warunków skrajnych i nowym doświadczeniem dla krajów zaangażowanych w globalną współpracę i konkurencję.

Po trzecie, obecne konflikty zbrojne pokazały pilność dyplomacji i rozsądnych negocjacji handlowych z międzynarodowymi partnerami na całym świecie.

W tej nowej fazie wzmożonych napięć ważne jest, aby najbardziej wrażliwe kraje - czyli kraje rozwijające się - wstały. Kraje rozwijające się mają największą liczbę biednych ludzi i ludzi, którzy są zagrożeni popadnięciem w ubóstwo. Dlatego polityka rozwojowa odgrywa kluczową rolę we wzroście gospodarczym i postępie społecznym, niezależnie od tego, czy jest to polityka rozwojowa, taka jak BRI, czy współpraca międzynarodowa i rozwój promowana przez BRICS (główne gospodarki wschodzące Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA, do których 1 stycznia dołączą Argentyna, Egipt, Etiopia, Iran, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie).

W tej sytuacji kraje rozwijające się wzajemnie się wzmacniają. Włączenie sześciu kolejnych krajów - z Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej - do BRICS zwiększy współpracę grupy z innymi krajami i utoruje drogę państwom członkowskim BRICS do wykorzystania własnych walut do handlu wewnątrz BRICS, zmniejszając w ten sposób dominację dolara amerykańskiego i innych walut zachodnich oraz przyczyniając się do rozwoju Globalnego Południa.

Potrzeba wzmocnienia się skłoniła pierwotne państwa członkowskie BRICS do włączenia większej liczby krajów w celu rozszerzenia wpływów ugrupowania na cały świat. Powinniśmy jednak pamiętać, że ta ekspansja nie będzie kontynuowana do tego stopnia, że wszystkie kraje rozwijające się zostaną wstrzymywane do BRICS.

Rozwijający się świat jest obecnie najszerzej reprezentowany w G77. Bardziej skoncentrowana organizacja BRICS stanowi ważny rdzeń najbardziej wpływowych krajów rozwijających się na swoich kontynentach.

W tym kontekście Chiny promują BRI, którego celem jest po części poprawa łączności infrastruktury. Chiny postrzegają siebie jako największy kraj rozwijający się w solidarności z innymi krajami rozwijającymi się oraz z poszanowaniem pluralizmu różnych cywilizacji i systemów polityczno-gospodarczych jako warunek konieczny do pokojowego współistnienia i współpracy rozwojowej w celu zbudowania wspólnoty ze wspólną przyszłością dla ludzkości.

Celem BRI jest bycie korzystnym zarówno dla krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych, tak jak to się okazuje w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji, z jego wkładem w wzmocnienie wielostronnego świata.

Martin Lampter jest ekonomistą politycznym, który pracował na uniwersytetach głównie w krajach południowej i środkowej Europy oraz w Ameryce Południowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Lis 2023r. 01:06  
Cytuj
Od momentu powstania w 2001 roku, sojusz gospodarczy BRICS dąży do zreformowania porządku światowego. Blok starał się zmienić ogólny bilans sił i zmniejszyć międzynarodową rozpowszechnienie mocarstw zachodnich w globalnych transakcjach. Następnie w 2023 roku odnotowano ogromny wzrost. Ale czy blok BRICS w końcu wypełnił lukę w G7?

Przez większą część ostatniego roku kraje wchodzące w skład BRICS dyskutowały o wielobiegunowości. Idea ta jest zakorzeniona w odzyskaniu prawdziwej równości na arenie globalnej. Ponieważ jego inicjatywy dedollaryzacyjne się utrzymywały, a ekspansja została już przyjęta, potencjał rzucenia wyzwania porządkowi świata już się urzeczywistnił.

Raporty stwierdzają, że kraje BRICS odpowiadają za 32% produkcji, 18% całkowitego handlu i 25% inwestycji bezpośrednich w 2022 roku. To było jednak przed włączeniem Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Iranu, Egiptu i Etiopii. Składający się z 40% światowej populacji, 2024 r. powinien być sprzymierzeniem, który nadal się ugruntuje.

PRediciotns już stwierdził, że BRICS będzie miał wiodący na świecie PKB do 2040 roku. Gdy gospodarki w bloku mają się rozkwitnąć, początkowa zmiana wielobiegunowości została już uruchomiona. W ciągu następnych dziesięciu lat ta przepaść ma się jeszcze zmniejszyć. Do tego czasu potencjał wzrostu sojuszu będzie niepewny. Jednak jedna rzecz jest bardzo jasna, globalna równowaga sił niewątpliwie się zmieniła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Lis 2023r. 11:50  
Cytuj
Jak Unia zabija polska gospodarke na przykladzie gornictwa .
Fakty:

Opodatkowanie polskiego górnictwa w szczegółach

W latach 2010-2015 sektor górniczy odprowadził do budżetu prawie 44,8 mld zł żywej gotówki ─ mówił na październikowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Polskie górnictwo ma ponad 10 mld zł niespłaconych zobowiązań m.in. przez wyjątkowo wysokie opodatkowanie, sięgające aż 100 zł w każdej tonie węgla ─ przekonują spółki górnicze. Tłumaczą, że węgiel jest dotowany na całym świecie. Jak zwykle politycy obiecują zmiany i… niewiele będą w stanie zrobić, bo branża mocno szafuje cyframi.
https://www.banki(...):~:text=Łącznie%20podatki%20i%20składki%20odprowadzone,zł%20na%20każdej%20tonie%20węgla.
Senat rozpatrzył ustawę ustanawiającą system wsparcia dla górnictwa. Zakłada ona wart 28,8 mld zł system publicznego wsparcia dla górnictwa węgla kamiennego na kolejne 10 lat. Głosowanie w Senacie zaplanowano pod koniec obecnego, zaplanowanego do czwartku, posiedzenia Izby.


44,8mld :5 lat =8,96 mld - tyle rocznie gornictwo odprowadza podatku
28,8mld :10lat = 2,88 mld - tyle rzad doplaca do gornictwa

8,96-2 ,88 =6.08 mld zl - tyle rocznie polskie kopalnie wplacaja netto do budzetu wbrew “ polskim” mediom.


Unia chce ograniczac polskie kopalnie , ktore co roku w podatkach wplacaja 6,08 mld zl netto .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Lis 2023r. 13:06  
Cytuj
Pierwszy azjatycki fundusz ETF z Arabii Saudyjskiej debiutuje w Hongkongu w kamieniu milowym dla silniejszego rynku Chiny-Bliski Wschód, powiązania finansowe
CSOP Saudi ETF oferuje inwestorom pasywne śledzenie gospodarki Arabii Saudyjskiej o wartości 1 biliona dolarów i największej na świecie firmy naftowej Aramco
Inwestorzy mogą handlować saudyjskim ETF lokalnie w dolarach hongkońskich lub w juanach chińskich, w oparciu o referencyjną wartość aktywów netto około 76,92 HK$ lub 70,64 juana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11584
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2023r. 14:17  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Gru 2023r. 18:51  
Cytuj
Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) proszą kraje BRICS o rozliczenie handlu ropą w lokalnych walutach, a nie w dolarach amerykańskich. Naród Bliskiego Wschodu dąży do dywersyfikacji swoich partnerstw gospodarczych poprzez odnowienie metod płatności za transakcje handlowe naftową.

Według doniesień, ZEA prowadzą rozmowy z 15 krajami i promują płatności w lokalnej walucie, kończąc zależność od dolara amerykańskiego. Dostosowanie dwustronnych partnerstw strategicznych może doprowadzić do zmiany paradygmatu w podejściu finansowym krajów BRICS. Kontrolowanie globalnego sektora naftowego poprzez zakończenie polegania na dolarze amerykańskim może sprawić, że BRICS stanie się potęgą gospodarczą.

Zjednoczone Emiraty Arabskie już zainicjowały umowy handlowe na ropę w lokalnych walutach, odsyłając dolara amerykańskiego na bok z Indiami, członkiem BRICS. Ponad 1 milion baryłek ropy zostało wysłanych do Indii przez ZEA, a płatność została uregulowana w rupii. Umowa naftowa została zainicjowana we wrześniu tego roku i była historycznym odejściem od USD.

Ponadto Arabia Saudyjska ogłosiła również, że jest otwarta na przyjmowanie lokalnych walut dla dostaw ropy. Królestwo chce otrzymać zarówno dolara amerykańskiego, jak i inne lokalne waluty, aby zdywersyfikować swoje rezerwy.

Podsumowując, kraje BRICS wykorzystują sektor naftowy jako broń do obniżenia dolara amerykańskiego na całym świecie. Ponadto, jeśli wiele innych krajów zacznie płacić w lokalnych walutach za ropę, dolar amerykański zostanie mocno dotknięty. Po Chinach, Bliski Wschód rozwija teraz inicjatywy dedollaryzacji na całym świecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Gru 2023r. 06:05  
Cytuj
Argentyna odrzuci zaproszenie do przyłączenia się do Sojuszu
Argentyna była jednym z ostatnich krajów, które jeszcze nie zdecydowały się na przystąpienie do bloku BRICS po tym, jak jego kraje założycielskie zdecydowały się na ekspansję w sierpniu. Wybory prezydenckie w południowoamerykańskim kraju ostatecznie podyktowały przyszłość Argentyny z BRICS. Przemawiając do dziennikarzy na imprezie w Buenos Aires, Mondino podzielił się również wątpliwościami co do wartości grupy. Ważne jest, aby pamiętać, że dwoma z głównych partnerów handlowych Argentyny są Brazylia i Chiny.
Prezydent Milei ma nadzieję na dostosowanie polityki zagranicznej Argentyny do interesów USA.

Nigeria ma zastąpić Argentynę w ekspansji?
BRICS nadal przyjmuje wzrost, Nigeria może być na dobrej drodze do zastąpienia Argentyny jako kraju ekspansji.

Nigeria podzieliła się swoimi planami dołączenia zarówno do BRICS, jak i G20, w ciągu najbliższych dwóch lat, według Bloomberga. Co więcej, dołączył do Pakistanu jako dwa kraje, które były szczere w swoim pragnieniu przystąpienia do sojuszu gospodarczego. Następnie obaj mogą mieć duże szanse na wyłonienie się jako nowy szósty dodatek do bloku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Gru 2023r. 06:11  
Cytuj
Brazylia jest najnowszym członkiem Sojuszu, który dołączy do OPEC+
Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) zrzesza jedne z największych krajów produkujących ropę naftową na świecie. Teraz brazylijski minister energii, Alexandre Silveira, ogłosił włączenie kraju na tę listę. Następnie dołącza do innych krajów BRICS, takich jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) i Iran.

Przy zauważalnym wzroście nastąpił w tym roku, blok rozszerzył się i zwiększył swoje wpływy w kluczowych sektorach.

Jednym z nich jest przemysł naftowy, ponieważ blok BRICS widział, że Brazylia jest jej ostatnim członkiem, który dołączył do bardzo wpływowego kolektywu OPEC+. Grupa łączy w sobie jednych z najważniejszych światowych producentów ropy naftowej i już może pochwalić się trzema krajami BRICS w swoich szeregach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Gru 2023r. 06:26  
Cytuj
Podczas Szczytu Klimatycznego ONZ, nowo zaproszony kraj BRICS, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) ogłosiły zamiar zainwestowania 5 miliardów dolarów w sojusz gospodarczy. Rzeczywiście, fundusze będą kluczową częścią większej inwestycji w wysokości 30 miliardów dolarów, która została ogłoszona podczas szczytu, według Financial Times.

Raporty stwierdzają, że fundusz inwestycyjny oparty na klimacie ma zostać stworzony wraz z podmiotami takimi jak BlackRock, TPG i Brookfield. Co więcej, potwierdzono, że Lunate Captial, zarządzający aktywami o wartości 50 miliardów dolarów z siedzibą w Abu Zabi, będzie nadzorował 5 miliardów dolarów, które mają trafić do globalnych krajów południowych.

Peter Schiff przewiduje "historyczny krach" dla dolara amerykańskiego
Wśród wysiłków dedolaryzacyjnych wykorzystywanych przez sojusz BRICS, znany ekonomista Peter Schiff przewidział historyczny krach dla dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, Schiff zabrał się do X, dawniej Twittera, aby podzielić się swoim spojrzeniem na zbliżający się los dolara.

Przejmując platformę i w sposób niepewny, Schiff stwierdził: „Dolar amerykański jest na skraju historycznego krachu”. Następnie powtórzył, że rozwój wydarzeń będzie "zmieniaczem gry" dla gospodarki USA. Co więcej, opisał zbliżające się wydarzenia jako "wypadek [i] oparzenie".

Rzeczywiście, wśród tych planów dedolaryzacji BRICS, ekonomista Peter Schiff przewidział "historyczny krach" dla dolara amerykańskiego. W szczególności Schiff do platformy X, aby szczegółowo opisać, co przewiduje jako dość nagły i nieubłagany upadek. Co więcej, opisał potencjalne wydarzenia jako "zmieniający zasady gry dla Fed i gospodarki, ponieważ spowoduje to gwałtowny wzrost inflacji, stóp procentowych i bezrobocia".
Oświadczenie pojawia się, gdy CNN donosi, że dolar amerykański zmierza w kierunku swojej wartości w miesiącu roku. Rzeczywiście, raport stwierdza, że dolar stoi w obliczu straty 3,7% w ciągu miesiąca w stosunku do sześciu innych głównych walut globalnych. Następnie zidentyfikowali wyniki jako najgorsze wyniki dolara w 2023 roku.

Ogromnym aspektem tego rozwoju są plany bloku BRICS dotyczące dolara. Rzeczywiście, kolektyw najwyraźniej przyjął promocję lokalnej waluty dla rozliczeń handlowych. Przez cały czas podobno rozwijał swoją alternatywną walutę, aby przyspieszyć surowo malejącą obecność dolara na arenie międzynarodowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Gru 2023r. 04:25  
Cytuj
CYTAT
Podczas Szczytu Klimatycznego ONZ, nowo zaproszony kraj BRICS, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) ogłosiły zamiar zainwestowania 5 miliardów dolarów w sojusz gospodarczy. Rzeczywiście, fundusze będą kluczową częścią większej inwestycji w wysokości 30 miliardów dolarów, która została ogłoszona podczas szczytu, według Financial Times.

Raporty stwierdzają, że fundusz inwestycyjny oparty na klimacie ma zostać stworzony wraz z podmiotami takimi jak BlackRock, TPG i Brookfield. Co więcej, potwierdzono, że Lunate Captial, zarządzający aktywami o wartości 50 miliardów dolarów z siedzibą w Abu Zabi, będzie nadzorował 5 miliardów dolarów, które mają trafić do globalnych krajów południowych.

Peter Schiff przewiduje "historyczny krach" dla dolara amerykańskiego
Wśród wysiłków dedolaryzacyjnych wykorzystywanych przez sojusz BRICS, znany ekonomista Peter Schiff przewidział historyczny krach dla dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, Schiff zabrał się do X, dawniej Twittera, aby podzielić się swoim spojrzeniem na zbliżający się los dolara.

Przejmując platformę i w sposób niepewny, Schiff stwierdził: „Dolar amerykański jest na skraju historycznego krachu”. Następnie powtórzył, że rozwój wydarzeń będzie "zmieniaczem gry" dla gospodarki USA. Co więcej, opisał zbliżające się wydarzenia jako "wypadek [i] oparzenie".

Rzeczywiście, wśród tych planów dedolaryzacji BRICS, ekonomista Peter Schiff przewidział "historyczny krach" dla dolara amerykańskiego. W szczególności Schiff do platformy X, aby szczegółowo opisać, co przewiduje jako dość nagły i nieubłagany upadek. Co więcej, opisał potencjalne wydarzenia jako "zmieniający zasady gry dla Fed i gospodarki, ponieważ spowoduje to gwałtowny wzrost inflacji, stóp procentowych i bezrobocia".
Oświadczenie pojawia się, gdy CNN donosi, że dolar amerykański zmierza w kierunku swojej wartości w miesiącu roku. Rzeczywiście, raport stwierdza, że dolar stoi w obliczu straty 3,7% w ciągu miesiąca w stosunku do sześciu innych głównych walut globalnych. Następnie zidentyfikowali wyniki jako najgorsze wyniki dolara w 2023 roku.

Ogromnym aspektem tego rozwoju są plany bloku BRICS dotyczące dolara. Rzeczywiście, kolektyw najwyraźniej przyjął promocję lokalnej waluty dla rozliczeń handlowych. Przez cały czas podobno rozwijał swoją alternatywną walutę, aby przyspieszyć surowo malejącą obecność dolara na arenie międzynarodowej.


Peter Schiff przewiduje "historyczny krach" dla dolara amerykańskiego

Peter David Schiff (ang/ʃɪf/; urodzony 23 marca 1963; przydomek „Dr. Doom”)[2][3][4]jest amerykańskim maklerem giełdowym, komentatorem finansowym i osobowością radiową. Jest dyrektorem generalnym i głównym globalnym strategiem[5]Euro Pacific Capital Inc., makler-dealer z siedzibą w Westport, Connecticut. Jest również zaangażowany w różne role w innych firmach świadczących usługi finansowe, w tym Euro Pacific Asset Management, niezależny doradca inwestycyjny;[6]Schiff Gold (dawniej Euro Pacific Precious Metals);[7]dealer metali szlachetnych; i Euro Pacific Bank, bank z pełną rezerwą.[8]Przewidywał kryzys finansowy z 2008 roku.
Prognoza kryzysu finansowego
edytować
W wywiadzie z sierpnia 2006 Schiff powiedział: „Stany Zjednoczone są jakTitanic i ja są tutaj z łodzią ratunkową, próbującą skłonić ludzi do opuszczenia statku.... Widzę prawdziwy kryzys finansowy nadchodzący dla Stanów Zjednoczonych."[28]31 grudnia 2006 w debacie telewizyjnej naFox News, Schiff prognozował, że „to, co wydarzy się w 2007 roku, to ceny nieruchomości”, które osiągnęły szczyt w grudniu 2005 roku,[29]"przyjdą z powrotem na Ziemię."

W książce z 2007 rCrash Proof, Schiff napisał, że polityka gospodarcza USA była zasadniczo niezdrowa.[30]Od tego czasu wielokrotnie powtarzał, że bez zmiany polityki gospodarczej rządu USA nastąpi hiperinflacja[30][31]i że nierównowaga między liczbą towarów konsumowanych przez USA a tym, co produkowała, ostatecznie doprowadzi do problemów dlaGospodarka USA. Jako środek zaradczy, faworyzował zwiększone oszczędności osobiste i produkcję, aby pobudzić wzrost gospodarczy.[32]Schiff wymienił niską stopę oszczędności osobistych w USA jako jedną z przyczyn jej transformacji z największego na świecie kraju wierzycieli w latach 70. do największego kraju dłużnika w 2000 roku.[33]Niski wskaźnik oszczędności przypisał temu, co, jak twierdzi, jest wysokieinflacja i sztucznie niskie stopy procentowe ustalone przezRezerwa Federalna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Gru 2023r. 04:36  
Cytuj
Kiedy handel między dwoma krajami BRICS rośnie, dolar amerykański staje się pierwszą ofiarą. BRICS kładzie podwaliny pod nadchodzącą bitwę między lokalnymi walutami a dolarem amerykańskim. Kraje BRICS utrzymały swoją pozycję jako głównych partnerów handlowych i podpisują w tym roku nowe umowy handlowe. Nowe umowy handlowe przywiązują większą wagę do lokalnych walut, a nie dolara amerykańskiego(oczywiscie tez euro , funt itp.)

BRICS powoli, ale stale zcina więzi z dolarem amerykańskim, a najnowsze zmiany wprowadzone w umowach handlowych pokazują, że lokalne waluty mają największe znaczenie.

Niedawno Chiny i Arabia Saudyjska podpisały umowę handlową, która faworyzuje ich lokalną walutę, rial saudyjski i chiński juan, wyprzedzając dolara amerykańskiego. Trzyletnia umowa pozwala na rozliczenie handlu w lokalnych walutach z limitem 50 miliardów juanów lub 26 miliardów riali, co odpowiada 7 miliardom dolarów

Dlatego Chiny i Arabia Saudyjska rozliczą transakcje transgraniczne w lokalnych walutach do 7 miliardów dolarów. Dolar amerykański nie będzie odgrywał żadnej roli w rozliczeniach w nowej umowie swapu walutowego, dopóki nie osiągnie 7 miliardów dolarów. Posunięcie to wskazuje na gotowość BRICS do odejścia od dolara amerykańskiego i promowania lokalnych walut dla globalnego handlu.

Dolar amerykański straci w dynamice podaży i popytu na światowych rynkach walutowych. Lokalne waluty mogą działać lepiej niż dolar amerykański i zawęzić drogę do sfinansowania deficytu. Trwający kryzys zadłużenia w USA może pogorszyć sytuację amerykańskiej gospodarki.

Podsumowując, handel zainicjowany w dowolnym miejscu między BRICS a krajami rozwijającymi się w lokalnych walutach jest jak uderzenie w głowę w stosunku do dolara amerykańskiego. Najbliższe lata zadecydują o losach zarówno lokalnych walut, jak i USD( euro , funt , frank itp.)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Gru 2023r. 21:28  
Cytuj
Po przełomowej podróży na Bliski Wschód dla prezydenta Rosji, prezydent Iranu Ebrahim Raisi spotkał się z Putinem w Moskwie, aby omówić zakończenie dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, spotkanie nadchodzi, gdy Iran nadal integruje się z rozszerzonym sojuszem BRICS. Był to jeden z sześciu krajów objętych ekspansją, która miała się rozpocząć w 2024 roku.

Zaledwie w zeszłym tygodniu Putin odwiedził Arabię Saudyjską i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) podczas swojej pierwszej wizyty na Bliskim Wschodzie od początku 2022 roku. Dodatkowo na spotkaniach omówiono rosnące relacje między Rosją, BRICS i przywódcami tego regionu. Następnie niewątpliwie uwzględnili nadrzędne wysiłki bloku na rzecz dedollaryzacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Gru 2023r. 17:30  
Cytuj
Chiny, członek BRICS, przekonują kraje afrykańskie do porzucenia dolara amerykańskiego i handlu chińskim juanem na rzecz transakcji transgranicznych. Biuro Banku Chin w Zambii naciska na zwiększenie handlu chińskim juanem w Afryce Południowej. Zambia jest drugim co do wielkości producentem miedzi w Afryce, a Chiny są największym na świecie konsumentem miedzi. Dlatego Chiny, członek BRICS, chcą wykorzystać międzynarodowy handel miedzią, zmuszając Zambię do zaakceptowania chińskiego juana i porzucenia dolara amerykańskiego.

Zambia eksportuje zarówno surową, jak i rafinowaną miedź do Chin, a handel transgraniczny jest wart 2 miliardy dolarów rocznie. Kraj afrykański eksportuje surową miedź o wartości 1,64 miliarda dolarów, a także wysyła do Chin rafinowaną miedź o wartości 340 milionów dolarów. Jako całość, miedź stanowi 70% zagranicznych dochodów z eksportu Zambii i odgrywa ważną rolę we wzroście PKB.

Kraj BRICS Chiny forsują narrację dedolaryzacji, wzywając Zambię do zaakceptowania chińskiego juana jako zapłaty za miedź, a nie dolara amerykańskiego. Kraj BRICS ma przewagę w przekonaniu Zambii, ponieważ kontroluje interesy łańcucha dostaw w Afryce. Jeśli Zambia zaakceptuje umowę z Chinami, to po raz pierwszy handel miedzią o wartości 2 miliardów dolarów zostanie rozliczony w chińskim juanie, a nie w dolarze amerykańskim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Gru 2023r. 17:02  
Cytuj
Kraj BRICS Chiny sprzedawały dolary amerykańskie na rynku walutowym przez trzy kolejne dni od 5 do 8 grudnia. Podczas gdy Chiny agresywnie zrzuciły dolara amerykańskiego w poniedziałek i wtorek, środowa wyprzedaż była łagodna, poinformował Reuters.

Widziano, jak państwowe banki kupują chińskiego juana natychmiast po zrzuceniu dolara amerykańskiego na spotowym rynku forex. Ruch ma na celu przechylenie chińskiego juana na korzystną pozycję w stosunku do dolara amerykańskiego. Członek BRICS Chiny stosują każdą taktykę, aby utrzymać chińskiego juana przed dolarem amerykańskim na rynkach.

Chiński Bank Centralny zrzucił dolara amerykańskiego na rynek walutowy przez trzy kolejne dni w grudniu tego miesiąca. Chińskie banki państwowe sprzedawały dolary amerykańskie walutach w odwecie za negatywną ocenę Moody'ego na juanie. Agencja ratingowa Moody's obniżyła perspektywy chińskiego Yuana do negatywnego, a Chiny nie podjęły tego ruchu lekko. Członek BRICS Chiny uciekły się do odciążenia dolara amerykańskiego, próbując powstrzymać chiński juan przed upadkiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Gru 2023r. 13:41  
Cytuj
Putin mówi, że zachodnia dominacja bankowości się skończy
Członek BRICS Rosja ostrzega, że amerykańska dominacja globalnych banków i wiodących instytucji finansowych wkrótce się skończy. Prezydent Rosji Władimir Putin wyjaśnił, że technologie zdominowane przez Zachód stają się przestarzałe, podczas gdy BRICS wkracza w nową erę, zastępując tradycyjny system finansowy nowym porządkiem świata.

Zwracając się do Forum Inwestycyjnego VTB w Moskwie, Putin podkreślił, że technologia blockchain, między innymi, jest wykorzystywana do płatności międzynarodowych. Zasugerował, że dolar amerykański nie jest już główną walutą i metodą płatności dla transakcji transgranicznych. Pojawiło się wiele innych nowych technologii, a BRICS dostosuje się do zmian, które zagrażają perspektywom dolara amerykańskiego.

"Według ekspertów, w nadchodzących latach doprowadzi to do prawdziwej rewolucji, która ostatecznie podważy monopol dużych zachodnich banków" - powiedział Putin. Rosyjski prezydent dodał, że kilka dużych instytucji finansowych w USA nie jest obecnie "w najlepszym stanie".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Gru 2023r. 13:43  
Cytuj
Turyści w Singapurze i Chinach płacą chińskiemu juanowi, a nie amerykańskiemu

Członek BRICS Chiny połączył siły z Singapurem, aby umożliwić turystom możliwość płacenia w cyfrowym chińskim juan, a nie w dolarze amerykańskim. Posunięcie to ma na celu zwiększenie wygody turystów, którzy odwiedzają zarówno Singapur, jak i Chiny na wakacje. Chiński Bank Centralny uruchomił cyfrowy Yuan jako partię pilotażową i teraz pozwala zagranicznym podróżnym płacić za jego pośrednictwem. Posunięcie to zmniejszy również wykorzystanie dolara amerykańskiego do transakcji zarówno w Chinach, jak i Singapurze przez turystów.

"Nowe finanse cyfrowe i inicjatywy rynków kapitałowych mające na celu rozszerzenie współpracy finansowej z Chinami" - powiedział. MAS dodał, że główną inicjatywą jest uruchomienie cyfrowego chińskiego juana jako pilota w kraju. "Cros-graniczny pilotaż e-CNY między Chinami a Singapurem" to ważna inicjatywa wyjaśniona przez MAS.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Gru 2023r. 23:25  
Cytuj
Pośród rozmów o sojuszu BRICS z Unią Europejską (UE), jeden z analityków powiedział, że taka współpraca byłaby "bezpośrednim zagrożeniem" dla USA i Zachodu. Rzeczywiście, przedstawiciel RPA Tokozile Xasa przedstawił niedawną propozycję zwiększenia współpracy między BRICS i UE. Następnie analityk Jackie Shandu podobno zauważył niebezpieczeństwo, jakie stanowi dla Zachodu.

W szczególności Shandu zauważył, że taki wzrost relacji sprawi, że Zachód nie będzie w stanie kontynuować wyzyskujących relacji z krajami rozwijającymi się na świecie. W sumie oświadczenia sugerują, że Zachód konsekwentnie wykorzystywał słabsze kraje do napędzania swojej siły. Jednak rozszerzona współpraca BRICS znacznie by to utrudniła.

Rok 2023 został obchodzony jako rok ogromnego wzrostu dla sojuszu gospodarczego BRICS. Poza uchwaloną ekspansją do sześciu krajów na ostatnim dorocznym szczycie, blok widział, jak jego wysiłki na rzecz dedolaryzacji zyskały międzynarodowe poparcie. Teraz jedno partnerstwo może jeszcze bardziej zagrozić globalnej dominacji Zachodu.

W szczególności jeden z analityków zasugerował, że partnerstwo BRICS z UE stanowi "bezpośrednie zagrożenie" dla Zachodu. Co więcej, prognoza nadchodzi, ponieważ sojusz niedawno zaproponował propozycję zwiększenia współpracy między obydwoma podmiotami międzynarodowymi.

Obserwacja Jacie Shandu jest zakorzeniona w stanowisku, żel zachod wzmacnia swoją dominację, wykorzystując kraje rozwijające się. Co więcej, taka zmiana w globalnej współpracy znacznie by temu zagroziła. Jednak rozwój bardziej wskazuje na szybkie wznoszenie się sojuszu jako całości.

Jest bardzo zrozumiałe, że takie partnerstwa stałyby się kluczowym aspektem bloku w miarę jego dalszego rozwoju. Co więcej, wielu przewiduje, że rok 2024 będzie rokiem zdefiniowanym przez taki wzrost. W sumie wielobiegunowe cele sojuszu już zagrażają obecnemu status quo globalnego bilansu sił na niezliczone sposoby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Gru 2023r. 00:53  
Cytuj
Rosja i Republika Południowej Afryki porzucają dolara amerykańskiego w transakcji naftowej o wartości 265 mln USD

W kontynuacji nadrzędnych wysiłków bloku na rzecz dedolaryzacji, członkowie BRICS, Rosja i Republika Południowej Afryki, porzucili dolara amerykańskiego w przełomowym porozumieniu naftowym o wartości 265 USD. Rzeczywiście, raporty stwierdzają, że były rosyjski bank, Gazprombank, jako preferowany inwestor dla kontraktu na masową rafinerię gazu.

Chociaż konkretna waluta użyta w umowie nie została sprecyzowana, umieszczenie banku pod sankcjami USA oznacza jego prawdopodobieństwo w walutach lokalnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Gru 2023r. 04:53  
Cytuj
Przez pewien czas w tym roku tempo wzrostu eksportu Chin spadło. Na to należy patrzeć racjonalnie. Było to związane z wysoką bazą z zeszłego roku. Dane pokazują, że nadmiar zapasów podczas pandemii COVID-19 był stopniowo trawiony, a cykl elektroniczny na rynku zachodnim zaczął osiągać dno.

W listopadzie tego roku wartość chińskiego importu i eksportu wyniosła 515,47 miliarda dolarów, tyle samo co w listopadzie ubiegłego roku. Ale eksport wzrósł o 0,5 procent, podczas gdy import spadł o 0,6 procent, a nadwyżka handlowa Chin wzrosła o 4 procent do 68,39 miliarda dolarów. Jest to drugi miesiąc, w którym wartość importu i eksportu odnotowała dodatni wzrost miesiąc do miesiąca. Jest to również pierwszy raz od kwietnia tego roku, kiedy eksport osiągnął wzrost rok do roku, a dane pokazują również miesięczny wzrost eksportu do Stanów Zjednoczonych.

Ponieważ Zachód nadal wycofuje się, a globalny przemysł elektroniczny wyłania się ze swojego cyklicznego koryta, chiński eksport będzie nadal odbijał się. Nie oznacza to jednak, że popyt w USA znacznie się odbije, ponieważ stopa procentowa Rezerwy Federalnej jest nadal na wysokim poziomie, a presja inflacyjna w USA nie została jeszcze złagodzona.

Niemniej jednak partnerzy handlowi Chin są teraz bardziej zdywersyfikowani i nie są już nadmiernie zależni od rynków krajów rozwiniętych. Na przykład Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej stało się największym partnerem handlowym Chin, a jego eksport i import do i z krajów biorących udział w Inicjatywie Pasa i Szlaku nadal rosły w wysokim tempie. Zmniejszyło to również ryzyko nadmiernego polegania Chin na jednolitym rynku.

Ponadto struktura chińskich towarów eksportowych jest nadal optymalizowana. Produkty mechaniczne i elektryczne stanowią około 60 procent chińskiego eksportu. Eksport nowych pojazdów energetycznych, baterii litowych i produktów fotowoltaicznych gwałtownie wzrósł, a eksport samochodów również znacznie wzrósł. Import i eksport prywatnych przedsiębiorstw wzrosły o 6,1 procent w ciągu pierwszych 11 miesięcy tego roku, co stanowi 53,3 procent całkowitej wartości handlu zagranicznego Chin, co stanowi wzrost o 3,1 punktu procentowego w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Widać, że konkurencyjność chińskiego systemu przemysłowego nadal rośnie. Kraj jest trudny do zastąpienia w globalnym przemyśle i łańcuchach dostaw.

Rząd musi stworzyć lepsze warunki dla większej liczby firm, aby wyjechać i zainwestować za granicę, aby chińska gospodarka była głębiej zakorzeniona w globalnym systemie.
https://www.china(...)3e1.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Gru 2023r. 14:04  
Cytuj
59% Amerykanów uważa, że gospodarka USA znajduje się w recesji: Biały Dom mówi nie

Większość Amerykanów wierzy, że Stany Zjednoczone znajdują się w recesji, mimo że urzędnicy Białego Domu próbują ich przekonać, że tak nie jest. Niedawne badanie opublikowane przez Bankrate wykazało, że 59% Amerykanów uważa, że Stany Zjednoczone znajdują się w recesji. Ankieta stwierdza, że niezależnie od dochodów, prawie wszystkie klasy ludzi uważają, że gospodarka USA jest już w recesji.

60% respondentów o najniższym dochodzie 50 000 USD rocznie stwierdziło, że czują, że gospodarka USA znajduje się w recesji. 61% gospodarstw domowych o wyższych dochodach zarabiających ponad 100 000 USD rocznie zgodziło się, że Stany Zjednoczone są w recesji.

Ponadto 65% pokolenia X stwierdziło, że gospodarka USA znajduje się w tym roku w recesji. Następnie 60% millenialsów, którzy również zgodzili się na to samo. Baby boomers i pokolenie Z wytrzymą odpowiednio 58% i 55%.

Garstka urzędników z Białego Domu zaprzecza, że gospodarka USA znajduje się w recesji. Gospodarka USA odnotowała w tym roku dwa kolejne kwartały ujemnego wzrostu, co sprawiło, że przeciętni Amerykanie martwili się o swoje finanse. "Amerykanie oceniają siłę gospodarki na podstawie własnych indywidualnych doświadczeń żyjących w niej. A ogólnokrajowe liczby często nie opowiadają tej samej historii, co ich finanse" - powiedziała Sarah Foster, analityk Bankrate.

"Amerykanie wydają się oceniać gospodarkę z innymi wskaźnikami niż eksperci. Podczas gdy ekonomiści uważnie obserwują szeroko zakrojone spadki wzrostu, gospodarstwa domowe skupiają się na tym, czy mogą sobie na to pozwolić. Ogólnokrajowe liczby często nie opowiadają tej samej historii, co ich finanse." powiedział Forster.

Rozwój wskazuje, że przeciętni Amerykanie i urzędnicy Rezerwy Federalnej nie są na tej samej stronie, jeśli chodzi o finanse kraju. Podczas gdy Amerykanie odczuwają szczyptę inflacji i redukcji zatrudnienia, Biały Dom maluje różowy obraz wskazujący, że gospodarka USA jest w dobrej formie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Gru 2023r. 21:26  
Cytuj
Po partnerstwie kraju za pośrednictwem sojuszu BRICS, 6000 chińskich firm działa obecnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), ponieważ inwestycje między dwoma krajami rozkwitają. Rzeczywiście, włączenie ZEA do bloku oficjalnie wchodzi w życie za mniej niż miesiąc.

Włączenie kraju do BRICS ma pozwolić na jeszcze większą współpracę między nimi. Następnie mają oficjalnie świętować 40-lecie dwustronnej współpracy. Co więcej, powinno to zapewnić jeszcze większe możliwości wzrostu gospodarczego w wielu sektorach inwestycyjnych dla obu krajów.

Abu Dhabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, została już usytuowana jako główna część globalnej strategii handlowej dla Chin. Umowy te obejmowały Inicjatywę Pasa i Szlaku (BRI), dla której ZEA jest kluczowym aspektem. Następnie są gotowi, aby teraz dalej obejmować kluczowe sektory inwestycyjne, takie jak energia, technologia, usługi finansowe, energia odnawialna, biotechnologia i turystyka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Gru 2023r. 11:04  
Cytuj
Liczba bezdomnych w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 12 procent do rekordowego poziomu, pokazał raport rządowy z piątku.

Około 653 000 osób było bezdomnych w całym kraju w styczniu, według raportu z USA. Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Stanowi to 70 650 więcej niż rok wcześniej i jest to najwyższa liczba od czasu rozpoczęcia badania w 2007 roku.

Afroamerykanie stanowią 13 procent populacji USA, ale stanowią 37 procent całkowitej bezdomności, czytamy w raporcie.

Największy skok w bezdomności, jak powiedział, był wśród Latynosów, wynosząc 28 procent w latach 2022-2023.

Bezdomność rodzin również wzrosła o 16 procent, odwracając trend spadkowy od 2012 roku.

Drogie czynsze i spadek pomocy w zakresie pandemii koronawirusa są jednymi z głównych czynników stojących za kryzysem bezdomności w Stanach Zjednoczonych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »