NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
BRICS-kryptowalut,
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 04:48  
Cytuj
BRICS: Propozycja zakończenia amerykańskiego serwisu internetowego na szczycie z Sojuszem
Dokument zatytułowany "A Single inclusive BRICS+ cyberspace" ma na celu wyprzedanie usług BRICS sfery zdominowanej przez USA. Internet BRICS będzie bezpieczną przestrzenią do podtrzymywania tradycyjnych wartości i nie będzie ofiarą westernizacji

Blok musi rozwinąć "internet, w którym przeważają tradycyjne wartości i dobroć", nad zachodnią narracją, zaproponował Gusev. Sojusz może wdrożyć ideę "wykorzynajem technicznych, organizacyjnych i cywilizacyjnych możliwości wspólnych dla całego stowarzyszenia", stwierdza.

Na początku tego tygodnia chiński prezydent Xi Jinping powtórzył te same myśli o kontrolowaniu amerykańskich mediów. "Opowiadamy się za priorytetowym traktowaniem rozwoju i budowaniem bardziej integracyjnej i dobrze prosperującej cyberprzestrzeni" - powiedział na Światowej Konferencji Internetowej.
Podsumowując, oprócz detronizacji dolara amerykańskiego, BRICS ma również na celu usunięcie amerykańskiej dominacji w Internecie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 04:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 05:17  
Cytuj
Czy przejście na emeryturę w USA jest nadal możliwe?
Wielu Amerykanów martwi się o swoje oszczędności emerytalne. W kruchej gospodarce i starzejącej się populacji, badania sugerują, że obecny system pozostaje w tyle za resztą zachodniego świata, a to oznacza, że ludzie muszą pracować ciężej dłużej. Benji Hyer wyjaśnia.
Dalej ;
https://newsu(...)dex.html

Podobna retoryka na temat Chin w “polskich” i zachodnich mediach .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2023r. 18:15  
Cytuj
155 krajów podpisuje inicjatywę Belt & Road z Chinami na rzecz handlu

Członek BRICS Chiny prowadzą wszystkie kraje rozwijające się do poddania się ich "Inicjatywie Pasa i Drogi" (BRI) w zakresie globalnego handlu. Chiny uruchomiły Inicjatywę Pasa i Szlaku dekadę temu, aby pomóc krajom rozwijającym się w finansowaniu budowy lepszej infrastruktury, portów i kolei, między innymi. Inicjatywa jest teraz sukcesem, ponieważ kilka krajów otrzymało pożyczki od Chin na budowę lepszej infrastruktury dla handlu. Kraje rozwijające się są teraz winne Chinom 1,1 biliona dolarów w pożyczkach w ramach inicjatywy BRI.

Chiny ogłosiły na początku tego roku, że wybudują linię kolejową z chińskiego miasta Kaszgar do pakistańskiego portu Gwadar. Koszt budowy linii kolejowej z Pakistanu do Chin wynosi oszałamiająco 58 miliardów dolarów. Kraj BRICS Chiny powiedziały, że linia kolejowa do Pakistanu zostanie zbudowana w celu zmniejszenia zależności handlowych od Zachodu.

Dlatego BRICS ma na celu zakończenie zależności od USA i Zachodu w zakresie globalnego handlu i zdominowanie sektora lokalnie.

Od 2023 roku 155 krajów podpisało Inicjatywę Pasa i Szlaku z Chinami, aby zwiększyć swoje szanse na swobodny handel. 155 krajów stanowi 75% światowej populacji i stanowi ponad połowę światowego PKB. Jeśli BRICS uruchomi nową walutę i jeśli Chiny zwróci się do krajów BRI o spłatę 1,1 biliona dolarów w pożyczkach w nowej walucie, dolar amerykański wpadnie na ścieżkę spadku.

Chiny nie uzbroiły jeszcze Inicjatywy Pasa i Szlaku, ale mogą ją wykorzystać przez lata, aby rzucić wyzwanie dolarowi amerykańskiemu. Z drugiej strony, kraje BRICS i ASEAN posuwają się naprzód w celu detronizacji dolara amerykańskiego ze statusu rezerwy globalnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2023r. 21:54  
Cytuj
Ujednolicenie praw w Europie np. Aborcja ma na celu stworzenie szybko jednego panstwa na zasadzie Stanow Zjednoczonych. Unia sie spieszy bo BRICS rosnie w sile . Przy okazji trzeba sie pozbyc najwiekszej przeszkody jaka jest w Europie to Kosciol Katolicki - nie respektuje praw politykow i elit wiec jest wielkim zagrozeniem .
We wszystkich mediach nawet na youtube unika sie slowa “BRICS” nawet przez “niezaleznych” komentatorow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 15 Lis 2023r. 23:39  
Cytuj
No popatrz, a tu możesz sobie pisać te brednie bez ograniczeń good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 13:04  
Cytuj
Wysiłki na rzecz dedellaryzacji dla Afryki zaczynają się od wprowadzenia Etiopii
Etiopia jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Afryce, a ich wpływy w regionie mogą pomóc w promowaniu wysiłków dedolaryzacyjnych na kontynencie. Premier Etiopii Abiy Ahmed powiedział, że członkostwo Etiopii w BRICS jest korzystne, ponieważ promuje ramy współpracy Południe-Południe.

"Członkostwo Etiopii w mechanizmie BRICS opiera się na fakcie, że promuje współpracę Południe-Południe. Ponieważ Etiopia jest ważnym krajem w ramach współpracy Południe-Południe, wierzymy, że nasze członkostwo w BRICS byłoby ważnym impulsem zarówno dla Etiopii, jak i innych członków BRICS" - powiedział Ahmed członkom etiopskiego parlamentu we wtorek.

Ahmed powiedział, że sprawy zagraniczne i ideały handlowe Etiopii są zgodne z niedawną filozofią dedolaryzacji BRICS. Rozwój wydarzeń pojawia się w czasie, gdy raporty sugerują, że kraje afrykańskie są na uboczu inicjatywy dedolaryzacji. Po uruchomieniu nowej waluty BRICS kraje afrykańskie przyjmują przetarg i powoli zrywają więzi z dolarem amerykańskim.

Prezydent Kenii William Ruto otwarcie wezwał Afrykę do handlu lokalnymi walutami ze sobą, a nie z dolarem amerykańskim. Przemówienie Ruto w parlamencie spotkało się z owacją przywódców i prawodawców na początku tego roku.

Oczywiscie chodzi o dalary , euro funty itp. Widzimy jak UE w panice chce przyspieszyc wieksza integracje panstw UE dzieki ujednoliceniu prawa i oddabia go Brukseli oraz cenzurze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 13:20  
Cytuj
Kiedy UE i USA walcza z recesja tak wyglada gospodarka Chin. Lewicowy belkot probuje odwrocic nasza uwage .

Ożywienie gospodarcze Chin nabiera tempa w październiku
Według danych opublikowanych w środę przez Narodowe Biuro Statystyczne (NBS) w środę, chińska gospodarka nadal się odbudowyła w październiku, a główne wskaźniki rosły szybciej niż oczekiwano.

Produkcja przemysłowa wzrosła o 4,6 procent rok do roku. Tempo wzrostu było o 0,1 punktu procentowego wyższe niż w poprzednim miesiącu i szybsze niż 4,4 procentowy wzrost przewidywany w sondażu Reutersa.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 7,6 procent rok do roku w październiku, o 2,1 punktu procentowego więcej niż w poprzednim miesiącu, przewyższając sondaż Reutersa o 7 procent wzrostu.

Wzrost sprzedaży detalicznej został przypisany ciągłej skuteczności polityki, silnemu popytowi na podróże i turystykę podczas święta narodowego oraz przedsprzedaży festiwalu zakupów "Double Eleven", chińskiej ekstrawagancji zakupów online, według Liu Aihua, rzecznika NBS.

Ceny konsumpcyjne spadły o 0,1 procent miesiąc do miesiąca w październiku i o 0,2 procent rok do roku.

Przedłużony spadek cen żywności, zwłaszcza cen wieprzowiny, był głównym czynnikiem przyczyniającym się do spadku cen, ale podstawowy wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) pozostał ogólnie stabilny, powiedział Liu.

Podstawowy CPI, który nie obejmuje żywności i energii, wzrósł o 0,6 procent rok do roku i pozostał niezmieniony w ujęciu miesięcznym.

Ceny będą stopniowo odbijać się od niskiego poziomu, a deflacja nie wystąpi, według Liu.

Inwestycje w środki trwałe nadal się rozwijały, a inwestycje w branże high-tech rosły szybciej. Od stycznia do października inwestycje w środki trwałe wzrosły o 2,9 procent rok do roku.

Rozwój zaawansowanych technologicznie i inteligentnych gałęzi przemysłu wytwórczego poprawia się, a produkcja nowych pojazdów energetycznych skacze o 27,9 procent rok do roku w październiku, a produkcja ogniw słonecznych rośnie o 62,8 procent, według NBS.

Krajowa stopa bezrobocia w miastach pozostała w październiku na poziomie 5,0 procent, bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł w zeszłym tygodniu prognozę wzrostu PKB Chin na 2023 r. do 5,4 procent, co stanowi wzrost o 0,4 punktu procentowego w stosunku do październikowej prognozy, co wskazuje, że gospodarka kraju nabiera dalszego wzrostu.
https://news.(...)dex.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 18:16  
Cytuj
Musimy utracić niepodległość, żeby zmądrzeć?

Polscy przedsiębiorcy i społeczni w zaborze pruskim wygrali rywalizację z Niemcami, ponieważ korzystali z tych samych “niemieckich” praw. Czy teraz, żeby uzyskać te same możliwości konkurowania, znowu musimy utracić niepodległość?

Jest mnóstwo przyczyn nadchodzącej klęski – utraty niepodległości – i mnóstwo mądrych diagnoz. Naturalną siłą rzeczy diagnozy formułowane są przez ludzi piśmiennych, a nierzadko wykształconych, i przez polityków, których twarze są twarzami porażki, ich idei i Polski.
Zdumiewająca jest zgodność ich diagnoz – to niedojrzały naród, nie wiadomo czemu, rzuca się w przepaść superpaństwa europejskiego pod wodzą Niemiec. I, nie wiadomo dlaczego, może dla pizzy w Jagodnie, odrzuca patriotyczną elitę, a wybiera Tuska, tego …. sami wiecie.
Te dwie grupy, ludzi piśmiennych i polityków (z naszej „prawej” strony) łączy jedno – ży/ją/li z naszych pieniędzy, wypracowywanych w pocie czoła. Z trudu pracowników i przedsiębiorców. Z pieniędzy nas wszystkich. Oni nazywają to pieniędzmi państwowymi.
Nie przyłączę się tego fałszującego chóru. To patriotyczne elity i obóz odchodzącej władzy przyczyniły się do takiego stanu rzeczy. To ich przeuczona głupota i nieudolność w zarządzaniu państwem do tego doprowadziły.
Po pierwsze, poprzez utratę milionów obywateli dla idei niepodległego państwa polskiego, które powinno być dla nich opłacalne.
750 000 polskich obywateli zadłużonych we frankach szwajcarskich (z rodzinami ok. 2 mln) mogło odetchnąć, po 15 latach walki z bankami i niemocą państwa polskiego, dopiero po wyroku TSUE – Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. (Węgry Victora Orbana rozwiązały problem od razu, z korzyścią dla własnych obywateli, a nasi politycy gadali, gadali, gadali i nic nie zrobili wbrew bankom.)
2 mln polskich przedsiębiorców (z rodzinami ok. 5 mln) czuje, że jest we własnym państwie dyskryminowane w stosunku do przedsiębiorców zagranicznych.
Od czasu aresztowania Romana Kluski w roku 2002 za to, że nie chciał przegrać rywalizacji z konkurencją zagraniczną i postanowił przechytrzyć polskie prawo, skonstruowane tak, żeby konkurencja zagraniczna musiała zwyciężyć, nic się nie zmieniło. Nic nie zmieniło się w myśleniu ludzi zarządzających naszym biednym państwem.
Przedsiębiorcom zafundowano Nowy Ład i horrendalnie wysoką składkę zdrowotną. Utrzymano też 48%(!) haracz od każdego zatrudnionego pracownika. Państwa polskiego nie interesuje dochód przedsiębiorcy i podatek od tego dochodu. Stepowe państwo polskie jest zainteresowane ściąganiem haraczu za pozwolenie na osiągnięcie dochodu. Za możliwość działania.
W państwach kręgu cywilizacji łacińskiej, o której tak pięknie rozprawiają uczone autorytety naukowe i moralne po naszej „prawej” stronie, a nawet europoseł Jaki, podatki i ubezpieczenie społeczne przedsiębiorca płaci dopiero po osiągnięciu określonego dochodu. A ZUS wynosi nie 48%, ale 12% (Anglia) lub 20% (Niemcy). W II Rzeczpospolitej ubezpieczenie społeczne stanowiło 16% pensji.
Zarazem państwo polskie dofinansowuje wielomilionowymi kwotami i zwolnieniami podatkowymi światowe korporacje, chcące utworzyć w naszym państwie kolejną montownię lub centrum logistyczne. Bo chce zatrudnić kilkadziesiąt/kilkaset osób.
Zarazem państwo polskie samo omija większość obciążeń narzucanych polskim producentom, soli ziemi. Urzędy skarbowe na potęgę zatrudniają stażystów, opłacanych finalnie przez nas, obywateli. To samo dotyczy policji. Telewizja Polska TVP nikogo nie zatrudnia, współpracując z jednoosobowymi firmami, żeby nie płacić ZUS i podatków od nich. Opisałem to kiedyś.
Kwintesencją tego nowego, patriotycznego państwa w wersji PiS, była Mateusza Morawieckiego próba uczynienia z Polski wielkiego czebola, na wzór koreański. Zarządzać nim miała za odpowiednią prowizję jedna dobrze opłacana administracja, a my wszyscy mieliśmy „zapierdalać za garstkę ryżu” (przepraszam, tylko cytuję) i klaskać na patriotycznych uroczystościach ku czci naszych wielkich przywódców.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie przekonał do tej wizji większości polskich obywateli. Nie tylko wymienionych powyżej. Nie przekonał również mnie. Dlatego przegrał. Pozostawia po sobie państwo zdewastowane, zadłużone i narażone na wrogie przejęcie.
Nasi przodkowie, odzyskujący w roku 1918 niepodległość po 200 latach od jej utraty byli mądrzejsi. Jednak to dopiero utrata niepodległości przyczyniła się do odzyskania przez nich rozumu. W tym uroczystym dniu, 11 listopada, nie żartuję. Już wyjaśniam. Gdybyśmy my, przedsiębiorcy, mieli w ostatnim 30-leciu te same prawa co nasi konkurenci w Niemczech i Anglii, to bylibyśmy teraz państwem kwitnącym. I wygralibyśmy rywalizację gospodarczą i społeczną, jak dokonali tego nasi przodkowie w zaborze pruskim.
Polscy przedsiębiorcy i społecznicy w zaborze pruskim wygrali wojnę z przedsiębiorcami pruskimi/niemieckimi, ponieważ chroniły ich te same niemieckie prawa. Prawa, których nie byli w stanie wprowadzić w niepodległym jeszcze państwie. Przeczytajcie ten akapit jeszcze raz, ze zrozumieniem, proszę. Może utrata niepodległości, żeby zmądrzeć, nie będzie konieczna.
Jan Azja Kowalski
PS. Pytajnik w tytule napisałem ołówkiem. Każdy z Was dysponuje długopisem, którym może go utrwalić i gumką, którą może go wymazać.
za https://abcniepodleglosc.pl/
Jan A Kowalski, rocznik 1964. Od roku 1983 działacz Liberalno-Demokratycznej Partii Niepodległość, od 1985 redaktor „małej” Niepodległości (ps. Azja Tuhajbejowicz). Autor „Dziur w Mózgu” i „Wojny, którą właśnie przegraliśmy”.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 01:58  
Cytuj
Xi wzywa do rozszerzenia współpracy Chiny-Meksyk w zakresie finansów, gospodarek wschodzących
Prezydent Chin Xi Jinping wezwał w czwartek do rozszerzenia współpracy Chiny-Meksyk w zakresie finansów, pojazdów elektrycznych i innych wschodzących gałęzi przemysłu.

Xi wygłosił te uwagi podczas spotkania ze swoim meksykańskim odpowiednikiem, Andresem Manuelem Lopezem Obradorem, na marginesie 30. spotkania liderów gospodarczych Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Powiedział również, że obie strony powinny dobrze wykorzystać mechanizm współpracy międzyrządowej i pogłębić współpracę w tradycyjnych obszarach, takich jak budowa infrastruktury.
https://news.(...)dex.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 03:40  
Cytuj
Dolar amerykański ma cofnąć się o krok w 2024 roku (tez euro , funt itp )
Głównym powodem, dla którego blok BRICS może spodziewać się postępu dedolaryzacji w 2024 roku, są wyniki dolara amerykańskiego. W niedawnym raporcie analityk ING omówił swoje oczekiwanie, że waluta cofnie się o krok. Ostatecznie okazałoby się, że to działa na korzyść wysiłków bloku.

Raport odnotował ich przekonanie, że "ciaśniejsze stopy procentowe w końcu dogoną gospodarkę USA w przyszłym roku", poprzedzając jej spadek. Co więcej, stwierdzili, że potencjalna recesja w USA rozpocznie "długie pożegnanie dolara". Następnie zapewnia to blokowi BRICS kluczowy czas na przyspieszenie swojego lokalnego planu walutowego.

Chris Turner, Globalny Szef Rynków, również zauważył, że nadchodzący rok zapewni odroczenie dla walut wyprzedziły dolara. "Uważamy, że 2024 będzie rokiem, w którym waluty i reszta świata będą mogły się załamać po tym, jak przez tak długi czas były zdominowane przez silny trend dolara" - stwierdził Turner.

Jednak może to być również najlepszy czas dla sojuszu gospodarczego na wdrożenie kolejnego planu, który szykuje się od jakiegoś czasu.

Na dorocznym szczycie w 2023 roku blok BRICS ogłosił zaproszenie dla sześciu krajów w nadziei na rozszerzenie swojej obecności. Rzeczywiście, blok zaprosił do przyłączenia się ekonomicznych molochów, takich jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA). Ponadto obejmowały one rozwijające się gospodarki, takie jak Etiopia i Egipt.

Wielu spodziewa się, że podobne przełomowe ogłoszenie odbędzie się na nadchodzącym szczycie w 2024 roku. Ponieważ Rosja jest gospodarzem wydarzenia, wielu spodziewa się ogłoszenia waluty BRICS. Kraj od dawna dyskutował o korzyściach płynących z takiej waluty, a szczyt byłby premierową szansą na przybliżenie swojego rozwoju na cały świat.

Samo ogłoszenie będzie miało ogromne implikacje geopolityczne, zwłaszcza w oczekiwanym stanie dolara. Globalna równowaga sił już zaczęła się zmieniać, a nadejście waluty BRICS i spadek dolara amerykańskiego stworzyłyby trend, który powinien się wzajemnie wzmacniać. Co więcej, rozwój powinien przyspieszyć wysiłki dedolaryzacyjne, które już miały miejsce.

Wreszcie, dedolaryzacja powinna opierać się zarówno na wynikach dolara, na przybyciu waluty BRICS, jak i na oficjalnej ekspansji bloku. Na tegoroczny szczyt blok zaprosił tylko wymienione kraje. Stwierdził jednak, że 2024 roku ich miejsce w bloku zostanie oficjalnie wprowadzone. Takie wydarzenie powinno wywołać dalszy pozytywny sentyment.

Dodatkowo, dwie potęgi BRICS, Rosja i Arabia Saudyjska, powinny powrócić do formy pod względem spowolnienia na rynku ropy naftowej. Następnie sektor powinien być w pozytywnym stanie, co ponownie zapewniłoby, że bilans sił pozostanie wielobiegunowy.

Te połączone wydarzenia kontynuowałyby zmianę w globalnym postrzeganiu. Ponieważ kraje obserwują te rzeczy, odejście od dolara amerykańskiego byłoby naturalnym zjawiskiem. Co więcej, wiele narodów, które już starały się podjąć takie działania w tym roku, ujrzy owoce w 2024 roku.

W sumie dolar amerykański powinien zobaczyć namacalne skutki pracy 2023 z bloku BRICS. Następnie powinno się wydawać, że plany dedolaryzacji BRICS szybko przyspieszają, gdy 2024 jest w toku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2023r. 05:13  
Cytuj
Dane ekonomiczne Stanów Zjednoczonych nadal potwierdzają, że Rezerwa Federalna ma niewiele do podjęcia działań w walce z inflacją. Następnie fakt ten zachęcił do wzrostu cen złota, mimo że dolar wciąż walczy. Co więcej, dane oznaczały nadchodzący kamień milowy, w którym żółty metal zmierza prosto w stronę.

Rzeczywiście, dane pokazują, że ceny złota zmierzają w kierunku poziomu 2000 USD po kluczowym przełomie. W szczególności wsparcie wynosi obecnie 1975 USD, tuż za którym plasuje się 100-SMA i wskaźnik trendu wzrostowego na poziomie 1 964 USD. Mimo to aktywa pozostają w dość delikatnej przestrzeni, ponieważ nieco poniżej tej linii może doprowadzić do obniżenia ceny 950 USD.

I odwrotnie, byki zdobyły przewagę na rynku złota ze względu na ogólnie słabe dane o inflacji. Analityk rynku DailyFX David Cottle mówił o sentymencie wśród inwestorów prowadzącym do zwycięstwa Fed nad inflacją. Dlatego katapultuje cenę aktywów w górę.

"Zebyt wszystkie chwalone właściwości żółtego metalu jako zabezpieczenie przed inflacją, ucierpiało, ponieważ koszty pożyczek wzrosły" - stwierdził. "To przynajmniej częściowo wyjaśnia, dlaczego słabsze dane dotyczące inflacji mogą załatwić sprawę, podnosząc zarówno rzekome aktywa rajskie, takie jak złoto, jak i tradycyjnie bardziej ryzykowne zakłady" - dodał.

Podsumowując, Cottle zauważył, że 2000 dolarów może być w grze dla metalu. Stwierdził: „W tym momencie nie ma wyraźnych oznak przekupstwa, co sugeruje, że rajd może mieć wystarczającą siłę, aby wrócić do 2000 USD i, być może, do szczytu pod koniec października wynoszącego 2,009 USD”.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2023r. 14:30  
Cytuj
Oficjalny przekaz “polskich” i zachodnich mediow na temt chipow :
USA łatają dziurawe sankcje. Jeszcze bardziej ograniczą eksport zaawansowanych czipów do Chin
USA kolejny raz chcą ograniczyć Chinom dostęp do półprzewodników. Większymi ograniczeniami zostaną objęte chipy wykorzystywane w rozwoju AI. Łagodniej będą traktowane układy stosowane w produktach konsumenckich.

Amerykańskie sankcje już oddziałują na Chiny. Nastąpiło wyraźne załamanie importu chipów przez Państwo Środka

Łukasz Stefaniak, 08-03-2023 13:00
W październiku zeszłego roku Stany Zjednoczone objęły Chiny sankcjami, które mają na celu ograniczyć rozwój sektora mikroprocesorów i układów pamięci w tym kraju. Ma to w dłuższej perspektywie czasowej zapobiec dalszej ekspansji przemysłu zbrojeniowego Państwa Środka. Poznaliśmy właśnie pierwsze wiarygodne dane, jaki wpływ mają te restrykcje na import układów scalonych przez ten kraj. Choć już teraz zanotowano wyraźny spadek, to punkt kulminacyjny ciągle przed nami.

https://www.purep(...)o-srodka

https://m.you(...)hpcHk%3D
Wojna o Moc Obliczeniową Trwa.


Jak jest;
Chiny opracowują pierwszy na świecie super-w całości analogowy chip fotoelektroniczny
Chińscy naukowcy z Uniwersytetu Tsinghua opracowali całkowicie analogowy układ fotoelektroniczny, który może przetwarzać zadania wizji komputerowej z większą szybkością i energooszczędnością niż istniejące chipy, co oznacza pierwszy tego rodzaju na świecie.

Wyniki zespołu badawczego, które stanowią alternatywę dla istniejących technologii opartych na konwersji analogowo-cyfrowej, zostały opublikowane w czasopiśmie Nature.

W nowym badaniu naukowcy zaprojektowali zintegrowany procesor fotoelektroniczny, aby wykorzystać zalety zarówno światła, w postaci fotonów, jak i elektronów, występujących w prądach elektrycznych, w sposób całkowicie analogowy. Wynik nazywa się "całkiem analogowym układem łączącym obliczenia elektroniczne i lekkie" lub ACCEL.

Testy wykazały, że ACCEL jest w stanie rozpoznawać i klasyfikować obiekty z dokładnością porównywalną z cyfrową siecią neuronową. Co więcej, klasyfikuje obrazy o wysokiej rozdzielczości różnych scen życia codziennego ponad 3000 razy szybciej i przy 4 000 000 razy mniejszego zużycia energii niż najwyższej klasy jednostka przetwarzania grafiki
Sygnały analogowe i cyfrowe to dwa rodzaje sygnałów przenoszących informacje. Sygnały analogowe zmieniają się w sposób ciągły, podobnie jak w przypadku promieni światła tworzących obraz, podczas gdy sygnały cyfrowe nie są ciągłe, jak w przypadku liczb binarnych.

W zadaniach obliczeniowych opartych na wizji, takich jak rozpoznawanie obrazów i wykrywanie obiektów, sygnały ze środowiska są analogowe i muszą być konwertowane na sygnały cyfrowe do przetwarzania przez sieci neuronowe AI, systemy przeszkolone do rozpoznawania wzorców i relacji w zbiorcie danych.

Jednak konwersja analogowo-cyfrowa jest czasochłonna i energochłonna, ograniczając szybkość i wydajność działania sieci neuronowej. Obliczenia fotoniczne, które wykorzystują analogowe sygnały świetlne, są jednym z najbardziej obiecujących podejść do rozwiązania tego problemu.

"Zmaksymalizujemy zalety światła i elektryczności pod sygnałami całkowicie analogowymi, unikając wad konwersji analogowo-cyfrowej i przełamując wąskie gardło zużycia energii i prędkości" - powiedział Fang Lu, badacz z zespołu Tsinghua.

Recenzja redakcji Nature powiedziała, że zespół zminimalizował zapotrzebowanie na energetycznie kosztowne konwertery analogowo-cyfrowe. "To odświeżające i pragmatyczne podejście do sprzętu sztucznej inteligencji, które jest wysoce energooszczędne, w pełni wykorzysta zarówno elektroniczne, jak i fotoniczne technologie obliczeniowe" - napisano.

Fang zauważył, że zaleta ultra-low power pomoże poprawić problem ogrzewania skalowania chipów i ma potencjał, aby przynieść przełom w przyszłym projektowaniu chipów.

Dai Qionghai, dyrektor Szkoły Informatyki i Technologii na Uniwersytecie Tsinghua, powiedział, że zespół opracował prototypowy chip i będzie pracował nad wykonaniem układu sztucznej inteligencji ogólnego przeznaczenia dla szerszego zakresu zastosowań.
https://news.(...)dex.html

Tradycyjne procesory mają ograniczone prędkości przetwarzania i zużywają ogromne ilości energii podczas rozwiązywania problemów z widzeniem komputerowym, takich jak rozpoznawanie obrazu na potrzeby autonomicznej jazdy, robotyka i diagnostyka medyczna. Zadania te wymagają przetwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości, dokładnej klasyfikacji i bardzo małych opóźnień.

Układ ACCEL wykorzystuje powstającą dziedzinę obliczeń fotonicznych, która wykorzystuje światło do przetwarzania informacji. Dzięki integracji dyfrakcyjnego optycznego przetwarzania analogowego (OAC) i elektronicznego przetwarzania analogowego (EAC) w jednym chipie, ACCEL osiąga niezwykłą wydajność energetyczną i prędkość obliczeniową.

Metoda OAC wykorzystuje manipulację falami świetlnymi poprzez dyfrakcję w celu kodowania i przetwarzania informacji. Wykorzystując wzorce interferencji generowane przez światło, obliczenia przeprowadza się w sposób analogowy, przetwarzając dane w sposób ciągły, a nie w dyskretnych krokach cyfrowych. Metoda EAC wykorzystuje komponenty elektroniczne do manipulowania ciągłymi wielkościami fizycznymi. Zamiast pracować z sygnałami cyfrowymi w postaci zer i jedynek, EAC wykorzystuje stale zmieniające się sygnały analogowe.

Architektura ACCEL / Źródło obrazu: Uniwersytet Tsinghua

Obie metody zapewniają korzyści w przypadku niektórych rodzajów obliczeń i ułatwiają rozwój problemów z widzeniem przy dużych prędkościach.

Przetwarzanie obrazu ACCEL nie wymaga przetwornika ADC do konwersji obrazu, bezpośrednio wykorzystując do obliczeń fotoprądy indukowane światłem, co skutkuje znacznie zmniejszonym opóźnieniem. ACCEL osiąga efektywność energetyczną systemu na poziomie 74,8 peta-operacji na wat, czyli o ponad trzy rzędy wielkości więcej niż obecne procesory graficzne. Prędkości obliczeniowe osiągają 4,6 peta operacji na sekundę, a ponad 99% obliczeń jest wykonywanych optycznie.

Integrując obliczenia optoelektroniczne i uczenie się adaptacyjne, ACCEL osiąga konkurencyjną dokładność klasyfikacji obiektów w różnych zadaniach. Nowy chip osiągnął dokładność odpowiednio 85,5%, 82,0% i 92,6% w zadaniach klasyfikacji Fashion-MNIST, ImageNet 3-class i rozpoznawania filmów poklatkowych. Warto zauważyć, że ACCEL wykazuje wysoką niezawodność nawet w warunkach słabego oświetlenia, dzięki czemu nadaje się do urządzeń przenośnych, pojazdów autonomicznych i zastosowań przemysłowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lis 2023r. 00:30  
Cytuj
Trzymasz z ruskimi, Chinami, Koreą Płn., arabami i Afryką czy jednak z USA, Kanadą, Izraelem i Europą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2023r. 01:45  
Cytuj
CYTAT
Trzymasz z ruskimi, Chinami, Koreą Płn., arabami i Afryką czy jednak z USA, Kanadą, Izraelem i Europą?

Kazdy z tych krajow patrzy tylko na wlasny interes i wykorzystuja nasza polska moralnosc do wlasnych celow . Tak jak reszta krajow zachodnich ja patrze na kazdego z osobna i pod wzgledem korzysci dla Polski.

CYTAT
Trzymasz z ruskimi, Chinami, Koreą Płn., arabami i Afryką czy jednak z USA, Kanadą, Izraelem i Europą?

Kazdy z tych krajow patrzy tylko na wlasny interes i wykorzystuja nasza polska moralnosc do wlasnych celow . Tak jak reszta krajow zachodnich ja patrze na kazdego z osobna i pod wzgledem korzysci dla Polski. “Polskie” media nakreslily nam tylko jeden scenariusz naszego kraju co moglo doprowadzic do wepchniecia nas do wojny. Polska ma takie polozenie , ze powinna balansowac miedzy blokiem wschodnim i zachodnim - kto da wiecej (Wegry -Orban).Bledem bylo i jest rozpalanie konfliktu z Bialorusiom jak nam kazal “wiekszy brat” . Polacy mogli budowac “jedwabny szlak” z Chin i czerpac zyski z posrednictwa towarow na cala Europe jak to robia i robily kraje zachodnie przez setki lat odsprzedajac towary z portow w glab kontynentu. Jak to jest , ze SG prawie codziennie zatrzymuje przemytnikow ( juz ponad 500) ze strony Ukrainskiej , a tylko z Bialorusia mamy ogrodzenie? Moze chodzi o stworzenie tzw. “.muru berlinskiego” by informacje nie przechodzily w dwie strony .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lis 2023r. 02:04  
Cytuj
No o widzisz Trollu wklejasz milion stron tekstu a gówno z tego wiesz good

Albo jesteś z zachodem albo z ruskimi?

Wybrałeś ruskich to ok, twoja sprawa ale nie myśl, że to twoje spamowanie kogoś przekona! Polacy nigdy nie pójdą za ruskimi!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2023r. 16:31  
Cytuj
CYTAT
No o widzisz Trollu wklejasz milion stron tekstu a gówno z tego wiesz good

Albo jesteś z zachodem albo z ruskimi?

Wybrałeś ruskich to ok, twoja sprawa ale nie myśl, że to twoje spamowanie kogoś przekona! Polacy nigdy nie pójdą za ruskimi!!!
Czy to beda Ruscy, Amerykanie czy inne narody to jesli my Polacy mamy miec z tego korzysci i nikt nam nie bedzie mowil co mamy robic to czego mamy z tego rezygnowac?
Przykladem dobrej polityki jest Izreal - kraj ten patrzy tylko na swoj biznes , a jesli ktos zaczyna go krytykowac to wyciagagaja niezawodna karte “ Antysemityzm”

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2023r. 05:11  
Cytuj
Indie i Egipt porzucają dolara amerykańskiego na rzecz handlu
Indie i Egipt prowadziły dyskusje w próbach porzucenia dolara amerykańskiego w swoich stosunkach handlowych. Rzeczywiście, Egipt był jednym z sześciu krajów zaproszonych do przyłączenia się do bloku na dorocznym szczycie w 2023 roku. Teraz jego handel z pierwotnym członkiem BRICS ma być rozliczony w lokalnych walutach.

Indie były jednym z najgorętszych zwolenników wysiłków bloku zmierzających do zmniejszenia międzynarodowej zależność od dolara amerykańskiego. Naród zażądał również, aby dolar amerykański został porzucony w stosunkach handlowych z Etiopią. Następnie zawarł przełomową umowę naftową ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA) w lokalnych walutach.

W szczególności raporty stwierdzają, że minister finansów Egiptu, Mohamed Maait, i ambasador Indii w Caitor, Ajit Gupte, spotkali się, aby omówić ideę promocji lokalnej waluty.

Raport zauważa, że obaj urzędnicy dyskutują o wykorzystaniu lokalnych walut w handlu dwustronnym. Rzeczywiście, taki rozwój nie jest nowy dla Indii. Kraj zażądał podobnych zmian w ugodach handlowych od Etiopii i już przyjął taką ugodę ze ZEA.

Rozmowy podobno miały na celu zidentyfikowanie strategii, które napędzałyby inwestycje między dwoma narodami. Następnie skupi się na inicjatywach Egiptu mających na celu dywersyfikację swojego śladu gospodarczego. Co więcej, zajęli się wykorzystaniem emisji obligacji Egiptu o wartości 482,2 miliarda dolarów w Chinach do wykorzystania na indyjskich rynkach finansowych.

Wyraźnym punktem centralnym spotkania była poprawa stosunków handlowych, skupiając się na malejącym nacisku na dolara amerykańskiego. Taki rozwój z pewnością zostałby przyjęty z zadowoleniem przez cały sojusz. Przez większą część roku blok był szczery w nadziei na zmniejszenie obecności dolara w międzynarodowych osiedlach handlowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2023r. 05:15  
Cytuj
Sojusz BRICS jest przekonany, że wkrótce wydana waluta stanie się bardziej atrakcyjna niż dolar amerykański. BRICS jest pewny, że garstka krajów rozwijających się zaakceptuje nową walutę do transakcji transgranicznych po jej wprowadzeniu na rynki światowe. Jeśli kraje rozwijające się zaczną używać waluty BRICS, transakcje w dolarze amerykańskim dla handlu międzynarodowego zostaną wstrzymane. Rozwój okaże się katastrofalny dla gospodarki USA, ponieważ miliardy dolarów wrócą do ojczyzny.

Jeśli waluta BRICS przejmie duży udział w globalnych transakcjach, dolarowi amerykańskiemu trudno będzie sfinansować swój deficyt. Jeśli miliardy USD wrócą do domu, zacznie krążyć w gospodarce USA, co prowadzi do inflacji. Ceny codziennych towarów mogą gwałtownie wzrosnąć, a także doprowadzić do redukcji miejsc pracy na rynku pracy w całej Ameryce.

Były doradca prezydenta Putina Rosji, Siergiej Glaziew, podkreślił ambitny program waluty BRICS, aby zająć się dolarem amerykańskim. Ekonomista, który stał się politykiem, potwierdził, że waluta BRICS jest "prawie gotowa" i wymaga zgody krajów członkowskich. Glazyev przewidział, że waluta BRICS może stać się bardziej atrakcyjna niż dolar amerykański, funt i euro.

Minister ujawnił, że waluta będzie zbudowana z koszyka walut narodowych, które również pomogą rodzimym gospodarkom rozwijać się. Wyjaśnił, że będzie to również powiązane z rynkiem giełdowym po jego wydaniu. Glazyev powiedział, że waluta BRICS będzie stabilna i pomoże krajom rozwijającym się w de-dolaryzalizacji ich rodzimych gospodarek.

"Opiera się nie tylko na koszyku walut narodowych krajów członkowskich, ale także na koszyku towarów giełdowych" - powiedział. Minister dodał: "Model pokazuje, że ta waluta będzie bardzo stabilna i o wiele bardziej atrakcyjna niż dolar, funt i euro" - podsumował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lis 2023r. 15:27  
Cytuj
Bialorus chce z Polska robic biznes za pomoca “ jedwabnego szlaku”.


Łukaszenka otwarty na rozmowy z Polską

Sekretarz Stanu w KPRM, zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn zwraca uwagę na nowy trend, który pojawił się w retoryce Białorusi: “W działaniach propagandowo-dezinformacyjnych reżimu Łukaszenki dot. Polski zarysowuje się następujący trend – wysyłane są sygnały o otwartości Mińska na dialog z przyszłym rządem RP, przy jednoczesnym puszczeniu w niepamięć zła rzekomo wyrządzanego dotychczas przez stronę polską”.

“Jednocześnie reżim Łukaszenki prezentuje konsekwentnie dotychczasową politykę Warszawy, jako agresywną, prowokacyjną i szkodliwą dla Polski oraz Europy. Takie narracje reżimu białoruskiego należy postrzegać jako próbę wykorzystania powyborczej sytuacji w Polsce do zmiękczenia stanowiska Polski wobec wrogich działań Mińska, a także do podszytego fałszem wybielenia swojego wizerunku” – podkreśla Stanisław Żaryn.

Jak Niemcy robia biznes
Niemiecki rząd zgodził się na przejęcie części portu w Hamburgu przez Chińczyków
Niemiecki rząd zgodził się na sprzedaż 24,9 procent udziałów chińskiemu gigantowi logistycznemu Cosco w jednym z terminali kontenerowych w porcie w Hamburgu.
https://bizne(...)a-rzadu/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1443
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Lis 2023r. 15:39  
Cytuj
Amerykański pan nie pozwoli na takie biznesy. Nie lubi konkurencji. Chyba, że nowy rząd będzie inny. Bo ten odchodzący to nie klękał, ale pełzał przed jankesem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 11:56  
Cytuj
We wtorek wieczorem Mate Kocsis, szef frakcji parlamentarnej rządzącego na Węgrzech Fideszu, złożył projekt ustawy o ochronie suwerenności państwa. Na podstawie zapisów projektu za przyjmowanie zagranicznej pomocy finansowej będzie groziło do trzech lat pozbawienia wolności.

Projekt zakłada, że kandydaci w wyborach i osoby ich wspierające, które korzystają z niedozwolonej pomocy finansowej z zagranicy, będą zagrożeni karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Przewiduje się również utworzenie Urzędu Ochrony Suwerenności. W zakresie jego kompetencji byłoby badanie organizacji, które korzystają z finansowania zagranicznego i mają na celu wpływanie na debatę i społeczne decyzje polityczne, a także sporządzanie rocznego sprawozdania dotyczącego suwerenności państwa.

Oprócz tego urząd ma posiadać szerokie uprawnienia w zakresie prowadzenia dochodzeń; do jego zadań należeć ma również analizowanie środków podejmowanych przez inne kraje w celu ochrony suwerenności i wydawanie zaleceń dla rządu. W ramach swojej działalności nowa instytucja ma współpracować z organami państwowymi, w tym służbami bezpieczeństwa państwa.

Prezes urzędu będzie powoływany przez prezydenta na wniosek premiera na sześcioletnią kadencję.

W uzasadnieniu projektu stwierdzono, że suwerenność Węgier jest coraz bardziej atakowana, a finansowanie zagraniczne wpłynęło na kampanię wyborczą do parlamentu w 2022 roku. Choć węgierskie prawo zabrania partiom politycznym przyjmowania zagranicznego finansowania, to ugrupowania opozycyjne ominęły ten zakaz, wykorzystując środki zagraniczne za pośrednictwem m.in. organizacji pozarządowych – twierdzą wnioskodawcy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 18:18  
Cytuj
Pakistan formalnie wysłał wniosek o przystąpienie do sojuszu BRICS i bycie częścią ugrupowania w 2024 roku.
Jednak Pakistan szuka teraz wsparcia ze strony Rosji, aby wprowadzić ich do sojuszu BRICS. Pakistan liczy na to, że Rosja przyspieszy proces członkostwa dzięki pomocy nowo mianowanego ambasadora kraju w Rosji Muhammada Khalida Jamali.

Jamali potwierdził, że Pakistan formalnie złożył wniosek o dołączenie do BRICS i ma nadzieję być częścią bloku w 2024 roku. Podkreślił, że Pakistan szuka pomocy Rosji w indukcji i ma nadzieję wejść do grupy pod przewodnictwem Putina.

"Pakistan chciałby być częścią tej ważnej organizacji i jesteśmy w trakcie kontaktowania się z krajami członkowskimi w celu rozszerzenia wsparcia dla członkostwa Pakistanu w ogóle, a Federacji Rosyjskiej w szczególności" - powiedział ambasador Tass.

Nie wiadomo jednak, czy inne kraje w sojuszu zgodziły się zaprosić Pakistan do grupy. Indie są zagorzałym rywalem dla Pakistanu i najprawdopodobniej sprzeciwiłyby się takiemu posunięciu.

Co więcej, rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Ryabkow powiedział w październiku, że chcieliby wprowadzić "krąg przyjaciół BRICS". Z drugiej strony Chiny podkreśliły również, że chciałyby wprowadzić do bloku "podobnych partnerów".

Naród komunistyczny dodał również, że jest "otwartym i integracyjnym" sojuszem i chciałby rozszerzyć grupę. Chiny chcą dodać więcej krajów, aby rozpocząć inicjatywę dedolaryzacji. Podsumowując, wejście Pakistanu do BRICS będzie trudne, ponieważ Indie będą sprzeciwiać się ich wprowadzeniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 02:54  
Cytuj
Odkąd dwa lata temu ustanowiono kompleksowe partnerstwo strategiczne Chiny-ASEAN, współpraca gospodarcza i handlowa między Chinami a Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) osiągnęła nowe wyżyny.

Handel i inwestycje między obiema stronami nadal rosną na istniejących podstawach: W ciągu pierwszych 10 miesięcy 2023 r. całkowity wolumen handlu między Chinami a krajami ASEAN wyniósł 5,23 biliona juanów (731,9 miliarda dolarów), co stanowi 15,2 procent ogólnego handlu zagranicznego Chin.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku skumulowane inwestycje dwustronne między Chinami a krajami ASEAN przekroczyły 380 miliardów dolarów.

Tymczasem obie strony badają nowe obszary współpracy gospodarczej i handlowej, czyniąc znaczne postępy w takich dziedzinach, jak zielona gospodarka, gospodarka cyfrowa, gospodarka morska oraz współpraca finansowa i monetarna. Poczyniono również postępy w budowie "wersji 3.0" Strefy Wolnego Handlu Chiny-ASEAN, przy czterech rundach negocjacji już zakończonych.

Tegoroczny program Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) nadal zagłębia się w drogi promowania integracji gospodarczej w regionie Azji i Pacyfiku, dla którego współpraca gospodarcza i handlowa Chiny-ASEAN niewątpliwie służy jako gwiezdny model i zapewnia cenne doświadczenie.

Po pierwsze, obie strony ustanowiły instytucjonalne mechanizmy gospodarcze i handlowe, kładąc solidne podstawy dla długoterminowej współpracy.

Po drugie, obie strony uporczywie badają nowe obszary i źródła wzrostu współpracy gospodarczej i handlowej, nawiązując nowy impet do partnerstwa gospodarczego i handlowego.

Po trzecie, obie strony wzmocniły komunikację i koordynację, komunikując swoje strategie i inicjatywy oraz osiągając łączność na poziomie polityki.

Po czwarte, obie strony stosują się do otwartej i inkluzywnej filozofii rozwoju. Zamiast uciekać się do podejścia "żebrak-ty-sąsiad" lub podejścia "mały-podwórko-i-wysokie-obrzeże", skutecznie podnieśli poziom i jakość otwarcia, aby lepiej przynieść korzyści ludziom z obu stron. ("Beggar-thy-neighbor" jest używany do opisania polityki gospodarczej, która przynosi korzyści jednemu krajowi kosztem jego sąsiadów lub partnerów handlowych; "small-yard-and-high-fence" odnosi się do strategii selektywnego wyboru technologii, które wymagają ochrony bez utraty korzyści od ważnego partnera.)

Na tle eskalacji protekcjonizmu handlowego i wzmożonej niepewności geopolitycznej, proces regionalnej integracji gospodarczej Azji i Pacyfiku stoi przed wyzwaniami. Zarówno Chiny, jak i ASEAN są kluczowymi podmiotami gospodarczymi w regionie Azji i Pacyfiku, a stosunki gospodarcze i handlowe Chiny-ASEAN stały się wzorem dla obopólnie korzystnej współpracy gospodarczej w regionie Azji i Pacyfiku. Oczekuje się, że ich współpraca gospodarcza i handlowa wygeneruje efekt synergiczny, dodatkowo napędzając regionalną integrację gospodarczą Azji i Pacyfiku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2023r. 15:23  
Cytuj
UE i USA pod presja

Dolar amerykański jest pod presją, ponieważ członkowie BRICS Chiny i Arabia Saudyjska posuwają się naprzód w motywach dedolaryzacji. Kraje BRICS, Chiny i Arabia Saudyjska podpisały w poniedziałek umowę handlową o wartości 7 miliardów dolarów, rozpoczynając główny proces dedolaryzacji.

Umowa z Chinami i Arabią Saudyjską jest swapem walutowym, który faworyzuje ich lokalne waluty, chiński juan i rial. Umowa handlowa jest ważna przez trzy lata i oba kraje rozliczają handel w lokalnych walutach do 50 miliardów juanów chińskich lub 26 miliardów riali saudyjskich.

Kto jest największym przegranym w umowie handlowej między Chinami a Arabią Saudyjską? Odpowiedź jest jasna, to dolar amerykański. USD nie będzie odgrywał żadnej roli w transakcjach transgranicznych w celu rozliczeń płatności do 7 miliardów dolarów między krajami BRICS. Dlatego Chiński Bank Centralny utrzyma rezerwę rialu saudyjskiego, a Saudyjski Bank Centralny utrzyma chińskiego juana.


Gdy trzeba zainicjować transakcję transgraniczną, banki centralne będą używać walut ojczystych, a nie dolara amerykańskiego. Ten ruch daje impuls chińskiemu juanowi i rialowi saudyjskiemu, ponieważ dolar amerykański jest trzymany z dala od osiedli. Zakończenie polegania na dolarze amerykańskim z krajów BRICS jest sytuacją korzystną zarówno dla Chin, jak i Arabii Saudyjskiej.

Chiny odnoszą sukcesy w dążeniu do przekonania krajów rozwijających się do zerwania więzi z dolarem amerykańskim. Jeśli trend utrzyma się w 2024 roku, wiele innych krajów rozwijających się może pójść w ich ślady i wykorzystać lokalne waluty do handlu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 776
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2023r. 03:09  
Cytuj
Chiny, Japonia i Republika Korei (ROK) zgodziły się w niedzielę stworzyć warunki do spotkania przywódców, gdy ministrowie spraw zagranicznych sąsiadów spotkali się w portowym mieście Pusan w Republice Korei.

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi, również członek Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, powiedział, że trójstronna współpraca ma "solidne podstawy, solidny popyt, ogromny potencjał i szerokie perspektywy" na 10. trójstronnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Chiny-Japonia-ROK.

Wang wezwał trzy kraje, aby zrobiły więcej, aby odgrywać aktywną rolę w promowaniu rozwoju regionalnego i globalnego, biorąc pod uwagę przyspieszone zmiany niespotykane od stulecia i powolne ożywienie gospodarcze.

Chiny będą nadal stosować się do podstawowej polityki swojej dyplomacji sąsiedzkiej, która polega na dążeniu do przyjaźni i partnerstwa z sąsiadami oraz współpracy z ROK i Japonią, aby popchnąć współpracę między trzema krajami z powrotem na właściwą ścieżkę i uczynić ją zdrową, stabilną i zrównoważoną, aby wnieść nowy wkład w pokój i dobrobyt regionu i całego świata, powiedział.

Wang podkreślił znaczenie wzajemnego poszanowania ścieżki rozwoju i podstawowych interesów, właściwego radzenia sobie z delikatnymi kwestiami i utrzymywania solidnych stosunków dwustronnych, aby położyć solidne podstawy dla kompleksowego wznowienia i długoterminowego stałego rozwoju współpracy trójstronnej.

Powiedział, że trzy kraje powinny wznowić negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu Chiny-Japonia-ROK, aby utrzymać impet regionalnej integracji gospodarczej.

Chiny, Japonia i ROK powinny wzmocnić współpracę w najnowocześniejszych dziedzinach naukowych i technologicznych, takich jak big data, blockchain i sztuczna inteligencja oraz współpracować ze sobą w celu utrzymania stabilności łańcuchów przemysłowych i dostaw, powiedział Wang.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »