NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 7 8 9 10
BRICS-kryptowalut,
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2024r. 01:45  
Cytuj
Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego, założyciel BRICS, rosyjska gospodarka ma w tym roku rosnąć szybciej niż wszystkie rozwinięte gospodarki. Nowy raport MFW sugeruje, że rosyjska gospodarka jest jedną z najsilniejszych i najbardziej obiecujących w 2024 roku.

Oczekuje się, że Rosja wzrośnie o 3,2% w 2024 roku, powiedział MFW w swoim najnowszym World Economic Outlook opublikowanym we wtorek. To przekracza prognozowane stopy wzrostu dla najbardziej rozwiniętych gospodarek świata, w tym USA. Ta wiadomość będzie trudna dla zachodnich narodów, które miały nadzieję, że Rosja ucierpi po inwazji na Ukrainę. Tymczasem wzrost gospodarczy Rosji okaże się inspiracją dla narodów, które przystąpią do bloku gospodarczego BRICS i będą się rozwijać zgodnie z oczekiwaniami Rosji w 2024 roku.

Po początkowym sukcesie bloku BRICS, 40 krajów podobno stara się teraz o przystąpienie do sojuszu w 2024 roku. Wszystkie te narody zobaczą wzrost gospodarczy Rosji i mają nadzieję, że zrobią to samo, dołączając do bloku.

https://watch(...)nnounced

https://www.imf.o(...)ril-2024

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2024r. 01:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2024r. 01:52  
Cytuj
BRICS: 40 narodów szuka teraz przystąpienia do sojuszu w 2024 roku

Po pojawiającym się sukcesie bloku BRICS w ciągu ostatnich dwóch lat, 40 krajów podobno stara się teraz o przystąpienie do sojuszu w 2024 roku. Rzeczywiście, szef Komitetu Rady Federacji Rosyjskiej ds. Międzynarodowych Girgory Karasin potwierdził tę liczbę na niedawnym briefingu, według doniesień.

Dodatkowo Karasin potwierdził, że liczba krajów, które chcą dołączyć do kolektywu, rośnie z każdym miesiącem. Wraz z corocznym szczytem, który odbędzie się w październiku tego roku, istnieją oczekiwania, że sojusz wprowadzi swój drugi wysiłek ekspansji w ciągu tylu lat.

W ciągu ostatnich dwóch lat sojusz BRICS cieszył się dość gwałtownym wzrostem rozpowszechnienia. Kolektyw zdecydował się na zwiększenie koncentracji na jednostronnej integracji w obszarach handlu, zmniejszając w ten sposób finansową zaleganie bloku od mocarstw zachodnich. Akt, który został przeprowadzony w bezpośredniej odpowiedzi na zachodnie sankcje nałożone na Rosję w 2020 roku.

Teraz ten wzrost jeszcze bardziej zainspirował mnóstwo narodów do poszukiwania potencjalnego wejścia do rozwijającego się bloku. Według szefa Komitetu Spraw Międzynarodowych Rady Federacji Rosyjskiej, ugrupowanie BRICS ma obecnie 40 krajów, które chcą dołączyć do sojuszu w 2024 roku.

"Ponad 40 stanów ubiega się o członkostwo w BRICS i z każdym miesiącem liczba takich krajów rośnie" - powiedział Karasin. "To pokazuje, że taka wolna, elastyczna forma interakcji poprzez BRICS jest bardzo atrakcyjna" - dodał. Rosnące zainteresowanie zbiegło się w czasie z oczekiwaniami na dodatkowe plany ekspansji uchwalone na szczycie bloku w 2024 roku.

W zeszłym roku sojusz zrobił furorę swoim sześcionarodowym planem ekspansji. W szczególności z zadowoleniem przyjęła Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie (UAE), Iran, Egipt, Etiopię i Argentynę. Spośród tych krajów tylko Argentyna odrzuciła członkostwo na podstawie zmienionych perspektyw poprzez zmianę reżimu.

Alternatywnie, pozostałe pięć krajów zdecydowało się dołączyć do rosnącej grupy. Następnie oczekuje się, że blok uchwali podobne sześcionarodowe zaproszenie do ekspansji na tegorocznym szczycie. Potwierdza to bardziej napływ zainteresowania, który został zebrany przez inne kraje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Kwie 2024r. 04:58  
Cytuj
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinskie-banki-odciete-od-globalnego-systemu-finansowego-To-najnowszy-pomysl-USA-8734002.html
Administracja USA przygotowuje sankcje mogące odciąć chińskie banki od globalnego systemu finansowego - podaje we wtorek "Wall Street Journal". Według dziennika sekretarz stanu Antony Blinken ma w Pekinie zagrozić takimi restrykcjami, by skłonić ChRL do wstrzymania wsparcia dla rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego.


Amerykanie wyprowadzają desperacki cios ??

BRICS Pay: Torowanie drogi dla waluty w 2024 roku?
Jednym z głównych pragnień bloku BRICS były jego próby ograniczenia kierowanego przez Zachód systemu płatności SWIFT. Stało się to wraz z pojawieniem się własnej alternatywy sojuszu. Mógłby jednak pełnić jeszcze większą funkcję. W szczególności, czy BRICS Pay może utorować drogę dla ewentualnej waluty BRICS w 2024 roku?

Plan dedolaryzacji bloku był ogromnym punktem nacisku na jego interesy. Co więcej, podjęła kilka kluczowych kroków w kierunku ostatecznego stworzenia jasnego sposobu całkowitego porzucenia waluty. Jednak jego postępy w alternatywnym systemie płatności mogą być największym krokiem w kierunku urzeczywistnienia tego.

Płatność BRICS może być alternatywną walutą o ogromnym kroku

Przez cały ten rok rozwój sojuszu BRICS był wyraźnym rozwojem geopolitycznym. Widziałeś, jak niektóre z najbardziej znanych krajów świata spotykają się, aby walczyć z dominacją Zachodu. Co więcej, kraje te odnotowały, że ich współpraca gospodarcza osiągnęła bezprecedensowe wyżyny.

Jednak nadszedł fakt, że zamierza ostatecznie uzurpować międzynarodowy prestiż dolara amerykańskiego. Jednak ta perspektywa jest dość dużym przedsięwzięciem, a globalne płatności w dolarach nadal prowadzą na świecie na poziomie 48%. Mimo to blok BRICS może być na dobrej drodze wraz z pojawieniem się BRICS Pay, usługi, która może ostatecznie doprowadzić do stworzenia waluty BRICS w pewnym momencie w 2024 roku.Magazyn Fortune omawiał wzrost ideologii BRICS i ich nadzieje gospodarcze dla świata. Tam ujawnili, w jaki sposób BRICS Pay może być krytycznym pierwszym krokiem w wyeliminowaniu zależą od dolara amerykańskiego w gospodarkach rozwijających się. W szczególności, jak mógłby zastąpić zachodni system płatności SWIFT.

Mówiąc o walucie BRICS, Fortune przewidywał, że taki rozwój będzie mało prawdopodobny. Powiedzieli jednak, że "celem wydaje się być stworzenie wydajnego zintegrowanego systemu płatności dla transakcji transgranicznych jako pierwszego kroku, a następnie wprowadzenie nowej waluty".

Ostatecznie byłby to najbardziej optymalny sposób na zjednoczenie bloku wokół idei waluty BRICS. Ponieważ wielu nie wyraziło zainteresowania porzuceniem swoich lokalnych walut, pozwala to na jednostronne działanie pod jednym parasolem BRICS.

W związku z tym mogliby podejść do wykorzystania Nowego Banku Rozwoju we wdrażaniu własnej wymiany dolara amerykańskiego. Ponieważ projekt walutowy podobno rozwija się w tym roku, może to być w drodze w 2024 roku.


Platforma BRICS Pay przygotowuje grunt dla światowych gospodarek, aby odzyskać kontrolę nad walutami zdominowanymi przez Zachód. Co więcej, MSN omówił rolę, jaką może odegrać w rewolucji finansowej. Następnie omówiono obecność cyfrowego juana jako rodzaju dowodu koncepcji.

W szczególności stwierdzili, że cyfrowy juan "demonstruje funkcjonalność i niezawodność waluty cyfrowej, udowadniając jej wartość na arenie międzynarodowej". Co więcej, dodał "niewykorzystany potencjał" BRICS Pay, jednocześnie przygotowując grunt pod przyszły wzrost i postęp.

"Te zmiany w finansach cyfrowych kierują sojusz w kierunku bardziej zamożnej i bezpiecznej przyszłości" - zauważono w raporcie. „Objęcie aktywów cyfrowych przez koalicję BRICS może oznaczać początek nowej ery w globalnej ekonomii”.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2024r. 01:43  
Cytuj
Tehran eksportuje więcej ropy niż w jakimkolwiek czasie w ciągu ostatnich sześciu lat, dając swojej gospodarce wzrost o 35 miliardów dolarów rocznie, podał Financial Times.

Teheran sprzedał średnio 1,56 miliona baryłek dziennie w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku, prawie wszystko to do Chin i jego najwyższy poziom od trzeciego kwartału 2018 roku, według firmy Vortexa.

Sukces Iranu w eksporcie ropy naftowej podkreśla trudności, z jakimi borykają się USA i UE, gdy starają się budować presję na Teheran.

"Irańczycy opanowali sztukę obchodzenia sankcji" - powiedział Fernando Ferreira, szef służby ryzyka geopolitycznego w Rapidan Energy Group w USA.

W Teheranie Agencja Informacyjna Tasnim poinformowała w środę, że krajowy przemysł naftowy znalazł sposoby na obejście sankcji.

Minister ropy naftowej Iranu Javad Oji oświadczył w zeszłym miesiącu, że eksport ropy wygenerował ponad 35 miliardów dolarów w poprzednim roku. Przy innej okazji powiedział, że podczas gdy wrogowie Iranu chcą powstrzymać eksport, "dziś możemy eksportować ropę gdziekolwiek chcemy i przy minimalnych rabatach".

Wcześniej w tym miesiącu, Stany Zjednoczone Energy Information Administration (EIA) powiedziała, że Iran wyprodukował 3,25 miliona baryłek dziennie (bpd) ropy w marcu 2024 roku, 20,000 bpd więcej niż w poprzednim miesiącu.

Według raportu EIA, produkcja ropy naftowej w Iranie w lutym wyniosła 3,23 miliona barył dziennie.

Iran wyprodukował średnio 3,2 miliona baryłek ropy dziennie w pierwszym kwartale tego roku, na podstawie raportu.

Produkcja ropy naftowej w Iranie w pierwszym kwartale tego roku wzrosła o 50 000 baryłek dziennie w porównaniu z czwartym kwartałem poprzedniego roku i o 630 000 baryłek dziennie w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 roku.

Iran wyprodukował 2,6 mln bpd ropy w pierwszym kwartale poprzedniego roku i 3,18 mln bpd w czwartym kwartale wspomnianego roku.

Przy wzroście produkcji ropy naftowej o 630 000 baryłek w ciągu ostatniego roku, Iran miał najwyższy wzrost produkcji wśród członków OPEC, według EIA.

Gabon, Nigeria i Wenezuela były jedynymi członkami OPEC, którzy zwiększyli produkcję w ciągu ostatniego roku. Produkcja Gabonu wzrosła o 10 000 baryłek na dnien, w Nigerii o 40 000 na dni, a w Wenezueli o 90 000 na baryłek na d.

Produkcja ropy OPEC w pierwszym kwartale ubiegłego roku wyniosła 27,380 mln baryłek dziennie, co spadło o 720 000 baryłek do 26,660 mln w pierwszym kwartale 2024 roku.

Na podstawie raportu EIA, Iran utrzymał swoją pozycję trzeciego producenta ropy w organizacji w marcu.

https://irann(...)-report/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2024r. 01:50  
Cytuj
Zasięg irańskich pocisków hipersonicznych może wzrosnąć do 2000 km

Dowódca IRGC Aerospace powiedział , że zasięg niedawno odsłoniętego pocisku Hypersonic o nazwie Fattah może wzrosnąć do 2000 km z wcześniej ogłoszonego zasięgu 1400 km.

"Fattah to pocisk hipersoniczny o zasięgu 1400 km. Jednakże, zasięg pocisku może zostać zwiększony do 2000 km."

Hipersoniczny pocisk balistyczny Fattah został wyprodukowany przez specjalistów IRGC Aerospace Force.

Ma zasięg 1400 kilometrów i jest w stanie infiltrować wszystkie tarcze przeciwrakietowe i je zniszczyć.

https://irann(...)2000-km/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2024r. 21:13  
Cytuj
Chiński juan grozi wykorzenieniem dolara amerykańskiego i innych walut zachodnich.

Dolar amerykański pozostaje niewzruszony rosnącymi wybrykami walut wielobiegunowych. Nie zmienia to jednak faktu, że amerykańska waluta wciąż jest po kolana w tarapatach i zawsze może zachęcać do konfliktów z rosnącej areny lokalnych walut, które są gotowe rzucić wyzwanie jej prestiżowi i supremacji.

Podczas gdy chiński juan mógł obniżyć swoje postępowe podejście do obalenia USD, chińska waluta pozostaje niezłomna na drodze do ustanowienia dominacji w pionie walutowym. Oto jak chiński juan może nadal przeciwdziałać dolarowi amerykańskiemu i wyjść zwycięsko na wszystkich frontach gospodarczych.

Powody, które mogą pomóc chińskiemu juanowi przewalić dolara amerykańskiego


1: Globalna Zmiana Gospodarcza

Dawno minęły czasy, kiedy świat holistycznie kłaniał się prestiżowi i reputacji dolara amerykańskiego. Z wielobiegunową narracją walutową w obiegu, konkurencja o pokonanie USD jako najlepszej waluty na świecie nabija tempa z każdym dniem. Yuan stale intensyfikuje wezwania do zburzania dolara amerykańskiego poprzez obniżenie jego wiarygodności w stosunku do amerykańskiej waluty. Gdy Chiny łączą ręce z Rosją i stowarzyszonymi krajami BRICS, naród projektuje bystrą dynamikę potęgi, zagrażając kilkudziesięcioletniej spuściźnie politycznej i gospodarczej USA.

2: Bieżąca waluta i napięcia handlowe

Stany Zjednoczone podobno przeprowadziły wiele rozmów w sprawie nałożenia sankcji na niektóre chińskie banki, które pomagają Rosji poprzez rozpowszechnianie pomocy finansowej. Z drugiej strony, Rosja i Chiny przewodzą postępowań handlowych o wartości 260 miliardów dolarów bez użycia dolara amerykańskiego. Jeśli USA nałożą sankcje na Chiny, konsekwencje mogą siać spustoszenie dla USA, ponieważ mogą poważnie zagrozić zdrowiu gospodarczemu narodu.

"Stany Zjednoczone stworzyłyby gigantyczne źródło niestabilności finansowej nie tylko dla Chin, ale także dla siebie" - powiedział Brian Wong, pracownik Centrum Współczesnych Chin i Świata na Uniwersytecie w Hongkongu.

Gdy Chiny i Rosja porzucają dolara amerykańskiego, narracje walutowe przesuwają się teraz w kierunku juana i rubla, gdzie Yuan wydaje się nabierać stałego rozpędu rynkowego dzięki ciągłej adaptacji i integracji z innymi narodami i rynkami.

3: Zawirowania geopolityczne

Jednym z głównych powodów, dla których Yuan może uzyskać lepszy status nad USD, jest jego zdolność do integracji z wieloekonomicznymi sferami w czasach kryzysu.

W miarę eskalacji napięć geopolitycznych między Rosją a Ukrainą, Rosja aktywnie wykorzystuje Yuan do poruszania się po sankcjach nałożonych na USA, podwajając presję na USD.

"Wygląda na to, że inne kraje wschodzące również używają juana podczas importu rosyjskiej ropy naftowej" - powiedział Toru Nishihama, główny ekonomista w Dai-ichi Life Research Institute.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2024r. 15:00  
Cytuj
Problem USA i Chin


Wskaźnik Urodzeń W USA Spada Poniżej Zrównoważonego Poziomu

Według najnowszych danych wskaźnik urodzeń w Ameryce właśnie spadł do najniższego poziomu od ponad czterech dekad.

Wskaźnik urodzeń w USA jest obecnie znacznie poniżej "współczynnika zastępowania", który jest wymagany do utrzymania populacji na zrównoważonym poziomie.

Według danych, opublikowanych przez USA. Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), w 2023 roku w Ameryce urodziło się mniej dzieci niż w jakimkolwiek roku od 1979 roku.

Dane zostały ujawnione w nowym raporcie z USA. Narodowe Centrum Statystyki Zdrowia.

W 2023 roku urodziło się 3,59 miliona dzieci, co oznacza spadek o 2% w porównaniu z 3,66 miliona odnotowanych w 2022 roku.

Liczba ta jest najniższa od 1979 roku, kiedy urodziło się 3,4 miliona dzieci.

Karen Benjamin Guzzo, dyrektor Carolina Population Center na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill, powiedziała The Wall Street Journal, że mniej Amerykanów chce mieć dzieci, podczas gdy wielu z nich opóźnia założenie rodziny.

Spadający całkowity wskaźnik dzietności w Ameryce osiągnął szczyt na poziomie 3,75 urodzeń na kobietę po II wojnie światowej i od tego czasu spadł do około 1,617, znacznie poniżej wskaźnika zastąpienia 2,1.


Naród bez dzieci to naród bez przyszłości.

Tymczasem liczba zgonów nadal rośnie wraz ze spadkiem liczby urodzeń.

Przecięcie zgonów przekraczających liczbę urodzeń w ciągu roku wydaje się nieuchronne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2024r. 02:53  
Cytuj
Chiny zrzucają 74 miliardy dolarów do amerykańskich obligacji skarbowych

BRICS porzuci dolara na rzecz handlu. Chiny zmniejszyły swoje udziały w obligacjach skarbowych USA z 849 miliardów dolarów do 775 miliardów dolarów między II kwartałem 2023 a drugim kwartałem 2024 roku. Dlatego Chiny, kraj BRICS, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zrzuciły oszałamiające 74 miliardy dolarów do amerykańskich skarbów. Obecnie osiąga najniższe udziały od 2009 roku w momencie utworzenia BRICS.

Oprócz Chin. inne kraje BRICS również zrzuciły amerykańskie obligacje o wartości miliardów od 2023 roku. Indie sprzedały amerykańskie obligacje o wartości 1,4 miliarda dolarów, podczas gdy Brazylia zajęła drugie miejsce, wyładowując 1,2 miliarda dolarów w tym samym okresie. Jeszcze dotychczasowy członek BRICS, Arabia Saudyjska, w ciągu ostatnich czterech kwartałów zrzuciła również amerykańskie obligacje o wartości 0,3 miliarda dolarów.

Posunięcie to wskazuje, że BRICS i inne kraje rozwijające się nie uważają już opcji amerykańskich obligacji za lukratywne. Oddalają się od gospodarki USA i koncentrują się na budowaniu swoich rodzimych walut i gospodarek. "Zaczynamy widzieć ucieczkę od dolara" - powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

"Jak dotąd nie jest to aż tak szybkie, ale na pewno przyspieszy. W rzeczywistości ten trend jest nieodwracalny. Stany Zjednoczone już, naprawdę, odcięły gałęzie drzewa, na którym się znajdowały, zarządzając globalnymi przepływami finansowymi i gospodarką światową jako całością, wykorzystując dominującą rolę dolara" - podsumował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2024r. 04:43  
Cytuj
Ekspansja BRICS może zdetronizować Europę, ostrzega francuski Macron

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, ostrzegł USA i Europę, mówiąc, że porządek świata zmienia się po ekspansji BRICS. Macron ostrzegł, że nowy sojusz BRICS może osłabić Zachód i Europę i odwrócić na ich korzyść. Dodał, że globalna sytuacja finansowa staje się "twardsza", ponieważ kraje BRICS stają się bardziej "złożone" w handlu.

Najnowsza ekspansja BRICS wiąże się z ryzykiem "osłabienia Zachodu, a w szczególności Europy", powiedział Macron ambasadorom Francji w Paryżu. "Nasz międzynarodowy porządek jest kwestionowany", powiedział odnosząc się do BRICS używających lokalnych walut do rozliczeń handlowych.

Francja uregulowała handel gazem LNG z Chinami w marcu, płacąc chińskiego juana, a nie dolara amerykańskiego. Członkowie BRICS Chiny, Rosja i Indie przekonują inne kraje do porzucenia dolara amerykańskiego i rozliczania płatności w lokalnych walutach. Rozwój może utrudnić perspektywy USA i Zachodu w ogóle przechylając siłę finansową na kraje rozwijające się.

"Nasz międzynarodowy porządek jest kwestionowany," podkreślił Macron. Podkreślił, że kilka krajów tworzy politykę handlową napędzaną antykolonializmem. "Wojna powróciła na europejską ziemię, nastroje antyfrancuskie są powszechne, napędzane antykolonializmem lub postrzeganym antykolonializmem, że stosuje się podwójne standardy" - powiedział.

"Porządek świata się zmienia, a sytuacja staje się coraz trudniejsza i bardziej skomplikowana" - powiedział. Prezydent Francji dodał: „Musimy być jasni, bez nadmiernego pesymizmu i ostrożni wobec nowych form protekcjonizmu. Powinniśmy również bronić naszych zasad i naszych wartości, które są uniwersalne" - podsumował Macron.

Macron poprosił o udział w szczycie BRICS, ale jego wniosek został odrzucony przez Chiny i Rosję. Sojusz uważa, że Macron chce zdobyć wewnętrzne informacje o szczycie BRICS i sabotować jego nadchodzącą politykę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2024r. 04:47  
Cytuj
Niemcy wprowadzi cyfrowe euro, aby przeciwdziałać walucie BRICS?

Sojusz BRICS chce wprowadzić nową walutę, aby rzucić wyzwanie dolarowi amerykańskiemu i euro na globalnym rynku walutowym. Sergey Glazyev, były doradca prezydenta Rosji potwierdził na początku tego miesiąca, że waluta BRICS jest "prawie gotowa" do uruchomienia. Raporty sugerują, że sojusz może uruchomić walutę na 16. szczycie w przyszłym roku w 2024 roku. Rozwój zbiega się z niemieckim pomysłem stworzenia cyfrowego euro do walki z innymi walutami na rynku.

Nie tylko Niemcy, europejscy ustawodawcy chcą stworzyć krajowe waluty cyfrowe, aby wyprzedzić zmieniający się krajobraz finansowy. Ponad 150 krajów pracuje nad CBDC, a kilka krajów uruchomiło już w tym roku partie pilotażowe. W tym artykule podkreślimy, czy Niemcy planują uruchomić CBDC, aby rzucić wyzwanie nadchodzącej walucie BRICS.

Niemieckie cyfrowe euro najwyraźniej stoi w obliczu sprzeciwu europejskich ustawodawców, a CBDC może nie rzucić wyzwania walucie BRICS. Nie cała Europa zgadza się z cyfrowym euro, a Unia Europejska jest podzielona co do idei stworzenia CBDC. Podczas gdy kilka krajów jest pro-CBDC, inne w UE zasyskały, że cyfrowa waluta nie jest wymagana.

Jednakże, podczas gdy Zachód jest podzielony co do perspektyw CBDC, blok BRICS przyspieszył swoją nadchodzącą walutę. BRICS może wprowadzić swoją walutę na długo przed wprowadzeniem cyfrowego euro na rynek międzynarodowy. Posunięcie to stawia walutę BRICS przed cyfrowym euro, dolarem amerykańskim i innymi wiodącymi walutami handlu światowego.

Jeśli Niemcy, Unia Europejska i USA nie przeciwstawią się walucie BRICS po uruchomieniu, ruch ten może okazać się kosztowny dla Zachodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Maja 2024r. 12:13  
Cytuj
MARIOmlotek
Nie zawalaj Forum swoimi "myślami", czyli nie SRAJ!zaklopotany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2024r. 06:48  
Cytuj
20% płatności na ropę naftową rozliczanych w walutach lokalnych, a nie w dolarach amerykańskich

BRICS ma na celu kontrolowanie globalnego sektora naftowego i obniżenie dolara amerykańskiego przy użyciu lokalnych walut do handlu. Sojusz odniósł krótkotrwały sukces w swoim programie dedolaryzacji w ciągu ostatnich 24 miesięcy i zmierza w kierunku dalszego rozwoju. Blok wstroczył cztery nowe kraje produkujące ropę naftową Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran i Etiopię w 2024 roku.

Zaproszenie do przyłączenia się do BRICS jest również wysyłane do czołowego eksportera ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. Królestwo rozważa możliwość przystąpienia do sojuszu, a wejście Arabii Saudyjskiej do BRICS zmieni dynamikę dostaw globalnego przemysłu naftowego i gazowego. Istnieją szanse, że Arabia Saudyjska mogłaby zaakceptować lokalne waluty za ropę i zmniejszyć dolara amerykańskiego za płatności.

Według najnowszego raportu, około 20% globalnych płatności na ropę naftową zostało rozliczonych w walutach lokalnych, a nie w dolarach amerykańskich w 2023 roku. Szef Globalnej Strategii Towarowej JP Morgan, Natasha Kaneva, ujawniła Wall Street Journal, że sankcje USA są głównym motywatorem dla krajów BRICS do rozpoczęcia działalności naftowej w walutach innych niż dolar.

Naciskające sankcje USA na gospodarki rozwijające się są tym, co skłania BRICS do dokonywania płatności w lokalnych walutach za ropę. "To jest coś, czym inne kraje są coraz bardziej zaniepokojone" - powiedział William Jackson, główny ekonomista Capital Economics dla WSJ.

"Niektórzy starają się zmniejszyć ryzyko możliwych sankcji związanych z wykorzystaniem dolarów w handlu. Chiny próbują działać jako geopolityczna przeciwwaga" - powiedział. Jeśli Arabia Saudyjska dołączy do BRICS, procent transakcji na ropę w lokalnych walutach wzrośnie w nadchodzących latach.

Podczas gdy 20% wszystkich transakcji naftowych zostało rozliczonych w lokalnych walutach w 2023 roku, liczby mogą wzrosnąć, jeśli Arabia Saudyjska wejdzie do BRICS. Sojusz już teraz dominuje 43% światowych dostaw ropy zagrażając perspektywom dolara amerykańskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2024r. 06:54  
Cytuj
Dlaczego potrzebna jest szybko duża wojna w Europie :


Rozpoczął się poważny krach w gospodarce USA, mówi ekspert

Wraz z dalszym wysiłkiem sojuszu BRICS zmierzającego do dedolaryzacji, rozpoczął się poważny krach w gospodarce USA, według jednego z ekspertów. Rzeczywiście, Robert Kiyosaki, autor powszechnie uznanej książki Bogaty ojciec, biedny ojciec, zabrał się do X (dawniej Twittera), aby podzielić się swoją perspektywą na stan gospodarki.

Kiyosaki powiedział swoim zwolennikom, że "rozpoczął się wypadek", jednocześnie stwierdzając, że "będzie zły". Następnie udzielił wskazówek swoim użytkownikom, jak poradzić sobie z nadchodzącymi problemami. Co więcej, jego perspektywa została podzielona przez wielu, ponieważ eksperci martwią się o najbliższą przyszłość gospodarki USA.

Nie ma niedopowiedzenia kruchości, w jakiej znalazła się gospodarka USA. Rezerwa Federalna wprowadziła podejście typu „poczekaj i zobacz” do obniżek stóp procentowych. Następnie jego potencjalna akcja mająca na celu ograniczenie dwuletniej kampanii zaostrzenia została jeszcze bardziej przełożona, co ku obawom wielu.

Co więcej, narastający kryzys zadłużenia USA nie ustał. Mnóstwo ekspertów wyraziło swoje obawy, że problem może przerobić się w coś o wiele bardziej katastrofalnego niż obecne presje inflacyjne.

Teraz, wśród działań BRICS mających na celu zmniejszenie dolara w globalnym sektorze finansowym, nastąpił poważny krach w gospodarce USA, według jednego z ekspertów. Rzeczywiście, Robert Kiyosaki wyraził swoje przekonanie, że "rozpoczął się" dla Stanów Zjednoczonych katastrofa.


W swoim poście Kiyosaki zauważył ponadto, że katastrofa w Stanach Zjednoczonych "byłaby zła". Następnie omówił sposoby, w jakie jednostki mogą chronić się przed zbliżającymi się skutkami.

Jedną z najciekawszych propozycji, jakie przedstawia Kiyosaki, jest inwestycja w różne aktywa. W szczególności wzywa swoich zwolenników, aby nie inwestowali w pieniądze, zauważając, że waluty tylko spadną. Alternatywnie, wezwał ich do zakupu aktywów takich jak złoto, bitcoin i inne aktywa, które "wzrosną na wartości, zwłaszcza w krachu rynkowym".

Prognoza jest z pewnością niepokojąca dla Kiyosakiego, ale nie jest on sam. Eksperci finansowi, tacy jak JPMorgan Chase CEO Jamie Dimon, wydali podobne ostrzeżenia. W szczególności Dimon wyraził swoje obawy, że stale rosnące obawy dotyczące zadłużenia USA ostatecznie wywołają znacznie bardziej niepokojący kryzys.

https://watcher.guru/new

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2024r. 23:27  
Cytuj
https://watcher.guru/news/brics-chinas-gold-buying-spree-to-end-the-us-dollar

Chińskie zakupy złota skończą dolara amerykańskiego?

Członek BRICS Chiny są głównym nabywcą złota od 2022 roku i co miesiąc gromadzą tony. Światowa Rada Złota poinformowała, że Chiny inspirują inne narody BRICS do kupowania metalu szlachetnego jako rezerw, a nie dolara amerykańskiego. Tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy Chiny zgromadziły ponad 300 ton złota o wartości 561 miliardów dolarów.

Komentatorzy finansowi spekulują, że Chiny wraz z BRICS kupują duże ilości złota, aby przewrócić dolara amerykańskiego. Według spekulacji, BRICS i inne kraje rozwijające się czekają na recesję, która uderzy w USA. Chodzi o to, aby wyładować dolary amerykańskie z ich rezerw i kupić złoto jako siatkę bezpieczeństwa przed recesją.

Jeśli złoto zdominuje ich rezerwy, a nie dolar amerykański, ich rodzime gospodarki nie zostaną dotknięte recesją. Ich gospodarki unikną kuli, utrzymując złoto jako rezerwy, gdy dolar amerykański nakręca z długiem. Dlatego BRICS może używać złota do ochrony swoich rodzimych gospodarek i walut przed szkodami, jakie dolar amerykański może wyrządzić podczas recesji.

Jeśli BRICS i inne kraje przestaną używać dolara, gospodarka USA może osiągnąć etap hiperinflacji. Ceny codziennych artykułów codziennego mogą uderzyć w dach, podczas gdy płace w całym kraju pozostają w stagnacji. Nie można również wykluczyć szeregu cięć miejsc pracy, ponieważ firmy będą oddawać się środkom cięcia kosztów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2024r. 07:16  
Cytuj
Bliski Wschód I Kraje Afrykańskie Wycofują Rezerwy Złota Z USA

Pomimo dominacji dolara amerykańskiego, która ogarnia przestrzeń finansową, obawy związane z gospodarką USA zmuszają narody do podjęcia zdumiających kroków.

Odnotowano nowy rozwój sytuacji, w którym kraje Bliskiego Wschodu i Afryki konsekwentnie wycofują swoje rezerwy złota z USA, zwiększając presję na globalny prestiż USD.

Dlaczego Kraje Wycofują Rezerwy Złota Z USA?

Kilka krajów Bliskiego Wschodu i Afryki, podobno Nigeria, Republika Południowej Afryki, Ghana, Senegal, Kamerun, Algieria, Egipt i Arabia Saudyjska, zdecydowało się wycofać swoje rezerwy złota z USA.

Ruch ten jest wywoływany przez niestabilność napotkaną w amerykańskim systemie finansowym, dodatkowo spotęgowaną przez erozję dynamiki USD.

„Te kraje mają na celu odizolowanie się od potencjalnej zarazy finansowej i zabezpieczenie swojego bogactwa w swoich granicach”.

Według kilku analityków i komentatorów, kraje izolujące swoje udziały od scentralizowanych centrów finansowych, takich jak USA, przedstawiają wyraźne rozróżnienie, do którego powoli dąży świat. Oznacza to, że narody są zainteresowane odkrywaniem alternatyw, a nie trzymaniem się tylko jednego pojęcia.

"Ponadto ta fala wycofania podkreśla szerszy trend geopolitycznej reorganizacji, gdy narody ponownie oceniają swoje zależności finansowe. Robią to, aby wzmocnić swoją suwerenność gospodarczą. Posunięcie to nie jest jedynie symboliczne. Odzwierciedla to pragmatyczną zmianę w globalnej strategii finansowej. Kraje decydują się teraz na dywersyfikację swoich udziałów i złagodzenie narażenia na potencjalne ryzyko pochodzące ze scentralizowanych centrów finansowych." Jak podzielił Clint Engler, dyrektor generalny CERAC Trader Strategy,

Dolar amerykański znajduje się obecnie w niepewnej pozycji, a rosnące wskaźniki zadłużenia go gryzą. Podobnie, komentarze głównego doradcy ekonomicznego USA Jareda Bernsteina dodały jeszcze więcej paliwa do pożaru, dodając do rosnących nieszczęść w dolarach.

Wraz z sojuszem BRICS badającym opcje wprowadzenia nowej waluty, dolar amerykański ma teraz zaciekłych konkurentów, z którymi musi się zmierzyć, aby utrzymać swój prestiż w stanie nienaruszonym.

Podobnie, z Rosją i Chinami powtarzającymi wezwania do dedolaryzacji, USD stoi teraz na krawędzi, zanurzając się w bok.

"W międzyczasie BRICS poprowadził rosnący rajd wokół metali szlachetnych. Przede wszystkim złoto, ponieważ BRICS chce wykorzystać złoto do poznania swojej słabo rozwiniętej waluty. Użyje go jako alternatywy dla dolara amerykańskiego."

https://watch(...)-the-u-s

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2024r. 19:34  
Cytuj
Gospodarka Chin widzi duży wzrost. - 5%

Geopolityczny krajobraz z pewnością ciągle się zmieniał w ciągu ostatnich kilku lat. Wynikało to w dużej mierze z rosnącego znaczenia sojuszu gospodarczego BRICS. Następnie, pośród tej zmiany, Chiny, ostoja BRICS, odnotowała znaczny wzrost gospodarczy.

Rzeczywiście, Chińskie Narodowe Biuro Statystyczne opublikowało w kwietniu krajowe dane o PKB za I kwartał. To pokazało imponującą trajektorię wzrostu, a przyszłość wzrosła o ponad 5% rok do roku. Co więcej, znacznie przewyższyło to oczekiwania wzrostu o 4,6%, pokazując dynamikę kształtującą się dla lidera BRICS i potencjalnie dla bloku łącznie.

W ciągu ostatniego roku ekonomia światowa przeszła początki znacznych przemian. Rzeczywiście, geopolityka widziała, jak sojusz BRICS pojawił się w nadziei na zorganizowanie wielobiegunowego świata. Było to napędzane przez jego wysiłki na rzecz dedolaryzacji, ponieważ dąży do zmniejszenia międzynarodowej dominacji zachodnich finansów.

Cel ten może zostać osiągnięty przez blok BRICS, ponieważ Chiny doświadczyły dużego wzrostu gospodarczego zaledwie kilka miesięcy w ciągu roku. Jego ogólny PKB znacznie przewyższył prognozy, a wiele sektorów prowadzi jego ogólny wzrost w 2023 roku.

I odwrotnie, jeden z największych aspektów wzrostu gospodarczego, jakim cieszyły się Chiny, jest związany z popytem na ropę. Ogólne pozytywne wyniki jego gospodarki spowodowały wzrost popytu na ropę, chociaż nie wpłynęło to jeszcze na jej cenę. Mimo to może to wpłynąć na cały sektor naftowy w inny ogromny sposób.

W szczególności Chiny zakupiły przecenioną ropę zarówno z Rosji, jak i Iranu po obniżonych cenach. Jest to jednak ważne, ponieważ może zasilić jedną z najważniejszych inicjatyw sojuszu; de-dolaryzację.

Ta ropa jest kupowana głównie za pośrednictwem juana. To jest dobre zarówno dla Chiana, jak i całego sojuszu. Konsekwentny brak dolara jest godnym uwagi aspektem dalszego planu BRICS. Alternatywnie, promocja lokalnej waluty sojuszu wpływa w ten sposób na jego ogólną drogę w kierunku wielobiegunowości.

Ogólnie razem chińska gospodarka może być główną siłą napędową w tych innych aspektach. Przy tak wielu ekspertach zaniepokojonych losem dolara amerykańskiego, może nie nadszedł lepszy rok. Sojusz chce zwiększyć ogólną wartość poprzez ciągły wzrost swoich najwybitniejszych uczestników.
https://watch(...)r-growth

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2024r. 19:38  
Cytuj
Członkowie BRICS Chiny i Rosja pociągają za sznurki, aby uwolnić świat ze szponów dolara amerykańskiego. Prezydent Chin Xi Jinping powiedział niedawno na spotkaniu prasowym, że "dni zastraszania świata w Stanach Zjednoczonych dobiegają końca". Oświadczenie to może być zasłużone, ponieważ BRICS z powodzeniem przekonała inne kraje rozwijające się do porzucenia dolara amerykańskiego. Sojusz sprawia, że kraje rozwijające się handlują lokalnymi walutami i wzmacniają swoje rodzime gospodarki.

Stopniowo BRICS dąży do zakończenia dominacji dolara amerykańskiego i uczynienia go nieskutecznym w skali globalnej. Odnieśli krótko sukces w rozpoczęciu programu dedolaryzacji i są w nim na dłuższą metę. Dlatego następna dekada będzie inna dla dolara amerykańskiego, ponieważ będzie musiał stawić czoła wyzwaniom ze strony różnych krajów i walut.

Niemniej jednak, USA nie pójdą na dół bez walki i wezmą sojusz BRICS na łeb. Nadchodząca sytuacja w globalnym sektorze finansowym będzie najciekawszym wydarzeniem w tej dekadzie, na który należy uważać.
https://watch(...)y-fading

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2024r. 23:04  
Cytuj
Od 20:30 - Ciekawe , że USA nałożyły na Rosję ponad 16500 różnego rodzaju sankcji , a pomimo to przewidywania mówią o dużym wzroście rosyjskiej gospodarki . Gospodarka Rosji będzie szybciej rosła jak reszty wysoko uprzemysłowionych( nawet USA)

https://m.you(...)8&t=634s

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2024r. 02:02  
Cytuj
USA i Europie grozi duży kryzys - kraje BRICS z krajami Afryki , Azji pozbywają się Zachodnich walut dzięki wielkim zakupom złota i innych metali szlachetnych . FED ostrzega przed krachem. Potrzebna szybka wojna by upchać , gdzieś puste zachodnie waluty , których nikt nie chce.
https://m.you(...)g-gz2VWk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2024r. 02:14  
Cytuj
Indie i Nigeria zgadzają się na handel lokalnymi walutami, a nie dolarami amerykańskimi

W nagłu agendy dedolaryzacji, członek BRICS Indie i naród afrykański Nigeria zgodziły się używać lokalnych walut do handlu dwustronnego, a nie dolara amerykańskiego. Oba kraje oficjalnie podpisały umowę handlową, w której większość płatności zostanie rozliczona w walutach lokalnych, zrzucając dolara amerykańskiego.


Nigeria również złożyła wniosek o dołączenie do BRICS i wyraziła zainteresowanie byciem częścią ugrupowania. Indie i Nigeria będą używać lokalnych walut w dwustronnej umowie handlowej dla sektorów energii, farmaceutyków i transportu. Dwustronny handel między Indiami a Nigerią wyniósł 11,8 miliarda dolarów w roku finansowym 2022-23.

W roku FY 23-24 handel między dwoma krajami osiągnął 7,89 miliarda dolarów. Członkowie BRICS od 2022 roku znajdują nowe kraje, aby popchnąć do przodu program dedolaryzacji i odnoszą sukcesy w swoich motywach. Głównym celem bloku jest wykorzenienie dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej i zastąpienie go walutami lokalnymi.

"Obie strony zgodziły się na szybkie zawarcie Porozumienia w sprawie systemu rozliczeń w walucie lokalnej w celu dalszego wzmocnienia dwustronnych więzi gospodarczych" - powiedziało ministerstwo. Jeśli BRICS zacznie podpisywać umowy z nowymi krajami bez użycia dolara, gospodarka USA będzie zagrożona. Najbliższe lata będą wyzwaniem dla perspektyw dolara amerykańskiego.

https://watch(...)s-dollar

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2024r. 02:19  
Cytuj
Ekonomista mówi, że USA "przechodzą" w recesję - chodzi też o kraje Europy Zachodniej , których waluty stają się śmieciowymi .

Globalna perspektywa gospodarcza przeszła ogromną zmianę w ciągu ostatniego roku. Rzeczywiście, dolar amerykański traci na popularności, ponieważ kraje na całym świecie dążą do większej dywersyfikacji swojej pozycji gospodarczej. Następnie, pośród BRICS prowadzącego opłatę za dedolaryzację, jeden z ekonomistów powiedział, że Stany Zjednoczone "wpadają" w recesję.

W szczególności, czołowy ekonomista David Rosenberg rozmawiał z Business Insider na temat krytycznych obszarów spowolnienia gospodarczego, które zaczynają się pokazywać. Rosenberg zauważył, że dane wskazują, że "spowolnienie gospodarcze może nie być tak odległe, jak wielu uważa".

Przez cały ostatni rok blok BRICS konsekwentnie dążył do zorganizowania tworzenia wielobiegunowego świata. Rozpowszechnienie Zachodu i uzbrojenie waluty ułatwiło, że pomysł stał się niezwykle popularny wśród gospodarek wschodzących.

Teraz, gdy sojusz BRICS stara się ośmielić swoje plany dedolaryzacji, jeden z amerykańskich ekonomistów twierdzi, że zbliża się recesja. W szczególności czołowy ekonomista David Rosenberg, prezes The Rosenberg Research Project, omówił, co jest wstrząsającą rzeczywistością dla Stanów Zjednoczonych.

Rosenberg zidentyfikował dane, które wskazywałyby na krótkoterminowe pogorszenie koniunktury gospodarczej. Na początek zwrócił uwagę na rynek pracy. W ciągu ostatniego roku nieustannie traciło siły, a bezrobocie utrzymało pozycję na dwuletnim maksimum w kwietniu.

Rynek pracy pęka, spowolnienie aktywności usługowej opóźnia wzrost w czasie rzeczywistym" - powiedział Rosenberg. "Wybiegające w przyszłość sygnały finansowe wciąż wskazują na nadchodzące spowolnienie." Ostatecznie ekonomista powiedział, że kraj "przechodzi" do stanu recesyjnego.

Te zmiany są tylko komplikowane przez czynniki geopolityczne. Nie tylko aktywność BRICS, ale także konflikty doprowadziły do wzrostu niepokojów w skali globalnej. Dodatkowo, złoto i waluty cyfrowe stworzyły alternatywne sposoby, aby dolar amerykański stracił wpływy i władzę. Co więcej, te alternatywy nie wydają się w najbliższym czasie tracić blasku.
https://watch(...)ecession

Moderowano przez: magpie
temat bez dyskusji, prowadzony przez 1 osobę, więc zamykam, forum służy do dyskusji, a nie wklejek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 7 8 9 10
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »