NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
BRICS-kryptowalut,
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2023r. 03:19  
Cytuj
Chińscy producenci samochodów zadeponowali na wystawie wiele najnowocześniejszych produktów i technologii, w tym Super Electric Drive Intelligent Technology Platform, która zapewnia doskonałe osiągi i wytrzymałość pojazdu.

Przedłużacz zasięgu trzeciej generacji, który jest podstawową częścią platformy, ma współczynnik konwersji ropy naftowej i energii elektrycznej, który jest prawie 10 procent wyższy niż w drugiej generacji, według Seres Group, producenta platformy.

Przedłużacz zasięgu to napędzana paliwem pomocnicza jednostka napędowa (APU), która rozszerza zasięg pojazdu elektrycznego z akumulatorem poprzez napędzanie generatora elektrycznego, który ładuje akumulator pojazdu.

Guo Feng, rzecznik prasowy Seres Group, producenta samochodów z siedzibą w południowo-zachodniej chińskiej gminie Chongqing, powiedział CMG, że "nasza inteligentna platforma technologiczna gromadzi hybrydyczność pojazdów stosujących różne trasy techniczne. Może zaspokoić potrzeby techniczne w pełni elektrycznego pojazdu, a także NEV o rozszerzonym zasięgu."

Również na pokazie samochodowym wiele hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in (PHEV) chińskich marek spotkało się z opiną publiczną.

PHEV to połączenie pojazdów benzynowych i elektrycznych, więc mają akumulator, silnik elektryczny, zbiornik benzynowy i silnik spalinowy.

"Myślę, że w ciągu najbliższych pięciu lat PHEV będą w stanie zastąpić większość tradycyjnych pojazdów napędzanych paliwem" - powiedział Lu Fang, dyrektor generalny Voyah, chińskiej marki luksusowych samochodów elektrycznych.

Oficjalne dane pokazały, że w pierwszych 10 miesiącach tego roku sprzedaż PHEV przekroczyła 2 miliony sztuk, co stanowi wzrost o 82,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Aby złagodzić niepokój konsumentów, wiele nowych modeli NEV prezentowanych na wystawie ma zasięg ponad 1000 kilometrów.

Chińscy producenci samochodów przewodzą głębokim zmianom na globalnym rynku samochodowym, zwłaszcza w rozwoju i produkcji nowych pojazdów energetycznych, według znawców branży.

Xiang Xingchu, prezes JAC Motors, chińskiego producenta samochodów i pojazdów użytkowych, powiedział CMG, że "obecna transformacja przemysłu motoryzacyjnego charakteryzuje się zintegrowanym rozwojem wielu technologii i branż. Chińskie samochody rodzime wysunięte na czele świata w najnowszej rundzie zawodów, zwłaszcza w inteligentnych pojazdach elektrycznych."


Zasieg aut zachodnich dla porownania
https://www.wybor(...)ranking/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2023r. 03:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4654
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2023r. 04:14  
Cytuj
Trolciusciana
Nie chce mi się sprawdzać skąd ściągasz te debilstwa.
Skoro masz zalecenia od lekarza psychiatry i to ci pomaga w terapii,nie będę ingerował w proces leczenia.Są ludzie którym to "coś",ten defekt, można usunąć tylko razem z mózgiem.zaklopotany
Jeden przypadek na 38 mln.Padło na ciebie...zdegustowany
OK,pisz dalej.potluczony

Ps.W pustą przestrzeń po trepanacji,trzeba dwóch którzy będzą sr...ć, a trzeci deptać,to wtedy więcej wejdzie.good

TRADYCJA TO DYKTATURA STARCÓW.- MARTHA NUSSBAUM
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 03:06  
Cytuj
UE musi szybko zmusic wszystkie kraje UNII do przyjecia euro z powodu utraty wartosci.

Teraz jego plan zakończenia dominacji zachodniej waluty dobiega końca. Następnie jeden z nowo indoktrynowanych członków może bardzo pomóc w tym celu.

Sojusz gospodarczy BRICS najwyraźniej nadał priorytet swoim wysiłkom dedolaryzacyjnym, co doprowadziło Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) do pozornego nadania priorytetu walucie lokalnej walucie nad dolarem amerykańskim w nowych umowach naftowych. Rzeczywiście, mówi się, że kraj poluje na nowe umowy naftowe, co zbiega się z większą dedolaryzacją w całym bloku.

W szczególności Financial Times donosi, że kraj członkowski BRICS, Zjednoczone Emiraty Arabskie, poszukuje nowych umów naftowych, które mogą mieć ogromny wpływ na dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, w raporcie zauważono, że kraj planował wykorzystać szczyt COP28 do obserwacji potencjalnych transakcji naftowych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 05:56  
Cytuj
Po pierwsze, skutki globalnego kryzysu finansowego i późniejszych zmian strukturalnych zaczęły być odczuwalne dopiero w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodnich po 2016 roku, wraz ze wzrostem liczby byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, który nałożył nierozważne sankcje handlowe na Chiny i inne kraje. Administracja prezydenta Joe Bidena kontynuuje tę strategię.

Po drugie, pandemia COVID-19 była testem warunków skrajnych i nowym doświadczeniem dla krajów zaangażowanych w globalną współpracę i konkurencję.

Po trzecie, obecne konflikty zbrojne pokazały pilność dyplomacji i rozsądnych negocjacji handlowych z międzynarodowymi partnerami na całym świecie.

W tej nowej fazie wzmożonych napięć ważne jest, aby najbardziej wrażliwe kraje - czyli kraje rozwijające się - wstały. Kraje rozwijające się mają największą liczbę biednych ludzi i ludzi, którzy są zagrożeni popadnięciem w ubóstwo. Dlatego polityka rozwojowa odgrywa kluczową rolę we wzroście gospodarczym i postępie społecznym, niezależnie od tego, czy jest to polityka rozwojowa, taka jak BRI, czy współpraca międzynarodowa i rozwój promowana przez BRICS (główne gospodarki wschodzące Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA, do których 1 stycznia dołączą Argentyna, Egipt, Etiopia, Iran, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie).

W tej sytuacji kraje rozwijające się wzajemnie się wzmacniają. Włączenie sześciu kolejnych krajów - z Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej - do BRICS zwiększy współpracę grupy z innymi krajami i utoruje drogę państwom członkowskim BRICS do wykorzystania własnych walut do handlu wewnątrz BRICS, zmniejszając w ten sposób dominację dolara amerykańskiego i innych walut zachodnich oraz przyczyniając się do rozwoju Globalnego Południa.

Potrzeba wzmocnienia się skłoniła pierwotne państwa członkowskie BRICS do włączenia większej liczby krajów w celu rozszerzenia wpływów ugrupowania na cały świat. Powinniśmy jednak pamiętać, że ta ekspansja nie będzie kontynuowana do tego stopnia, że wszystkie kraje rozwijające się zostaną wstrzymywane do BRICS.

Rozwijający się świat jest obecnie najszerzej reprezentowany w G77. Bardziej skoncentrowana organizacja BRICS stanowi ważny rdzeń najbardziej wpływowych krajów rozwijających się na swoich kontynentach.

W tym kontekście Chiny promują BRI, którego celem jest po części poprawa łączności infrastruktury. Chiny postrzegają siebie jako największy kraj rozwijający się w solidarności z innymi krajami rozwijającymi się oraz z poszanowaniem pluralizmu różnych cywilizacji i systemów polityczno-gospodarczych jako warunek konieczny do pokojowego współistnienia i współpracy rozwojowej w celu zbudowania wspólnoty ze wspólną przyszłością dla ludzkości.

Celem BRI jest bycie korzystnym zarówno dla krajów rozwijających się, jak i rozwiniętych, tak jak to się okazuje w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji, z jego wkładem w wzmocnienie wielostronnego świata.

Martin Lampter jest ekonomistą politycznym, który pracował na uniwersytetach głównie w krajach południowej i środkowej Europy oraz w Ameryce Południowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2023r. 01:06  
Cytuj
Od momentu powstania w 2001 roku, sojusz gospodarczy BRICS dąży do zreformowania porządku światowego. Blok starał się zmienić ogólny bilans sił i zmniejszyć międzynarodową rozpowszechnienie mocarstw zachodnich w globalnych transakcjach. Następnie w 2023 roku odnotowano ogromny wzrost. Ale czy blok BRICS w końcu wypełnił lukę w G7?

Przez większą część ostatniego roku kraje wchodzące w skład BRICS dyskutowały o wielobiegunowości. Idea ta jest zakorzeniona w odzyskaniu prawdziwej równości na arenie globalnej. Ponieważ jego inicjatywy dedollaryzacyjne się utrzymywały, a ekspansja została już przyjęta, potencjał rzucenia wyzwania porządkowi świata już się urzeczywistnił.

Raporty stwierdzają, że kraje BRICS odpowiadają za 32% produkcji, 18% całkowitego handlu i 25% inwestycji bezpośrednich w 2022 roku. To było jednak przed włączeniem Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Iranu, Egiptu i Etiopii. Składający się z 40% światowej populacji, 2024 r. powinien być sprzymierzeniem, który nadal się ugruntuje.

PRediciotns już stwierdził, że BRICS będzie miał wiodący na świecie PKB do 2040 roku. Gdy gospodarki w bloku mają się rozkwitnąć, początkowa zmiana wielobiegunowości została już uruchomiona. W ciągu następnych dziesięciu lat ta przepaść ma się jeszcze zmniejszyć. Do tego czasu potencjał wzrostu sojuszu będzie niepewny. Jednak jedna rzecz jest bardzo jasna, globalna równowaga sił niewątpliwie się zmieniła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2023r. 11:50  
Cytuj
Jak Unia zabija polska gospodarke na przykladzie gornictwa .
Fakty:

Opodatkowanie polskiego górnictwa w szczegółach

W latach 2010-2015 sektor górniczy odprowadził do budżetu prawie 44,8 mld zł żywej gotówki ─ mówił na październikowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Polskie górnictwo ma ponad 10 mld zł niespłaconych zobowiązań m.in. przez wyjątkowo wysokie opodatkowanie, sięgające aż 100 zł w każdej tonie węgla ─ przekonują spółki górnicze. Tłumaczą, że węgiel jest dotowany na całym świecie. Jak zwykle politycy obiecują zmiany i… niewiele będą w stanie zrobić, bo branża mocno szafuje cyframi.
https://www.banki(...):~:text=Łącznie%20podatki%20i%20składki%20odprowadzone,zł%20na%20każdej%20tonie%20węgla.
Senat rozpatrzył ustawę ustanawiającą system wsparcia dla górnictwa. Zakłada ona wart 28,8 mld zł system publicznego wsparcia dla górnictwa węgla kamiennego na kolejne 10 lat. Głosowanie w Senacie zaplanowano pod koniec obecnego, zaplanowanego do czwartku, posiedzenia Izby.


44,8mld :5 lat =8,96 mld - tyle rocznie gornictwo odprowadza podatku
28,8mld :10lat = 2,88 mld - tyle rzad doplaca do gornictwa

8,96-2 ,88 =6.08 mld zl - tyle rocznie polskie kopalnie wplacaja netto do budzetu wbrew “ polskim” mediom.


Unia chce ograniczac polskie kopalnie , ktore co roku w podatkach wplacaja 6,08 mld zl netto .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2023r. 13:06  
Cytuj
Pierwszy azjatycki fundusz ETF z Arabii Saudyjskiej debiutuje w Hongkongu w kamieniu milowym dla silniejszego rynku Chiny-Bliski Wschód, powiązania finansowe
CSOP Saudi ETF oferuje inwestorom pasywne śledzenie gospodarki Arabii Saudyjskiej o wartości 1 biliona dolarów i największej na świecie firmy naftowej Aramco
Inwestorzy mogą handlować saudyjskim ETF lokalnie w dolarach hongkońskich lub w juanach chińskich, w oparciu o referencyjną wartość aktywów netto około 76,92 HK$ lub 70,64 juana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11441
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2023r. 14:17  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2023r. 18:51  
Cytuj
Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) proszą kraje BRICS o rozliczenie handlu ropą w lokalnych walutach, a nie w dolarach amerykańskich. Naród Bliskiego Wschodu dąży do dywersyfikacji swoich partnerstw gospodarczych poprzez odnowienie metod płatności za transakcje handlowe naftową.

Według doniesień, ZEA prowadzą rozmowy z 15 krajami i promują płatności w lokalnej walucie, kończąc zależność od dolara amerykańskiego. Dostosowanie dwustronnych partnerstw strategicznych może doprowadzić do zmiany paradygmatu w podejściu finansowym krajów BRICS. Kontrolowanie globalnego sektora naftowego poprzez zakończenie polegania na dolarze amerykańskim może sprawić, że BRICS stanie się potęgą gospodarczą.

Zjednoczone Emiraty Arabskie już zainicjowały umowy handlowe na ropę w lokalnych walutach, odsyłając dolara amerykańskiego na bok z Indiami, członkiem BRICS. Ponad 1 milion baryłek ropy zostało wysłanych do Indii przez ZEA, a płatność została uregulowana w rupii. Umowa naftowa została zainicjowana we wrześniu tego roku i była historycznym odejściem od USD.

Ponadto Arabia Saudyjska ogłosiła również, że jest otwarta na przyjmowanie lokalnych walut dla dostaw ropy. Królestwo chce otrzymać zarówno dolara amerykańskiego, jak i inne lokalne waluty, aby zdywersyfikować swoje rezerwy.

Podsumowując, kraje BRICS wykorzystują sektor naftowy jako broń do obniżenia dolara amerykańskiego na całym świecie. Ponadto, jeśli wiele innych krajów zacznie płacić w lokalnych walutach za ropę, dolar amerykański zostanie mocno dotknięty. Po Chinach, Bliski Wschód rozwija teraz inicjatywy dedollaryzacji na całym świecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2023r. 06:05  
Cytuj
Argentyna odrzuci zaproszenie do przyłączenia się do Sojuszu
Argentyna była jednym z ostatnich krajów, które jeszcze nie zdecydowały się na przystąpienie do bloku BRICS po tym, jak jego kraje założycielskie zdecydowały się na ekspansję w sierpniu. Wybory prezydenckie w południowoamerykańskim kraju ostatecznie podyktowały przyszłość Argentyny z BRICS. Przemawiając do dziennikarzy na imprezie w Buenos Aires, Mondino podzielił się również wątpliwościami co do wartości grupy. Ważne jest, aby pamiętać, że dwoma z głównych partnerów handlowych Argentyny są Brazylia i Chiny.
Prezydent Milei ma nadzieję na dostosowanie polityki zagranicznej Argentyny do interesów USA.

Nigeria ma zastąpić Argentynę w ekspansji?
BRICS nadal przyjmuje wzrost, Nigeria może być na dobrej drodze do zastąpienia Argentyny jako kraju ekspansji.

Nigeria podzieliła się swoimi planami dołączenia zarówno do BRICS, jak i G20, w ciągu najbliższych dwóch lat, według Bloomberga. Co więcej, dołączył do Pakistanu jako dwa kraje, które były szczere w swoim pragnieniu przystąpienia do sojuszu gospodarczego. Następnie obaj mogą mieć duże szanse na wyłonienie się jako nowy szósty dodatek do bloku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2023r. 06:11  
Cytuj
Brazylia jest najnowszym członkiem Sojuszu, który dołączy do OPEC+
Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) zrzesza jedne z największych krajów produkujących ropę naftową na świecie. Teraz brazylijski minister energii, Alexandre Silveira, ogłosił włączenie kraju na tę listę. Następnie dołącza do innych krajów BRICS, takich jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) i Iran.

Przy zauważalnym wzroście nastąpił w tym roku, blok rozszerzył się i zwiększył swoje wpływy w kluczowych sektorach.

Jednym z nich jest przemysł naftowy, ponieważ blok BRICS widział, że Brazylia jest jej ostatnim członkiem, który dołączył do bardzo wpływowego kolektywu OPEC+. Grupa łączy w sobie jednych z najważniejszych światowych producentów ropy naftowej i już może pochwalić się trzema krajami BRICS w swoich szeregach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 268
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2023r. 06:26  
Cytuj
Podczas Szczytu Klimatycznego ONZ, nowo zaproszony kraj BRICS, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) ogłosiły zamiar zainwestowania 5 miliardów dolarów w sojusz gospodarczy. Rzeczywiście, fundusze będą kluczową częścią większej inwestycji w wysokości 30 miliardów dolarów, która została ogłoszona podczas szczytu, według Financial Times.

Raporty stwierdzają, że fundusz inwestycyjny oparty na klimacie ma zostać stworzony wraz z podmiotami takimi jak BlackRock, TPG i Brookfield. Co więcej, potwierdzono, że Lunate Captial, zarządzający aktywami o wartości 50 miliardów dolarów z siedzibą w Abu Zabi, będzie nadzorował 5 miliardów dolarów, które mają trafić do globalnych krajów południowych.

Peter Schiff przewiduje "historyczny krach" dla dolara amerykańskiego
Wśród wysiłków dedolaryzacyjnych wykorzystywanych przez sojusz BRICS, znany ekonomista Peter Schiff przewidział historyczny krach dla dolara amerykańskiego. Rzeczywiście, Schiff zabrał się do X, dawniej Twittera, aby podzielić się swoim spojrzeniem na zbliżający się los dolara.

Przejmując platformę i w sposób niepewny, Schiff stwierdził: „Dolar amerykański jest na skraju historycznego krachu”. Następnie powtórzył, że rozwój wydarzeń będzie "zmieniaczem gry" dla gospodarki USA. Co więcej, opisał zbliżające się wydarzenia jako "wypadek [i] oparzenie".

Rzeczywiście, wśród tych planów dedolaryzacji BRICS, ekonomista Peter Schiff przewidział "historyczny krach" dla dolara amerykańskiego. W szczególności Schiff do platformy X, aby szczegółowo opisać, co przewiduje jako dość nagły i nieubłagany upadek. Co więcej, opisał potencjalne wydarzenia jako "zmieniający zasady gry dla Fed i gospodarki, ponieważ spowoduje to gwałtowny wzrost inflacji, stóp procentowych i bezrobocia".
Oświadczenie pojawia się, gdy CNN donosi, że dolar amerykański zmierza w kierunku swojej wartości w miesiącu roku. Rzeczywiście, raport stwierdza, że dolar stoi w obliczu straty 3,7% w ciągu miesiąca w stosunku do sześciu innych głównych walut globalnych. Następnie zidentyfikowali wyniki jako najgorsze wyniki dolara w 2023 roku.

Ogromnym aspektem tego rozwoju są plany bloku BRICS dotyczące dolara. Rzeczywiście, kolektyw najwyraźniej przyjął promocję lokalnej waluty dla rozliczeń handlowych. Przez cały czas podobno rozwijał swoją alternatywną walutę, aby przyspieszyć surowo malejącą obecność dolara na arenie międzynarodowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »