NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Aborcja-morderstwo, Aborcja-morderstwo
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 11:16  
Cytuj
CYTAT
@art2deco

Żona Lota obejrzała się "z tęsknotą za grzechem tego świata"?

To twoja durna interpretacja, która nie ma żadnego uzasadnienia.

Jeśli żona Lota była "sprawiedliwa" to nie miała powodu spoglądać z tęsknotą za grzechem tego świata.

I mogła się obejrzeć z wielu innych powodów.

Ciekawość. Strach. Żal.

Biblia nic na ten temat nie mówi.


Ale rozumiem, że łatwiej ci wymyślać bzdury o których Biblia nie wspomina niż odnieść się do kazirodczego związku Lota z córkami, który jest w Biblii dokładnie opisany.

I za który żadne z trójki (Lot i jego córki) nie poniosło kary.


Sodoma spalona.

Żona Lota zamieniona w słup soli.

Lot zapładniający swoje córki - Bóg nie reaguje w żaden sposób.art2deco - możesz nam wkleić cytat z Biblii, który wyjaśnia z jakiego powodu Bóg spalił Sodomę?

Bo na pewno nie było tym powodem sypianie z własnymi córkami.


Przed ucieczką Bóg Jahwe ostrzegł Lota, by nikt nie oglądał się za siebie, gdyż podzieli wówczas los przeklętego miasta. Jednak żona Lota podczas ucieczki obejrzała się ku Sodomie, prawdopodobnie zaciekawiona tym, co się tam działo (Biblia daje zbyt mało informacji na temat tej kobiety, nie ma więc pewności, jakimi pobudkami się kierowała). Stało się, jak mówił Bóg, i spotkała ją zagłada, gdyż zamieniła się w słup soli[1].

Jezus Chrystus udzielił przestrogi dla chrześcijan, ostrzegając: Przypomnijcie sobie żonę Lota[2].

Egzegeci[3] uważają, że przyczyną śmierci żony Lota było to, że wróciła do miasta, gdyż je kochała, tam też zginęła. Słup soli jest symbolem - metaforycznym pouczeniem, że za nieposłuszeństwo czeka kara.

Wyjaśnieniem dlaczego żona Lota zamieniła się w słup soli może być ciągłe opłakiwanie przez nią utraconej Sodomy. Słone łzy po niej ciekły, aż w końcu sama zamieniła się w słup soli. Lot zaś uciekał z miasta niszczonego przez deszcz ognia i siarki, patrzył do przodu i nie oglądał się za siebie, był skupiony na Bogu i Bogu posłuszny. Nie żył przeszłością, nie opłakiwał strat, nie odwracał się do tyłu. Dzięki temu nie został sparaliżowany tak jak jego żona[5]. Tak więc ciągły żal, płacz, skupianie się na przeszłości i stratach prowadzi do paraliżu i śmierci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 11:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 15:14  
Cytuj
@troll

I Ty i art2deco skupiacie się na żonie Lota, a tam wszystko jest chyba jasne.

Zakaz oglądania się za siebie (z tego co pamiętam) i kara za złamanie go.Skupmy się na Sodomie i Locie.

Za co Sodoma uległa zniszczeniu (podaj proszę cytat z Biblii)?

I dlaczego Lot mógł sypiać z córkami i nic mu się nie stało.Odwracasz się, żeby zobaczyć pokaz fajerwerków, jakiego nigdy więcej nie zobaczysz i j.., jesteś słupem soli.

Współżyłeś z córkami, ewentualnie patrząc z innej perspektywy, współżyłaś z ojcem i masz z nim dziecko, nic się nie dzieje.Wybacz, że Cię tak dopytuję troll, ale ciekawi mnie w jaki sposób wyznawcy Boga nie tolerującego odwracania się, ale tolerującego współżycie z własnymi córkami, argumentują zagładę Sodomy.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 19:07  
Cytuj
PZPrev20 studiuje różnicę miedzy byciem solą Ziemi oraz słupem soli,,,

Co będzie, zostanie ocenione w swoim czasie. Nie ma kary bez winy. Nie myśl ze się wymigasz. Na dzisiaj dalej hasaj jak zające w kapuście.

PS.

Wkleiłam ci całość Genesis 19. Tam jest wszystko. Są jeszcze wersy w Ezechielu i o Gomorze gdzie nie pamiętam. Dalej nie wyciągnął głowy,,, Lot nie współżył. Córki były przekonane ze nie założą rodziny w centrum pedalstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 19:22  
Cytuj
@art2deco

Mogłaś wkleić całą Biblię nawet.

Wlej jeden cytat, żeby ludzie nie musieli się przekopywać przez masę wersów.

Tak kochasz Sodomę, a nie masz pod ręką cytatu?


"Lot nie wspóżył"

Córki były wiatropylne?


W sumie dawno nie rozmawialiśmy, ale wygląda na to, że piszesz jeszcze durniejsze rzeczy niż wcześniej.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 19:28  
Cytuj
Każdy chętny wróci na 2 stronę i sam przeczyta. Podkreśliłam wężykiem dla ułatwienia a Ty po prostu uwielbiasz ze mną pogadać.

Przyznaj się cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3183
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 20:28  
Cytuj
Ruszał te córki czy nie? Tak albo nie?

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3183
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 20:28  
Cytuj
Double bubble


Jak ruszał to wstyd. Ogólnie naród wybrany to chyba dużo krzyżówek wsobnych...

Tak naprawdę się nie znam. Tylko pytam.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Lis 2023r. 22:57  
Cytuj
@Progres

"Ruszał te córki czy nie?"

Fakty:

1. Lot nie miał żony (zamieniona w słup soli).
2. Z jakiegoś powodu bał się mieszkać w Zoar ( mieście do którego udał się z Sodomy).
3. Zamieszkał sam z córkami w jakiejś jaskini z daleka od ludzi.
4. Kiedy doszło do stosunku Lot był naje...y i twierdził, że nic nie pamięta.
5. Córki upiły ojca, a następnie współżyły z nim.

Podsumowując: żyje w celibacie, mieszka z dala od ludzi, ma ewidentny problem z alkoholem, mieszka z dwoma córkami, które zachodzą w ciążę.


Tyle do powiedzenia miał koleś, który opowiedział tę historię.


Ale pamiętajmy, że jakiś czas wcześniej Lot był skłonny oddać dziewictwo swoich córek tłumowi, który chciał skrzywdzić jego gości w zamian za zaniechanie ataków na tych właśnie gości.

Jego goście byli wysłannikami Boga i nie widzieli w propozycji Lota nic złego.

Dlaczego?

Dlatego, że w tamtym okresie status kobiety nie był zbyt wysoki. Córki czy żona Lota nie mają chyba nawet imion w Biblii. Są po prostu żoną i córkami LOTA.

Co innego Lot.

Lot był krewnym Abrahama, a więc stosunkowo ważną personą. Dlatego, moim zdaniem, w sytuacji, gdzie Lot jest ojcem dzieci swoich córek, naturalnie lepiej wygląda, gdy winę za kazirodczy związek ponoszą jakieś bezimienne córki niż Lot. Stąd zapewne taka, a nie inna wersja historii.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 03:01  
Cytuj
CYTAT
Czy Polska zostala ukrana w 2WS przez Boga??

Polska mistyczka – Służebnica Bożej Rozalia Celakówna zapisała przestrogę, iż gniew Boży zbliża się do Polski za liczne grzechy jej mieszkańców (zwłaszcza za rozpustę, nienawiść, aborcje i inne morderstwa). W pismach Celakówny wspomina się o nadchodzącej wojnie jako "strasznej Bożej karze za grzechy" autorka otwarcie napisała:
"Warszawa to miasto gorsze niż Sodoma".
Taka była przed wojną i taka okazuje się teraz. Jeśli przyjąć że w czasie wojny spotkała Warszawę kara za okres do 1939 roku to tamta przestroga nie odniosła skutku.
Sami widzicie co się dzieje teraz.
Ale była też i inna przestroga:
Faustyna Kowalska w swym słynnym dziś "Dzienniczku" pisze tak: "Pewnego dnia powiedział mi Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być – jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce".
Czy ta kara dopiero nastąpi bo jeśli nie idzie w tym proroctwie o Warszawę to zgadnijcie jakie to miasto?
Gdy przed wojną w większości krajów nielegalne i karalne były homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, w przedwojennej Polsce obrzydliwości te nie stanowiły przestępstwa ani nawet wykroczenia. Od 1932 roku, nawet niektóre z aborcyjnych morderstw zostały w II RP zalegalizowane (wówczas, gdy ciąża pochodziła z gwałtu lub innego przestępstwa, kiedy zagrażała życiu lub zdrowiu matki lub też nienarodzone dziecko było poważnie uszkodzone).
Teraz znowu jesteśmy w "awangardzie" moralnej degrengolady. Ale może "Kler" jednak rzuci "Klątwę" na zdegenerowane miasta.
Abrahamowi Bóg obiecał, iż nie zniszczyłby Sodomy, jeśli znalazłby tam choćby i tylko 10 sprawiedliwych (Rodz. 18, 20). Duże miasta w Polsce mają już jak wynika z ostatnich wyborów ponad 60 % anty sprawiedliwych. A to już tylko krok do zagłady.

Warszawa chce“karty LGBT+”. i będą w tym mieście dla homoseksualistów i innych wyznawców parafilii specjalne przywileje ! To z pewnością początek końca współczesnej polskiej Sodomy.
Tak. Teraz "Warszawa to miasto gorsze niż Sodoma".Taka była przed wojną i taka jest teraz. Czy w czasie wojny spotkała Warszawę kara jako przestroga dla innych. Ale niestety nie tylko Warszawa.
Chyba tej przestrogi nie zrozumiano bo Polska znowu jest siedliskiem: rozpusty, aborcji, nienawiści, zbrodni, złodziejstwa, bluźnierstwa.
Głupi Polak, pseudo katolik, któremu wmówiono że jeśli będzie tolerancyjny dla zła i szatana staje się inteligentem nie tylko milczy.
Czy naprawdę tak wielu Polaków cierpi na wrodzony mongolizm (który jeszcze nie podlega aborcji) że siedząc na widowni podczas występów pseudo kabareciarzy ryczą śmiechem jak osły gdy słyszą naigrywanie się z katolicyzmu, wiary, religii i księży.
A to przecież im plują ze sceny w oczy a ci zamiast rzucać na estradę czym popadnie bija brawo.
Banda faryzeuszy którzy wiarą wyznają tylko ustami.
"Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie. Możemy i powinniśmy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas".......


Czy mamy nadal brac przyklad z krajow zachodnich??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 09:35  
Cytuj
@troll

Czy nadal brać przykład z krajów zachodnich?


Trudno powiedzieć.

Możesz spróbować być sprawiedliwy niczym Lot. Ale chociaż Bogu w Biblii to nie przeszkadząło to w Polsce A.D. 2023 jest to karalne.


Możesz też poszukać inspiracji na Wschodzie.

Na pierwszy rzut oka, Afganistan rządzony przez Talibów wydaje się mieć wiele wspólnego z tym starotestamentowym światem, który wydaje się do Ciebie przemawiać.

Może mógłbyś tam znaleźć spokój duszy, z dala od zepsutego świata Zachodu.


Ale szczerze powiedziawszy, troll, to Ty wiesz najlepiej czy czujesz się bardziej Żydem czy muzułmaninem.

Wszystko zależy od tego, czy wierzysz, że Mahomet był prorokiem czy nie.

Jeśli nie, to czytaj sobie Stary Testament i czekaj na przyjście Mesjasza, jeśli tak, to dalej kontynuuj budowę Szariatu.P.S. Mógłbyś wkleić cytat z Biblii, który tłumaczy za co została spalona Sodoma?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 13:19  
Cytuj
CYTAT
@Progres

"Ruszał te córki czy nie?"

Fakty:

1. Lot nie miał żony (zamieniona w słup soli).
2. Z jakiegoś powodu bał się mieszkać w Zoar ( mieście do którego udał się z Sodomy).
3. Zamieszkał sam z córkami w jakiejś jaskini z daleka od ludzi.
4. Kiedy doszło do stosunku Lot był naje...y i twierdził, że nic nie pamięta.
5. Córki upiły ojca, a następnie współżyły z nim.

Podsumowując: żyje w celibacie, mieszka z dala od ludzi, ma ewidentny problem z alkoholem, mieszka z dwoma córkami, które zachodzą w ciążę.


Tyle do powiedzenia miał koleś, który opowiedział tę historię.


Ale pamiętajmy, że jakiś czas wcześniej Lot był skłonny oddać dziewictwo swoich córek tłumowi


A wszystko to obserwował i akceptował, a może nawet... zachęcał do tych czynów,"DOBRY BÓG"...sciana

A oddanie dziewictwa córek,to nic więcej jak sutenerstwo.zdegustowany
Wychodzi na to,że bycie dziwką, nie jest "najstarszym" zawodem świata.potluczony
To"alfons",w dodatku własny ojciec i pedofil w jednym,ogólnie pojeb...zaklopotany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 15:52  
Cytuj
people saying "Happy holidays" instead of "Merry Christmas"
Kraje zachodnie powoli usowaja chrzescijanstwo.

Polacy beda sie musieli dostosowywac do mniejszosci etnicznych tak jak na zachodzie.


W zależności od tego, w jaki sposób to powiesz i do kogo. Nikogo w ogóle. Nie ateiści, nie poganie, nie Żydzi, nie hindusi, nie muzułmanie, nawet Świadkowie Jehowy (tylko dlatego, że te grupy raczej nie powiedzą 'Wesołych Świąt', nie wynika z tego, że będą obrażeni, gdy to mówisz). Jedynym sposobem, w jaki ktoś może się obrazić, jest to, że wiesz, że nie jest chrześcijaninem i mówisz to w sposób, który ma na celu obrazę.. . Oby dostosowac sie do nowych tredow mniejszosci lepiej kest uzywac Heppy holidays.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 17:38  
Cytuj
@troll

Widzę, że nie chcesz rozmawiać o sprawiedliwym córko-je**y Locie, którego Bóg ocalił z Sodomy.Co tam Cię teraz boli?

Jakieś "Merry Christmas"?

To po angielsku chyba.

Widzę, że jesteś taki multi-kulti.

Spoko.Potem trochę bełkotliwie piszesz o mniejszościach. Czegoś tam się boisz, nie chcesz kogoś obrazić, uważasz, że lepiej jest używać "Heppy holidays."

W sumie nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi, ale zakładam, że chcesz zbawiać świat, a zwłaszcza Polskę.

Ale na temat Lota się nie wypowiesz. Bo może i zrobił córkom dzieciaki, ale to jednak swój chłop, przez samego Boga z Sodomy uratowany, więc Ty złego słowa nie powiesz.P.S. Czasem jak już kopiujesz szajs z neta, to spróbuj to chociaż odrobinę ogarnąć przed wysłaniem, bo inaczej wychodzi takie nie wiadomo co.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 18:38  
Cytuj
Znowu nie przeczytał ze zrozumieniem. Co zrobił mieszkańcom którzy tłumnie zajechali dom Lota żeby pofiglować z pięknymi aniołami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 19:27  
Cytuj
@art2deco

Znowu wymyślasz głupoty.

Wklej proszę fragment z Biblii, który mówi o tym, że mieszkańcy Sodomy chcieli pofiglować z "pięknymi aniołami".

A jeśli nie potrafisz znaleźć takiego fragmentu, to może z łaski swojej przestań wymyślać Biblię na swoje potrzeby?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3183
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 20:48  
Cytuj
Nie ma to się dopisze. .

Kto zna Biblie ten wie o co kaman. umiech


Niektórzy tak mają...
"-Pedofilia i do przodu!" to jest ich motto mlotek


Nie tak szybko dobrodzieje ... umiech

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Lis 2023r. 04:45  
Cytuj
Spowodowanie poronienia jako przestępstwo
W Księdze Wyjścia, w Kodeksie Przymierza zawierającym najstarszy biblijny zbiór prawa karnego, spowodowanie poronienia uznane jest jednoznacznie za przestępstwo (Wyjścia 21,22-23). Znany był tylko przypadek uderzenia kobiety w czasie bójki między mężczyznami. Przekład tego tekstu może być jednak rozmaity i wymaga analizy. Kluczem jest tu słowo hebrajskie ’ason.

(22) Jeśli bijąc się mężczyźni uderzyliby kobietę brzemienną, i wyszłoby dziecko jej. A nie będzie ’ason, winny zapłaci grzywnę, którą nałoży mąż („pan”) kobiety (…) (23) A jeśli ’ason będzie, odda życie za życie. (24-25) Oko za oko, ząb za ząb (…) rana za ranę.

Słowo ’ason jest rzadkie, gdzie indziej w Biblii hebrajskiej oznacza szkodę, nieszczęście, w domyśle śmierć (Rdz 42,4; 42,38; 44, 29 – miejsca te są powiązane). Bliższy sens tekstu mógłby być trojaki:

a) Wulgata i średniowieczni komentatorzy żydowscy odnoszą ’ason do osoby matki. Za jej śmierć należałoby ukarać sprawcę śmiercią. Za śmierć dziecka należy się natomiast kara pieniężna, którą zapłacić trzeba ojcu-właścicielowi.

b) Jeśli jednak odnieść ’ason do dziecka, co byłoby bardziej prawdopodobne wobec wymienienia go bezpośrednio przedtem, sens byłby raczej taki: „Przypadek uderzenia kobiety brzemiennej i poronienia dziecka. Gdyby nie zmarło, winny zapłacić grzywnę, którą nałoży mąż. Jeśli zmarło, odda życie za życie”. Taki przepis uwzględnia możliwość przeżycia wcześniaka.

Jest tu jeszcze jeden możliwy wariant: „Przypadek uderzenia kobiety brzemiennej i poronienia dziecka. Gdyby nie było nieszczęścia (poronienia), winny zapłaci (za uderzenie) grzywnę, którą nałoży mąż. Jeśli zdarzy się nieszczęście, odda życie za życie”.

Wolno więc sądzić, że to raczej prawo pierwotne groziło śmiercią za każde pobicie prowadzące do poronienia i śmierci dziecka (kara śmierci grozi w Starym Testamencie często!)

Kogo obowiązuje prawo biblijne
To nie dopiero dzisiaj wierzący w Boga zadali sobie pytanie, czego Bóg żąda od nie znających go. Pierwszą taką odpowiedzią jest opis przymierza Boga z Noem, który symbolizuje całą ludzkość jako jej praojciec. Właściwie tylko jeden obowiązek, jedno przykazanie ciąży na wszystkich ludziach na mocy tego przymierza: nie przelewać krwi ludzkiej! (Rodzaju 9,5n).

Życie nienarodzonych traktowane jest w Piśmie Świętym jako życie ludzkie. Zarazem „nie zabijaj” to przykazanie podstawowe, wszystkim ludziom znane i obowiązujące każdego. Należy ono do powszechnej moralności i powszechnego prawa, Bożego i ludzkiego. Biblia żąda zresztą od prawa ludzkiego, by było zgodne z Bożym. Prorok Izajasz wołał: Biada tym, co bezbożnie wydają ustawy, i tym, co ustanowili przepisy krzywdzące, aby słabych odepchnąć od sprawiedliwości (Izajasz 10,1n). A któż słabszy od dziecka nie narodzonego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Lis 2023r. 10:48  
Cytuj
@troll

Lot chciał oddać swoje dziewicze córki tłumowi mężczyzn, aby zrobili z nimi co chcą.

Później Lot spłodził z córkami dzieci, na co Bóg nie powiedział jednego, złego słowa.

Jakoś nie wygląda mi to na otaczanie dzieci, nie wspominając o płodach, jakąś szczególną troską.


Wulgata i średniowieczni komentatorzy odnosili 'ason do osoby matki. Dlaczego? Bo ich realia bardziej odpowiadały realiom życia starożytnych Izraelitów. Status dziecko w średniowieczu był zapewne tak samo niski jak status dzieci w starożytności. Dzieci marły jak muchy przy porodzie i w dzieciństwie od chorób i niedożywienia.

Kiedy Bóg zabił Hiobowi 10 czy 12 dzieciaków (nie pamiętam ile) i stada wielbłądów, a później dał mu 10-12 nowych dzieci i nowe stada wielbłądów czy innych owiec, to z tego co pamiętam Hiob nie opłakiwał tych, które zmarły, tylko cieszył się z nowych. Ale jeśli się mylę, to poproszę o cytat z Biblii.

W starożytności zawsze można było zrobić nowego dzieciaka. Koleś miał żonę lub częściej kilka. Dzieci rodziły się i umierały non-stop. Podobnie jak żony.

Taki dzieciak był praktycznie za darmo. Ale za dziewiczą żonę Izraelita musiał zapłacić. Stąd strata żony to już konkretna kasa.

Swoją drogą to fajna biblijna zasada:

Możesz lać brzemienną żonę innego mężczyzny, tak długo jak nie dzieje jej się poważniejsza krzywda i masz kasę, żeby zapłacić za pobicie.P.S. Spowodowanie poronienia nie jest jednoznacznie uznane za przestępstwo w Księdze Wyjścia. To tylko jedna z interpretacji trolla, który nie potrafi wydusić słowa na temat sprawiedliwego Lota sugerującego rozwścieczonemu tłumowi gwałt na własnych córkach.

P.S. 2. Podoba mi się "możliwość przeżycia wcześniaka" 2500 lat temu. Oczywiście było to możliwe, ale kluczowy był tutaj czas. Rodzina wcześniaka miała około 3h na ulepienie z gliny inkubatora. Ważne były też trzcinowe łodygi/rurki i dostępność lodu z lodowca do kontrolowania temperatury wewnątrz inkubatora.

P.S. 3. "nie przelewać krwi ludzkiej" - gwałt na siostrze Izraelitów (nie pamiętam imion teraz) doprowadził do sytuacji, gdzie jej braci wyrżnęli całe miasto (mężczyzn i chłopców), a kobiety wzięli jako niewolnice (ISIS style).

P.S.4. "Życie nienarodzonych traktowane jest w Piśmie Świętym jako życie ludzkie."

Bzdura. Jest jeden cytat, który odnosi się najprawdopodobniej do kobiety, a nie płodu. Wklej cytat, który potwierdza, że życie nienarodzonych jest traktowane jak życie ludzkie. Albo przestań wymyślać Biblię.

P.S. 5. "Biblia żąda zresztą od prawa ludzkiego, by było zgodne z Bożym."

Biblia to książka. Niczego nie żąda.

Chcesz kamieniować osoby sypiające ze sobą przed ślubem?
Chcesz mordować ludzi wierzących w innego Boga?
Obrzezałeś się już, troll?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 02:41  
Cytuj
Ostatnie kazanie ks. Jerzego Popiełuszki
Jak bardzo jego ostatnie kazanie nadal aktualne.
https://m.you(...)N6a28%3D
Zasadniczą sprawą przy wyzwoleniu człowieka i narodu jest przezwyciężenie lęku. Lęk rodzi się przecież z zagrożenia. Lękamy się, że grozi nam cierpienie, utrata jakiegoś dobra, utrata wolności, zdrowia czy stanowiska. I wtedy działamy wbrew sumieniu, które jest przecież miernikiem prawdy. Przezwyciężamy lęk, gdy godzimy się na cierpienie lub utratę czegoś w imię wyższych wartości. Jeżeli prawda będzie dla nas taką wartością, dla której warto cierpieć, warto ponosić ryzyko, to wtedy przezwyciężymy lęk, który jest bezpośrednią przyczyną naszego zniewolenia. Chrystus wielokrotnie przypominał swoim uczniom: "Nie bójcie się. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a nic więcej uczynić nie mogą". (31 października 1982)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 05:42  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Czy Polska zostala ukrana w 2WS przez Boga??

Polska mistyczka – Służebnica Bożej Rozalia Celakówna zapisała przestrogę, iż gniew Boży zbliża się do Polski za liczne grzechy jej mieszkańców (zwłaszcza za rozpustę, nienawiść, aborcje i inne morderstwa). W pismach Celakówny wspomina się o nadchodzącej wojnie jako "strasznej Bożej karze za grzechy" autorka otwarcie napisała:
"Warszawa to miasto gorsze niż Sodoma".
Taka była przed wojną i taka okazuje się teraz. Jeśli przyjąć że w czasie wojny spotkała Warszawę kara za okres do 1939 roku to tamta przestroga nie odniosła skutku.
Sami widzicie co się dzieje teraz.
Ale była też i inna przestroga:
Faustyna Kowalska w swym słynnym dziś "Dzienniczku" pisze tak: "Pewnego dnia powiedział mi Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być – jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce".
Czy ta kara dopiero nastąpi bo jeśli nie idzie w tym proroctwie o Warszawę to zgadnijcie jakie to miasto?
Gdy przed wojną w większości krajów nielegalne i karalne były homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, w przedwojennej Polsce obrzydliwości te nie stanowiły przestępstwa ani nawet wykroczenia. Od 1932 roku, nawet niektóre z aborcyjnych morderstw zostały w II RP zalegalizowane (wówczas, gdy ciąża pochodziła z gwałtu lub innego przestępstwa, kiedy zagrażała życiu lub zdrowiu matki lub też nienarodzone dziecko było poważnie uszkodzone).
Teraz znowu jesteśmy w "awangardzie" moralnej degrengolady. Ale może "Kler" jednak rzuci "Klątwę" na zdegenerowane miasta.
Abrahamowi Bóg obiecał, iż nie zniszczyłby Sodomy, jeśli znalazłby tam choćby i tylko 10 sprawiedliwych (Rodz. 18, 20). Duże miasta w Polsce mają już jak wynika z ostatnich wyborów ponad 60 % anty sprawiedliwych. A to już tylko krok do zagłady.

Warszawa chce“karty LGBT+”. i będą w tym mieście dla homoseksualistów i innych wyznawców parafilii specjalne przywileje ! To z pewnością początek końca współczesnej polskiej Sodomy.
Tak. Teraz "Warszawa to miasto gorsze niż Sodoma".Taka była przed wojną i taka jest teraz. Czy w czasie wojny spotkała Warszawę kara jako przestroga dla innych. Ale niestety nie tylko Warszawa.
Chyba tej przestrogi nie zrozumiano bo Polska znowu jest siedliskiem: rozpusty, aborcji, nienawiści, zbrodni, złodziejstwa, bluźnierstwa.
Głupi Polak, pseudo katolik, któremu wmówiono że jeśli będzie tolerancyjny dla zła i szatana staje się inteligentem nie tylko milczy.
Czy naprawdę tak wielu Polaków cierpi na wrodzony mongolizm (który jeszcze nie podlega aborcji) że siedząc na widowni podczas występów pseudo kabareciarzy ryczą śmiechem jak osły gdy słyszą naigrywanie się z katolicyzmu, wiary, religii i księży.
A to przecież im plują ze sceny w oczy a ci zamiast rzucać na estradę czym popadnie bija brawo.
Banda faryzeuszy którzy wiarą wyznają tylko ustami.
"Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie. Możemy i powinniśmy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas".......


W Warszawie powstała bluźniercza restauracja “Madonna” – Czy ma miejsce kolejne testowanie Polaków?
Lokal „Madonna” to, jak pisze Onet, „miejsce, które przyciąga przede wszystkim wystrojem na ścianach, wiszą obrazy przedstawiające Matkę Boską, lecz w krzywym zwierciadle. Wyobrażacie sobie Maryję jako gotkę lub miłośniczkę tatuaży? Ja też nie mogłam, dlatego więc czym prędzej udałam się do tego popularnego miejsca”.

Onet reklamuje, że taki wspaniały wystrój, że wspaniałe jedzenie, że nieduże ceny, że no jest tak popularny, że na 2 tygodnie wcześniej trzeba rezerwować i może się nie udać. Przy wejściu do lokalu jest duża figura Matki Bożej i nad nią informacja, taki neon po angielsku: „Niebo jest na pierwszym piętrze” – opowiada dr Krajski. W knajpie wiszą bluźniercze obrazy Matki Boskiej z twarzą popszansonistki Rihanny i Sercem Chrystusowym.

Przed przybytkiem odbył się już protest modlitewny. Nie brakuje również “podobizn” Jezusa Chrystusa z Keanu Reeves.

“Madonna” ponoć robi furorę w mediach społecznościowych, głównie ze względu na swój niezwykły wystrój – w lokalu wszechobecne są wizerunki Matki Boskiej, “przedstawianej w niecodzienny sposób”.

Jak wypadnie kolejny test Polaków, po atakach jakie przypuszczano na Jana Pawła II?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 06:04  
Cytuj
Według Julii Hall, eksperta Amnesty International ds. walki z terroryzmem i praw człowieka (w Europie), "to, co ludzie mogą mówić i robić, zawęża się z dnia na dzień", a Francja proponuje "kryminalizację ludzi, którzy krytykują Izrael", co jest "czymś nowym". Dodaje, że "wolność słowa w Europie została zawężona w rekordowym czasie. Pozostawia ofiary bez głosów. Nie sądzę, żeby to było jednorazowe." Sprawozdawca Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Clement Voule wyraził również swoje zaniepokojenie takimi "nieproporcjonalnymi i arbitralnymi" ogólnymi zakazami protestów i tym podobnymi, ustanawiając "bardzo niepokojący precedens, który może mieć ogromny wpływ na korzystanie z naszych podstawowych praw i wolności", ponieważ w czasach kryzysu ludzie powinni mieć "przestrzeń na podniesienie głosu, skarg i solidarności oraz wezwania do pokoju, sprawiedliwości i bezpieczeństwa".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5007
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 15:11  
Cytuj
Czyżby na Forum pojawił się jakiś nawiedzony fanatyk religijny?chytry
Dobrze że nie ciapaty muzuł,bo jeszcze dałby nam popalić,
a może nawet nas "rozerwał", niekoniecznie śmiechem...potluczony
Nic tak nie cieszy,jak seria z'pepeszy".jezyk

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
Onet reklamuje, że taki wspaniały wystrój, że wspaniałe jedzenie, że niskie ceny, że tak popularny wśród puszkujących na kampanie Owsiaka


Ulubiona meta wyksztalconego inaczej sortu, żeby pooddychać świeżym powietrzem postępu, niewykluczania i samemu jednoznacznie dop@#$*&@ umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lis 2023r. 18:10  
Cytuj
CYTAT
@art2deco

Znowu wymyślasz głupoty.

Wklej proszę fragment z Biblii, który mówi o tym, że mieszkańcy Sodomy chcieli pofiglować z "pięknymi aniołami".

A jeśli nie potrafisz znaleźć takiego fragmentu, to może z łaski swojej przestań wymyślać Biblię na swoje potrzeby?Głupoty to nam opowiada Miller ze lud sam chciał, PZPr002. Moje zapytanie było zasadne. Wpierw przypomnijmy obibokowi ze figlarzy w potrzebie,,, oślepił. Po co ich oślepił gdy i tak byli juz skazani na grilla w siarce? Mógł ich równie dobrze zamienić w słup soli ale nie zrobił tego, co to znaczy? Widziałeś to?

PS.
CYTAT

1. Lot nie miał żony (zamieniona w słup soli).
2. Z jakiegoś powodu bał się mieszkać w Zoar ( mieście do którego udał się z Sodomy).
3. Zamieszkał sam z córkami w jakiejś jaskini z daleka od ludzi.


Zaczynasz myśleć,,, wpierw rozbiłem namiot na wzgórzu koło Łysej Góry, potem u podnóża Łysej Góry żeby po czasie zwrócić jego wejście w stronę Góry zanim nie przestawiłem go na Górę. I tak było z Lotem, do końca nie potrafił się oderwać a nawet własnymi słowami nam to powiedział gdy wybrał Zoar a potem obok Zoar swoje miejsce. Aniołów przyszło dwóch, każdy miał dwie ręce czyli w sumie cztery. W sam raz żeby za ręce, na sile wyciągnąć ich czworo z gniazda grzechu. Sami nie daliby rady ok
Jest pewna symetria przyczyn i skutków jako wagi uczynków w tym co znajdujemy w Słowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Lis 2023r. 10:17  
Cytuj
@art2deco

Tradycyjnie dużo głupot nawypisywałaś.

Ale tak to jest jak się próbuje bronić historii napisanej przez jakiegoś średnio utalentowanego typa ponad 2000 lat temu.

Skupiasz się na tym, że aniołowie (nie Bóg) oślepili mężczyzn i chłopców zamiast ich zamienić w słup soli. Myślę, że mogli ich zamienić w słup soli, ale dobre fantasy/sci-fi wymagała, żeby się coś działo, stąd różnego rodzaju magia/broń.

Oficjalne uzasadnienie biblijne: po oślepieniu nie mogli znaleźć wejścia do domu Lota.

art2deco - znalazłaś już ten cytat dotyczący "pięknych" aniołów?"Fajna" historia o dwóch aniołach i czterech rękach.

Chwilę przed tym, gdy aniołowie na siłę wyciągali Lota z Sodomy, Lot zaofiarował swoje dziewicze córki tłumowi mężczyzn. Aby zrobili z nimi co tylko chcą. I w tym momencie aniołowie poczuli, że trzeba ratować Lota, nawet na siłę, bo jednak jest on "sprawiedliwy". :szok:

W oczach aniołów i Boga Lot proponujący obcym chłopom zbiorowy gwałt na swoich córkach, czy później sypiający z tymi córkami jest sprawiedliwy i żyje długo i szczęśliwie.

Podczas, gdy jego żona, która rzuciła okiem na płonącą Sodomę, zostaje zamieniona w słup soli, a małe dzieci, noworodki i płody/dzieci w łonach matek są palone przez deszcz ognia i siarki, bo Bóg widzi, że tak płód czy inna dwulatka są "niesprawiedliwe".Ciekawostka: aniołowie już po oślepieniu mężczyzn i chłopców w Sodomie, nadal wysyłają Lota, żeby poszukał tam sprawiedliwych. Oczywiście Lot ma tam jakichś przyszłych zięciów, którzy jednak go nie posłuchali, bo myśleli, że chłop sobie jaja robi.

Należy chyba założyć, że jednak ci zięciowie byli sprawiedliwi, bo inaczej aniołowie nie kazaliby ich ostrzec. Ich winą było chyba to, że nie wierzyli typowi, który nieco wcześniej chciał oddać ich przyszłe żony tłumowi mężczyzn.

Moja opinia jest taka:

W Sodomie Bóg palił bez miłosierdzia niewinne dzieci, płody, kobiety w ciąży, matki, staruszki, niemowlęta, chłopców i dziewczynki i generalnie postanowił uratować typa, który nie ma problemu z tym, żeby tłum mężczyzn zgwałcił mu córki, a potem sam robi tym córkom dzieci.

I po co?

Po to, żeby art2deco i troll grubo ponad 2000 lat później mogli napier..ć na gejów.

Bo "podobno" historia o Sodomie jest o gejach.

Podobno jest. Ale dopiero wtedy, gdy art2deco doda do tego swoją historię.

Bo historia Sodomy to tak naprawdę historia/ pochwała (?) kazirodztwa ojciec - córki.

Tylko oni uratowali się z Sodomy.

Tylko oni byli sprawiedliwi.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »