NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Aborcja-morderstwo, Aborcja-morderstwo
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lis 2023r. 17:25  
Cytuj
CYTAT


Czy dzieci nienarodzone maja wybor ? Jesli osoba uprawiajace sex niechce dzieci to czy nie powinna sie wczesciej wysterylizowac??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2023r. 17:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Lis 2023r. 17:30  
Cytuj
Tylko zbrodniarz może zabić człowieka, a zwłaszcza noworodka. I właśnie noworodka zamordowano niedawno w Montrealu. Dziecko jeszcze się nie urodziło, ale był to 38 tydzień ciąży.
Zbulwersowało mnie to co przed chwilą przeczytałem w mailu. 2 lutego 2023 roku w szpitalu Sacred Heart w Montrealu zabito dziecko w 38 tygodniu ciąży, czyli w terminie porodu! Wcześniej placówka poinformowała lokalnych prolajferów, iż na specjalnym spotkaniu personelu medycznego ustalono, że dziecku trzeba będzie podać uśmiercający zastrzyk zanim dojdzie do porodu, aby nie płakało, kiedy opuści ciało matki. Część personelu odmówiła udziału w procedurze zabicia dziecka. Jedna z pielęgniarek stwierdziła, że wszystkich smuci ta sytuacja, ale że matka ma przecież „prawo do aborcji”. W Kanadzie nie ma bowiem żadnych ograniczeń prawnych jeśli chodzi o zabijanie dzieci poprzez aborcję. Można więc zamordować (w politpoprawnej nowomowie abortować) dziecko nawet tuż przed urodzeniem. Czym to się różni od np. zadźgania człowieka nożem? Dla mnie niczym.

Im większe dziecko, tym więcej wysiłku potrzeba, by je zabić. Zabijanie dziecka w terminie porodu wymaga już procedur rodem z obozów koncentracyjnych, gdzie zabijano ludzi zastrzykiem w serce. Personel zapewne uczestniczył już w zabijaniu mniejszych dzieci, w przeciwnym bowiem razie nie byłby zdolny do morderstwa noworodka, ukrytego jeszcze w ciele matki.

Przykład tego zabitego dziecka pokazuje nam, jakim barbarzyństwem jest aborcja. Personel szpitala wydobył z ciała matki zwłoki noworodka, którego wcześniej zabił. Słodki malec, który miał rozświetlić czyjś świat był martwy. Zrobili to, bo jakieś stanowione prawo stwierdziło, że to jest w porządku. Czy patrząc na zamordowanego noworodka w jakichkolwiek okolicznościach czy sytuacji można stwierdzić, że to jest w porządku? Każdy kto ma sumienie i duszę bez względu na to czy jest religijny czy też nie z pewnością odpowie, że nie. Co to za prawo, które pozwala bezkarnie popełniać zbrodnie? To nie jest prawo, ale bezprawie! 5. Nie zabijaj! (w oryginale było nie morduj). Na przykładzie tego bardzo jaskrawego przypadku bezprawia widać czym jest tzw. prawo stanowione i czym jest tzw. demokracja i że tylko prawo naturalne i to co jest z nim zgodne jest faktycznym prawem. Jeżeli można bezkarnie mordować dzieci tuż przed porodem bo na to pozwala "prawo" to może za jakiś czas w Kanadzie wprowadzą "prawo", że można np. w piątki rabować, a w soboty gwałcić? Dlaczego nie? W czym ludzie którzy już wyszli z łon swoich matek są lepsi od tych co za chwilę mieli łono matki opuścić? I takie "prawo" może przegłosować (tfu) demokratyczny parlament.

Kanada jest dla mnie państwem upadłym, zbrodniczym i faszystowskim. Broniąca życia Marry Wagner została skazana i siedziała w więzieniu za to, że przed tzw. klinikami aborcyjnymi (czyli mówiąc wprost mordowniami) namawiała kobiety do tego, aby odstąpiły od zamiaru pozbawienia życia swojego dziecka. Kanada gułagiem pachnąca. Czy to samo będze u nas? To tylko od nas zależy.

Więcej na: https://stron(...)-porodu/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 1 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2023r. 19:15  
Cytuj
Idzie lepsze,dobre,merkelowskie gówno.Obudzicie się ale będzie za póżno.Młodzież postawiła kropkę nad i.To było podcięcie gałęzi na której się siedzi.Walczycie z życiem,poczętym,walicie w swoje narządy rodne specyfiki żeby nie zajść w ciążę,piguły które niszczą wasz układ rozrodczy a póżniej kiedy chcecie mieć dzieci są problemy,gigantyczne,wtedy prosicie o in vitro???Gdzie ten świat zmierza....Aha i pamiętajcie że jest z wami w razie gwałtu pani Schetyna która powiedziała że w razie takiego przypadku ciążę można usunąć.No ku.wa chyba miło nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 1 Sty 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2023r. 19:17  
Cytuj
Przepraszam,Senyszyn.Mylą mi się te stworzenia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lis 2023r. 06:40  
Cytuj
Drobny81 w bajki nie wierzę. HIV a kto ma decydować o tym czy skazać kogoś na bycie warzywem całe życie? O ile można to nazwać życiem. Chyba lubisz jak ktoś cierpi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1510
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Lis 2023r. 08:06  
Cytuj
Czyli proponujesz, żeby komisyjnie decydować o pozbawieniu życia kogoś, bo aktualnie jest "warzywem" czy chorym nieuleczalnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2023r. 20:33  
Cytuj
CYTAT
Drobny81 w bajki nie wierzę. HIV a kto ma decydować o tym czy skazać kogoś na bycie warzywem całe życie? O ile można to nazwać życiem. Chyba lubisz jak ktoś cierpi.


Chyba tylko Ty jesteś nieomylny!!!!..... masakra.......
Człowieku, pojmij to w końcu i poczytaj jakieś opracowania naukowe. Żaden lekarz nie powie Ci na 100% że dziecko będzie chore!!!
Pojmij to w końcu człowieku, że nawet podczas badań prenatalnych gdzie pobierane są płyny owodniowe również mogą nastąpić komplikacje. I CO ? Zabijać takie dziecko? Jesteś pewien że będzie chore? A jakby było zdrowe?

Słuchając księdza Dominika Chmielewskiego, na którego konferencji Bazylika pękała w szwach, opowiadał fakt z życia Św. Ojca Pio, jak pewnego razu przyszłą do niego do spowiedzi kobieta która ZABIŁA WŁĄSNE DZIECKO W SWOIM ŁONIE, zadał jej pytanie: "Czy Ty wiesz że On miał być Papieżem?"

Wielu Nas, Katolików chodzi do Kościoła i chlapie takie słowa które są całkowicie sprzeczne z religią nie zagłębiając się w ich sens, znaczenie i naukę Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

5. NIE ZABIJAJ !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Lis 2023r. 09:28  
Cytuj
Jak politycy dyskryminuja prawa ojcow i ich zdanie. Czy pojdziemy droga “upadłego Zachodu” ?

Liderzy PO, Polski 2050, PSL i Lewicy – Donald Tusk, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń – podpisali w piątek umowę koalicyjną. W jej ramach zobowiązali się do “unieważnienia” wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku.

W punkcie szóstym umowy koalicyjnej PO, Polski 2050, PSL i Lewicy czytamy: “Wzmocnimy prawa kobiet, które będą kluczowym obszarem działań Koalicji. Unieważnimy wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku. Kobiety mają prawo decydowania o sobie. Państwo zapewni szczególne wsparcie dla par planujących rodzicielstwo poprzez finansowanie procedury in vitro oraz pełen dostęp do bezpłatnych badań prenatalnych. Zapewnimy realizację nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej. Dostęp do bezpłatnego znieczulenia będzie zasadą, a nie wyjątkiem. Szczególny nacisk zostanie położony na rozbudowę sieci żłobków. Jednocześnie strony Koalicji zgodnie przyznają, że w trosce o budowanie kapitału społecznego i wyrównywanie pozycji kobiet na rynku pracy, koniecznym jest zapewnienie dodatkowego wsparcia kobiet w powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim. Strony Koalicji będą współpracować na rzecz likwidacji luki płacowej, a także eliminacji innych barier, stojących na drodze równego traktowania na rynku pracy. Koalicja będzie dążyła do

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Lis 2023r. 10:08  
Cytuj
Klaudia Wolczyńska: Tradycyjna rodzina – rola mężczyzny
Współczesna rodzina europejska jest w stanie głębokiego kryzysu. Obserwujemy rozbijanie wewnętrznej struktury rodziny na różnych płaszczyznach: normatywnych, pojęciowych, prawnych czy społecznych. Pojęcie rodzina zastępowane bywa nieostrym terminem – związek partnerski o bardzo szerokim i niejasnym zakresie. Związek partnerski najczęściej rozumiany jest jako określony, nietrwały i niespójny układ między dwojgiem ludzi o tej samej płci lub przeciwnej. Układ pozbawiony sankcji prawnej ale i także religijnej. Rodzina zaś stanowi w swym podstawowym założeniu stabilną, trwałą strukturę, w której dzieci poprzez wychowanie nabywają umiejętności prospołecznych. Związek partnerski pokazuje rozchwiany egzystencjalnie świat, zwłaszcza pod względem wartości. Relacje międzyludzkie stają się pragmatyczne, nabierają cech przedmiotowego spojrzenia na drugiego człowieka w kategoriach strat i zysków. Relatywne i liberalne ujęcie pojęcia rodziny prowadzi do przedefiniowania jej funkcji znaczenia i roli.

Tradycyjna rodzina, w odróżnieniu od związku partnerskiego, to wspólnota posiadająca swoją tożsamość, własny przekaz pokoleniowy, religijny, to ciągłość dziejowa i biograficzna. Wewnętrzne, pozamaterialne, duchowe elementy budujące rodzinę zapewniają jej członkom poczucie bezpieczeństwa, a w obliczu zagrożenia kryzysami uruchamiają mechanizmy obronne dające oparcie umożliwiające przetrwanie trudności. Załamania w funkcjonowaniu rodziny objawiają się brakiem zdolności do radzenia sobie sytuacjach problemowych, do których należą sytuacje o podłożu ekonomicznym, wynikające z bezrobocia, emigracji zarobkowej, sytuacje wynikające z dążenia do zmiany, podwyższenia swojego statusu społecznego, uzyskania prestiżu, awansu, sytuacje o podłożu emocjonalnym. Odejście od pierwotnego modelu rodziny stanowi podstawową kategorię ukazującą całą grupę przyczyn zagrożeń tej podstawowej struktury społecznej, co w konsekwencji prowadzi do alienacji człowieka, jego zagubienia, nierzadko zwątpienia.

Związek partnerski, jako contr – związek dla rodziny w ujęciu tradycyjnym, prowadzi w wymiarze jednostkowym i zbiorowym do utraty autorytetu rodziny wielopokoleniowej, której fundamentalnym składnikiem jest szacunek dla godności życia ludzkiego. Życia ludzkiego, co należy podkreślić, rozpoczynającego od poczęcia, a kończącego się w chwili biologicznej, naturalnej śmierci. Dysfunkcjonalność rodzin wynika z rozkładu jej fundamentów, rozbicia wzajemnych relacji, z zastępowania osobowych, personalnych więzi, materialnymi umowami wiążącymi jednego człowieka z drugim.

W tradycyjnej rodzinie główna rola mężczyzny to ojcostwo. Pojmowanie ojcostwa wymaga spojrzenia na zagadnienie kim jest mężczyzna w kontekście funkcji społecznych. Uzupełnieniem kobiecości jest męskość, a męskości kobiecość – jest to relacja zwrotna. Obraz kobiecości odbija się w sferze męskich pragnień często zabarwionych pożądaniem. Punktem odniesienia dla tego, co męskie jest świat kobiecych wyobrażeń, przeżyć. Zgodnie z powszechnie znanym przekazem biblijnym ON – Adam został stworzony przed Ewą. W ten sposób Stwórca ustalił hierarchię pomiędzy NIM a NIĄ. Tworząc istoty rożne anatomicznie i emocjonalnie, nadał im ważne prawo by stanowili dla SIEBIE jedno, by wypełniali wspólnie swoje życie. Obecnie ten porządek został zachwiany. W miejsce „razem” pojawia się „osobno”. W kontekście społecznym mamy dwie autonomiczne, niezależne od siebie a nawet oddalające się jednostki: mężczyznę i kobietę. Wizerunek medialny „Jego” często kreowany jest w następujący sposób: w fartuszku krząta się po kuchni albo wije w gromadce dzieci.
Wymieszanie ról i zadań przynależnych płci jest w sprzeczności z naturalnym porządkiem tego świata. Przyjrzyjmy się, jaką rangę miał mężczyzna w kulturze europejskiej w przeszłości a jaką współcześnie. Przede wszystkim w łacińskiej cywilizacji, mężczyzna był głównie chrześcijaninem rasy białej, bowiem ta rasa, odmiennie niż obecnie, była dominująca na naszym kontynencie. Oznaczało to jednokierunkowy, co do tradycji i tożsamości pokoleniowy przekaz kulturowy. Chrześcijaństwo i rasa biała występowało łącznie, jako nośnik rozwoju społecznego i postępu. Na mężczyznach spoczywał, zatem obowiązek obrony wiary i jej rozszerzania na kraje pogańskie. Kolejny pierwotny obowiązek męski to utrzymanie ciągłości rodziny oraz zapewnienie bytu. Mężczyzna był dawcą życia a kobieta je pielęgnowała. Stąd pierwotna rola kobieca sprowadzała się do macierzyństwa i wychowania. Nie było konfliktu na tle wypełniania ról, które były ściśle określone.

Pierwotny wzorzec męskości wyraźnie wybrzmiewa w warstwie językowej. Mamy rzeczownik męstwo oraz przymiotnik mężny z całym wachlarzem synonimów, które to stanowią atrybuty męskości. Przypomnę, że jednym z nich jest rycerskość. Proponuje skonfrontowanie pierwotnego pojęcia męskość z obecnym. Zdaje się widać wyraźną rozbieżność. Obecny model mężczyzny jest bardziej kobiecym modelem. Zaryzykuję twierdzenie, że znakiem naszych czasów jest rozszerzająca się kategoria kobiecych mężczyzn, co destabilizuje rodzinę jako strukturę będącą nośnikiem precyzyjnych komunikatów, co do pełnienia ról społecznych. Znacząca rola ojca w rozwoju dziecka w tradycyjnej rodzinie decydująco między innymi wpływa na poczucie bezpieczeństwa poprzez trwałe emocjonalne wsparcie. Zaangażowanie i dostępność ojca w wychowaniu dziecka zwiększa samoocenę oraz kompetencje społeczne, chroni przed zachowaniami aspołecznymi, rozwija zdolność empatii, zapewnia dobre relacje z rówieśnikami. W tradycyjnym rodzinie te poszczególne elementy stabilizujące są ze sobą ściśle powiązane i stanowią uporządkowany układ. Związki partnerskie rozkładają ten porządek szczególnie jest to wyraziste w tzw. związkach partnerskich homoseksualnych. Odejście od pierwotnego znaczenia rodziny heteroseksualnej i rozmycie jej naturalnych funkcji w konsekwencji przyczyni się do całkowitego zamieszania społecznego, szczególnie w sferze wychowawczej. Wychowanie stanowi bowiem pewien zbiór przekazów, drogowskazów w jakim kierunku ma podążać młodzież. A zatem naczelne zadanie jakie obecne czasy wyznaczają nam wychowawcom czyli, rodzicom i pedagogom stanowi stworzenie świadomej i światłej koalicji na rzecz prawidłowo funkcjonującej rodziny. Zgodnie z nurtem. klasycznej pedagogiki należy powrócić do korzeni systemu wychowawczego, w którym ojcostwo i macierzyństwo zachowują swój tradycyjny charakter.
https://www.nacjo(...)zczyzny/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 14:20  
Cytuj
Aborcja: Lewica złoży dwa projekty ustaw ws. liberalizacji przepisów
Na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu składamy dwa projekty ustawy - jeden depenalizujący aborcję i pomoc w niej, drugi zezwalający na aborcję do 12 tygodnia ciąży bez podawania przyczyny; będziemy szukać dla nich większości - zapowiedziały posłanki Lewicy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu.

Posłanka Katarzyna Kotula-Pierwszy projekt ustawy: legalizacja aborcji

Zyciorys :W wywiadzie udzielonym portalowi Onet.pl w listopadzie 2022 podała, że jako dziecko była molestowana seksualnie przez ówczesnego trenera Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego[1].Fakty
Wykorzystywanie seksualne dzieci - objawy i skutki

Bezpośrednimi następstwami wykorzystania seksualnego, które mogą pojawić się w ciągu dwóch lat od zdarzenia, będą:

zaburzenia emocjonalne i zaburzenia obrazu własnej osoby (lęki, fobie, depresja, poczucie winy i wstydu, gniew i nienawiść, nadmierna kontrola, zaniżone poczucie wartości),
skutki fizyczne, np. w postaci ciąży, zaburzeń snu, odżywiania,
zaburzenia seksualne, publiczna masturbacja, niestandardowe zachowania seksualne, częste eksponowanie swoich genitaliów,
zaburzenia w funkcjonowaniu społecznym (opuszczenie domu, ucieczki, wczesne małżeństwo, problemy szkolne, popełnianie przestępstw).
Długotrwałymi skutkami wykorzystania będą:

zaburzenia emocjonalne i zaburzenia obrazu własnej osoby (depresja, zachowania autodestrukcyjne),
zaburzenia somatyczne i dyssocjacyjne (lęk i napięcie, koszmary nocne, zaburzenia snu i odżywiania, różne postacie dyssocjacji),
zaburzenia samooceny (poczucie izolacji i alienacji, skrajnie niska samoocena),
zaburzenia interpersonalne (trudności w kontaktach z przedstawicielami obu płci, własnymi rodzicami, własnymi dziećmi, spadek zaufania wobec ludzi, poczucie zdrady, lęk wobec mężów i partnerów seksualnych, a także podatność na bycie ofiarą kolejnej seksualnej napaści),
zaburzenia seksualne (lęki wobec seksualności, poczucie winy, brak satysfakcji, obniżenie pragnienia seksualnego, kompulsywne unikanie lub kompulsywne poszukiwanie kontaktów seksualnych, zaniżona ocena siebie, jako partnera seksualnego, zaburzenia orgazmu) oraz zaburzenia w funkcjonowaniu społecznym (prostytucja, uzależnienie od alkoholu i narkotyków).

Osoby o skłonnościach autodestrukcyjnych i ich cechy
Osoba o skłonnościach autodestrukcyjnych nie kieruje się własnym dobrym samopoczuciem. Lgnie do chaosu, szuka ulgi od cierpienia emocjonalnego w innej formie bólu.
zachowania autodestrukcyjne zwykle stanowią objaw zaburzeń psychicznych. Zasadniczo chodzi o traumę, czyli bolesne doświadczenie niszczące równowagę wewnętrzną człowieka.

Niektórzy zamiast zastosować strategie konfrontacji po takich przejściach kierują się w stronę szkodliwych zachowań. Dlaczego? Muszą skanalizować skumulowane cierpienie, złość, smutek, strach i frustrację.
Czy taka poslanka mysli racjonalnie jesli podswidomie nadal ma problemy ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Lis 2023r. 06:29  
Cytuj
Czy spiker Mike Johnson to Boży Bicz na grzeszną Amerykę?
Co jakiś czas na świat, czy jego część zstępują jakieś zjawiska wywołujące panikę i uczucie zagrożenia. W Ameryce takim zjawiskiem zagrażającym w 2016 r. zbiurokratyzowanym układom Deep State było niespodziewane zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich. Pamiętam, że komentując (gościnnie u K. Schwaba) w Davos to “nieszczęście” dla waszyngtońskiego systemu, George Soros powiedział, że ten stan nie potrwa długo. Rzeczywiście Trump był niszczony i blokowany od początku swojej prezydentury i przeczołgany przez aż 2 impeachmenty i dalej jest wikłany w rozmaite procesy konsumujące jego czas i pieniądze. Kolejne nieszczęście uderzyło w Waszyngton ok. miesiąc temu kiedy po 3 tygodniach niesmacznych przepychanek pozycję spikera Kongresu objął skromny, uczciwy i uśmiechnięty człowiek. Wywołał szok i panikę kiedy w inauguracyjnym przemówieniu podziękował Bogu wyznając głęboką wiarę, że Bóg ma plan co do jego osoby (!). Natychmiast wielkie i liczne redakcje skierowały reporterów, aby zlustrować i prześwietlić tego niepozornego, ale niebezpiecznego religijnego dewotę. Wszak niektórzy jeszcze pamiętają, że “Bicz Boży” był przydomkiem wodza Hunów, Attyli, którego rzekomo Bóg miał użyć przeciwko zdegenerowanemu, zepsutemu Rzymowi.

Ustalono, że Mike Johnson nie jest zamożny i żyje z pensji od wypłaty, do wypłaty, czyli żyje jak ok. 60% Amerykanów. Co gorsze, Mike nie ma odłożonych oszczędności na emeryturę, spłaca pożyczkę ok. $500 tys. zaciągniętą na zakup domu i ma na koncie w banku mniej niż $5 tys. I taki człowiek , istny barbarzyńca, bez jachtu, prywatnego samolotu, kilku willi, ma kierować budżetem Kongresu? Przypomnijmy, że pensja spikera kongresu wynosi $223,000 rocznie.

51 letni Johnson został wybrany do Kongresu w 2016 r bijąc rekordy popularności od 50 lat w swoim 4 dystrykcie wyborczym w południowym stanie Louisiana z 760,000 mieszkańców, obecnie służy (7 lat) już 4-tą kadencję. Na rodzimym Louisiana State University Mike otrzymał BS w administracji biznesu, oraz tytuł doktora praw (Paul M. Hebert Law Center) i przez następne 20 lat pracował jako specjalista od prawa konstytucyjnego. Przez pewien czas był profesorem uniwersytetu, a nawet prowadził konserwatywne radio (!). W lutym 2015 r został wybrany do stanowego parlamentu (do 2017, kiedy pojawił się w Kongresie). W głosowaniu na spikera Mike zdobył 220 głosów, a jego konkurent demokrata Hakeem Jeffries 209 głosów. Johnson był członkiem Judiciary Committee (Komisja Sądowa) i Armed Services Committee (Komisja d/s Sił Zbrojnych).

Mike jest w małżeństwie z żoną Kelly od 1999 r. Mają 4 dzieci, w tym jednego czarnoskórego syna Michaela, którego adoptowali (miał 14 lat) zanim pojawiły się ich własne dzieci. Ojciec spikera James Patrick Johnson zmarł w 2016 r. 3 dni przed tym jak jego syn zwyciężył miejsce w Kongresie. Rodzina jest bardzo religijna i należy do Southern Baptist Church. Po wyborze na spikera w prasie ukazało się wiele wywiadów z ludźmi z rodzimego kościoła Baptystów i sąsiadów Johnsona. Wyłania się obraz życzliwego, bardzo religijnego i konserwatywnego otoczenia. Jeden z rozmówców, Mr. LaGars wierzy, że Mike “wprowadzi Jezusa do Waszyngtonu”, “On został posłany tam przez Boga, nie mam co do tego ]żadnych wątpliwości”.

Jego wyborcy mówią, że Mike jest w każdym calu synem Louisiany. Bardzo rodzinny, gorący chrześcijanin, przeciwnik aborcji, przeciwnik genderyzmu i “pchanej” zmiany płci u dzieci i zwolennik pomocy dla Izraela. Powiązany ściśle z bardzo religijnymi i konserwatywnymi organizacjami dla których pracował jak Answers in Genesis, Louisiana Family Forum, the Alliance Defending Freedom i Focus on the Family. W kongresowej kaplicy często prowadził modlitwę w otoczeniu konserwatywnych chrześcijańskich kongresmenów.

Jest otwartym zwolennikiem prezydenta Trumpa, mocno zaangażowany w legalne (z pozycji prawa) obalenie wyników prezydenckich wyborów 2020 r. Nawet po ogłoszeniu prezydentem Joe Bidena , na X Mike zachęcał Trumpa do kontynuowania dalszej walki w celu przywrócenia wiary i zaufania wyborców w amerykański system prawa i sprawiedliwości. Widać też, że Trump również lubi i sympatyzuje z Johnsonem udzielając mu poparcia w wyborze na spikera co następnie ogłosił w swoim stylu biorąc kredyt za jego wielki sukces:

“Chciałbym pogratulować Mike Johnson. Będzie wspaniałym spikerem Kongresu i cieszę się, że mogłem pomóc.”

Jeszcze wcześniej Johnson należał do ścisłego zespołu prawników, obrońców ówcześnie prezydenta Trumpa podczas obydwu procesów impeachmentu frywolnie przeprowadzanych przez mających wówczas większość w Kongresie Demokratów z rozhisteryzowaną spiker Nancy Pelosi z San Francisco, do której aresztowania nawoływał (!). W 2017 r. wspierał kontrowersyjny dekret prezydencki Trumpa zatrzymujący emigrantów z siedmiu muzułmańskich krajów. Tak więc ze względów religijnych (Biblia) Johnson jest za udzieleniem pomocy Izraelowi, ale jednocześnie konsekwentnie przeciwny wspieraniu wojny na Ukrainie (korupcja). W Kongresie Mike jest członkiem konserwatywnej republikańskiej frakcji House Freedom Caucus

Wybranie poprzedniego republikańskiego spikera (Kevin McCarthy) wymagało aż 15 rund głosowań, poparcia nie uzyskał świetny i zasłużony Mike Jordan, nota bene mentor Johnsona, ale Mike Johnson zwyciężył w pierwszej rundzie, dlaczego?

Rekomendująca jego kandydaturę Elise Stefanik (ojciec ma czeskie pochodzenie) podkreśliła, że Mike jest tytanem pracy i głęboko zaangażowanym członkiem Judiciary Committee i House Armed Services Committee oraz wiceprzewodniczącym republikańskiego klubu poselskiego, któremu ona przewodniczy. Krótko wyjaśniła dlaczego jego kandydatura osiągnęła sukces:

“ Jest kolegą wszystkich i niczyim wrogiem. Mike jest silnym, twardym i sprawiedliwym i ponad wszystko jest bardzo grzeczny”…

Wszystko ma swoje konsekwencje, więc w/g rankingu Human Rights Campaign (znana grupa homoseksualnych i transseksualnych aktywistów) Mike jest określany jako polityczny ekstremista i jeden z najbardziej zdecydowanych wrogów LGBTQ+. W rankingu innych lewicowych grup (Planned Parenthood Action Fund (z lat 2021-2022) i NARAL Pro-Choice America (z 2020)), Johnson osiągnął zero..

Prawa strona politycznego spektrum widzi go w zupełnie innym świetle. Mike osiągnął 100% w rankingu Campaign for Working Families (2019-2020; podobnie oceniają go National Right to Life Committee; and Susan B. Anthony List (pro-life PAC).

W rozmowie z 3-go października z pastorem Jim Garlow (stacja World Prayer Network) Johnson się czy Bóg da nam jeszcze szansę na naprawę naszego doszczętnie skorumpowanego świata, odbudowę jego fundamentów i powrotu do Niego, czy też jest już na to za późno. Jako przykład stopnia rozkładu naszej cywilizacji podał, że jeden na czterech uczniów szkoły średniej identyfikuje się niezgodnie ze swoją biologiczną płcią.

Aktywiści LGBTQ+ znają wcześniej publikowane poglądy Johnsona w których ostrzegał, że homoseksualizm jest niebezpiecznym stylem życia i doprowadzi do legalizacji pedofilii i do zniszczenia całego systemu demokratycznego (CNN). W jednym z artykułów z 2004 r. Johnson popierając zakaz zawierania jednopłciowych małżeństw w Louisjanie ostrzegał, że mogłoby to ułatwić do zawierania małżeństw człowieka ze zwierzęciem…

Republikański jakobin 41-letni kongresmen z Floryd
y Matt Geatz, który spowodował obalenie poprzedniego republikańskiego spikera (Kevin McCarthy) wreszcie jest zadowolony uważając, że skończyła się era zjednoczonej Deep State partii i kolaborujących z Demokratami spikerów (John Boehner, Paul Ryan, Kevin McCarthy).

Trudno powiedzieć czy i w jakim stopniu system dobrze okopanego Deep State zmieni filozofię widzenia świata i postępowanie nowego spikera, ale dziś mówi się o nim ciągle MAGA Mike. Jednak wydawanie krytycznych ocen, a bezpośrednia odpowiedzialność za budżet supermocarstwa to coś zupełnie innego. Polityka to taniec kompromisów. Przed weekendem Johnson zdecydował się na kolejny krótkoterminowy budżet (kontynuacja) i uchwała ta przeszła przy częściowym oporze konserwatywnych Republikanów i poparciu Demokratów. Termin dofinansowania budżetu się zbliżał i groziło “zamknięcie” rządu.

Kongres przegłosował uposażenie programów rządowych na dotychczasowych zasadach do 19 stycznia i 2-go lutego, bez “mięsa” dla inflacyjnie rozhuśtanych Demokratów i bez cięć budżetowych na które czekali konserwatywni Republikanie. Teraz zatwierdzi to kontrolowany przez Demokratów Senat i podpisze Józio Biden. Jeżeli Kongres nie wynegocjuje kompromisu częściowy “shutdown” rządu nastąpi 20 stycznia, a całkowity 3-go lutego przyszłego roku. Koncepcje wydatków budżetowych Republikanów różnią się od Demokratów o bagatela $120 mld! Dodatkowo Republikanie uzależniają ewentualną pomoc finansową dla Ukrainy od reform imigracyjnego chaosu (i otwartej granicy) we własnym kraju.

Czyli zaczęły się schody, za tymczasowym przedłużeniem budżetu głosowało jedynie 57% republikanów, to dobrze nie wróży spikerowi na przyszłość, czy pomoże wytrwać mu jego wiara, czy też wpadnie w ogromne opiekuńcze ramiona Deep State…? Dodatkowo pamiętajmy, że Republikanie w Kongresie posiadają przewagę tylko 4 głosów.

Mike Johnson, który jest drugą osobą w linii do prezydentury, musi zdecydować jak taktycznie uniknąć shutdown rządu i jak strategicznie uniknąć gniewu Boga i ostatecznego cywilizacyjnego shutdown…

Jacek K. Matysiak Kalifornia, 2023/11/18

https://www.gonie(...)ameryke/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Lis 2023r. 18:32  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Zdania w sprawie aborcji są różne i podzielone.
Ale ogólnie, generalnie, jeżeli lekarz z jakiegoś powodu zaleca aborcję lub kobieta sama chce ciążę usunąć, to jest ku temu jakiś powód.
Nie każda kobieta chce potencjalnie umrzeć podczas próby urodzenia dziecka, nie każda kobieta chce mieć chore dziecko (jeżeli wie że urodzi się chore), wreszcie nie każda kobieta w ciąży chce mieć dziecko.
Ktoś może powiedzieć: ale przecież to nie wina dziecka.
Oczywiście, tylko że inni potem powiedzą to samo - że to nie ich wina.
Nikt nie będzie winny, tylko że dziecko urodzi się chore lub będzie sierotą lub będzie żyło (a może i umrze) w biedzie.
Stąd uważam że powinno być legalne usuwanie ciąży:
- powstałej w wyniku gwałtu;
- stanowiącej zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety;
- z powodu wad rozwojowych płodu;
- ze względów ekonomicznych.
Natomiast nie jestem za legalizacją aborcji "na życzenie", na zasadzie "no zsunęła się gumka", "zapomniałem tabletki" albo coś w tym stylu*.
Po to jest edukacja seksualna żeby ludzie rozumieli wszystkie potencjalne konsekwencje związane z uprawianiem seksu i mieli wiedzą o antykoncepcji.

* bo to co proponuje Nowa Lewica - aborcja "na życzenie" bez podawania powodu - stanowi lekceważenie znaczenia aborcji.
Jakby w myśl założenia że "ciąża wzięła się nie wiadomo skąd i każda kobieta ma prawo ciążę usunąć".
A przecież ciąża to nie jest COVID-19, że można "złapać" w sklepie, tylko ciąża powstaje w wyniku uprawiania seksu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 19 Lis 2023r. 00:29  
Cytuj
potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Lis 2023r. 21:02  
Cytuj
Czy Polska zostala ukrana w 2WS przez Boga??

Polska mistyczka – Służebnica Bożej Rozalia Celakówna zapisała przestrogę, iż gniew Boży zbliża się do Polski za liczne grzechy jej mieszkańców (zwłaszcza za rozpustę, nienawiść, aborcje i inne morderstwa). W pismach Celakówny wspomina się o nadchodzącej wojnie jako "strasznej Bożej karze za grzechy" autorka otwarcie napisała:
"Warszawa to miasto gorsze niż Sodoma".
Taka była przed wojną i taka okazuje się teraz. Jeśli przyjąć że w czasie wojny spotkała Warszawę kara za okres do 1939 roku to tamta przestroga nie odniosła skutku.
Sami widzicie co się dzieje teraz.
Ale była też i inna przestroga:
Faustyna Kowalska w swym słynnym dziś "Dzienniczku" pisze tak: "Pewnego dnia powiedział mi Jezus, że spuści karę na jedno miasto, które jest najpiękniejsze w Ojczyźnie naszej. Kara ta miała być – jaką Bóg ukarał Sodomę i Gomorę. Widziałam wielkie zagniewanie Boże i dreszcz napełnił, przeszył mi serce".
Czy ta kara dopiero nastąpi bo jeśli nie idzie w tym proroctwie o Warszawę to zgadnijcie jakie to miasto?
Gdy przed wojną w większości krajów nielegalne i karalne były homoseksualizm, cudzołóstwo i prostytucja, w przedwojennej Polsce obrzydliwości te nie stanowiły przestępstwa ani nawet wykroczenia. Od 1932 roku, nawet niektóre z aborcyjnych morderstw zostały w II RP zalegalizowane (wówczas, gdy ciąża pochodziła z gwałtu lub innego przestępstwa, kiedy zagrażała życiu lub zdrowiu matki lub też nienarodzone dziecko było poważnie uszkodzone).
Teraz znowu jesteśmy w "awangardzie" moralnej degrengolady. Ale może "Kler" jednak rzuci "Klątwę" na zdegenerowane miasta.
Abrahamowi Bóg obiecał, iż nie zniszczyłby Sodomy, jeśli znalazłby tam choćby i tylko 10 sprawiedliwych (Rodz. 18, 20). Duże miasta w Polsce mają już jak wynika z ostatnich wyborów ponad 60 % anty sprawiedliwych. A to już tylko krok do zagłady.

Warszawa chce“karty LGBT+”. i będą w tym mieście dla homoseksualistów i innych wyznawców parafilii specjalne przywileje ! To z pewnością początek końca współczesnej polskiej Sodomy.
Tak. Teraz "Warszawa to miasto gorsze niż Sodoma".Taka była przed wojną i taka jest teraz. Czy w czasie wojny spotkała Warszawę kara jako przestroga dla innych. Ale niestety nie tylko Warszawa.
Chyba tej przestrogi nie zrozumiano bo Polska znowu jest siedliskiem: rozpusty, aborcji, nienawiści, zbrodni, złodziejstwa, bluźnierstwa.
Głupi Polak, pseudo katolik, któremu wmówiono że jeśli będzie tolerancyjny dla zła i szatana staje się inteligentem nie tylko milczy.
Czy naprawdę tak wielu Polaków cierpi na wrodzony mongolizm (który jeszcze nie podlega aborcji) że siedząc na widowni podczas występów pseudo kabareciarzy ryczą śmiechem jak osły gdy słyszą naigrywanie się z katolicyzmu, wiary, religii i księży.
A to przecież im plują ze sceny w oczy a ci zamiast rzucać na estradę czym popadnie bija brawo.
Banda faryzeuszy którzy wiarą wyznają tylko ustami.
"Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów, które popełniliśmy, my i nasi przodkowie. Możemy i powinniśmy zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas".......

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Lis 2023r. 22:57  
Cytuj
CYTAT


Czy dzieci nienarodzone maja wybór ? Jeśli osoba uprawiająca sex nie chce dzieci to czy nie powinna się wcześniej wysterylizować??


To nie dywagacja o prawach kobiet tylko dywagacja kto stworzył człowieka.
Rozum jak doświadczamy oglądając telewizje jest coraz bardziej ułomny zarumieniony a Bóg nie, jest niezmienny w Swojej mądrości. Pogłębia się różnica miedzy Słowem a mainstreamem. Gdy człowiek postanowi zając puste miejsce wyrugowanego Słowa Boga w społeczeństwie to z korzyścią dla których ludzi cool Nie będziemy do tego chyba mieszali liberalnej demokracji bo tam wolno wszystko. Z wyjątkiem Jego Słowa.

A wiec których?

Obrazek
Dobrze, włącz zatem rozum, własny.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Lis 2023r. 23:05  
Cytuj
@troll

Pisanie o Sodomie w temacie o aborcji?

Czy Bóg przypadkiem nie wyrżnął w Sodomie wszystkich noworodków i większości dzieciaków?

I dlaczego?

Bo nie były "sprawiedliwe".

Da się mordować dzieci praktycznie za nic?

Okazuje się, że w Biblii się da.

Z tego co pamiętam to z Sodomy mieli się uratować tylko Lot, jego żona i 2 córki (nie wiem ile miały lat w momencie ucieczki z Sodomy, ale raczej nie były noworodkami).

Żona Lota zamieniła się w słup soli i biedny Lot został sam z córkami.

Ale niedługo byli sami, bo wkrótce obie córki zaszły w ciążę z Lotem.

Z tego co pamiętam to Bóg spalił Sodomę za to, że mieszkańcy chcieli sobie "poswawolić" z wysłannikami Boga, którzy byli w gościnie u Lota. Swoją drogą Lot próbował ratować sytuację i chronić gości, proponując zgromadzonym na zewnątrz mężczyznom swoje 2 córki:

"Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi jak wam się podoba, bylebyście tym ludziom nic nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem."

Czy możemy się zgodzić, że cała historia o Sodomie jest mega poj....a i okazuje się, że "sprawiedliwy" ocalony przez Boga to koleś, który oferuje dziewictwo swoich córek tłumowi mężczyzn, a jakiś czas później sam idzie z córkami do łóżka?

Jesteś "sprawiedliwy" jak Lot, troll?

Czy bardziej "niesprawiedliwy" jak spalony noworodek z Sodomy?P.S.

Jeśli były w Sodomie jakieś kobiety w ciąży, a należy założyć, że były, to Bóg już na etapie ciąży musiał wiedzieć, że płody są "niesprawiedliwe" i eksterminował wszystkie.

Czy jest tutaj jakiś teolog, który mógłby potwierdzić czy Bóg w Sodomie przeprowadził masowe aborcje?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 06:16  
Cytuj
CYTAT
@troll

Pisanie o Sodomie w temacie o aborcji?

Czy Bóg przypadkiem nie wyrżnął w Sodomie wszystkich noworodków i większości dzieciaków?

I dlaczego?

Bo nie były "sprawiedliwe".

Da się mordować dzieci praktycznie za nic?

Okazuje się, że w Biblii się da.

Z tego co pamiętam to z Sodomy mieli się uratować tylko Lot, jego żona i 2 córki (nie wiem ile miały lat w momencie ucieczki z Sodomy, ale raczej nie były noworodkami).

Żona Lota zamieniła się w słup soli i biedny Lot został sam z córkami.

Ale niedługo byli sami, bo wkrótce obie córki zaszły w ciążę z Lotem.

Z tego co pamiętam to Bóg spalił Sodomę za to, że mieszkańcy chcieli sobie "poswawolić" z wysłannikami Boga, którzy byli w gościnie u Lota. Swoją drogą Lot próbował ratować sytuację i chronić gości, proponując zgromadzonym na zewnątrz mężczyznom swoje 2 córki:

"Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi jak wam się podoba, bylebyście tym ludziom nic nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem."

Czy możemy się zgodzić, że cała historia o Sodomie jest mega poj....a i okazuje się, że "sprawiedliwy" ocalony przez Boga to koleś, który oferuje dziewictwo swoich córek tłumowi mężczyzn, a jakiś czas później sam idzie z córkami do łóżka?

Jesteś "sprawiedliwy" jak Lot, troll?

Czy bardziej "niesprawiedliwy" jak spalony noworodek z Sodomy?P.S.

Jeśli były w Sodomie jakieś kobiety w ciąży, a należy założyć, że były, to Bóg już na etapie ciąży musiał wiedzieć, że płody są "niesprawiedliwe" i eksterminował wszystkie.

Czy jest tutaj jakiś teolog, który mógłby potwierdzić czy Bóg w Sodomie przeprowadził masowe aborcje?


Nie lubie jak ktos wyrywa z calosci fragmenty bo to zmienia caly sens przekazu. To ty tylko myslisz , ze Bog jest laskawy i potulny , bo taki jest oficjalny przekaz mediow by sie nim nie przejmowac. Stworca potrafi karac jesli sie go lekcewarzy i to nawet do ktoregos pokolenia.Bog daje czas na poprawienie sie ale rodzaj ludzki czesto nie slucha.

Drzewo i owoce

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was jak wilki przebrane za owce. 16 Rozpoznacie ich po ich czynach. Czy zbiera się winogrona albo figi z dzikich krzewów? 17 Szlachetne drzewo rodzi dobre owoce, a dzikie drzewo—gorzkie. 18 Ani to pierwsze nie może rodzić cierpkich owoców, ani to drugie—dobrych. 19 A drzewo nie dające dobrego owocu wycina się i pali.


Po ich owocach poznacie ich. Czy zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?
17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.
18 Nie może dobre drzewo wydawać złych owoców ani złe drzewo wydawać dobrych owoców.
19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień.

Egipcjanie -plagi
Adam i Ewa - zakazany owoc
Noe - potop
Mojzesz- 40 lat wedrowki po pustynii
Meczenskie smierci apostolow - za zwatpienie i wyparcie sie Jezusa
itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 06:35  
Cytuj
Skaczcie pisać o mitach i zastanówcie się nad terazniekszymi problemami matek, które mimo woli muszą nasic w sobie nieuleczalnie chore dzieci które umierają po porodzie. Lub o niepotrzebnych zgonach matek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 10:08  
Cytuj
@troll

Nie lubisz jak ktoś wyrywa z kontekstu?

Sodoma jest wyrwana z kontekstu.

Wszyscy dorabiają teorie do tego za co dokładnie Sodoma została spalona, natomiast nikt nie zwraca uwagi na Lota i jego córki, jedynych "sprawiedliwych", którzy się uratowali.

Po owocach ich poznacie?

No to "owocami" Lota i jego córek były dzieci zrodzone z kazirodczych związków.

Bogu to nie przeszkadzało, bo nie zesłał deszczu "siarki i ognia", jak to zrobił w przypadku Sodomy. Chociaż chyba miał prawo, bo uratował Lota i jego córki, a ci chwilę potem odwalili taki kazirodczy numer.


Re: Bóg jest łaskawy i potulny.

Nic takiego nie napisałem. Uważam zupełnie odwrotnie.

Stary Testament to ciągłe pasmo zbrodni wojennych, ludobójstwa, oferowania swoich żon i córek obcym w celu ratowania swojego życia i do tego Bóg, który stale morduje lub nakazuje mordować.

Swoją drogą, Jezus mówiący po aramejsku, prawdopodobnie określał tego Boga aramejskim mianem Elah.

Skojarzenia z Elah Akbar zupełnie nieprzypadkowe.Ale powiedz mi jedną rzecz troll:

Jesteś sprawiedliwy jak Lot?

Oddałbyś swoje córki gwałcicielom, żeby uratować ziomków, tak jak to chciał zrobić "sprawiedliwy" Lot?

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 18:11  
Cytuj
CYTAT
Skaczcie pisać o mitach i zastanówcie się nad terazniekszymi problemami matek, które mimo woli muszą nasic w sobie nieuleczalnie chore dzieci które umierają po porodzie. Lub o niepotrzebnych zgonach matek.

A w tym wszytkim gdzie jest ojciec dziecka?? Myslac twoim tokiem myslenia jak bedzie wypadek i zobacze osobe umierajaca to mam ja dobijac bo nie jest w 100 % sprawna?? Czy mam isc do szpitala i zaczac zabijac ludzi bo niektorzy sa nieuleczalnie chorzy ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 20:27  
Cytuj
PZPrev20 zażywał przyspieszonego kursu ewangelizacji w Gazecie Wyborczej u Michnika. Dlatego nie pierwszy raz dał ciała w religioznawstwie. A szkoda, bo gorące chęci przodownika pracy chyba wszyscy dostrzegamy tylko dobrych owoców jakby brak okAbraham uprosił Boga żeby ocalił Sodomitów ( za dewiacje) i Gomorytów (za rozboje) jeżeli znajdzie się 10 sprawiedliwych. Bóg się zgodził, nie znaleziono, nie było tam sprawiedliwych. KROPKA "od młodego aż do starego, wszystek lud zewsząd" przyszedł poswawolić. In vitro wtedy nie było umiech

Lot był jego krewnym jezyk Aniołowie przyszli do Sodomy w celu uratowania jego rodziny z pewnej śmierci. Po to tam poszli, decyzja Boga zapadła wcześniej. A wiec to oni byli jedynymi sprawiedliwymi, czworo. Sprawiedliwi zostali ocaleni w miłosierdziu Bożym, czego należało dowieść. Nawet dwóch zięciów którzy nie uwierzyli nie dało rady się załapać.

To tyle na dzisiaj, więcej o zonie, córkach, ówczesnych obyczajach i soli Ziemi jutro gdy czasu starczy. Ucz się pilnie Jasiu.

Gdańskie tłumaczenie Genesis 19
1I przyszli dwaj Aniołowie do Sodomy w wieczór, a Lot siedział w bramie Sodomskiej. Gdy je tedy ujrzał Lot, wstawszy szedł przeciwko nim, i skłonił się twarzą ku ziemi, i rzekł: 2Oto proszę panowie moi, wstąpcie teraz do domu sługi swego, a bądźcie tu na noc, i umyjcie nogi swe; potem rano wstawszy pójdziecie w drogę waszę. Którzy odpowiedzieli: Bynajmniej; ale na ulicy będziemy nocowali.
3Ale on przymuszał ich bardzo, iż się skłonili do niego, i weszli w dom jego; zaczem sprawił im ucztę, i napiekł chleba przaśnego, i jedli.

4Lecz pierwej niż oni poszli spać, oto obywatele miasta, mężowie Sodomscy, obstąpili dom, od młodego aż do starego, wszystek lud zewsząd. 5I wołali na Lota, i rzekli mu: Gdzie są mężowie, którzy przyszli do ciebie w nocy? wywiedź je do nas, abyśmy je poznali.

6Tedy wyszedł do nich Lot ze drzwi, i zamknął drzwi za sobą. 7I rzekł: Nie czyńcie proszę, bracia moi, nic złego. 8Oto teraz mam dwie córki, które nie poznały męża; wywiodę je teraz do was, a czyńcie z niemi, co się wam podoba, tylko mężom tym nic nie czyńcie; bo dlatego weszli pod cień dachu mego.

9A oni rzekli: Pójdźże tam; i mówili: Ten sam przyszedł, aby tu gościem był, a miałby nas sądzić? przetoż gorzej uczynimy tobie, niż onym i czynili gwałt wielki mężowi onemu Lotowi, i przystąpili, aby drzwi wyłamali.

10Ale mężowie oni, wyciągnąwszy rękę swoję, wwiedli Lota do siebie w dom, i zamknęli drzwi. 11A męże one, którzy byli u drzwi domu, pozarażali ślepotą, od najmniejszego, aż do największego; tak, iż się spracowali, szukając drzwi.

12Tedy rzekli mężowie oni do Lota: Maszli tu jeszcze kogo, zięcia, albo syny twe, albo córki twoje, i wszystko, co masz w mieście, wyprowadź z miejsca tego. 13Skazimy bowiem to miejsce, przeto, że się wzmógł krzyk ich przed Panem, i posłał nas Pan, abyśmy je skazili.

14Tedy wyszedłszy Lot mówił do zięciów swoich, którzy mieli pojąć córki jego, i rzekł: Wstańcie, wynijdźcie z miejsca tego, bo skazi Pan to miasto; ale się zdało w oczach zięciów jego, jakoby żartował.

15A gdy weszła zorza, przymuszali Aniołowie Lota, mówiąc: Wstań, weźmij żonę twoję, i dwie córki twoje, które tu są, byś snać nie zginął w nieprawości miasta tego.

16A gdy się ociągał, ujęli mężowie oni rękę jego, i rękę żony jego, i rękę dwóch córek jego, ( albowiem mu Pan folgował, ) i wywiedli go, i postawili go przed miastem.

17I gdy je wywiedli precz, rzekł jeden: Jeźli chcesz, zachowaj duszę twoję, a nie oglądaj się nazad, ani stawaj na tej wszystkiej równinie; uchodź na górę, byś snać nie zginął.

18A Lot rzekł do nich: Nie tak, proszę, panowie moi;

19Oto teraz znalazł sługa twój łaskę w oczach twoich, i okazałeś obficie miłosierdzie twoje, któreś uczynił ze mną, zachowawszy duszę moję; aleć ja nie będę mógł ujść na tę górę, by mię snać nie zachwyciło to złe, i umarłbym.

20Ale oto tu jest miasto nie daleko, do którego bym uciekł, małeć jest; proszę niech tam ujdę, ( wszak małe jest, ) a będzie żywa dusza moja. 21Tedy rzekł do niego: Oto, i wtem wysłuchałem cię, abym nie wywrócił miasta tego, o któremeś mówił. 22Śpieszże się a uchodź tam, bo nie będę mógł nic uczynić, aż ty tam dojdziesz; przetoż nazwane jest imię miasta onego Zoar.

23Wtem słońce weszło na ziemię, a Lot wszedł do Zoar.

24Tedy Pan spuścił jako deszcz na Sodomę i na Gomorrę siarkę i ogień, od Pana z nieba. 25I wywrócił miasta one, i wszystkę onę równinę, wszystkie obywatele miast onych, i urodzaje onej ziemi.

26I obejrzała się żona jego idąc za nim, a obróciła się w słup solny.

27Wstawszy tedy Abraham rano, pospieszył się na ono miejsce, kędy stał przed Panem. 28I spojrzał ku Sodomie i Gomorze, i ku wszystkiej ziemi onej równiny, i obaczył, a oto wychodził dym z onej ziemi, jako dym z pieca.

29A gdy wywracał Bóg miasta onej równiny, wspomniał Bóg na Abrahama i wybawił Lota z pośrodku wywrócenia, gdy wywracał one miasta, w których Lot mieszkał.

30Potem wyszedł Lot z Zoar, i mieszkał na górze, i dwie córki jego z nim, albowiem się bał mieszkać w Zoar; ale mieszkał w jaskini, on i dwie córki jego.

31Tedy rzekła starsza do młodszej: Ojciec nasz stary a nie masz męża na ziemi, który by wszedł do nas, według zwyczaju wszystkiej ziemi. 32Pójdź, upójmy ojca naszego winem, a śpijmy z nim, abyśmy zachowały z ojca naszego nasienie. 33Dały tedy pić ojcu swemu wina onej nocy. I wszedłszy starsza spała z ojcem swym; ale on nie czuł ani kiedy się układła, ani kiedy wstała. 34I stało się nazajutrz, że rzekła starsza do młodszej: Otom ja spała przeszłej nocy z ojcem swym, dajmyż mu pić wina jeszcze tej nocy, i wnijdziesz, i będziesz spała z nim, a zachowamy z ojca naszego nasienie. 35Tedy dały pić i onej nocy ojcu swemu wina; i przyszedłszy młodsza spała z nim; ale on nie czuł, ani kiedy się układła, ani kiedy wstała.

36A tak poczęły obie córki Lotowe z ojca swego. 37I urodziła starsza syna, a nazwała imię jego Moab; ten jest ojcem Moabitów, aż do dnia tego. 38Młodsza też urodziła syna, i nazwała imię jego Benammi; ten jest ojcem synów Ammonowych, aż do dnia tego.PS.
Dalej nie wyciągnąłeś,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 20:54  
Cytuj
@art2deco

Oczywiście narracja o tym, że "córki same chciały" bardzo przypomina narrację o tym, jak to małe dzieci namawiają księży do złego.

To taki sposób narracji typowy dla pedofilów.

Już pomijam fakt, że "nie było mężczyzn na ziemi". Oczywiście, że byli.

Generalnie fajna bajka o starym alkoholiku, który może i stary i pijany tak, że nic nie pamięta na drugi dzień, ale nadal może.

Jeśli jednak założymy, że to wszystko przenajświętsza prawda i Lot nie jest żadnym pedofilem, pozostającym w kazirodczym związku z córkami, to nadal mamy DWIE SPRAWIEDLIWE wybrane przez Boga, które uznają, że dziecko z własnym ojcem to świetny pomysł.

Czyli tuż po tym jak Bóg spalił Sodomę deszczem siarki i ognia (za rzekome dewiacje - mogę prosić cytat z Biblii?) i cudownym ocaleniu, córki Lota postanawiają zacząć sypiać z własnym ojcem.

Zakładam, że w tamtym czasie było to zupełnie normalne zachowanie, bo przecież inaczej córki Lota pewnie obawiałyby się Gniewu Bożego, bo przecież miały świadomość tego co się stało w Sodomie.

Jakby na to nie patrzeć art2deco, z czwórki "sprawiedliwych" w oczach Boga, jedna osoba olała zalecenia Boga (żona Lota), a z pozostałej trójki albo 1 (Lot) albo 2 (córki Lota) wybrały kazirodczy związek.P.S. Witamy w Normalnym Świecie Biblii.


P.S. 2. Generalnie Lot i córki są bardzo pro-life. Niczym troll i art2deco.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 21:00  
Cytuj
Nic się nie uczysz, jak wiec staniesz się mądrzejszym?

Otóż nie ma winy bez kary czy kary bez winy? Na ten czas spalenia Sodomitów, były sprawiedliwe. Zona z tęsknotą obejrzała się za grzechem tego świata. Ale zostali przecież ostrzeżeni ze nic tam dla nich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1905
Dołączył: 16 Paź 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 22:08  
Cytuj
@art2deco

Żona Lota obejrzała się "z tęsknotą za grzechem tego świata"?

To twoja durna interpretacja, która nie ma żadnego uzasadnienia.

Jeśli żona Lota była "sprawiedliwa" to nie miała powodu spoglądać z tęsknotą za grzechem tego świata.

I mogła się obejrzeć z wielu innych powodów.

Ciekawość. Strach. Żal.

Biblia nic na ten temat nie mówi.


Ale rozumiem, że łatwiej ci wymyślać bzdury o których Biblia nie wspomina niż odnieść się do kazirodczego związku Lota z córkami, który jest w Biblii dokładnie opisany.

I za który żadne z trójki (Lot i jego córki) nie poniosło kary.


Sodoma spalona.

Żona Lota zamieniona w słup soli.

Lot zapładniający swoje córki - Bóg nie reaguje w żaden sposób.art2deco - możesz nam wkleić cytat z Biblii, który wyjaśnia z jakiego powodu Bóg spalił Sodomę?

Bo na pewno nie było tym powodem sypianie z własnymi córkami.

art2deco: "Miłe wspomnienia, łza się w oku kreci gdy wspomnę lato z dziennymi liczbami rzędu 300 pozytywnych i 15 zmarłych."
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3183
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2023r. 22:46  
Cytuj
Zabłądziłem w internecie.

Ewangelizacja vs biologia
Metafizyka vs praktyka


Adopcja - morderstwo
Samobójstwo - samogwałt

Biblia i gazeta wyborcza

Polska tradycja
Żyganie na imprezie

umiech

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »