NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 »
Izrael, Izrael
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Lut 2024r. 05:58  
Cytuj
https://m.youtube.com/watch?v=A78v6H6bsfM&t=10s
USA Ostatnie przesłanie żołnierza przed samospaleniem przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie

Stany Zjednoczone Członek Sił Powietrznych umiera po podpaleniu się w proteście przeciwko wojnie w Gazie. Aaron Bushnell sam się spalony przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie 25 lutego. Podobno płonął przez prawie minutę, zanim lokalne władze ugasiły płomienie. Obejrzyj cały film, aby dowiedzieć się więcej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lut 2024r. 05:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Marz 2024r. 16:05  
Cytuj
Republika Południowej Afryki wzywa najwyższy sąd ONZ do nałożenia na Izraelowi kolejnych nakazów , aby położyć kres głodowi w Gazie

HAGA, Holandia (AP) - Powołując się na "powszechny głod" w Gazie, Republika Południowej Afryki wezwał w środę najwyższy sąd ONZ do nakazania Izraelowi zezwolenia na pomoc humanitarną do regionu ogarniętego wojną, w ramach toczącej się sprawy, w której twierdzi, że kampania wojskowa Izraela w Gazie narusza Konwencję o ludobójstwie. Izrael zdecydowanie zaprzecza naruszeniu konwencji.

Republika Południowej Afryki, która złożyła sprawę o ludobójstwo pod koniec zeszłego roku w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości, powiedziała, że została zmuszona do poszukiwania bardziej wstępnych nakazów "w świetle nowych faktów i zmian w sytuacji w Gazie - w szczególności sytuacji powszechnego głodu - spowodowanej ciągłymi rażącymi naruszeniami" konwencji przez Izrael.

Na styczniowych przesłuchaniach prawnicy Izraela argumentowali, że jego wojna w Gazie była uzasadnioną obroną jego mieszkańców i że to bojownicy Hamasu byli winni ludobójstwa. Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych nie skomentowało natychmiastowej uwagi w środę wieczorem na ostatnią prośbę RPA.

Podczas gdy grupy pomocowe twierdzą, że cała Gaza jest pogrążona w kryzysie humanitarnym, sytuacja w dużej mierze odizolowanej północy wyróżnia się. Wiele z około 300 000 osób, które nadal tam mieszkają, zostało zredukowanych do jedzenia paszy dla zwierząt, aby przeżyć. ONZ twierdzi, że jedno na sześcioro dzieci poniżej 2 roku życia na północy cierpi na ostre niedożywienie.

"RPA wzywa Trybunał do ponownego działania teraz - zanim będzie za późno - aby zrobić to, co jest w jej mocy, aby uratować Palestyńczyków w Gazie przed ludobójczym głodem" - powiedziała Republika Południowej Afryki w pisemnej prośbie.

Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej powiedziało w oświadczeniu w środę, że pomimo "skrajnych wyzwań", pracownicy pomocy humanitarnej byli w stanie znacznie zwiększyć wysiłki humanitarne w lutym. Podał 48-procentowy wzrost liczby misji humanitarnych w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Ale biuro dodało, że wysiłki humanitarne zostały "podważone przez zaprzestanie operacji na północy i ogólny spadek bezpieczeństwa ludności cywilnej, w tym pracowników pomocy humanitarnej".

Republika Południowej Afryki oskarżyła również Izrael o naruszenie tymczasowych środków nałożonych przez sąd 27 stycznia, kiedy sędziowie nakazali Izraelowi zrobienie wszystkiego, co w jego mocy, aby zapobiec śmierci, zniszczeniu i wszelkim aktom ludobójstwa w Gazie, ale nie nakazali zakończenia ofensywy wojskowej, która zniszczyła palestyńską enklawę.

W środę Republika Południowej Afryki wezwała sąd do wydania kolejnych nakazów, w tym do natychmiastowego umożliwienia Izraelowi pilnie potrzebnych usług w celu rozwiązania problemu głodu i innych problemów. Wezwano sędziów do wydawania rozkazów bez uprzedniego przeprowadzenia przesłuchania, ze względu na "niezwykła pilność sytuacji".

Atak wywołał izraelską inwazję na 2,3 milionową enklawę. Ministerstwo Zdrowia Gazy poinformowało w środę, że liczba ofiar śmiertelnych Palestyńczyków w wyniku wojny wzrosła do 30,717. Ministerstwo jest częścią rządu kierowanego przez Hamas i prowadzi szczegółowe rejestry ofiar. Kobiety i dzieci stanowią około dwóch trzecich zabitych.

Republika Południowej Afryki ponownie wezwała sąd do zarządzenia, że "wszyscy uczestnicy konfliktu muszą zapewnić, że wszystkie walki i działania wojenne zostaną natychmiast zatrzymane, a wszyscy zakładnicy i zatrzymani zostaną natychmiast zwolnieni".

Próbując jeszcze bardziej zwiększyć międzynarodową presję na Izrael, Republika Południowej Afryki zwróciła się również do sądu o nakazanie wszystkim krajom, które ratyfikowały konwencję, "powstrzymać się od wszelkich działań, a w szczególności wszelkich działań zbrojnych lub ich wsparcia, które mogłyby zaszkodzić prawu Palestyńczyków w Gazie do ochrony przed aktami ludobójstwa".

Sąd odrzucił wcześniejszy wniosek Republiki Południowej Afryki o więcej tymczasowych środków w celu zabezpieczenia Rafah, ale podkreślił również, że Izrael musi przestrzegać wcześniejszych środków nałożonych na wstępnym etapie w przełomowej sprawie ludobójstwa.

Izrael przedłożył niedawno raport, aby poinformować sąd o postępach we wdrażaniu tymczasowych środków, ale raport nie został upubliczniony.

Według COGAT, izraelskiego organu wojskowego odpowiedzialnego za palestyńskie sprawy cywilne, w środę do Gazy wjechało 257 ciężarówek z pomocą humanitarną, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do liczby ciężarówek przejeżdżających do Gazy w lutym.

W ciągu ostatniego tygodnia ponad 550 paczek z pomocą humanitarną zostało zrzuconych przez Gazę we współpracy z Jordanią, Egiptem, Francją, USA, ZEA i Izraelem, dodał COGAT. Urzędnicy ds. pomocy powiedzieli, że zrzuty nie są skutecznym środkiem dystrybucji pomocy i są środkiem ostatecznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Marz 2024r. 03:02  
Cytuj
Trwający konflikt w Gazie jest "tragedią dla ludzkości i hańbą dla cywilizacji", mówi minister spraw zagranicznych Chin.

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi rzucił się przeciwko Stanom Zjednoczonym i pochwalił partnerstwo swojego kraju z Rosją w czwartek (7 marca), na szeroko zakrojonej konferencji prasowej, na której nazwał wojnę w Gazie "hańbą dla cywilizacji".

Wang powtórzył poparcie Chin dla Palestyńczyków, zapytany o trwający konflikt w Gazie, mówiąc, że Pekin popiera pełne członkostwo w ONZ dla państwa palestyńskiego.

"Katastrofa w Gazie po raz kolejny przypomniała światu, że fakt, że terytoria palestyńskie były okupowane przez długi czas, nie może być dłużej ignorowany" - powiedział Wang.

"Od dawna pielęgnowane życzenie narodu palestyńskiego, aby ustanowić niepodległy kraj, nie można już uniknąć, a historyczna niesprawiedliwość, której doznał naród palestyński, nie może być kontynuowana przez pokolenia bez naprawienia" - dodał.

Konflikt nazwał „tragedią dla ludzkości i hańbą dla cywilizacji”.

Pekin wzywa do natychmiastowego zawieszenia broni od początku obecnej wojny izraelsko-Hamasowej w październiku ubiegłego roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2024r. 20:15  
Cytuj
Zjednoczone Emiraty Arabskie wstrzymały stosunki dyplomatyczne z Izraelem

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) wstrzymały wszelką koordynację dyplomatyczną z Izraelem, zgodnie z raportem i24 News. W szczególności kraj ogłosił zawieszenie tych stosunków w związku ze śmiercią 7 pracowników organizacji humanitarnych dla World Central Kitchen w Gazie.

Raport informacyjny potwierdził decyzję w sprawie statusu relacyjnego kraju za pośrednictwem oficjalnych źródeł. Co więcej, publikacja stwierdza, że "Ministerstwo Spraw Zagranicznych Emiratów wyraziło oburzenie' z powodu tego incydentu ambasadora Izraela Amira Hayeka. Dlatego też, tworząc rodzący się kryzys dla obu narodów.

Teraz sytuacja wywołała kolejny kryzys w stosunkach międzynarodowych. W szczególności Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) wezwały do zakończenia koordynacji dyplomatycznej z Izraelem zgodnie z niedawnym raportem. W szczególności incydent, który spowodował śmierć pracowników humanitarnych, skłonił urzędników ZEA do wstrzymania stosunków.

Raport stwierdza teraz, że mnóstwo urzędników próbuje zająć się stosunkami dyplomatycznymi między ZEA a Izraelem. Rzeczywiście, podjęto skoordynowane wysiłki w celu omówienia tego, co się wydarzyło, a minister spraw zagranicznych Isreal, Isreal Katz, podobno rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Emiratów Abdullahem bin Zayedem. Ponadto dyrektor generalny izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Yaakov Blistshtein, spotkał się z Mohammedem Mahmoudem Al-Khaja, ambasadorem ZEA w Izraelu, zgodnie z raportem i24 News.

Dodatkowo, Al-Khaja nazwał trwającą sytuację "najciemniejszym dniem w stosunkach między krajami". Oba narody są zaangażowane w pozytywne stosunki handlowe i nieformalne od 2010 roku. Następnie obie strony zgodziły się na normalizację stosunków poprzez umowę, która została wynegocjowana przez Stany Zjednoczone w 2020 roku.


„Polscy „”politycy zapewne zaświecą w sejmie chanukę na znak pojednania .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11844
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2024r. 06:58  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2024r. 00:44  
Cytuj
Czy mamy do czynienia z akcją - fałszywa flaga?
Wszystkie zachodnie media jak sprawdzałem w odstępie kilku minut podaj o ataku “irańskich “ dronów z terytorium Iraku na Izrael .


Trzeba sobie zadać pytanie : jeśli media mówią wyraźnie , że są to irańskie drony to czemu nie wystrzelili ich z własnego terytorium??

Irańskie media jakoś nic nie mówią o ataku na Izrael przez Iran.
https://irannewsdaily.com/

Jeśli już wspominają o czymś to o zajęciu statku handlowego należącego do Izraela.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2024r. 15:42  
Cytuj
Polacy mają płacić pracować na drogie mieszkania , a plan jest taki;


Izraelscy MK wzywają Zachód do "powitania" uchodźców z Gazy
W artykule WSJ, dwaj MK - zarówno z koalicji, jak i opozycji - powiedzieli, że przeniesienie dziesiątek tysięcy mieszkańców Gazy do Europy jest "moralnym imperatywem - i szansą - do okazania współczucia" wobec mieszkańców Gazy. Skrajnie prawicowi ministrowie Smotrich i Ben-Gvir szybko wyrazili poparcie


Dwóch izraelskich członków Knesetu, zarówno z koalicji, jak i opozycji, opublikowało w poniedziałek artykuł w Wall Street Journal, wzywający do sformułowania planu przeniesienia części populacji ze Strefy Gazy do krajów, które zgadzają się je zaakceptować.

MK Danny Danon z Likud, były ambasador przy ONZ, i Ram Ben Barak z partii opozycyjnej Yesh Atid, były zastępca dyrektora Mossadu, napisali, że "nawet jeśli kraje przyjmą po 10 000 osób, pomogłoby to złagodzić kryzys" w Gazie.

Wskazali na zeszłomiesięczną rezolucję ONZ wzywającą do "natychmiastowego, trwałego i trwałego rozejmu humanitarnego", ale powiedzieli, że rezolucje ONZ "nie robią nic namacalnego, aby pomóc mieszkańcom Gazy", błagając społeczność międzynarodową o "zbadanie potencjalnych rozwiązań, aby pomóc cywilom połapanym w kryzysie".

Ich artykuł zakończył się stwierdzeniem, że "Społeczność międzynarodowa ma imperatyw moralny - i szansę - aby zademonstrować współczucie, pomóc mieszkańcom Gazy w dążeniu do bardziej dostatniej przyszłości i współpracować w celu osiągnięcia większego pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie".

Ponad 1,5 miliona mieszkańców Gazy zostało wysiedlonych od początku izraelskiej operacji wojskowej w Strefie Gazy. Philippe Lazzarini, Komisarz Generalny UNRWA, agencji Narodów Zjednoczonych poświęconej uchodźcom palestyńskim, powiedział, że obecny konflikt "przypomina" Nakbę dla wielu Palestyńczyków.

Członkowie skrajnie prawicowej koalicji Netanjahu zaangażowali się w coraz bardziej wojowniczą i kontrowersyjną retorykę dotyczącą Gazy, przy czym jeden z ministrów zastanawiał się nad możliwością zrzucenia broni atomowej na terytorium przybrzeżne, a inni opowiadali się za odbudową osiedli w Strefie Gazy, które zostały ewakuowane podczas wycofania się Izraela w 2005 roku.

Minister finansów Bezalel Smotrich z zadowoleniem przyjął plan Danona i Bena Baraka, pisząc, że "jest to rozwiązanie humanitarne dla mieszkańców Gazy i całego regionu po 75 latach uchodźców, ubóstwa i niebezpieczeństwa".

Smotrich podkreślił, że "mały obszar, taki jak Strefa Gazy, bez zasobów naturalnych i niezależnych źródeł utrzymania, nie ma szans na utrzymanie się niezależnie, gospodarczo i politycznie... Dlatego absorpcja uchodźców przez kraje świata, które naprawdę chcą swojego najlepszego interesu, z hojnym wsparciem finansowym i pomocą społeczności międzynarodowej, w tym państwa Izrael, jest jedynym rozwiązaniem, które położy kres cierpieniu i bólowi zarówno Żydów, jak i Arabów."

Propozycja została również przyjęta z zadowoleniem przez ministra bezpieczeństwa narodowego Itamara Ben-Gvira, zwolennika zmarłego rabina Meira Kahane'a, który opowiadał się za wydaleniem arabskich Izraelczyków i Palestyńczyków z Izraela i terytoriów.https://www.haare(...)ed320000

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 904
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2024r. 18:42  
Cytuj
CYTAT
Czy mamy do czynienia z akcją - fałszywa flaga?
Wszystkie zachodnie media jak sprawdzałem w odstępie kilku minut podaj o ataku “irańskich “ dronów z terytorium Iraku na Izrael .


Trzeba sobie zadać pytanie : jeśli media mówią wyraźnie , że są to irańskie drony to czemu nie wystrzelili ich z własnego terytorium??

Irańskie media jakoś nic nie mówią o ataku na Izrael przez Iran.
https://irannewsdaily.com/

Jeśli już wspominają o czymś to o zajęciu statku handlowego należącego do Izraela.


A niby którędy mają lecieć te rakiety z Iranu jak nie przez Irak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2024r. 17:59  
Cytuj
Chiny wyraziły pełne poparcie dla Iranu i zacieśniają swoje stosunki dyplomatyczne z narodem islamskim. Nie tylko Chiny, członek BRICS Rosja również wspiera Iran i wspiera reżim po atakach dronów w sobotę.

Chiny są największym nabywcą irańskiej ropy, a USA ostrzegły naród komunistyczny, aby nie nabywał ropy naftowej z powodu sankcji gospodarczych nałożonych na Republikę Islamską. Jednak Chiny, członek BRICS, obiecał teraz kontynuować kupowanie ropy naftowej od Iranu pomimo ostrzeżeń USA.

"Chiny będą niezachwianie rozwijać przyjazną współpracę z Iranem bez względu na to, jak zmieni się sytuacja międzynarodowa i regionalna" - powiedział Jinping. Głównym klientem irańskiej ropy naftowej są Chiny, członek BRICS, a zakup ropy naftowej wzrośnie dopiero w przyszłości.

Zaledwie rok temu Chiny pomogły Iranowi w wynegocjowaniu umowy z Arabią Saudyjską, aby złagodzić dyplomatyczne impasy między nimi. Dwa narody Bliskiego Wschodu zasiadły na stole do dyskusji, które zapoczątkowały zmianę w sposobie działania regionu. Teraz, gdy Iran jest w BRICS, an Arabia Saudyjska może wkrótce dołączyć, dwa kraje Bliskiego Wschodu mogą się dogadać.
https://www.bloom(...)n-israel

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2024r. 07:00  
Cytuj
Putin: Odpowiedź Iranu na izraelski atak to najlepszy sposób na ukaranie agresora

TEHRAN (Iran News) - W niedawnej rozmowie telefonicznej między prezydentem Iranu Seyyedem Ebrahimem Raisi a prezydentem Rosji Władimirem Putinem, obaj przywódcy potępili agresywne działania reżimu syjonistycznego przeciwko irańskiemu konsulatowi w Syrii.

Putin podkreślił: „To, co wydarzyło się ze strony Islamskiej Republiki Iranu w odpowiedzi na ten przestępczy akt i po bezczynności Rady Bezpieczeństwa, było najlepszym sposobem na ukaranie agresora i przejawem taktu i racjonalności przywódców Iranu”.

Podkreślił kluczową rolę Iranu w utrzymaniu stabilności regionalnej. Putin zdecydowanie potępił zachowanie Ameryki i niektórych innych krajów zachodnich w tworzeniu napięcia w regionie i stwierdził: „Iran jest jedną z głównych podstaw stabilności i bezpieczeństwa w regionie”.

Prezydent Raisi z kolei podkreślił ten akt jako rażące naruszenie prawa międzynarodowego i poważne zagrożenie dla światowego pokoju. W związku z tym Iran skorzystał z prawa do odwetu operacją Prawdziwa obietnica, wymierzoną w sprawców.

Obaj przywódcy dyskutowali również o zacieśnieniu dwustronnej współpracy w różnych sektorach, w tym w handlu, bezpieczeństwie, energii, transporcie i technologii.

Obaj potwierdzili swoje zaangażowanie w przyspieszenie wdrażania istniejących porozumień, podkreślając znaczenie solidnej współpracy między ich narodami.
https://irann(...)gressor/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2024r. 14:43  
Cytuj
https://m.youtube.com/watch?v=rAQCtGYKZXI

Analiza konfliktu Izrael-Iran . „Polscy” politycy już chcą wysyłać Polaków na nie swoją wojnę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2024r. 15:51  
Cytuj
Ojciec izraelskiego ambasadora zdradził Polskę w czasie wojny?

Jakow Liwne to 57-letni izraelski dyplomata, który już wcześniej zdobył doświadczenie w pracy w naszym regionie. Izraelski ambasador zna niemiecki i rosyjski. W obydwu państwach sprawował już funkcje dyplomatyczne. Zanim trafił do Polski był współprzewodniczącym izraelsko-rosyjskiej komisji historycznej oraz charge d’affaires Izraela w Moskwie. Liwne urodził się w Moskwie. Po polsku nie mówi, choć jego ojciec wychowywał się w II Rzeczypospolitej.

Po wybuchu II wojny światowej ojciec izraelskiego ambasadora zdecydował się zgłosić na ochotnika do armii… i po wejściu sowieckich okupantów do Równego, gdzie mieszkał został żołnierzem Armii Czerwonej.

Dalej :

https://www.gonie(...)e-wojny/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2024r. 01:36  
Cytuj
Putin: Odpowiedź Iranu na izraelski atak to najlepszy sposób na ukaranie agresora

W niedawnej rozmowie telefonicznej między prezydentem Iranu Seyyedem Ebrahimem Raisi a prezydentem Rosji Władimirem Putinem, obaj przywódcy potępili agresywne działania reżimu syjonistycznego przeciwko irańskiemu konsulatowi w Syrii.

Putin podkreślił: „To, co wydarzyło się ze strony Islamskiej Republiki Iranu w odpowiedzi na ten przestępczy akt i po bezczynności Rady Bezpieczeństwa, było najlepszym sposobem na ukaranie agresora i przejawem taktu i racjonalności przywódców Iranu”.

Podkreślił kluczową rolę Iranu w utrzymaniu stabilności regionalnej. Putin zdecydowanie potępił zachowanie Ameryki i niektórych innych krajów zachodnich w tworzeniu napięcia w regionie i stwierdził: „Iran jest jedną z głównych podstaw stabilności i bezpieczeństwa w regionie”.

Prezydent Raisi z kolei podkreślił ten akt jako rażące naruszenie prawa międzynarodowego i poważne zagrożenie dla światowego pokoju. W związku z tym Iran skorzystał z prawa do odwetu operacją Prawdziwa obietnica, wymierzoną w sprawców.

Obaj przywódcy dyskutowali również o zacieśnieniu dwustronnej współpracy w różnych sektorach, w tym w handlu, bezpieczeństwie, energii, transporcie i technologii.

Obaj potwierdzili swoje zaangażowanie w przyspieszenie wdrażania istniejących porozumień, podkreślając znaczenie solidnej współpracy między ich narodami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2024r. 01:53  
Cytuj
Zasięg irańskich pocisków hipersonicznych może wzrosnąć do 2000 km

Dowódca IRGC Aerospace powiedział , że zasięg niedawno odsłoniętego pocisku Hypersonic o nazwie Fattah może wzrosnąć do 2000 km z wcześniej ogłoszonego zasięgu 1400 km.

"Fattah to pocisk hipersoniczny o zasięgu 1400 km. Jednakże, zasięg pocisku może zostać zwiększony do 2000 km."

Hipersoniczny pocisk balistyczny Fattah został wyprodukowany przez specjalistów IRGC Aerospace Force.

Ma zasięg 1400 kilometrów i jest w stanie infiltrować wszystkie tarcze przeciwrakietowe i je zniszczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2024r. 07:10  
Cytuj
Były iracki inspektor ds. broni Scott Ritter stał się jednym z głównych krytyków amerykańskiej polityki zagranicznej, a ostatnio skupił się na ludobójczym ataku Izraela na Gazę i niedawnych atakach na Izrael z Iranu. Uderzenia były o wiele bardziej udane, niż pozwalają media głównego nurtu, mówi Jimmy'emu, i zszokowały Izrael tym, jak dobrze ominęli tak chwalony system obrony Iron Dome.

https://m.you(...)GGo0HkdH


Jeśli ktoś nie zna angielskiego to warto zobaczyć filmiki jak pociski przelatują przez Izrealska tarcze i uderzają w cele - oczywiście media głównego nurtu całości nie pokazują .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2024r. 02:58  
Cytuj
Essa Al-Nassr, członek katarskiej rady ustawodawczej Shura, został oskarżony o antysemickie uwagi po tym, jak jego przemówienie skierowane do Izraela i chwalenie ataku Hamasu z 7 października stało się wirusowe. Izraelskie media skrytykowały Al-Nassra, który od 7 października rozdarł Izrael z powodu wojny w Gazie

https://m.you(...)cw%3D%3D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2024r. 14:51  
Cytuj
Według doniesień w kilku izraelskich mediach, Stany Zjednoczone są częścią ostatecznych wysiłków dyplomatycznych mających na celu uniemożliwienie Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu wydania nakazów aresztowania premiera Benjamina Netanjahu i innych izraelskich urzędników.

Na stronie informacyjnej Walla analityk Ben Caspit pisze, że Netanjahu jest "pod niezwykłym stresem" z powodu perspektywy nakazu aresztowania przeciwko niemu i innym Izraelczykom przez trybunał ONZ w Hadze, co byłoby poważnym pogorszeniem statusu międzynarodowego Izraela.

Netanjahu prowadzi "nieustanne pchanie przez telefon", aby zapobiec nakazowi aresztowania, skoncentrowanemu szczególnie na administracji prezydenta USA Joe Bidena, pisze Caspit.

Analityk Haaretz Amos Harel pisze, że rząd Izraela pracuje przy założeniu, że prokurator MTK, Karim Khan, może w tym tygodniu wydać nakazy aresztowania Netanjahu, ministra obrony Yoava Gallanta i szefa sztabu IDF Herzi Halevi.

Stany Zjednoczone, które podobnie jak Izrael nie należą do 124 krajów, które podpisały Rzymski Statut Międzynarodowego Trybunału Karnego, są już zaangażowane w wysiłki zmierzające do zablokowania nakazów aresztowania, według Harela.

Najnowsze publiczne oświadczenie Netanjahu na temat wojny powiedziało, że nadchodzące decyzje ICC mogą ustanowić "niebezpieczny precedens".

"Nigdy nie przestaniemy się bronić. Podczas gdy decyzje sądu w Hadze nie wpłyną na działania Izraela, byłyby niebezpiecznym precedensem zagrażającym żołnierzom i urzędnikom jakiejkolwiek demokracji walczącej z przestępczym terroryzmem i agresją" - powiedział w piątek.

https://www.times(...)tanyahu/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2024r. 21:41  
Cytuj
Turecki zakaz handlu wkrótce uderzy w izraelskich konsumentów: Raport

Skutki finansowe tureckiego zakazu handlu mają wkrótce wpłynąć na izraelskich konsumentów, z wysychaniem podstawowych surowców i wzrostem cen podstawowych towarów i żywności, wraz ze wzrostem kosztów mieszkań, zgodnie z raportem izraelskiego serwisu informacyjnego Calcalist.

Raport podkreśla zdziwienie Izraela nagłym zerwaniem przez Turcję więzi handlowych, które wcześniej postrzegała jako puste zagrożenia pośród wojny reżimu syjonistycznego z Gazą.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, który wcześniej potępił blokowanie przez Izrael pomocy przeznaczonej dla Gazy, ogłosił kompleksowy zakaz handlu, dopóki Izrael nie przystąpi do zawieszenia broni.

Znalezienie alternatywnych źródeł importu wiąże się z czasem i złożonymi umowami, a nawet po ich zabezpieczeniu oczekuje się, że ceny będą znacznie wyższe niż te oferowane przez tureckich dostawców.

Ta dysproporcja cenowa jeszcze bardziej obciąży izraelskich konsumentów, którzy już zmagają się z rosnącymi kosztami utrzymania.

Raport wyróżnia branżę budowlaną i motoryzacyjną jako szczególnie wrażliwe sektory, przy czym główni producenci samochodów eksportują obecnie popularne pojazdy z Turcji na terytoria okupowane przez Izrael.

Turcja nie wznowi handlu z Izraelem, o wartości 7 miliardów dolarów rocznie, dopóki nie zostanie zapewnione stałe zawieszenie broni i pomoc humanitarna w Gazie, powiedział w piątek, pierwszy z kluczowych partnerów Izraela, który wstrzymał handel w związku z wojną.

"Bezkompromisowa postawa" Izraela i pogarszająca się sytuacja w południowym regionie Gazy Rafah - gdzie Izrael zagroził rozpoczęciem nowej ofensywy - skłoniły Turcję do wstrzymania całego eksportu i importu, powiedział minister handlu kraju, Omer Bolat.

W zeszłym miesiącu Turcja ograniczyła eksport stali, nawozów i paliwa lotniczego wśród 54 kategorii produktów w związku z odmową Izraela, aby umożliwić Ankarze udział w operacjach zrzutowych dla Gazy.

Turcja nie mogła pozostać bezczynna w obliczu "izraelskiego bombardowania bezbronnych Palestyńczyków", powiedział Erdogan po piątkowych modlitwach.

Turcja potępiła izraelską kampanię wojskową w Gazie, wysłała tysiące ton pomocy dla mieszkańców Gazy, a w tym tygodniu powiedziała, że dołączy do sprawy ludobójstwa RPA na Izraelu w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości (ICJ).

Ponad 34,600 osób, głównie kobiet i dzieci, zostało zabitych w Gazie podczas prawie siedmiomiesięcznej ludobójczej ofensywy wojskowej Izraela, mówią palestyńscy urzędnicy ds. zdrowia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2024r. 11:19  
Cytuj
NATO Nation Norway powiedziało, że będzie "zobowiązany" do aresztowania izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, jeśli Międzynarodowy Trybunał Karny wyda przeciwko niemu nakaz aresztowania. Odpowiedź Norwegii nadeszła, gdy Europa wydaje się podzielona w sprawie wniosku najwyższego prokuratora MTK Karima Khana o nakaz aresztowania wobec Izraela i Hamasu. Tymczasem szef polityki foreingowej UE Josep Borrell powiedział państwom członkowskim, że muszą wdrożyć orzeczenia MTK.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2024r. 18:26  
Cytuj
Izrael zabija dziesiątki w ataku na obóz uchodźców Rafah
Siły izraelskie zabiły ponad 40 Palestyńczyków, gdy zbombardowały obóz dla przesiedleńców w południowej Gazie. Ogień przebijał się przez namioty, paląc ludzi żywcem, w wyznaczonej "bezpiecznej strefie" w Rafah, zaledwie kilka dni po tym, jak MTS nakazał Izraelowi powstrzymanie ataku.

https://www.aljaz(...)gee-camp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2024r. 13:56  
Cytuj
Arabia Saudyjska wydała surowe ostrzeżenie dla Izraela w związku z trwającą operacją IDF w Rafah, co jeszcze bardziej eskalowało napięcia. Rijad zintensyfikował presję na Izrael, po niedawnym nakazie Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, aby "natychmiast" zatrzymać ofensywę w Rafah. Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej przekazał te uwagi w Brukseli 26 maja, po doniesieniach, że USA rozważają zniesienie zakazu sprzedaży broni ofensywnej do Arabii Saudyjskiej. Równocześnie trwają dyskusje między Ameryką a Arabią Saudyjską dotyczące różnych umów dwustronnych, stanowiących część wysiłków USA na rzecz normalizacji więzi między Izraelem a Arabią Saudyjską.

„Ludzie spaleni żywcem”: Izrael bombarduje „bezpieczną strefę” Rafah po nakazie MTSZ, 40 zabitych

Około 40 Palestyńczyków zostało zabitych w zgłoszonych izraelskich atakach na obóz dla przesiedlonych cywilów w Rafah. Atak miał miejsce w rejonie Tal Al-Sultan w Rafah, a większość ofiar stanowiły kobiety i dzieci, podała Agencja Informacyjna Wafa. Izrael twierdził, że wymierzył w kompleks Hamasu i zabił dwóch starszych przywódców, w tym dowódcę grupy bojowników na Zachodnim Brzegu. Izraelski atak miał miejsce po tym, jak sąd światowy nakazał IDF "natychmiastowe wstrzymanie" operacji wojskowych w Rafah.


Wielki "stan wojny" Erdogana porusza się kilka dni po tym, jak powiedział, że Izrael zaatakuje Turcję po...


Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przejął władzę ogłoszenia mobilizacji i stanu wojny. Posunięcie to następuje w związku z napięciami Turcji z Izraelem w związku z wojną w Gazie. Nowe rozporządzenie zostało podpisane i opublikowane 22 maja po tym, jak Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że Izrael może zaatakować Turcję. Uprawnienie do ogłoszenia mobilizacji należało wcześniej do gabinetu, natomiast decyzję o wypowiedzeniu wojny podjął parlament. Obejrzyj to, aby dowiedzieć się więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2024r. 06:00  
Cytuj
The Guardian poinformował, że były szef Mossadu, izraelskiej agencji szpiegowskiej, zagroził byłemu prokuratorowi MTK wszczęcie śledztwa w sprawie zbrodni wojennych przeciwko Izraelowi w związku z domniemanymi zbrodniami na okupowanych terytoriach palestyńskich. Yossi Cohen podobno przeszła od kopania brudu na Fatou Bensouda do w niektórych przypadkach nawet prześladowania jej, aby nacisnąć ją, aby porzuciła śledztwo. Mimo to w 2021 r. wszczęła śledztwo przeciwko Izraelowi, które zakończyło się w zeszłym tygodniu i doprowadziło do tego, że obecny prokurator MTK ubiegał się o nakaz aresztowania premiera Benjamina Netanyahu i jego ministra obrony Yoava Gallanta.


Minister spraw zagranicznych Izraela Israel Katz uderzył w premiera Hiszpanii Pedro Sancheza w związku z uznaniem Palestyny. Sanchez oskarżył Hiszpanię o podżeganie do „ludobójstwa” Żydów i zbrodni wojennych. To po tym, jak Hiszpania oficjalnie uznała Palestynę za państwo 28 maja, nazywając ją „jedyną drogą do pokoju”

Wśród doniesień o desperackich próbach USA nakłania Arabii Saudyjskiej, królestwo dokonało znaczącego manewru dyplomatycznego w kierunku kluczowego sojusznika prezydenta Rosji Władimira Putina. Po dwunastoletniej przerwie Arabia Saudyjska dotarła do pro-Putinowskiego sąsiada Izraela, co oznaczało znaczną zmianę w dynamice regionalnej. Decyzja Rijadu pojawia się wśród wirujących plotek o tym, że USA ponownie rozważy swoje stanowisko w zakresie polityki zbrojeniowej w odniesieniu do Rijadu. Dzieje się tak po tym, jak ostatnie doniesienia sugerowały, że Arabia Saudyjska zakazała USA wykorzystywania swoich baz wojskowych do potencjalnych ataków na Iran.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2024r. 02:07  
Cytuj
Hezbollah rozpoczął w piątek serię atakow rakietowych i dronów w Izraelu, raniąc jedną osobę w regionie Górnej Galilei. Wspierani przez Iran bojownicy opublikowali nawet wideo pokazujące, w jaki sposób atakowali izraelskich żołnierzy w koszarach Biranit. W jednym z ataków Hezbollahu izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła nie wykrył nadchodzących dronów z ładunkiem wybuchowym. IDF wszczęło teraz śledztwo w sprawie porażki Żelaznej Kopuły.


Czyli jak izraelska i polska są zagrożone :

https://m.you(...)oUZDw84o

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2024r. 02:08  
Cytuj
Słowenia poszła w ślady Norwegii, Hiszpanii i Irlandii. Rząd Słowenii zatwierdził decyzję o uznaniu niepodległego państwa palestyńskiego. Parlament Słowenii musi teraz zatwierdzić decyzję rządu. Rząd Słowenii podniósł również flagę palestyńską obok flag Słowenii i UE przed swoim budynkiem w centrum Lublany. Izraelski minister spraw zagranicznych potępił tę decyzję i nazwał ją nagrodą dla Hamasu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2024r. 21:06  
Cytuj
W ostatnim dyplomatycznym ciosie dla Izraela, Chile zdecydowało się sprzymierzyć z RPA w sprawie ludobójstwa przeciwko Izraelowi w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości. Dzieje się to kilka dni po globalnym oburzeniu z powodu rzekomego zbombardowania schronienia dla przesiedleńców w mieście Rafah w Gazie.
https://m.you(...)Pt9iLtt0

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »