NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Izrael, Izrael
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Sty 2024r. 16:25  
Cytuj
Siedemdziesięciu dziewięciu fińskich dyplomatów podpisało list, który krytykował odpowiedź kraju na izraelskie ataki na Gazę, donoszą media w środę.

Dyplomaci powiedzieli w liście do minister spraw zagranicznych Eliny Valtone, że Finlandia powinna domagać się zawieszenia broni w Gazie i potępili nieproporcjonalne użycie siły przez Izrael i prawdopodobne naruszenia prawa międzynarodowego w regionie, według publicznego nadawcy YLE, który zauważył, że krytyczne wiadomości wysyłane do ministrów przez urzędników służby cywilnej są rzadkie w historii Finlandii.

Valtone powiedziała, że dobrze było omówić politykę Finlandii, komentując list do serwisu informacyjnego STT.

"Nasza polityka zagraniczna i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie opiera się na prawach człowieka, demokracji, rządach prawa i równości" - powiedziała.

Zauważając, że Finlandia jest zdecydowanym zwolennikiem Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), Valtone powiedział: „Nie ma wątpliwości, że Finlandia jest gotowa potępić i chciałaby potępić sprawców - niezależnie od tego, kto jest sprawcą - wszystkich tych zbrodni”.

Podkreśliła, że Finlandia konsekwentnie potępia działania Izraela w nielegalnych żydowskich osiedlach na Zachodnim Brzegu.

Liczba ofiar śmiertelnych Palestyńczyków w wyniku trwających izraelskich ataków na Strefę Gazy od 7 października wzrosła do 23 469, podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia w Gazie.

Izrael uderzył w Strefę Gazy od czasu transgranicznego ataku palestyńskiej grupy Hamasu w październiku, który według Tel Awiwu zabił około 1200 osób w Izraelu.

Około 85% mieszkańców Gazy zostało wysiedlonych przez izraelski atak, podczas gdy cała populacja enklawy nie ma bezpieczeństwa żywnościowego, według ONZ.

Setki tysięcy mieszkańców żyją bez schronienia i ⁠mniej niż połowa ciężarówek z pomocą wjeżdża na terytorium niż przed rozpoczęciem konfliktu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2024r. 16:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5009
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Sty 2024r. 22:10  
Cytuj
Trolluzaklopotany
Jak tak współczujesz "ciapatym hamasowcom", to jedź do Palestyny.ok

Chyba się nie pomylę gdy napiszę, że to arabusy z hamasu zaatakowali Izrael,a nie odwrotnie. ?chytry

Czy to Żydzi kopią tunele?
Wejścia do nich robią w szpitalach,szkołach itp.?co

Miejscowi o tym nie wiedzą?
Cement inne materiały na Zachodni Brzeg trafiały z UE na odbudowę infrastruktury dla ludności cywilnej.
Wykorzystano je do budowy tuneli i bunkrów.sciana
To że giną dzieci,to wina ciapatych morderców,którzy wśród nich się ukrywają.Wychodzą wściekłe psy aby kąsać i znów się tam schować.zdegustowany

O ile teraz są to dzieci,to gdy dorosną,będą się mścić za tatusia.
Ciapatego dzichadystę.mlotek

Myślisz,że wybuch silosu z nawozem w Bejrucie to przypadek?
Saletra amonowa, to główny składnik do produkcji materiałów wybuchowych np.amonitu.
Nawozów było tam kilkanaście tysięcy ton.Liban krajem rolniczym nie jest, tak więc...nie wiem
Obstawiam że za tym stoi Mossad,ale nie jestem specem od wywiadu.Pewnie dlatego,że nie jestem z Szówska.jezyk

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Sty 2024r. 01:24  
Cytuj
Premier Izraela Netanjahu podobno odrzucił saudyjską ofertę normalizacji więzi w zamian za państwo palestyńskie. Propozycja została przedstawiona przez Blinkena podczas jego wizyty w Izraelu w zeszłym tygodniu, zgodnie z raportem NBC. Netanjahu podobno powiedział, że nie zaakceptuje umowy, która toruje drogę do państwowości palestyńskiej. Saudyjski minister spraw zagranicznych powiedział również, że pokój dla Izraela może nastąpić tylko z państwem palestyńskim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Sty 2024r. 09:41  
Cytuj
Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow potępił Izrael w związku z ofensywą w Gazie, mówiąc: „Izrael nie powinien myśleć, że cierpienie Żydów podczas II wojny światowej daje mu wolną rękę w polityce zagranicznej, szczególnie jeśli chodzi o działania wojenne w Gazie”. Przemawiając na konferencji prasowej na temat wyników dyplomacji Moskwy w 2023 roku w czwartek, Ławrow powtórzył swoje poparcie dla utworzenia państwa palestyńskiego.

https://m.you(...)9hsctu9k

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Sty 2024r. 03:29  
Cytuj
Netanjahu "upokorzony" przez szefa polityki zagranicznej UE; Borrell mówi, że "Izrael sfinansował Hamas, aby..."

Szef Polityki Zagranicznej UE Josep Borrell wysunął wybuchowy komentarz na temat Izraela. Borrell powiedział, że Izrael sfinansował utworzenie palestyńskiej grupy bojowników Hamas. Twierdził, że Izrael sponsorował Hamas w dążeniu do osłabienia Autonomii Palestyńskiej. Borrell powiedział to, nie rozwijając dalej, w jaki sposób dokonano rzekomego finansowania. Ale godne uwagi jest to, że oświadczenie najwyższego urzędnika UE publicznie zaprzecza izraelskiemu premierowi.

https://m.you(...)-nEZzwvE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2024r. 04:24  
Cytuj
Turecki Erdogan podejmie środki gospodarcze przeciwko Izraelowi w związku z wojną Hamasu

Sankcje obejmują usunięcie Izraela z tureckiej listy miejsc docelowych dla eksportu


W znaczącym odejściu od swojej głównie dyplomatycznej postawy antyizraelskiej, Turcja zdecydowała się podjąć bezpośrednie działania gospodarcze przeciwko Izraelowi. Podczas gdy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wcześniej atakował Izrael na arenie dyplomatycznej, ostatni ruch obejmuje usunięcie Izraela z tureckiej listy miejsc eksportowych, podały w niedzielę hebrajskie media.
Od początku wojny izraelsko-hamasowej po 7 października, antyizraelskie kroki Turcji koncentrowały się w sferach dyplomatycznych, a Erdogan regularnie krytykował Izrael. Niedawny rozwój sytuacji wykracza jednak poza retorykę, a Ankara aktywnie wpływa obecnie na handel między dwoma narodami.
Istotną implikacją tej decyzji jest to, że Turcja zaprzestanie subsydiowania handlu i wycofa wsparcie dla przedsiębiorstw zaangażowanych w operacje z Izraelem. Ponadto służy to jako jasny komunikat dla tureckich właścicieli firm, że pomoc państwa nie zostanie udzielona, jeśli zdecydują się na handel z Izraelem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2024r. 18:11  
Cytuj
Potencjalne problemy prawne dla Izraela, ponieważ Meksyk i Chile wyraziły "rosnące zaniepokojenie" z powodu "eskalacji przemocy" po kilku miesiącach wojny między Izraelem a Hamasem w sprawie skierowania do Międzynarodowego Trybunału Karnego (ICC) w sprawie możliwych przestępstw. W oświadczeniu ministerstwo spraw zagranicznych Meksyku argumentowało, że MTK jest właściwym forum do ustalenia potencjalnej odpowiedzialności karnej, "niezależnie od tego, czy zostały popełnione przez agentów mocarstwa okupacyjnego, czy przez mocarstwo okupowane". Palestyńczycy z zadowoleniem przyjęli ten ruch i nastąpiło to w czasie, gdy liczba ofiar śmiertelnych w Gazie zbliżyła się do 25000 w izraelskich atakach od 7 października po ataku Hamasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sty 2024r. 04:51  
Cytuj
Pięć państw arabskich, w tym Arabia Saudyjska, zaoferowało Izraelowi normalizację w zamian za państwo palestyńskie, donosi Wall Street Journal, dodając, że wspólna propozycja została przedłożona Izraelowi za pośrednictwem Stanów Zjednoczonych. Skrajnie prawicowy rząd Izraela pod przewodnictwem Benjamina Netanjahu jest jednak przeciwny rozwiązaniu dwupaństwowemu. To jako dyplomatyczne wysiłki zmierzające do zakończenia wojny w Gazie gwałtownie wzrastają z Europy na Bliski Wschód.


Prezydent Egiptu Abdel Fattah El-Sisi podobno odmówił rozmowy telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, podał izraelski Channel 13. Dzieje się tak w związku z trwającymi napięciami między Izraelem a Egiptem w związku z wojną w Gazie i planem Netanjahu, aby rozpocząć operację wzdłuż granicy z Egiptem.

Ponieważ Huti już zadają cios legitymacji Ameryki jako egzekutora prawa międzynarodowego, ich główny zwolennik Iran wydaje się iść naprzód w swoim planach , aby wypchnąć USA z Bliskiego Wschodu. Teheran twierdził, że pracuje nad zbliżeniem między turecką administracją Recepa Tayyipa Erdogana a syryjskim rządem Baszara Al Assada.

Rishi Sunak stanął w obliczu kilku trudnych pytań w brytyjskim parlamencie po tym, jak nagranie z szokującego incydentu z Gazy stało się wirusowe. Mężczyzna machając białą flagą został zestrzelony 22 stycznia przez siły izraelskie w Gazie. Moment, w którym doszło do incydentu, został uchwycony przez kamery ITV News, a wideo stało się wirusowe. IDF podobno odrzuciło to jako propagandę Hamasu. Poseł SNP Stephen Flynn poruszył tę kwestię podczas sesji pytań i odpowiedzi premiera w parlamencie Wielkiej Brytanii.
https://m.you(...)rlzFG5hE

Iran-Turcja współpracuje przeciwko Izraelowi; Raisi mówi narodom arabskim, aby "odcięły tętnice życiowe" Tel Awiwu

Irański prezydent wydał okrzyk wojenny przeciwko Izraelowi podczas spotkania z tureckim prezydentem w Ankarze. Raisi wezwał wszystkie narody do zerwania więzi handlowych z Izraelem, mówiąc, że "przecięcie ważnych arterii reżimu syjonistycznego, a stosunki polityczne i gospodarcze mogą być skuteczne w zmuszeniu reżimu syjonistycznego do zakończenia wszystkich tych okrucieństw". Recep Tayyip Erdoğan powiedział, że obaj przywódcy dyskutowali o potrzebie natychmiastowego zakończenia "nieludzkich" ataków Izraela na Gazę. Powtórzył również poparcie Turcji dla "sprawiedliwej sprawy Palestyny"
https://m.you(...)a0wB_FPY

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Sty 2024r. 03:17  
Cytuj
BYŁY PREZYDENT IZRAELA: ŻYDZI ZOSTALI WYRŻNIĘCI RÓWNIEŻ PRZEZ POLAKÓW

https://kresy(...)polakow/


SIKORSKI: IZRAELA NIE WOLNO OSKARŻAĆ O LUDOBÓJSTWO

https://kresy(...)bojstwo/

Minister Sikorski Radosław ps. "Radek" jest Żydem, czy też nie jest, aczkolwiek możliwe, a nawet za wysoce prawdopodobne uznaję przypuszczenie graniczące z pewnością, że jest mężem swojej żony
jestem gorącym i wyjątkowo gorliwym Semitofilem (przeciwieństwo i antypody do antysemity). Kocham Izraela i Synów Jego, cokolwiek tzn. Zresztą nie bezinteresownie, bo to się też opłaca. W Biblii jest pewna obietnica z tym związana. Błogosławieństwo takie. Ale nie będę tu przytaczał, bo nie o tym ta notka, kto chce bez trudu znajdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2024r. 16:07  
Cytuj
Amerykanie idą przeciwko Izraelowi. Iran wycofuje swoich żołnierzy z Syrii bojąc się , że zostanie wciągnięty do wojny. Czy teraz Polska i Kraje bałtyckie będą wciągane do wojny ???

Ogromna antyizraelska fala uderzyła w Amerykę, gdy Joe Biden pozostaje stanowczy w sprawie wsparcia USA. Około 50 miast w Stanach Zjednoczonych ratyfikowało rezolucje wzywające do zawieszenia broni w Gazie. Większość rezolucji o zawieszeniu broni została uchwalona w stanach demokratycznych, takich jak Kalifornia. Co najmniej 14 przeszło w niestabilnych stanach, takich jak Michigan, co może mieć decydujące znaczenie w ubieganiu się Joe Bidena o reelekcję przeciwko republikańskiemu byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Pracownicy rządu federalnego w USA również obserwują w czwartek "dzień postu dla Gazy", aby zaprotestować przeciwko reakcji prezydenta Joe Bidena na kryzys humanitarny. Ponad 20 agencji rządowych, w tym departamenty obrony i stanowe, jest częścią tego postu

https://m.you(...)7rZWFAZI

Irańska Gwardia Rewolucyjna podobno wycofała obecność swoich oficerów z Syrii. Reuters, w ekskluzywnym raporcie powołującym się na źródła zaznajomione ze sprawą, powiedział: „Decyzja Iranu o wycofaniu wyższych oficerów jest częściowo spowodowana niechęcią do bycia wciągniętym bezpośrednio w konflikt bulgoczący na całym Bliskim Wschodzie. Ponad pół tuzina oficerów IRGC, w tym najwyższy generał wywiadu, zostało zabitych w izraelskich uderzeniach od grudnia.

https://m.youtube.com/w

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Lut 2024r. 13:38  
Cytuj
Plan ,, A “ Izraele zagrożony więc przygotowywane się plan ,, B”

Plan A - czyli destabilizacja sąsiadów Izraela i wypędzenie ludności arabskiej w inne regiony świata może się nie powieść z powodu bloku BRICS , które wspierają kraje arabskie. Jeśli Izraelowi nie uda się wypędzić innych narodowości np. do Europy ( Soros) to kraje muzułmańskie ze swoim przyrostem naturalnym będą wielki zagrożeniem dla przyszłego istnienia państwa żydowskiego.

Plan B - wybrać miejsce , gdzie naród Izraela bez problemu będzie mógł mieszkać . Jednym z najlepszych miesiąc na ziemi są tereny Europy . Wschodnia Europa jest zamieszkiwana przez Słowian , którzy nie mają agresywnego przysposobienia . Wojna z Rosją pozwala oczyszczać w tych państwach najbardziej oporne jesdnostki , które mogły by stanowić jakiś opór . Pod pozorem tolerancji przygotować narody słowiańskie pod przyszłą cenzurę i krytykę jaka może się pojawić. Dzięki propagandzie LPG i zielonej erergii można przyspieszyć proces depopulacji rdzennej ludności terenów Europy , gdzie dzięki wysokim kosztom utrzymani i ograniczania reprodukcji ( lockdown , aborcja itp) proces można przyspieszyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5009
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Lut 2024r. 13:49  
Cytuj
Kolejny temat strollowany przez jednego dekla...zaklopotany

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Lut 2024r. 22:46  
Cytuj
Saudyjczycy "jednoczą" narody arabskie przeciwko Izraelowi; Netanjahu kazano zakończyć wojnę w Gazie po trasie Blinken Tour

https://m.you(...)ta3EsWvw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Lut 2024r. 04:47  
Cytuj
Szef ONZ ds. praw człowieka mówi, że izraelskie wysiłki na rzecz stworzenia "strefy buforowej" w Gazie są "zbrodnią wojenną"
Volker Turk oskarża IDF o niepotrzebne niszczenie infrastruktury cywilnej, próbując uniemożliwić powrót mieszkańców Gazy do domów; armia potwierdziła wyburzanie budynków na całym obszarze

GENEWA - Zgłoszone przez Izrael trwające zniszczenie wszystkich budynków wzdłuż granicy w Gazie w celu stworzenia "strefy buforowej" jest zbrodnią wojenną, ostrzegł w czwartek szef ONZ ds. praw.

W oświadczeniu Volker Turk wskazał na doniesienia, że izraelskie wojsko pracuje w Strefie Gazy, aby zniszczyć wszystkie budynki w odległości kilometra od ogrodzenia granicznego z Izraelem w celu stworzenia "strefy buforowej".

"Podkreślam władzom izraelskim, że artykuł 53 Czwartej Konwencji Genewskiej zabrania niszczenia przez okupanta mienia należącego do osób prywatnych, z wyjątkiem sytuacji, gdy takie zniszczenie jest absolutnie konieczne w wyniku operacji wojskowych" - powiedział.

Turk ostrzegł, że cel stworzenia strefy buforowej dla ogólnych celów bezpieczeństwa "nie wydaje się zgodny z wąskim wyjątkiem 'operacji wojskowych' określonym w międzynarodowym prawie humanitarnym".

Dodał, że takie "rozległe niszczenie mienia, nieuzasadnione koniecznością wojskową i przeprowadzone bezprawnie i bezmyślnie, stanowi poważne naruszenie Czwartej Konwencji Genewskiej i zbrodnię wojenną".

https://www.times(...)r-crime/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Lut 2024r. 00:54  
Cytuj
"Antysemickie incydenty" na najwyższym poziomie, jaki kiedykolwiek zarejestrowano w Wielkiej Brytanii

Wzrost w antysemityzmie został "zainspirowany" przez Hamas, powiedział Community Security Trust, ujawniając największą liczbę incydentów, jakie ciało kiedykolwiek widziało.

W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii doszło do 4103 incydentów antysemickich, co jest największą liczbą odnotowanych przez Community Security Trust (CST) ze znaczną przewagą, a większość z nich miała miejsce w ostatnich dwóch miesiącach roku po ataku Hamasu na Izrael w październiku 2023 roku.

CST podał, że liczba incydentów obserwowanych w erze ataku po Hamas pod koniec 2023 r. była o 589 procent wyższa niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Organ śledzi antysemickie ataki w Wielkiej Brytanii od 1984 roku i powiedział w swoim raporcie, że chociaż wcześniej widzieli gwałtowne wzrosty liczby incydentów, gdy Izrael jest w stanie wojny, to, co sprawiło, że 2023 wyróżniał się, że wzrost nastąpił natychmiast po ataku Hamasu, a nie po rozpoczęciu kontrataku prawie miesiąc później.

11 października 2023 roku był najgorszym dniem dla antysemickich incydentów w Wielkiej Brytanii od czasu rozpoczęcia ich prowadzenia dokumentacji, powiedział CST.

Dalej

https://www.breit(...)d-in-uk/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Lut 2024r. 15:39  
Cytuj
Izrael ogłosił prezydenta Brazylii Luiz Inácio Lula da Silva "persona non grata" za jego uwagi porównujące Izrael w Gazie do nazistowskiego ludobójstwa w II wojnie światowej. Izraelski minister spraw zagranicznych powiedział, że "nie wybaczymy i nie zapomnimy". Dodał, że Lula nie będzie mogła wjechać do Izraela, dopóki nie wycofa swojego oświadczenia i nie przeprosi. Premier Izraela Benjamin Netanjahu również wdarł się na Lulę, nazywając jego uwagi haniebnymi.
https://m.you(...)kx6-MXtU

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Lut 2024r. 16:26  
Cytuj
Antyizraelski ruch indyjskiego związku zawodowego; nie będzie obsługiwał statków przewożących broń do Tel Awiwu
https://m.you(...)aXShou3A

Liga Arabska ogłosiła rozprawę po tym, jak Izrael przygotował się do ataku naziemnego w ostatnim mieście południowej Gazy, Rafah. Liga Arabska wyznaczyła 60 izraelskich organizacji i skrajnie prawicowych grup osadników jako podmioty terrorystyczne. Liga zatwierdziła również listę 22 izraelskich postaci zamieszanych w "poparcie ludobójstwa" na narodzie palestyńskim.

https://m.you(...)x3ujQzuI

Prezydent Francji złożył bombowe oświadczenie w sprawie uznania państwa palestyńskiego. Emmanuel Macron powiedział, że uznanie państwa palestyńskiego nie jest "tabu dla Francji". Powtórzył, że rozwiązanie dwupaństwowe jest jedyną drogą naprzód dla pokoju w regionie. Macron ostrzegł nawet Benjamina Netanjahu przed operacją w Rafah, nazywając ją nie do przyjęcia. Jordan King również wyraził zaniepokojenie i powiedział, że jego efekt może rozciągnąć się daleko w regionie

Kraje arabskie, w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, ograniczają zdolność USA do przeprowadzania ataków odwetowych na irańskich pełnomocników na Bliskim Wschodzie. Politico, cytując amerykańskich i zachodnich urzędników, poinformował, że Zjednoczone Emiraty Arabskie konkretnie wdrażają ograniczenia, ponieważ „nie chcą wyglądać tak, jakby byli przeciwko Iranowi i nie chcą wyglądać zbyt blisko Zachodu i Izraela ze względów opinii publicznej

https://m.you(...)5GFjNCFg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Lut 2024r. 02:52  
Cytuj
Brazylia Kończy Wszystkie Stosunki Dyplomatyczne Z Izraelem

W konsekwencji dla narodu BRICS, Brazylia zakończyła wszystkie stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Rzeczywiście, raport Reutersa zauważa, że prezydent Brazylii, Luiz Inacio Lula da Silva zdecydował się odwołać swojego ambasadora w Isreal. Decyzja jest następstwem napiętych relacji po komentarzach da Silvy dotyczących trwającej wojny w Gazie.

W szczególności Lula da Silva wcześniej wyraził swoje postrzegane podobieństwa między wojną Isreala przeciwko Hamasowi a nazistowskim ludobójstwem z II wojny światowej, zauważa raport. Następnie ambasador Brazylii został upominany przez ministra spraw zagranicznych Izraela, Israela Katza. Następnie naród południowoamerykański zdecydował się odwołać tego ambasadora w poniedziałek.

Decyzja została podjęta po pojawieniu się konfliktu między ambasadorem Brazylii a ministrem spraw zagranicznych Izraela. W szczególności wynikało to z komentarzy samego Luli da Silvy. W ramach tych wypowiedzi nawiązywał kontrowersyjne powiązania między wojną Isreala w Gazie a nazistowskimi Niemcami z II wojny światowej.

"To, co dzieje się w Strefie Gazy z Palestyńczykami, nie ma analogii w innych momentach historycznych" - stwierdził Lula. "W rzeczywistości istniało, gdy Hitler postanowił zabić Żydów" - dodał, przemawiając na szczycie Unii Afrykańskiej.

W poniedziałek izraelski Katz stwierdził, że Lula da Silva nie jest już mile widziana w kraju. W szczególności nazwał da Silvę "persona non grata" w kraju, dopóki nie wycofał swoich komentarzy. Następnie da Silva odpowiedział, kończąc stosunki dyplomatyczne z narodem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Lut 2024r. 13:51  
Cytuj
Jak Hitler, Netanjahu...': Prezydent Wenezueli Krytykuje Izrael Za 'Rzezi' W Gazie

Gniew wobec "brutalnej" operacji Izraela w Gazie rośnie na całym świecie. Prezydent Wenezueli poparł ocenę dokonaną przez jego brazylijskiego odpowiednika, Lulę Da Silvę. Prezydent Wenezueli Maduro powiedział, że Izrael ma takie samo zachodnie wsparcie jak Adolf Hitler. Powiedział, że podobnie jak Hitler, Benjamin Netanjahu również ma taką samą zachętę, takie same fundusze i takie samo wsparcie ze strony Zachodu

https://m.you(...)lpEViG7s

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Lut 2024r. 13:42  
Cytuj
Rosja wykopała USA i wysłała odważną wiadomość do Izraela, gdy jej przedstawiciel przedstawił argumenty podczas przesłuchania MTS w sprawie izraelskiej okupacji terytoriów palestyńskich - Gazy, Zachodniego Brzegu i Jerozolimy. Rosja powiedziała sądowi światowemu w Hadze, że ma obowiązek położyć kres obecnym naruszeniom przez Izrael na ziemiach palestyńskich i twierdziła, że Izrael musi zaprzestać wszelkiej działalności osadniczej na okupowanych terytoriach. Przedstawiciel Rosji przemawiał po tym, jak USA przedstawiły swoje argumenty w MTS

https://m.you(...)hpEQLp2U

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Lut 2024r. 13:47  
Cytuj
Brytyjska Izba Gmin pogrążyła się w całkowitym chaosie w środę. Ruckus wybuchł z powodu wniosku wzywającego do zawieszenia broni w Strefie Gazy. Izba miała debatować i głosować nad wnioskiem o "natychmiastowe zawieszenie broni" przez SNP. Zamiast tego, w nietypowym posunięciu, przewodnicząca Lindsay Hoyle zezwoliła na głosowanie nad wnioskiem o "natychmiastowe humanitarne zawieszenie broni" w Gazie przez główną opozycyjną Partię Pracy. Doprowadziło to do ogromnego starcia w domu.
https://m.you(...)KIfSnFKw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lut 2024r. 05:42  
Cytuj
Ma Xinmin, doradca prawny chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, potwierdził niezachwiane poparcie Chin w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości (MTSJ) dla dążenia Palestyńczyków do odzyskania ich uzasadnionych praw. Prezydent Chin Xi Jinping powtórzył wezwanie do kompleksowego zawieszenia broni i szybkiego rozwiązania kwestii palestyńskiej w oparciu o wynegocjowane rozwiązanie dwupaństwowe.

https://m.you(...)rM0L3YBk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 660
Dołączył: 9 Paź 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lut 2024r. 19:22  
Cytuj
Zyd popisal sie niedawno ,ciekawe czy dostanie grzywne ktorej i tak nie zaplaci.:szok:39-letni obywatel Izraela odpowie za publiczne znieważenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Do zdarzenia doszło podczas protestu rolników. Mężczyzna zerwał flagę umieszczoną na ciągniku jednego z protestujących i wyrzucił ją do przydrożnego rowu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lut 2024r. 17:41  
Cytuj
Stany Zjednoczone Sekretarz stanu Antony Blinken odwrócił pytanie porównujące izraelską wojnę w Gazie do ludobójstwa Ujgurów. Blinken został zapytany, dlaczego traktowanie Ujgurów przez Chiny oznaczało ludobójstwo, podczas gdy traktowanie Palestyńczyków przez Izrael w Gazie nie. Amerykański dyplomata, odpowiadając na pytanie, powiedział, że nie będzie "przećwiczył szczegółów".

https://m.you(...)3GzpQC9g

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Lut 2024r. 04:08  
Cytuj
Amerykański lotnik podpala się przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie
Mężczyzna został zabrany do szpitala po ugaszeniu pożaru przez funkcjonariuszy US Secret Service
Ambasada Izraela była celem ciągłych protestów przeciwko wojnie w Gazie

Członek amerykańskiej służby wojskowej podpalił się przed ambasadą Izraela w Waszyngtonie w niedzielę po południu, powiedziały władze.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w okolicy po tym, jak pożar został ugaszony przez funkcjonariuszy US Secret Service, DC Fire i EMS opublikowane w Internecie.

Mężczyzna pozostaje w stanie krytycznym, powiedział w niedzielę po południu rzecznik Departamentu Policji Metropolitalnej. Rzecznik Sił Powietrznych USA potwierdził, że incydent dotyczył czynnego lotnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »