NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 »
Plan Ewakuacji Rządu, Plan Ewakuacji Rządu
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Marz 2024r. 04:23  
Cytuj
Pentagon wydał ostrzeżenie w obliczu rosnącej obawy, że Rosja pokona Ukrainę w toczącej się wojnie. Stany Zjednoczone Sekretarz Obrony wezwał wschodnich członków NATO do przygotowania się do "walki z Rosją". Lloyd Austin ostrzegł, że Rosja "nie zatrzyma się", jeśli pokona siły ukraińskie. Ostrzeżenie Austina pojawiło się, gdy Rosja poczyniła gigantyczne postępy na Ukrainie po długim impasie.

https://m.you(...)OOI8Ea1k

Kilka dni po tym, jak prezydent Rosji wydał ostrzeżenie nuklearne, Moskwa przeprowadziła próbę rakietową. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że z powodzeniem przeprowadziło próbny wystrzelenie międzykontynentalnych pocisków balistycznych Yars. Ministerstwo poinformowało, że wszystkie wyznaczone zadania zostały wykonane podczas testu rakietowego. Rosja po raz pierwszy wdrożyła system ICBM Yars, znany również jako RS-24, w 2009 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2024r. 04:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Marz 2024r. 18:55  
Cytuj
Zełenski oskarżony o zakup dwóch jachtów za pieniądze z pomocy zachodniej

https://m.you(...)3qS6amJg

Brak dowodów na potwierdzenie roszczeń dotyczących majątku i dochodów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Twierdzenie: Zełenski ma dom na Florydzie, 1,2 miliarda dolarów na koncie zamorskim, 15 domów, 3 samoloty i 11 milionów dolarów miesięcznego dochodu

Post na Instagramie z 25 lutego (bezpośredni link, link zarchiwizowany) twierdzi, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zgromadził ogromne bogactwo za granicą.

"Prezydent Ukrainy posiada dom na Florydzie za 35 milionów dolarów i ma 1,2 miliarda dolarów na zagranicznym koncie bankowym" - czytamy w poście. "Zelensky posiada 15 domów, 3 prywatne samoloty, a miesięczny dochód wynosi 11 milionów dolarów. Dlaczego nikt nie kwestionuje, dokąd zmierza nasza POMOC?"

Post wygenerował ponad 2000 polubień w mniej niż dwa miesiące.

Ekspert śledczy powiedział, że nie ma dowodów na aktywa wymienione w poście, a Forbes, który śledzi aktywa Zełenskiego, również nie znalazł dowodów na te aktywa. Żadna z publicznych rejestrów Florydy nie pokazuje, że Zelenskyy jest właścicielem domu w stanie. Rzecznik Zełenskiego i ujawnienie informacji finansowych w 2020 roku również zaprzeczają temu twierdzeniu.

Zelensky żyje w luksusie - najlepsi doradcy nabywają jachty o wartości 75 milionów dolarów

Ponieważ naród ukraiński nadal cierpi pod jego rządami, Zełenski prowadzi wystawny tryb życia. Mówi się, że były komik ma nieruchomości na całym świecie. Więc podczas gdy on błaga świat, aby "zrobił swoją część" i sfinansował swoją wojnę, wykorzystuje większość funduszy dla własnej przyjemności. Dwóch jego współpracowników, Boris i Serhiy Shefir, upada po tym, jak odkryto, że ludzie działający w imieniu Zełenskiego kupili dwa jachty o wartości 75 milionów dolarów.

Jachty o nazwach "Lucky Me" i "My Legacy" zostały zakupione w Abu Zabi i Antibes w październiku 2023 roku. Same nazwiska są obrazą dla ludzi. Zełenski wielokrotnie zwalniał urzędników najwyższego szczebla za niewłaściwe wykorzystanie pomocy zagranicznej, jednocześnie ukrywając własne wykroczenia. Zelensky jest wymieniony w Panama Papers, a weryfikatorzy faktów próbują odwrócić ludzi od tego faktu. Oszacowałem w październiku zeszłego roku, że miał 100 milionów dolarów schowanych za granicą, co było ostrożnym szacunkiem, ponieważ inni twierdzili, że liczba ta jest bliższa 850 milionom dolarów.

Zelensky kupił nieruchomość w Egipcie za 5 milionów dolarów pod nazwiskiem swojej teściowej, Olgi Kiyashko. "Podejrzenie wkrada się, że ukraińscy biurokraci, z pomocą swoich krewnych, kradną pomoc finansową dla Ukrainy z Zachodu" - kontynuował politolog. Podkreślił, że winna jest korupcja ukraińskiej i że egocentryczni urzędnicy, którzy przedkładają korzyści osobiste nad opiekę nad własnymi ludźmi, atakują i kontrolują system polityczny Kijowa" - skomentował egipski politolog Abdulrahman Alabbassy. Mówi się, że Zelensky jest właścicielem domu o wartości 35 milionów dolarów w Sunny Isles Beach na Florydzie, ale nie byłem w stanie zweryfikować roszczenia.

Jego ludzie są wykwalifikowani w ukrywaniu pieniędzy i majątku. Zanim został mianowany prezydentem, Zełenski podarował większość swoich udziałów w licznych firmach Serhijowi Shefirowi, który później został jego głównym konsultantem i jest obecnie jednym z dwóch braci biorących na siebie winę za zakup luksusowych jachtów.

Zwycięstwo Zełenskiego na Ukrainie będzie postrzegane jako Judasz, który sprzedał swój kraj za 30 sztuk srebra. Korupcja w rządzie Zełenskiego jest chyba największa na świecie. Prowadzi mężczyzn i kobiety do rzezi, podczas gdy połowa populacji uciekła. Nie ma strategicznych korzyści dla narodu ukraińskiego, a obietnice Zełenskiego dotyczące zakończenia korupcji i pokoju z Rosją, za którymi głosowali ludzie, zostały zignorowane. Zmienność gwałtownie wzrośnie od 2024 roku; krytycznym celem będzie 2026.


Dużo wiadomości Afrykańskich podaje , że Zalenski nawet nie mieszka na Ukrainie jak oficjalnie podają zachodnie media

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Marz 2024r. 20:26  
Cytuj
https://m.youtube.com/watch?v=YhoOoFclRWM

Stany Zjednoczone. Generał Sił Powietrznych ostrzegł, że Rosja modernizuje swój "zróżnicowany" arsenał nuklearny i że Waszyngton powinien zrobić więcej, aby być na równi z Moskwą. Oświadczenie wygłosił generał Anthony Cotton, dowódca USA. STRATCOM podczas przesłuchania w senacie. "Rosja jest obecnie w posiadaniu największego i najbardziej zróżnicowanego arsenału nuklearnego ze wszystkich narodów. We wrześniu 2023 roku ogłoszono, że RS-28 SARMAT ICBM został oddany do służby bojowej. Dodatkowo Rosja nadal wystawia nowe okręty podwodne z pociskami manewrującymi z napędem jądrowym klasy SEVERODVINSK, a także SSBN klasy DOLGORUKIY, uzbrojone w SSN-32 Bulava SLBM" - powiedział.

WIADOMOŚCI MIĘDZYNARODOWE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Marz 2024r. 21:32  
Cytuj
Polska chce na wojnę. Piskorski & Pitoń

https://m.you(...)23FyumKA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Marz 2024r. 01:59  
Cytuj
We wtorek Orban powiedział, że uważa również, że kwota 50 miliardów euro jest zbyt wysoka i powtórzył swoje żądanie, aby każda umowa o finansowanie była co roku poddawana przeglądowi. 26 pozostałych przywódców UE jest przeciwnych tym żądaniom.

Węgry oskarżyły Brukselę o szantaż po tym, jak raport w Financial Times powiedział, że urzędnicy UE opracowują propozycje, jak uderzyć w węgierską gospodarkę jako karę za zablokowanie planów finansowania. Węgierscy urzędnicy twierdzą również, że wysłali do Brukseli propozycje dotyczące pieniędzy dla Ukrainy.

"Bruksela używa szantażu przeciwko Węgrom, jakby nie było jutra, pomimo faktu, że zaproponowaliśmy kompromis" - napisał Balázs Orbán, dyrektor polityczny węgierskiego premiera w poniedziałek, wraz ze zdjęciem historii FT.

W szczególności podkreślił fragment artykułu, który mówił: „Bruksela nakreśliła strategię, aby wyraźnie ukierunkowana na słabości gospodarcze Węgier, zagrozić ich walutę i doprowadzić do załamania zaufania inwestorów w dążeniu do zaszkodzenia „pracy i wzrostowi”, jeśli Budapeszt odmówi zniesienia weta przeciwko pomocy dla Kijowa”.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Marz 2024r. 14:12  
Cytuj
Analiza wypowiedzi „polskich „polityków” na temat konfliktu z Rosją . Czy Polacy jak w 2WS zostaną poświęceni za społeczeństwo hamburgerow po drugiej stronie oceanu ??

https://m.you(...)X0WMNjyI

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Marz 2024r. 14:32  
Cytuj
We Francji protesty ludności , którzy nie chcą udzielania się Francji w wojnie na Ukrainie :Macron, Walcz Sam O Ukrainę': Wielki Protest W Paryżu; NATO, Rozerwana Flaga UE

W stolicy Francji, Paryżu, wybuchł masowy protest w związku z wysłaniem wojsk na Ukrainę. Widziano setki protestujących sprzeciwiających się niedawnej propozycji Emmanuela Macrona. "Macron, jedź sam na Ukrainę", hasła zostały podniesione przez wściekłych protestujących. Demonstranci również podarli flagi UE i NATO i zamiast tego machali francuskimi trójkolorowymi. Protestujący nosili transparenty z napisem: "Nie jesteśmy gotowi umrzeć za Ukrainę" i "Przestańmy pompować broń do Kijowa". Dzieje się to po tym, jak Emmanuel Macron zasugerował możliwe rozmieszczenie wojsk NATO na Ukrainie.

https://m.you(...)PYwX5J1I

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1488
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Marz 2024r. 14:54  
Cytuj
Polska nie ma nic do powiedzenia. Jesteśmy pod okupacją USA, a "nasi" rządzący to ich ludzie. Nas traktują jak swój zasób, który można wykorzystać dla własnych celów.

Trzeba czekać do zwycięstwa Trumpa. Wtedy wszystko się uspokoi. Niemniej jednak, gniazdo żmij, czyli WEF musi zostać zniszczone. Trump, Putin i Chiny może tego dokonają. Tak im dopomóż Bóg!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Marz 2024r. 15:30  
Cytuj
CYTAT
Polska nie ma nic do powiedzenia. Jesteśmy pod okupacją USA, a "nasi" rządzący to ich ludzie. Nas traktują jak swój zasób, który można wykorzystać dla własnych celów.

Trzeba czekać do zwycięstwa Trumpa. Wtedy wszystko się uspokoi. Niemniej jednak, gniazdo żmij, czyli WEF musi zostać zniszczone. Trump, Putin i Chiny może tego dokonają. Tak im dopomóż Bóg!Polacy powinni balansować tak jak Węgry i teraz Słowacja . Nie popierać rządnej ze stron dlatego , że wszystkie mają coś za uszami .

Polecam posłuchać od 41:45 - prawdopodobnym powodem dlaczego chcą Polskę wepchnąć do wojny jest odciążenie Izraela w wojnie z krajami arbskimin, które dostają broń też z Rosji i Iranu . Nasi chanukowi przywódcy bardziej pilnują interesu Rzymian jak interesu Polski.

https://m.you(...)X0WMNjyI

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1488
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Marz 2024r. 16:24  
Cytuj
Żeby tak było jak piszesz, Polska musi mieć mężów stanu na urzędzie, a nie sługusów innych krajów. I dotyczy to wszystkich. Miller i Kwaśniewski zgodzili się na tajne więzienia CIA (słynne Klewki i talibowie, o których mówił Lepper). Cały establishment sejmowy, może poza Konfederacją (chociaż ręki też bym sobie nie dał uciąć), to sługusy jakichś obcych. Głównie USA.
Kaczyński wprost nazwał Tuska agentem niemieckim. Czemu nie ma pozwu sądowego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Marz 2024r. 03:22  
Cytuj
Nie ma końca kłopoty w domu dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona w sprawie Ukrainy. Po protestach w Paryżu, francuska przywódczyni Marine Le Pen zaatakowała Macrona. Marine Le Pen potępił Emmanuela Macrona jako prezydenta "oblężonego". Skrajnie prawicowy przywódca Francji powiedział, że Macron "syknął myśląc, że może znaleźć polityczne zbawienie z wojowniczym nastawieniem" wobec Rosji podczas wojny na Ukrainie. Oświadczenie pojawiło się kilka godzin po proteście w Paryżu przeciwko wysłaniu wojsk na Ukrainę. "Macron, jedź sam na Ukrainę!" Hasła zostały podniesione przez protestujących podczas zamieszania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Marz 2024r. 13:56  
Cytuj
Tekst z 2021 - czyli Łukaszenka przestrzegał Ukrainę

USA tworzą bazy NATO na Ukrainie pod pozorem ośrodków szkoleniowych — prezydent Białorusi


"Niestety, władze ukraińskie nie dbają trochę o swój własny naród i nie słyszą naszych obaw" - zauważył Aleksander Łukaszenka

MIŃSK, 27 września. /TASS/. Stany Zjednoczone faktycznie tworzą bazy NATO na Ukrainie pod pozorem centrów szkoleniowych, powiedział w poniedziałek prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka na spotkaniu z najwyższymi urzędnikami z agencji bezpieczeństwa, obrony i organów ścigania.
Sympatie związane z Ukrainą wymagają szczególnej uwagi. Widać, że wojska NATO są tam ciągnięte. Stany Zjednoczone zakładają bazy na Ukrainie. Najwyraźniej musimy na to odpowiedzieć" - wskazał, cytowany przez agencję informacyjną BelTA.
Według Łukaszenki wielokrotnie omawiał tę kwestię z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. "Rosyjski prezydent i ja prowadziliśmy konsultacje w tej sprawie, uzgodniliśmy, że musimy podjąć pewne działania" - podkreślił Łukaszenko. "W przeciwnym razie będziemy musieli stawić czoła niedopuszczalnej sytuacji na granicy Białorusi i Rosji, nawet pociski o wymaganym zasięgu mogą być tam rozmieszczone. Nie zapisaliśmy się na to i nie możemy do tego dopuścić" - podkreślił prezydent Białorusi.
"Niestety, ukraińskie władze nie dbają trochę o swoich ludzi i nie słyszą naszych obaw" - dodał Łukaszenka.

https://tass.com/defense/1342817

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Marz 2024r. 14:06  
Cytuj
Zachód stracił szansę na porozumienie pokojowe w sprawie Ukrainy, mówi premier Węgier

Viktor Orban wyraził nadzieję, że porozumienie pokojowe zostanie osiągnięte prędzej czy później z udziałem Stanów Zjednoczonych
BUDAPESZT, 4 marca. /TASS/. Kraje zachodnie straciły okazję do zawarcia porozumienia pokojowego w sprawie Ukrainy w czasie, gdy nawet Rosja była nią zainteresowana, powiedział premier Węgier Viktor Orban.

"Europejczykom nie udało się zlokalizować konfliktu [na Ukrainie], który, przeciwnie, rozszerzył się dalej i przegapił odpowiedni moment, aby szybko zawrzeć porozumienie pokojowe, gdy nawet Rosjanie byli nim zainteresowani" - powiedział premier na konferencji zorganizowanej przez krajową Izbę Przemysłowo-Handlową w Budapeszcie.

Wyraził nadzieję, że porozumienie pokojowe zostanie osiągnięte prędzej czy później z udziałem Stanów Zjednoczonych. Jednak w tej sytuacji dla Unii Europejskiej będzie niebezpieczeństwo, że jej opinia nie będzie już brana pod uwagę w negocjacjach w sprawie Ukrainy, powiedział Orban.
https://tass.com/world/1755257

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Marz 2024r. 14:34  
Cytuj
Według czołowego rosyjskiego dyplomaty Europa jest obecnie główną ofiarą amerykańskiej polityki „wciągania Ukrainy do NATO”


Sekretarz obrony USA Lloyd Austin, mówiąc, że NATO i Rosja mogą skończyć walczyć ze sobą, jeśli Ukraina zostanie pokonana, udowodnił, że USA mają na to plan, powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na konferencji dyplomatycznej w Antalyi.

"Znaczenie tego oświadczenia jest takie, że jeśli Ukraina przegra, NATO będzie musiało pójść przeciwko Rosji. W freudowskiej poślizgu wypał to, co mieli na myśli. Wcześniej wszyscy mówili: Nie możemy pozwolić Ukrainie przegrać, ponieważ [rosyjski prezydent Władimir] Putin nie zatrzyma się na tym i przejmie kraje bałtyckie, Polskę, Finlandię. Ale okazuje się, że według otwartego, jednoznacznego stwierdzenia pana Austina, jest na odwrót. Nie mamy takich planów i nie możemy ich mieć, ale Amerykanie mają" - powiedział minister.

Według Ławrowa Europa jest obecnie główną ofiarą amerykańskiej polityki "wciągania Ukrainy do NATO".

"Wszystkie główne wydatki zostały przeniesione do Europy. Ludzie żyją coraz gorzej, źródła energii podwyższyły ceny wielokrotnie, w porównaniu z tym, co mogłoby być, gdyby Amerykanie nie wysadzili gazociągów Nord Stream" - powiedział minister.

Powiedział, że sytuacja wokół Ukrainy została opracowana przez Waszyngton, aby upewnić się, że Unia Europejska nie stanie się zbyt silnym rywalem dla amerykańskiej gospodarki.

"I ten cel został osiągnięty. Europa nie jest już żadnym konkurentem dla USA. Wszystkie główne firmy i przemysł wytwórczy przenoszą się do USA, gdzie warunki są zupełnie inne, a energia jest znacznie tańsza" - powiedział Ławrow.

Austin powiedział wcześniej, że wierzy, że "NATO będzie walczyć z Rosją", jeśli Ukraina zostanie pokonana. Sekretarz Obrony USA wydał oświadczenie na przesłuchaniu Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Marz 2024r. 18:38  
Cytuj
Myślicie ze nowa szlachta wyjedzie? Ale gdzie by ich chcieli na garnuszek,,,?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Marz 2024r. 03:01  
Cytuj
CYTAT
Myślicie ze nowa szlachta wyjedzie? Ale gdzie by ich chcieli na garnuszek,,,?


Gigantyczne dotacje dla Instytutu Pileckiego. 120 mln na kompleks hotelowy w Szwajcarii

Największe dofinansowanie instytut otrzymał od MKiDN na zakup zabytkowego kompleksu hotelowego "Schwanen" w Szwajcarii, w miejscowości Rapperswil. OKO.press wskazuje, że dotacja dotyczy dokładnie Hotelu "Schwanen" nad Jeziorem Zuryskim. To obiekt z 25 pokojami, salami konferencyjnymi, dwiema restauracjami i barem. Jego powierzchnia liczy łącznie 805 metrów kwadratowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Marz 2024r. 17:41  
Cytuj
Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył we wtorek, że Europa zbliża się do momentu, w którym “wypada nie być tchórzem”. “Wojna wróciła na naszą ziemię” – powiedział.

Francuski prezydent Emmanuel Macron spotkał się we wtorek z Francuzami mieszkającymi w Pradze. Wyraził opinię, że nadszedł czas, aby sojusznicy Ukrainy zintensyfikowali swoje działania. Jak dodał, w Europie zbliżamy się do momentu, w którym “wypada nie być tchórzem”.

Macron stwierdził, że zarówno Francja, jak i Czechy są “świadome, iż wojna wróciła na naszą ziemię (do Europy) i że niektóre mocarstwa, które stały się nie do zatrzymania, z każdym dniem zwiększają groźbę zaatakowania nas”. “Będziemy musieli stawić czoła historii oraz będziemy musieli mieć odwagę, której to wymaga” – kontynuował francuski prezydent.

W Pradze Macron ma omawiać wsparcie Francji dla planu ogłoszonego wcześniej przez Czechy, a dotyczącego zakupu amunicji artyleryjskiej dla Ukrainy w krajach trzecich.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział po uniegłotygodniowym spotkaniu głów państw i szefów rządów w Paryżu, że nie wyklucza możliwości wysłania na Ukrainę wojsk przez niektóre kraje UE i NATO. “Na tym etapie nie ma konsensusu, by wysłać tam [na Ukrainę] wojska” – oświadczył. “Niczego jednak nie można wykluczyć. Zrobimy wszystko, co musimy, by Rosja nie wygrała” – dodał. Jego wystąpienie skrytykowała nieoficjalna liderka największej partii opozycyjnej Marine Le Pen.

Prezydent Polski Andrzej Duda przekazał, że kwestia wysłania żołnierzy na Ukrainę wywołała “żarliwą dyskusję” wśród europejskich przywódców. Jak dodał, z kolei w kwestii pomocy w rozminowywaniu Ukrainy czy pilnowania granic, “uczestniczący w dyskusji byli otwarci”. Z kolei premier Donald Tusk stwierdził – “Mamy tu wspólne stanowisko, a mówią tu o tym premierzy krajów, które zaangażowały się bardzo, o wiele bardziej, niż większość państw, w pomoc Ukrainie w jej wysiłku zbrojnym. Uważam, że nie powinniśmy dzisiaj spekulować o przyszłości, czy zdarzą się takie okoliczności, które zmienią to stanowisko, dzisiaj powinniśmy skoncentrować się tak, jak to robi rząd polski, czy rząd czeski, żeby maksymalnie wesprzeć Ukrainę w jej wysiłku zbrojnym”.


Jeśli Francja taka odważna to czemu została wykopaną z Afryki przez Rosję i Chiny ??
Najlepiej grać na emocjach Polaków i wepchnąć ich do wojny w ich interesie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Marz 2024r. 01:02  
Cytuj
Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka twierdził, że zaoferowano mu prawie 1 miliard dolarów łapówek od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego, aby celowo zniszczyć własną gospodarkę i narzucić swoim obywatelom poważne ograniczenia podczas pandemii Covid.

W nowych, wybuchowych zarzutach Łukaszenka twierdzi, że Bank Światowy i MFW zaoferowały mu łapówkę w wysokości 940 milionów USD.

Łukaszenka mówi, że powiedziano mu, że płatność może być zamaskowana jako "Covid Relief Aid".

Białorusin twierdzi, że organizacje globalistyczne zaoferowały mu ogromną łapówkę w zamian za:

Nałożony "ekstremalny lockdown na jego ludzi"
Zmuś społeczeństwo do noszenia masek na twarz
Nałożyć bardzo surową godzinę policyjną
Nałożyć państwo policyjne
Rozbić gospodarkę
Łukaszenka twierdzi jednak, że odrzucił ofertę MFW i Banku Światowego.

Twierdzi, że odmówił przyjęcia pieniędzy, ponieważ przedkłada potrzeby swoich ludzi nad potrzeby międzynarodowych organizacji finansowych.
https://slayn(...)ictions/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Marz 2024r. 15:23  
Cytuj
Rząd holenderski planuje deportację ukraińskich uchodźców wojennych z Holandii. Tysiące Ukraińców schroniło się w Holandii po inwazji Rosji na Ukrainę. Plan holenderskiego rządu dotyczący deportacji ukraińskich uchodźców wywołał protesty w całym kraju. Wielu ukraińskich studentów i młodych pracowników zorganizowało protesty w Holandii, oskarżając rząd o "dyskryminację". Dlaczego holenderski rząd planuje wydalenie ukraińskich uchodźców wojennych?

https://m.you(...)cw%3D%3D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Marz 2024r. 15:29  
Cytuj
W Niemczech toczy się wielki bunt przeciwko pomysłowi dostarczenia Ukrainie pocisków Taurus. Prawie 60% ankietowanych Niemców sprzeciwiało się dostawie na Ukrainę pocisków manewrujących dalekiego zasięgu Taurus. Pollster ustalił również stosunek Niemców do rozmieszczenia wojsk w walczącym kraju. W sumie 72% ankietowanych stwierdziło, że sprzeciwia się wysłaniu wojsk na Ukrainę. Obejrzyj ten raport, aby uzyskać więcej informacji.

https://m.you(...)YNAzhLj0

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 460
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2024r. 15:11  
Cytuj
Parę faktów obytym , że Polska jest przygotowywana do wojny.:

Rzad po cichu wprowadza ustawę o obowiązkowej służbie wojskowej.
https://m.you(...)8Q_Uz8R4

Już Oficjalnie! Wezmą Cywili Do Wojska Już w 2024! Zobacz Jakie Zawody Są Zagrożone! - Analiza Ator

Na Białorusi zaczynają powoływać ludzi do wojska.
Rosja i Chiny chcą wysłać część swoich okrętów blisko Iranu , gdzie niedaleko już stacjonują jednostki USA , UK itp.

Cenzura w polskich mediach plus propagowanie wojny .
Izrael w następnym miesiącu może zacząć budowę Swiatni Jerozolimskiej na miejscu bardzo ważnego meczetu dla muzułmanów co może doprowadzić do wybuchu wojny na ulicach Europy z powodu dużego odsetku wyznawców Islamu.
Polska od lat przyjmuje duże ilości imigrantów z różnych części świata , którzy mogą doprowadzić do atakujcie na obywateli polskich z powodu Izreala .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Marz 2024r. 15:13  
Cytuj
Poszedłbyś na wojnę za Tuska?

PS.
@Trollu, wyobrażasz sobie ile Żydzi zainwestowali w Jedwabne? Pewne sprawy są bezcenne, nasz Pilecki, Ulmowie, o. Kolbe i wielu wielu innych tez.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 460
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2024r. 15:25  
Cytuj
CYTAT
Poszedłbyś na wojnę za Tuska?

Za polityków nigdy. Wystarczy poczytać wiadomości z świata to Nas Polaków media namawiają do wojny w interesie mocarstw . Mam nadzieję , że młodzi ludzie się obudzą i nie popełnimy błędu jaki był w 1939 roku.

Józef Piłsudski - sam mówił , że Polska do wojny nie powinna wchodzić jako pierwsza , a tylko jako ostatnia i tylko w ostateczności .Niestety przez cenzurę w mediach widać jak dużo wybitnych ludzi z naszej historii jest powoli usuwanych z internetu by nie można było ich cytować . Czego amerykańscy żołnierze w Polsce nie pójdą na Ukrainę tylko chce się wysyłać Polaków. Rząd USA oficjalnie powiedział , że swoich żołnierzy nie będzie wysyłał na Ukrainę.

Niemcy zajęły twarde stanowisko przeciwko wysyłaniu wojsk i pocisków Taurus na Ukrainę. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powtórzył swoją odmowę wysłania rakiet i wojsk do rozdartego wojną Kijowa. Komentarze Scholza pojawiły się kilka dni po tym, jak Ukraina podobno pochwaliła Niemcy i Francję. Ukraina, podobno "rozczarowana stanowiskiem Wielkiej Brytanii" w sprawie konfliktu z Rosją, powołała się na pomoc wojskową udzieloną Kijowowi przez Niemcy i Francję.

https://m.you(...)wNfqV3VU

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 460
Dołączył: 24 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2024r. 14:16  
Cytuj
Siły rosyjskie zniszczyły piąty czołg Abrams wyprodukowany w USA. Do incydentu doszło we wsi Berdycze wzdłuż linii frontu Awdijki w Doniecku. Rosyjski urzędnik opublikował materiał filmowy pokazujący drona Kamikaze uderzającego w czołg, zanim eksploduje. Czołg został uderzony po raz drugi w tym miesiącu. Rosyjskie ministerstwo obrony nie potwierdziło oficjalnie zniszczenia czołgu, ale powiedziało, że w ciągu ostatnich 24 godzin w tym rejonie zginęło prawie 95 ukraińskich żołnierzy.

https://m.you(...)PNYKNxMU

Polecam widowmoaci z Indii . Jest okazja porównywania widomosci , a nie tylko jedną słuszną narracja jaka się nam serwuje .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Marz 2024r. 14:46  
Cytuj
1,3 mld zł uwolnionych spod sankcji – Krajowa Administracja Skarbowa odmraża środki rosyjskich firm w Polsce, które zablokowano im w 2022 r. - podaje w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Rosyjskie i białoruskie firmy zablokowane sankcjami w Polsce masowo korzystają ze zwolnień – i legalnie "obchodzą" decyzje MSWiA, by m.in. wypłacić wynagrodzenia pracownikom. W ciągu niespełna dwóch lat szef KAS i naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, któremu podlegają firmy z listy sankcyjnej MSWiA, wydali łącznie 1307 decyzji wyrażających zgodę na zwolnienie środków pieniężnych lub zasobów gospodarczych na łączną kwotę ponad 317 mln euro, czyli ponad 1,3 mld zł i tylko 64 odmowy – wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów dla "Rzeczpospolitej".


Uśmiechnięta Polska, uśmiechnięty ORP Bodnar umiech a opaleni relokanci z Zachodu jeszcze nie dotarli do nas. Uśmiechnięta Polska i Ewropa o nich pamięta. A Ty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »