NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 ... » »»
Czy Anglosasi zdradza kolejny raz??,
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2023r. 11:49  
Cytuj
Szef CIA zaproponował władzom w Kijowie „pokój w zamian za ziemię”, a Moskwie – „ziemię w zamian za pokój” – twierdzi szwajcarska gazeta. Rzekomo chodziło o prawie 20 proc. terytorium Ukrainy. Biały Dom zaprzecza tym doniesieniom.

Według szwajcarskiego dziennika „Neue Zürcher Zeitung”, w połowie stycznia br. prezydent USA Joe Biden polecił szefowi CIA, Williamowi Burnsowi, sprawdzić gotowość Ukrainy i Rosji do negocjacji. Podczas rozmów, Burns miał zaproponować zakończenie wojny w zamian za rezygnację strony ukraińskiej z części swojego terytorium.

„Neue Zürcher Zeitung” powołuje się na dwa niezależne źródła z niemieckiego rządu. Według nich, szef CIA zaproponował władzom w Kijowie „pokój w zamian za ziemię”, a Moskwie – „ziemię w zamian za pokój”. Rzekomo chodziło o prawie 20 proc. terytorium Ukrainy. Miałoby to odpowiadać w przybliżeniu łącznej powierzchni obwodów donieckiego i ługańskiego.


Mam nadzieję, że się mylę. Przeczucie mówi mi, że będziemy walczyć w 2025 r. – napisał w notatce do swoich ludzi z dowództwa mobilności powietrznej USA gen. Mike Minihan. Polecił też swojemu personelowi poczynić konkretne przygotowania. Do sprawy odniósł się Pentagon.

W sobotę stacja NBC News opublikowała notatkę, którą dzień wcześniej 4-gwiazdkowy generał Sił Powietrznych USA, Mike Minihan, szef dowództwa mobilności powietrznej (Air Mobility Command – AMC) wysłał do podległych oficerów. Napisał w niej m.in., że spodziewa się wybuchu wojny z Chinami już za dwa lata. Każe też swoim podwładnym przygotować się na taką ewentualność.Jego zdaniem, w 2024 roku zarówno Stany Zjednoczone, jak i Tajwan, będą „rozproszone” z powodu wyborów prezydenckich w obu krajach. Z tego względu, chiński przywódca Xi Jinping będzie miał sposobność, żeby ruszyć na Tajwan.

Gen. Minihan przedstawił też w notatce swoje cele, by się na to przygotować. Uważa, że należy stworzyć „ufortyfikowany, gotowy, zintegrowany i zwrotny Zespół Manewrowy Sił Połączonych, gotową do tego, by walczyć i zwyciężyć wewnątrz pierwszego łańcucha wysp”. Chodzi tu o obszar, ciągnący się od południowej Japonii przez Tajwan i Filipiny aż po Borneo, w którym Chiny, w razie konfliktu, miałyby w pierwszej kolejności dążyć do osiągnięcia dominacji i wypchnięcia sił USA i ich sojuszników.

Jak podano, podpisana notatka była skierowana do wszystkich dowódców skrzydeł powietrznych w AMC i innych dowódców operacyjnych Sił Powietrznych. Nakazuje im zgłaszać mu do 28 lutego br. wszystkie główne wysiłki w celu przygotowania do walki w Chinach. Ponadto, polecił swoim ludziom, by przez luty „wystrzelali magazynek do 7-metrowego celu” i żeby „celowali w głowę”.

Z kolei w marcu poleca całemu personelowi AMC, aby „zastanowili się nad swoimi sprawami osobistymi”, m.in. nad tym, czy upewnić się w biurach prawnych swoich baz, że są „prawnie gotowi i przygotowani”. Zaznacza też, że w ramach szkolenia powinni zaakceptować pewne ryzyko.

Gen. Minihan polecił też jednostkom, mającym na stanie samoloty KC-125, by przygotowały się do „dostarczenia z pojedynczego samolotu 100 dronów, w rozmiarze i typie ‘z półki’”. Według NBC News, może to wskazywać, że w ramach potencjalnego konfliktu z Chinami USA rozważają użycie rojów komercyjnych dronów.


Czy Europ Wschodnia zostanie sprzedana za walke z Chinami??

Konferencja w Teheranie. To wtedy alianci oddali Polskę Stalinowi

W 1941 roku, pod naciskiem brytyjskiego rządu, Władysław Sikorski zgodził się wejść do wspólnej koalicji z Sowietami. Stalin szybko jednak przestał potrzebować Polaków. Alianci sprzedali nas zaś dużo wcześniej niż w Jałcie. Już konferencja teherańska z 1943 roku przesądziła o losach kraju.

Początkowo generałowi Sikorskiemu w stosunkach dyplomatycznych z Sowietami udawało się odłożyć temat kształtu przyszłych granic Polski. Przewidywano, że zostaną one rozstrzygnięte dopiero na planowanej powojennej konferencji pokojowej, co w zupełności odpowiadało zachodnim aliantom.


Sam Stalin, w obliczu niemieckiej sukcesów na froncie, nie miał zresztą w pierwszych latach na tyle silnej pozycji przetargowej, by stawiać kwestię na ostrzu noża.

Sytuacja zmieniła się, gdy Armia Czerwona zahamowała postępy Wehrmachtu, a następnie zaczęła wypychać przeciwnika na zachód. Już po ewakuacji armii generała Władysława Andersa w lecie 1942 roku Sowieci kłamliwie oskarżyli Polaków o unikanie walki z Niemcami. Do ostatecznego załamania relacji doszło jednak po tym, jak Niemcy odkryli w lesie katyńskim zwłoki pomordowanych polskich oficerów.

Kłamstwo katyńskie

Winston Churchill zdawał sobie sprawę z tego, kto jest odpowiedzialny za zbrodnię, zalecił jednak generałowi Sikorskiemu ostrożność w zbyt otwartym atakowaniu Moskwy. Ze swej strony natychmiast zapewnił Stalina, że w Wielkiej Brytanii nikt nie wierzy w winę Związku Radzieckiego. Także Amerykanie nie zamierzali narażać na szwank sojuszu z czerwonym carem z powodu nawet wyjątkowo potwornej zbrodni.

Po tym, jak Polacy zwrócili się do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża o zbadanie sprawy katyńskiej, Kreml cynicznie zerwał stosunki dyplomatyczne z rządem na uchodźstwie, a ogólnoświatowa prasa komunistyczna rozpętała przeciwko niemu oszczerczą kampanię propagandową.


Haniebna propozycja Londynu

Londyn próbował rozwiązać kryzys w stosunkach polsko-radzieckich poprzez… ustępstwa na rzecz Moskwy.

Latem 1943 roku w brytyjskim Foreign Office powstał plan skłonienia premiera Stanisława Mikołajczyka, który objął funkcję szefa polskiego rządu po tragicznej śmierci generała Sikorskiego, do uznania tzw. linii Curzona za wschodnią granicę Polski. Oznaczałoby to oddanie praktycznie połowy kraju Sowietom. Jako rekompensatę Rzeczpospolita miała otrzymać nabytki terytorialne kosztem Niemiec.


Z taką właśnie propozycją Winston Churchill udał się na konferencję Wielkiej Trójki do Teheranu, która miała miejsce w dniach 28 listopada–1 grudnia 1943 roku. Stalin przystał na przedłożone rozwiązanie, nie zgodził się jednak ponownie nawiązać stosunków dyplomatycznych z „reakcyjnym i faszystowskim” polskim rządem w Londynie. W tym czasie dysponował już własną, komunistyczną alternatywą w postaci „prawomocnego i demokratycznego” Związku Patriotów Polskich.

Roosevelt ze swej strony zgadzał się z wszystkimi postulatami Stalina co do sposobu rozstrzygnięcia sprawy polskiej. Jego administracja ukrywała jednak faktyczne stanowisko ze względu na przyszłoroczne wybory prezydenckie w USA. Jak tłumaczył poufale „wujaszkowi Joe” amerykański prezydent: „W Ameryce Jest 6 000 000–7 000 000 obywateli pochodzenia polskiego”, a on, będąc „człowiekiem praktycznym, nie chciałby stracić ich głosów”.


Ład teherański

To w Teheranie przesądzony został przyszły kształt polskiej granicy wschodniej. Na razie ustalenia mocarstw trzymano jednak w tajemnicy.

Oficjalnie brytyjski premier uznał prawa Sowietów do Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej dopiero podczas posiedzenia Izby Gmin 22 lutego 1944 roku. Tym samym formalnie zaakceptował też skutki paktu Ribbentrop–Mołotow.

Winston Churchill nie pozostawiał już Polakom żadnych złudzeń co do tego, że mocarstwa zachodnie wystąpią otwarcie przeciwko Związkowi Radzieckiemu w ich obronie. W rozmowie z Anthonym Edenem, szefem brytyjskiego MSZ, w styczniu 1944 roku rzekł cynicznie:


Muszą [Polacy – DK] być bardzo głupi, jeżeli wyobrażają sobie, że zamierzamy rozpocząć nową wojnę z powodu polskiej granicy wschodniej. Narody, które okazały się niezdolne do obrony swojego własnego kraju, muszą zaakceptować rozsądne wskazania od tych, którzy zdołali się obronić i oferują perspektywę wolności i niepodległości.

Oszustwa Roosevelta

Jeszcze większe zgorszenie budzi obłudna postawa prezydenta Franklina Delano Roosevelta, do którego w początkach lata 1944 roku udał się premier Stanisław Mikołajczyk, zabiegając o poparcie w sprawie polskich granic na wschodzie.


Roosevelt nie dość, że ukrył przed polskim premierem swoje prawdziwe intencje, to jeszcze zapewnił go o podjęciu starań na rzecz pozostawienia przy Rzeczpospolitej Lwowa, Tarnopola i Drohobycza oraz przekazania jej niemieckiego Królewca (dzisiaj Kaliningradu)!

Niemal w tym samym czasie na osobiste polecenia prezydenta amerykański ambasador w Moskwie Averell Harriman zapewnił Stalina, że faktyczne stanowisko USA pozostaje zgodne z ustaleniami poczynionymi na konferencji w Teheranie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2023r. 11:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1488
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Lut 2023r. 14:12  
Cytuj
My jako Polska musimy wybrać ludzi do rządzenia, którzy będą kierować się polską racją stanu, a nie amerykańską racją stanu, co robią pisiory. Naszym kosztem pomagają "biednej" Ameryce.
Warto posłuchać
https://youtu.be/-oXBJQIJXlc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2023r. 15:09  
Cytuj
HIV tu jest niezalezny youtuber zajmujacy sie wojskiem - omawia co tragicznego dzieje sie w WP
https://m.you(...)0Ng_HW8I
Kryzys Czołgowy — polskiemu wojsku brakuje czołgów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1488
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Lut 2023r. 16:34  
Cytuj
Przecież niedorzecznik MSZ Jasina powiedział, że jesteśmy sługami Ukrainy. Oddamy im wszystko i jeszcze dopłacimy.
Czy ludzie są ślepi co pisiory wyprawiają? To wszystko zakrawa na zdradę stanu i powinno zakończyć się trybunałem stanu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1508
Dołączył: 14 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 3 Lut 2023r. 18:48  
Cytuj
Polski już niestety nie ma ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lut 2023r. 19:11  
Cytuj
Kto i Kogo zdradzi to zobaczymy. Nasza rezydentura święci przykładnym oddaniem i stałością uczuć na Wschód i Zachód.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lut 2023r. 00:35  
Cytuj
CYTAT
Kto i Kogo zdradzi to zobaczymy. Nasza rezydentura święci przykładnym oddaniem i stałością uczuć na Wschód i Zachód.


Kraje zachodnie nigdy noe kieruja sie honorem tylko biznesem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2023r. 22:12  
Cytuj
W 1920 roku też musieliśmy z Sowietami podpisać pokój za namową zachodu . W 1939 też podpisaliśmy sojusz z zachodem który był mrzonką. W 1945 też już było po wolnej Polsce . Teraz nasze miejsce zajęła Ukraina - też ich zdradzą dla dobra europy i świata . Bo świat szykuje się na inną, wiekszą wojnę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Lut 2023r. 02:40  
Cytuj
3 lutego 2023 roku został podpisany akt założycielski komitetu społecznego o nazwie Polski Ruch Antywojenny. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w siedzibie częstochowskiego wydawnictwa 3DOM. Inicjatorami akcji są politolog dr Leszek Sykulski – prezes Polskiego Towarzystwa Geostrategicznego oraz architekt Sebastian Pitoń – twórca Górskiego Veta.
Oddolny ruch zrodził się z głębokiej niezgody na politykę wewnętrzną i zagraniczną prowadzoną przez rządy w Warszawie po 1999 roku, w tym politykę awanturniczą, nastawioną na konfrontację z naszymi sąsiadami i realizację interesów strategicznych Waszyngtonu. Bezpośrednim impulsem do powstania ruchu jest próba wciągnięcia Polski do wojny na Ukrainie. Zdaniem Leszka Sykulskiego narażanie nas na odwet militarny ze strony Państwa Związkowego Rosji i Białorusi jest zbrodnią.

Sebastian Pitoń uważa, że próba wciągnięcia Polski do wojny to realne niebezpieczeństwo, a nie żadna abstrakcja. Wyjaśnił to następująco: „Ukrainie kończy się zdolność prowadzenia tej wojny, bo wypalają się morale i brakuje zasobów. Dlatego przypuszczam, że jesteśmy następni w kolejce. Nasze wejście do tej wojny podniosło by morale Ukrainy i przedłużyło wojnę. W związku z tym istnieje realna obawa, że siły, które nie chcą zakończenia tego konfliktu tylko jego eskalacji, będą naciskać na władze polskie, żeby Polskę do tej wojny wepchnąć”.

Uzasadniając powołanie Polskiego Ruchu Antywojennego Pitoń wyjaśnił, że chcą w ten sposób uświadamiać polskie społeczeństwo o czyhającym zagrożeniu. I tym samym chcą zahamować proces wpychania Polski do wojny.

Równolegle Sykulski zaprezentował inicjatywę „Stop amerykanizacji Polski”, której sztandarowym projektem jest film dokumentalny ukazujący prawdziwe oblicze transformacji ustrojowej w Polsce po 1989 roku. A zatem: podporządkowanie sobie przez CIA służb specjalnych w Polsce, utworzenie zbrodniczego tajnego więzienia CIA w Starych Kiejkutach, wykorzystywanie Wojska Polskiego w napastniczych wojnach USA na świecie, podporządkowanie sporej części polskiej branży medialnej lobbystom amerykańskim, wykorzystywanie Polski jako zderzaka strategicznego USA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1488
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Lut 2023r. 10:42  
Cytuj
Te wszystkie oszołomy, które wymachują szabelkami przez internet, chcąc "bić Ruskich", w przypadku prawdziwej wojny pierwsze uciekną za granicę i stamtąd będą zagrzewać do walki. Tylko głupi da się wciągnąć do wojny, ale niestety większość jest głupia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2023r. 19:52  
Cytuj
Sztuką jest wytrwać wszystkie pokusy i poczekać aż wrogowie się wykrwawią.
Konflikt w europie był nieunikniony, kwestia aby Polska do niego weszła zbrojnie jako ostatnia. Inaczej bedzie jak w minionych wojnach gdzie szliśmy na pierwszy ogień pożogi starego kontynentu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Lut 2023r. 08:31  
Cytuj
CYTAT
Kto i Kogo zdradzi to zobaczymy. Nasza rezydentura święci przykładnym oddaniem i stałością uczuć na Wschód i Zachód.

Nasza prezydentura ciągnie na wschód wypięta dupą na zachód a jak wiadomo w podwójnym bolcowaniu nie ma przegranych poza bolcowanym. Oddajmy wszystko Ukrainie naplujmy w twarz unii Mateosz sobie wyjedzie a ty żyj w Ribbentrop-Molotow pakcie i pieprzonej biedzie....
Jak pisuary wygrają wybory wyjeżdżam z tego kraju gdzie matka jest "nośnikiem" dziecka za wszelką cenę nawet przypłacając to własnym życie a lekarze specjaliści do których sie zgłaszasz mówią ci że jesteś hipochondrykiem a po roku gdy wracasz z nowotworem mówią "dlaczego tak późno przyszedłeś. Nie badales sie wcale?"
Niestety doją nas na każdym kroku a i tak są ludzie co na nich zagłosują...
Czarnek doi willą plus.
Obsrajtek sprzedaje nam paliwo drożej niz Czechom a kupuje od ruskich najtańszą.
Ministerstwo edukacji szykuje nam kilka pokoleń dzbanów bo po co mają myśleć. Mają głosować na nich.
Prokurwator generalny tyra wały i mówi jaki jest wspaniały.
Leszczak oddaje sprzet UA podczas gdy u nas są braki....
Kwa kwa Traktuje unię jak nazistów.
I wmawia nam ze ceny prądu podniosła unia opłata klimatyczna.
Zero juz sie poniewiero i buszuje w portfelach i urządzeniach cyfrowych Polaków.
A na koniec te PiSdy wyjadą i sprzedadzą ruskim Polaków
Bo na co im stado. Wychowanych przez Ministra tępaków?
Morał z tej historii jest taki ze jak masz inne zdanie to trafisz do paki.
A po sprzedaży juz nie będzie słowa POLAKI.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2023r. 10:14  
Cytuj
CYTAT
Oddolny ruch zrodził się...normalnie oddolny... ciekaw jestem z jakiego dołu szambowego ten ruch wylazł i komu jest na rękę...

Nie ma czegoś takiego już jak "Polska"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Lut 2023r. 13:22  
Cytuj
Sekretarz stanu USA, Antony Blinken wymienił kraje, które mają najwięcej do zrobienia w kwestii tzw. restytucji mienia żydowskiego.
Polska, Węgry i Chorwacja są wśród krajów, które wciąż mają najwięcej do zrobienia w kwestii przyznawania odszkodowań czy procesów restytucyjnych dotyczących mienia pożydowskiego – stwierdził sekretarz stanu USA, Antony Blinken, podczas wystąpienia na konferencji w Terezinie w Republice Czeskiej.
Roszczenia wobec Polski
Wystąpienie zostało opublikowane na oficjalnym koncie twitterowym amerykańskiego sekretarza stanu.
"Zadośćuczynienie i odszkodowania w ramach Deklaracji Terezińskiej pomagają upamiętniać prawdę o nazistowskich zbrodniach. Musimy nadal mówić o Szoah, aby jego ohydne zbrodnie nigdy więcej się nie powtórzyły" – czytamy w notce informacyjnej opublikowanej na stronie ambasady USA w Czechach.
Na nagraniu Blinken przypomina o grabieżach dokonanych na ludności żydowskiej w okresie II wojny światowej. Polityk konsekwentnie stosuje sformułowanie "naziści". Wspomina o przypadkach zawłaszczania mienia żydowskiego również "przez sąsiadów", którzy mieszkali w domach odebranych wypędzonym z nich Żydom.
– W czasie, gdy odbywa się ta konferencja, potrzeba oddania jakiejś sprawiedliwości ocalałym, jest pilniejsza niż kiedykolwiek – stwierdza szef amerykańskiej dyplomacji. Mówi, że są to osoby w bardzo podeszłym wieku, z których ponad 100 tys. żyje w biedzie. Przekonuje, że należy się "skromna emerytura lub rekompensata". – Społeczność międzynarodowa zawiodła tych ludzi. My nie możemy, nie wolno nam znów ich zawieźć w ostatnich latach życia – mówi.

Blinken: Wciąż mają najwięcej do zrobienia
Amerykański polityk przywołuje specjalny, amerykański raportu z 2020 roku i stwierdza, że postęp na tym polu "jest nierówny i zbyt często niewystarczający".
– Niektóre kraje nie zdołały przyznać odszkodowań lub procesów restytucyjnych. Inne ograniczyły te możliwości do własnych obywateli. Z kolei inne stworzyły tak skomplikowane procedury, w praktycznie nie sposób się w nich rozeznać – mówi Blinken. – Polska, Węgry i Chorwacja są wśród krajów, które wciąż mają najwięcej do zrobienia – zaznacza. Powołuje się w tym kontekście na Deklarację Terezińską.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Lut 2023r. 14:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Oddolny ruch zrodził się...normalnie oddolny... ciekaw jestem z jakiego dołu szambowego ten ruch wylazł i komu jest na rękę...

Nie ma czegoś takiego już jak "Polska"...

No w sumie to nie ma są juz tylko DEJ czyli wawruszko i MADKI.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Lut 2023r. 17:22  
Cytuj

Oddolne ruchy Pitolenia coolPS.
Co słychać u Sławka Mentzwella?

Barany z bacówki rusofilskiej, Ukraina nigdy nie miała potencjału do prowadzenia samodzielnej wojny z kacapami. My tez nie mamy jak również większość państw europejskich nie ma wiec dlatego my jesteśmy tępa dzido, w koalicji z USA.
Na Folksdojczy i Sowieciarzy liczyć nie wolno, już Ukrainy by nie było tępa dzido sciana US zaangażowały się w prostowanie Kacapów z paru bardzo ważnych powodów, zaangażowały się na serio. Żaden z wymienionych przez barany powodów nie jest istotny.

Kto i Kogo zdradzi to zobaczymy. Sykulski świeci przykładnym oddaniem i stałością uczuć na Wschód.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Lut 2023r. 03:14  
Cytuj
Memorandum budapesztańskie: jak Ukraina oddała broń nuklearną za gwarancje bezpieczeństwa?Był grudzień 1994 roku. Na gruzach po zimnowojennej rzeczywistości formułowano nowe porządki. Ukraina zobowiązała się do przekazania broni nuklearnej Rosji. Z kolei imperium to, a także Stany Zjednoczone i Wielka Brytania do poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. W efekcie doszło do podpisania memorandum budapesztańskiego.


Ukraina ogłosiła niepodległość 24 sierpnia 1991 roku. W tym czasie na jej terenie znajdowało się 176 pocisków wielogłowicowych, blisko 2 tysiące głowic bojowych i 44 bombowce, zdolne do przenoszenia broni jądrowej. Był to potężny arsenał (być może większy niż ówcześnie brytyjski, francuski i chiński łącznie), z którym liczyły się wszystkie światowe mocarstwa. W ich interesie było zmniejszanie dostępu do tego typu broni wśród pozostałych państw. Jak wskazuje Rafał Kopeć, z broni nuklearnej do 1998 roku zrezygnowały: Republika Południowej Afryki, Kazachstan, Białoruś i Ukraina.

Memorandum budapesztańskie: głowice wyjeżdżają do RosjiUkraina pod naciskiem Rosji i USA zdecydowała się na rozpoczęcie procesu proliferacji broni masowego rażenia. Działania te zaczęły się w 1992 roku, wraz z podpisaniem przez Ukrainę, Białoruś i Kazachstan artykułu piątego Protokołu Lizbońskiego, który zobowiązywał postsowieckie państwa do denuklearyzacji.Głównym założeniem memorandum było przekazanie broni nuklearnej Rosji. Ukraina w zamian domagała się gwarancji niepodległości ze strony USA. Stany Zjednoczone rzeczywiście podpisały dokument dotyczący integralności i suwerenności Ukrainy, jednak w zupełnie innej randze niż oczekiwałby Kijów. W ramach negocjacji Ukrainie udało się jeszcze zapewnić dostarczenie paliw do elektrowni jądrowych (od Rosjan) oraz pokrycie kosztów procesu przekazania broni (przez Amerykanów i Rosjan). USA wspólnie z Wielką Brytanią dbały przede wszystkim o własny interes, jakim była denuklearyzacja Ukrainy, a nie obrona tego państwa. Należy ocenić, że największym beneficjentem podpisanego w Budapeszcie memorandum była jednak Rosja, która przejęła po dawnym państwie satelitarnym arsenał, z jednej strony wzmacniając własną zdolność bojową, z drugiej radykalnie osłabiając potencjalnego przeciwnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Lut 2023r. 04:42  
Cytuj
Funkcja kopiuj i wklej w uproszczeniu-"zerżnij"tekst innej osoby i wrzuć do netu jako swój,działa zajebiście.potluczony
Fachowo nazywamy to plagiatem.
Nie jeden student" umoczył na tym dupę",bo istnieją programy które wychwytują wirtuozów klawiatury.potluczony
Nieładnie,brzydkie,obciachowe...i nielegalne.mlotek
To oryginał.
https://histm(...)wa-23649

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Lut 2023r. 05:13  
Cytuj
CYTAT
Funkcja kopiuj i wklej w uproszczeniu-"zerżnij"tekst innej osoby i wrzuć do netu jako swój,działa zajebiście.potluczony
Fachowo nazywamy to plagiatem.
Nie jeden student" umoczył na tym dupę",bo istnieją programy które wychwytują wirtuozów klawiatury.potluczony
Nieładnie,brzydkie,obciachowe...i nielegalne.mlotek
To oryginał.
https://histm(...)wa-23649


Spoko , ze czytasz ;) wydarzenie takie mialo miejsce .
Przepisy prawa sa tylko dla spoleczenstwa . Politycy i bogaci w naszym kraju niczego nie przestrzegaja wiec nie ucz mnie moralnosci ;) afera FOZZ , afera PZU, Afera tajnych wiezien CIA , Afera weglowa itp czy ktos tam siedzi za te sprawy ????
,,My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych“

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 14 Lut 2023r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 14:51  
Cytuj
Stany Zjednoczone nie przygotowują się do wojny z Chinami. USA przygotowują Australię do wojny z Chinami" - oświadczył były australijski dyplomata John Lander w wywiadzie dla dziennika "Global Times", wydawanego przez Komunistyczną Partię Chin.

Lander, który pracował w latach 70. w australijskim Departamencie Spraw Zagranicznych, wyraził opinię, że winą Waszyngtonu są obecne napięcia w Azji południowo-wschodniej.

Oświadczył: "Militaryzacja północnej Australii jest moim zdaniem zaplanowana tak, aby umożliwić to, aby Australia faktycznie była na wojnie z Chinami w pewnym momencie, w niezbyt odległej przyszłości, podczas gdy Ameryka będzie trzymała się z boku".

Były australijski dyplomata podkreślił: "Mamy sojusz z USA po to, by czuć się bezpieczni. Ale to już od dawna nie służy temu celowi. Gdyby Australia przeciwstawiła się USA, znaleźlibyśmy się w kłopocie z powodu potencjalnej destabilizacji".

Australijski portal news.com.au odnotowuje, że Pekin "podchwycił" słowa Landera, by przedstawić Australię jako "Ukrainę Azji południowo- wschodniej".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 14 Lut 2023r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 14:55  
Cytuj
Ponad 40 tysięcy Słowaków złożyło w urzędach rejonowych wnioski, w których zadeklarowali, że odmawiają walki w przypadku mobilizacji. Prawo zezwala na złożenie takich formularzy raz w roku - tym razem ich liczba jest rekordowa. To efekt wojny w Ukrainie oraz szeregu dezinformacji, w które zaangażowani są także politycy - uważa słowacki minister obrony.

Zgodnie z badaniami słowackiego think-tanka GLOBSEC, 39 proc. Słowaków uważa, że odpowiedzialność za wojnę w Ukrainie ponoszą Stany Zjednoczone i NATO, które miały sprowokować Rosję do ataku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 16:17  
Cytuj
Komuna hippisów już dołączyła do składu Konfy? Wolne Konopie swego czasu odwiedzały Szlęzaka, zapewne i wolni hippisi by chcieli urwać się od służby,,,

Róbta co chceta
Obrazek


Obrazek
Czerwonoskórzy palą faje pokoju z wolnym człowiekiem


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 14 Lut 2023r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 18:03  
Cytuj
Jak chcesz to idz na wojne.Masz okazje ale nie namawiaj innych by wysylali swoje dzieci , ojcow i synow .
Nie namawiaj do wojny bo to smierc i rozwalanie naszej gospodarki. Zachod ma w nosie co sie z nami stanie bo to my bedziemy na froncie walczac za wplywy bogatych krajow zachdnich i Izreal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 18:26  
Cytuj
Kto namawia do ataku Rosji? Kto namawia do odmowy obrony Ojczyzny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 14 Lut 2023r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 14:19  
Cytuj
Media krytykuja Orbana i Wegry za ich polityke ,a kraj ten nie posiada wielkiego wojska , ktore moglo by obronic Wegrow mieszkajacych na Ukrainie. W regionach Ukrainy graniczacych z Wegrami mieszka okolo 95% madziarow i dzieki temu , ze Orban jest powsciagliwy w swojej polityce to te regiony nie sa atakowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »