NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Czy Anglosasi zdradza kolejny raz??,
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Sty 2024r. 12:51  
Cytuj
Propaganda medialna UK i Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak podpisali porozumienie o bezpieczeństwie. Umowa będzie obowiązywać dekadę lub do czasu przystąpienia Ukrainy do NATO.

Dokument zatytułowany „Porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa pomiędzy Ukrainą a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej” został podpisany przez przywódców obu krajów w Kijowie 12 stycznia.

„Gdyby w 1991 r. udało się osiągnąć takie gwarancje, zwłaszcza z Wielką Brytanią, wojna by się nie rozpoczęła” – stwierdził Wołodymyr Zełenski.

Ze swojej strony Rishi Sunak podkreślił, że jest to „pierwsze z gwarancji bezpieczeństwa podpisanych przez Ukrainę”. Brytyjski premier podkreślił, że Wielka Brytania jako pierwsza dostarczyła Ukrainie śmiercionośną broń, czołgi, rakiety dalekiego zasięgu itp.

Przywódcy poinformowali także, że umowa obowiązuje na dziesięć lat z możliwością przedłużenia. Jeśli jednak Ukraina przystąpi do NATO przed upływem tego terminu, obowiązki w zakresie bezpieczeństwa wygasną i zostaną włączone do systemu NATO.

„Pierwszą rzeczą jest sformalizowanie obecnych ustaleń dotyczących bezpieczeństwa. Po drugie, należy zapewnić długoterminowy charakter naszegowsparcia, aby Rosja zrozumiała, że ​​zostajemy z Ukrainą” – powiedział Sunak.

Brytyjski premier wyjaśnił także, że istnieje trzeci element, który ma zapobiec nowemu atakowi po zakończeniu obecnej wojny.

„Jeśli Rosja ponownie zaatakuje, zapewnimy Ukrainie wsparcie, którego potrzebuje, szybkie i niezawodne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, nowoczesną broń na lądzie, morzu i w powietrzu, wsparcie gospodarcze oraz sankcje, które będą miały dla Rosji swoją cenę. Istnieje wyraźne zobowiązanie w tym zakresie” – powiedział Rishi Sunak.

Zgodnie z opublikowanym tekstem porozumienia „w przypadku zbrojnego ataku Rosji na Ukrainę, na wniosek któregokolwiek z uczestników porozumienia, w ciągu 24 godzin przeprowadzone zostaną konsultacje w celu określenia środków niezbędnych do przeciwdziałania lub powstrzymywania agresji”.

Przypomnijmy, że podczas lipcowego szczytu NATO w Wilnie kraje G7 uzgodniły dokument ramowy w sprawie “gwarancji bezpieczeństwa” dla Ukrainy.

Pod koniec grudnia ub. roku zastępca szefa Kancelarii Zełenskiego Andrij Sibiga przekazał, że Polska nie przystąpiła jeszcze do “gwarancji bezpieczeństwa” dla Ukrainy.

Sibiga przekazał, że do deklaracji przystąpiło łącznie 31 państw. “Z wszystkimi tymi państwami rozpoczęły się obecnie negocjacje dwustronne, z częścią z nich odbyły się już dwie rundy negocjacji, ujawniono już nawet projekty konkretnych dokumentów” – stwierdził.
https://kresy(...)enstwie/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2024r. 12:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Sty 2024r. 12:55  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego Polska będzie wciągana do wojny w 2024 i narracja mediów “polskich” będzie zachęcać nas do interwencji wojskowej w stosunku do Białorusi lub na Ukrainie ??

Odpowiedź:

1 stycznia Rosja przeszła pałkę przewodnictwa BRICS, stowarzyszenie, które zgodnie z decyzją przyjętą przez 15. szczyt BRICS w sierpniu 2022 r. obejmuje obecnie 10 krajów. Egipt, Etiopia, Iran, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie dołączyły do BRICS jako nowi pełnoprawni członkowie, co jest silnym wskaźnikiem rosnącego autorytetu stowarzyszenia i jego roli w sprawach międzynarodowych.


Rosyjskie przewodnictwo BRICS 2024 pod hasłem Wzmocnienie multilateralizmu na rzecz sprawiedliwego globalnego rozwoju i bezpieczeństwa będzie działać właśnie w ten sposób i skupi się na pozytywnej i konstruktywnej współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi krajami.


Rosja obejmie przewodnictwo w BRICS w 2024 roku. Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że spotkanie zaplanowano na październik 2024 roku w Kazaniu.

"Zamierzamy zorganizować około 200 wydarzeń dotyczących spraw politycznych, gospodarczych i społecznych w ponad dziesięciu rosyjskich miastach. Spodziewamy się zorganizować szczyt BRICS w październiku 2024 roku w Kazaniu" - powiedział Putin na szczycie za pośrednictwem wideokonferencji.

Ekspansja BRICS
BRICS niedawno powitał pięciu nowych członków: Arabię Saudyjską, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Iran i Etiopię.
Argentyna, mimo zaproszenia, zrezygnowała z przystąpienia do bloku.
Na 16. szczycie BRICS w Kazaniu w Rosji może zostać rozszerzona grupa o dodatkowe 30 krajów.


Wszyscy powinni podchodzić z dystansem do propagandy medialnej i do sprawdzania informacji medialnych by Nas nie wciągnięto w konflikt tak jak w 2WS

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Sty 2024r. 15:32  
Cytuj
Tworzy się “koalicja chętnych” do wojny na Ukrainie

Wielka Brytania podpisała z Ukrainą porozumienie o bezpieczeństwa. Trwają naciski na Warszawę, aby podpisała podobną dwustronną umowę z Kijowem informuje na X dr Leszek Sykulski.

Na umowę stanowczo zareagowała Moskwa stwierdzając, że wejście brytyjskich wojsk do walki oznaczać będzie wypowiedzenie wojny przez Wielką Brytanię Rosji.

Tymczasem w Polsce wszedł nowy wzór karty powołania do wojska w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. Kary bezwzględnego więzienia za uchylanie się od poboru i sprecyzowanie co znaczy termin NATYCHMIAST w zakresie stawiennictwa w wojsku na czas mobilizacji i wojny.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak podpisali w piątek w Kijowie porozumienie o współpracy obu państw w sferze bezpieczeństwa. Dokument, który Londyn nazwał “historycznym”, formalizuje dotychczasowe i przyszłe wsparcie dla Kijowa.
To “bezprecedensowy dokument dotyczący bezpieczeństwa“ – podkreślił Zełenski. “Stoimy dzisiaj ramię w ramię, jak przyjaciele i sojusznicy. Jest to sygnałem dla świata, że Ukraina nie jest osamotniona” – powiedział ukraiński prezydent.

Umowa formalizuje wsparcie w sferze bezpieczeństwa, które Ukraina otrzymywała i będzie otrzymywać w przyszłości od Wielkiej Brytanii – podała agencja Interfax-Ukraina. Chodzi m.in. o wymienianie się danymi wywiadowczymi, kwestie cyberbezpieczeństwa, współpracę przemysłu obronnego. Porozumienie nawiązuje do ustaleń krajów G-7, dotyczących udzielenia Ukrainie dwustronnych gwarancji bezpieczeństwa.

Podpisany w piątek dokument będzie obowiązywać przez 10 lat i pozostanie w mocy także wtedy, gdy Ukraina dołączy do NATO – powiedział Zełenski. Prezydent ocenił także, że umowa zawarta z Londynem będzie podstawą do podobnej współpracy z innymi partnerami. “Historia Europy zmieniła się. To nie jest tylko deklaracja, ale rzeczywistość, która nadejdzie w wyniku brytyjskich gwarancji bezpieczeństwa. Gdyby taki zakres gwarancji osiągnięto po 1991 roku, to agresji rosyjskiej po prostu by nie było” – powiedział Zełenski.

Podkreślił, że Ukraina porozumiała się z Wielką Brytanią w sprawie bezpieczeństwa “we wszystkich sferach: na ziemi, w powietrzu, na morzu i w cyberprzestrzeni”. Jak dodał, umowa dotyczy także kwestii granic, sankcji i odbudowy Ukrainy.

Sunak powiedział, że Wielka Brytania uznaje, że bezpieczeństwo Ukrainy „jest naszym bezpieczeństwem”.

Celem wizyty Sunaka w Kijowie jest potwierdzenie, że Zachód nadal wspiera Ukrainę, broniącą się od blisko dwóch lat przed agresją Rosji. Brytyjski premier zapewnił w oficjalnym komunikacie, że jego kraj będzie stał u boku Ukrainy “w jej najciemniejszych godzinach i w lepszych czasach, które nadejdą”.

Po spotkaniu z Zełenskim Sunak potwierdził zwiększenie pomocy zbrojeniowej dla Kijowa do 2,5 mld funtów w roku fiskalnym 2024/2025. “Wielka Brytania chce dzisiaj ogłosić największy pakiet pomocy obronnej dla Ukrainy od początku wojny, na kwotę 2,5 mld funtów. Oznacza to: więcej bezpieczeństwa, więcej broni przeciwpancernej i rakiet, setki tysięcy nowych pocisków artyleryjskich i szkolenie tysięcy żołnierzy ukraińskich” – powiedział szef rządu brytyjskiego.


Z tej kwoty co najmniej 200 mln funtów zostanie przeznaczonych na zamówienie i wyprodukowanie tysiąca dronów dla Ukrainy, w tym maszyn obserwacyjnych, uderzeniowych o dalekim zasięgu i morskich. Tak wielkiego wsparcia w zakresie zaopatrzenia w drony Ukraina nie otrzymała dotąd od żadnego innego kraju. (PAP)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Sty 2024r. 15:38  
Cytuj
Jakie stanowisko zajęła Konfederacja w tej sprawie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Sty 2024r. 01:23  
Cytuj
https://m.youtube.com/watch?v=Ob0uWRsF-qc

POLAKU! 6 GODZIN NA STAWIENIE SIĘ W WOJSKU ALBO CZEKA CIĘ WIĘZIENIE

Polska jest wpychana do wojny przez zdradzieckich polityków.
Wszystkie ograniczenia “ekologiczne “ mają przyzwyczajać nas Polaków do oszczędności energii, paliw i pogorszenia naszych warunków życia . Pamiętamy akcję z “ brakami” cukru i innych produktów . Zamknięcie gospodarki miało nas przystosować do warunków wojennych - godziny policyjne . Duże mandaty za wykroczenia to następny sposób próby przyzwyczajenia populacji do słuchania władzy pod groźbami kar. Czy Polska pójdzie na wojnę za interesy zachodnie , gdzie BRICS zwiastuje upadek walut zachodnich???

Henry’ego Kissingera: „Bycie wrogiem Ameryki jest niebezpieczne, ale bycie przyjacielem jest niebezpieczne śmiertelne”.


Kiedy Chińczycy oskarżają Amerykę o nazywanie jej królestwem zła i kłamstwa, wiedzą, o czym mówią. Każda wojna, zamach stanu i rewolucja po 1945 roku widziały rękę Waszyngtonu.

Możemy przypomnieć sobie słynne zdanie Mike’a Pompeo, byłego dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej CIA – późniejszego sekretarza stanu: „Kiedy byłem kadetem w akademii wojskowej West Point, jakie było nasze hasło? „Nie kłamiecie, nie oszukujecie, nie kradniecie i nie tolerujecie tych, którzy robią takie rzeczy”. Potem zostałem dyrektorem CIA i kłamaliśmy, oszukiwaliśmy, kradliśmy. Mieliśmy w tym celu całą sesję treningową”.

Polityka USA opiera się zasadniczo na ciągłym kłamstwie, na operacjach CIA, na zdradzaniu i wbijaniu noża w plecy ich całkowicie uległych sojuszników. Kiedy Biden postanawia storpedować australijsko-francuski megatraktat o okrętach podwodnych, Macron rezygnuje z tego i kłania się. Człowiek powinien uciekać przed takimi sprzymierzeńcami! A kiedy Biden decyduje się zniszczyć gazociąg Nord Stream, Scholz milczy i nawet nie odważy się wskazać sprawcy, mimo że wszyscy wiedzą, kim są. Ameryka staje się hańbą. Seymour Hersh powiedział to, co wszyscy już wiedzieli.

Militarnym narzędziem tej polityki dominacji nad światem jest NATO, sojusz, którego liczba członków wzrosła z szesnastu w 1990 r. do trzydziestu, podczas gdy Układ Warszawski został rozwiązany w 1991 r. Dodajmy do tego fakt, że Waszyngton, ośmielając się oskarżać Putina o imperialistyczne zamiary, utrzymuje osiemset baz na każdym kontynencie świata. Jego siła przeważa nad prawem międzynarodowym, w duchu całkowitej pogardy i arogancji wobec wrogów, a także wobec tak zwanych przyjaciół.

Możemy również przypomnieć słowa Henry’ego Kissingera: „Bycie wrogiem Ameryki jest niebezpieczne, ale bycie przyjacielem jest niebezpieczne śmiertelne”. Wszędzie ziarna wojny są zasiewane, a następnie wyrastają, jak w Wietnamie, Kambodży, Iraku, Libii, Afganistanie i wkrótce na Ukrainie. W 1979 roku zdradzili szacha Iranu, rezygnując z tego prozachodniego kraju na rzecz ajatollahów. Nie wspominając o Kurdach, którzy byli sojusznikami w walce z Państwem Islamskim, ale zostali porzuceni w 2019 roku.

W 1990 roku okłamali Gorbaczowa, obiecując mu, że nigdy nie rozszerzą NATO na wschód, jeśli wyrazi zgodę na zjednoczenie Niemiec. Od tego czasu NATO liczy już trzydziestu członków. W 1999 roku sojusz atlantycki zbombardował Serbię w operacji na dużą skalę, tysiąc myśliwców niosło śmierć i zniszczenie temu krajowi przez 78 dni, pod fałszywym pretekstem ludobójstwa. Serbowie nigdy nie eksterminowali kosowskich Albańczyków ani nie grali w piłkę nożną z odciętymi głowami (cyt. Rudolfa Scharpinga, ówczesnego niemieckiego ministra obrony: „Le Monde diplomatique”, kwiecień 2019).

W 2003 roku wojna w Iraku została rozpoczęta bez zgody ONZ, opierając się na podsycanym przez CIA rażącym kłamstwie, że Saddam Husajn posiadał broń masowego rażenia. Cała sprawa była tylko manipulacją. A w 2015 roku Putin został obezwładniony porozumieniami mińskimi, które nie służyły żadnemu innemu celowi niż zyskanie czasu na uzbrojenie ukraińskiej armii, aby mogła zaatakować Donbas.

Ameryka jest ponad prawem i prawem międzynarodowym od 1945 roku i realizuje swój dyktat za pomocą groźby lub siły. Wiemy, jak traktuje tych, którzy ujawniają i udowadniają jego zbrodnie wojenne, takich jak Julian Assange, lub rzucają światło na program masowej inwigilacji przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego, jak Edward Snowden. Każdy, kto stanie na drodze Imperium, zostanie uciszony lub nawet wyeliminowany.

Jednak gra się toczy, a Ameryka powinna być również skromniejsza. Ani Rosjanie, ani Chińczycy nie są mięczakami, których można podporządkować sobie jak Europejczyków. Biden boi się konfrontacji z Rosjanami w Donbasie i zamiast tego tanio wykrwawi Ukrainę. Ponad sto tysięcy ukraińskich żołnierzy zostało już zabitych lub rannych, zaginęło lub znalazło się w niewoli. Ale Ameryka żyje w pokoju, krew innych nie ma dla niej wielkiego znaczenia.

A jeśli Joe Biden uważa, że może zabronić Xi Jinpingowi odzyskania Tajwanu jako dwudziestej trzeciej prowincji Chin, to życzę mu wszystkiego najlepszego! Mam nadzieję, że Francja nie będzie tak głupia, by podążać za Ameryką w tej przegranej nowej krucjacie. NATO stało się najniebezpieczniejszą machiną wojenną dla sojuszników Waszyngtonu; sojuszników, którzy pełnią rolę służebną i są potulni.

Jacques Guillemain

Autorem jest emerytowanym francuskim wojskowym, publicystą portalu informacyjnego Riposte Laique

fot. public domain

https://myslp(...)-europy/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5009
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Sty 2024r. 12:04  
Cytuj
CYTAT
Jakie stanowisko zajęła Konfederacja w tej sprawie?

Od tego idioty,się nic nie dowiesz.zdegustowany
Nawet nie czyta,tego co skopiował i wkleił.sciana

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1514
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Sty 2024r. 12:08  
Cytuj
Oby wygrał Trump, to wszystko się skończy. To prawdziwy mąż stanu. Zapowiedział wycofanie się USA do Ameryki. Dlatego globaliści go tak nienawidzą, bo dzięki zbrojnemu ramieniu USA mogą podbijać świat, niebezpiecznie przybliżając III wojnę światową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5009
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Sty 2024r. 12:10  
Cytuj
CYTAT


POLAKU! 6 GODZIN NA STAWIENIE SIĘ W WOJSKU ALBO CZEKA CIĘ WIĘZIENIE


Moderowano przez: magpie
Nie umiesz napisać bez wulgaryzmów i obrażania innych? Idź na spacer i ochłoń

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 341
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2024r. 13:10  
Cytuj
Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, bez wulgaryzmów i obrażania naprawdę da się rozmawiać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2212
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2024r. 18:44  
Cytuj

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5009
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Sty 2024r. 04:10  
Cytuj
Trolluzaklopotany
ZAMILCZ!sciana

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 17 Sty 2024r. 05:29  
Cytuj
CYTAT
Oby wygrał Trump, to wszystko się skończy. To prawdziwy mąż stanu. Zapowiedział wycofanie się USA do Ameryki. Dlatego globaliści go tak nienawidzą, bo dzięki zbrojnemu ramieniu USA mogą podbijać świat, niebezpiecznie przybliżając III wojnę światową.


Amerykanie patrzą tylko na swój interes , a Polacy dla nich to mięso armatnieGorzki los polskich żołnierzy przybyłych do Kanady po II wojnie światowej. Bohaterowie w roli parobków

Mimo, że polscy żołnierze walczyli w Europie ramię w ramię z Kanadyjczykami, broniąc również wolności tego kraju, ich emigracja do Kanady wiązała się z koniecznością odbycia dwóch lat pracy na kanadyjskich farmach w charakterze niskoopłacanych parobków. Wynikało z tego wiele problemów, również dlatego, że wielu farmerów było do Polaków nieprzychylnie nastawionych, a polscy żołnierze – również z II Korpusu – pracowało na farmach razem z oddelegowanymi tam z obozów jeńcami niemieckimi. Na dodatek, w kanadyjskim parlamencie federalnym oraz w artykułach prasowych oskarżano przybyłych z Europy bohaterów walk z Niemcami o… „faszyzm”. Przedstawiamy poniżej zapis kroniki Koła 6 Stowarzyszenia Polskich Kombatantów z Edmonton z roku 1948.

1948 dla niektórych kombatantów jest to rok ogromnie ważny; w listopadzie i grudniu kończy się dla nich ciężka praca na farmach.

Starania Kongresu Polonii Kanadyjskiej o skrócenie okresu pracy kontraktowej spełzły na niczym. Trzeba było wielu zabiegów zarządu, głównie prezesa i byłego prezesa-J. Kaczmarka – oraz osób wpływowych z Polonii, na przykład pana Solikoskiego – by pomóc kolegom na farmach w rozwiązaniu zaistniałych konfliktów.

Wyłaniały się one niemal od samego początku, to znaczy od rozpoczęcia przez byłych żołnierzy pracy kontraktowej. Niniejsze uwagi dotyczą więc zarówno poprzedniego roku 1948 i pierwszej połowy roku 1949. Do podstawowych kłopotów byłych żołnierzy, przybyłych w charakterze najemnej siły robotniczej w rolnictwie, należały:

– trudności w porozumiewaniu się z pracodawcą (bariera językowa);

– często nieodpowiednie warunki mieszkaniowe;

– zbyt długie godziny pracy i brak wolnych dni;

– osamotnienie, separacja od towarzyszy broni;

– brak odpowiedniej odzieży roboczej;

– konflikty z pracodawcami na tle poglądów politycznych, przybierające niekiedy formy szykan ze strony pracodawcy. Jedna osoba nie była w stanie sprostać rozwiązaniu narastających z dnia na dzień problemów, a nawet konfliktów. Najcięższe były przypadki szykan na tle wyżej wspomnianym. Zrezygnować z Ojczyzny z powodu despoty Stalina, którego władzę narzuciły Polsce układy w Teheranie i Jałcie, by w nowym kraju patrzeć na portret tyrana zawieszony na ścianie przez pracodawcę – świadomość takiej ironii losu była ponad siły wyczerpanego wojną byłego żołnierza polskiego. A takie portretowe przypadki zdarzały się także.

– Niewypłacanie uzgodnionej pensji (ustalono ona była na 45 $ miesięcznie) i przypadki morzenia głodem należały do rzadkości. Przypadek kolegi Martyniuka, który od świtu do nocy karczował las (a tym samym powiększał gospodarstwo farmera), otrzymując jedynie śniadanie, 2 skibki chleba na obiad i skromną kolację, dzięki interwencji kol. J. Kaczmarka u władz skończył się zmianą pracodawcy, dodajmy tu, że taka zmiana wymagała zatwierdzenia przez rządowych inspektorów. Sprawdzenie słuszności skargi na miejscu było niemal zawsze konieczne.

Wiele wysiłków wkładają przedstawiciele SPK, w tym koła nr 6, w poprawę warunków pracy na farmach. (dla zobrazowania tych wysiłków przytoczmy tu dane zarządu głównego SPK w Winnipegu; osobna statystyka dla Alberty nie jest na razie dostępna). Otóż, w ciągu około 14 miesięcy zarząd główny interweniował w sprawie skarg i próśb o zmianę pracodawcy około 1066 razy.

Osobiste zaangażowanie przedstawicieli SPK – koło nr 6 w badanie zatargów na miejscu pracy kolegi-kombatanta, a nawet – w niektórych przypadkach – świadczenie w sądzie, pochłaniało dużo czasu.

W tych pierwszych dwu latach pracy kontraktowej trzeba było bronić nowo przybyłych jeszcze na innym odcinku: przed atakami miejscowej prasy. Oszczerstwa typu: do Alberty przybyli „faszyści” polscy pojawiły się między innymi w Edmonton Bulletin wkrótce po przybyciu większej grupy byłych żołnierzy, to jest w 1947 roku. Jak wspominają działacze polonijni z Edmontonu, trzeba było zorganizować specjalną delegację. Udała się ona z wizytą do redaktora naczelnego miejscowego dziennika. Interweniowano też w Rządzie Prowincjonalnym.

Sprawa kolumni prasowych rzucanych na byłych żołnierzy walczących „za Waszą i naszą wolność” przybrała dość poważne rozmiary i znalazła odbicie w pracach parlamentu w Ottawie. Szczególnie zaciekle powtarzał je w swych parlamentarnych wystąpieniach poseł White, który według przypuszczeń Jana Ostrowskiego – autora cytowanego już zarysu historycznego SPK – albo ślepo wierzył wrogiej propagandzie „Kroniki Tygodniowej”, będącej organem agentów komunistycznych, albo sam był pod bezpośrednim wpływem tych ostatnich.

W potrzebie obrony dobrego imienia Polaka-żołnierza sprawdziła się również celowość istnienia kombatanckiej organizacji. Na szczeblu wyższym, to znaczy, w ramach działalności Zarządu Głównego, można było pracować zwykle tylko w oparciu o informacje nadsyłane z kół terenowych. Perfidia napaści była tym większa, im bezbronniejszy ich przedmiot, czyli rozrzuceni po całym kraju byli żołnierze, nie mający, poza kontaktami z SPK, żadnych stosunków czy wpływów.

Przypomnijmy tu jeszcze raz, że żaden faszysta nie mógł dostać się z Polakami – byłymi żołnierzami – do Kanady. Komisja we Włoszech selekcjonowała bowiem każdego zbiega z armii niemieckiej; niepewnych wysyłano do specjalnego obozu pod Neapolem. Zarząd Główny poprzez biuro informacji prasowej Canadian Press rozesłał przeciw kolumniom stanowczy protest w języku angielskim. Polską wersję protestu zamieścił Związkowiec z dnia 1 czerwca 1947 roku. Oto fragment protestu:

„Na skutek przemówień niektórych członków parlamentu w części dzienników kanadyjskich ukazały się oszczercze artykuły na polskich kombatantów, przybyłych jesienią ubiegłego roku do pracy na farmach. Dlatego też proszę o sprostowanie niesłusznych i bardzo bolących nas zarzutów.

Prawdą jest, że Drugi Korpus we Włoszech był uzupełniony Polakami, którzy poprzednio służyli przymusowo w niemieckiej armii, bowiem Niemcy po wkroczeniu do Polski przyłączyli zachodnie ziemie Polski do Rzeszy i oficjalnie zmobilizowali wszystkich mężczyzn w wieku poborowym bez względu na narodowość. To samo zresztą robiła Rosja na ziemiach wschodnich w 1939 roku

Prawdą jest, że wielu z tych żołnierzy bezpośrednio po przejściu na stronę polską odwracało lufy swej broni w kierunku znienawidzonego ciemiężcy niemieckiego (…)

Nieprawdą natomiast jest, że z nami przyjechali jesienią do Kanady hitlerowcy.

Natomiast prawdą jest, że nie ma wśród nas ani jednego sympatyka hitlerowskiego, bądź jakiegokolwiek totalizmu, choćby z tego względu, że komisja kanadyjska selekcjonowała nas aż do przesady szczegółowo, oraz że około 90% nas to byli jeńcy, bądź więźniowie rosyjscy, którzy wyjechali na Środkowy Wschód, a następnie do Włoch.

Fakt, że pan poseł White mówił, że farmerzy wolą jeńców niemieckich niż nas, dla laika jest jasnym. Jeńcy niemieccy woleli farmę niż obóz jeńców. Farmerzy natomiast mieli robotnika prawie darmo. Różnica jest ta, że my nie jesteśmy jeńcami, a wolnymi najemnikami, którym zagwarantowano taką płacę, jaką ma robotnik miejscowy. Dotychczas jednak prawie nikt takiej płacy nie otrzymuje (…).

Sądzę, że ludzie którzy są wybrańcami społeczeństwa, winni przed wypowiedzeniem się publicznym zbadać źródła, skąd informacje pochodzą i czy fakty są prawdziwe. My bowiem po tak krótkim pobycie na tej ziemi wiemy już, że istnieją na terenie Kanady oficjalne placówki, zdolne do największych bredni i do fałszowania dokumentów motywujących te brednie.(…)”.

Przytoczone wyżej fragmenty dowodzą, jak wrogie było nastawienie do przybyłych do Kanady byłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w niektórych tutejszych kołach.

Dzięki wielokrotnym interwencjom przedstawicieli SPK i osób wpływowych z Polonii perfidne oszczerstwa z czasem ustały.

za „40 lat w służbie idei SPK, Koło nr 6” wyd. Edmonton Alberta; zdjęcia za niemym materiałem archiwalnym British Pathe „Polish soldiers help with Canadian harvest” z 1947 roku.
https://www.gonie(...)arobkow/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Sty 2024r. 20:34  
Cytuj
NATO planuje zmobilizować 90 000 żołnierzy do manewru w celu "odstraszenia" Rosji

NATO planuje zmobilizować 90 000 żołnierzy do manewru mającego na celu "odstraszenie rosyjskiej agresji", w największych ćwiczeniach zorganizowanych przez sojusz od zakończenia zimnej wojny, podała w czwartek agencja informacyjna dpa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2024r. 04:11  
Cytuj
Francja przyznała, że gospodarka wojenna kraju korzysta z trwającego konfliktu na Ukrainie. Komentarze zostały wygłoszone przez francuskiego ministra obrony Sebastiena Lecornu w wywiadzie dla Le Parisien. Lecornu powiedział, że wojna rosyjsko-ukraińska doprowadziła do gwałtownego wzrostu popytu na broń i stworzyła dziesiątki tysięcy miejsc pracy w sektorze obronnym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2024r. 00:53  
Cytuj
Premier Słowacji oszołomił świat swoim najnowszym oświadczeniem na temat Ukrainy. Premier kraju NATO, Robert Fico, poprosił Ukrainę o rezygnację z anektowanych terytoriów. Słowacki premier powiedział, że Ukraina powinna przyznać się do porażki, aby zakończyć wojnę z Rosją. Fico powiedział również, że Ukraina "nie jest suwerennym i niepodległym krajem", ponieważ jest pod "absolutnym wpływem" Stanów Zjednoczonych.

https://m.you(...)AKTknvsQ

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2024r. 02:24  
Cytuj
Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości , że Polska powinna walczyć z Rosją w interesie krajów zachodnich.

Car-bomba - największa dotąd zdetonowana lotnicza bomba wodorowa. Jej moc według źródeł amerykańskich wynosiła około 58 megaton, według źródeł rosyjskich (dostępnych po 1992 roku) 50 megaton. Była to bomba termojądrowa, zbudowana i zdetonowana przez Związek Radziecki. Zdetonowano ją 30 października 1961 roku o godzinie 11:32 czasu moskiewskiego w archipelagu Nowej Ziemi

Detonacja nastąpiła na wysokości 4000 m. Kula ognista miała promień około 4000 m i niemal dosięgnęła powierzchni ziemi. Mimo zmniejszenia mocy bomby część skalistych wysepek, w pobliżu których dokonano detonacji, wyparowała, a sam wybuch był odczuwalny nawet na Alasce. O sile wybuchu świadczy fakt, iż fala sejsmiczna nim wywołana (rejestrowana przez sejsmografy) okrążyła Ziemię trzy razy, oraz to, że był on widoczny z odległości prawie 900 km. Promieniowanie cieplne było w stanie spowodować oparzenia trzeciego stopnia w odległości 100 km od miejsca eksplozji. Grzyb atomowy miał około 60 km wysokości i 30–40 km średnicy.

W sieci można znaleźć odtajnione nagrania, obrazujące powstawanie i detonację największej bomby wodorowej w historii. Jej moc przekraczała ponad 3 tys. razy ładunek zrzucony na Hiroszimę.

Miasto na Wyspie Północnej, położonej około 50 km od wybuchu, zostało doszczętnie zniszczone. Drewniane domy i dachy w odległości nawet 300 km także. Podobnie, jak okna - niektóre zostały wybite nawet 900 km od wybuchu.

Rosja posiada łącznie 5.889 głowic nuklearnych od 2023 roku,[4] największy zapas głowic nuklearnych na świecie; drugim co do wielkości zapasem jest 5428 głowic amerykańskich. Rozmieszczone przez Rosję pociski (te faktycznie gotowe do wystrzelenia) liczą około 1674, ustępując po 1770 amerykańskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sty 2024r. 03:40  
Cytuj
Szkice polsko-rosyjskie: Czy Wojsko Polskie może być wysłane na Ukrainę w celu zwalczenia „rosyjskie agresji”?

Pytanie zadane w tytule niniejszego tekstu nie wzięło się znikąd: coś na ten temat przebąkują internetowi komentatorzy, zwłaszcza ci, którzy grają rolę „dobrze poinformowanych”, a poza tym kilku dziennikarzy zadało mi pytanie: „czy coś więcej wiem na ten temat”?. Tyle wiem, ile mogę się wiarygodnie dowiedzieć, a tu możliwości są bardzo ograniczone.
Zacznę jednak od refleksji na temat przeszłości naszych wojen w cudzym interesie. Wysyłanie przez naszych protektorów polskich wojsk na niewypowiedziane nam wojny lub w celach agresywnych ma już (niestety) długą tradycję. W XIX wieku nasz francuski protektor (cesarz Napoleon I) nie raz wysyłał wojska Księstwa Warszawskiego: zaczęło się od Hiszpanii, gdzie Legia Nadwiślańska (trzy pułki piechoty i pułk ułanów ? „los internos picatores”) okrutnie pacyfikowała hiszpańskie powstanie, a w 1812 roku razem z tzw. Wielką Armią zaatakowaliśmy Rosję prawie stutysięcznym kontyngentem tracąc w ciągu pół roku aż 80 tys. żołnierzy (największa katastrofa militarna wojska polskiego ? większa była tylko kampania wrześniowa 1939 roku). Austriacy w czasie pierwszej z wielkich wojen wysyłali na śmierć za „najjaśniejszego pana i jego rodzinę” (jak mawiał dzielny wojak Szwejk), co prawda nieliczne ochotnicze oddziały złożone z Polaków, będących częścią C.K. Armii (u nas zwane „legionami”), co propaganda sanacyjna i postsanacyjna do dziś nazywa „walką o niepodległość”. To dość dziwna teza, bo gdy pod rozkazami i w interesie dwóch zaborców (Austrii i Niemiec) ktoś wojuje z jednym zaborcą – Rosją, to jest to problem tychże zaborców.
Nie zaliczam do tej historii okresu drugiej z wielkich wojen, choć wówczas polskie wojska od 1940 roku tworzone były przez obce państwa (Francję, Wielką Brytanię i Związek Radziecki) i ich status był w pełni uzależniony od sponsorów, którzy wykorzystywali je w swoim interesie. Wojska te jednak walczyły z odwiecznym wrogiem (czyli Niemcami, które również wchłonęły Austrię), który dla Polaków miał tylko jeden plan: ograbić, ogłupić, wygłodzić i częściowo wymordować ? resztę przekształcać w niewolników. Był więc obiektywny motyw, aby pójść na stronę tych, którzy chcą walczyć z naszym wrogiem. W okresie Polski Ludowej nasze wojska wysłano tylko raz do Czechosłowacji w 1968 roku, ale to nie była „wojna”, bo wojska tego państwa nie stawiły zbrojnego oporu.
W minionym trzydziestoleciu wiernie wykonywaliśmy polecenia nowego protektora, który kazał nam wysłać najpierw wojska atakując Irak, a potem na wojnę przeciw Afganistanowi: tę drugą po dwudziestu latach nasz protektor przegrywa i z podwiniętym ogonem, podobnie jak przed czterdziestu laty Związek Radziecki, wycofuje się w niesławie. Ciekawe, czy po tej przegranej skończy podobnie jak „państwo radzieckie”?
Czy więc pora, aby dać kolejny dowód wierności Waszyngtonowi będziemy musieli wysłać wojska na Ukrainę? Sądzę, ze jest mało prawdopodobne, bo dla rządzących byłoby wręcz działaniem samobójczym. Obecnie rządy na Ukrainie ? oględnie mówiąc ? są mało popularne w świadomości naszych obywateli, a obowiązująca rusofobia spotyka się z narastającym oporem (ilość wpisów rusofobicznych pod cyklem pt. ?Polska-Rosja? ? szkice? publikowanych na YOUTOUBie jest zdecydowanie mniejsza od wypowiedzi neutralnych i przyjaznych Rosji).
Dlatego jestem spokojny, wręcz optymistą: proukraińska polityka jest dla nas niespłacalna, niepopularna i nieefektywna. Czas przejść na neutralne pozycje, zwłaszcza że nie mamy i będziemy mieć w tej sprawie nic do powiedzenia.

https://isp-m(...)agresji/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sty 2024r. 17:10  
Cytuj
Wiem, że rządzący Polską to polityczni hazardziści gotowi zaryzykować biologiczne przetrwanie naszego narodu w imię wiary w współczesne zachodnie wartości. Ale nie jest to dla mnie zaskoczenie. Smuci mnie to, że część z moich Kolegów (bo Koleżanki są rozsądniejsze) podziela ich gotowość, kpiąc z zagrożenia. Wszystkim im dedykuje słowa przywódcy Endecji Romana Dmowskiego: „Bytu Polski ryzykować, jej przyszłości przegrywać nie wolno ani jednostce, ani organizacji jakiejkolwiek, ani nawet całemu pokoleniu. Bo Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu, ani nawet pokolenia”.

Polska potrzebuje dyskusji o pokoju i normalizacji stosunków z sąsiadami. Polska potrzebuje zmiany myślenia o bezpieczeństwie. Czytajmy i wsłuchujmy się w głosy tych co mają odwagę o tym mówić. Potrzebujemy odważnej kadry edukacyjnej. Polsce zbędna jest zarówno rusofobia, jak i rusofilia. Naszemu krajowi potrzebna jest Alternatywa dla Polski!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sty 2024r. 05:00  
Cytuj
Po Niemczech, teraz szef armii brytyjskiej wzywa Rosję do przygotowań do wojny
Szef armii brytyjskiej, generał Sir Patrick Sanders wezwał do szkolenia wojskowego brytyjskich cywilów. Sanders powiedział, że cywile powinni być "przeszkoleni i wyposażeni" do walki z Rosją w potencjalnej wojnie. Sanders naciskał na stworzenie „armii obywatelskiej”. Premier Wielkiej Brytanii odrzucił ostrzeżenia i prognozy dotyczące wojny.

Prezydent Egiptu Sisi upokarza Netanjahu; odmawia odpowiedzi na telefon premiera Izraela - raport

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Sty 2024r. 02:42  
Cytuj
Kto zarabia i będzie zarabiał na Ukrainie ? Największym beneficjentem wojny na Ukrainie są amerykańskie korporacje militarne.
Zelenskyy Sprzedał Ukrainę Amerykańskiej Korporacji? Siostrzeniec Kennedy'ego na temat wojny .

Dotknięta wojną Ukraina może nie wyglądać na dobrą inwestycję finansową, bez końca w zasięgu wzroku. Kijów zaangażował BlackRock i JPMorgan w 2023 roku, aby pomóc w tworzeniu funduszu w celu pozyskania kapitału publicznego. Ale czy wojna rosyjsko-ukraińska stworzyła ogromną szansę na zysk dla wiodących amerykańskich firm?

https://m.you(...)ek&t=18s

Tylko US w marcu 2022 zatwierdziłaś pomoc Ukrainie w wysokości 130 mld$ z pieniędzy podatników , które nie trafiaja na pomoc Ukrainie tylko do amerykańskich firm.

W sierpniu 2022 - 500 korporacji z 42 krajów zgodziło się odbudować Ukrainę dzięki pośrednictwu BlackRock i JP Morgan . Korporacje zgodziły się udzielać Ukrainie pożyczek , które nigdy nie pozwolą ludności ukraińskiej wyjść z biedy. Ukraiński rząd będzie musiał uwzględniać interesy zachodnich firm .
Pod zastaw pożyczek będą oddawane ziemię rolne . Już zginęło około 500000 ukraińskich żołnierzy by bronić interesów zachodnich korporacji.

Czy Izrael myśli się przesiedlić na Ukrainę?
- zginęło już kilka tysięcy młodych mężczyzn
- Zalewski jest z pochodzenia Żydem
-miliony Ukraińców opuszczają swój kraj
- BRICS i wiele krajów na świecie naciskają Izrael by przerwać ofensywę wojskową i utworzyć państwo Palestyńskie .
- polscy rolnicy muszą zostać zlikwidowani po to by nie robić konkurencji przyszłym wielkim biznesem na Ukrainie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Sty 2024r. 15:16  
Cytuj
Nie nasza wojna .

Rosja wydała ostrzeżenie dla Wielkiej Brytanii w związku z "prowokacją". Ambasador Rosji w Londynie ostrzegł Wielką Brytanię, aby unikała konfrontacji. Ambasador Andrei Klein poradził brytyjskim przywódcom, aby studiowali i zapamiętywali lekcje z historii, mówiąc, że nikt nigdy nie był w stanie pokonać Rosji. Ostrzeżenie pojawia się, gdy szef armii Wielkiej Brytanii wezwał do "narodowej mobilizacji wojskowej" w celu walki z Rosją.

Rosyjski wysłannik skarci szefa armii brytyjskiej; "Powstrzymaj prowokacje wojenne, w przeciwnym razie Moskwa..."

https://m.you(...)SkgZ99Sw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Sty 2024r. 18:31  
Cytuj
Ambasador USA na Węgrzech, Davis Pressman, zagroził Węgrom, że są prorosyjscy. W wywiadzie dla Financial Times, Pressman powiedział, że USA mają prawo wywierać presję na Węgry, jeśli odmówią narracji do naszej linii. Powiedział również, że polityka węgierskiego premiera Viktora Orbana pomaga prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi i tylko pozostawi Budapeszt bardziej odizolowany od innych partnerów z NATO i Unii Europejskiej.

https://m.you(...)XFQsa-yk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Sty 2024r. 20:23  
Cytuj
Szokujące dane pokazują, że wykwalifikowani Amerykanie nie chcą służyć w USA. Według doniesień, USA Marynarka Wojenna nie zdołała osiągnąć swoich rocznych celów rekrutacyjnych. To skłoniło ich do ograniczenia standardów, aby osiągnąć roczne liczby. Stany Zjednoczone wykorzystała kwalifikacje do szkolnictwa wyższego jako obronę, aby usprawiedliwić braki . Kwestia rekrutacji pojawiła się pośród napięć na Bliskim Wschodzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1514
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Sty 2024r. 21:12  
Cytuj
Piękna, postępowa i demokratyczna UE na rozkaz USA grozi Węgrom i Słowacji odebraniem ich praw i pogwałceniem traktatów unijnych, jeżeli nie zgodzą się aby:
Pieniądze europejskich podatników wydać złodziejskiej juncie oligarchów z Kijowa,
Zamiast na dzieci -USA każą kupować amunicję dla przegranej Ukrainy
Zamiast na leki - miliardy na łapówki dla kamaryli urzędniczej z Kijowa.. aby mogła łapać nieszczęśników na rzeź..

Fico i Orban maja rację. To oni dbają naprawdę o pieniądze europejskich podatników.

https://x.com/PanasukPetr/status/1751408661312729197?s=20

Oby jak najszybciej wygrał Trump, bo masońskie globalistyczne lewactwo zniszczy cały porządek na świecie. W USA też stany zaczynają się buntować przeciwko polityce Bidena, może wybuchnąć wojna domowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Sty 2024r. 01:04  
Cytuj
Węgry i Unia Europejska skrzyżowały miecze nad pomocą wojskową Ukrainy. Węgry oskarżyły UE o szantaż w związku z sprzeciwem Budapesztu wobec dostaw broni. UE podobno zagroziła uderzeniem w gospodarkę Węgier, jeśli Viktor Orban ponownie zawetuje pomoc. Budapeszt pozostaje jednak wyzywający i odmówił wypóki przeciwko Rosji. Węgry powiedziały, że Budapeszt nie podda się "szantażowi" Brukseli. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Unia Europejska wydały Węgrom ostrzeżenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »