NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Czy Anglosasi zdradza kolejny raz??,
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Wrz 2023r. 05:29  
Cytuj
Anglosasi kolejny raz wyrolowali Europe Wschodnia
Kolejne etapy jak Europa Wschodnia dala sie wciagnac w walke o dominacje dolara.
- Powstanie bloku BRICS i nowego banku miedzynarodowego w celu ograniczenia dominacji walut zachodnich
- niezadowolenie Ukraincow z powodu biedy i dzialania CIA na Ukrainie dorowadzaja do Majdanu
- Putin grozi Ukrainie jesli ta bedzie chciala wejsc do NATO to podzieli kraj
- duze dozbrajanie Ukrainy przez USA
- obiecywanie Ukrainie wejscia do UE i NATO
- Chiny proponuja budowe “Jedwabnego szlaku” co dla krajow Europy wschodniej moze przyniesc ogromne zyski jako krajow tranzytowy
-Pro-amerykanscy politycy na Ukrainie wybieraja zachod .
- Wielka Brytania wychodzi z UE - calkiem mozliwe , ze Anglicy spodziewali sie konfliktu zbrojnego w Europie Wschodniej i niechcieli u siebie fali uchodzcow z Ukrainy , Polski itp.
- Rosja atakuje Ukraine - plan “Jedwabnego Szlaku” zostaje zastopowany przez co nici z bogatej Europy Wschodniej - kraje Europy zachodniej dalej beda posrednikami w handlu z reszta swiata
- Polacy i inne kraje pomagaja Ukrainie
- Duza czesc Polakow chce interwencji na Ukrainie naszych wojsk co nakrecja “polskie” media.
- Duza liczba krajow chce sie przylaczyc do BRICS i na szczycie w RPA dochodzi do porozumienia miedzy krajami o wyminie handlowej we wlasych walutach.
- Szczyt G20 - “nowy Jedwabny Szlak “ bedzie przechodzi przez Indie , Arabie Saudyjska i az do Izraela , ktory bedzie rozsylal towary na cala Europe.
- Polska i inne kraje blokuja zboze z Ukrainy - ceny chleba w krajach Arabskich i Afrykanskich zacznaja skakac o kilkadziesiat procent( kraje pro- BRICS).Arabska Wiosna 2010 -2012 - glownym powodem wybuchu rewolucji byly skoki cen zywnosci.
- Europa Wschodnia nie daje sie wciagnac w wojne .
- Anglosasi niepotrzebuja juz Ukrainskiego narodu wiec probuja wciagnac ja w konflikt interesow z siasiadami , a sami raczkiem wyjsc z pomagania narodowi ukrainskiemu
-W Kanadzie dochodzi do odznaczenia i gloryfikacji ukrainskiego zolnierza walczacego w szeregach nazi SS ( oddzialy odpowiedzialne za mordowanie Polakow i Zydow) przez premiera Kanady i prezydenta Ukrainy( nikt nie sprawdzil niby zyciorysu bylego zolnierza) Anglosasi zaczynaja sie sprytnie wycofywac z pomagania Ukrainie pod naciskami spoleczenstwa .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2023r. 05:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1514
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2023r. 11:02  
Cytuj
Jakie to wszystko przewidywalne. Tak jak plandemia skończyła się tuż przed wojną na Ukrainie, tak teraz już otwarcie zapowiadają następną. Konflikt na Ukrainie wygasa. Czy nadal damy się ogłupiać, czy w końcu powiemy DOŚĆ globalistom? Tylko niestety w Polsce większość jakby mogła, to by fizycznie wylizała dupę jankesom i innym Klausom Schwabom czy Billom Gatesom. Tak są zapatrzeni w tamto zło, jak zahipnotyzowani. Niczego nie rozumieją. Zostali zakodowani w PRLu (obecne młode pokolenie ma to po rodzicach), że zachód to raj, a wschód piekło. A dziś jest dokładnie odwrotnie. Ale trzeba mieć nieco wyższe IQ od przeciętnego, by to wszystko poukładać i zrozumieć.

https://wiado(...)XawT60HI

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Wrz 2023r. 17:24  
Cytuj
Ukraina zostala wplatana w wojne tak jak my zostalismy oszukani w 1939 . Jako Polacy powinnismy pomagac Ukrainie w takim stopniu by Polscy obywatele nie byli traktowani gorzej. Zalenski (kim jest tak naprawde jest???) Wiele mediow na swiecie podawalo , ze Zalenski byl powiazany z milionowymi lapowkami od USA .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2023r. 22:24  
Cytuj
Niewłaściwie sformułowane pytanie-Czy zdradzą!co
Właściwe pytanie-Kiedy to zrobią?zdegustowany
Odpowiedz-Wtedy,gdy przestanie im się opłacać"sojusz".jezyk
Dowód na taka tezę?chytry
Wystarczy znać historię,a ta lubi się powtarzać.potluczony

Każdy sojusz spisany jest przecież na papierze.
Szkoda że nie toaletowym,bo jest do dupy.good

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Paź 2023r. 04:26  
Cytuj
Mroczna Prawda Kryjąca Się Za Początkami Święta Dziękczynienia

Prawdziwa historia nie jest tym, czego nauczyłeś się w szkole.
Większość Amerykanów uczy się tej samej historii o Święcie Dziękczynienia - że Pielgrzymi siedzieli razem z rdzennymi Amerykanami, aby podzielić się posiłkiem i podziękować im za pomoc w udanych pierwszych zbiorach. Ale udowodniono, że ta historia jest podziurawiona
Chociaż możesz wiedzieć, że na pewnym poziomie to, co nie jest często omawiane, to prawda o historii święta i wpływ, jaki ma ono na wielu rdzennych Amerykanów.

Więc rozważ to tylko to - zaktualizowana lekcja historii. Dowiedz się, dlaczego niektórzy ludzie decydują się nie świętować Święta Dziękczynienia
Kiedy Europejczycy zaczęli przybywać do tego, co jest obecnie znane jako Stany Zjednoczone, około cztery lata przed przybyciem Mayflower, nosili zagraniczne choroby, które zabijały rdzennych mieszkańców w niezwykle wysokim tempie. To ułatwiło kolonizatorom przejęcie tych ziem. Jest też fakt, że osadnicy przybyli do ziemi, aby porwać i sprzedać rdzennych Amerykanów w niewolę.

Nowo osiedleni Europejczycy również nie zapraszali rdzennych Amerykanów na swoją ucztę. Ousamequin, przywódca plemienia Wampanoag, ogłosił sojusz z osadnikami, a członkowie plemienia pojawiali się, aby uhonorować pakt o wzajemnej obrony; słyszeli, jak Pielgrzymi strzelali z broni podczas świętowania i myśleli, że są w walce. Po rozmowie postanowili spędzić razem trzy dni i dołączyć do uczty - ale ten rodzaj spotkania nie stał się ciepłą, rozmytą tradycją, jak być może uczono cię w szkole.


Od tego czasu Pielgrzymi obchodzili „święto dziękczynienia” w ich tradycyjny sposób postu i modlitwy, według The New Yorker. Kilka razy zdarzyło się to z powodu masakr rdzennych mieszkańców, w tym w 1637 roku, kiedy gubernator kolonii Massachusetts John Winthrop ogłosił dzień dziękczynienia po tym, jak ochotnicy zamordowali 700 ludzi Pequot. Ten incydent jest również często cytowany jako pierwsza oficjalna wzmianka o ceremonii "świękczynienia" i jest kolejną powszechnie cytowaną historią pochodzenia na Święto Dziękczynienia, które znamy dzisiaj.

Od tego czasu ogłoszono różne daty współczesnego Święta Dziękczynienia i były obchodzone przez poszczególne stany, ale dopiero w 1863 roku prezydent Abraham Lincoln ogłosił ostatni czwartek listopada dniem Święta Dziękczynienia

Dlaczego Święto Dziękczynienia Wciąż Jest Kontrowersyjne?
Okrucieństwa wobec rdzennych Amerykanów nie zakończyły się chorobami lub masakrami wymienionymi powyżej, więc widok ludzi świętujących "pozytywny" mit wokół Święta Dziękczynienia może być frustrujące i bolesne dla wielu, zwłaszcza dla rdzennych mieszkańców. Połącz to z faktem, że niektórzy nie-rodzimy decydują się ubierać w takie rzeczy jak nakrycia głowy w "honor" Święta Dziękczynienia, co wielu postrzega jako kpinę ze świętego stroju.


Jednak, jak wszystkie grupy, rdzenni Amerykanie nie są monolitem i mają różne perspektywy na Święto Dziękczynienia. Na przykład niektóre plemiona postrzegają święto jako narodowy dzień żałoby (pokazane powyżej); widzą je jako dzień, w którym osadnicy przybyli na ich ziemię, co pobudzi dziesięciolecia przemocy i złego traktowania.

"Dzień Dziękczynienia jest przypomnieniem ludobójstwa milionów rdzennych mieszkańców, kradzieży rdzennych ziem i nieustannego ataku na rdzenną kulturę" - mówią zjednoczeni Indianie amerykańscy z Nowej Anglii. Według Native Hope, przez 48 lat zaznaczyli tę okazję jako dzień żałoby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Paź 2023r. 20:15  
Cytuj
Wojna na Bliskim Wschodzie. O co moze chodzic tak naprawde

Irak zakazuje wszelkich wypłat gotówki w dolarach amerykańskich
W dość zaskakującym rozwoju wydarzeń Irak oficjalnie ogłosił zamiar zakazania wszelkich wypłat gotówki i transakcji w dolarach amerykańskich. Krajowy urzędnik Banku Centralnego ogłosił zakaz, ponieważ ma nadzieję zmniejszyć niewłaściwe wykorzystanie obecnej rezerwy i uchylanie się od sankcji w USA.

Reuters poinformował o proponowanym zakazie, wyszczególniając uzasadnienie jego wprowadzenia. Ponadto Mazen Ahmed, dyrektor generalny Banku Centralnego Iraku ds. inwestycji i przekazów pieniężnych, omówił motywacje decyzji. W szczególności wskazał na niewłaściwe wykorzystanie 10 miliardów dolarów, które nowojorska Rezerwa Federalna importuje do kraju każdego roku.

Iran zablokuje wypłatę i transakcje w dolarach amerykańskich w 2024 roku

Po większym międzynarodowym dążeniu do dedolaryzacji, Irak ogłosił, że zakaże wszystkich transakcji gotówkowych i wypłat w dolarach amerykańskich od 2024 roku. Co więcej, stwierdzają, że decyzja jest zakorzeniona w niewłaściwym użyciu waluty, o czym dyskutowali urzędnicy Banku Centralnego Iranu.

Ahmed zauważył, że około 50% importu gotówki z USA jest wykorzystywane nielegalnie, co napędzało decyzję. Dodatkowo Ahmed zauważył, że wszelkie dolary, które zostaną zdeponowane przed końcem 2023 r., nadal można je wypłacić w 2024 r. Zauważył jednak, że po 2024 r. będą one wypłacane tylko w lokalnej walucie. W szczególności według oficjalnej stawki, która wynosi 1,320, według raportu.

Sojusz BRICS chce wykorzystać rynki ropy naftowej po wprowadzeniu krajów produkujących ropę do bloku. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Iran i Etiopia eksportują miliony baryłek ropy każdego roku na całym świecie.

Jeśli BRICS zmusi inne kraje do rozliczania handlu w walutach lokalnych, a nie w dolarach amerykańskich, dolar będzie pierwszą walutą, która zostanie uderzona. Dolar znajdzie mniej środków na sfinansowanie swojego deficytu, jeśli scenariusz rozegra się do 2030 roku.

Ponadto kraje BRICS masowo gromadzą złoto i będą największymi nabywcami metalu szlachetnego w 2023 roku. Powszechne są spekulacje, że BRICS może poprzeć swoją jeszcze nie wypuszczoną walutę złotem, aby rzucić wyzwanie dolarowi amerykańskiemu. Waluta BRICS zabezpieczona złotem może być bezpiecznym zakładem na rynkach forex ze względu na jej mniejszą zmienność.

Podsumowując, BRICS ma trzy sektory, które mają rzucić wyzwanie dolarowi amerykańskiemu do końca dekady, w 2030 roku. Trzy sektory to ropa naftowa, złoto i wykorzystanie lokalnych walut do globalnych transakcji w stosunku do dolara amerykańskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Paź 2023r. 20:20  
Cytuj
USA, Niemcy i Unia Europejska reagują na ekspansję BRICS

Szczyt BRICS zakończył się pozytywnym wynikiem w sierpniu, gdy sojusz podjął historyczny krok w celu wprowadzenia sześciu nowych krajów do bloku. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Argentyna, Iran, Egipt i Etiopia są teraz częścią grupy BRICS. Sojusz zamienił się w 11-osobowy kraj, a rozwój potargał wiele piór w świecie zachodnim. Stany Zjednoczone, Niemcy i Unia Europejska uważnie obserwują ekspansję BRICS, która zagraża tradycyjnemu porządkowi finansowemu.

Mocarstwa zachodnie, takie jak USA, Niemcy i Unia Europejska, zareagowały w tym miesiącu na ekspansję BRICS. Po pierwsze, sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, ujawniła, że Ameryka nie powstrzyma innych krajów przed wyborem partnerów do handlu. Podkreśliła, że USA handluje ze wszystkimi głównymi krajami i nie będą ingerować w ich wewnętrzne sprawy gospodarcze.

Polityka USA nie prosi naszych partnerów o wybór między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że USA nie chce ograniczać partnerstwa krajów z innymi krajami. Ale chcemy, aby kraje miały również wybór, w jaki sposób dostarczać wyniki swoim obywatelom


Po drugie, niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock ujawniła, że kraj ten wcale nie martwi się nową ekspansją BRICS. Wyraziła, że każdy kraj ma prawo do zawierania umów handlowych zgodnie ze swoimi interesami narodowymi.

"W czasach takich jak te, każdy kraj na świecie jest świadomy znaczenia współpracy i partnerstwa," powiedziała. "Każdy kraj musi ciągle zadawać sobie pytanie: Które partnerstwo najlepiej pasuje do jego własnych wartości i interesów? Które z nich są dla niego najbardziej korzystne na dłuższą metę?"

Po trzecie, na zakończenie, Reinhard Butikofer, minister Unii Europejskiej z Niemiec, ostrzegł, że ekspansja BRICS stanowi zagrożenie dla zachodniej hegemonii. Wykrzyknął, że kraje BRICS mogą z czasem zacząć przejmować globalne finanse przechylające władzę z Zachodu na Wschód.

"Szczyt BRICS ustalił fakty historyczne. To znacznie zwiększy międzynarodowe znaczenie BRICS, nawet jeśli istnieją znaczne różnice między jego członkami. Charakter BRICS zmieni się wraz z tą rundą rozszerzenia. Dominacja Chin wzrośnie, a BRICS stanie się wyraźnie autorytarną grupą" - powiedział.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Paź 2023r. 12:11  
Cytuj
PiS doszedł do władzy na fali zmian geopolitycznych i kompromatów z restauracji Sowa, gdzie kelnerzy dla zabawy założyli podsłuchy, by móc plotkować w kuchni o tym, co w państwowej nawie piszczy.
Kelnerzy zaprosili potem do zabawy dziennikarzy i w ten sposób opcja niemiecka została odsunięta od budynku przy al. Ujazdowskich 2 . Było to w czasach, gdy USA zaczynały przypominać Berlinowi, kto wygrał ostatnią wojnę.
Były to czasy przygotowania zmian w Europie środkowo-wschodniej, których kulminacją stała się gorąca do dzisiaj wojna na Ukrainie.
Słowem, potrzebna była patriotyczna mobilizacja Polaków, których zauroczono wizją Trójmorza, co na mapach miało wyglądać niemal tak samo, jak I Rzeczpospolita.
W ten sposób USA pokazały RFN, że są w stanie grać na kogoś innego i blokować niemieckie projekty w Europie, czego spektakularnym dopełnieniem było wysadzenie Nord Streamu.
Polska pod wodzą PiSu miała być harcownikiem nowej polityki Waszyngtonu. Wszystko po to, by nie dopuścić do euroazjatyckiego zblokowania w trójkącie, Niemcy-Rosja-Chiny Do tego potrzebna była zmiana ekipy w Polsce. W obliczu konfliktu na wschodzie potrzebny był rząd, który byłby w stanie zmobilizować patriotycznie społeczeństwo.

Dzisiaj resurs ten się wyczerpał, prawdopodobnie właśnie w kontekście zamrożenia konfliktu na Ukrainie i nowych zadań globalizmu. Niemieckie wpływy w Europie Wschodniej przestały tak bardzo przeszkadzać i to z RFN, a nie z Warszawą USA wolą się ugadywać, tym bardziej, że rząd PiS zaczął obecnej administracji źle pachnieć swoim „nacjonalizmem”. Sądząc po wypowiedziach i zachowaniu ambasadora Brzezińskiego, USA zaczęły grać na wymianę władzy.
Tymczasem PiS zużył się również wewnętrznie, stracił polityczną dynamikę, a stosując toporną propagandę i konsumując benefity władzy był łatwym celem do ataku.

Trochę inaczej jest z Konfederacją, której kampania, uskrzydlona wczesnymi wynikami sondaży dającymi w porywach do 60 posłów w Sejmie miała zyskać nowych wyborców wizją nowoczesnej wolnorynkowej partii.
Dzisiaj powodów niskiego wyniku szuka się w wypowiedziach Korwina-Mikke o pedofilii, i innych spektakularnych szokstwierdzeniach, ale wielu zwykłych ludzi (nie przedsiębiorców) Konfederacja odpychała radykalnym leseferyzmem, w sytuacji gdy właśnie zostali połaskotani szerokim państwowym rozdawnictwem. Któż chce głosować na ugrupowanie, które wstrzyma comiesięczne wpłaty na konto, choćby to było „na waciki”, a do tego otwarcie mówi o podniesieniu wieku emerytalnego.
Rozszerzenie bazy wyborczej poza dotychczasowy elektorat okazało się znikającym punktem, do tego „schowanie do szafy” konserwatywnego skrzydła Grzegorza Brauna zniesmaczyło starych wyborców Konfederacji, którzy uznali, że zdradza się ideały.

Polacy wybrali więc stare w nowym opakowaniu i jest bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli w Polsce do czynienia z rządem Tusk 2.0
Pokazuje to, że manipulowanie demokracją – czyli nastrojami społecznymi jest skutecznym sposobem pozyskiwania potrzebnego wyniku.
O ile pod względem ekonomicznym prawdopodobnie w Polsce niewiele się zmieni – nowe władze będą tak samo socjalistyczne jak poprzednie, bo socjalistyczna jest Unia Europejska – to jest więcej niż pewne, że nowa ekipa – o ile oczywiście PiS jakimś cudem nie utrzyma władzy – otworzy się szeroko na lans towarzyszy z Brukseli, a więc do kosza pójdą blokady stawiane w Polsce przez konserwatystów społecznych – ustawa aborcyjna, dżenderyzm w szkołach i inne wytyczne „zrównoważonego rozwoju”, wreszcie to wszystko ruszy pełną parą, by polscy półinteligenci, mogli odetchnąć i przestać się „wstydzić” za swój zacofany kraj.
No cóż, taki mamy dzisiaj w Polsce klimat, takie mamy nowe rozdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Paź 2023r. 12:17  
Cytuj
Trzej izraelscy urzędnicy, zastrzegając sobie anonimowość, powiedzieli portalowi Axios, że Pentagon planuje wysłać Izraelowi „dziesiątki tysięcy” 155-milimetrowych pocisków artyleryjskich, które kilka miesięcy temu zarezerwowano dla Ukrainy z amerykańskich zapasów.

Jak informują ukraińskie media powołując się na portal Axios, trzej izraelscy urzędnicy, zastrzegając sobie anonimowość powiedzieli, że Pentagon planuje wysłać Izraelowi „dziesiątki tysięcy” 155-milimetrowych pocisków artyleryjskich, które kilka miesięcy temu zarezerwowano dla Ukrainy z amerykańskich zapasów.

Według portalu Axios, Izrael powiedział Stanom Zjednoczonym, że pilnie potrzebuje pocisków artyleryjskich, aby przygotować się na inwazję lądową na Strefę Gazy i potencjalną eskalację wojny wzdłuż granicy izraelsko-libańskiej.

Amerykańscy rozmówcy publikacji sugerują, że przekierowanie do Izraela pocisków artyleryjskich przeznaczonych dla Ukrainy nie będzie miało bezpośredniego wpływu na zdolność wojsk ukraińskich do prowadzenia wojny.

Niemiecki rząd federalny nada priorytet eksportowi broni do Izraela, a wnioski handlowe składane przez izraelskie firmy będą rozpatrywane i zatwierdzane w pierwszej kolejności – twierdzą ukraińskie media.

Jak poinformował w środę portal Europejska Prawda, niemiecki rząd federalny nada priorytet eksportowi broni do Izraela, a wnioski handlowe składane przez izraelskie firmy będą rozpatrywane i zatwierdzane w pierwszej kolejności

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Paź 2023r. 23:37  
Cytuj
Kupujcie złoto w bilonie i złote zegarki. Gdy ruskie zagony pancerne rusza na nas to przyda się do przeprawy na Wiśle. Siemoniak już zapowiedział rezygnacje z uzbrojenia WP na nasze flance. Będzie tak jak było i dodatkowo ( kara ) zero inwestycji w Polsce B. Czterokopytnym będzie łatwiej bo szybciej uciekną z majątkiem na grzebiecie.

Nie ma co czekać, nikt nie ma takiej siły żeby walczyć z potęgami na Bliskim Wschodzie i na Wschodniej Rubieży wiec za Zychem, po rozum do głowy i kopyta za pas. Rosjanka za zonę nie pomoże, zdradzi. Donoszenie będzie w cenie na pewno, lubią takich.

Mam nadzieje ze takie jest przeslanie artykułów @Trolla?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Paź 2023r. 04:12  
Cytuj
Polecam od 21:20
https://m.you(...)IHBpdG9u

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Paź 2023r. 21:53  
Cytuj
https://m.youtube.com/watch?v=1cKap_TUnX4&pp=ygUdQW5nbG9zc2FpIGEgcG93c3RhbmlhIHBvbHNraWU%3D

Kto nam zrobił powstanie styczniowe? Prawdziwi sprawcy są inni niż myślisz - Grzegorz Braun
Calosc ciekawa . Od 25:30 dosc ciekawy fragment jak zrobiono z Polakow frajerow w walce mocarstw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Paź 2023r. 01:35  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lis 2023r. 04:41  
Cytuj
Ukraina zdradzona?
Artykuł amerykańskiego tygodnika “Time” o Wołodymyrze Zełenskim to subiektywny punkt widzenia autora; cytowane źródła, które zachowują anonimowość, nie mają dostępu do pełnej informacji – powiedział we wtorek współpracownik ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak.
Komentując artykuł doradca Zełenskiego zaprzeczył, by prezydent uważał, iż partnerzy zagraniczni “zdradzili” Ukrainę. Jedno z cytowanych źródeł opisywało, że Zełenski czuje się zdradzony przez zachodnich sojuszników, którzy pozostawili go bez zasobów potrzebnych do wygrania wojny, a jedynie z zasobami niezbędnymi do jej przetrwania.

“Nie zapominajmy, że jest to subiektywny punkt widzenia konkretnego dziennikarza, który ma swoją wizję wydarzeń. Po drugie, zupełnie nie rozumiem, czym są te ciągle cytowane anonimowe źródła. (…). To są niekiedy ludzie, którzy nie mają dostępu do pewnych informacji, ale są gdzieś obok, chcą zwiększyć swoją wagę i przedstawiają swoje opinie jako pewnik” – zauważył Podolak w komentarzu dla Radia Swoboda.

“Są rzeczy obiektywne, o których trzeba mówić. Nawiasem mówiąc, wspominaliśmy o nich wielokrotnie. Trzeba więc mimo wszystko zwiększyć tempo przekazywania Ukrainie rozmaitego sprzętu, czy w większym stopniu dołożyć się do tego, by Ukraina miała wszelkie zasoby do sprawiedliwego zakończenia wojny. I tu jest trochę nieporozumień – dlaczego robimy to powoli” – powiedział doradca prezydenta.

Ocenił także: “z punktu widzenia relacji z naszymi partnerami chcielibyśmy więcej wyraźnego ustalania, więcej konkretów i zrozumienia”.

Przyznał, że “dość trudne” jest “trwanie praktycznie dwa lata w stanie wojny” i podtrzymywanie zainteresowania świata Ukrainą. Po 600 dniach walki “jest wiele innych konfliktów, na których skupia się uwaga polityków światowych” i “to nie może nie wywoływać w pewnym stopniu reakcji o charakterze negatywnym” – uznał Podolak.

Według “Time’a” Zełenski jest przekonany o wygranej Ukrainy w wojnie mimo niepowodzeń na froncie. Wyklucza też negocjowanie rozejmu z Rosją, uważając, iż zamrożenie wojny byłoby równoznaczne z jej przegraniem. Przy czym, jak przekazał tygodnik, niektóre ukraińskie oddziały na froncie odczuwają już nie tylko deficyt uzbrojenia, ale też braki kadrowe. Zełenski argumentuje, że jeśli Rosjanie nie zostaną powstrzymani na Ukrainie, wojna się rozszerzy na inne kraje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2023r. 16:39  
Cytuj
Mając takiego obrońcę jak Siemoniak w MON chyba się nie boisz ruskich miedzy Bugiem a Wisłą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Lis 2023r. 13:21  
Cytuj
Liczy sie biznesPremier Australii Anthony Albanese pojedzie do Pekinu w sobotę, nieco ponad 50 lat od historycznej podróży swojego poprzednika Gougha Whitlama do Chin.

Albanese potwierdził dokładne daty swojej długo planowanej wizyty w Chinach - od 4 do 7 listopada - na kilka godzin przed wejściem do samolotu do Waszyngtonu, a także ogłosił kilka inicjatyw politycznych - w tym dla australijskich plantatorów wina - wskazując na potencjalne rozmrożenie relacji Australii z Pekinem.

"Konsekwentne, stałe zaangażowanie z naszymi międzynarodowymi partnerami przynosi rezultaty dla Australii" - napisał premier w X w zeszłym tygodniu.

W Białym Domu Albanese i jego partner cieszyli się wystawną kolacją państwową, pośród pogłębiających się więzi bezpieczeństwa Canberry z USA oraz inicjatyw takich jak Quad i umowa AUKUS o atomowym okręcie podwodnym, które spowodowały niepokojenie w Pekinie.

Emma Shortis, starszy badacz ds. Międzynarodowych i Bezpieczeństwa w Instytucie Australijskim, powiedziała Al Jazeera, że rząd Albanese "bardzo wyraźnie ... podwaja sojusz USA", a jednocześnie "zamierza" "stabilizować stosunki z Chinami, a zwłaszcza stosunki handlowe".

Chiny są największym partnerem handlowym Australii.

"To niewiarygodnie trudna kolejka do przejścia i myślę, że będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć, jak sobie z tym poradzą" - powiedział Shortis.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Lis 2023r. 04:31  
Cytuj
Julian Assange urodził się w Australii w 1971 r. Najbardziej znany jest z założenia WikiLeaks w 2006 r. z pomocą amerykańskiego sygnalisty Bradleya „Chelsei” Manninga WikiLeaks ujawniło zbrodnie wojenne popełnione przez USA, NATO i inne siły zbrojne, co skłoniło zachodnie agencje wywiadowcze do wszczęcia dochodzenie w sprawie jego działalności. Assange’owi rząd Stanów Zjednoczonych stawia obecnie 18 zarzutów karnych.

Assange schronił się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie w 2012 r. W 2019 r. kraj pod naciskiem Stanów Zjednoczonych cofnął mu azyl, a te w związku z jego aresztowaniem wydały nakaz ekstradycji . Brytyjskie organy ścigania aresztowały go w kwietniu 2019 r. Od tego czasu przebywa w więzieniu w Belmarsh. Grozi mu 175 lat więzienia na podstawie amerykańskiej ustawy o szpiegostwie.

WikiLeaks opublikowało także e-maile wysokich rangą amerykańskich polityków, w tym długoletniego współpracownika Clintona, Johna Podesty.

Niektórzy uważają, że dziwnie sformułowane e-maile Podesty na temat prezydenta Obamy, „hot dogów” i „pizzy serowej” to zaszyfrowane wiadomości o elitach Waszyngtonu zaangażowanych w pedofilię i handel ludźmi. W 2016 roku skandal został nazwany „Pizzagate” i uznany przez media głównego nurtu za „teorię spiskową”.

Inne e-maile Podesty wskazują na szeroko zakrojony plan liberalizacji podstawowych nauk Kościoła katolickiego pod auspicjami „katolickiej wiosny”. Arcybiskup Carlo Maria Vigano argumentował , że zasadniczo udało się to osiągnąć , gdy konklawe w 2013 r. wybrało kardynała Jorge Mario Bergoglio z Buenos Aires .

W sierpniu 2016 r. Assange zasugerował , że jednym z jego źródeł był pracownik Partii Demokratycznej Seth Rich, którego znaleziono martwego na ulicach Waszyngtonu w 2016 r. o 4:20 po postrzeleniu w plecy. Niektórzy twierdzą , że 27-letni Rich, zwolennik Berniego Sandersa, został zamordowany za wyciek e-maili opisujących, jak partia sfałszowała prawybory prezydenckie na korzyść Hillary Clinton. Rodzina Richa – być może pod presją tajnych sił, aby zachować milczenie – stwierdziła, że ​​takie oskarżenia są nieprawdziwe.

W 2021 roku ujawniono, że były dyrektor CIA prezydenta Donalda Trumpa, Mike Pompeo, pytał o sposoby zamordowania Assange’a po ujawnieniu „Vault 7” w 2017 roku, co agencja określiła jako „największą utratę danych w historii CIA”.

Assange i jego zwolennicy wielokrotnie utrzymywali, że jest niewinny, twierdząc, że społeczeństwo ma prawo wiedzieć, co robią ich skorumpowani przywódcy. Rządy utrzymują, że opublikowane przez niego dane są ściśle tajne i mogły narazić życie wielu ludzi.
https://www.gonie(...)ssangea/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lis 2023r. 06:54  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 12:26  
Cytuj
Macron poprosił o udział w szczycie BRICS, ale jego wniosek został odrzucony przez Chiny i Rosję. Sojusz wierzy, że Macron chce uzyskać wewnętrzne informacje o szczycie BRICS i sabotować jego nadchodzącą politykę.

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, ostrzegł USA i Europę, mówiąc, że porządek świata zmienia się po ekspansji BRICS. Macron ostrzegł, że nowy sojusz BRICS może osłabić Zachód i Europę i odwrócić bieg wydarzeń na ich korzyść. Dodał, że globalna sytuacja finansowa staje się "trudniejsza", ponieważ kraje BRICS stają się bardziej "złożone" w handlu.

Najnowsza ekspansja BRICS wiąże się z ryzykiem "osłabienia Zachodu, a w szczególności Europy", powiedział Macron do ambasadorów francuskich w Paryżu. "Nasz międzynarodowy porządek jest kwestionowany", powiedział odnosząc się do BRICS wykorzystującego lokalne waluty do rozliczeń handlowych.

"Nasz porządek międzynarodowy jest kwestionowany", podkreślił Macron. Podkreślił, że kilka krajów tworzy politykę handlową napędzaną antykolonializmem. "Wojna powróciła na europejską ziemię, nastroje antyfrancuskie są powszechne, napędzane przez antykolonializm lub postrzegany antykolonializm, że stosuje się podwójne standardy" - powiedział.

"Porządek świata się zmienia, a sytuacja staje się trudniejsza i bardziej skomplikowana" - powiedział. Francuski prezydent dodał: „Musimy być jasni, bez nadmiernego pesymizmu i być ostrożni wobec nowych form protekcjonizmu. Powinniśmy również bronić naszych zasad i naszych wartości, które są uniwersalne" - podsumował to Macron.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1514
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 12:33  
Cytuj
Obudził się Macron. Pasożyt światowy USA nie będzie mógł żerować na krajach BRICS, co do tej pory czynił (dolar jako waluta międzynarodowa do rozliczeń). Niestety, w związku z powyższym, żerowanie na Europie - wasalu - podniesie się w tempie wykładniczym. I albo się obudzimy i uwolnimy od pasożyta, albo będziemy zajadać trawą i korą drzewną (bo na więcej nie będzie nas stać) ku chwale Ameryki.

Pojawia się coraz więcej wiarygodnych teorii, że te wszystkie NGOSy, które w kołchozie skutecznie lobbują za zakazem aut spalinowych, fit for 55 itd., są finansowane z USA. Celem tego sabotażu jest zniszczenie Europy od środka, metodą lisa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 12:42  
Cytuj
Tak, zniszczenie Europy i stworzenie tutaj Niebiańskiej Jerozolimy bo na Ukrainie nie wyszło good

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1514
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 12:45  
Cytuj
Odezwał się idiota, który nie ma pojęcia o polityce, co udowodnił już nie raz.
Tak, przyczyną wszelkiego zła na świecie są USA. A niebiańska Jerozolima w toku. Jak można być aż tak ciemnym, by nie widzieć co się dzieje tu i tam. I jak to się dalej potoczy.

Po co wklejasz wizerunek upośledzonego chłopaka z Niska?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Lis 2023r. 20:34  
Cytuj
Nasi zdradzają najlepiej cool girl Targowiczan u nas skolko ugodno.

Na przykład taki Założyciel NGO Ośrodka Monitorowania Zachowani Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł. Zaprzyjaźnieni sędziowie, zaprzyjaźniona międzynarodówka w Brukseli i dożywotnie srebrniki dla takiego Glonka i Wodorostka.

To jest właśnie nowa praworządność.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11751
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2023r. 10:52  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10581
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lis 2023r. 19:31  
Cytuj
Anglosasi nie zdradzili jednak,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »