NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5
Czy Anglosasi zdradza kolejny raz??,
Posty: 264
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 03:43  
Cytuj
Przewiduje się, że ceny złota gwałtownie wzrosną w przyszłym roku w 2024 roku i osiągną nowy rekord wszech czasów na poziomie 3000 USD za uncję. Cena złota jest teraz na trajektorii wzrostowej i przyciąga silne bycze nastroje na wykresach. Metal szlachetny w konsekwencji porusza się w górę o ponad 6% każdego dnia i staje się kosztowny w akumulacji.

Pozytywny wzrost następuje po tym, jak dług USA rośnie w niekontrolowany sposób, osiągając 33,6 biliona dolarów w listopadzie tego miesiąca. W tym artykule podkreślimy, czy teraz jest najlepszy czas na kupowanie i inwestowanie w złoto, aby cieszyć się zyskami w nadchodzących latach.

Strateg Bloomberg Commodity i inni czołowi eksperci przewidzieli, że ceny złota mogą wzrosnąć o 50% w 2024 roku. Według analityków złoto osiągnie 2700 USD w pierwszej połowie 2024 r. i ostatecznie osiągnie 3000 USD do końca roku. Większość strategów towarowych wyjaśnia, że złoto może rozpocząć handel w 2025 roku od 3000 USD za uncję.

Więc co podnosi cenę metalu szlachetnego? Rosnące zadłużenie USA jest główną przyczyną wzrostu cen złota na wykresach w tym roku. Inwestorzy instytucjonalni trzymają się z daleka od amerykańskich obligacji skarbowych, ponieważ amerykańska gospodarka jest uwikłana w ciężkie, ale niekontrolowane długi. Ponieważ złoto jest bezpieczną przystanią i zabezpieczeniem przed inflacją, duzi inwestorzy wchodzą teraz na rynek towarowy, aby zabezpieczyć swoje inwestycje.

Konflikt na Bliskim Wschodzie spowodował również wzrost cen metali szlachetnych. Konflikt w Izraelu i Palestynie jest bezpośrednim zagrożeniem dla rynku akcji i dlatego obserwuje się mniejszy napływ funduszy. Fundusze przenoszą się na rynek towarowy, zwłaszcza złoto, ponieważ ING przewidział recesję w 2024 roku w przyszłym roku.

Czy to jest właściwy czas na kupno i inwestowanie w złoto? Odpowiedź może brzmieć tak, tylko jeśli dług USA będzie dalej rosnąć w nadchodzących tygodniach. Jeśli amerykańscy ustawodawcy powstrzymają dług, ceny złota mogą spaść i spaść poniżej poziomu 1800 USD. Jeśli jednak dług będzie dalej spiralnie, metal szlachetny ma większe szanse na wzrost i osiągnięcie 2700 i 3000 USD.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 03:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4652
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Lis 2023r. 11:28  
Cytuj
Nie wiem po ile jest wyceniane złoto.zdegustowany
Idż do Biedry,walnij łeb na wagę z warzywami i wciśnij na ekranie"burak".chytry
Podaj ile wyszło?potluczony

PIS KOMUNA BIS.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 264
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 02:47  
Cytuj
Polskie media i rzad dalej ciena nam propagande.

Chińscy i brytyjscy finansiści dążą do rozwoju współpracy gospodarczej
Zainaugurowane w 2022 roku Chińskie Forum Oficjalnego Forum Instytucji Monetarnych i Finansowych (OMFIF) odbyło się po raz drugi, z silniejszym przesłaniem zaawansowanej współpracy w finansach i biznesie. Wydarzenie, pod tytułem "Budowanie mostów: rozwijanie stosunków gospodarczych Chiny-Wielka Brytania dla zrównoważonej przyszłości", zgromadziło kluczowych interesariuszy i ekspertów z sektora rządowego i prywatnego z obu krajów.

Wygłaszając przemówienie inauguracyjne, chiński ambasador w Wielkiej Brytanii Zheng Zeguang powiedział, że konieczne jest, aby Chiny i Wielka Brytania, a także świat międzynarodowy budowały mosty do współpracy w świecie pełnym zmian i zawirowań.

Chiński ambasador wspomniał, że chińska gospodarka odbudowuje się w stały i lepszy sposób. Dążąc do rozwoju wysokiej jakości, kraj usunął wszystkie środki ograniczające dotyczące inwestycji zagranicznych w produkcję w październiku.

PKB Chin wzrósł o 5,2 procent rok do roku w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2023 r., a w ciągu pierwszych 10 miesięcy całkowita sprzedaż detaliczna towarów konsumpcyjnych wzrosła o 6,9 procent, podczas gdy wartość dodana przemysłu wzrosła o 4,1 procent. Tymczasem, gdy pojazdy energetyczne, akumulatory litowo-jonowe i produkty fotowoltaiczne stają się nowymi największymi atutami chińskiego eksportu, całkowity eksport sektorów związanych z EV wzrósł o 41,7 procent w pierwszych trzech kwartałach.

MFW podniósł prognozę gospodarczą Chin na 2023 r. do 5,4 procent, a oczekuje się, że Chiny wygenerują w tym roku około jednej trzeciej globalnego wzrostu.

Pomimo konfliktu na Ukrainie i niedawnego odradzającego się konfliktu palestyńsko-izraelskiego, Chiny zawsze stały po stronie pokoju i sprawiedliwości, wiedząc, że rozwój wymaga solidnego i pokojowego środowiska zewnętrznego i przyniesie korzyści wszystkim stronom, a tym samym wesprze pokój i rozwój świata, powiedział Zheng.

Chiński ambasador wezwał chińskich i brytyjskich członków do opracowania właściwej perspektywy, a jednocześnie szanować się nawzajem i dążyć do wzajemnie korzystnej współpracy.

Caroline Wilson, brytyjska ambasador w Chinach, również wygłosiła przemówienie inauguracyjne za pośrednictwem wideo, wyrażając nadzieję, że oba kraje mogą kontynuować współpracę w sektorze finansowym i biznesowym. Podkreśla, że chiński rynek zapewnił wielkie możliwości brytyjskim firmom, a obie strony powinny iść w tym samym kierunku, zapewniając uczciwe i otwarte środowisko dla wzajemnego rozwoju.

Po wydarzeniu inauguracyjnym odbyło się również kilka paneli na temat geopolityki i makroekonomii; wzmocnienie stosunków handlowych, dostępu do rynku i zrównoważonych inwestycji między dwoma krajami, a także współpraca chińsko-brytyjską w zakresie usług finansowych, gdzie eksperci z obu stron podzielili się swoimi przemyśleniami i inspiracjami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 264
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 02:50  
Cytuj
Premier Singapuru Lee Hsien Loong: Blokada technologiczna nie powstrzyma rozwoju Chin

Premier Singapuru Lee Hsien Loong podzielił się swoimi poglądami na temat rozwoju Chin podczas swojego udziału w Bloomberg New Economy Forum 8 listopada. Lee wierzy, "Możesz ich powstrzymać na kilka lat. Możesz im odmówić technologii. Opracują własne... I są zdeterminowani, aby pokazać swoim ludziom i pokazać światu, że można to zrobić."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 264
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2023r. 03:31  
Cytuj
Francja traci Afrykę. Jej miejsce zajmuje Rosja
To już zaczyna przypominać efekt domina. Po Mali i Republice Środkowoafrykańskiej francuscy żołnierze wycofują się z Burkina Faso. Ich zadania przejmują rosyjscy najemnicy z Wagnera.


Wkrótce po ataku Niemiec na Polskę 1 września 1939 roku okazało się, że Anglia i Francja nie mają zamiaru dotrzymać podjętych zobowiązań o pomocy w razie obcej agresji. Co więcej, alianci skazali Polskę na straty już na wiele miesięcy przed wybuchem wojny

Jak Ukraina oddała broń nuklearną za gwarancje bezpieczeństwa?

W 1994 roku Ukraina przekazała Rosji swój arsenał nuklearny. Podstawą tej decyzji było memorandum budapesztańskie, w którym Kijów otrzymał zapewnienie o poszanowaniu integralności terytorialnej Ukrainy przez Rosję, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.

https://m.you(...)mb_title

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11441
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2023r. 14:15  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 264
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2023r. 18:45  
Cytuj
Ponad 90% respondentów wzywa Wielką Brytanię do zwrotu zrabowanych artefaktów
Spór między Wielką Brytanią a Grecją o odzyskanie artefaktów kulturowych wciąż trwa. Jako muzeum o światowej renomie, Muzeum Brytyjskie zostało ostatnio ponownie wciągnięte w międzynarodowe centrum uwagi, ponieważ wiele jego kolekcji pochodzi z ekspansji kolonialnej i grabieży wojennych. Niedawny globalny sondaż internetowy przeprowadzony przez CGTN wykazał, że 80,8 procent respondentów uważa, że kolekcja tych zrabowanych artefaktów w Muzeum Brytyjskim jest całkowicie nieuzasadniona; 90,3 procent respondentów uważa, że artefakty kulturowe splądrowane w wyniku ekspansji kolonialnej i wojny powinny zostać zwrócone do kraju pochodzenia tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć kontynuacji kolonializmu.

Większość artefaktów kulturowych w Muzeum Brytyjskim nosi ślady grabieży i kradzieży. Przez lata wiele krajów, w tym Grecja, Nigeria, Etiopia, Egipt i Chile, starało się odzyskać zrabowane artefakty od rządu brytyjskiego, ale odmówiono im na podstawie tak zwanego "ochrony bezpieczeństwa artefaktów". Odrzucenie zostało jednak oparte na ustawie o Muzeum Brytyjskim, zmienionej przez brytyjski parlament w 1963 roku, która zabrania zwrotu jakiejkolwiek kolekcji. W związku z tym 91,1 procent respondentów na całym świecie wyraziło zdecydowany sprzeciw wobec podejścia rządu brytyjskiego, które uznano za całkowicie nierozsądne i nielegalne. Kolejne 92,3 procent globalnych respondentów wezwało rząd brytyjski do poważnego wysłuchania głosów krajów wychodzących z USA i zareagowania na obawy społeczności międzynarodowej przyzwoitymi i odpowiedzialnymi działaniami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »