NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
klasa policyjna w Sikorskim, Sikorski klasa policyjna
Posty: 1
Dołączył: 27 Gru 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2022r. 15:42  
Cytuj
Witam, proszę o opinie na temat klasy policyjnej na Sikorskiego.Czy warto tam posłać dziecko,czy są ciekawe zajęcia, czy dzieci są zadowolone oraz jaki poziom jest w szkole.Czy warto posłać tam zdolne dziecko,jak z przyjęciami na studia po tej szkole etc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2022r. 15:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 09:30  
Cytuj
Szkoły z klasami "policyjnymi, wojskowymi" nie gwarantuje w żaden sposób przyjęcia do "służb". Czas stracony.
Proszę poczytać ustawy o policji czy żołnierzach zawodowych - tam są szczegóły dotyczące zasad przyjęcia.
O wiele bardziej pożyteczne będzie (w szczególności jeśli mówimy o dziecku, któremu łatwiej przychodzi nauka) ukończenie czegoś przyszłościowego i praktycznego (np. informatyka, dodatkowe kursy itp.) i potem staranie się o przyjęcie, bo wtedy jego szanse są o wiele większe.

CYTAT
Witam, proszę o opinie na temat klasy policyjnej na Sikorskiego.Czy warto tam posłać dziecko,czy są ciekawe zajęcia, czy dzieci są zadowolone oraz jaki poziom jest w szkole.Czy warto posłać tam zdolne dziecko,jak z przyjęciami na studia po tej szkole etc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 28 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 09:40  
Cytuj
jak na studia
to SLO

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 28 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 10:12  
Cytuj
Klasa policyjna spoko. Syn chodzi. Zadowolony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 12:01  
Cytuj
Może i zadowolony, bo ma luz, ale niczego mu to nie gwarantuje na przyszłość.


CYTAT
Klasa policyjna spoko. Syn chodzi. Zadowolony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 12:23  
Cytuj

Dzień Dobry.

Teraz są klasy wojskowe, policyjne, odzieżowe, gazownicze, nawet akwarystyczne (kształcące specjalistów od urządzania akwarium)... ale to że idziesz np. do licealnej klasy policyjnej nie gwarantuje że dostaniesz się do Policji.
Podobnie np. bycie specjalistą od urządzania akwarium nie gwarantuje że będzie dla ciebie oferta pracy.
Ja z wykształcenia jestem politologiem. I co ?
Od roku* jestem bezrobotny, a wcześniej pracowałem jako robotnik gospodarczy.
Obecnie mam 35 lat.

* ale przynajmniej przez cały rok 2022 miałem zasiłek z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 28 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 12:30  
Cytuj
CYTAT
Może i zadowolony, bo ma luz, ale niczego mu to nie gwarantuje na przyszłość.


CYTAT
Klasa policyjna spoko. Syn chodzi. Zadowolony


A co mu gwarantuje przyszłość? SLO? Staszic? Budowlanka? Tak naprawdę to po studiach 50% żałuje swojego wyboru kierunku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 12:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Może i zadowolony, bo ma luz, ale niczego mu to nie gwarantuje na przyszłość.


CYTAT
Klasa policyjna spoko. Syn chodzi. Zadowolony


A co mu gwarantuje przyszłość? SLO? Staszic? Budowlanka? Tak naprawdę to po studiach 50% żałuje swojego wyboru kierunku.


jak wybrał lichy kierunek to żałuje. Po politechnice nie słyszałem żeby ktoś żałował.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 12:39  
Cytuj
Chodzi mi o to, że chyba spora część rodziców myśli, że te klasy mają pierwszeństwo przy przyjęciu do danej służby.
Tymczasem nic bardziej mylnego. Można nawet powiedzieć, że te klasy są bardziej dla nauczycieli tam uczących - bo dają im pracę - niż dla uczniów tych klas.
Natomiast jeśli chodzi o dostanie się na studia, gdzie będą wymagane przedmioty ścisłe, to faktycznie bardziej SLO czy Staszic.
Osobiście uważam, że bardziej spróbować mieć jakiś fach w ręku niż przetupać 4 lata i obudzić się z ręką w nocniku.

CYTAT
CYTAT
Może i zadowolony, bo ma luz, ale niczego mu to nie gwarantuje na przyszłość.


CYTAT
Klasa policyjna spoko. Syn chodzi. Zadowolony


A co mu gwarantuje przyszłość? SLO? Staszic? Budowlanka? Tak naprawdę to po studiach 50% żałuje swojego wyboru kierunku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 13:20  
Cytuj

Zamiast inwestować w tworzenie nowych miejsc pracy, rząd PiS-u inwestuje w pomoc dla Ukrainy.
Zamiast inwestować w zasiłki dla bezrobotnych, rząd PiS-u inwestuje w 500+.
Efekt ?
Będzie coraz więcej młodych bezrobotnych, dla których nie będzie ani zasiłków ani ofert pracy.
Tylko jakieś "telefony zaufania", po których Policja ustala adres dzwoniącego żeby odwieźć do szpitala psychiatrycznego na obserwację.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2022r. 17:00  
Cytuj
Tylko ciamajda nie potrafi w dzisiejszych czasach znaleźć pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2022r. 11:37  
Cytuj
CYTAT

Zamiast inwestować w tworzenie nowych miejsc pracy, rząd PiS-u inwestuje w pomoc dla Ukrainy.
Zamiast inwestować w zasiłki dla bezrobotnych, rząd PiS-u inwestuje w 500+.
Efekt ?
Będzie coraz więcej młodych bezrobotnych, dla których nie będzie ani zasiłków ani ofert pracy.
Tylko jakieś "telefony zaufania", po których Policja ustala adres dzwoniącego żeby odwieźć do szpitala psychiatrycznego na obserwację.



Tomas, co ty za bzdury wypisujesz. Komuna dawno się skończyła kiedy to za rączkę prowadzali. Teraz jest wolny rynek i każdy musi się w nim odnaleźć, chyba że z wyboru chce być bezrobotnym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 24 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sty 2023r. 21:49  
Cytuj
Za komuny były szkoły przyzaķładowe po których ukończeniu miało się gwarancję zatrudnienia na zakładzie.I nawet 3 lata zawodówki były liczone do lat pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Sty 2023r. 06:32  
Cytuj
CYTAT

Dzień Dobry.
Ja z wykształcenia jestem politologiem. I co ?
Od roku* jestem bezrobotny, a wcześniej pracowałem jako robotnik gospodarczy.
Obecnie mam 35 lat.

* ale przynajmniej przez cały rok 2022 miałem zasiłek z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu.


Deklu z Szówska.zaklopotany
Tomaszku.mlotek
Miałeś zasiłek na nasz koszt,niedorobiony nierobie.neutralny
Farfoclu,mam nadzieję że jesteś bezpłodny i nie będę musiał płacić na twoje gówniaki.sciana

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 24 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2023r. 18:50  
Cytuj
Tak było, sam skończyłem zawodówkę pod Hutą - spawacz, praktyki mieliśmy na M16.
I tak, mam świadectwo pracy za ten okres.
Ale komuna się skończyla i mamy wolny rynek, a ten reguluje na co jest zapotrzebowanie i nie ma nigdzie gwarancji roboty.
Jest popyt, jest podaż.

CYTAT
Za komuny były szkoły przyzaķładowe po których ukończeniu miało się gwarancję zatrudnienia na zakładzie.I nawet 3 lata zawodówki były liczone do lat pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »