NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Jak zabezpieczać krzewy i drzewa w ogrodzie? ,
Posty: 4
Dołączył: 2 Gru 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 10:37  
Cytuj
Witajcie, mojej mamie jednego dnia ptaki zjadły wszystkie malinki, poziomki borówki i agrest, Wielka rozpacz bo owocki miały być dla moich dzieci, które sadziły krzaczki i dbały o nie.
Jak można zabezpieczyć krzewy na przyszły roku żeby ptaki nie zjadły owoców.? Co się u Was sprawdza?
Widziałam siatki w internecie ale ptaki przez takie siatki spokojnie dzioby włożą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 10:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 11:09  
Cytuj

Są dwie "szkoły":

1. Kupujesz "wiatrówkę", zabijasz kilka ptaszysk i wbijasz kilka palików do których przywiązujesz truchła zabitych ptaków żeby dyndały na wietrze.

2. Stawiasz stracha na wróble (czy też inne ptaki w twoim przypadku).
Coś co wygląda jak człowiek i najlepiej żeby się poruszało (np. wisząc na jakimś sznurku, żeby wiatr poruszał).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 9 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2022r. 14:54  
Cytuj
Ktos pisal na innym forum o tasmach blyszczacych i szeleszczacych, ja je w tamtym roku zaczelam uzywac w truskawce i sprawdzaja się bardzo dobrze, juz zadne ptactwo nie przylatuje i dziobie dojrzewajacych owocow, a i przy winogronie przypinalam i spokoj. Kupilam rolke na allegro za okolo 20zl. Warto sprobowac ;)

Ewentualnie posadzć w ogrodzie saddzonki krzewów owocowych, których raczej się ptaki nie czepiają [spam] jak agrest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Gru 2022r. 17:24  
Cytuj
Nigdy takiej plagi nie miałam. A sporo na ogrodzie ogarniam (A raczej się uczę ogarniać). Znajomi borówki przykrywają siatką. Jak się boisz że wydziobią zawsze można siatke rozpiąć na jakiś rusztowaniach? tyczkach? żeby bezpośrednio nie leżała na krzaczkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »