NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Operacja tarczycy,
Posty: 83
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 04:20  
Cytuj
Witam miał ktoś ostatnio usuwaną tarczycę. Jak tak to jaki Endo was kierował. Miał ktoś operację bez leczenia tabletkami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 04:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 20:42  
Cytuj
Miałem usuwana ok 18 lat temu w Gliwicach skierowanie od P. Pieprznego, ( z tego co pamietam to jak usuna 1 płat to chyba jest bez tabletek ale zazwyczaj usuwaja cała tarczyce aby nie było przerzutów) Po usunieciu całej do końca zycia łyka sie codziennie tabletke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2022r. 14:37  
Cytuj
nawet jak usuną jeden płat to trzeba brać hormon

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2022r. 15:29  
Cytuj
Mama miała usuniętą tarczycę w wieku 88 lat a że miała przerzuty to jeździła do Gliwic co 4 m-ce na jodowanie czyli przygotowanie w szpitalu 2 dni potem tabletka i codzienny pomiar tego napromieniowania i gdy zeszło poniżej 20 %% to wypisywali do domu. Przygotowania do operacji trwały 4 m-ce. W Gliwicach wykonują mnóstwo badań

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Gru 2022r. 09:31  
Cytuj
Rozumiem że powyższe przypadki operacji były spowodowane złym wynikiem biopsji i zmianami o charakterze złośliwym onkologicznej? Ja żadnych leków na tarczycę nie biorę biopsje mam dobrą A otrzymałam propozycję operacji. Szukam osoby z podobnym doświadczeniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2022r. 09:43  
Cytuj
To po co ta operacja skoro wyniki w normie? Po usunięciu tarczycy przeważnie są kłopoty bo trzeba brać hormon. A i nie wiadomo czy inne dolegliwości nie wystąpią. Np zmiana wagi ciała na plus lub na minus. Poszukaj innego lekarza jeszcze co do diagnozy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2022r. 21:20  
Cytuj
Jak to mozna otrzymac propozycje operacji tarczycy, przeciez do operacji musza byc jakies predyspozycje zdrowotne, to nie jest operacja plastyczna ktora mozna sobie zrobic dla poprawy wygladu. Ja miałem guza na tarczycy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 3 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2022r. 05:52  
Cytuj
Prosze jechac do Gliwic tam na wszystko odpowiedza i pomogą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 3 Sty 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Gru 2022r. 06:44  
Cytuj
Heh widze ze prędko musze zmienic lekarza.. Do gliwic trochę daleko ale dziękuję za polecenie. Źle się wyraziłam co do propozycji operacji. Po prostu przez 10 lat raz brałam leki na tarczycę raz mam nad potem nie doczynność. Nawet ostatnio przez 5miesiecy tsh samo cudownie się poprawiło. I zadano mi pytanie co będziemy robić z tarczycą? Na mój tekst A jakie są opcje? Usłyszałam opreacja:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Gru 2022r. 13:49  
Cytuj
Ja leczę się też na niedoczynność tarczycy bo to jest genetyczne ,mama, ja, córka i syn .Należy przede wszystkim robić badania TSH,FT4,FT3 co 1.5-2 miesiące aby wiedzieć jaką dawkę przyjąć .Ja przyjmuję Euthyrox 100 przez 5 dni i 112 dwa dni.Ale jeżeli jest wizyta u Endykrynologa co pół roku lub rok to trzeba brać skierowanie od rodzinnego lub prywatnie aby wiedzieć jaką dawkę wziąć.Jak się nie bierze leków systematycznie i nie robi często badań to wyniki są różne.Teraz mam dobre ale dzięki temu że robię często badania i wiem jaką dawkę przyjąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »