NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
pluskwy - jak się ich pozbyc?,
Posty: 74
Dołączył: 16 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 08:44  
Cytuj
niestety pojawily się u mnie pluskwy, jak sie ich pozbyc? ktos doradzi? moze ktos korzystal u uslug profesjonalistów? czy pomogło i udało sie pozbyć niechcianych lokatorów, jaki to mniej więcej koszt?
zaczynam od parownicy ale nie wiem czy to wystarczy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 08:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 3 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 10:07  
Cytuj
parować, parować, parować! tylko jakąś większą parownicę kupić, bo taka malutka litrowa to nie robota... łóżko podnosić, parować w zakamarkach żeby zniszczyć jaja, nie cieszyć się, że wyginęły duże osobniki, bo z jaj się wykluwają co chwilę nowe, a one są przezroczyste początkowo i strasznie malutkie (1 mm długości), więc czasami gołym okiem niewidoczne neutralny

patrzeć na pościel, najlepiej założyć białe prześcieradło i sprawdzać co rano czy nie ma czarnych plam (odchody pluskiew), patrzeć na swoją skórę, szukać ugryzień, przeglądnąć meble stojące przy łóżku, je też parować, obrazki na ścianach, drewniane ramki sprawdzać, bo tam też się mogą kryć pluskwy, co jakiś czas pomocna może być też "bomba" na pluskwy, ale wtedy lepiej się na jakiś czas wyprowadzić, ew. "spuścić bombę" z samego rana i po południu mocno wywietrzyć pokoje (ale uważać, bo pluskwy mogą wchodzić przez okna!)... ale bomba działa tylko na dorosłe osobniki, więc jaja zostaną i historia się zacznie od nowa. najważniejsze to znaleźć gniazdo, ew. gniazda i pozbyć się jaj!

jest to ciężka walka, ale do wygrania, walczyłem z pluskwami prawie rok, ale na szczęście, odpukać, udało się pozbyć umiech

PS
ważne jest też żeby sąsiedzi nie byli bierni, bo Twoja walka będzie nie skuteczna jeśli sąsiedzi wokół będą je hodować, a one się będą rozchodzić dalej po bloku i mieszkaniach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 15:21  
Cytuj
Alfa-cypermetryna + opryskiwacz. Alfasekt plus razem z generalnymi porządkami załatwi sprawę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 18:00  
Cytuj
CYTAT
Alfa-cypermetryna + opryskiwacz. Alfasekt plus razem z generalnymi porządkami załatwi sprawę.



tylko para żadnych chemicznych środków. Twoja propozycja tylko chwilowo zadziała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 5 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 18:03  
Cytuj
Bombardować, denazyfikowac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 5 Sie 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 18:16  
Cytuj
Parować, dezynfekować. Miało być

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bzk
bzk
bzk
Posty: 902
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 18:27  
Cytuj
Jak masz łóżko czy inne meble tapicerowane to lepiej je wywal. Jak łóżko z materacem to materac parownica w każdym zakamarku albo na balkon jak będzie duży mróz. A łóżko rozkręć i parownica

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 30 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 18:51  
Cytuj
Jak się pozbyć pluskwy domowej? https://decco(...)20HrNDww

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 3 Sie 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 18:53  
Cytuj
Niestety miałam taką nieprzyjemność, przyniosłam sobie od znajomych to dziadostwo. Szczerze polecam skorzystać z profesjonalnej firmy. Szkoda kasy na profesjonalne środki i parownice. Szkoda kasy i nerwów. Kosz jest zależny od metrażu. Ja za dwa pokoje zapłaciłam 400 zł, po 200 za każdą wizytę. Trzeba dwa razy zrobić taki oprysk. Trzy lata minęły i problem się nie powtórzył.
Jedyna niedogodność to opuszczenie domu na parę godzin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 20:22  
Cytuj
są takie "bomby" które się stawia na środku pomieszczenia, podpala i one emitują dym/kadzidło, muszą być szczelnie okna zamknięte i drzwi uszczelnione.
Nie wiem jak ze skutecznością ale wydaje się to najbardziej skuteczne bo wszystkie mikroorganizmy muszą oddychać.

Generalnie pluskwy to paskudny i trudny temat. Najlepiej jak największą liczbę rzeczy po prostu wyrzucić - oczywiście w granicach rozsądku.
Ciężko się bowiem pozbyć tego syfu - jak on włazi w najmniej dostępne zakamarki mebli, tapicerki i materiału.

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2022r. 21:11  
Cytuj
Żadnych bomb szkoda kasy. Sam się tym zajmowałem. Firma a zazwyczaj jedna osoba przyjdzie popryska ewentualnie zamgławi pokój czy mieszkanie permeteyną i po zabiegu. Inkasowałem 300 zł za wizytę koszt zużytego środka to 30 zł. Jedna wizyta nie wystarczy trzeba czekać aż się reszta wykluje. Parownica tylko na tekstylne rzeczy resztę uszkodzi meble listwy czy panele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2023r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
Żadnych bomb szkoda kasy. Sam się tym zajmowałem. Firma a zazwyczaj jedna osoba przyjdzie popryska ewentualnie zamgławi pokój czy mieszkanie permeteyną i po zabiegu. Inkasowałem 300 zł za wizytę koszt zużytego środka to 30 zł. Jedna wizyta nie wystarczy trzeba czekać aż się reszta wykluje. Parownica tylko na tekstylne rzeczy resztę uszkodzi meble listwy czy panele.

czy permeteyna jest toksyczna? Co się dzieje jak osiądzie na meblach? Jakoś trzeba później czyścić mieszkanie?

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2023r. 17:49  
Cytuj
Cypermetryna na człowieka działa drażniąco. Podczas rozpylania trzeba unikać aby jej nie wdychać. Nie pryskamy tam gdzie bedzie kontakt z żywnością. Najlepiej nie zmywać śladów oprysków do czasu pozbycia się pluskiew, działa kilkanaście dni. W pomieszczeniu gdzie są pluskwy spryskać wszystko w innych zalecam pryskać podłogę listwy kanapy fotele od spodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1489
Dołączył: 22 Lut 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2023r. 19:58  
Cytuj
Talko parownica, żadnych oprysków. Gorąca para nie dość że zabija owady to także ugotuje jajeczka. Dwa tygodnie walki i po problemie.

Co to jest ta cypermetryna czy jak jej tam?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 586
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2023r. 20:23  
Cytuj
Cypermetryną rolnicy tępili owady na polach. Działa na większość robaczków, a nawet podobno na koty. Polecam alfasekt plus (skład: alfa-cypermetryna 50 g/l, butotlenek piperonylu 50 g/l) wytępiłem tym mrówki które wchodziły przez okno, a przy okazji przez dwa miesiące znajdowałem zdechłe muchy na parapecie umiechPodobno szatan na pluskwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Sie 2021r.
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2023r. 22:20  
Cytuj
Przykro słyszeć, że pojawiły się u Ciebie pluskwy. Jednak nie martw się, istnieją skuteczne sposoby, aby pozbyć się tych niechcianych gości.

Przede wszystkim, stosowanie pary wodnej za pomocą parownicy może pomóc w usunięciu pluskiew. Ta metoda jest skuteczna w zabijaniu jaj i larw, a także może usunąć część dorosłych osobników. Jednak sama parownica może nie wystarczyć do całkowitego pozbycia się problemu.
https://pokolorujto.pl/my-little-pony/
Jeśli nie chcesz lub nie możesz samodzielnie zwalczać pluskiew, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Firmy specjalizujące się w zwalczaniu pluskiew mają odpowiednie narzędzia i substancje chemiczne, aby skutecznie pozbyć się tych szkodników. Koszt usługi zależy od wielu czynników, takich jak wielkość pomieszczenia, stopień infestacji i rodzaj zastosowanej metody. Możesz skontaktować się z różnymi firmami, aby uzyskać wyceny i wybrać tę, która oferuje najlepszą jakość w stosunku do ceny.
https://piosenki-religijne.pl/
Pamiętaj, żeby podjąć działania jak najszybciej, ponieważ pluskwy szybko się rozmnażają, a infestacja może stać się coraz poważniejsza. Oprócz parowania i zatrudnienia profesjonalistów, możesz również zastosować pewne środki zapobiegawcze, takie jak regularne sprzątanie, pranie pościeli w gorącej wodzie i unikanie przynoszenia do domu używanych ubrań lub mebli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »