NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Rowerzyści-samobójcy!, Ignorancja podstawowych zasad ruchu drogowego
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2022r. 21:53  
Cytuj
CYTAT
Nie popieram takiego zachowania, ale mam wrażenie że nie masz pojęcia o zachowaniu kierowców wystarczy chwilę na pierwszym lepszym skrzyżowaniu


1. "Nie popieram" - to raczej słabiutkie określenie, w tej sytuacji kojarzy mi się z : mogła się skromniej ubrać...

2. jakbyś nie zauważył to wątek o rowerzystach a nie kierowcach samochodów więc równie dobrze możemy sobie porozmawiać tutaj o dawcach na kosiarkach, np, albo o putinie, lub kwaczyńskim...

no ale jak ma się rower zamiast mózgu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2022r. 21:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2022r. 09:41  
Cytuj
CYTAT (cyklista)
Nie popieram takiego zachowania,

??? no jak ty masz takie podejście do przepisów to już nie dziwi mnie zachowanie rowerzystów z takim podejściem do przepisów jak ty.
CYTAT (cyklista)
ale mam wrażenie że nie masz pojęcia o zachowaniu kierowców

Uwierz mi, że mam i wcale nie twierdze, ze są święci ale jedni i drudzy są tylko ludźmi i popełniają błędy. W tym konkretnym przykładzie jakby kierowca nie zauważył to ta pani mogła przepłacić to zdrowiem a nawet życiem, a kierowa traumą do końca życia.
Uważam, że tak samo kierowcy jak rowerzyści i piesi powinni pamiętać, że każdy może mieć zły dzień i warto oczy i uszy mieć szeroko otwarte a nie wychodzić z założenia, "przecież ja mm pierwszeństwo".
CYTAT (cyklista)
Ciekawe jakich zachowań uczą kierowcy przewożąc swoje dzieci i jakie nieprawidłowe i niezgodne z przepisami zachowania wpajają im od najmłodszych lat.

A jeszcze ciekawsze jakich zachowań uczą rowerzyści (przewożąc dzieci na siodełkach) i piesi poruszając się po ulicach miasta swoje dzieci i jakie nieprawidłowe i niezgodne z przepisami zachowania wpajają im od najmłodszych lat.
Mam tylko nadzieje, ze nie "synku/córeczko pamięta, że kierowca samochodu ma ci na przejściu dla pieszych czy przejeździe dla rowerów zawsze i bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa".
Wypadek czy kolizja kierowcy z rowerzystą czy pieszym to zawsze trauma dwóch rodzin bez względu kto popełnił błąd.
Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi oraz życzliwości dla siebie na wzajem poruszając się po ulicach bez względu kierowca, rowerzysta czy pieszy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Paź 2022r. 13:18  
Cytuj
Wystarczy posiadać kilka aut i nie potrzeba używać mózgu-ale trochę rozumu by nie zaszkodzilo - tobie by się przydał jakiś reset

no ale jak ma się rower zamiast mózgu...[/cytat]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2022r. 14:08  
Cytuj
CYTAT (cyklista)
Wystarczy posiadać kilka aut i nie potrzeba używać mózgu-ale trochę rozumu by nie zaszkodzilo

Ty cyklista naprawdę masz problem z sobą
Wystarczy posiadać kilka rowerów i nie potrzeba używać mózgu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 11 Paź 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 08:34  
Cytuj
tu akurat o pieszych, ale tak samo dotyczy rowerzystów
wymowny wpis na fb w okolicach święta zmarłych...niestety link nie przechodzi, a szkoda, bo ilustracja jest wymowna

„Po zmianach w kodeksie drogowym piesi mają ,,bezwzględne" pierwszeństwo na pasach ale czy nie warto się zatrzymać przed przejściem i spojrzeć czy kierowca zdąży się zatrzymać ?
Pamiętajcie że życie mamy tylko jedno.

????Pierwszeństwo na drodze często mylone jest z nieśmiertelnością... Ja teraz idę, klapki na oczy i cały świat ma się zatrzymać. Włącz k…. te myślenie i żyj, nie da się nagle w miejscu zatrzymać żelastwa ważącego ponad tonę, co Ci przyjdzie z Tego, że udowodnisz całemu światu, że tak, Ty masz pierwszeństwo. Tylko następnym razem wychodząc z domu pożegnaj się z rodziną, znajomymi bo możesz nie mieć takiej szansy”

Na temat pieszych na/przed przejściami dla pieszych też można pisać dużo, wczoraj spotkała mnie taka sytuacja...: idzie pani chodnikiem, wzdłuż, widzę jej plecy, ona mnie nie widzi, nic nie wskazuje na to, żeby miała przechodzić przez przejście, ja oczywiście zwalniam, prawie do zera, bo nigdy nie wiadomo, co będzie...i dobrze, bo pani nagle robi zwrot na pięcie i jednocześnie wchodzi gwałtownie na przejście zarumieniony miała mnie z tyłu, więc nie widziała, czy coś jedzie, czy nie...nic się nie stało, tętno mi nie podskoczyło, ale - no właśnie, kolejny SAMOBÓJCA

I dla tych komentatorów, którzy zaraz mi napiszą, że obowiązek, prawo, pierwszeństwo itp itd - tak, myślenie nie jest obowiązkowe, ale może się opłacić czasem nie wiem bo nie każdy kierowca będzie myślał, uważał, zahamuje...wystarczy ułamek sekundy

I jeszcze jedno - jeżdżę do pracy samochodem, bo 70 km w jedną stronę to za dużo na rower, ale jeżdżę też rowerem, bywam pieszym, więc wiem, jak to jest ze wszystkich stron i nie róbcie, proszę, ze mnie przeciwnika kogokolwiek.
Jestem po prostu zwolennikiem myślenia i dbania o życie i do tego zachęcam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 16 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 12:01  
Cytuj
CYTAT

tu akurat o pieszych, ale tak samo dotyczy rowerzystów
wymowny wpis na fb w okolicach święta zmarłych...niestety link nie przechodzi, a szkoda, bo ilustracja jest wymowna

„Po zmianach w kodeksie drogowym piesi mają ,,bezwzględne" pierwszeństwo na pasach ale czy nie warto się zatrzymać przed przejściem i spojrzeć czy kierowca zdąży się zatrzymać ?
Pamiętajcie że życie mamy tylko jedno.

????Pierwszeństwo na drodze często mylone jest z nieśmiertelnością... Ja teraz idę, klapki na oczy i cały świat ma się zatrzymać. Włącz k…. te myślenie i żyj, nie da się nagle w miejscu zatrzymać żelastwa ważącego ponad tonę, co Ci przyjdzie z Tego, że udowodnisz całemu światu, że tak, Ty masz pierwszeństwo. Tylko następnym razem wychodząc z domu pożegnaj się z rodziną, znajomymi bo możesz nie mieć takiej szansy”

Na temat pieszych na/przed przejściami dla pieszych też można pisać dużo, wczoraj spotkała mnie taka sytuacja...: idzie pani chodnikiem, wzdłuż, widzę jej plecy, ona mnie nie widzi, nic nie wskazuje na to, żeby miała przechodzić przez przejście, ja oczywiście zwalniam, prawie do zera, bo nigdy nie wiadomo, co będzie...i dobrze, bo pani nagle robi zwrot na pięcie i jednocześnie wchodzi gwałtownie na przejście zarumieniony miała mnie z tyłu, więc nie widziała, czy coś jedzie, czy nie...nic się nie stało, tętno mi nie podskoczyło, ale - no właśnie, kolejny SAMOBÓJCA

I dla tych komentatorów, którzy zaraz mi napiszą, że obowiązek, prawo, pierwszeństwo itp itd - tak, myślenie nie jest obowiązkowe, ale może się opłacić czasem nie wiem bo nie każdy kierowca będzie myślał, uważał, zahamuje...wystarczy ułamek sekundy

I jeszcze jedno - jeżdżę do pracy samochodem, bo 70 km w jedną stronę to za dużo na rower, ale jeżdżę też rowerem, bywam pieszym, więc wiem, jak to jest ze wszystkich stron i nie róbcie, proszę, ze mnie przeciwnika kogokolwiek.
Jestem po prostu zwolennikiem myślenia i dbania o życie i do tego zachęcam.


Ja się z Tobą zgadzam. Mnie od małego uczyli, że trzeba się zatrzymać i 3 razy rozglądnąć żeby przejść. Teraz daje się pieszym i rowerzystom pierwszeństwo i często wyłącza to u nich myślenie. Ja tam wolę samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo niż zaufać nieznajomemu kierowcy, który może się na tych pasach nie zatrzymać. Zatrzymać się i się obejrzeć to chyba nie jest zbyt duża cena za swoje zdrowie czy nawet życie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 12:25  
Cytuj
Najgorsze dziady to stare pryki na rowerach.
Na przejściu nie patrzą nic. Nie sygnalizują zadnych swoich zamiarów, nie mówiąc o tym żeby odwrócić facjate do tyłu przed tym, gdy chcą nagle zjechać, wjechać, skręcić, zawrócić.

A jak się coś powie dziadersowi czy grzecznie
zwróci uwagę, to jeszcze coś pierd**** pod nosem.

Kiedyś jeden, tak mnie zagotował ze autentycznie nakręciłem mu wąsa.

Mam nadzieje że dziad teraz chociaż odwraca głowe jak wjeżdza ze scieżki na asfalt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1971
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 21:55  
Cytuj
A co sądzicie o takiej jeździe?

https://youtu.be/WyV894c8oqI

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 16 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2022r. 01:29  
Cytuj
CYTAT
A co sądzicie o takiej jeździe?

https://youtu.be/WyV894c8oqI


W Ameryce rowerzyści jaki i piesi to dzicz. Zresztą kierowcy nie lepsi. Mieszkam aktualnie w USA i do teraz się zastanawiam po co tutaj są światła i pasy jak każdy przechodzi gdzie chce i kiedy chce, a jeśli chodzi o kierowców to tylko umieją jeździć prosto. Do pracy dojeżdżam coś koło 5km i nie ma dnia żebym kogoś nie strąbił bo albo wymusił albo nie zobaczył znaku stop albo nawet znaku jak się skręca na skrzyżowaniu. Amerykanie to najgłupszy naród jaki widziałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »