NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Jak przeżyć remont łazienki,
grr
grr
grr
Posty: 48
Dołączył: 23 Gru 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Sie 2022r. 10:48  
Cytuj
Jak przeżyć kapitalny remont łazienki? Jak się przygotować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2022r. 10:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 18 Sie 2022r. 10:55  
Cytuj

Łazienka służy do mycia się, więc unikaj brudzenia aby mieć jak najmniej do mycia lub prania.
Istotny jest czas - im remont potrwa krócej tym lepiej, więc nie szalej i zastanów się czy dana rzecz rzeczywiście wymaga wymiany.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2022r. 13:53  
Cytuj
Jeśli na czas remontu nie będziesz miał dostępu do innej łazienki to polecam zaopatrzyć się w dużą miskę i prysznic kempingowy (w decathlonie są)

https://www.youtu(...)9s6UCHOc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 08:02  
Cytuj
Trzeba przeznaczyć jeden pokój na narzędzia cięcia i mieszanie( chyba ze fachowiec ma tylko szlifierkę i wiaderko ????)
Najważniejsze jest chyba znaleźć dokładnego, uczciwego i słownego wykonawcę, zapytać o wycenę i polisę ubezpieczeniową w razie jakiejś awari.
Przede wszystkimi nie szukać nadmiernych oszczędności, warto użyć materiałów dobrej jakości ???? Polecam szczególnie armaturę i ceramikę od firmy Rea https://lazie(...)-48.html
Dobrze wykonana łazienka wytrzyma spokojnie 20 lat, natomiast źle wykonana po roku będzie do remontu….
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 08:25  
Cytuj
Przezyłam remont łazienki z dwójką dzieci. Dla mnie dobre było to, ze chodzilismy do pracy-przedszkola. Nie było nas do 15 a robotnicy pracowali do 16-17. Na noc zawsze zostawiali nam toaletę. Myliśmy się w misce i parę razy u dziadków. Mąż miał najlepiej, ponieważ mył się codziennie w pracy. Remont trwał z 3 tygodnie. Da się wytrzymać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 11:26  
Cytuj
Jaki jest orientacyjny koszt robocizny przy remoncie łazienki o wymiarach Ok 2.5 x 2.5m. Skucie starych płytek, położenie nowych i montaż WC, kabiny, umywalki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2022r. 12:40  
Cytuj
Przy rych cenach i inflacji 100 000 zł,,, A tak naprawdę podzwoń po minimum 3 fachowcach i niech Ci wycenią. Róznica w cenie może być spora.

Tak daję przykładowe ceny np za całość jeden z materiałem zawoła 7,5 zł drugi 5,0 tys zł a 3 ci 5,5 tys...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Wrz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2022r. 11:47  
Cytuj
Też ciekawi mnie cena. Fachowiec, który remontował mi pokoje, wycenił taką malutką łazienkę 2m x 2m (samo skucie płytek + położenie nowych + ponowny montaż umywalki/prysznica/wc) na 30 tys zł. Przy czym zaznaczam, że nie planuje żadnych wodotrysków i cudów na patyku, zwyczajne płytki na wszystkich ścianach. Drugi przyszedł i w zasadzie nie wycenił, bo nie podał mi ostatecznej ceny. Wydaje mi się, że 30 tys zł za robociznę i materiały to bardzo dużo - ale może teraz są takie ceny...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1975
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2022r. 12:10  
Cytuj
30 tysięcy za samą robociznę to zdecydowanie za dużo, a z materiałami to sobie policz - gładzie, płytki, fugi (jeśli mają być), umywalka, prysznic, odpływ, WC, nowe rury... Zdaje się, że to tyle wyjdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Wrz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2022r. 23:16  
Cytuj
W cenie miałaby być tylko robocizna + płytki, fugi, kleje i cała reszta potrzebna do montażu płytek. Wszelkie instalacje, rury, odpływy, umywalki, prysznice, kabiny, wc itd zostały już wymienione 2 lata temu, więc odpada koszt ich zakupu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »