NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Klimatyzacja do mieszkania w bloku,
Posty: 33
Dołączył: 13 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2022r. 18:13  
Cytuj
Witam, kogo w Stalowej polecacie do montażu klimatyzacji w bloku? Myślę o multisplicie na 2 pokoje z instalacją jednostki zewnętrznej na podłodze balkonu - podobno wtedy nie wymagana jest zgoda spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki za wszystkie sugestie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2022r. 18:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Lip 2022r. 00:07  
Cytuj
Nie będę nikogo polecał, ale zgoda spółdzielni jest potrzebna zawsze. Twoje jest wewnątrz, a spółdzielni wszystko wokół. Spółdzielnia wyda zgodę jak najbliżsi sąsiedzi nie będą widzieli przeciwwskazań.

Tak czy inaczej polecam montować bo rachunek nie wzrasta jakoś odczuwalnie a komfort jest ogromny.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2022r. 07:46  
Cytuj
Zgodę potrzebujesz bo potem przez zawiść może być potrzeba dekontażu. Bo sąsiadom w nocy hałasuje silnik.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2022r. 14:56  
Cytuj
Zgoda spółdzielni załatwiona na moc do 3,5kW, teraz trzeba znaleźć solidnego wykonawcę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Lip 2022r. 14:42  
Cytuj
CYTAT
Nie będę nikogo polecał, ale zgoda spółdzielni jest potrzebna zawsze. Twoje jest wewnątrz, a spółdzielni wszystko wokół. Spółdzielnia wyda zgodę jak najbliżsi sąsiedzi nie będą widzieli przeciwwskazań.

Tak czy inaczej polecam montować bo rachunek nie wzrasta jakoś odczuwalnie a komfort jest ogromny.


Andrzej 2.0 a jak to wygląda z chłodzeniem mieszkania?

Wylot powietrza masz w ilu pomieszczeniach? A jak pokoje gdzie nie ma nawiewu? A kuchnia ?

Cały czas włączasz jak jesteś w domu gdy jest upał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Lip 2022r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie będę nikogo polecał, ale zgoda spółdzielni jest potrzebna zawsze. Twoje jest wewnątrz, a spółdzielni wszystko wokół. Spółdzielnia wyda zgodę jak najbliżsi sąsiedzi nie będą widzieli przeciwwskazań.

Tak czy inaczej polecam montować bo rachunek nie wzrasta jakoś odczuwalnie a komfort jest ogromny.


Andrzej 2.0 a jak to wygląda z chłodzeniem mieszkania?

Wylot powietrza masz w ilu pomieszczeniach? A jak pokoje gdzie nie ma nawiewu? A kuchnia ?

Cały czas włączasz jak jesteś w domu gdy jest upał?


Mieszkanie mam 60 m2. Wylot w jednym pokoju ale schładza całe mieszkanie. Oczywiście najprzyjemniej jest w salonie. W kuchni podczas gotowania nie jest chłodno :-).
Włączam jak jest potrzeba. Mam połączone z wifi i włączam jak wracam z pracy i tak sobie chodzi do wieczora.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lip 2022r. 16:55  
Cytuj
dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 8 Sie 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 11:42  
Cytuj
klimatyzację zawsze zakładaj po sezonie. ZAWSZE.
Inne ceny, nagle są czasowi, skłonni do ułożenia się z klientem.

Jak jest sezon, to oni mają takie zapierdziel w grafiku że to szkoda nerwów.

Ja mam klimę w bloku już od ponad 15 lat jak jeszcze nigdzie na balkonach nie widziałem agregatów. Nie wyobrażam sobie życia bez klimatyzacji. A będzie coraz gorzej. Lato będzie coraz bardziej upalne z sezonu na sezon.

Kiedys pamiętam było takie lato że musiałem w Tesco siedzieć na chłodniach żeby mi mózg zaczął pracować bo już nie wyrabiałem. W takie dni nic nie pomaga, zimny prysznic jest jeszcze gorszy bo wychodzisz z łazienki w taką ciepłą zupę która wisi w powietrzu i w wyniku róznicy temperatur, na twojej skórze wydziela się więcej potu niż jak byś letni prysznic wziął.

Więc ja byłem w takiej desperacji że założyłem sobie pełnoprawną klimatyzację.

Miałem jeszcze fazę przenośnego klimatyzatora, ale jazgot jaki jest w pokoju jest nie do zniesienia a wydajność przy tym to jakieś 20% normalnej cichutkiej klimatyzacji z z agregatem na balkonie.

PRZEKONAŁEM PolakazPolski20 do noszenia i skuteczności maseczek! W zasadzie sam się przekonał!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »