NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Inwestycje mieszkaniowe i deweloperka,
Posty: 41
Dołączył: 9 Wrz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2022r. 11:56  
Cytuj
Dzień dobry, czy w Stalowej Woli, Nisku bądź okolicy są planowane inwestycje deweloperskie w najbliższym czasie (2-3-4 lata)? O Kalinie wiem, słyszałem też o osiedlu Parkowym/Leśnym obok McDonalda oraz dwóch osiedlach w Charzewicach. Niestety z tego co widzę po postępach prac, to albo skończy się na planach i obietnicach albo na realizacji dopiero w bardzo dalekiej przyszłości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2022r. 11:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 14 Paź 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2022r. 15:24  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2022r. 15:43  
Cytuj
Na działce obok Ekonomika/wiaduktu coś się chyba szykuje pod mieszkaniówkę.
Ale ciężko znaleźć o tym jakieś informacje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 322
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Cze 2022r. 15:48  
Cytuj
Jak chcesz się codziennie inhalować smrodami z HSJ to kupuj na Kalinowej. Codziennie ładują taki syf w miasto że pała mała. A nawet urzędnicy z Kwiatkowskiego nie reagują. Najlepiej to widać z obwodnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Cze 2022r. 14:23  
Cytuj
Na Kalince większość już wyprzedana, Kto kupuje w takiej lokalizacji przy
strefie przemysłowej. Wielka Porażka ta lokalizacja sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 9 Wrz 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2022r. 05:18  
Cytuj
@nielubiepisu
No właśnie, pierwsze łopaty już miały być wkopane, tymczasem na stronie dowiadujemy się, że jeszcze nawet przetarg na prace projektowe nie jest rozstrzygnięty.


@Marcin1678, @drobny81
Zgadzam się, lokalizacja Kaliny dla mnie też jest nietrafiona pod wieloma względami. Do tego, z racji na małą podaż mieszkań z rynku pierwotnego, ceny są Rzeszowskie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2022r. 12:26  
Cytuj
W ostatnich latach stało się modne inwestowanie w mieszkania ze względu na bardzo tani kredyt hipoteczny. Od 2015 R stopa procentowa wynosiła 1,75%.

Ludzie kupowali mieszkania pod wynajem mając tylko 10% wkładu własnego czyli tak mam 40 tys. wkładu własnego a kupuję mieszkanie za 400 000. biorę na to 360 tys kredytu. Mieszkanie od razy wynajmuje za odstempne około 1500 zł. Rata kredytu miej więcej równała się racie odstępnego więc mieszkanie samo się spłacało do jesieni 2021. Teraz stopy wystrzeliły, odstępne niedużo zdrożało, Spłacaj teraz kredyt 3000 zł jak masz odstępne z 1800 zł. A jak Ynwestor kupił kilka takich mieszkań ??. To jest już niewypłacalny...

Ja jestem za tym aby Glapiński podnosił stopy powyżej inflacji. Teraz stopa procentowa powinna wynosić nieco mniej niż 20 %. Pieniądze na kontach by nie traciły na wartości a na dodatek na bardzo drogi kredyt nie było by stać ludzi więc skończył by się spekulacyjny wzrost cen...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 17 Paź 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lip 2022r. 09:47  
Cytuj
Narazie macie e-osiedla ,e- park wodny.Nic nie będzie budowane przy tych wysokościach kredytów i stopach.Kolejne 2 max 3 lata trzeba czekać na spadek cen wszystkiego co do budowy jest potrzebne.Kolejno obniżenie stop jak się już machapia w bankach i tak będzie sobie szła sinusoida....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 15 Wrz 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2023r. 20:42  
Cytuj
A co z osiedlem Leśna? Ruszyło coś? Wiadomo coś? Jakoś tak wszystko ucichło, a telefon podany na stronie internetowej milczy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »