NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2022r. 21:36  
Cytuj

1. Z napływających informacji wywiadowczych wynika że rosyjskie wojska inwazyjne Frontu Południowego zdołały zatrzymać ukraińską kontrofensywę idącą od północy wzdłuż zachodniego brzegu Dniepru.
Ale strona rosyjska walczy siłami czterech linii jednocześnie: dwoma frontowymi które się wymieniają, trzecią która służy bieżącemu uzupełnianiu strat dwóch frontowych, oraz czwartą - czyli lekkimi siłami zmechanizowanymi których pojedyncze pojazdy oraz konwoje krążą we wszystkich kierunkach i zbierają zagubionych / zgubionych / rannych żołnierzy i ewakuują ich na wschodni brzeg Dniepru.
Czwarta linia normalne zajmuje się zwalczaniem partyzantki, ale napór ukraińskiej armii w kierunku Chersonia i Nowej Kamionki zmusił stronę rosyjską do skierowania wszystkich sił czwartej linii do realizowania działań na rzecz ratowania niedobitków, holowania uszkodzonych pojazdów i organizowania przepraw pontonowych przez Dniepr.

2. Poniżej mogą Państwo zobaczyć szokujące nagranie na którym rosyjski dron zrzuca na ukraińskich żołnierzy granaty wypełnione tzw. flechettami - stalowymi igłami:

https://www.youtube.com/watch?v=eeB_gqUkSj8


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2022r. 21:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2022r. 22:57  
Cytuj
CYTAT
i zbierają zagubionych / zgubionych / rannych żołnierzy i ewakuują ich na wschodni brzeg Dniepru.


TUTAJ SA PODZIELONE OPINIE,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2022r. 08:31  
Cytuj

@ Art

1. Wątpię aby strona rosyjska robiła to ze względów humanitarnych.
Strona rosyjska jest raczej "przyciśnięta do ściany" brakami personalnymi.
Zbierają niedobitków z jednostek rozbitych na zachodnim brzegu Dniepru aby ich przegrupować na wschodnim brzegu i łatwiej tworzyć nowe oddziały.
Nikomu tam się nie chce jeździć od Zakładu Karnego do Zakładu Karnego i szukać nowych kandydatów, bo trudno mieć do nich zaufanie.
A ogłaszać powszechnej mobilizacji rosyjski rząd nie chce i nie będzie, ponieważ było by to poniżające z punktu widzenia międzynarodowej pozycji Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy - że niby Ukraina zmusiła Rosję do ogłoszenia powszechnej mobilizacji, niczym Niemcy w 1941 roku.
Zwłaszcza że to strona rosyjska jest stroną ofensywną.

2. Dla mnie wciąż nie ma pracy, ale 13 Września będę miał wypłatę kolejnej transzy "kieszonkowych" z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu - 745 złotych.

3. Moim zdaniem wojna na Ukrainie potrwa do końca Września, a potem - z uwagi na warunki pogodowe - działania wojenne będą musiały zostać zawieszone.
Jest pewne że ukraińska armia nie odzyska wszystkich utraconych obszarów które znalazły się pod rosyjską okupacją.
Gdzie się podziały słynne "wybuchy na Krymie" ?
Strona rosyjska uszczelniła tam obronę przeciwlotniczą poprzez ściągnięcie zaawansowanych zestawów ziemia-powietrze średniego zasięgu typu Buk M2/M3 i ataki ukraińskich dronów na Krymie się skończyły.
A przecież Prezydent Zełeński zapowiadał odbicie Krymu... a tu nawet Chersonia ukraińska armia nie odbiła.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2022r. 15:26  
Cytuj


A miało być tak pięknie
Obrazek
Wladimir mówi o Polsce, Ukrainie, Anglii i USA. Szczękościsk?



PS.
Ruskie dobrze płacą ochotnikom?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2022r. 17:30  
Cytuj

@ Art

Pro-rosyjscy najemnicy otrzymują od 2 do 6 tysięcy USD miesięcznie, w zależności od stanowiska pracy i posiadanych umiejętności.
Najlepiej opłacani są piloci i operatorzy artylerii kierowanej, bo o takich ludzi najtrudniej.
Najmniej dostają zwykłe "ziemniaki" okopowe, bo oni są produktem masowym.
Wystarczy zajechać pod kolonię karną i zawołać: "Ej, kto chce amnestię ?"
I już masz załadowany autokar.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2022r. 17:39  
Cytuj
To wspaniale. Myślisz ze Kim Jong-un zgodził się na amnestie w zamian za kupno ich rakiet? To Fjutin ma od razu milionową armie,,, głodną armie, bardzo zdesperowaną armie. Wyzwolą Ukrainę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2022r. 20:10  
Cytuj
CYTAT

@ Art

Najmniej dostają zwykłe "ziemniaki" okopowe, bo oni są produktem masowym.

I już masz załadowany autokar.



"Niezwykły" kartoflu vel ziemniaku, grulu,pyro itp.w każdym razie z Szówska-ciesz się.sciana
Autokar podjechał.good
Wsiadaj,drzwi zamykaj.potluczony
Mięso armatnie w drodze na front.jezyk

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2022r. 20:34  
Cytuj

@ Art

Federacja Rosyjska chce kupować broń i amunicję od Chińskiej Republiki Ludowej za pośrednictwem Korei Północnej.
Chiny eksportują do Korei Północnej, a Korea Północna będzie eksportować do Rosji, żeby nie było że Chiny wspierają rosyjską inwazję na Ukrainę.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2022r. 13:16  
Cytuj

Dzień Dobry.

Ukraińska armia nie zdołała dotychczas zająć lotniska w Nowej Kamionce.
W tej chwili - atakując z północnego-zachodu - toczy walki o opuszczoną wieś Schaslyve na obszarze tzw. "dzikich pól":

https://goo.gl/maps/5u4DowkbxLrMEYWX7


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2022r. 19:56  
Cytuj
Rosja to ma partnerstwo wyborowe. Dlaczego wierchuszka na wakacje jeździ na upadły Zachód. Chcą się dowartościować i dzieci wprowadzać do europejskich instytucji?

Białe niedźwiadki, smoki, łagry są takie sympatyczne dla nieelastycznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2022r. 22:47  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. Już 13 Września najbliższe "kieszonkowe" z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu - moje 745 złotych.
Ale mam zasiłek tylko do Grudnia 2022.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiązownicy wciąż nie znalazł dla mnie pracy...

2. Z najnowszych doniesień wynika że armia ukraińska rozbiła wojska rosyjskie na wschód od Charkowa i na północ od Izium.
Strona ukraińska miała nadzieję że rosyjski Front Wschodni całkowicie się załamie, ale w tym celu ukraińska armia musiała by odbić Izium:

https://goo.gl/maps/iqpezfWEXmQKiv7K8

Ponieważ kontrola nad miastem Izium umożliwia armii rosyjskiej "oskrzydlanie" od północy sił ukraińskich w Obwodzie Donieckim, gdzie rosyjskie wojska inwazyjne Frontu Wschodniego wciąż napierają w kierunku Bakhmut'u i Soledar'u.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2022r. 10:36  
Cytuj

Dziś już Piątek.

1. Według najnowszych informacji po stronie rosyjskiej jest już około 52 000 zabitych żołnierzy / pro-rosyjskich bojowników / pro-rosyjskich najemników.
Armia rosyjska utraciła na Ukrainie również 2.1 tysiąca czołgów, 4.6 tysiąca lekko opancerzonych pojazdów bojowych (BMP i BTR), 1.2 tysiąca haubic samobieżnych, 306 wielolufowych wyrzutni rakiet ziemia-ziemia, 239 samolotów bojowych, 211 helikopterów i 159 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych.

2. Od wczoraj armia rosyjska pilnie ściąga "posiłki" z terytorium Federacji Rosyjskiej w okolice miasta Izium, aby powstrzymać kontrataki ukraińskiej armii od północy.
Izium jest zniszczone w 80%, ale w ciągu pięciu miesięcy rosyjskie wojska dobrze się okopały pośród ruin i wyparcie ich stamtąd nie będzie łatwe.
Jeżeli armia ukraińska odbiła by Izium, to cały rosyjski Front Wschodni by się załamał.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2022r. 11:28  
Cytuj
kiedy wojna się skończy?

co kupiłeś z zasiłku ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2022r. 11:38  
Cytuj

@ paradoks

1. Strona ukraińska chce kontynuować wojnę aż do odzyskania granicy z 1991 roku, ale w tym celu ukraińska armia musiała by odbić Krym.

2. Co kupuję ?
Coś do jedzenia (najchętniej kabanosy wołowe), Pepsi, jakieś tanie ubrania (np. spodnie jeansowe za 75 złotych), czarną taśmę izolacyjną aby zakleić pęknięcia na siodełku roweru.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2022r. 16:18  
Cytuj

Są już najnowsze wiadomości prosto z frontu:

Do Izium przyleciały o 14:00 rosyjskie ciężkie helikoptery transportowe typu Mi-26, które wysadziły komandosów rosyjskich wojsk powietrznodesantowych, jako wsparcie dla lokalnego rosyjskiego kontyngentu.
Wiadomo że wojska ukraińskie jadą na Izium od północy i prawdopodobnie zaatakują Izium jeszcze dzisiaj wieczorem.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2022r. 06:45  
Cytuj
CYTAT

Dobry Wieczór.

1. Już 13 Września najbliższe "kieszonkowe" z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu - moje 745 złotych.
Ale mam zasiłek tylko do Grudnia 2022.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiązownicy wciąż nie znalazł dla mnie pracy...


Dekluzaklopotany
To rzeczywiście "kieszonkowe".Na podpaski ci wystarczy.jezyk
Gimbusy od starych dostają więcej,ale przynajmniej nie chcą być"znanymi politologami".good
Zasiłek masz nie"tylko"ale "aż"do grudnia,darmozjadzie.mlotek

Gmina nie znajdzie ci pracy,bo...chytry
Nie znajdzie czegoś,czego nigdy nie zgubiłeś.3m sie
Nie zgubiłeś, bo nie miałeś,patogenie.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2022r. 09:22  
Cytuj
CYTAT

@ paradoks

1. Strona ukraińska chce kontynuować wojnę aż do odzyskania granicy z 1991 roku, ale w tym celu ukraińska armia musiała by odbić Krym.

2. Co kupuję ?
Coś do jedzenia (najchętniej kabanosy wołowe), Pepsi, jakieś tanie ubrania (np. spodnie jeansowe za 75 złotych), czarną taśmę izolacyjną aby zakleić pęknięcia na siodełku roweru.



to wojna będzie nie skończona chyba ?
gdzie tak rowerem jeździsz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2022r. 10:57  
Cytuj

@ jusek

Właśnie w tym rzecz że pracowałem w sumie 13 miesięcy dla Gminy Wiązownica w ramach robót publicznych jako robotnik gospodarczy.
Dlatego ubiegam się u nich o stałą pracę, choćby jako urzędnik w Urzędzie Gminy (bo z wykształcenia jestem politologiem).
Zarejestrowałem się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu w Grudniu 2022 i dostałem zasiłek na rok (normalnie dają na pół roku, ale akurat w powiecie było wysokie bezrobocie).

@ paradoks

Do sklepu jeżdżę, do Powiatowego Urzędu Pracy lub do pracy.

-----------------------------------------------------------------------

Wracając do wydarzeń na Ukrainie:
Armia ukraińska szturmuje Izium od północy, ale dotychczas nie zdołała zająć miasta.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2022r. 14:33  
Cytuj
CYTAT

@ jusek

Właśnie w tym rzecz że pracowałem w sumie 13 miesięcy dla Gminy Wiązownica w ramach robót publicznych jako robotnik gospodarczy.
Dlatego ubiegam się u nich o stałą pracę, choćby jako urzędnik w Urzędzie Gminy (bo z wykształcenia jestem politologiem).
Zarejestrowałem się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu w Grudniu 2022 i dostałem zasiłek na rok (normalnie dają na pół roku, ale akurat w powiecie było wysokie bezrobocie).
------

Wracając do wydarzeń na Ukrainie:
Armia ukraińska szturmuje Izium od północy, ale dotychczas nie zdołała zająć miasta.



Kto powiedział że MUSISZ pracować w gminie Wiązownica?co
Jest wiele firm które wysyłają pracowników w delegacje.
Jest tylko dwa problemy z tym związane.chytry
Praca jest poza miejscem zamieszkania,a ty nie "odciąłeś pępowiny"i wolisz być pasożytem w rodzinie.
Drugi-Jesteś leniem i nierobem.Profesjonalnie.sciana

Świadczy o tym twoje luźne podejście do pracy"...ubiegam się u nich o stałą pracę,choćby jako urzędnik w Urzędzie Gminy..."
Wasza Impotencja czyni tym wielki zaszczyt,tak stoickim podejściem do problemu.zdegustowany

"Bezrobie"z Szówska.mlotek
Wal od razu do jakiegoś ministerstwa albo państwowej spółki.potluczony
Co będziesz marnował swoje"umiejętności"?nie wiem

Niedługo będzie wakat po Mateószku.good

Będę cię odwiedzał.ok
-----
PS.Kiedy pisałeś Iziumie ok.godz.10-tej miasto było już otoczone i niemal wolne o kacapów.
Coś farfoclu miałeś nieaktualne dane.jezyk

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2022r. 15:46  
Cytuj

@ jusek

To ja tu jestem ekspertem.

Izium jest pod kontrolą wojsk rosyjskich, ale szykują się do ewakuacji aby uniknąć okrążenia przez wojska ukraińskie.
Ze strony rosyjskiego dowództwa jest rozkaz do generalnego odwrotu w kierunku Kreminny w Obwodzie Ługańskim, zajętej przez wojska rosyjskie 18 Kwietnia:

https://goo.gl/maps/MA1ih9FJ8iS2Mz546


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2022r. 17:26  
Cytuj
CYTAT
@ jusek

To ja tu jestem ekspertem.



Juzek ściero, widzisz jak ekspert cie pojechał głąbie:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2022r. 18:09  
Cytuj

1. Wojska ukraińskie podjęły próbę przebicia się przez rosyjskie linie w kierunku wschodnim aż do Lisiczańska i Siewierodoniecka, ale wojska rosyjskie kontratakowały od północy (z Kreminny) i ukraińska armia nie zdołała wejść do Lisiczańska.

2. Za wycofującymi się wojskami rosyjskimi zostało bardzo dużo porzuconych pojazdów wojskowych, prawdopodobnie zepsutych lub bez paliwa.
Wielu rosyjskich żołnierzy wycofywało się pieszo (około 50% dostało się do ukraińskiej niewoli).

3. Strona ukraińska popełniła istotny błąd taktyczny próbując nacierać na Lisiczańsk, bez wcześniejszego odbicia Kreminny (która w stosunku do Lisiczańska jest na północ i na zachód).
Część ukraińskich jednostek została odcięta i zniszczona na zachodnich przedmieściach Lisiczańska.

P.S. Ukraińska armia przesunęła Front Wschodni o 60 kilometrów na wschód w ciągu zaledwie trzech dni.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2022r. 10:13  
Cytuj
CYTAT (Thomas-W)
@ jusek

To ja tu jestem ekspertem.


Wiadome.


Kto wojnę wygrywa ?


@ paradoks

Do sklepu jeżdżę, do Powiatowego Urzędu Pracy lub do pracy.

całorocznie rowerem jeździsz? ja cołorocznie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2022r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
@ jusek

To ja tu jestem ekspertem.



Juzek ściero, widzisz jak ekspert cie pojechał głąbie:cwaniak:


Neptunkujezyk
Inteligencie z banana strugany.sciana
Tylko ty widzisz w nim eksperta.
On jest narcyzem i trudno aby miał obiektywne podejście do tego co robi.Może gdyby podjął leczenie?mlotek
Tworzycie wspaniały tandem,niczym z filmu"Głupi i głupszy".potluczony

Czyli że w Urzędzie Gminy(i nie tylko) pracują niekompetentne osoby,które tak jak ja,nie widzą jego potencjału intelektualnego.zaklopotany
Widzę natomiast tylko pasożyta i nieroba.chytry

Wracając do filmu,ty mi pasujesz do tego"głupszego".całus

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Wrz 2022r. 11:23  
Cytuj

@ paradoks

Ja też przez cały rok.

1. Według najnowszych informacji, armia rosyjska utraciła na Ukrainie około 53 000 żołnierzy / pro-rosyjskich bojowników / pro-rosyjskich najemników.
A także 4.6 tysiąca lekko opancerzonych pojazdów bojowych (BMP i BTR), 2.2 tysiąca czołgów, 1.3 tysiąca haubic samobieżnych, 311 wielolufowych wyrzutni rakiet ziemia-ziemia, 242 samoloty bojowe, 213 helikopterów i 162 samobieżne zestawy przeciwlotnicze.

2. Potwierdziły się informacje o nieudanej próbie odbicia przez ukraińską armię Lisiczańska.
Wschodnią grupę rosyjskich wojsk inwazyjnych uratowały przed całkowitym rozbiciem formacje z Izium, które wycofały się do Kreminny i stamtąd "z marszu" kontratakowały w kierunku południowym.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »