NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 72 73 74 75 76 77 78 ... » »»
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 02:19  
Cytuj
[cytat][justify]1. @ stalowe

Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu, ani Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiązownicy, nie potrafią nic dla mnie znaleźć.
A ja bardzo chcę pójść do jakiejś pracy.

Nie mogą znależć dla ciebie"bidoku"pracy?:szok:
A to dopiero lenie.chytry
Ciebie rozumiem-nie szukasz roboty, bo od tego wg ciebie, są inni.mlotek
Typowy leń,nierób,posranieć i roszczeniowiec,tyle że jesteś Ferdek z Szówska...zaklopotany

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 02:19  
Cytuj

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 176
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 12:54  
Cytuj
Thomas zrobił wielki błąd podając swoje nazwisko w internecie.
Musi trafić na pracodawcę który nie wyszuka o nim żadnych informacji.
W sieci zaistniał jako człowiek "dziwny" niepotrafiący sobie w życiu poradzić. Kto by zatrudnił taką osobę ? Chyba że do takich prac gdzie nie wymaga się zbyt wiele od danej osoby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 17:52  
Cytuj

Dzisiaj mijałem schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Jarosławiu (na Sanowej 11) i widziałem przed budynkiem trzy palety z kostką brukową.
Zgaduję że - w ramach aktywizacji - to właśnie bezdomni będą tę kostkę układali.
Oczywiście pracując za darmo, "w wolontariacie".
To jest właśnie "tanie państwo" po 8 latach rządów PiS-u.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
Thomas zrobił wielki błąd podając swoje nazwisko w internecie.
Musi trafić na pracodawcę który nie wyszuka o nim żadnych informacji.
W sieci zaistniał jako człowiek "dziwny" niepotrafiący sobie w życiu poradzić. Kto by zatrudnił taką osobę ? Chyba że do takich prac gdzie nie wymaga się zbyt wiele od danej osoby.


Podał dane dobrowolnie.zaklopotany
Każdy ma do nich dostęp.good

Prowadzi nielegalną zbiórkę kasy podając numer swojego konta i zwracając się do internautów o wpłaty.Żebrak?placze
Co na to "skarbówka"?co

"Dziwny"to był świat,ale w piosence Czesława Niemena.On jest"zjechany".3m sie
Jest kwintesencją człowieka patogena.mlotek

Kto go zatrudni?chytry
Już pisałem-Tatrzański Park Narodowy na stanowisko"zarodowy zapładniacz kozic w biegu'?potluczony

Co roszczeniowiec potrafi w miarę dobrze robić?zdegustowany
Osobiście pracy mam tyle że byłoby to 30 godzin na dobę i 9 dni w tygodniu,dlatego idę tam,gdzie płacą najwięcej,czyli max ok.200 hours miesięcznie.
Nie mam zamiaru"zajebać"się robotą,a potem wydawać na lekarzy.sciana

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 19:54  
Cytuj
CYTAT

To jest właśnie "tanie państwo" po 8 latach rządów PiS-u.


No to szykuj się ! Jeszcze parę miesięcy PiS straci władze to będziesz odganiał się od urzędników z pośredniaka.smiech2 zasypie cię ofertami pracy przed tym zasiłkami dla bezrobotnych jezyk Pożyjesz sobie na koszt państwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 21:29  
Cytuj

Zwyczajnie brakuje normalnej pracy.
Gmina Wiązownica woli "wypożyczać" uczestników programu zatrudnienia socjalnego z Centrum Integracji Społecznej w Pawłosiowie, niż normalnie - przynajmniej sezonowo - zatrudniać ludzi w ramach robót publicznych.
Nie zdziwię się jeżeli za jakiś czas gmina będzie "wypożyczała" bezdomnych ze schroniska w Jarosławiu, żeby odrabiali koszty swojego utrzymania w schronisku.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Cze 2023r. 23:20  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
Pożyjesz sobie na koszt państwa.

"Państwo to ja'-mówił chyba Napoleon albo Ludwik,któryś tam.chytry
Czyli teraz,na tej samej zasadzie,PiSożyd z Szówska,żyje na Twój ,mój,nasz koszt.sciana

Brzydzisz się pracą nierobie?co
Idz do rządu.potluczony
Tam będziesz robił"ustawki"dla swoich,a potem"swoi",dla ciebie ,ciulu walcowany.zaklopotany

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 09:59  
Cytuj

1. Gdybym dostał jakąkolwiek propozycję pracy, to poszedłbym do pracy.

2. Ukraińska armia nie zdołała odbić Bachmutu.
Wydaje się że cały potencjał ukraińskiej kontrofensywy na Froncie Wschodnim został wytracony.
Utracono nawet pewną ilość czołgów typu Leopard 2A4, które - zgodnie z przypuszczeniami - okazały się być łatwopalne z tytułu hydraulicznego mechanizmu obracania wieżyczki zasilanego łatwopalną cieczą.
Zwyczajnie spaliły się.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 10:48  
Cytuj
CYTAT

1. Gdybym dostał jakąkolwiek propozycję pracy, to poszedłbym do pracy.



Dostać powinieneś,ale kopa.mlotek
Człowieku o rozumku Kubusia Puchatka i mentalności Waldusia Kiepskiego.zaklopotany
Praca sama do ciebie"nie przyjdzie",ale skoro wolisz"walić gruchę"na zasiłku,robić z siebie durnia i nieudacznika w necie,twoja sprawa.potluczony

Jedz na Ukrainę i tam osobiście licz rozbite kacapskie tanki.
Zawsze tam dostaniesz pracę,a przy odrobinie szczęścia,pocisk kal.7,62 mm.w głupi łeb.sciana

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 14:15  
Cytuj
CYTAT
1. Gdybym dostał jakąkolwiek propozycję pracy, to poszedłbym do pracy.


co to znaczy dostał?

To napisz dokładnie jak szukasz pracy? Może robisz coś źle albo czegoś nie robisz

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 15:51  
Cytuj

Właśnie ja też nie rozumiem dlaczego ani Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu, ani Urząd Gminy Wiązownica nie potrafią nic dla mnie znaleźć.
Komisja Europejska - ta od środków unijnych - też nie jest w stanie mi pomóc.
Miałem nadzieję że może Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) Stanów Zjednoczonych wymyśli dla mnie jakąś subwencję, ale nie ma z ich strony żadnego zainteresowania.
Dlatego piszę tutaj na forum Stalowego Miasta, w nadziei że ktoś coś wymyśli żeby zorganizować mi wreszcie miejsce pracy albo żebym dostał jakiś zasiłek socjalny.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 18:13  
Cytuj
CYTAT (Thomas-W)

Właśnie ja też nie rozumiem dlaczego ani Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu, ani Urząd Gminy Wiązownica nie potrafią nic dla mnie znaleźć.
Komisja Europejska - ta od środków unijnych - też nie jest w stanie mi pomóc.
Miałem nadzieję że może Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) Stanów Zjednoczonych wymyśli dla mnie jakąś subwencję, ale nie ma z ich strony żadnego zainteresowania.
Dlatego piszę tutaj na forum Stalowego Miasta, w nadziei że ktoś coś wymyśli żeby zorganizować mi wreszcie miejsce pracy albo żebym dostał jakiś zasiłek socjalny.



To nie jest szukanie pracy. To robienie prowokacji na forum.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 19:30  
Cytuj

@ Agnieszka

Chyba prowokacji do szukania dla mnie pracy... może ktoś coś będzie w stanie dla mnie załatwić / zorganizować.
Jakiś czas temu napisałem e-mail-a do GOPS-u w sprawie mojego bezrobotnego wujka który mieszka po sąsiedzku (w domu obok) i dostał rentę socjalną (chyba 650 złotych na miesiąc) + dowożą mu z gminy jedzenie i wody mineralne.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 587
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 21:32  
Cytuj
Przestań idioto już takie głupoty pisać. Mogę ci wpłacić na konto 10 zł jeżeli obiecasz że kupisz za to sznurek i się powiesisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Cze 2023r. 21:47  
Cytuj

1. @ stalowe

Może być 10 złotych.

2. Ukraińska armia atakuje w kierunku Krasnej Hory i Soledaru, pośrednio dążąc do odzyskania Bachmutu ale idzie średnio.
Strona rosyjska rzuciła do walki rezerwy żołnierzy z drugiej linii i postawiła w stan gotowości rezerwy na trzeciej linii (w samej Rosji, przy granicy z Ukrainą).

3. Po stronie rosyjskiej jest już około 215 000 zabitych żołnierzy / bojowników pro-rosyjskich milicji ludowych / pro-rosyjskich najemników od Wagnera.
Po stronie ukraińskiej jest około 52 000 zabitych żołnierzy.

Poniżej pamiątkowa fotografia jednej z ulic w Mariupolu, z Maja 2023 roku:

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 12 Cze 2023r. 11:10  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Z najnowszych informacji wynika że armia ukraińska wytraciła na froncie już prawie wszystkie zachodnie czołgi i potrzebuje więcej, zwłaszcza Leopardów 2 w wersji A6.
Bez tego ukraińska armia nie odbije Bachmutu.

2. Ja dzisiaj dostałem e-mail'a z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownicy, żebym kontaktował się z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarosławiu... a przecież ja jestem zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosław.
Ja tych e-mail'i do gminy w sprawie pracy nie piszę z nudów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Cze 2023r. 16:41  
Cytuj
No i jak Tomaszku, wezmą Krym do wyborów w USA?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 12:36  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Dzwoniłem dziś do Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu i wciąż żadnej pracy dla mnie nie ma.
Z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiązownicy żadnej odpowiedzi nie ma.

2. @ Art

Dotychczas ukraińska armia nie zdołała odbić nawet Bachmutu, a ty byś już chciała Krym ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11656
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 14:01  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 15:26  
Cytuj

Minęła 15:00 i są już najnowsze informacje prosto z frontu:

1. Ukraińska armia jest w tej chwili około 60 kilometrów na północ od Mariupola i próbuje posuwać się na południe, ale ponosi przy tym ciężkie straty w pojazdach inżynieryjnych które muszą jechać przodem aby robić luki w rosyjskich polach minowych.
Brakuje również żołnierzy: rzucono już do walki ostatnią falę rezerwistów z powszechnego poboru.

2. Poniżej cmentarzysko zachodnich czołgów i bojowych wozów piechoty zniszczonych ogniem rosyjskiej artylerii polowej:

Obrazek

3. Poniżej roboty publiczne w Mariupolu, zorganizowane przez tamtejszy Powiatowy Urząd Pracy:

Obrazek

Dzięki temu bezrobotni mogą znaleźć przynajmniej sezonowe zatrudnienie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 16:31  
Cytuj
Po wojnie to na wschodniej i południowej Ukrainie będzie boom budowlany. Roboty będzie masa. Wszyscy inwestorzy już ustawiają się w kolejce z kredytem i ofertą a przekupni Ukraińcy przekonają wszystkich do suwenirów.
Ministra Nowaka pewnie wypuszcza na czas żeby zadbał o nasze interesy. To potrwa jeszcze do wyborów w USA wiec będzie więcej. Ruskie również zaczęły dewastować infrastrukturę Krymu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 17:01  
Cytuj

@ Art

Warto zauważyć że w Sierpniu 2023 mija 1.5 roku od Lutego 2022 roku, co dla tysięcy Ukraińców oznacza koniec prawa do tymczasowego zakwaterowania w Polsce.
Czeka ich przeprowadzka do polskich schronisk dla bezdomnych lub powrót na Ukrainę w celu zasilenia szeregów ukraińskiej armii.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 18:10  
Cytuj
Nie wiem co będzie ale wiemy co może być. Jeżeli Ukraińcy podadzą nam pomocna dłoń przy odbudowie ich kraju za naszą pomocną dłoń na wojnie to będziemy im pomagać w akcesie EU.
Dla nas najważniejsze jest wejście Ukrainy do NATO. EU przy galopującej niemiecko-francuskiej feudalizacji zapewne złamie Ukrainę kredytami i łapówkami a my wtedy nie będziemy mieli interesu w wejściu ich gigantycznego przemysłu rolno-spożywczego do EU i powinniśmy się zastanawiać co dla nas w zamian juz teraz. Prawo do cywilizowanego pochówku w grobie jest na pewno gestem dawno oczekiwanym a wypuszczenie lwów rzeczą pierwszą, te już są wiec możemy prosić o następne.

NATO to bardzo dłuższa sprawa umiech Z perspektywy czasu gdy czytam różne wspomnienia to nas obdarli do kości przy wsparciu Rezydentury.
Ukraina rezydentury może nie mieć,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 20:05  
Cytuj

1. @ Art

Najbardziej niepokoi mnie to że w Polsce nie został ani jeden sprawny czołg typu T-72 (wszystkie pojechały na Ukrainę), a i czołgów typu PT-91 zostało tylko 170 (60 pojechało na Ukrainę).
Oczywiście dla regularnych polskich Wojsk Lądowych wystarczy, ale gdyby polska Obrona Terytorialna potrzebowała czołgów na drugiej linii, żeby okopać na stacjonarnych pozycjach obronnych, to nie dostali by nic.
Zwracam na to uwagę, ponieważ rosyjska armia chętnie dostarcza czołgi pro-rosyjskim milicjom ludowym z Doniecka i Ługańska... a więc takim właśnie wojskom drugiej linii.
U nas "terytorialsi" czołgi mogą sobie na zdjęciach w internecie obejrzeć, albo ewentualnie na paradzie w Warszawie z okazji 15 Sierpnia.

2. Rosyjscy żołnierze zdobyli dzisiaj porzucony przez Ukraińców czołg typu Leopard 2 w wersji A6, znany pośród żołnierzy rosyjskiej piechoty jako "Pantera".
To straszliwy cios dla ukraińskiej armii, ponieważ w ręce rosyjskich inżynierów wpadła najnowsza wersja Leoparda 2.
Wersja A6 wyposażona jest w armatę z lufą o długości 55 kalibrów, zdolną - po załadowaniu niemieckimi pociskami podkalibrowymi - przebić na wylot większość rosyjskich czołgów.

3. Stany Zjednoczone zapowiedziały dzisiaj dostarczenie ukraińskiej armii kolejnych 15 bojowych wozów piechoty "Bradley" i 10 kołowych transporterów opancerzonych piechoty "Stryker", aby zrównoważyć to co ukraińska armia zdążyła utracić.
Tymczasem Ukraina kupiła od Polski 160 kołowych transporterów opancerzonych "Rosomak" w wersji z działkami automatycznymi kaliber 30 mm, które już walczą na froncie i podobno sprawdzają się dobrze (pod warunkiem że są osłaniane przez czołgi).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Cze 2023r. 23:22  
Cytuj
Nie martw się, ruskie nawet bombę atomowa wykradły. Oni wszystko wykradną, ludzie zindoktrynowani i przemieleni.


To nie znaczy jednak ze potrafią wszystko zbudować co ukradli. Bo gdyby potrafili to komunizm by działał lepiej od radzieckiej deski nad dziurą w ziemi.

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 72 73 74 75 76 77 78 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »