NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 53 54 55 56 57 58 59 ... » »»
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 21:22  
Cytuj
No ktoci powiedział o tym tanim węglu? nie puszczaj smierdzacych bąków tylko opowiadaj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 21:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 21:23  
Cytuj
Pewnie ze powiem, TVN. Tylko nie mów nikomu good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 22:26  
Cytuj
Anonimowy darczyńcu mogę prosić jeszcze o 2 tyś. Bo znalazłem fajne fele ale za 14 tys. 2 tys dam że swoich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2023r. 22:56  
Cytuj
CYTAT
Pewnie ze powiem, TVN. Tylko nie mów nikomu good


Tak jak myślałem , nie poznamy historii o tanim węglu, nie elegancko puszczać brzydkie bąki w towarzystwie a potem palić Frana...
Ale to u was standard...
Rozwiniecia twojej teorii o celowym podniesieniu cen paliw aby zbić inflację też się nie doczekałem nie wiem
Jak byś czasami włączył ten tvn to może coś by do dyńki z zewnątrz dotarło, kokon tvp odcina wam dopływ tlenu co jest destrukcyjne w połączeniu z wypuszczanymi bąkami...efekty widać w każdym temacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 12:32  
Cytuj
@mark30


Dzięki za przelew na konto!
Przydadzą się pieniążki, na pewno pomoge jakimś bezrobotnym.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 587
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 15:48  
Cytuj
CYTAT
@mark30


Dzięki za przelew na konto!
Przydadzą się pieniążki, na pewno pomoge jakimś bezrobotnym.

Pozdrawiam


Tylko nie takiemu bezrobotnemu z wyboru jak Tomasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 16:45  
Cytuj
Jak z wyboru? Przecież nie było ogłoszeń o pracę dla politologów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10532
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 17:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT

No kto ci powiedział o tym tanim węglu?

Pewnie ze powiem, TVN. Tylko nie mów nikomu good


Tak jak myślałem , nie poznamy historii o tanim węglu, nie elegancko puszczać brzydkie bąki w towarzystwie a potem palić Frana...
Ale to u was standard...
Rozwiniecia twojej teorii o celowym podniesieniu cen paliw aby zbić inflację też się nie doczekałem nie wiem
Jak byś czasami włączył ten tvn to może coś by do dyńki z zewnątrz dotarło, kokon tvp odcina wam dopływ tlenu co jest destrukcyjne w połączeniu z wypuszczanymi bąkami...efekty widać w każdym temacie


Ja stosuje dotlenianie szokowe, Korwin rano, Grety w południe a Donek wieczorem. Nie wiem, nie znam się, nie słyszałam o tym co Ty tam wypisujesz bo jestem zarobiona. Destylat nie może wystygnąć raz podpalony. Ekologicznie utylizuje nadwyżkę cukru i węgla. Wyszło mi z danych GUS ze zapotrzebowanie na ciepło spada systematycznie od 30 lat a ceny systematycznie rosną. Zieloni dają się ćwiartować ze to prawda. Zapotrzebowanie spadło o 1/2 a ceny odwrotnie czyli 2. To daje ocenę 4. Dla orłów jest 5 a dla nauczyciela 6 cool girl

Dziczki nie żrą pietruszki i co ja mam teraz zrobić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 17:37  
Cytuj
CYTAT
Jak z wyboru? Przecież nie było ogłoszeń o pracę dla politologów.



Jaki z niego politolog ? Jak z koziej dupy trąbka. Tylko się tak przedstawia.
Większość ludzi nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie. A choćby nawet politolog nie może ukladac kostki brukowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 18:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT

No kto ci powiedział o tym tanim węglu?

Pewnie ze powiem, TVN. Tylko nie mów nikomu good


Tak jak myślałem , nie poznamy historii o tanim węglu, nie elegancko puszczać brzydkie bąki w towarzystwie a potem palić Frana...
Ale to u was standard...
Rozwiniecia twojej teorii o celowym podniesieniu cen paliw aby zbić inflację też się nie doczekałem nie wiem
Jak byś czasami włączył ten tvn to może coś by do dyńki z zewnątrz dotarło, kokon tvp odcina wam dopływ tlenu co jest destrukcyjne w połączeniu z wypuszczanymi bąkami...efekty widać w każdym temacie


Ja stosuje dotlenianie szokowe, Korwin rano, Grety w południe a Donek wieczorem. Nie wiem, nie znam się, nie słyszałam o tym co Ty tam wypisujesz bo jestem zarobiona. Destylat nie może wystygnąć raz podpalony. Ekologicznie utylizuje nadwyżkę cukru i węgla. Wyszło mi z danych GUS ze zapotrzebowanie na ciepło spada systematycznie od 30 lat a ceny systematycznie rosną. Zieloni dają się ćwiartować ze to prawda. Zapotrzebowanie spadło o 1/2 a ceny odwrotnie czyli 2. To daje ocenę 4. Dla orłów jest 5 a dla nauczyciela 6 cool girl

Dziczki nie żrą pietruszki i co ja mam teraz zrobić?

Odpowiedź godna morawieckiego zapytanego o cenę chleba... konkretnie potrafisz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 20:08  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. Dowodzona przez polskie Ministerstwo Obrony Narodowej koalicja na rzecz czołgów Leopard 2A4, zdołała zebrać dla ukraińskiej armii w drodze międzynarodowej zbiórki 30 egzemplarzy.

2. Niemcy zawiązały osobną koalicję, zbierającą czołgi Leopard 2 w wersji A6. Ile zbiorą ?
Niemcy, Dania i Portugalia deklarowały w sumie 32 czołgi typu Leopard 2A6/A7.

3. Fiński rząd Sanny Marin "zawalił" - nie da czołgów, a jedynie pojazdy zabezpieczenia technicznego na podwoziu czołgów Leopard 2.

4. Wielka Brytania podobno już wysłała 14 Challenger'ów 2, Stany Zjednoczone zadeklarowały 31 Abrams'ów.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 20:54  
Cytuj
W telewizji fajnie ułożone są programy informacyjne. Pierwsze wydarzenia na Polsacie drugie Fakty TVN później wiadomości TVP. Trzeba obejrzeć wszystkie, nie można ograniczać się do jednej stacji. Zawsze trzeba wysłuchać dwóch stron i dopiero zacząć wyciągać wnioski.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Lut 2023r. 21:19  
Cytuj

Powyższe zestawienie obejmuje jedynie "czołgi ciężkie", natomiast równolegle NATO zadeklarowało dostarczenie pewnej ilości "czołgów średnich":

1. Niemcy, Niderlandy i Dania dostarczą co najmniej 100 (maksymalnie 178) egzemplarzy Leopardów 1 w wersji A5 (do końca 2023 roku);
2. Rząd Polski planuje wysłać w Marcu 2023 roku 60 egzemplarzy czołgów PT-91 i 16 T-72A/M1.

Więc w sumie ukraińska armia otrzyma od NATO około 300 czołgów różnego typu, zarówno ciężkich jak i średnich.

3. Tymczasem Stany Zjednoczone desperacko poszukują źródła taniego uzbrojenia które można by wysyłać ukraińskiej armii - najnowszym pomysłem jest wysłanie broni produkcji irańskiej, którą Marynarka Wojenna USA przejęła podczas prób przemytu do Jemenu (dla pro-irańskich milicji).
W sumie ponad 5000 karabinów AK-47/AKM oraz około 1 600 000 naboi kalibru 7.62 x 39 mm.

4. Pro-rosyjscy komentatorzy na YouTube zwracają uwagę, że jakkolwiek strona rosyjska ponosi ciężkie straty, to ukraińska armia zużywa kilka tysięcy naboi karabinowych żeby zabić jednego rosyjskiego żołnierza.
Wynika to ze stosowania taktyki "węża ogrodowego", a przecież ukraińska armia musi skądś te naboje brać.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 04:37  
Cytuj
Niemcy szkolą w Polsce Ukraińców w obsłudze czołgów Leopard.
Paradoks.co
Jak cofnąć się czasie,już raz w Polsce mieliśmy niemieckie czołgi z obsługą.zdegustowany
Było to w latach 1939-45.
Mój dziadek,gdyby żył, pewnie teraz na ich widok, poszedłby odkopać pancerfausty...good
Historia kołem tj.czołgiem się toczy.potluczony
Znów Niemcy przeciwko sowietom?chytry

PS.Tomciuzaklopotany
Co mnie obchodzi typ czołgu,że jest wersja T-99 PiS,czy T-200 HWDP?Nic!nie wiem
Albo kaliber czy długość naboju do kałacha?mlotek
Dla ciebie pewnie ma znaczenie "rozmiar",ale mnie nie obchodzi co i o jakiej średnicy sobie wsadzasz do d...zarumieniony

Jeszcze jedno-Podaj numer swojego konta nie w Banku Spółdzielczym,a w Banku Spermy.3m sie
Widziałem ogłoszenie w podhalańskiej gazecie,ze szukają inseminatora.
Pewnie jako "dawca"sporo zarobisz.ok

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 05:32  
Cytuj
MKOI wzywa Ukrainę, aby wycofała się z bojkotu igrzysk w Paryżu.
Ukraińcy odpowiedzieli że zgodzą się, pod warunkiem,że sowieci grając w tenisa,profilaktycznie, nie będą używali rakiet.
Na początek niech nie strzelają z Iskanderów.potluczony

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 08:58  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Armia ukraińska zdołała odepchnąć wojska rosyjskie od Wuhledar'u o 1 kilometr na południe, zażegnując - przynajmniej tymczasowo - ryzyko zamknięcia Wuhledar'u w okrążeniu*.

2. Ukraińska obrona Bakhmut'u trzyma się twardo - armia rosyjska nie zdołała dotychczas zająć żadnej części miasta.

3. Moim zdaniem strona polska niepotrzebnie zamyka przejścia graniczne z Białorusią. W tej chwili zamknięte są cztery z sześciu, co uderza w gospodarki obu krajów i psuje relacje dwustronne.
Białoruś nigdy nie wspierała aktywnie rosyjskiej inwazji na Ukrainę i - najwyraźniej - nie ma takich planów.
Gdyby białoruski rząd miał takie plany to nie wysyłał by rosyjskim wojskom inwazyjnym czołgów i amunicji, które przecież były by potrzebne białoruskiej armii.

4. Strona białoruska ogłosiła że operacja odparcia polskiej inwazji przed Brześciem zakończyła się sukcesem - wojska nieprzyjaciela zostały otoczone i zniszczone.
Ale w rzeczywistości "odparcie inwazji" polegało chyba tylko na likwidowaniu miejsc pamięci po partyzantach polskiej Armii Krajowej.
Różne pomniki, tablice, obeliski, nieformalne cmentarze polowe pośród lasów - białoruskie władze zwyczajnie zniszczyły, aby zatrzeć jakiekolwiek ślady że tam na zachodniej Białorusi kiedyś było państwo polskie, zanim w 1945 roku puszczono nową granicę.
Takie posunięcie białoruskich władz uderza również w polską mniejszość narodową na Litwie, która zamieszkuje głównie obszar przy granicy z Białorusią.
Właśnie przy granicy z Białorusią, a nie przy granicy z Polską, więc można domyślać się że litewscy Polacy są potomkami Polaków z obszaru dzisiejszej Białorusi.
Nieprzychylna polityka białoruskich władz sprawiła, że tylko w latach 2011 - 2021 populacja Polaków na Litwie spadła o 8.5% (do 183 000).
Obecnie największa grupa polskich emigrantów mieszka w Niemczech - ponad 800 000 obywateli polskich, którzy wyjechali tam głównie po wejściu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

* Mariupol bronił się skutecznie dopóki armia ukraińska była w stanie utrzymywać pod kontrolą jakiekolwiek obszary dookoła miasta, nawet pomimo odcięcia miasta od strony północnej.
Utrata przedpoli wokół miasta i wycofanie się przez ukraińską armię do wnętrza miasta, umożliwiły rosyjskiej armii bezpośredni szturm na miasto i zdobywanie kolejno dzielnicy za dzielnicą.

P.S. Dawno temu wielu Polaków mieszkało w Wielkiej Brytanii - w 2016 roku było to nawet około 900 000.
Jednak Brexit - wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - dużo zmienił i liczba Polaków spadła do 691 000 z tendencją do dalszego spadku.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 11:09  
Cytuj
Nie pisze się: „Dzień Dobry”

tylko pisze się: Dzień dobry.

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 14:02  
Cytuj

@ Aguś

1. Kochany Skarb.

2. Rząd Danii "zawalił" i wycofał się z oferty przekazania ukraińskiej armii czołgów typu Leopard 2A6:

https://geekweek.interia.pl/militaria/news-koalicja-leopardow-2-przelamana-dwa-kraje-nie-zamierzaja-prz,nId,6601489

Zaś rząd Portugalii zmniejszył zadeklarowaną liczbę czołgów typu Leopard 2A6 z czterech do trzech.
To oznacza że Niemcy i Portugalia wyślą ukraińskiej armii zaledwie... 17 czołgów typu Leopard 2A6.
A jeszcze wczoraj pisałem że będą 32.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 240
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd: St.W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 14:18  
Cytuj
CYTAT
@ Aguś

1. Kochany Skarb.


air kiss

-Agnieszka-
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 14:24  
Cytuj

Tymczasem minęła 14:00.

1. W ciągu dzisiejszego dnia, trzy rosyjskie manewrujące pociski rakietowe (cruise) typu 3M-14 trafiły w obiekty we Lwowie, zaś szczątki czwartego znaleziono na polu ornym w Mołdawii - najwyraźniej uległ awarii i rozbił się podczas przelotu nad Mołdawią.
Od jakiegoś czasu, manewrujące pociski rakietowe z rosyjskich okrętów podwodnych na Morzu Czarnym dosyć często przelatują nad Mołdawią i Rumunią.
Zarówno mołdawska jak i rumuńska obrona przeciwlotnicza do tej pory nie zdołały zestrzelić żadnego.
Również polska obrona przeciwlotnicza nie zdołała strącić dwóch rosyjskich manewrujących pocisków rakietowych które zniszczyły suszarnię zboża w Przewodowie - do tej pory nie wiadomo gdzie w tym czasie był Minister Błaszczak i co się stało z pieniędzmi które poszły dla polską obronę przeciwlotniczą.
Wtedy - 15 Listopada 2022 roku - na polach na wschód od Przewodowa powinien stać polski samobieżny zestaw przeciwlotniczy, lub ewentualnie sam Minister Błaszczak z ręczną wyrzutnią rakiet "Piorun" na ramieniu (+ ewentualnie jego kierowca żeby trzymać parasol nad Ministrem).
Tymczasem żadnej obrony przeciwlotniczej nie było.

2. I kiedy wreszcie będzie dla mnie jakaś praca albo zasiłek ?
Bo w tym miesiącu spodziewam się dostać tylko 125 złotych zwrotu z Urzędu Skarbowego w Jarosławiu.
Dlaczego polski rząd nie interweniuje w tej sprawie w Urzędzie Gminy Wiązownica, gdy tymczasem kolejne rosyjskie manewrujące pociski rakietowe zmierzają z okrętów podwodnych na Morzu Czarnym w kierunku polskiej granicy ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 15:12  
Cytuj
CYTAT
Nie pisze się: „Dzień Dobry”

tylko pisze się: Dzień dobry.


Nie wymagasz zbyt dużo od Tomasza ?potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 20:50  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć halę produkcyjną załadowaną zabitymi pro-rosyjskimi najemnikami od Wagnera, których ukraińscy żołnierze pakują do trumien przed wysyłką do Rosji:

https://www.youtube.com/watch?v=pWCrASdmam0

Ostatnio głośny był przypadek pro-rosyjskiego najemnika który wrócił do Rosji w wyniku wymiany jeńców, po tym gdy poddał się ukraińskim żołnierzom.
Rozbito mu głowę młotem. To już drugi taki przypadek.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 5 Sty 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lut 2023r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
Dobry Wieczór


Nauka poszła w las...sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Lut 2023r. 13:05  
Cytuj

Prezydent Joe Biden dał znać że skraca swoją wizytę w Polsce i będzie ona 1-dniowa (od 21 do 22 Lutego).
Wcześniej planował być w Polsce dwa dni (od 20 do 22 Lutego).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4979
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 17 Lut 2023r. 13:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dobry Wieczór


Nauka poszła w las...sciana

@e2rdƨ
To las, "przyszedł"do Szówska.jezyk
W kwestii pisowni tych dwóch słów,jego polonistka jest w ciężkiej traumie.sciana
A wiedza?chytry
Nawet nie "trafiła pod strzechy",czego chciał Adam Mickiewicz.zdegustowany
Za to słoma, z butów mu wystaje....potluczony

Fspułczóję Paniom z PUP,kture niemogom załatfić nierobowi pracy.placze

Tymczasem w Szówsku jest godzina 13.35good
"Co Państwo o tym sądzą?"zaklopotany

TERAZ GDY JEST JUŻ PO WSZYSTKIM, WSZYSTKO JEST JUŻ NICZYM.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 53 54 55 56 57 58 59 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »