NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 ... » »»
Wieści z frontu na Ukrainie,
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Sie 2022r. 23:55  
Cytuj
CYTAT (politolog znany ze stalowej i szufska)
Dobry Wieczór Państwu.

dobry wieczór

dobranoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2022r. 23:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4962
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Sie 2022r. 05:16  
Cytuj
Dzień dobry Państwugood
Żegnaj "farfoclu"z Szówskamlotek

Niemiecki kanclerz Olaf Szolz zapowiedział ściganie karne Władka Fjutina.chytry
Jego słowa-"To zbrodniarz wojenny,a prowadzona przez niego wojna z Ukrainą,to wojna kryminalna.
Putin jest odpowiedzialny za tę wojnę,ponieważ sam unieważnił zawarte porozumienia,zgodnie z którymi nie można po prostu zaatakować sąsiedniego kraju".:szok:

Skąd do qrvy nędzy taka zmiana w polityce szwabów?nie wiem
Poyeb@ło gościa czy to jakaś "ściema"?sciana

Z Merkelową Fjutin prawie miał dziecko.Co na to rzecznik kacapskiej polityki, Siergiej Ławrow.co
Nic.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4962
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Sie 2022r. 10:45  
Cytuj
w 2014 roku Askar Laszew zdradził Ukrainę, przechodząc na stronę sowietów , uciekając do samozwańczej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. Przez 8 lat uchodziło mu to na sucho, aż to teraz.ok

Zamachu dokonano kiedy Laszew przebywał w Staroblisku na terenie okupowanego przez kacapów Ługańska. Krótko po tym, gdy były oficer wywiadu Ukrainy wsiadł do auta i wyruszył w drogę, wybuchła bomba.
Wyszedł z samochodu,ale odwalił kitę kilka dni póżniej.mlotek

Komunikat Narodowego Ruchu Oporu Ukrainy:
"Po raz kolejny podkreślamy, że kolaboracja jest szkodliwa dla twojego zdrowia, więc każdy zdrajca może porzucić nadzieję, że nie spadnie na niego kara".good

To rozumiem!potluczony

------
Deklu z Szówska-Over!chytry
Czekam na na raport "smogowy" z Ukrainy.

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Sie 2022r. 13:21  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Pro-rosyjscy najemnicy zajęli miejscowość Kodema:

https://goo.gl/maps/R99f1eWqYEur3NgP8

2. Od wczoraj, ukraińska armia zniszczyła kierowanymi satelitarnie rakietami ziemia-ziemia z zestawów HIMARS co najmniej trzy rosyjskie składy amunicji w okolicach Chersonia.

3. Przebazowanie na Krym rosyjskich zestawów ziemia-powietrze średniego zasięgu typu Buk M2/M3 odniosło skutek - okazały się skutecznie wykrywać ukraińskie drony bojowe, z czym rosyjskie mobilne zestawy ziemia-powietrze krótkiego zasięgu radziły sobie słabo.

4. Ja najbliższą wypłatę zasiłku z PUP Jarosław mam dopiero 13.09.2022.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 00:51  
Cytuj

Dzień Dobry.

Minęła już północ (jest 00:52).

Do końca Sierpnia zostały tylko dwa dni, więc na zakończenie sezonu zaczynają się wielkie finały.
Rosyjskie wojska inwazyjne Frontu Południowego niespodziewaie wznowiły ofensywę spod Chersonia w kierunku Mikołajewa, w celu zniszczenia ukraińskich jednostek wojskowych z zachodniej Ukrainy które prowadziły kontrofensywę w kierunku Chersonia.
Strona rosyjska zrezygnowała z dalszego biernego odpierania kolejnych ukraińskich kontrataków w kierunku Chersonia, zamiast tego wznawiając własną - niegdyś powstrzymaną i rozbitą - ofensywę w kierunku Mikołajewa, aby "wykrwawić" w ten sposób potencjał wojskowy zachodniej Ukrainy i - potencjalnie - sprowokować rząd Polski do wysłania Wojska Polskiego na Ukrainę.
Do ataku na Mikołajów strona rosyjska rzuciła jeden korpus armijny (jedną grupę armii), a więc 3-4 dywizje, zapewne ściągnięte z rosyjskiego Kaukazu Północnego.
Zaangażowane zostały również najbardziej barbarzyńskie pro-rosyjskie hordy najemne, noszące jako ozdoby czaszki zabitych ukraińskich żołnierzy.
Rząd Federacji Rosyjskiej zakłada że stopniowe wyniszczanie potencjału ukraińskich wojsk lądowych zmusi rząd w Kijowie do poddania wojny i oddania władzy środowiskom pro-rosyjskim.

P.S. Osobiście jestem zaskoczony nagłą eskalacją konfliktu zbrojnego, ponieważ myślałem że rosyjskiej armii nie zostało już dość potencjału.
A jednak - strona rosyjska chce wygrać całą wojnę najdalej do końca Września 2022 roku, aby uniknąć negocjacji pokojowych i rozejmu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4962
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 06:23  
Cytuj
CYTAT

Dzień Dobry.

4. Ja najbliższą wypłatę zasiłku z PUP Jarosław mam dopiero 13.09.2022.



Thomascusciana
Wykup wreszcie leki.Jeśli ciebie na to nie stać, zamień na te, w pełni refundowane.zdegustowany
Jest jeszcze opcja- bezpłatny pobyt w jarosławskim szpitalu.zaklopotany
Wez się wreszcie do roboty!mlotek
Za siedem stów na m-c może przeżyć jedynie patologiczny pasożyt.Albo..."kradziej"!3m sie

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 10:10  
Cytuj

Mieszkam z rodzicami.
Ten zasiłek to takie "kieszonkowe", na Pepsi, dętkę lub WD-40 do rowera, jakieś nowe koszulki lub spodnie... ogólnie różne drobne wydatki własne.
Oprócz tego, Pepsi "nakręca mnie" - pamiętam że gdy w Grudniu 2021 wysłałem do CIA wiadomość w której zawarłem swoje konkluzje* odnośnie pochodzenia Obych (Kosmitów) którzy dotarli na Ziemię w latach 40-tych XX wieku, to zajechał "tajniak" - prawdopodobnie z ambasady USA w Polsce - i wypytywał o "kogoś kto się zna na komputerach i gdzieś tu mieszka".
Miał bystry wzrok i wyczułem że też jest mocno "nakręcony".
Ale udawałem że niczego nie podejrzewam.
Nie powiedział jak nazywa się osoba której szuka, więc nie sugerowałem w żaden sposób że mogę to być ja.
W świecie służb wywiadowczych najważniejsza jest dyskrecja.

* - to przedstawiciele obecnie wymarłej już cywilizacji, którzy musieli wyewoluować z czegoś w rodzaju wysoko rozwiniętych owadów na podobnej do Ziemi planecie Proxima Centauri B w systemie gwiazdy Proxima Centauri.
Wartość moich konkluzji to głównie stwierdzenie że nieprawdopodobne jest aby zbudowali tak zaawansowane statki kosmiczne korzystając wyłącznie z zasobów Proximy Centauri B.
Musieli przenieść się na Proximę Centauri C, by zyskać na czasie i zasobach naturalnych potrzebnych do dopracowania technologii.
Jednak warunki klimatyczne na "C" są całkiem odmienne, duże gorsze niż na "B", co z kolei tłumaczy przyczyny podjęcia próby dotarcia na Ziemię - planetę podobną do "B".
Do Ziemi dotarł jeden duży statek kosmiczny znany jako "Phoenix Lights" - który nadal grasuje wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej stosując interaktywny kamuflaż kadłuba - oraz trzy mniejsze statki będące czymś w rodzaju szalup ratunkowych.
Jeden lądował awaryjnie, ostrzelany i "dobity" przez amerykańską artylerię przeciwlotniczą - będącą w gotowości na wypadek japońskiego nalotu - na przedmieściach Los Angeles w 1942 roku.
Wewnątrz byli żywi Obcych których schwytano.
Drugi rozbił się w Roswell w 1947 - Obcych znaleziono martwych, mniej lub bardziej kompletnych.
Trzeci leży na dnie Morza Bałtyckiego, całkowicie zniszczony, nigdy nie wydobyty.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 10:46  
Cytuj
Coca Cola jest lepsza przecież i była pierwsza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 10:54  
Cytuj

@ paradoks

Niektórzy tak mówią, ale ja zawsze wolałem Pepsi.

Tymczasem środek ciężkości walk na Ukrainie wyraźnie przesunął się z Frontu Wschodniego na odcinek Frontu Południowego pomiędzy Chersoniem a Mikołajewem.
Trwa tam bardzo intensywna wymiana ognia artyleryjskiego pomiędzy walczącymi stronami.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10509
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 19:23  
Cytuj
Kto by pomyślał ze się przesunie nad morze umiech

Spore bęcki kacapy zaliczają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 21:22  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Pomiędzy Chersoniem a Mikołajewem, wojska rosyjskie i ukraińskie kontratakują się nawzajem w tym samym czasie.
Strona rosyjska ostrzelała Mikołajów z 12-lufowej wyrzutni rakiet ziemia-ziemia BM-30 "Smerch" kaliber 300 mm - zniszczenia są straszliwe.
W tej chwili wojska rosyjskie są 20 kilometrów na wschód od Mikołajewa.
Ukraińscy żołnierze utrzymują pozycje w rowach melioracyjnych pośród pól uprawnych i łąk, zaś strona rosyjska próbuje ich "przygwoździć" huraganowym ogniem artylerii polowej na tyle aby rosyjska piechota zmechanizowana mogła podjechać do rowu na odległość powiedzmy 500 metrów.
Wtedy zaczyna się bezpośredni szturm.
Decydujące znaczenie ma dobre oko ukraińskich operatorów ręcznych granatników rakietowych - jeżeli uda im się trafić rosyjski pojazd wojskowy z odległości 500 metrów, jednocześnie unikając zastrzelenia przez rosyjskiego snajpera, to rosyjski szturm zazwyczaj kończy się niepowodzeniem i odwrotem.
Z kolei rosyjscy żołnierze dążą do zbliżenia się do rowu na tyle, aby móc wrzucić do środka granaty ręczne.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10509
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Sie 2022r. 21:42  
Cytuj
Świerczewskich czy Berii im brakuje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Sie 2022r. 00:56  
Cytuj

Już po północy.

A czy słyszeli Państwo o dziwnych stworzeniach grasujących w Meksyku i południowej części Stanów Zjednoczonych, lokalnie nazywanych "chupacabrami" ?
To są takie potwory, stworzone w toku eksperymentów genetycznych w ramach których mieszano DNA pobrane od martwych Obcych, DNA ludzi i DNA różnych zwierząt.
Ale nie udało się w ten sposób stworzyć udoskonalonego człowieka, uzyskując efekt zdegradowanych, raczej okaleczonych aniżeli udoskonalonych istot.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Sie 2022r. 11:20  
Cytuj

Dzień Dobry.

Wojska rosyjskie zbliżyły się do Mikołajewa na odległość 15 kilometrów:

https://goo.gl/maps/M4Diei9jddQv96u3A

Strona rosyjska chwali się, że w ciągu ostatnich dwóch dni - szturmując rowy w których broni się ukraińska armia - zabito 560 ukraińskich żołnierzy, zniszczono 26 czołgów i 23 bojowe wozy piechoty okopane na pozycjach obronnych, oraz 9 kołowych transporterów opancerzonych którymi - jak się domyślam - ukraińscy żołnierze próbowali odjechać aby uniknąć wzięcia do niewoli.
To oczywiste że nikt nie chce ryzykować, że w niewoli zostanie związany sznurkiem jak "sklepowa Szynka Babuni po 29.99" i wykastrowany nożem do kartonu.
Zestrzelono również dwa ukraińskie samoloty pola walki typu Su-25.
Stratami własnymi strona rosyjska się nie chwali, ale domyślam się że są dużo większe niż od ukraińskich bo ukraińscy żołnierze bronią się w tych rowach twardo, do granic technicznych możliwości.

Czy zdaniem Państwa armia rosyjska dotrze do Mikołajewa ?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10509
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sie 2022r. 17:02  
Cytuj
https://tech.wp.pl/polski-hit-zbrojeniowy-ahs-krab-robi-furore-w-ukrainie,6806974786124704a

Dobre bo nasze umiech Marketing

PS.

Ofensywa na południu zmusza kacapy do relokacji sił.

Turyści
Obrazek
To zasłużeni dla Bolszewii


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Sie 2022r. 19:43  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. Dziś nad Krymem wykryto ukraińskiego drona - został zestrzelony.
2. Trwają ciężkie walki pomiędzy ukraińskimi i rosyjskimi jednostkami pancernymi oraz piechotą zmechanizowaną pomiędzy Chersoniem a Mikołajewem.
Strona rosyjska jest zdecydowana wziąć Mikołajów do końca Września 2022 roku i zmusić stronę ukraińską do poddania wojny.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2022r. 21:09  
Cytuj
Piosenka o Ukrainie

https://www.youtube.com/watch?v=ZAcLRFC_204

Poczytajcie komentarze. Ruskie trolle lub tam mają już totalnie sprane mózgi przez reżim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10509
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Sie 2022r. 22:35  
Cytuj
A na tym froncie jest zupełnie dobrze cool girl No gratulacje za ducha walki chłopaki. Musze odpocząć,,,,,

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4962
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Sie 2022r. 05:17  
Cytuj
CYTAT

Mieszkam z rodzicami.
Ten zasiłek to takie "kieszonkowe", na Pepsi, dętkę lub WD-40 do rowera, jakieś nowe koszulki lub spodnie... ogólnie różne drobne wydatki własne.
Oprócz tego, Pepsi "nakręca mnie" - pamiętam że gdy w Grudniu 2021 wysłałem do CIA wiadomość w której zawarłem swoje konkluzje* odnośnie pochodzenia Obych (Kosmitów) którzy dotarli na Ziemię w latach 40-tych XX wieku, to zajechał "tajniak" - prawdopodobnie z ambasady USA w Polsce - i wypytywał o "kogoś kto się zna na komputerach i gdzieś tu mieszka".
Miał bystry wzrok.



Ty rzeczywiście deklu z Szówska jesteś niedoyebAny.mlotek
Odwala ci po pepsi czy wąchaniu dętki?
WD-40 używasz pewnie jako lubryfikantu do smarowania doopska.zarumieniony

W temacie kosmitów nie przesadzaj.zdegustowany
Wrócą po ciebie.good
Jak po serialowego Alfa,paprochu.
A pytał o ciebie mój kolega ze "spec służb".3m sie
Ordynator z psychiatryka w Tworkach.zaklopotany
Jeszcze jedno-On nie ma"bystrego wzroku",a zwykłego zeza.potluczony

I wez się do jakiejkolwiek roboty,wypierdku mamuci.sciana

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4962
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Sie 2022r. 10:19  
Cytuj
Zmarł Michaił Gorbaczow.zdegustowany
Zwolennik Fjutina,popierał zajęcie Krymu i był za powrotem republik nadbałtyckich do kacapów.sciana
Był to ktoś,kto rozwiązał sowiecki sojuz.ok
I w tym jest paranoja.
Ale w jego wieku mogło dojść do zmiany ilości wapna w mózgu.zaklopotany
U Fjutina już to widać.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 564
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sie 2022r. 10:24  
Cytuj
ja wolę coca colę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Sie 2022r. 11:01  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. 28 Sierpnia informowałem o zajęciu przez pro-rosyjskich najemników miejscowości Kodema.
W rzeczywiści Kodema została opanowana przez wojska rosyjskie dopiero dzisiaj - w wyniku szturmu z trzech kierunków jednocześnie, po wcześniejszym "oskrzydleniu" od północy i południa, ze wsparciem artylerii polowej.
Zarówno w Kodemie, pod Soledarem i pod Bakhmutem strona rosyjska poniosła ciężkie straty w piechocie zmechanizowanej.
2. Nadal trwają ciężkie walki pomiędzy Chersoniem a Mikołajewem.
Wygląda na to, że ofensywa rosyjskiej armii w kierunku Mikołajewa została powstrzymana.
Nie żeby ukraińska armia miała szanse na odzyskania Chersonia, ale przynajmniej strona rosyjska nie zajmie Mikołajewa.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Sie 2022r. 21:43  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Odkąd wojska rosyjskie Frontu Wschodniego zajęły Vuhlehirską Elektrownię Węglową do dzisiaj gdy zajęły Kodemę, minęło 35 dni.
W tym czasie rosyjskie wojska inwazyjne przesunęły Front Wschodni na zachód o około 8 kilometrów.
To wychodzi średnio 200 metrów dziennie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10509
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 31 Sie 2022r. 21:54  
Cytuj
Ile onuc na dzień?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Sie 2022r. 23:47  
Cytuj

@ Art

Od jakiegoś czasu strona ukraińska nie publikuje świeżych szacunków odnośnie strat rosyjskich
Te ostatnie mówiły o około 46 000 zabitych rosyjskich żołnierzach / pro-rosyjskich bojownikach / pro-rosyjskich najemnikach.
Szacuję że liczba zabitych po stronie ukraińskiej armii wynosi około 18 000 żołnierzy / pro-ukraińskich ochotników.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 10 11 12 13 14 15 16 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »