NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 18 19 20 21 22 23 24 ... » »»
PIS=DROŻYZNA ,
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Gru 2022r. 21:16  
Cytuj
CYTAT
Neptun1983 takie proste pytanie czysto ekonomiczne bez mieszania polityki:
Dlaczego przy spadku ceny surowca do produkcji wyrób gotowy drożeje?


umiech

A dlaczego pies szczeka?umiech

Wracając do tematu, sami sobie jesteśmy winni.
Bo jest drogo ( ojjj będzie drożej), dalej tankujemy, popyt dalej taki sam.

Pozatym, może jest drożej dlatego, bo do wyprodukowania gotowego materiału, potrzebne są po drodze inne - które drożeją, tak samo jak i media niezbędne w procesie rafinacji.


P.s
Cos tam @madras bluzgał o zarobkach niemca.
To ile teraz ten przecietny niemiec zarabia, i dlaczego pomimo tak "świetnych" w twoim mniemaniu zarobków w rajchu, rajch nam już sie tak nie opłaca?
umiech

???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2022r. 21:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1765
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2022r. 09:04  
Cytuj
z grubsza to 12 euro/h vs 15zł/h , faktycznie żaden interes a już na pewno nie dla mopsiarzy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Gru 2022r. 10:54  
Cytuj
A co neptun może wiedzieć o świecie jak on najdalej za granicą to w Pilchowie był good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4959
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Gru 2022r. 13:46  
Cytuj
CYTAT
A co neptun może wiedzieć o świecie jak on najdalej za granicą to w Pilchowie był good


W Grębowie podobno, też pojawił się jakiś nierozpoznany stwór, podobny do ChGW,czyli C..uj Go Wie.:szok:
Było kilka zgłoszeń o gwałtach na krowach.mlotek
Grębów to inny powiat,inna granica.chytry
Czyżby...potluczony

PS Konkurs na Debila Roku 2022 r. w polityce.jaki ogłosiłem,trwa.
Zgłoszenia przyjmuję do 10-go grudnia.Może być na priv.ok

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2022r. 18:39  
Cytuj
CYTAT
A co neptun może wiedzieć o świecie jak on najdalej za granicą to w Pilchowie był good


No. Kiedyś wybierałem sie do jeszcze dalej, do Bojanowa, ale jakich cham mi zjadł kanapki na droge, jak czekałem pekaes.
Taki tęgi wieśniak, oblukałem go.

P.s

Potrafisz śmieciu odpowiedzieć, czy jak zwykle boczkiem - boczkiem? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3125
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2022r. 21:46  
Cytuj
Idź do szkoły to się dowiesz. Może przestaniesz stawiać na zasiłki mopsie.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2022r. 22:13  
Cytuj
"Musimy przywrócić VAT na gaz, bo taki jest wymóg Brukseli" – uzasadniają członkowie rządu Mateusza Morawieckiego powrót 23-proc. VAT na gaz od nowego roku. To wielkie niedopowiedzenie: Komisja Europejska w odpowiedzi na nasze pytania podkreśla, że owszem, domaga się przywrócenia stawki VAT, ale nie określa jej wysokości, tylko minimalny próg. A ten ustala na poziomie 5 proc."

zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 11:17  
Cytuj
CYTAT
To ile teraz ten przecietny niemiec zarabia, i dlaczego pomimo tak "świetnych" w twoim mniemaniu zarobków w rajchu, rajch nam już sie tak nie opłaca?


Średnia płaca w Niemczech to ok. 4 000 € brutto, czyli 18 800 zł.
Najniższa pensja to 12 € na godzinę brutto, czyli około 9 800 zł.

Dlaczego uważasz, że to się już nie opłaca?

O zarobkach w Niemczech pisałem w kontekście cen paliw i kosztów prowadzenia stacji benzynowej.

Diesel kosztuje dzisiaj w Niemczech tylko 50 groszy więcej niż w Polsce!

Skąd taka mała różnica skoro np. same koszty prowadzenia stacji są o wiele większe tylko ze względu na 3 razy większe zarobki?

I od razu inne pytanie: dlaczego pisiory podnoszą vat na gaz do 23% skoro UE wymaga minimum 5%?

Odpowiedź jest prosta: bo trzeba dalej rozdawać "ciemnemu ludowi", jak Neptun, kiełbasę wyborczą i wspierać np. kurwizję dodatkowymi 700 milionami zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 12:50  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To ile teraz ten przecietny niemiec zarabia, i dlaczego pomimo tak "świetnych" w twoim mniemaniu zarobków w rajchu, rajch nam już sie tak nie opłaca?


Średnia płaca w Niemczech to ok. 4 000 € brutto, czyli 18 800 zł.
Najniższa pensja to 12 € na godzinę brutto, czyli około 9 800 zł.

Dlaczego uważasz, że to się już nie opłaca?

O zarobkach w Niemczech pisałem w kontekście cen paliw i kosztów prowadzenia stacji benzynowej.

Diesel kosztuje dzisiaj w Niemczech tylko 50 groszy więcej niż w Polsce!

Skąd taka mała różnica skoro np. same koszty prowadzenia stacji są o wiele większe tylko ze względu na 3 razy większe zarobki?

I od razu inne pytanie: dlaczego pisiory podnoszą vat na gaz do 23% skoro UE wymaga minimum 5%?

Odpowiedź jest prosta: bo trzeba dalej rozdawać "ciemnemu ludowi", jak Neptun, kiełbasę wyborczą i wspierać np. kurwizję dodatkowymi 700 milionami zaklopotany


Bo to parszywa pisowska bolszewia. Gangrena, która bazuje na tym, że jej elektorat to w większości ciemnota i ludzie bez elementarnej logiki w myśleniu. Inaczej nie głosowaliby na tych zdrajców i dewastatorów z PiS-u. Jak żyję to takiej gangreny u władzy w Polsce po 89 nie widziałam, a myślałem, że Platformy nie da się przebić.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 17:14  
Cytuj

Obrazek
To Ty Hamurabe mało wiesz, ci są najlepsi.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 17:29  
Cytuj
Wiedziałem, że Ty art2deco skwitujesz to "śmiesznym" obrazkiem good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 19:19  
Cytuj
Dziwisz się, kto z tym chamem będzie się rozpisywał nie wiem

PS.
Gdy deweloper wycenił sobie kosztorys o 100% za robotę na Pl. Piłsudskiego to Hamurabe i Madras nie grzmiał na wzrost kosztów kopania rowów pod chodniki i sadzenia krzaków. On nie chce zrozumiec jak to działa w Warszawie i w TV.
Tarcza jest niemożliwa do utrzymania, UE postawi następne kamienie milowe. Ale rząd będzie wspierał utrzymanie zatrudnienia w firmach innymi kanałami finansowymi, dostaną wiec wsparcie a VAT na nich nie wpłynie w 100%
Rozumiem ze rząd będzie uszczelniać warunki, ale to dotyczy obchodzenia prawa wiec kogo obchodzi ze ktoś nie będzie mógł bezkarnie doić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 19:58  
Cytuj
CYTAT
Tarcza jest niemożliwa do utrzymania, UE postawi następne kamienie milowe. Ale rząd będzie wspierał utrzymanie zatrudnienia w firmach innymi kanałami finansowymi, dostaną wiec wsparcie a VAT na nich nie wpłynie w 100%


Nie wpłynie, bo podatek VAT płacimy my - odbiorcy końcowi - nie firmy. Dla nich ten podatek jest transparenty. (dla większości - bo jest jakaś część nie VAT-owców).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 20:10  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To ile teraz ten przecietny niemiec zarabia, i dlaczego pomimo tak "świetnych" w twoim mniemaniu zarobków w rajchu, rajch nam już sie tak nie opłaca?


Średnia płaca w Niemczech to ok. 4 000 € brutto, czyli 18 800 zł.
Najniższa pensja to 12 € na godzinę brutto, czyli około 9 800 zł.

Dlaczego uważasz, że to się już nie opłaca?

O zarobkach w Niemczech pisałem w kontekście cen paliw i kosztów prowadzenia stacji benzynowej.

Diesel kosztuje dzisiaj w Niemczech tylko 50 groszy więcej niż w Polsce!

Skąd taka mała różnica skoro np. same koszty prowadzenia stacji są o wiele większe tylko ze względu na 3 razy większe zarobki?

I od razu inne pytanie: dlaczego pisiory podnoszą vat na gaz do 23% skoro UE wymaga minimum 5%?

Odpowiedź jest prosta: bo trzeba dalej rozdawać "ciemnemu ludowi", jak Neptun, kiełbasę wyborczą i wspierać np. kurwizję dodatkowymi 700 milionami zaklopotany



1.
Dlaczego tak uważam?
Słuchaj jeżeli jeszcze 15 lat temu ~ 3 na 6 budowlańców siedziało w rajchu, a dziś 1 na 10 , to chyba mówi to samo za siebie dlaczego tak uważam.
Lat 90 i ogórków, truskwek etc. Wspominał nie będe....
2.
Gdzie jest diesel w niemczech po średniej cenie 8.10 pln? Czyli te twoje z dupy wziete 50 groszy?
Na dziś diesel w niemczech to 2.04 ( cena średnia, nie najniższa nie najwyższa) euro, przy kursie 9.12.2022 - jakieś 9.40 pln.
3.
Kto napisał i powiedział że będzie 23%, a nie 5%???
Borys Budka czy inny wynalazek. Czy tez jakiś pismak robi afere? A ty myśląc ze jesteś zajebisty bo "jebać pis", wierzysz we wszystko co napiszą media które lubisz?
4.
Kto mi kurwa rozdaje? Robie na etacie , dorabiam na swoim, więc kto mi coś daje?
Pytam się kto? Ty wiesz pało na kogo oddałem głoś i komu ufam a komu, że tak prujes dupsko o jakichś kurwizjach i kielbasach?

Żyj dalej w swoich obsesjach n/t pisu.
Zawsze możesz posłuchać krzyków błaznow z ulicy i zrobić to do czego ta banda interesantów namawia. Wypierd****

umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 20:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Tarcza jest niemożliwa do utrzymania, UE postawi następne kamienie milowe. Ale rząd będzie wspierał utrzymanie zatrudnienia w firmach innymi kanałami finansowymi, dostaną wiec wsparcie a VAT na nich nie wpłynie w 100%


Nie wpłynie, bo podatek VAT płacimy my - odbiorcy końcowi - nie firmy. Dla nich ten podatek jest transparenty. (dla większości - bo jest jakaś część nie VAT-owców).


Może prowadzisz usługi bezpośrednie, większość obraca materiałami w produkcji. VAT jak nazwa wyjaśnia to wartość dodana w każdej transakcji. VAT się nie kumuluje, on cyrkuluje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 20:45  
Cytuj
CYTAT
Może prowadzisz usługi bezpośrednie, większość obraca materiałami w produkcji. VAT jak nazwa wyjaśnia to wartość dodana w każdej transakcji. VAT się nie kumuluje, on cyrkuluje.


1) co to są usługi bezpośrednie? i co to ma wspólnego z podatkiem VAT?
2) większość obraca materiałami w produkcji? nie rozumiem większość kogo/czego?
3) VAT to nie wartość dodana tylko podatek od wartości dodanej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 20:53  
Cytuj
Wiemy

Każdy płaci VAT.

Zapoznaj się z przystępnym opisem i nie pytaj o to co jest opisane.

https://jestemszefem.pl/bank-wiedzy/akademia-pierwszej-firmy-krok-po-kroku/czy-jako-przedsiebiorca-zawsze-musisz-placic-podatek-vat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 21:44  
Cytuj
CYTAT
Wiemy

Każdy płaci VAT.

Zapoznaj się z przystępnym opisem i nie pytaj o to co jest opisane.

https://jestemszefem.pl/bank-wiedzy/akademia-pierwszej-firmy-krok-po-kroku/czy-jako-przedsiebiorca-zawsze-musisz-placic-podatek-vat


Kończę temat i radzę Tobie przeczytać jeszcze raz tym razem ze zrozumieniem - z tekstu będziesz mogła wywnioskować, że jest dokładnie na odwrót - nie każdy płaci VAT.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 22:50  
Cytuj
Wytrzymie ok

Nie wpłynie, bo podatek VAT płacimy my - odbiorcy końcowi - nie firmy. -Pepsi


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3125
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 22:59  
Cytuj
Co za odkrycie umiech Ekonomiczni imbecylowie forsują przekonania. W międzyczasie doczytują na temat kwestii podstawowych. Na naukę nigdy nie jest za późno. Może wiedza dotrze nawet do ciemnego ludu. Trzymam kciuki. ok

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Gru 2022r. 23:24  
Cytuj
Trzymaj Regresie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Gru 2022r. 00:15  
Cytuj
CYTAT

1.
Dlaczego tak uważam?
Słuchaj jeżeli jeszcze 15 lat temu ~ 3 na 6 budowlańców siedziało w rajchu, a dziś 1 na 10 , to chyba mówi to samo za siebie dlaczego tak uważam.
Lat 90 i ogórków, truskwek etc. Wspominał nie będe....
2.
Gdzie jest diesel w niemczech po średniej cenie 8.10 pln? Czyli te twoje z dupy wziete 50 groszy?
Na dziś diesel w niemczech to 2.04 ( cena średnia, nie najniższa nie najwyższa) euro, przy kursie 9.12.2022 - jakieś 9.40 pln.
3.
Kto napisał i powiedział że będzie 23%, a nie 5%???
Borys Budka czy inny wynalazek. Czy tez jakiś pismak robi afere? A ty myśląc ze jesteś zajebisty bo "jebać pis", wierzysz we wszystko co napiszą media które lubisz?
4.
Kto mi kurwa rozdaje? Robie na etacie , dorabiam na swoim, więc kto mi coś daje?
Pytam się kto? Ty wiesz pało na kogo oddałem głoś i komu ufam a komu, że tak prujes dupsko o jakichś kurwizjach i kielbasach?

Żyj dalej w swoich obsesjach n/t pisu.
Zawsze możesz posłuchać krzyków błaznow z ulicy i zrobić to do czego ta banda interesantów namawia. Wypierd****


Neptun parówo nie unoś się tak bo ci żyłka pęknie goodgood
Nie chce mi się z tobą dyskutować bo widać że masz problemy psychiczne zaklopotany

A diesel w Niemczech jest po 1,70 czyli przy kursie 4,70 daje 7,99 zł

Sprawdź sobie na mapach Google np. tutaj:
https://maps.app.goo.gl/AA9eTLc7y5fKcB6d8


Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Gru 2022r. 11:49  
Cytuj
Zła unia każe naszym dobrym rządzącym podnieść VAT. Tylko, że w tej unii nic nie wiedzą, że nakazują.

Nadal nie było odpowiedzi, po za śmieszkowaniem idiotów partyjnych, w jaki to sposób budżet UE jest pomniejszony z powodu naszej niższej stawi VAT.


Gwiazda Kurski główny spin doktor, naczelny propagandysta, inaczej mówiąc szmata pisowska dostała spoko fuchę w banku światowym. Ktoś popiera tę decyzję Glapińskiego "jaszczembia" finansów?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Gru 2022r. 12:25  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2022r. 13:42  
Cytuj
CYTAT
Gwiazda Kurski główny spin doktor, naczelny propagandysta, inaczej mówiąc szmata pisowska dostała spoko fuchę w banku światowym. Ktoś popiera tę decyzję Glapińskiego "jaszczembia" finansów?


Na początku byłem sceptyczny, ale:

Ma najwyższe kwalifikacje — powiedział Adam Glapiński o Jacku Kurskim.

Pan Glapiński rozwiał moje wątpliwości.

Oby godnie zastąpił Panią Katarzyne Zajdel-Kurowską - która też miała niezłe kwalifikacje:

- polski dyrektor Europejskiego Banku Inwestycyjnego
- współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Biznesu
- główny Ekonomista w Citibank Handlowy
- wiceprezes Towarzystwa Ekonomistów Polskich
- doradca w BGK
- była w składzie NBP
- wiceminister finansów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 18 19 20 21 22 23 24 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »