NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »
Nowy Temat Odpowiedz
Jak sobie radzicie z zastojem w biznesie,
Posty: 64
Dołączył: 9 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2022r. 09:38  
Cytuj
Jak w temacie. Czy również macie mniej klientów?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2022r. 09:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2022r. 11:41  
Cytuj
Bo pandemia sprawiła, że ludzie pokochali zakupy online. Jak płaciłeś za coś przez dwa lata pandemii 100zł online, idziesz do sklepu i płać 200 za to samo to dalej klikasz online. Plus do tego inflacja 11 procent i kupuje się mniej.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2022r. 11:46  
Cytuj
Może faktycznie powinieneś zaistnieć w sieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 11 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2022r. 14:51  
Cytuj
CYTAT
Jak w temacie. Czy również macie mniej klientów?


Może jakość Twoich usług znacząco się pogorszyła, ogólnie na wszystkich rynkach jest ożywienie, inflacja ma wpływ na to że w większym stopniu wydajemy oszczędności. Brak siły roboczej doskwiera, ale to już problem bardziej złożony. Piętnaście lat temu dwoje młodych ludzi mających dzieci i zarabiający najniższą krajową nie mając swojego kąta do mieszkania nie byli w stanie się utrzymać i uciekali na zachód.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2022r. 16:20  
Cytuj
CYTAT
Bo pandemia sprawiła, że ludzie pokochali zakupy online. Jak płaciłeś za coś przez dwa lata pandemii 100zł online, idziesz do sklepu i płać 200 za to samo to dalej klikasz online. Plus do tego inflacja 11 procent i kupuje się mniej.


Ekonomia umiech

PS.
Klientów znaczy się brakuje co mają więcej niż na miskę ryziu? Interesujące spostrzeżenie bo "wolnościowa" miska ryziu ( model Xi Jinpinga ) miała być lekarstwem na całe zło.

Klops,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2022r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
Jak w temacie. Czy również macie mniej klientów?


Ja mam tyle samo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 27 Kwie 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Kwie 2022r. 07:39  
Cytuj
Biznes i druga praca która umożliwia tez pracę w tym pierwszym. Jest wojna obok to i zastój. Trzeba przeczekać i zbierać siły jak się odblokuje. Wiele branż obecnie cierpi. Z drugiej strony może być to również czas na zastanowienie się w jaki sposób poprawić model marketingowy firmy, jak dotrzeć do nowych klientów. Co zmienić aby zwiększyć zamówienia. Czasami taka chwila oddechu może sprawić, ze firma będzie rozwijała się szybciej oraz lepiej.

Dobrze jest jednak działać w mediach społecznościowych. Jeśli szukacie doświadczonej agencji do takiej reklamy, polecam kontakt z nimi https://kohai.pl/ Specjalizuja się w reklamie biznesów w mediach społednościowych.

Od czasu od kiedy działam mam coraz więcej klientów właśnie z tych miejsc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 1 Kwie 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2022r. 14:24  
Cytuj
CYTAT
Biznes i druga praca która umożliwia tez pracę w tym pierwszym.


To co w naszym pięknym kraju podwójną składkę zdrowotną płacisz? Możesz podwójnie chorować ;)

U nas teraz jest mega słaby rok. O ile zeszłoroczny był bardzo dobry, to teraz mamy same spadki. Reklamy nie pomagają, a jest coraz gorzej. Wszyscy mają problemy. Znajomy deweloper mówił mi, że nic w tym roku nie sprzedał. Żyje z tego co się nachapał wcześniej. Architekt, że coś tam kreśli, ale domów prawie nie ma, głównie dla firm coś robi. Kolega przedstawicie z Podravki mówi, że ludzie przestają kupować te droższe przyprawy i mają spadki sprzedaży, a to przecież kilka zł. Chyba tylko takie branże jak dentysta, czy mechanik samochodowy mają stabilnie. Chociaż jeden kumpel poszedł w Auto detailing i też narzeka. Rozwinął firmę, zainwestował. Zaczął teraz robić nawet szkolenia, takie kursy z detailingu dla innych i w tym roku mówi, że wszystko spada, nie ma chętnych. Chociaż detailing to takie usługi trochę premium. Koleżanka prowadzi szkolenia w branży cukierniczej, też ma spadki. Czyli wychodzi na to, że stabilnie jest w usługach i dobrach podstawowych. Jeść trzeba, do lekarza pójść trzeba i rachunki trzeba zapłacić.

Czyli typowe efekty inflacji. Dolar i euro prawie po 5 zł. Problemy z dostępnością produktów, wzrost cen. Komuna wraca, a wygląda na to, że dopiero gorzej to będzie.

Sorry za wylewy, trzeba się gdzieś pożalić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sie 2022r. 15:24  
Cytuj
Tak się kończy radosne podnoszenie cen przez Januszy. Glapiński o tym przy pierwszej podwyżce stop procentowych wprost powiedział.

Po wysuszeniu kieszeni klienta nastąpi chwila refleksji, jak przetrwać gdy nie ma już co drenować. Dzięki Bogu i planowaniu tarcza wirusowa nadal daje szanse na reinkarnacje słabszym głowom.
PS.
Miejmy nadzieje ze przeciwnicy socjalizmu ( Regres ) ostro zaprotestują przeciwko takiemu wstrętnemu rozdawnictwu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 708
Dołączył: 21 Gru 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2022r. 15:31  
Cytuj
CYTAT
Tak się kończy radosne podnoszenie cen przez Januszy.


Dokładnie! Ale tak to jest jak się bandę nieudaczników wpuści do rządzenia firmami energetycznymi i paliwowymi. Pociągną za sobą wszystkich... Ale rekordowe zyski są dla budżetu - można rzucić jakieś ochłapy dla elektoratu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sie 2022r. 20:06  
Cytuj
a ja mam wrażenie, że klientów mi przybyło... dziś dzwonił jeden ze stałych i dosłownie płakał, bo nie chcę już zleceń przyjmować, a jego dosłownie z...ą jak mu nie pomogę. Z cenami się podniosłem w granicach rozsądku, po nowym roku na pewno 20% do góry. Branża ogólnie pojętego technicznego rozwiązywania cudzych problemów i innych niedoróbek... potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
grr
grr
grr
Posty: 48
Dołączył: 23 Gru 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 12:54  
Cytuj
Warto nauczyć się chodzić po podwyżkę i ogólnie negocjować zarobki. Niestety kobiety często mają problem z negocjowaniem stawki, a potem zarabiamy mniej niż kolega na równoległym stanowisku nie bać się i walczyć o swoje! Poza tym dobrze jest równoczeźsnie się uczyć, zdobywać doświadczenie. Tak aby podnieść swoje kwalifikacje.
https://www.ecddp(...)iedziec/
Praca która nie sprawia nam przyjemnośći może prowadzić do wypalenia zawodowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 14:52  
Cytuj
Podobno lombardy mają utargi życia chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 15:15  
Cytuj
Yep,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lis 2022r. 15:26  
Cytuj
@grr: niestety muszę cię zasmucić, bo to, że kolega obok zarabia więcej, to nie znaczy, że tobie się z automatu należy... a nie czekaj, mieszkamy w Polsce...potluczony

Generalnie, proszę się nie łudzić, kasa jest tylko dla wysokiej klasy specjalistów, bankowców, polityków ... cała reszta, czyli prace proste, na linii produkcyjnej itp. na więcej niż najniższa nie ma co liczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2022r. 14:13  
Cytuj
CYTAT
Generalnie, proszę się nie łudzić, kasa jest tylko dla wysokiej klasy specjalistów, bankowców, polityków ... cała reszta, czyli prace proste, na linii produkcyjnej itp. na więcej niż najniższa nie ma co liczyć.


No tak to "niestety" działa.

Ciężko wymagać w zawodzie, który może wykonać każda jedna osoba zabrana z ulicy takich samych zarobków co programista czy inny specjalista, który się uczył wiele lat i ma predyspozycje do danego zawodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 30 Lip 2019r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2022r. 15:27  
Cytuj
Znajdz do roboty elektryka, automatyka lub operatora maszyn budowlanych. Oczywiście nie chodzi o tych co tylko papiery mają i nie trzeba pilnować na każdym kroku, żeby coś nie spieprzył.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 175
Dołączył: 9 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2022r. 20:58  
Cytuj
CYTAT
Podobno lombardy mają utargi życia chytry

W Niemczech już mówią o oblężeniu lombardów to i u nas pewnie zbierają żniwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lis 2022r. 21:49  
Cytuj
@grz:
CYTAT
osoba zabrana z ulicy takich samych zarobków co programista czy inny specjalista, który się uczył wiele lat


nie dokładnie o to mi chodziło, ale jesteś blisko... jezyk

@administrator; @grz : możecie podać źródło tych rewelacji?? nie twierdzę, że nie macie racji, ale bo szwagier wójka jaśka ma kolegę co tak mówił się nie liczy.

@rodzynek: ja dodam od siebie: znajdź do roboty kogokolwiek z jakimikolwiek chęciami.

@art: a tobie co spadło?? :szok:nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Lis 2022r. 23:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Podobno lombardy mają utargi życia chytry

W Niemczech już mówią o oblężeniu lombardów to i u nas pewnie zbierają żniwo.


Z zakupami w lombardach,poczekałbym do stycznia.chytry
ZUSaki-sorka,emeryci,aby opłacić rachunki przed tzw.trzynastą jałmużną,będą wystawiać w styczniu co się da.placze
A grudniowe święta, to okres "żniw"dla wnuczków i ...synusiów,bezrobów.potluczony
Gdybym miał,a nie mam 80-tkę na karku,wziąłb ym maksymalne kredyty a prowidentach czy innych "bankach".sciana
Yeb@łoby mnie kto za mnie spłaci długi.
A tymczasem...chytry
Karaiby,kobiety i tequila -life is... life.good
Czyli-życie jest...życiem.potluczony

PS-Tymczasem. pana Jarka(ksywa Ciasna Szparka), mam,mówiąc po śląsku, w przysłowiowej "życi"-w wolnym tłumaczeniu-w dupie.zarumieniony

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 438
Dołączył: 13 Wrz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lis 2022r. 19:58  
Cytuj
@jusek: ty może po pijaku nie pisz... nie masz dzieci, ani wnuków, to hajlajf, inaczej byś mówił, jakbyś miał. A na trzeźwo to czasem ci się zdarza coś rozsądnego palnąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Praca »