NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
NIE dla płacenia w rublach rosyjskich,
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2022r. 00:28  
Cytuj
Janóż Kowalski good good good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2022r. 00:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2022r. 11:28  
Cytuj

Dzień Dobry.

Według najnowszych danych, armia rosyjska utraciła na Ukrainie 1008 czołgów i 2445 lżej opancerzonych pojazdów bojowych (BTR i BMP).
A także 190 samolotów bojowych i 155 helikopterów.

Pamiętam sytuację gdy grupa około 15 rosyjskich helikopterów przelatywała nad zbiornikiem retencyjnym w pobliżu Kijowa.
Ukraińscy żołnierze odpalili rakietę ziemia-powietrze krótkiego zasięgu z ręcznego zestawu.
Pilot jednego z tych helikopterów musiał być trochę bardziej oczytany, bo helikopter nagle zniżył się prawie do samej powierzchni wody.
Rakieta przeleciała nad nim (układ naprowadzania nie "chwyta" celów na wysokości poniżej 10 metrów) i trafiła inny helikopter, który spadł do wody. A ten pierwszy ponownie nabrał wysokości i poleciał dalej.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2022r. 15:23  
Cytuj
CYTAT

Obrazek



Niech żyje Nord Stream umiech Niech żyje Donek i Pawlak уважаемый господин.


To ten ekspert, który twierdził, że można wydobywać węgiel w kopalni z wyczerpanymi złożami? Do tego zamkniętej w 2018 r.? Mówiąc, że to skandal?

Parszywy proputinowski pisiorze powiedz nam, który kraj UE ochoczo zapłącił już w rubelkach za gaz?

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2022r. 17:37  
Cytuj
CYTAT



Neptunkuzaklopotany
Taki komplement, od takiego poyeb@ńca jak ty,to dla mnie...!!!potluczony
Bye,bye maszkaro.jezyk


Buaaahahahahhahahahaha.
Podziekowałeś za bycie pojebańcem. :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4949
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Maja 2022r. 06:00  
Cytuj
CYTAT
[cytat]

Buaaahahahahhahahahaha.
Podziekowałeś za bycie pojebańcem. :cwaniak:

Neptunkuzaklopotany
Na tym Forum, jest miejsce tylko dla jednego porypanego.mlotek
Przy tobie,nie mam szans...nie wiem
Przeczytaj dokładnie mój wpis,a tam jest wyraźnie określone,kto jest pojebańcem.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4949
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Maja 2022r. 06:22  
Cytuj
CYTAT

Dzień Dobry.


Pamiętam sytuację gdy grupa około 15 rosyjskich helikopterów przelatywała nad zbiornikiem retencyjnym w pobliżu Kijowa.
Ukraińscy żołnierze odpalili rakietę ziemia-powietrze krótkiego zasięgu z ręcznego zestawu.
Pilot jednego z tych helikopterów musiał być trochę bardziej oczytany, bo helikopter nagle zniżył się prawie do samej powierzchni wody.



Chłopie,ty to masz zwidy.zaklopotany
Gdzie i kiedy widziałeś te helikoptery?chytry
W Kijowie to ty nie byłeś, ale pewnie ktoś cię łeb kijem walnął.mlotek
I jeszcze jedna sprawa-Pilotem tego helikoptera byłeś ty.jezyk
Na Playstation...good
Taki oczytany jesteś.3m sie

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Maja 2022r. 11:16  
Cytuj

@ Jusek

Na nagraniu wideo widziałem, na YouTube.

1. Według najnowszych danych, po stronie rosyjskiej są już blisko 24 tysiące zabitych żołnierzy / bojówkarzy / najemników.
Armia rosyjska utraciła 1026 czołgów i blisko 2.5 tysiąca lżej opancerzonych pojazdów (BMP i BTR).
A także 192 samoloty bojowe i 155 helikopterów.

2. Armii rosyjskiej został jeszcze jeden "as w rękawie":
Masowe wykorzystanie lotnictwa szturmowego, a konkretnie myśliwców bombardujących typu Su-24 które miały by utorować drogę rosyjskim wojskom lądowym frontu południowego do Zaporoża.
Su-24 może przenosić cztery kasetowe bomby RBK-500, z których każda zawiera 15 samodzielnie naprowadzających się bomb kierowanych.
Są wyposażone w 2-kolorowy czujnik podczerwieni i naprowadzają się na sylwetki obiektów przypominających pojazdy.

3. Polska mogła by istotnie wesprzeć armią ukraińską, wysyłając czołgi PT-91 będące odpowiednikiem rosyjskiego T-72B, ale nie wiadomo czy polski rząd się na to zdecyduje.
Bo wysłane przez Polskę czołgi T-72A (w Polsce znane jako T-72M1) nie nadają się do operacji ofensywnych z racji tego że nie są pokryte kostkami reaktywnymi a przez to są podatne na zniszczenie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4949
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Maja 2022r. 14:25  
Cytuj
[cytat]

@ Jusek

Na nagraniu wideo widziałem, na YouTube.

[/cytat
Thomciuzaklopotany

Ja widziałem Elvisa.ok
Po pijakugood i na trzeźwo.:szok:
W telewizorni panie "misiewiczu",strategu od wojen typu podpaska kontra tampon-wygrywa....pampers.potluczony
Zmień albo poproś o to nianię.zarumieniony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Maja 2022r. 17:32  
Cytuj

1. Skandal w rosyjskiej armii:
Oficerowie dyskryminują szeregowych i podoficerów !
Na froncie ukraińskim, rosyjskim szeregowym i podoficerom każe się mieszkać w namiotach, gdy tymczasem oficerowie mieszkają w kontenerach mieszkalnych które przyjeżdżają na ciężarówkach:

https://www.youtube.com/watch?v=nVeM3AOY2hM

2. Ale to co pokazano w materiale - jak to zabitych rosyjskich pilotów zostawiono wronom - to wbrew dobrym obyczajom i tradycji wojennej.
Specjalne oddziały ukraińskiej Żandarmerii Wojskowej powinny zbierać zabitych żołnierzy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i chować ich na polowych cmentarzach wojennych.
W Stalowej Woli coś takiego było by nie do pomyślenia, nawet po pijaku.
Zabitych żołnierzy zwożono znad Sanu do Rozwadowa i tam na cmentarzu wojennym pochowano.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Maja 2022r. 22:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
[cytat]

Buaaahahahahhahahahaha.
Podziekowałeś za bycie pojebańcem. :cwaniak:

Neptunkuzaklopotany
Na tym Forum, jest miejsce tylko dla jednego porypanego.mlotek
Przy tobie,nie mam szans...nie wiem
Przeczytaj dokładnie mój wpis,a tam jest wyraźnie określone,kto jest pojebańcem.potluczony



Ja mam czytac to co ty piszesz?
Przecież ty sam nie masz pojecia o czym piszesz.

Pojebańcu NO.1

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 1 Maja 2022r. 22:39  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Wojska rosyjskie cały czas atakują głównie od południa:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

W kierunku północno-zachodnim aby uniemożliwić ukraińskiej armii odzyskanie Chersonia i w kierunku północno-wschodnim aby utrzymać Enerhodar i naciskać na ukraińską obronę w Mariupolu.

Tymczasem zaczął się Maj i na drzewach pojawiły się pierwsze kwiaty:

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Maja 2022r. 11:54  
Cytuj

Dzień Dobry.

Według najnowszych danych, rosyjskie wojska lądowe utraciły na Ukrainie 1048 czołgów, 2519 lekko opancerzonych pojazdów serii BMP i BTR (55% floty), 1824 ciężarówki wojskowe (w tym cysterny).
Dla utrzymania kontroli nad okupowanymi obszarami Ukrainy, kluczowa jest piechota zmechanizowana, a żołnierzy piechoty zmechanizowanej nie można wysyłać na front na pakach ciężarówek (za duże ryzyko).
Prawdopodobnie armia rosyjska sięgnie po "głębokie rezerwy" dodatkowych 1500 bojowych wozów piechoty BMP-2.
Oznaczało by to że dotychczas na Ukrainie utracono nie 55%, a jedynie 41% ogółu floty lekko opancerzonych pojazdów bojowych.
Z kolei pro-rosyjskim milicjom ludowym z Ługańska i Doniecka, pro-rosyjskim najemnikom wynajmowanym przez rosyjski wywiad wojskowe i paramilitarnym formacjom młodzieżowym wydawane są stare bojowe wozy piechoty BMP-1, z których 73-milimetrowych armat można odpalać granaty rakietowe przeznaczone dla dział bezodrzutowych SPG-9.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Maja 2022r. 16:06  
Cytuj
CYTAT
Parszywy proputinowski pisiorze powiedz nam, który kraj UE ochoczo zapłącił już w rubelkach za gaz?


No właśnie Hamurabe, które to płacą rubelkami i do kiedy cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Maja 2022r. 17:21  
Cytuj

Ukraińska armia nadal ma dostęp do granicy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, ale nie jest w stanie przełamać tej granicy i odbić obszaru Donieckiej Republiki Ludowej jako - zdaniem ukraińskiego rządu - terytorium Ukrainy.
Oprócz tego, ukraińska armia zgłasza niedobór gąsienicowych transporterów opancerzonych piechoty.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Maja 2022r. 18:48  
Cytuj
Podobno Niemcy nie chcą brać udziału w wojnie , po stronie praworządności cool

Ruskie biorą Ukrainę i Białoruś a Niemcy będą katować praworządnością do skutku w Brukseli pozostałe Demoludy. To się kojarzy z Brześciem,,,

Alice Schwarzer i inni przedstawiciele "niemieckich elit" - w sumie 28 osób - opublikowali w piątek list otwarty do kanclerza Scholza, w którym m.in. "wyrażają nadzieję", że niemiecki rząd "nie będzie bezpośrednio ani pośrednio dostarczać Ukrainie cięższej broni". Niemiecka feministka wczoraj wieczorem w programie telewizji BILD, mówiąc o dostawach broni, podkreśliła, że "do tej pory mieliśmy pokój. Obecnie mamy do czynienia z bardzo realną groźbą wojny jądrowej. Musimy to bardzo dokładnie rozważyć!".


Wita rozumita, co tu rozważać, rozbiory i zsyłki były najlepszym rozwiązaniem dla Moskwy i Berlina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4949
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 02:39  
Cytuj
CYTAT

Ja mam czytac to co ty piszesz?
Przecież ty sam nie masz pojecia o czym piszesz.

Pojebańcu NO.1


Posejdonkuzaklopotany

Tak ,masz czytać wszystko co piszę.ok
To w ramach terapii.mlotek
Nie potrafisz zrozumieć?chytry
Bo nie masz pojęcia co czytasz ,edukacyjna porażko polskiego szkolnictwa.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 11:27  
Cytuj
CYTAT

CYTAT
Parszywy proputinowski pisiorze powiedz nam, który kraj UE ochoczo zapłącił już w rubelkach za gaz?


No właśnie Hamurabe, które to płacą rubelkami i do kiedy cool girl



Np. Twój kochany Orban pisowski zdrajco.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 12:09  
Cytuj

Dzień Dobry.

Żeby wytracić całą rosyjską flotę lekko opancerzonych pojazdów bojowych serii BMP i BTR, aby rosyjska armia nie miała już na czym wysyłać kolejnych żołnierzy / bojówkarzy / najemników, ukraińska armia musiała by zniszczyć takich pojazdów - jak szacuję - 6100 sztuk.
Bo żołnierzy nie można wysyłać na "pakach" ciężarówek - to zbyt ryzykowne.
Rosyjska armia straciła 1824 ciężarówki, ale tylko dlatego tak mało, że żołnierze są wysyłani głównie na lekko opancerzonych pojazdach których utracono 2.5 tysiąca.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 12:37  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 14:23  
Cytuj

Poniżej obładowane sprzętem ukraińskie żołnierki:

Obrazek

Ukraińskiej armii brakuje transporterów opancerzonych piechoty.
Najlepsze są bojowe wozy piechoty (BMP), ale wiadomo że lepszy choćby kołowy transporter opancerzonych piechoty (BTR) niż "paka" ciężarówki.

Poniżej rosyjscy żołnierze podczas walk o Mariupol:

Obrazek

Warto zwrócić uwagę na nowoczesne karabiny wykonane z włókna węglowego, celowniki holograficzne (kolimatorowe), tłumik dźwięku na lufie i kamuflaż dobrze dopasowany do gruzów.

Poniżej lekka rosyjska piechota na ulicy Mariupola:

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10488
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
Obrazek

Bergoglio ma prawdziwy krzyż z Katolikami umiech


Idzie Grześ i naucza: Ja nie spieszę się z etykietowaniem, z używaniem epitetów !
Bądźmy „mniej wyrywnym” w oskarżaniu rosyjskiego prezydenta.

Obrazek
Będziesz Pan wisiał,,,




Tucker Carlson sugerował w swoim programie, że za wojnę na Ukrainie
odpowiedzialność ponosi administracja Joe Bidena. Zapędził się w pochwale naziolskiej "neutralności".
Obrazek
Takiego mam,,, rozuma.



Ale,,,,,,,,,,,,,,,,, to wszystko wymięka gdy przyjrzymy się źródłu tego całego zgiełku. Błyskotliwej, wielowarstwowej narracji Ławrowa o zydowskim "bękarcie" Hitlerze; Kto antysemita ten z nami przeciwko Ukrainie.


Następna stacja; "Protokoły mędrców Syjonu" cool nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 20:36  
Cytuj
Obrazek

Zarówno papież jak i Putin rządzą autorytarnymi państwami, ukrywają machloje, straszą wymyślonymi konsekwencjami, a na dodatek praktycznie nie mają armii. potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Maja 2022r. 21:57  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Jeżeli Niemcy przekazały by Polsce 200 czołgów Leopard 2 w wersji A6, to Polska przekazała by Ukrainie 200 czołgów PT-91 "Twardy".
Tak wynika z dotychczasowych negocjacji polsko-niemieckich w tej sprawie.
PT-91 to polska, zmodernizowana wersja czołgu T-72A (T-72M1), zaś wersja A6 ma o 20% dłuższą lufę armaty w porównaniu z aktualnie użytkowaną przez Polskę wersją A5.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Maja 2022r. 00:57  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Maja 2022r. 11:57  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. W sytuacji gdy Niemcy nie chcą przekazać Polsce 200 czołgów Leopard 2 w wersji A6, Polska nie przekaże ukraińskiej armii 200 czołgów PT-91.
2. Rosyjska wschodnia grupa armii ("Z") zbiera siły do szturmu na Rubiżne i Siewierodonieck.
3. Dotychczas rosyjska piechota zmechanizowana utraciła 2610 lekko opancerzonych pojazdów bojowych (BMP i BTR) spośród floty 6100 pojazdów (43%).
Rosyjska armia utraciła również 1077 czołgów.
Początkowo rosyjskie wojska inwazyjne miały na stanie około 1300 czołgów, ale później liczbę tę zwiększono do około 2700, co oznacza że utracono 40%.
4. Po stronie rosyjskiej jest w sumie blisko 25 tysięcy zabitych żołnierzy / bojówkarzy / najemników.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »