NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Po Ukrainie będzie Mołdawia,
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Marz 2022r. 13:42  
Cytuj
CYTAT

Dzień Dobry.
redukcja efektu kawitacji (czyli przerwania ciągłości cieczy przez płaty kręcącej się śruby napędowej) to słabsze "bulgotanie" wokół śruby napędowej, a to właśnie owe "bulgotanie" jest źródłem szumów.



Tomciu,bulgotku klozetowy, podkręć sobie śrubę...zaklopotany

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2022r. 13:42  
Cytuj

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 20 Marz 2022r. 13:43  
Cytuj
CYTAT

Jak już napisałem:

"Będzie jakiegoś rodzaju rosyjsko-ukraiński kompromis, przerwanie ognia, wycofanie rosyjskich wojsk i nowy geopolityczny porządek."

Takie jest moje zdanie, a z wykształcenia jestem politologiem i znam się na takich rzeczach.


Masz na imię Tomasz i za "to masz" kopas w dupas...mlotek
Nie było mnie przy twoim poczęciu i przy porodzie.good
Nie chcę być przy twoim zgonie,ale dlaczego muszę tu być, kiedy wegetujesz na mój koszt?chytry

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Marz 2022r. 19:55  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Przewaga liczebna rosyjskich wojsk okazała się przytłaczająca.
Cztery grupy rosyjskiej armii tworzące cztery fronty (północny, północno-wschodni, wschodni i południowy), połączyły się ze sobą.
Działania ukraińskich sił zbrojnych na rzecz ustabilizowania linii frontu, okazały się niewystarczająca i rosyjskie wojska inwazyjne wdzierają się coraz głębiej:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Strona rosyjska utraciła około 15 tysięcy żołnierzy, 500 czołgów i 1500 lżej opancerzonych pojazdów (BMP i BTR)... ale wygląda na to, że wygrywa.
Tak jak pisałem wcześniej, ukraińska armia sformowała główną linię obrony na linii Odessa - Kijów - Charków i utrzymanie tej linii ma kluczowe znaczenie dla odparcia lub nie odparcia rosyjskiej inwazji.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Marz 2022r. 10:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Dzień Dobry.
redukcja efektu kawitacji (czyli przerwania ciągłości cieczy przez płaty kręcącej się śruby napędowej) to słabsze "bulgotanie" wokół śruby napędowej, a to właśnie owe "bulgotanie" jest źródłem szumów.



Tomciu,bulgotku klozetowy, podkręć sobie śrubę...zaklopotany

Przerwania ciągłości cieczy czy efekt podniesienia temperatury i powstania pary wodnej w pęcherzach?
Jak coś przepisujesz dzbanie z internetu to przynajmniej doucz się czym jest kawitacja a jeśli gotującą się woda w czajniku dla ciebie to poprzerywana ciecz to może dzbanie przez to nawet herbaty nie umiesz zrobić bo przecież masz ciecz poprzerywana. No jak to zalać qrwa... Chłopie działasz za kopiuj wklej wszystkiego co wyczytasz na internecie i nawet tego nie sprawdzasz. Poprostu kopiuj wklej na stalowe miasto bo jesteś pozal się panie Boże politolog.... Taki z ciebie politolog jak z Putina strateg dzbanie....
Kluczowe znaczenie ma fakt że nierobie nie nadajesz się do żadnej pracy nawet kopiowanie rzeczy z internetu ci nie wychodzi bo nie redagujesz tekstu ani nie czytasz co wklejasz... Nie nadawał byś się nawet na żywy bezpiecznik w Czarnobylu jakby ci czapę do układu podpiąć to zabrakło by zasilania bo pustak prądu nie przewodzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Marz 2022r. 13:37  
Cytuj

Dzień Dobry.

1. Prawdopodobnie 27.03.2022 strona rosyjska rozpocznie szturmowanie Odessy, której potencjalne zajęcie jest kluczowego do tego aby wojska rosyjskie mogły wejść do pro-rosyjskiego Nadniestrza, a więc do Mołdawii.
2. Jeżeli wojska rosyjskie zdołają zająć Odessę, to wejdą do Mołdawii niezależnie od aktualnej sytuacji wokół Charkowa i Kijowa.
3. W dniu 16 Marca napisałem:

"Jeżeli zaś o czołgach mowa, to niechlubny rekord należy do syryjskiej armii rządowej - od 2011 roku utraciła w walkach z rebeliantami co najmniej 1030 czołgów typu T-55, T-62 i T-72.
Federacja Rosyjska dostarczyła syryjskiej armii 200 sztuk T-90, których opancerzenie okazało się skuteczne przeciwko amerykańskim kierowanym rakietom przeciwczołgowym TOW używanym przez syryjskich rebeliantów... ale już nie przeciwko kierowanym rakietom przeciwczołgowym "Javelin" używanym przez armię ukraińską, które uderzają z góry."

Syryjskie wojska rządowe utraciły w walce również około 20 czołgów T-90, ostatecznie tracąc potencjał ofensywny i będąc niezdolne do pokonania syryjskiej zbrojnej opozycji poprzez odbicie prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii. Linia frontu jest tam od dawna stabilna.
Nasuwa to podejrzenie, że zniszczenie podobnej ilości czołgów rosyjskich (co najmniej 1050 sztuk) mogło by pozbawić potencjału ofensywnego rosyjskie wojska lądowe walczące na Ukrainie.
Ale nie wiadomo czy ukraińska armia będzie zdolna do czegoś takiego.
Były by to największe rosyjskie straty w czołgach od czasów Bitwy na Łuku Kurskim w 1943 roku, gdzie poszło z dymem około 300 czołgów niemieckich i 1600 radzieckich:

Obrazek

Była to największa bitwa czołgów w historii ludzkości.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Marz 2022r. 20:43  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Ten rosyjski czołg został zniszczony w Mariupolu w wyniku czterokrotnego trafienia z granatnika rakietowego (prawdopodobnie NLAW):

https://www.youtube.com/watch?v=gXoyWH5FMgU

Oddano do niego pięć strzałów - dwa pierwsze granaty rakietowe nie poradziły sobie z kostkami reaktywnymi którymi czołg był pokryty.
Trzeci i czwarty przebiły pancerz główny i zniszczyły wnętrze.
Piąty chybił*, trafiając w ulicę.
W 1 minucie i 25 sekundach mogą Państwo zobaczyć spadające na ulicę szczątki rosyjskiego czołgisty, wyrzucone z czołgu przez wewnętrzny wybuch amunicji.

Tymczasem - jako że strona ukraińska odmawia poddania oblężonego przez wojska rosyjskie Mariupola - rosyjska artyleria ściągnęła pod miasto wieloprowadnicowe wyrzutnie niekierowanych rakiet ziemia-ziemia z głowicami termobarycznymi (zapalającymi) TOS-1A, przy użyciu których obrona Mariupola ma być "wypalana":

https://www.youtube.com/watch?v=q91yFP9E9Yg

* granaty rakietowe - w przeciwieństwie do kierowanych rakiet przeciwczołgowych - są bronią niekierowaną.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 865
Dołączył: 13 Marz 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 04:06  
Cytuj
Ruskie wpieprzyli sie w pulapke. Jesli na szybko by opanowali Kijow i Odesse to by zgarneli wszystko. Plan taktyczny zachodu wepchna Rosje w duze tarapaty. Rosja by isc do przodu musi pokazac swoja technike i sprzet jaki uzywa co pozwala oceniac krajom zachodnim ich sile. Kraje zachodnie beda dostarczc kase i sprzet wojskowy Ukrainie na co finanse Rosji nie pozwalaja . Wiele krajow wyslalo swoje jednostki specjalne by niszczylo i badalo Rosyjski sprzet. Jesli Rosjanie mysla okupiwac Ukraine to woieprza sie w duze dlugi bo kraj bedzie zdewastowany i to jeszcze szybciej pogrzebie Rosjan co moze doprowadzic do buntow spolecznosci i obalenia wladzy. Sankcje zaczna dzialac dopiero po miesiacu jak wiekszosci braknie do konca miesiaca plus straca oszczednosci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 04:16  
Cytuj
Tomcio dekiel i przypał...zaklopotany

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 13:13  
Cytuj

Dzień Dobry.

Dotychczas ukraińska armia zniszczyła cztery rosyjskie grupy armijne.
W tej sytuacji rosyjskie siły zbrojne zdecydowały się uruchomić "ławkę rezerwowych" na której mają pozostałe sześć grup armijnych.
Dotychczasowe dwie fale inwazji zakończyły się niepowodzeniem, ale rosyjski sztab w Moskwie rzuci trzy kolejne fale.
Z napływających doniesień wynika że:
- Rosja nie ma zamiaru używać broni jądrowej;
- Rosja nie posiada broni chemicznej (bo zniszczyła) lub biologicznej (bo nigdy nie posiadała);
- strona rosyjska wystrzeliła już około 50% posiadanych manewrujących pocisków rakietowych i zaangażowała 60% lotnictwa wojskowego które poniosło ciężkie straty (około 100 utraconych samolotów i 123 utracone helikoptery).

Walki trwają.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 117
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 18:02  
Cytuj
Jusek on sam sobie odpowiada i pisze rozmawia sam ze sobą. Szczerze
Dzban jakich mało leczyć tego nie warto na front takiego wysłać tylko pod pretekstem że chce do ruskich dołączyć. Sami się qrwa powywieszaja jak spędza z dzbanem jeden dzień....
Rosja nie ma zamiaru używać broni jądrowej tak jak ty mózgu Tomaszu ostatnio twoje pie***lenie że ruscy nie zaatakują to był twój wyimaginowany świat. Zwiększ dawkę leków albo wymień na nowe bo te cię już nie kopią....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 18:52  
Cytuj

Dobry Wieczór.

1. Tradycyjnie, taktyczna broń jądrowa jest przeznaczona do niszczenia dużych baz wojskowych, jako mocniejsza wersja konwencjonalnej głowicy burzącej.
Tylko że wszystkie duże bazy ukraińskiej armii zostały już zniszczone przy użyciu manewrujących pocisków rakietowych z konwencjonalnymi głowicami burzącymi.
2. Broń jądrowa jest nieskuteczna przeciwko bunkrom i instalacjom podziemnym, które zwyczajnie wytrzymują falę uderzeniową generowaną przez wybuch jądrowy.
Obecnie do zwalczania instalacji podziemnych, rosyjskie lotnictwo używa albo ciężkich, kierowanych bomb lotnicznych KAB-1500 (1.5 tony) albo słynnych "pocisków hipersonicznych"... czyli tak naprawdę wspomaganych odrzutowo bomb kierowanych.
Są pewne różnice:
- KAB-1500 nie posiada żadnego wspomagania i normalnie spada, więc musi uderzyć w promieniu około 10 kilometrów od miejsca uwolnienia przez samolot (zwykle Su-35).
Jest naprowadzana na cel laserem lub telewizyjnie.
- "pocisk hipersoniczny" jest bombą wspomaganą napędem odrzutowym, o zasięgu 70 kilometrów i naprowadzaną satelitarnie.
Transportuje ją myśliwiec typu MiG-31, który leci na wysokości 24 kilometrów (a więc bardzo wysoko), a sam "pocisk hipersoniczny" rozwija prędkość którą szacuję na 3.5 Macha.
Ale rosyjska propaganda twierdzi że ma zasięg 2000 kilometrów i leci z prędkością 10-12 Machów.
3. Prawdopodobnie rosyjskie siły zbrojne mają aktualnie 700 taktycznych głowic jądrowych i wszystkie są zainstalowane (po pięć) na 140 rakietowych pociskach balistycznych dalekiego zasięgu typu RS-24 "Yars".
A RS-24 "Yars" jest bronią strategiczną, na wypadek wojny z NATO albo z Chinami.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 19:00  
Cytuj
Będą siły pokojowe UN na Ukrainie czy nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 19:13  
Cytuj

@ Art

Rada Bezpieczeństwa ONZ musiała by przegłosować stosowną rezolucję.
Ale jednym ze stałych członków RB ONZ jest Federacja Rosyjska, a rosyjski rząd mówi "nie".
Ukraiński rząd chciał aby NATO jednostronnie ustanowiło strefę zakazu lotów nad Ukrainą, ale to by oznaczało otwartą wojnę z Federacją Rosyjską i NATO tego nie zrobi.
Nie będzie żadnej międzynarodowej interwencji na Ukrainie.

P.S. Dostawy broni i amunicji, to wszystko co NATO może zrobić.
Brytyjski rząd dostarczył ukraińskiej armii już 4200 nowoczesnych granatników rakietowych NLAW, o skutecznym zasięgu 600 metrów.
Niemcy miały wysłać 2700 ręcznych zestawów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu typu "Strela-2", ale okazało się że działa tylko 500 i wysłano tylko 500.
Oprócz tego Niemcy wysłały 1000 granatników rakietowych panzerfaust-3 i 500 ręcznych zestawów przeciwlotniczych "Stinger".
Niemiecki rząd oświadczył jednak że to koniec, i nic więcej nie wyśle.
Słowacja już 16 Marca miała wysłać zestaw ziemia-powietrze dalekiego zasięgu typu S-300PMU, ale pod naciskiem słowackiego pro-rosyjskiego lobby polityczno-biznesowego pomysł upadł.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 20:34  
Cytuj
PAD objechał parę demoludów ostatnio. Te które są zainteresowane Międzymorzem. Nie musiał lecieć bo mógł zadzwonić.
Ale poleciał,,,

Teraz Biden przylatuje. Nie musiał lecieć bo mógł zadzwonić albo wysłać przygłupa Kamale. Ale przyleci,,,

Myślę ze Rosji nie pozwolą w biały dzień katować dowolny kraj w imię ochrony klimatu jezyk cool girl Ta narracja poszła już tam gdzie dzisiaj pochowali się pożyteczni aktywiści.

Co więcej, Benek Netanyahu już lobbuje po Kongresie żeby zablokować zniesienie embarga na import gazu/ropy z Iranu co rozwiązałoby wszystkie kłopoty energetyczne Europy i karmi petrodolarami Rosje.

Ja przewiduje ze Fjutin będzie miał ciężkie chwile przed sobą,,, a obecny premier Izraela problemy z rosyjskimi wyborcami u siebie jeżeli skutecznie nie poskromią radzieckiej złośnicy.

Czekamy do Piąteczku.

https://www.flaghouse.com/productImages/image.axd/i.5902/w.600/h.600/xm.0/Squeeze+Ball+trade%3B_.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 21:01  
Cytuj

@ Art

Prezydent Biden powie to samo co powiedziała Wiceprezydent Kamala Harris dwa tygodnie temu.
Tymczasem dla mnie wciąż nie ma oferty pracy.
To dziwne że nikt nie dostrzega takiego cennego eksperta.
W dodatku wszędzie mnie blokują i usuwają moje komentarze.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 21:03  
Cytuj
Otwierają się możliwości przy wolontariacie dla Ukraińców. Przynajmniej dostałbyś jeść i cos robił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Marz 2022r. 21:10  
Cytuj

Nigdy nie pracowałem w wolontariacie i nigdy nie będę pracował w wolontariacie. Chcę zarabiać.
Prawdopodobnie już do Śmierci będę bezrobotnym.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4958
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Marz 2022r. 04:37  
Cytuj
CYTAT

Nigdy nie pracowałem w wolontariacie i nigdy nie będę pracował w wolontariacie. Chcę zarabiać.
Prawdopodobnie już do Śmierci będę bezrobotnym.


Do"usranej"śmierci będziesz.sciana
A ze śmiercią śpiesz się, bo nie chce mi się dłużej czekać.chytry
I zanim uschną mi plastikowe kwiatki, w wieńcu jaki ci kupiłem, za 7,50 zł.potluczony
Może ciebie wolontariatem obejmie jakieś schronisko dla zwierząt?co

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Marz 2022r. 18:22  
Cytuj

Dobry Wieczór.

Mija miesiąc od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji.
Ukraińska obrona w Mariupolu wciąż się trzyma, ale z miasta zostaje coraz mniej:

https://www.youtube.com/watch?v=0TYa3h5kEPQ

Dzisiaj ruszyła trzecia fala rosyjskiej inwazji.
Prawdopodobnie 30 Marca ruszy czwarta fala, a 6 Kwietnia piąta - ostatnia.
Wojska rosyjskie atakują głównie z Krymu, w kierunku północno-zachodnim, próbując zdobyć Mikołajów a potem Odessę.
Otwarło by to armii rosyjskiej drogę do wejścia na terytorium Mołdawii poprzez pro-rosyjskie Nadniestrze.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1231
Dołączył: 9 Gru 2020r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Marz 2022r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Nigdy nie pracowałem w wolontariacie i nigdy nie będę pracował w wolontariacie. Chcę zarabiać.
Prawdopodobnie już do Śmierci będę bezrobotnym.


Do"usranej"śmierci będziesz.sciana
A ze śmiercią śpiesz się, bo nie chce mi się dłużej czekać.chytry
I zanim uschną mi plastikowe kwiatki, w wieńcu jaki ci kupiłem, za 7,50 zł.potluczony
Może ciebie wolontariatem obejmie jakieś schronisko dla zwierząt?co



Jusek zamknij już ta dupe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Marz 2022r. 21:42  
Cytuj

Tymczasem na poboczu drogi, ukraińska armia znalazła przewróconą rosyjską ciężarówkę z modułem dowodzenia najnowocześniejszego rosyjskiego polowego zestawu walki elektronicznej "Krasucha-4":

Obrazek

Wóz z modułem dowodzenia, to ten po prawej.
Jest uszkodzony, ale zasadnicza konstrukcja jest OK.
Zostanie pilnie przetransportowany drogą lądową do amerykańskiej bazy lotniczej w Niemczech, a tam załadowany do samolotu transportowego i poleci do USA w celu dokładnego zbadania:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-rosyjski-system-walki-elektronicznej-przejety-trafi-w-rece-a,nId,5912396

"Krasucha-4" pojawiła się na wyposażeniu rosyjskiej armii w 2010 roku.
Wykrywa sygnał radaru nieprzyjaciela i konwertuje na sygnał o odwrotnym widmie, który jest kierowany przeciwko oryginalnemu sygnałowi.
Ma zasięg do 300 kilometrów (szacunkowo).


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Marz 2022r. 13:19  
Cytuj

Dzień Dobry.

Aktualnie najcięższe walki trwają wokół Mikołajewa, gdzie z południowego-wschodu (z Krymu) napływają duże ilości wojsk rosyjskich i gdzie z północnego-zachodu ukraińska armia kontratakuje, ściągając praktycznie wszystkie regularne jednostki z zachodniej Ukrainy:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Stronie rosyjskiej bardzo zależy na zdobyciu Mikołajewa, ponieważ umożliwiło by to ofensywę w kierunku Odessy.
Rosyjska Flota Czarnomorska nie jest w stanie desantować pod Odessą więcej niż około 1000 żołnierzy, a taka mała grupa nie zdoła opanować Odessy.
Strona rosyjska wciąż pamięta o rosyjskich komandosach zmasakrowanych przez ukraińską armię na lotnisku "Hostomel" pod Kijowem, i nie chce aby żołnierze rosyjskiego desantu pod Odessą skończyli podobnie, a w każdym razie dowództwo rosyjskiej armii obawia się takiego scenariusza.

Dotychczasowe negocjacje ukraińsko-rosyjskie nie przyniosły porozumienia.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Marz 2022r. 15:51  
Cytuj
Historycznie są małe szanse na udane negocjacje z terrorystami i bolszewikami. 3 X TAK sowieciarze zastosowali w Polsce, jest wiec wysoko prawdopodobne ze ruskie powtórzą to na Ukrainie w celu przeprowadzenia rozbioru.

Biden już w Brukseli,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 24 Marz 2022r. 17:18  
Cytuj

@ Art

Tak jak napisałem wcześniej:
Szacuję że 30 Marca rosyjska armia rzuci do ataku czwartą falę wojsk inwazyjnych, a 6 Kwietnia piątą (finałową).
Rosyjskie Siły Zbrojne nie mają dostatecznie dużo ani sprzętu*, ani żołnierzy aby rzucić więcej.

* z dymem poszło już 530 rosyjskich czołgów i około 1600 lekko opancerzonych pojazdów: bojowych wozów piechoty (BMP) i transporterów opancerzonych piechoty (BTR).

Moim zdaniem, kluczowa jest data 10 Kwietnia.
Jeżeli do 10 Kwietnia, piąta fala rosyjskich wojsk inwazyjnych nie weźmie Charkowa lub Odessy lub Kijowa, to znaczy że Federacja Rosyjska wojnę przegrała i całe rosyjskie Siły Zbrojne zostały rozbite.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1754
Dołączył: 23 Lut 2022r.
Skąd: Jarosław
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Marz 2022r. 09:46  
Cytuj

Dzień Dobry.

W ciągu ostatniej nocy ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła jeden rosyjski myśliwiec bombardujący typu Su-34, jednego drona i cztery manewrujące pociski rakietowe:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-kolejne-ofiary-wojny-ukraina-odniosla-kolejne-zwyciestwa-w-p,nId,5916399

Prawdopodobnie były to naprowadzane satelitarnie pociski typu 3M-14, odpalone z naziemnych wyrzutni typu "kontener".
Mają zasięgu 300 kilometrów, podróżują z prędkością około 900 km/h i przenoszą 200-kilogramowe głowice burzące.

Na północny-wschód od Kijowa, ukraińska armia podejmuje próby przerwania rosyjskiego okrążenia wokół Czernihowa.
Strona ukraińska podjęła również dotychczas największą operację kontrofensywną z północnego-zachodu w kierunku Kersonia, ale nie wiadomo czy zdoła wyprzeć wojska rosyjskie z miasta.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »