NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Zasilek dla opiekuna osoby niepełnosprawnej ,
Posty: 93
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2022r. 18:07  
Cytuj
Może ktoś mi więcej powie o tym zasiłku dla opiekuna osoby niepełnosprawnej dorosłej 620 zł mc . Ile się czeka na rozpatrzenie wniosku , gdzie się go składa, czy odproadzana jest składka emertalno-rentowa? ??????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Marz 2022r. 18:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 5 Kwie 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2022r. 17:50  
Cytuj
Witam. nie opłaca się składać wniosku na specjalny zasiłek opiekuńczy 620 zł, lepiej zlożyć na świadczenie pielęgnacyjne 2140 zł.
Procedura taka sama jest: rezygnacja z pracy na rzecz opieki nad osobą niepełnosprawną orzeczenie ,tzw. 1 grupa inwalidzka . Wniosek składa się również w Urzędzie Miasta.Po kolei :

- trzeba złożyć. wniosek o świadczenie pielęgnacyjne
- przyjdzie decyzja odmowna , ale to nic strasznego, tak ma każdy
-potem trzeba złożyć odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu
-czekać na decyzję
Całość od momentu złożenia wniosku do otrzymania decyzji z SKO trwa ok 2 miesiące. Po złożeniu wniosku w UM przyjdzie ktoś z MOPS-u na wywiad środowiskowy, to formalność i nie ma się czego bać.
Decyzje z SKO są zawsze przyznawane na korzyść opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Pisałem już kilka odwołań dla takich osób i nie było ani jednego problemu, wszyscy dostali pozytywną odpowiedz.
Od tego świadczenia odprowadzane są składki emerytalno-rentowe i ubezpieczeniowe . Takie świadczenie nie podlega opodatkowaniu oraz zajęciu komorniczemu. Po decyzji SKO dostaje się wyrównanie liczone od daty złożenia wniosku w UM, zazwyczaj jest to ok 6400 zł .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 Marz 2022r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2022r. 09:55  
Cytuj
cosik33456
Napisałam do Ciebie na priv bo widzę, że jesteś w temacie. Pozdrawiam i czekam na jakieś info

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2022r. 17:41  
Cytuj
https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/945942,opiekun-niepelnosprawnego-swiadczenie-pielegnacyjne-specjalny-zasilek-opiekunczy.html?gclid=EAIaIQobChMIqrqikqbo9QIVPgWiAx34KAQ4EAMYAyAAEgKysvD_BwE

Ktoś mi opowie o 4 zasiłku dla opiekuna ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »